Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25751) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Olyannal találkoztatok már, hogy az asztalról lassan töröl a windows dolgokat? Nemrég jött elő. Pl egy üres mappa törlésénél elszalad 99%-ig, majd vár 2-3mp-et és utána tűnik el. Minek lehet ehhez köze? A gépben SSD-van nem írja, hogy rossz lenne, minden más tökéletesen működik. 20H2 19042.1348-as az oprendszer.

(#25752) E.Kaufmann válasza pityaa23 (#25751) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nincs véletlenül OneDrive szinkron az asztalon? Az esetleg bezavarhat. Most voltam ilyennel copóágon, bár más miatt, mert a kedves júzer otthoni gépén is bekapcsolta még régebben, én meg gyanútlanul aktiváltam a munkahelyi gépén és összeborította a melós dolgait a maszekkal :W
Pedig amúgy hasznos funkció lenne, ha a duplázódó shortcut-okat is kezelné valahogy.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25753) pityaa23 válasza E.Kaufmann (#25752) üzenetére


pityaa23
senior tag

Most épp jó. Van fent AVAST Premium Security, meg Cleanup Premium, azokat ki be kacsolgattam, meg kivettem a ransomware figyelést a c-meghajtó fájlairól. One drive el van altatva, hogy ne zavarjon, nem szoktam használni.

(#25754) gvass


gvass
tag

Sziasztok!
Outlook gondunk van. Egy ügyfél több kistelepülésen dolgozik, saját laptoppal és O365 telepítve a gépére, levelet fogadni mindenhol tud, de küldeni csak egy helyen, ott ahol be lett állítva a levelezés. Thunderbirdön mindenhol megy a küldés fogadás is, de az outlookon nem. Hazaviszi a gépet ott sem tud küldeni, érdekesség, ha a telefonján megosztja a mobilnetet akkor működik. Tűzfalat kikapcsoltam, beállításokat többször átnéztem, de semmi előrelépés. Ahol megy a levelezés ott a Telekom a szolgáltató, a többi helyen mindenhol más és más.
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg merre keresgéljek?

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25755) kraftxld válasza gvass (#25754) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ugye a natív mapi / http protokolt használja az Outlook, nem valami ezer éves POP3 / IMAP / SMTP kombót?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25756) gvass válasza kraftxld (#25755) üzenetére


gvass
tag

Természetesen pop3/smtp, :) :))

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25757) kraftxld válasza gvass (#25756) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Gondolom azon a hálózaton blokkolva van a kifelé menő 25-ös port, nagyon helyesen.
Tessék átállni a natív O365 protokollra és elfelejteni a POP3 / SMTP-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25758) Gargouille válasza gvass (#25756) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha mindenképp ragaszkodsz valamilyen okból ehhez, akkor már inkább próbáld ezeket a beállításokat az SMTP-hez:

Kiszolgáló: smtp.office365.com
Port: 587
Titkosítás: STARTTLS

De én is inkább azt javaslom, amit Kraftxld kolléga javasolt, használd a mapi-t, az a korrekt, azzal mindenhol működni fog.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25759) 4Grider válasza gvass (#25756) üzenetére


4Grider
nagyúr

És nem lehet az Outlook-ot átállítani SSL-es kommunikációra (465-ös SMTP és 993-as IMAP port)? Ezeket azért nem szokás blokkolni.

(#25760) gvass


gvass
tag

Bocsánat kicsit hiányosra sikerült a hibaleírás. T-online email címről van szó jegyzo.xxxx@t-online.hu.
A 25 porton a thunderbird kimegy csak az outlook nem, ugyanazon beállításokkal (smtp).
Az O365 csomagra gondoltam amit a laptoppal együtt vásárolt nem felhőalapú, az smtp a t-online által megadott: Kimenő levelezőszerver: mail.t-online.hu (Port: 25)
A beállítás a telekomos hálózaton történt.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25761) 4Grider válasza gvass (#25760) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs a t-online-nak SSL-es levélküldési lehetősége? Próbáltad?
A 25-ös port a legtöbb idegen helyről problémás, mert minden normális hálózaton szűrik, hogy ne menjenek ki az SMTP-n terjedő vírusok a hálózatukból.

(#25762) gvass válasza 4Grider (#25761) üzenetére


gvass
tag

SSL sem megy, próbáltuk azt is. Thunderbirdön megy a 25 port is, ezért gondolom nem hálózati gond van. A településeken be vannak állítva más gépek is levelezésre, nem ezzel a címmel, de 25 porton mennek ki a levelek, nincs vele gond. Csak ez az egy gép, ami problémás ezért gyanakodom valami outlookos gondra.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25763) 4Grider válasza gvass (#25762) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy csomó hálózaton tiltott a 25-ös port használata idegen levelezőszerverek irányába. Szóval nem jó irány az, hogy itt-ott megy...

(#25764) Gargouille válasza gvass (#25760) üzenetére


Gargouille
őstag

"Kicsit" tényleg hiányosra sikeredett. :DDD Sajnos a 25-ös porttal kár küzdened, szélmalomharc. Esetleg végszükségben ha van egy saját Windows szervered, akkor azon fel tudsz húzni egy SMTP szolgáltatást SSL-el, ami forwarderként működhet és akkor nem a T-Online-t kell megcélozni a 25-ös porton, hanem a saját vasadat "relatív biztonságosan", aztán majd az továbbítja az emaileket... de hát ez sem egy igazán elegáns megoldás.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25765) gvass válasza 4Grider (#25763) üzenetére


gvass
tag

Értem, ugyanazon gépen ugyanazon a helyszínen, másik levelezőprogramból (Thunderbird), ugyanazon a beállításokkal működik. Nem itt-ott.
A Thunderbird is ugyanazt a 25-ös portot használja.
Ragaszkodik az ügyfél az Outlookhoz ezért tökölök vele annyit, mert Thunderbird-ön minden hibátlan, csak Ő azt nem szereti...

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25766) Timer válasza gvass (#25765) üzenetére


Timer
veterán

Szívtam ezzel év elején is, de van egy doksi, ezt követve jónak kellene lennie Outlookkal is:

KATT

(#25767) 4Grider válasza Timer (#25766) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem feltételeztem róla, hogy nem akar bejelentkezni az smtp kiszolgálójára levélküldéskor.

(#25768) gvass válasza Timer (#25766) üzenetére


gvass
tag

Köszönöm szépen! Ez alapján csináltam én is, ha nem lenne beállítva az smtp bejelentkezés, szerintem sehol sem menne...
Csütörtökön férek hozzá megint a géphez, átnézem újra a beállításokat hátha

[ Szerkesztve ]

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25769) Timer válasza gvass (#25768) üzenetére


Timer
veterán

Nincs mit, ami még eszembe jutott, az a Kaspersky, ha az van fent, csúnyán beleáll néha a forgalomba (az a szutyok O365 esetén már sokszor szívatott épp Outlook viszonylatában).

(#25770) Upo válasza rgss (#25684) üzenetére


Upo
addikt

Jópár éve nem sulixozunk. Az még mindig egy 32 bites el6 rendszer?

Vannak ötleteim, az egyik, hogy nem szaladtál bele véletlenül a sulinet.hu/edu.hu átállásba? Nézd meg hogy nem maradt-e bent valahol kiszolgálónál sulinet.hu, azokat át kell írni edu.hu-ra.
Ha mégis a dashboard-on kell portot nyitni, akkor érdekes, hogy hogy záródótt be ha előtte működött. Amúgy előtte működött? Lehet hogy érdemes írni a kifü-nek ha ez a baj.
A sulixot a saját webes konfig felületén keresztül kell állítgatni, a kézikönyv alapján, és régi emlékekből, kell ott lennie levelezés kapcsolónak. Lehet hogy az a baj.
Hibaüzenetekhez nem jutottál hozzá? Lehet hogy segítene hogy mi a baj, látatlanban elég nehéz, át kéne tekinteni a logokat.

Szerintem saját magad ne kezdj el turkálni különféle leírások alapján, a sulix halála az, ha kézzel bele van turkálva a konfigokba, használni kell a ráépített kezelő felületet.

Ha nem a sulinet.hu/edu.hu a probléma, akkor érdemes a sulix supportot igénybe venni, nekem annak idején mindig segítettek.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25771) Gerr0XL


Gerr0XL
csendes tag

- Otthoni projekt -

Valószínű most sok nálam jártasabb felnevet a posztomon.

Sziasztok. A következő a terv. Van itthon 2 pc és egy router. A terv az, hogy az egyik pc -re telepítek WS 2008 -at, míg a másik gépre valamilyen pro verziós windows -t. A probléma csak az, hogy 1 db utp kábelem van jelenleg. A kérdésem a következő hozzátok: lehetséges volna-e az, hogy wifi -ről léptetek tartományba egy kliens -t? Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#25772) Gargouille válasza Gerr0XL (#25771) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, minden további nélkül lehet. De ha Budapest X. ker, Óhegy környékén jársz akkor szívesen adok egy UTP patch kábelt ingyen és bérmentve. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25773) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Fortigate 90D, 5.x.x-es firmware-ről 6.0.x-re frissítve reboot loop-ba kerül.
Mindig újraformázza a partíciót, ilyet valaki látott már?
Google nem volt barátom, support sincs már erre a csodára.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25774) bogabi válasza kraftxld (#25773) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem tudom, járható út-e, de hátha: gyári image letölt és PEN drive-ról ujrarakni a rendszert? Nekem egyszer ez volt megoldás egy Sophos SG háromszázas utm-en.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25775) kraftxld válasza bogabi (#25774) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hátő, 18 ezer km-re van az eszköz, úgyhogy nem annyira járható út :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25776) Timer válasza kraftxld (#25775) üzenetére


Timer
veterán

Egyáltalán nem ismerem a cuccot, de TFTP-ről nem lehet esetleg ráerőszakolni az image file-t? Egyszer vmware esxi alatt jártunk hasonlóan, ott sz@r volt az SD kártya, ami működő rendszer alatt érdekes módon nem bukott ki, de a firmware frissítés előhozta a hibát.

Szerk.: most olvasom, hogy rollback megy, ez legalább szerencse. Ha a háttértáron van elég szabad hely, esetleg nem lehet tényleg hibás?

Szerk 2: Csakazleszaz! :-D

[ Szerkesztve ]

(#25777) kraftxld válasza Timer (#25776) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rosszul fogalmaztam.
Weben és konzol kábelen keresztül elértem, web interface-en telepítem a 6.0.x-es firmware-t (kettőt próbáltam, mindkettőnél ugyanez a hiba), majd jön a boot loop amikor újraindul.
Ha a konzol kábelről nézem és bemegyek a maintenance mode-ba, ott kiválasztom a backup firmware rollback-et, minden visszaáll az 5.x-es image-re.

Lehet megdöglött a belső SSD:

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25778) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Dell r730-as szerver, amin fut 13 VM (vmware). Ezek közül az egyik egy rds szerver, ami időnként eléggé belassul, főleg ha sokan vannak rajta (kb 30-40). 140GB RAM, 20 mag van adva a vm-nek, több nem áll rendelkezésre sajnos. HDD van a szerverben RAID-6 tömbben, és nem bővíthető tovább (1 üres hely van). Lesz majd szerver bővítés, de eléggé döcögve halad a dolog (lehet csak jövő év második fele). Jó megoldás lehet ideiglenesen, hogy egy 4 lemezes NAS (jó minőségű ssd-vel, hogy bírja az írást) lenne felcsatolva másodlagos datastore-nak, és oda helyezném át az rds szerver vhd-jét? Gigabites háló van. Vagy ha van jobb low-cost (max 500e) ötlet, akkor szóljatok :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25779) kraftxld válasza pdave (#25778) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Először ki kell találni, hogy mi a bottleneck, nem a levegőbe lövöldözni :)
Milyen processzor van a fizikai szerveren és hány magos ?
A leírás alapján itt egy VMware CPU scheduling issue van, jobban járnál egy RDS farmmal, amiben van monjduk 4 db 4 magos, 32GB ramos gép, és ezen egy session brokerrel elosztva a user csapat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25780) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Yeah... céges háló, inviteles fix IPs optikai net.
Nem működött, szerelő kijön, routert reseteli, wifi-t újra beállítja új SSID-re, jelszóra.
Fix IP megváltozott, router lett a DHCP, tök más subnet, NAS nem megy, szerelő dolga jólvégeztével lelép. :W
És még ő volt megsértődve amikor diszkréten jeleztem, hogy azért céges hálónál nem így vannak a dolgok....
Aztán szögelhetem távolról, hogy reggelre tudjanak dolgozni...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25781) Gargouille válasza kraftxld (#25780) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem UPC-s szerelőkkel volt már számtalan hasonló "kalandban" részem, sajnos az a tapasztalat, hogy akiket kiküldenek azok lényegében egyszerű mezei szerelők, lövésük sincs az informatikáról. Bedugja, világít, jóvanakkor kész is, szalad tovább.

Viszont kivételesen van pozitív tapasztalat is, itthon Digi van, pár hete cserélték optikára, jön a szerelő srác egyedül. Mondja, hogy utálja a főnöke ezért direkt egyedül küldi ki a szívatósabb helyekre, itt rajtunk kívül (földszint) még több emeletre kell felvinnie, azt se tudja, hogyan fogja megcsinálni. Mondom komám, ma mákod van, kössünk üzletet, ha átrakatod most azonnal bridge módba a routert, amit hoztál segítek behúzni az optikát. Fél óra alatt meg is voltunk vele, nekem meg nem kellett külön köröket futnom az ügyfélszolgálattal. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25782) kraftxld válasza kraftxld (#25780) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Besz*rás, nem lehet a LAN beállításokon módosítani.
Nokia G-240W-F a router típusa, ilyet látott már valaki?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25783) 4Grider válasza kraftxld (#25782) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltatói fw-ekben azt tiltanak le, amit akarnak. Kis hazánk is tele van lebutított szolgáltató ont-okkal, gw-ekkel, amikhez valódi admin hozzáférést sem mindig biztosítanak.

(#25784) bobsys válasza 4Grider (#25783) üzenetére


bobsys
addikt

Otthonra, meg talan, nade ceges elofizetesnel azert ez meredek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25785) kraftxld válasza 4Grider (#25783) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jó, de eddig működött és át lehetett írni a LAN IP-t, meg kikapcsolni a DHCP-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25786) pdave válasza kraftxld (#25779) üzenetére


pdave
aktív tag

2 db E5-2630v4 10 magos proci van benne. A bottleneck a memória lesz, amikor sokan vannak, akkor 80-90%on van a kihasználtság, ilyenkor eléggé terheli a diszket a lapozófile miatt. Emiatt gondoltam ssd-s tárolóra. A proci kihasználtsággal nincs gond (korábban volt, de akkor kevés volt a vcpu) amióta 20-ra tettem, max 40-50%, nagyon ritkán megy fölé.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25787) kraftxld válasza pdave (#25786) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

CPU ready hogy áll? [link]
20 vCPU-s VM-el tuti gondok lesznek, főleg ha több VM is fut.
A böngészők eszik meg a memóriát?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25788) jbauer05


jbauer05
tag

Helló, tudnátok segíteni? Kezdő vagyok még ebben ebben . Lecseréltem régi smb1-es nasomat egy szervergépre, amin Freenas fut. Megtartanám a régi nasomat backup céljából, ti hogyan és mivel csinálnátok a backupot? Rsyncre gondoltam, de csak úgy tud kommunikálni vele, ha felcsatolom egy mappába, de akkor karakter problémák vannak a fájlnevekben. Több nap próbálkozás után nem sikerült megoldani így más megoldás után néznék.

(#25789) kraftxld válasza jbauer05 (#25788) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

NAS típusa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25790) jbauer05 válasza kraftxld (#25789) üzenetére


jbauer05
tag

Dlink 323

(#25791) kraftxld válasza jbauer05 (#25790) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem mai gyerek :D
Vagy FTP-vel próbálkoznék, vagy az Alt-F-el [link] ami újabb firmware és támogat rendes 21. századi protokollokat is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25792) Gargouille válasza jbauer05 (#25788) üzenetére


Gargouille
őstag

Lehet elborult ötlet, de ha jól tudom a Freenas-on tudsz VM-et is futtatni (ha van elég erőforrás), arra meg fel tudsz rakni egy Veeam-et és máris lehet mentésed. Ha már "legózol", akár ilyesmiben is lehet gondolkodni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25793) pdave válasza kraftxld (#25787) üzenetére


pdave
aktív tag

CPU ready:

host:

A böngésző is eszi a memóriát, meg ugye vannak userek, akiknek mindig nyitva kell lennie kismillió ablaknak, van vagy 5-8 ilyen user, a többiek átlagban 200-1000 Mb memória között foglalnak

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25794) kraftxld válasza pdave (#25793) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

CPU ready magas, szét kell bontani több kisebb VM-re és RDS farmot építeni.
Meg ha nincs rajta nagy terhelés az exchange VM proci számát is lehet csökkenteni, az segíthet valamit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25795) bugizozi válasza pdave (#25778) üzenetére


bugizozi
őstag

"Vagy ha van jobb low-cost (max 500e) ötlet, akkor szóljatok "

Memória bővítés a jelenlegi szerverbe?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25796) pdave válasza kraftxld (#25794) üzenetére


pdave
aktív tag

Köszi, majd utánanézek, hogy kell azt csinálni. Exchange-en kicsi a cpu terhelés, leveszem a vcpu-t 8-ról 4-re.

#bugizozi memóriabővítés volt év elején, akkor lett 256 GB, fér még bele bőven, csak nem vagyok biztos benne, hogy megoldaná a dolgot.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25797) Döglött Róka válasza pdave (#25786) üzenetére


Döglött Róka
veterán

20 magot adsz egy vmnek mikor van 20 fizikai magod a hoston. Van meg 12 vm ezen kivul plusz ugye a host os. Miert csodalkoztok hogy szar a performance? Nem lesz a semmibol tobb magod 20nal:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25798) IO.sys válasza IO.sys (#25680) üzenetére


IO.sys
őstag

Sikerült megoldanom a beragadt tanúsítványos problémát. Megpróbálom valhogy leírni, hogy szerintem mi történt, mert nem értek hozzá.

A tünet a megválaszolt hozzászólásban le van írva. Az R3-ról van szó, az a Let's Encrypt Cert. Korábban már töröltem, ami nem hozott változást, onnantól kezdett nehéz lenni a történet. A képen már a jó állapot van, eddig a gyökértanúsítványa vagy mije nem az ISRG Root X1 volt, hanem valami tök más. Azt töröltem a tanúsítvány tárolóból és utána kereste ezt az ISRG-t a legfelsőbb szintű tárolóban. Telepítettem, de még mindig nem volt jó. Ezután töröltem megint az R3-at (Let's Encrypt), és egy F5 után már sírás nélkül bejött a weboldal, ami a Let's Encrypt-et igényli. Szóval amíg nem volt rendbe téve az R3 gyökértanúsítványa, addig az R3-mat is hiába variáltam.

Valaki el tudná mondnai szakszerűen, hogy itt mi történhetett pontosan?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25799) Upo válasza IO.sys (#25798) üzenetére


Upo
addikt

https://docs.certifytheweb.com/docs/kb/kb-202109-letsencrypt/

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25800) IO.sys válasza Upo (#25799) üzenetére


IO.sys
őstag

Az az. :R
A közepe táján az is le van írva kb szó szerint, amit csináltam.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.