Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25301) Tamy válasza mtz81 (#25300) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, van, csak ha átírod nem engedi menteni, kiírja, hogy csak százalékos érték adható meg.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25302) Tamy válasza Tamy (#25301) üzenetére


Tamy
senior tag

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25303) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Van egy szerver(windows 2016) 2 ethernet portal.
Az egyik a sulihálójára megy a másik pedig menne az internet felé.

Amelyik az internet felé menne szeretném azon mindent tiltani ki-be Kivétel az L2tp portjait.
Ezt hogyan lehetne megoldani windows tűzfalon hogy interface hez kötöm a szabályt? PL Mikroticnél.

(#25304) kraftxld válasza kriszrap (#25303) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Használj rendes tűzfalat / routert erre, ne windows servert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25305) Gargouille válasza kriszrap (#25303) üzenetére


Gargouille
őstag

Csatlakozva az előttem szólóhoz, rakj elé egy Mikrotik-et és azon NAT-old be az L2TP-t (vagy RADIUS-al maga a Mikrotik is tud autentikálni a DC-ről és akkor eleve lehet az a VPN szervered). Ne akarj Windows szervert így kirakni a netre, még ha szeretsz veszélyesen élni akkor sem jó ötlet. :)

A konkrét kérdésre válaszolva pedig Windows tűzfalszabályt nem tudsz így konkrétan adapterhez kötni szerintem, de a szabály létrehozásakor a "hatókör"-ön belül van egy lehetőség, hogy melyik adaptertípushoz (wifi, helyi stb.) akarod kötni, de ez nem igazán az amit te szeretnél.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25306) tyielow válasza Visormail (#25291) üzenetére


tyielow
aktív tag

Outlook asztali kliensünk van. Nem az a csempés szar, hanem az Office-ban foglalt, rendes asztali verzió. A szerver amúgy nem exchange-ről megy, hanem egy linuxos levelezőből, onnan vannak lekérdezve a levelek.
25290 - Gargouille A leveleim így is egy mappába jönnek, a beérkezettbe. Nem megoldás.

Névjegyekkel való mókolás, meg egyszerűen nem megy, mert 6 éve használom az outlookot, de egyetlen névjegyem sincs felvéve. Nem kellett sose.
A linkelt support oldalak meg ott kezdődnek, hogy névjegyek... üres, üres. :U

Mégegyszer: a gond az, hogy a beérkezettben a feladó szerint sorba teszem, Gipsz Jakab emailjeit nem tudom áttekinteni egy helyen, mert 3 különböző helyen van szátszórva. Gipsz Jakab, Jakab Gipsz, meg 'Jakab Gipsz'. Meg van amikor csak az e-mailjét írja oda, nevet nem is társít :D

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#25307) Gargouille válasza tyielow (#25306) üzenetére


Gargouille
őstag

Amennyire én tudom, a beérkezett üzenet feladójának nevét azt a feladó állítja be, te már "készen kapod" az emailt.

Például ha nekem van 3 számítógépem, amiken mind van Outlook, és be van állítva ugyanaz az email fiók bennük, de mind a háromban másképp adom meg a név mezőt, akkor ha mindegyik gépről küldök neked egy emailt akkor 3 féle néven fogod látni az inbox-odban. Szerintem ezt az Outlookban nem tudod lecserélni.

Esetleg a levelezőszervereden lehet egy szabályt csinálni, hogy adott címről érkező emailekben cserélje a fejlécben az információt, így te már egységesen kapnád a mailboxodba.

De remélem jön mindjárt valaki, aki mond valami okosabbat és legalább én is tanulok valamit, mert amúgy engem is érdekelne, hogy van-e rá valami trükk. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25308) Visormail válasza tyielow (#25306) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor létrehozhatod most a névjegyét az ilyen illetőknek, akik több különböző címmel leveleznek veled, minden címét beteszed a névjegybe és utána névre keresel, szerintem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25309) MasterDeeJay

VMware-ben ha fizikai lemezt adtam meg célnak amire virtuális gépet telepítettem akkor az egy másik gépbe átrakva tudom-e bootoltatni rendes vason?
Win10-ről van szó amit kipróbáltam virtuálisan telepítve de igazi vason szeretném használni újratelepítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25310) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
user migration témában szeretnék segítséget kérni. Alapvetően kliensgépről kliensgépre megoldás érdekel, tehát ha a user új gépet kap akkor a régiről mentjük a profilját komplett, és másoljuk az újra. Különösebb probléma nincs ezzel, hálózaton is tudok másolni, de ez nem mindig sikerül, van, hogy csak az AppData kerül át, semmi más, közben nyilván az is kellene. De ez a egyik fájlablakból másik fájlablakba másolgatás nagyon fapad és a cég méretéhez képest ciki is szerintem (1500 irodai pc és laptop kb... :B).
Milyen megoldások léteznek manapság? Barkács és gyári megoldás is érdekelne, mert nagyban lerövidíthetné a gépcserés procedúránkat. Ami lényeges infó, hogy az új gépen csak akkor másolhatom vissza a profilt, ha már legalább 1x belépett az adott user, különben roaming profil jön létre és minden egyes kilépésnél törlődnek az adatok, nem tudom, hogy ez win specifikus dolog-e, de jó lenne, ha ezt is ki lehetne küszöbölni. Persze ha nem, az se gond, ez kevésbé fájó dolog szerintem.
Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#25311) Gargouille válasza Flowtation (#25310) üzenetére


Gargouille
őstag

Az egyéb paraméterek ismerete nélkül magára a másolásra akár egy FreeFileSync is megteheti, ami log-ot is készít, így ellenőrizhető utólag is, hogy minden fájl átment-e, illetve scriptelhető, amivel tudod automatizálni meg akár kötegelni a feladatot.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25312) Flowtation válasza Gargouille (#25311) üzenetére


Flowtation
őstag

milyen egyéb paraméterekre lenne szükség? Mert tulajdonképpen a másolást total commanderben is meg tudom csinálni, elérem a két gépet távolról, gépnév alapján. Olyasmi megoldás érdekelne mint pl. az USMT, de ezt még nem néztem át, hogy mit és hogyan tud megoldani.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#25313) zolee001 válasza Flowtation (#25312) üzenetére


zolee001
őstag

File szinten user profile migrálás? Érdekes
Hátha
https://www.forensit.com/

Évek óta bevett gyakorlat a folder redirection,2 legyet egy csapásra,uj eszköz esetén lesynceli magát a user eszközére és az adatok biztnságban vannak a serveren valamint a mentés is egyszerübb

(#25314) Gargouille válasza Flowtation (#25312) üzenetére


Gargouille
őstag

"milyen egyéb paraméterekre lenne szükség?"

Nem tudom, csak biztos van valami külön oka, hogy egy 1500 gépes hálózatban kézzel másolgatod fájl szinten a user profilokat. De bármi is legyen az ok, akár menteni / szinkronizálni is lehetne a gépek adatait központi tárhelyre vagy klónozni a gépeket stb.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25315) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
Remélem valaki tud jó tippel ellátni iskolai user managment kérdésben :DDD
Felkértek segíteni rendbe rakni egy suli hálózatát, ami meg is van, mindent kialakítottam, viszont a diákok felhasználóira picit tanácstalan vagyok, mi lenne az ideális megoldás. Tanárok kaptak egy terminal szervert, de a diákoknak nem biztos ez a legjobb megoldás az én fejemben(4 osztálynyi diákról van szó).
Ha ebben tudna valaki tippet adni merre induljak azt megkőszönném :)
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25316) mtz81 válasza bolvar (#25315) üzenetére


mtz81
tag

Miben gondolkozol, win vagy linux?

(#25317) Flowtation válasza zolee001 (#25313) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Éppen ezt próbáltam tegnap. A mentés megvolt, a visszaállítás most lesz. Olvasgattam erről a folder redirectionról, de ha jól értelmezem, ez folyamatos, nekem pedig alkalomszerűen kellene.

#25314Gargouille
Az igazság az, hogy az anyacégi protokoll szerint nem kellene másolnunk, mivel céges policy szerint nem is lehet(ne) a gépen semmilyen adat. Minden usernek van privát tárhelye, meg persze az összes munkához szükséges adat hálózaton van. De ettől függetlenül mégis másolunk - ez biztos sokaknak kiüti a biztosítékot, de mondjuk jófejségből - mert pl. akkor nem kell a lotust konfigolni, asztali cuccok megmaradnak, sticky, meg sok ilyen apróság, miatt, stb,stb. Mentés van, de azt csak a termeléskritikus gépekre alkalmazzuk, klónozás meg hardver-különbségek miatt nem a legjobb.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#25318) bolvar válasza mtz81 (#25316) üzenetére


bolvar
senior tag

Win, legálisan ugye ad a kifü, plusz grafikai programokat tanítanak nekik, arra nem tudom mennyire alkalmas a linux(főleg hogy új tanár lesz idén aki még nincs :D)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25319) Gargouille válasza Flowtation (#25317) üzenetére


Gargouille
őstag

"Az igazság az, hogy az anyacégi protokoll szerint nem kellene másolnunk, mivel céges policy szerint nem is lehet(ne) a gépen semmilyen adat. Minden usernek van privát tárhelye, meg persze az összes munkához szükséges adat hálózaton van. De ettől függetlenül mégis másolunk - ez biztos sokaknak kiüti a biztosítékot, de mondjuk jófejségből - mert pl. akkor nem kell a lotust konfigolni, asztali cuccok megmaradnak, sticky, meg sok ilyen apróság, miatt, stb,stb. Mentés van, de azt csak a termeléskritikus gépekre alkalmazzuk, klónozás meg hardver-különbségek miatt nem a legjobb."

Ja, így már teljesen értem a dolgot. Talán akkor tényleg a FreeFileSync lenne a legjobb. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25320) mtz81 válasza bolvar (#25318) üzenetére


mtz81
tag

Ha a központosított felhasználókezelés a probléma, akkor a win szeveren (gondolom a terminál szerveren valamelyik win server fut) beindítasz egy AD-t, a munkaállomásokra telepítesz WinPro-t. Csatlakoztatod őket a tartományhoz, és utána mindent a tartománykiszolgálóról tudsz vezérelni.

(#25321) bolvar válasza mtz81 (#25320) üzenetére


bolvar
senior tag

Szakmai topik lévén ez természetesen alap, mint írtam ezek már megvannak de csak a tanároknak futotta terminal szerverre, erőforrás híján a diákoknak ezt nem tudom kivitelezni(nincs elég memória).Azt nem akarom minden gépen n+1 profil legyen betöltve.
Erre keresek valami emészthető megoldást.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25322) Gargouille válasza bolvar (#25321) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát ezt csak úgy tudod elkerülni ha egy vagy közös userrel használja az összes diák a gépeket, így csak 1 profil jön létre minden gépen, de mondanom sem kell, hogy ez mennyire gáz lenne. :)

Vagy valami ütemezett feladattal éjjel törlöd a profilokat a gépről (hát ez sem túl elegáns).

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25323) Timer


Timer
veterán

Tudja valaki, hogy miért nem lehet kanpi mostanában egyik Unifi Cloudkey-t sem? Mindenhonnan elfogyott, kábé 3 hónapja nem tudok venni.

(#25324) Gargouille válasza Timer (#25323) üzenetére


Gargouille
őstag

A pontos okot nem tudom, de rémlik pár hónapja kiderült valami rendszer szintű probléma vele, utána tűntek el hirtelen. Lehet persze nincs közvetlen összefüggés.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25325) MasterDeeJay

Windows 10 CMIT (nem az oem verzió bár igazából mindegy, van hp, lenovo féle is)
Nincs valami amivel rávehetném arra hogy más nyelvű legyen?
Próbáltam magyart és angolt is. A nyelvi fileok feltelepülnek rendesen, registryben és beállításokban is átáll minden ha átállítom de nem változik semmi. Csak a billenytűzet és régió ami működik. Ha kézzel kicserélem a nyelvi mui fileokat windows mappában akkor nem indul az explorer.exe.

Egy érdekes projektemhez kellene, szereztem be hozzá megfelelő konfigot is. (zhaoxin proci és gpu-s lapot)
Update nem működik rajta értelem szerűen mert az ottani saját internetükön van a wsus szerver, elméletben ez egy telemetria mentes régebbi build de ugyan annak kellene lennie mint a desktop verziónak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25326) roonin


roonin
tag

Type 4 es nyomtató illesztő(csak ez van hp plotter) esetén mi a teendő gpo-n keresztüli telepítés esetén, hogy a kliensek is megkapják az illesztőt szerverre telepített specifikus gyári v4-es illesztőt és ne microsoft point and print enhanced-en keresztüli illesztőt kapjanak a butított felületével?

(#25327) Timer válasza Gargouille (#25324) üzenetére


Timer
veterán

Valóban volt sebezhetőség a Unifi cliud részében, de attól a hardver még menne szerintem, korábban se kellett hozzá remote access, ment a belős hálón szépen.

(#25328) Gargouille válasza Timer (#25327) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt hiszem a gen1-esekkel volt valami probléma, de nem is biztonsági, hanem lefagyott, vagy összeborultak teljesen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25329) Timer válasza Gargouille (#25328) üzenetére


Timer
veterán

Hmm, nálunk van gen1, annyira megy, hogy két éve rá se néztem. Jó lenne nekem az is, sőt, párfős céghez kellene. Nem nagyon, csak kényelmi szempotból.

(#25330) Gargouille válasza Timer (#25329) üzenetére


Gargouille
őstag

Személyesen én sem tapasztaltam még ilyesmit csak rémlik, hogy olvastam róla, vagy valamelyik kollégám említette. Igaz csak 1db ilyen kütyüt üzemeltetünk (a többi unifi rendszert saját központi szerverről vezéreljük távolról), de azzal nekünk sincs gondunk, kb 1 éve megy már.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25331) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
April utáni frissítés min változtatott meg ? Windows 2016
Amíg nem tettem fel a april utáni frissítést vpnen keresztül tökéletes a ultra vnc de ha frissíteni akkor ki fagy...vpn nélkül rendben van .

(#25332) Gombinyó


Gombinyó
őstag

KB5005033 másnál is kinyírta a printer serveren keresztüli nyomtatást? Találtatok rá esetleg megoldást?
A jelenség alapvetően az, hogy frissíteni kell a klienseken a drivereket a nyomtatókhoz, amik a printer szerverre vannak telepíteve. Több száz kliensnél ez annyira nem mókás, mert minden művelethez admin hozzáférés kell.

[ Szerkesztve ]

(#25333) kraftxld válasza Gombinyó (#25332) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

v4-es driver használata, printer driverek terjesztése más módon (SCCM, PDQ, stb) vagy a registry-ben visszaütni, hogy ne kelljen admin a point and print-hez: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25334) Gombinyó válasza kraftxld (#25333) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi, valamiért nem találtam meg a linkelt cikket.
Valóban megoldotta a registry, gp-ből szépen ki is ment a kliensekre a többi beállítással együtt.

(#25335) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok
Ki milyen megoldást ismer arra, hogy hogyan lehet azonosítani és vizsgálni azokat az otthoni klienseket amelyeket beengedünk céges hálózatba?
Esetleg konkrétan van akinél működik ilyen? PaloAlto,CheckPoint esetleg valamilyen tanusítvány alapú megoldás?

Köszi

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#25336) olloczky válasza Teejay83 (#25335) üzenetére


olloczky
senior tag

A palo alto tud user id-t igen, ennek utana nezhetsz.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25337) bogabi válasza Teejay83 (#25335) üzenetére


bogabi
senior tag

Lehet, pontostani kellene, hogy mire is gondolsz. VPN-en engedsz be privát eszközöket a belső hálózatba? Ilyenkor hogyan jut el pl. a VPN telepítő csomag - már amennyiben nem a Microsoft kliensekbe épített megoldását használod? Vagy abból a szempontból akarod vizsgálni a a klienseket, hogy pl. MS Update friss-e rajta, vagy van-e rajta víruskereső, ami nem elavult? Ha utóbbi, akkor arra a Microsoft Network Policy Servere is tud megoldást.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25338) zolee001 válasza Teejay83 (#25335) üzenetére


zolee001
őstag

Erre volt a megboldogult NAP feature WS2008 óta (Network Access Protection)

(#25339) Teejay83 válasza bogabi (#25337) üzenetére


Teejay83
tag

Igen egy kétfaktoros VPN-en jönnek be és azt kellene megoldani,hogy valamilyen módon első körben azonosítsuk a privát eszközöket majd vizsgáljuk meg,hogy friss e rajta mondjuk a víruskereső,a megfelelő patch-ek rajta vannak e stb.Elsősorban ez egy auditon bukott ki (Hunguard) ők viszont azt mondják, hogy még a VPN csatlakozás előtt kellene azonosítanunk az eszközöket,a jelenlegi ismereteim szerint ez nem igazán oldható meg,de javítsatok ki ha nem így van.

A Microsoft Network Policy Server-t megnézem :R

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#25340) kraftxld válasza Teejay83 (#25339) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amiket használok azok közül a GlobalProtect VPN meg a FortiClient tud ilyet.
Forti KB: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25341) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!
Mennyire működik zökkenőmentesen a 32bites win7 -win10re csere? Mármint ha a gép nyöszög a traybe hogy lehetne frissíteni win10re.
Van egy gép amire kb 3 órás időintervalumot kaptam hogy akkor nem használják és utána viszonyt nagyon használják ezért annyi idő alatt kéne mindennek menni a win10 en ami most egy win7en megy.
Egy volt kollega telepített egy 64 bites win10 et hogy majd arra költözteti át a dolgokat. A C meghajtóról a mappákat anno át is másolta(ha tippelnem kell a program files és appdatát nem másolt, de ezt még nem ellenőriztem), de ez már pár hónapja volt.
Én most egyik mappán nyomtam egy ctrl+c és ctrl+v t hogy a friss állományokat átmásoljam az egyik mappából, de 1 óra alatt még nem nem végzett a számolással hogy mit másoljon...(HDDs a win7), végül kinyomtam a dolgot hogy ez nem biztos hogy jó. Pár programot is próbáltam elindítani az új win10 es gépen dehát azokból is egy csomó nem indul és arra jutottam hogy lehet máshogy kéne ennek nekiállni.
Az a baj hogy sok program van rajta aminek a pontos beállítása jelenleg xakta hogy hogy lett ilyen működőre összerakva.
Bennem felmerült egy olyan ötlet hogy leklónoznám a HDDt egy SSDre. Majd az ssdt egy olyan gépbe berakva mint a régi upgradélném win10re. Reményeim szerint így minden program működne tovább, de a fölöttem állók nagyon azt akarnák hogy inkább friss telepítés legyen. Az upgrade tényleg ennyire bajos a tapasztalataitok alapján? Nagyon hiú ábránd hogy az elméletem működne?
A gép egyébként még tartományba sincs.

(#25342) Gargouille válasza ityam (#25341) üzenetére


Gargouille
őstag

Hú, van baj. :)

"Bennem felmerült egy olyan ötlet hogy leklónoznám a HDDt egy SSDre. Majd az ssdt egy olyan gépbe berakva mint a régi upgradélném win10re. Reményeim szerint így minden program működne tovább, de a fölöttem állók nagyon azt akarnák hogy inkább friss telepítés legyen. Az upgrade tényleg ennyire bajos a tapasztalataitok alapján?"

Szerintem ragaszkodj ehhez a megoldáshoz, klónozd SSD-re és upgrade-eld Windows 10-re. Annyi, hogy ha 32 bites a Windows 7 akkor abból nem lesz 64 bites Windows 10-ed, így ez esetben mindenképp szűz telepítés és utána egyenként a programok újratelepítése következik. Sajnos attól, hogy átmásolod kézzel a program files és egyéb mappákat, nem lesznek feltelepítve a programok az új Windowsra.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25343) Teejay83 válasza kraftxld (#25340) üzenetére


Teejay83
tag

Rendben,köszi a Fortinet-ről van már infóm de a Paloalto-s GlobalProtect vpn-t nem ismerem de utánanézek

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#25344) Teejay83 válasza ityam (#25341) üzenetére


Teejay83
tag

az én kollégáim egy ilyet be sem vállalnak ha csak 3 óra van rá és a gyakorlat ezt már többször igazolta is,hogy nagyon jól teszik,gondold át szerintem,próbáljanak keresni egy olyan időablakot amikor az IT ezt a faladatot nyugodtan megtudja csinálni és ha hamarabb kész van akkor lehet örülni :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#25345) ityam válasza Gargouille (#25342) üzenetére


ityam
senior tag

Az vili hogy a másolással nem lesznek telepítve a dolgok. Azt is túléljük ha marad 32 bites a win. Sebességre csincs bajuk a géppel hogy több ram kelljen bele.AZ SSDtől már gyorsabb lenne egyébként is. A baj hogy pár programról már most tudom hogy be kellett regisztrálni, usert felvinni hozzá. Ezeket a lépéseket szeretném megúszni mert szerintem akik használják se biztos hogy tudják hogy kell ezt megtenni, én meg végképp nem ismerem ezeket a progikat (és van vagy 8 amiből 2 ről kaptam csak infót)ezért lenne jó ha a frissítéssel a programok és beállítások érintetlenek maradnának.
Ami kérdés felmerült bennem hogy a frissítéssel megmaradnak a program beállítások elvileg? Elvileg registryt, appdatát és telepített programokat is meghagyja a win7 to win10 frissítés? Vagy a frissítéssel jellemzően elvesznek dolgok appdatából illetve registryből? Nem tudom még hol tárolhatnak hasznos adatot, mint maga a program könyvtárja de ahhoz gondolom nem nyúl a win frissítés. A legtöbb program amúgy c:\ gyökérbe van telepítve ahogy láttam de biztos nem mind. Még csak épp rápillantottam a gépre.
Ennek a gépnek már vagy fél éve húzódik a win10 re átállítása és sajna én örököltem meg a feladatot.

(#25346) ityam válasza Teejay83 (#25344) üzenetére


ityam
senior tag

Annyival van több mint 3 órás időablak hogy Du fél 4 kor fejezik be kb a munkát rajta. Reggel 6-8 között valamit dolgoznak rajta majd 11 től kell újra dolgozni rajta fél 4 ig.
A reggel 6-8 közötti munka elvileg nem sok új állományt generál. Arra gondoltam hogy fél 4 kor elhozom a winyót leklónozom ssdre majd visszaviszem a winyót. Elindítom másik ugyanolyan gépen a frissítést. Reggel valamikor befejezem, addig a régi HDDn használják a reggeli munkára. 8 után ahogy elkészült a frissítés átviszem kicserélem az SSDre a HDDt és max a reggeli munkát kell újra megcsinálni vagy az állományait átmásolni. Ha valami program mégsem menne akkor a HDD még mindig visszarakható. Csak ha előre tudható hogy nem fognak a frissítés után menni zavartalanul a programok akkor lehet nem is éri meg belekezdeni.

(#25347) Timer válasza ityam (#25346) üzenetére


Timer
veterán

AOMEI Backupper, DISK backup. Ha ez megvan, frissítesz, és ha nem nyert, erről a manetésről visszaállsz, akár direktben az SSD-re is. Itt még ráadásul játszhat az MBR / GPT váltás is, AHCI / IDE is, attól függ, milyen régi a gép, és milyen régen lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#25348) Gargouille válasza ityam (#25345) üzenetére


Gargouille
őstag

Az in-place upgrade-el minden telepített program és beállítás megmarad, a mentett jelszavakkal egyetemben. Egyedüli kivétel, ha olyan program is telepítve van a Windows 7 alá ami nem kompatibilis a Windows 10-el, az ilyen programokat eltávolítja upgrade közben, de kiírja mikor kezded az upgrade-et, szóval tudni fogod ha vannak ilyenek. Szóval emiatt ne aggódj.

A te esetedben a legjobb szcenárió ha először klónozod SSD-re, mert akkor az eredeti HDD érintetlen marad, ha valami balul sül el, akkor újra tudod kezdeni. Ideális esetben elég a 3 órás időablak is, ha nem túl nagy mennyiségű adat van a gépen, akkor a klónozás az lemegy 1 óra alatt, az upgrade pedig szintén le fog hamar menni ha már SSD-n van a rendszer. De ha bármivel elakadsz, akkor tuti kicsúszol a 3 órából. Teejay83 kolléga jól írja, ilyen feltételekkel nem lehet elvállalni felelősen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25349) ityam válasza Gargouille (#25348) üzenetére


ityam
senior tag

Az a baj hogy akik használják a gépet azok nem akarnák a cserét. az IT fölöttem akarja mert hát win7 eket meg kéne szűntetni.
Ha valamilyen programot regisztrálni/aktiválni kell azok is jó eséllyel regisztrált/aktiváltak maradnak a frissítés után vagy ezeket jellemzően újra kell aktiválni?
Az szimpi ha kiírja a frissítő ha valamit nem tud felrakni. Ezeket mindenképpen eltávolítja vagy rá lehet erőltetni hogy csinálja meg akkor is ha fél tőle hogy nem fog menni 10 alatt?

Azt mondjuk nem hiszem hogy sok olyan program lenne ami 7 alatt megy és 10 alatt nem.
Attól inkább tartok hogy 7 alatt is csak nem supported módban megy és ez 10 alatt is kb szürkén működik.
A klónozáshoz a Macriumot terveztem. Azzal már korábban költöztettem sikeresen HDDt SSDre. Sajna kisebb SSDink vannak mint amekkora HDD van a gépben, de adattal nincs feltöltve abszolút. Bőven elég a kissebb SSD tárhelyileg. Csak a klónozásnál egy kicsit kell rendezgetnie a Macriumnak.
Egyébként egy Del optiplex 3010 vagy 3020 as gépről van szó szóval nem őskövület. Az még gyanús hogy nem UEFIsen lett telepítve a régi win7. Már UEFIsen szoktunk telepíteni de talán nem akkora a tragédia ha ez marad legacys.

(#25350) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

O365 DKIM témában kellene segítség, nem tudom engedélyezni.

Ezen leírás alapján csinálnám: [link]

Egy custom domain fel van véve: cegnev.hu

initial doamin pedig cegnev.onmicrosoft.com

Elvileg leírás alapján ezeket a cname rekordokat vettem fel a dns szolgáltatónál:

selector1._domainkey
selector1-cegnev-hu._domainkey.cegnev.onmicrosoft.com

selector2._domainkey
selector2-cegnev-hu._domainkey.cegnev.onmicrosoft.com

Viszont admin portálon, ha engedélyezni akarom, akkor azt írja ki, hogy ilyen rekordokat keres:

selector1._domainkey.cegnev.hu

de ez nyilván nem jó. Miért nem akarja kezelni a kulcsokat, hol van vmi eldugott beállítás amit nem találok?

MZ/X

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.