Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25101) I02S3F válasza F.E.K.. (#25100) üzenetére


I02S3F
őstag

Jó! Várom aválaszokat :)!

(#25102) CsodaPOK válasza I02S3F (#25093) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Próbálj kezdetben szorosan együtt dolgozni egy kollégával az éles helyzeteken. Ezen nem azt értem, hogy ő csinálja, te nézed, hanem te csinálod, ő pedig bátorít (vagy ad két pofont, hogy ne fossá' mán', kinek mi jön be :D). Egy idő után megszokod az ilyen szitukat és ha megvan a szakmai magabiztosság, akkor a többi is jönni fog vele.

(#25103) Timer válasza CsodaPOK (#25102) üzenetére


Timer
veterán

+1. Annál jobb nincs, ha van kitől kérdezni, a zicceres(nek vélt) szituációkban megerősítést kérni. Ennek hiányában vagy baromi szerencsésnek, vagy idiótának kell lenni ahhoz, hogy az ember ne aggódjon kritikus helyzetekben, és hidegvérrel kattintson mindenre, ami szembe jön.

[ Szerkesztve ]

(#25104) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen!

(#25105) I02S3F válasza I02S3F (#25104) üzenetére


I02S3F
őstag

Sziasztok mégegyszer! Mégegyszer köszi a visszajelzéseket! Így már látom., hogy nem reménytelen a helyzetem! :R

(#25106) Gargouille válasza I02S3F (#25093) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak megnyugtatásul, nem láttam még olyan szakembert, akinek egy-egy rizikósabb helyzetben ne remegett volna meg a keze. Ez a normális működés, ne tántorítson el (inkább azoktól ódzkodj akik túlzottan magabiztosak). Már csak azért sem, mert ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mindent éles helyzetben próbál ki először az ember, hanem általában nagyon sok időt és energiát öl bele mindenki, hogy kiépítse a megfelelő "homokozókat" ahol a rizikós műveleteket teszt környezetben le tudja próbálni, vagy olyan mentést / snapshot stb. rendszert építget a produktív környezet köré, hogy egy félresikerült művelet könnyen visszavonható legyen. Szóval a való életben azért nincs minden nap oroszrulett. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25107) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok
Mi 1 régebbi BIOS-nál a supervisior és user password?
Mi történik ha ezek eltérnek, vagy beállítom a supervisior passwordot de nem állítom be az user passwordot?
Illetve ugyan ott kell beírni a bios és a supervisior passwordot?

[ Szerkesztve ]

(#25108) Brownn válasza Brownn (#25107) üzenetére


Brownn
tag

Jól gondolom, hogy az user passwordnak pedig csak akkor van jelentőssége, ha bekapcsolod a password on boot opciót is (azaz kéri a bootoláshoz az user jelszót)?

(#25109) radi8tor válasza Brownn (#25108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen

⭐ Stella

(#25110) Brownn válasza radi8tor (#25109) üzenetére


Brownn
tag

Köszönöm

(#25111) I02S3F válasza Gargouille (#25106) üzenetére


I02S3F
őstag

Nagyon köszönöm! Én itthon vm-ekkel játszok szívesen. Viszont olyat is olvastam, hogy éles környezetben "mindig van valami bibi". :)

(#25112) Gargouille válasza I02S3F (#25111) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt jól teszed, hogy VM-ekkel játszol, éles környezetben is (ma már) túlnyomó részt VM-ként fut minden vagy valamilyen egyéb konténer megoldással.

A "bibi" az leginkább attól függ mennyire felkészülten vág bele az ember egy adott műveletbe. Dolgoztam olyan kollégával régebben, aki rettentően magabiztos volt és mindennek úgy ment neki, hogy nem kell itten pöcsörészni a részletekkel, majd ő megoldja mert ért hozzá (egyébként értett hozzá). Aztán ilyenkor mindig volt valami "bibi" amire előre nem gondolt és jött az anyázás, meg a tátott szájjal a f***erdőben rohangálás, ottéjszakázás.

Ha viszont először gondolkodunk, lemodellezzük, ledokumentáljuk a lépéseket, akkor aztán élesben szinte nulla stresszel egy sört bontva végig lehet tolni, mivel a teszteléskor már kiborulnak sorban a csontvázak a szekrényből, így élesben már nem lesz sok meglepi. Szóval a "bibi"-k száma rendszerint fordított arányban áll az előkészítettséggel. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25113) I02S3F válasza Gargouille (#25112) üzenetére


I02S3F
őstag

Nagyon jól hangzik! :) Köszi a leírást!

(#25114) bogabi válasza Gargouille (#25112) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát igen, ez a meló ilyen. Sokszor mennek a dolgok csípőből, de egy-egy nagyobb projektnél én még nem láttam olyat, hogy minden flottul menjen. Szinte minden esetben bejött az informatikus 5 perc paradoxon (feleség/barátnő kérdése: meddig fog tartani a munka? válasz: nem sok, max. 1 óra. Na ilyenkor jönnek a hosszú átvirrasztott éjszakák :) ) Emlékszem, egyszer egy infra update közben, amikor le kellett kapcsolni egy 7 éve futó IBM blade-et (sose volt vele gond, lekapcsolást követő indítás mindig problémamentes volt), amikor egy szombat este indultunk volna vissza, a blade kakukkolt egyet, és annyi. Persze az egyetlen árva AMM ott helyben megboldogult, az IBM-es mérnök először Bécsből akart taxival hozatni cuccot amikor szombat este 7 után bejelentettem a hibát, aztán valahonnan lomolt egyet, amivel éjjel egyre ért ki a vidéki telephelyünkre Budapestről. Becsületére legyen mondva, azóta is emlegetjük, hogy az IBM support az nem szarozik. Jó buli vót.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25115) szbnrb1337


szbnrb1337
újonc

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok segítséget szeretnék kérni, hogy szerintetek hol keressem a hibát.
Sulinetes hálózat (10.240.29 alhálózat). Egyik napról a másikra az alábbi hibával szembesültem: A gépeken bekapcsolás után nincs internet, nem kapnak ip címet. Ha az adott gépből kihúzom az utp kábelt és hirtelen vissza is dugom, akkor azonnal kap ipt és tökéletesen működik a hálózat.
Amit próbáltam: kábel csere, swtich csere.
Szerintetek mi lehet a probléma? A probléma kb 10 gépet érint, szóval a gép hiba is kilőve..
Előre is köszönöm.

(#25116) balaaa88 válasza szbnrb1337 (#25115) üzenetére


balaaa88
aktív tag

DHCP pool nem telt be? Más gépet dugsz ugyanarra a kábelre, kap IP-címet? "Lesz rajta internet"? A többi gép (10 gépen kívül) is ugyanarról az alhálózatról kap IP-címet? Vagy másikról? Én csak a DHCP-szerver házatáján néznék körbe elsp körben...

(#25117) olloczky válasza szbnrb1337 (#25115) üzenetére


olloczky
senior tag

meg kell nézni, hogy a gépekről kimegy-e egyáltalán a dhcp kérés. router oldalon pedig, hogy megérkezik-e. ezt a gépen wireshark-kal tudod megtenni, a routeren pedig szoftver verzió és hardware függvényében a saját doksijából keresd ki.

ezek után lehet tovább kutakodni.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25118) szbnrb1337 válasza balaaa88 (#25116) üzenetére


szbnrb1337
újonc

ha betelt a DHCP pool azt hogy tudom törölni? :)

(#25119) szbnrb1337


szbnrb1337
újonc

Annyi lenne még, hogy a hálózati beállításoknál "magánhálózat 2" bekapcsolás után (nincs internet), majd amikor kihúzom és visszadugom "magánáhálózat 3" ra vált át és egyből van internet...

(#25120) Timer válasza szbnrb1337 (#25119) üzenetére


Timer
veterán

Ismert hiba a W10-ben is okozhatja, a hálózati azonosítás kapcsán. Csomót szoptam már vele, vannak workaroundok, de jön egy frissítés, és már megint nem jó. Illetve, ami még szokott lenni, hogy adott switch mögött lassabban kap valamiért IP-t, az eszköz port beállítása lehet még gond. Hálókártya energiabeállítása is okozhat problémát, illetve a windows gyorsindítása is. Ez kicsit nyomozós lesz, de ha a többi gépen jó, és van elég szabad cím, kliens oldalon kezdenék el vizsgálódni, pláne ha mind a 10 ugyanaz a típus.

Átmeneti megoldásként próbáld ki azt, hogy csinálsz egy kis batch fájlt, amit automatán futtat a gép indításkor, és mondjuk 30 másodperc után futtat egy ipconfig /release, majd 10 másodperc újabb várakozás után egy renew parancsot.

(#25121) kraftxld válasza Timer (#25120) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A network location awareness szolgáltatást kell átteni "Delayed Start"-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25122) Timer válasza kraftxld (#25121) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, ezt is próbáltam, de nem minden gépen hatásos. WSUS van, elvileg ugyanaz a szoftverkörnyezet, hardverben van eltérés...

[ Szerkesztve ]

(#25123) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Operátori (naponta ismétlődő) feladatok menedzselésére excel és redmine-on kívül milyen szoftvert ajánlanátok? Mik vannak a piacon? :R

Csak pár névre lenne szükségem szakdoga védéshez. Google eddig nem segített

[ Szerkesztve ]

(#25124) I02S3F válasza I02S3F (#25123) üzenetére


I02S3F
őstag

Meg is válaszolom, de cáfoljatok meg!

-Redmine
-Trello

Azért van kétszer a Redmine, mert összesen 2 ilyen program említése szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#25125) Mázli01


Mázli01
kezdő

Azt akarom megcsinalni h ne tudjanak bebootolni pendriverol.
Beállítottam a boot sorrendet, amiben a vinyo van az elso helyen, beallitottam a supervisior passwordot es.ennyi az egesz?
Így nem tud hozzáférni a boot menühöz és átírni a sorrendet f12 gombbal sem?

[ Szerkesztve ]

(#25126) LZs?! válasza Mázli01 (#25125) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Nem, de fizikailag lehuzogathatja az egyéb boot eszközöket és akkor egyszer csak ráfut... ;)

Viccet félretéve: milyen gép? BIOS-ban miért nem lehet megadni/letiltani a lehetséges boot forrásokat?

Nevermind...

(#25127) Gargouille válasza Mázli01 (#25125) üzenetére


Gargouille
őstag

Meg arra figyelj, hogy sok alaplapnál van one time boot menu egy külön hotkey-el, azzal megkerülheti a bevasalt boot sorrendet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25128) Mázli01 válasza LZs?! (#25126) üzenetére


Mázli01
kezdő

Fujitsu lifebook a530. A biosba belepve a boot menuben csak a hdd van beallitva.
Így az f12 megnyomasara csak a hdd valadztasi lehetoseg jon be neki (meg akkor is ha benne van a laptopban 1 pendrive) ->ebbol arra gondolok h nem tud penddiverol bootolni. (Supervisior jelszo nelkul)

Vagy ha 1 boot pendriveot tennek be nem sima pendriveot akkor lehet h megjelenne az f12 megnyomasara a boot menuben a pendrive?

Eleg fontos h ne lehessen pendriverol bootolni...

(#25129) Mázli01 válasza LZs?! (#25126) üzenetére


Mázli01
kezdő

Lzs:Magat az usb portokat nem tilthatom le...

Gargouille: regi laptop, halistennek ennel meg nincs ilyen lehetoseg, csak f2 enter bios, f12 boot menu :K

(#25130) Gargouille válasza Mázli01 (#25128) üzenetére


Gargouille
őstag

"Vagy ha 1 boot pendriveot tennek be nem sima pendriveot akkor lehet h megjelenne az f12 megnyomasara a boot menuben a pendrive?"

Amennyiben hozzáférsz a laptophoz ezt viszonylag könnyen ki tudod próbálni szerintem. :)

Amúgy ha a boot listában tényleg csak a HDD van beállítva mint egyetlen opció, akkor másról nem fog tudni bootolni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25131) olloczky válasza Mázli01 (#25129) üzenetére


olloczky
senior tag

bios jelszó?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25132) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani ingyenes tárhely szolgáltatót, ahol tudok egy átmeneti oldalt pikk-pakk összelőni és meglévő domain-hez csatolni?
Amiket próbáltam, ott pont a második lépés (meglevő domain-hez csatolás) nem volt lehetséges ingyenesen.
Valamint a jelenlegi DNS szolgáltatónk oldal átirányításos trükköt se tud, mint a régebbi szolgáltatónk, csak a és CNAME jöhet szóba ezek alá meg ugye aloldalt nem tudok beállítani

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25133) Mázli01 válasza olloczky (#25131) üzenetére


Mázli01
kezdő

Van beallitva bios jelszo. (Supervisior password), igy biosba nem tud belepni modositani a boot sorrendet.

Gargouille nincs boot pendriveom jelenleg es mindjart jon a gazdaja a laptopert. Igy nem tudom letesztelni boot pendriveal.

Akkor ha az (ujrainditasnal pendrive bedugva) sima pendriveot nem hozza fel (csak a hdd-t) az f12 lenyomasara a boot menuben akkor valszeg a boot pendriveot se fogja?

Koszonom a segitsegetek :B :K :C

[ Szerkesztve ]

(#25134) Gargouille válasza Mázli01 (#25133) üzenetére


Gargouille
őstag

"Akkor ha az (ujrainditasnal pendrive bedugva) sima pendriveot nem hozza fel (csak a hdd-t) az f12 lenyomasara a boot menuben akkor valszeg a boot pendriveot se fogja?"

Igen, így ahogy írod. A boot menünél (mikor feljön) nem ellenőrzi, hogy bootolható-e az adott eszköz, csupán azt nézi, hogy létezik-e. Ha nem hozza fel a pendriveot mint lehetőséget, akkor bármilyen pendrivot dughat bele, nem fog látszani és bootolni sem tud róla. Elvileg.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25135) Mázli01 válasza Gargouille (#25134) üzenetére


Mázli01
kezdő

Koszonom segitseged :B :K :C

(#25136) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Remote gépen szeretnék telepíteni szoftvert. A szerveren létrehoztam egy batch filet ami felmappeli a megosztást, ahol a batch file van, majd lefuttatja.

Msiexec-et használnék. /i paranccsal admin jogot kér telepítéskor, ha ezt megadom sikeresen települ, de ez nyilván nem játszik otthoni usereknél.

/a kapcsolóval megy egy darabig majd 2203 error code-ot kapok. Ennek megoldására különböző jogosultság módosításokat (adminként) javasol az internet népe, a remote gépen. Ez sem járható.

Próbáltam a software install metódust gpoval, de valamiért egyszerűen nem települ a csomag. [link] ezt a guide-ot követve pedig nem jön létre log file valamiért..

Kérdésem, hogy lehet így félig meddig észrevétlenül telepíteni appot a usernek? Tehát ez a batch file indítás még belefér megosztásból. Vagy esetleg valami kivételt tenni, hogy x.exe vagy y.msi filet mégis telepíthessen a user?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25137) Gargouille válasza olloczky (#25136) üzenetére


Gargouille
őstag

Most csak így látatlanban kérdem, nem lehet, hogy ott vérzik el a dolog, hogy egy share-ről próbálsz telepíteni? Ha batch-ből csinálod, akkor akár azt is meg tudnád tenni, hogy magát a telepítő állományt odamásolod először a kliensre és akkor már helyből futtathatod, aztán a telepítés után törölheted is. Nem olyan elegáns, de lehet működne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25138) olloczky válasza Gargouille (#25137) üzenetére


olloczky
senior tag

És hogy másoljam oda a telepítőfájlt? Nincs internet elérése a gépeknek. (ezt mondjuk kihagytam az előző posztomból)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25139) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ez kész :DD

[link]

⭐ Stella

(#25140) Gargouille válasza olloczky (#25138) üzenetére


Gargouille
őstag

Lehet félreértettelek, de mintha azt írtad volna, hogy felmappel egy megosztott mappát, ebből azt feltételeztem, hogy van valamilyen hálózati kapcsolat a megosztott mappa és a gép közt. Ellenkező esetben hogyan sikerül felmappelni?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25141) olloczky válasza Gargouille (#25140) üzenetére


olloczky
senior tag

Van hálózati kapcsolat. Arra értettem, hogy a publikus internetre nem látnak ki semmilyen szinten. Ez egy nagyon kontrollált user környezet, kb semmit nem tudnak csinálni. Még azt sem, hogy mondjuk kimásolja a share-ről a fájlokat. A share-ből futtatva az exét admin jelszót kér.

Ezért szeretném valahogy úgy, hogy adminként fusson le, és én irányítsám ezt távolról valahogy.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25142) Gargouille válasza olloczky (#25141) üzenetére


Gargouille
őstag

Akkor nem értem hogyan jön ide az internet? Odarakod a share-be az exe-t vagy az msi-t, innen átmásolja a saját belső lemezére a kliens és így tovább... így értettem. Ha meg annyira le van korlátozva minden, hogy még fájlokat sem tud a shareből átmásolni (ez elég fura), akkor nyilván a telepítő sem fog így lefutni.

De ha szerver oldalon te irányítasz, akkor akár abból az irányból is oda tudod másolni, tehát nem a kliens húzza le magának, hanem a szerverről eléred a kliens adminisztratív célból megosztott meghajtóit (C$, D$ stb...) és simán oda tudod rakni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25143) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

So-so ideillő kérdés. Nem tudtok olyan céget véletlenül Budapest vagy környékén aki utángyártott nyomtatópatronok elszállításával foglalkozik, akár ráfizetéssel is?

(#25144) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok :)
Olyan problémám akadt hogy GPO nyomtatást beállítottam xy gépre csak aza problémám hogy nem mindenki nek jelenik meg a nyomtató egy gépen.
PL az én felhasználómon ott van de a kollégáé pedig nincs.
Van erre valami beállítás szerintettek?

A másik kérdésem az lenne Gigabit gerinc és 100mbp minden egyes gépnek korlátozva.

Elkezdtünk egy 2.2 gb isot másolni fel a hálózatra szépen ment 6-8 MB/s el de 3/4 egyszerűen megált.
Néztem a szervert Erőforrás figyelőbbé de úgy láttam mind ha már nem küldene adatott.
HDD röl másoltuk fel igy usb interfacet kizártuk. Kiss fájlokkal nincs baj csak a terjedelmesekkel.

Valaki találkozott hasónlóval??

(#25145) Timer


Timer
veterán

Urak! Adott verziószámú (10.0.14393.4169) WS2016STD ISO-t honnan tudnék letölteni, garantáltan tisztán? Az egyik szerverünkön megreccsent egy kicsit a DISM, és online nem tud javítani, kellene egy offline media.

(#25146) Gargouille válasza Timer (#25145) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha OEM ISO-ra gondolsz, nekem egy ilyenem van (gyári, eredeti forrásból):

14393.0.160715-1616.RS1_RELEASE_SERVER_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

ha kell szólj privátban és kapod.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25147) Timer válasza Gargouille (#25146) üzenetére


Timer
veterán

Jepp, köszi!

(#25148) MasterDeeJay

Kaptam ingyen egy ilyen kártyát:

CN1620-400-NHB-4.0-G
Ez valami gyorsító lehet hálózati forgalomra annyit sikerült kiderítenem. VPN, meg SSL titkosítást gyorsít ahogy kivettem a leírásokból.
Használt már valaki ilyesmit?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25149) radi8tor válasza MasterDeeJay (#25148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
A széria legerősebbje (NHB4-G)
Ugyanakkor nem egy mai cucc (2008-as a brossúra)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25150) MasterDeeJay válasza radi8tor (#25149) üzenetére

Na hát driver sincs rá, azaz linuxra van. Mindegy felrakom apróra hátha valakinek kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.