Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek egyre nagyobb a színvonal a Vodánál. Bemegyek, hogy cseréltessem a 10 éves kártyámat micro-sra, elkér minden adatot, 10 perc elment vele, erre benyúl a fiókba és hopp nincs kártya... elfogyott. Hát no comment, nagyon felkészültek ám.

(#32052) Tense válasza iday (#32035) üzenetére


Tense
őstag

Próbáltam már néhányszor a belvárosban, nem értem nálam miért nem jelentkezik a 4g.

(#32053) arkone válasza szabogabor10 (#32048) üzenetére


arkone
aktív tag

Igen, nem is tulajdonítottam neki nagyobb feneket. Tényleg rengeteg ember volt.

(#32054) Bozek válasza domerator (#32049) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk egy Speedtest-es screenshot-ot csinálhatnál. Még egy kérdés: mikori a kártya? Gyári microSIM vagy vágott?

(#32055) domerator válasza Bozek (#32054) üzenetére


domerator
veterán

Mindketto gyari sim, az egyik egy eves, a masik nincs feleves.

Eszem agaban se lenne ocsarolni a vodat vagy mast alaptalanul, sajnos mar elegszer tapasztaltam (mondjuk egy honap alatt legalabb 5-10 alkalommal a legvaltozatosabb helyeken ezt a jelenseget es nem vagyok hulye, legtobbszor home-power ujrainditast csinalok de utana se megy, szoval egyertelmuen a voda a hunyo... terero van, net nincs, ez van ... szemet egy bagazs a masik kettovel egyutt.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#32056) LightManTM válasza domerator (#32055) üzenetére


LightManTM
csendes tag

Hibakeresés szempontjából azért sokat számít az, hogy több helyszínen is tapasztalod. A SIM-eket próbáltad másik telefonban? A telefon milyen, amelyiken így elmegy a net?
Területileg különböző helyeken véletlenszerűen tapasztalni azt, hogy nem megy full térerő mellet az érdekes.
Persze bármi lehetséges, de szerintem itt mindenki más iy tapasztalt olyat, hogy itt-ott nem megfelelő a lefedettség, de folyamatosan eltérő helyeken ugyan azt tapasztalni... Kicsi az esélye, ezért írták lentebb is, hogy ki kell zárni a hardverhibát.

(#32057) iday válasza domerator (#32055) üzenetére


iday
aktív tag

Lehet rossz a készüléket vagy bármi.
De amivel tudnád segíteni a vodát, hogy feljegyezel pár helyszínt, pontos időpontot az esetekről mikor a hibát tapasztalod, és ezekkel az információkkal mész reklamálni hogy vizsgálják ki az eseteket.
Ha nem szólsz, nem fog történni semmi.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#32058) Soma01


Soma01
veterán

Én most jöttem haza tesóméktól akik igen csak Isten háta mögötti helyen laknak. A legközelebbi falu 20Km-re van. Szóval az ő tanyájukon próbáltam a mobilnetemet és kb. 8-9Mbps le és 4Mbps feltöltést produkált. Teljesen elégedett voltam. Amerre néztem, szántóföld és erdő volt csak, meg ugye a tanya ahol voltunk.
Mondták is, hogy vesznek akkor egy ilyen netet, mert a Telenoros usb modem folyton szakadozott és nagyon lassú, használhatatlan volt. Így vissza is mondták.
Nekem amúgy R209-es modemem van Mobilnet M-mel.
Mondjuk az is igaz, hogy itt megyeszékhelyen sem láttam még 14 Mbps-nál nagyobb letöltési sebességet.
De úgy tudom most fogják megemelni a sebességet ennél a csomagnál (jan.1.). Az ASZF szerint legalább is.

(#32059) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, amire remélhetőleg tudtok válaszolni :P
Szóval, arról lenne szó hogy telefon vásárlás elött állok, mivel az enyém tönkrement és most azonnal telefont szeretnék/kell vásárolnom.
Azt szeretném kérdezni hogy van olyan csomag, ami kártyás és az internetre alapul?! Mert ugye bár okostelefon... szóval arra lennék kíváncsi hogy pl a Max L csomagban lévő 1 GB az csakis abban a hónapban használható fel??

Press "F" to pay respects.

(#32060) Daffni2 válasza Imilenni (#32059) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem csak abban a hónapban.
Pontosabban 30 napra szól.

"Aki ad,az nyer"

(#32061) Imilenni válasza Daffni2 (#32060) üzenetére


Imilenni
addikt

Értem!
És nincs véletlenül olyan lehetőség, hogy nem csak 30 napra szól? Hanem pl ameddig "elnem használom" a kifizetett adatforgalmat?

Press "F" to pay respects.

(#32062) mukibuci válasza Imilenni (#32061) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32063) Imilenni válasza mukibuci (#32062) üzenetére


Imilenni
addikt

Akkor kérhetnék egy kis segítséget?
Egy hónapban csak fb massegert használok..néha fb app-ot, meg néha néha telefonálgatok 20-as emberkéknek. Az adatforgalmam igy 200MB körül van.
Van olyan díjcsomag ami megfelelő lenne nekem? Vagy inkább menjek másik szolgáltatóhoz?

Press "F" to pay respects.

(#32064) mukibuci válasza Imilenni (#32063) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szvsz máshol sem találsz olyan csomagot, ahol 30 napnál több időd lenne felhasználni a kapott adatmennyiséget, max akkor leszel beljebb, ha választasz 100 megát és utána lassitva folytatod - amit itt nem tehetsz meg

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32065) Bozek válasza mukibuci (#32064) üzenetére


Bozek
nagyúr

"max akkor leszel beljebb, ha választasz 100 megát és utána lassitva folytatod - amit itt nem tehetsz meg"

Max-ban nem, de ha mondjuk előfizetéses lesz inkább, akkor ott a Go, ami tökéletes lenne a számára. Ott ugyanúgy 100 perc vagy SMS van, 150 MB NET-el és még valamivel olcsóbb is. Bár kérdés, hogy akar-e "rabláncot".

(#32066) Viktor0610 válasza Bozek (#32065) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelen esetben a max mint a maximum rövidítése volt jelen szerintem. :P :D

A köv. hozzászólásodra. Nem szólok hozzá csak úgy, felébredés után. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#32067) mukibuci válasza Bozek (#32065) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

rablánc nélkül meg valamivel drágább. na bumm.. nem kellhet mindenkinek előfizetés

Viktor0610: úgyám :P

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32068) Bozek válasza Viktor0610 (#32066) üzenetére


Bozek
nagyúr

Felébredtél és úgy gondoltad, hogy hozzászólsz? Szerintem aludj tovább. :DDD

A Max L-ről volt szó a beszélgetés kezdetén, én azért írtam, hogy "Max-ban nem".

(#32069) Sayuar válasza Imilenni (#32063) üzenetére


Sayuar
őstag

Blue mobile: Blue Net L-30 naponta 1290 Ft, ezért kapsz 333MB-ot, utána lassítás, a hívás díja is kedvező: 33 Ft/perc.

(#32070) Imilenni válasza Sayuar (#32069) üzenetére


Imilenni
addikt

Ezt kifejtenéd? :)

Press "F" to pay respects.

(#32071) club1 válasza Imilenni (#32070) üzenetére


club1
veterán

Mit kell ezen kifejteni? Mindent leírt a Blue Mobile szolgáltatásáról...

(#32072) Imilenni válasza club1 (#32071) üzenetére


Imilenni
addikt

Sajnálom.
Egyszer sem hallottam még erről a Blue Mobil-ról vagy miről.. :U

Press "F" to pay respects.

(#32073) Daffni2 válasza Imilenni (#32072) üzenetére


Daffni2
addikt

Lidl.

"Aki ad,az nyer"

(#32074) asdf_ válasza Imilenni (#32072) üzenetére


asdf_
veterán

De azert nyugtass meg, a google be van kotve hozzad is :P

(#32075) Bozek válasza club1 (#32071) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Vodafone topic-ban... De nem baj, legyen Blue Mobil-os, aztán várjon a lassú NET-re, ha épp valami kis faluban van. Ahhoz még lassítás se kell, megy az alapból nekik. :D

[ Szerkesztve ]

(#32076) Imilenni válasza asdf_ (#32074) üzenetére


Imilenni
addikt

Persze
Csak a lustaság nagy úr :(((
Köszönöm a válaszokat :3
ÉS még egy utolsó off.nak számítható valami..Vodafonos kártyával lehet a Bluemobilhoz csapódni? Mármint pl ha függő telefonos vagyok akkor a Bluemobile-os kártya nem megy majd bele mi?

Press "F" to pay respects.

(#32077) asdf_ válasza Imilenni (#32076) üzenetére


asdf_
veterán

A bluemobile a T halozatan mukodik, igy a vodas telefon nem nyero hozza.

(#32078) club1 válasza Imilenni (#32076) üzenetére


club1
veterán

Függő telefonban csak az adott szolgáltató (jelen esetben a magyar Vodafone) sim kártyája fog csak működni.

(#32079) club1 válasza asdf_ (#32077) üzenetére


club1
veterán

Az elmúlt néhány évben eladott T-s készülékek sem működnek a Blue Mobile hálózatán, mivel azon ezekre a készülékekre imei szűrés van.

(#32080) Sayuar válasza Bozek (#32075) üzenetére


Sayuar
őstag

igazad van. Csak azért ajánlottam, mert a user netezési/telefonálási szokásainak ez tűnik a legjobb választásnak. Illetve a voip sincs tiltva, ami egyedinek számít egy feltöltős konstrukcióban (legalábbis Magyarországon).
Nekem tizenéve pannon/telenor illetve vodafone van, westel/t-mobile/blue előfizető soha nem voltam, így ezzel kapcsolatosan tapasztalatom sincs. Az ajánlás pusztán az ár miatt volt.
Technikailag, minőségileg, ár szerint nálam a voda a nyerő, nagyon meg vagyok elégedve velük.

(#32081) Kroni1


Kroni1
veterán

azt jól tudom, hogy az olcsóbb csomagjaiban a voda tiltja a voip szolgáltatásokat igaz?!

(#32082) moonguru válasza Kroni1 (#32081) üzenetére


moonguru
őstag

Nem! :)

Sima Go és működik a UPC Phone! (a Skype viszont állítólag nem működik VOIP üzemmódban)

Más kérdés az hogy mi lesz ha elfogy a 150 MB...

Ui:

Mondhatnánk úgy hogy a Skype tiltva van (hivatalosan) de a VOIP nem csak Skypéről szól... :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#32083) mukibuci válasza Kroni1 (#32081) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jól tudod, ÁSZF szerint tiltott a használata - ennek ellenére működhet a dolog

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32084) Kroni1 válasza moonguru (#32082) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem én, hogy az olyan alkalmazások amik megkerülik a szolgáltató szűrő rendszerét (pl. MobilVOIP, UPC Phone app) működnek, de ahogy én emlékeztem és ahogy mukibuci is írta alapvetően tiltva van, tehát nincs skype, nincs natív androidos internet call (csak külső programok telepítése után), sőt ha jól sejtem akkor viber meg a többi hasonló sem megy...

(#32085) moonguru válasza Kroni1 (#32084) üzenetére


moonguru
őstag

Értem én, azért is nem vállaltam hűséget, mivel szinte csak az UPC PHONE miatt fizettem elő, hogy ott is elérhető legyek ahol nincs UPC Wi-Free térerő!

Valamint egy-két bolond oldal miatt amik nem fogadják el mobilszámnak a vezetékes UPC-s 99-es (Sopron) előhívóját!

Pedig nekem ez a mobilszámom is! :)

Persze most már van 70-es is (Dual Sim nélkül) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#32086) Kroni1 válasza moonguru (#32085) üzenetére


Kroni1
veterán

És ez a UPC Phone olyan jó?! Az otthoni percdijaiddal beszélsz nem? Gondolom akkor az otthoni előfizu is valami komolyabb.. :F

(#32087) moonguru válasza Kroni1 (#32086) üzenetére


moonguru
őstag

Nem olyan jó, (hívásra) viszont ha csak elérhetőség kell ami havi 500 Ft.-ért elég jó.

Viszont minden UPC-st ingyen hívhatsz vele. (akár a saját számodat is amin több készülék is lehet, ahogy nekem is 1 vezetékes és több mobil is van amibe esetleg még sim kártya sem kell) :))

Valamint a vezetékes elérhetőség sok helyen követelmény!

Egyébként valószínűleg flottára is váltok, így viszont szuper lesz a csomag! (minden ismerősöm Voda flottás)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#32088) eami válasza moonguru (#32087) üzenetére


eami
addikt

magyar számokat már elég olcsón lehet hívni úgyhogy felesleges ezzel bohóckodni. Az más kérdés hogy ilyen korlátozással sértik a netsemlegességet. Gondolom épp ezért is kezelik az ÁSZF ezen pontját ilyen rugalmasan :DDD

(#32089) Pudliing


Pudliing
csendes tag

Sziasztok. A tegnapi nap folyamán voltam a Vodafonnál, hogy vegyek egy Huawei G7es mobiltelefont, ami sajnos nem volt náluk, de azt mondták, hogy rendelnek és majd hívnak. Kb mennyi időbe telik ez a folyamat? És még valami, feltöltőkártyásként váltok előfizura, az jár még valami huza-vonával? Köszi elrőe is. :D

(#32090) mukibuci válasza Pudliing (#32089) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

idén már nem számítanék rá - bár kedden még beeshet

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32091) Pudliing


Pudliing
csendes tag

Hú, hát rossz ezt hallani, bár bízom benne, hogy Keddig beesik hozzánk. :D

(#32092) hurenzon


hurenzon
senior tag

7990 ft alatt van most korlátlan csomag valahogy?

(#32093) mukibuci válasza hurenzon (#32092) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

bárki számára elérhető módon nincs

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32094) unravel


unravel
őstag

Heló

Bocsi, nem egyértelműek a MAX csomagok [link]

Mi történik, ha elfogy a csomagomban található internet, de nem szeretném újrarendelni a csomagot?
Rendelhetsz plusz adatopciót. A Plusz adatopciót belföldön tudod felhasználni addig, amíg a tarifacsomagod meg nem újul!

A plusz adatopció árát nem látom. Hogy van?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#32095) Sayuar válasza unravel (#32094) üzenetére


Sayuar
őstag

Link

500 MB 1000 Ft
1GB 1500 Ft

(#32096) unravel válasza Sayuar (#32095) üzenetére


unravel
őstag

Köszönöm. :R Így már értem miért nem találtam.

¯\_(ツ)_/¯

(#32097) Soma01 válasza hurenzon (#32092) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem sikerült "valahogy". (7500)

(#32098) hurenzon válasza Soma01 (#32097) üzenetére


hurenzon
senior tag

2. Előfizetéssel?

(#32099) mukibuci válasza hurenzon (#32098) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

10-2=7.5?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32100) hurenzon válasza mukibuci (#32099) üzenetére


hurenzon
senior tag

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.