Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24351) Fooler89 válasza ' Tzs , (#24350) üzenetére


Fooler89
őstag

UEFI módúra kell megcsinálni a pendriveot.
A partició GPT legyen.

Ebben benne a lényeg. Bocs de ennyire volt időm.
[link]

(#24352) E.Kaufmann válasza ' Tzs , (#24350) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az USB drive-ra értettem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24353) I02S3F válasza ' Tzs , (#24350) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha új számodra, akkor a manual-jában érdemes lehet szétnézni.

(#24354) ' Tzs , válasza Fooler89 (#24351) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Ez segített, köszi! A pd-n lévő 10 egy verzióval régebbi volt és MBR valszeg, minden működik. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24355) coder123 válasza sanzi89 (#20831) üzenetére


coder123
friss újonc

Letölthető a gépekhez a komplett image, amiből újratelepíted (linket a helpdesk-től kérj).
Aztán csak simán belépsz a kapott edumail-es felhasználóval és ő automatikusan rendszergazda lesz a gépen.
Hozzáteszem az image 2018-as állapotot tartalmazza, tehát a frissítések telepítése eltart majd egy darabig sajnos.

(#24356) sanzi89 válasza coder123 (#24355) üzenetére


sanzi89
addikt

Napi régész. :DD

Köszi a választ, azóta már aktualitását vesztette a dolog, plusz nem is ezt kérdeztem. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24357) kali válasza sanzi89 (#24356) üzenetére


kali
legenda

(#24358) Tonyk válasza sanzi89 (#20831) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehet. De hivatalos átadás-átvétel kell a régi kolléga és az igazgató között, majd az igazgató és az új kolléga között, ha már nem érhető el a régi tulaj.
Kell az újtól egy KRÉTA szándéknyilatkozat. Ezeket meg kell küldeni a tankernek és Kelebesbergnek is. Ők majd küldik a dokumentációt 2-3 hét , amit megint vissza kell majd küldeni aláírva. Ezzel együtt kapjátok meg az új fiók adatait. Te kilépteted a régit, a Azure-ból, majd belépteted az újjal.
Jó tanács: Mindenről vagy 4 eredeti példányt csinálj. 1 tankernek , 1 Klebesbergnek, 2db-ot meg elraksz magadnak. Klebesbergben idióták vannak. Van hogy 2x küldök meg nekik egy dokumentációt, de 3x újra bekérik, mert nem küldtem meg (ajánlott, tértivel mennyek nekik a küldemények, letagadják, lecsesznek, hogy nem küldtük meg). Rendszeresen előfordul ez, hogy többször kell mindent megküldeni, mert elhagyják.
Nekünk felhívták a figyelmünket, hogy a ki nem osztott eszközöket visszaveszi a tankerület. szóval ezekkel mi igyekszünk.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#24359) kopogo


kopogo
tag

Helló

Backup és restore programot keresek ami hdd to sdd uefi legyen.
Uefi-t mentek le akkor uefi-t allitson vissza.
Ez csak fizetos feluleten érhető el?

(#24360) kraftxld válasza kopogo (#24359) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Macrium reflect free

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24361) kopogo válasza kopogo (#24359) üzenetére


kopogo
tag

köszönöm

(#24362) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Sziasztok!

Van itt egy szervergép melyen proxmox fut. Van 2 vm az eggyik egy windows szerver, a másik pedig egy pfSense. A fizikai gépnek 2 háló kártyája van, ezek proxmoxba két külön vmbr re vannak rákötve. Mind 2 bridge hozzá van adva a pfSense vm-hez az eggyik a lan a másik pedig a wan. A windows szerverhez csak a lan van hozzáadva. Ez jelenleg tökéletesen működik de amint szeretnék vlanokat kialakítani, azok elérhetetlenek mind a windows szerveren mind pedig a fizikailag összekötött cisco switchen.

(#24363) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Aki solarwinds orion-al tolja az figyeljen:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24364) cigam


cigam
félisten

Egy kis útmutatás kéne, hogy a szolgáltató cpanel-én( vagy máshol), hol/hogyan tudnám a levelező fiókok "trash" mappáját automatice üríteni, hogy csak az utolsó 30 nap levelei maradjanak meg? Mint kiderült a "Trash" mappát nem számolja bele a levelező fiók méretébe, de az "egyéb" tárhelyet foglalja, és így szépen lassan betelt a tárhely :B .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24365) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Milyen hálókártyát tudnátok ajánlani?
Ezeket kell tudnia:
-Win10
-PCI-E
-1GbE

olcsó legyen és legfőképpen: STABIL legyen.

Beszoptam egy alaplapi Realtek gaming 2.5GbE szeméttel: katt
(gaming %*?+od !!)

(#24366) kraftxld válasza joysefke (#24365) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Bármilyen intel chip-es :)
Az ilyen gaming szarokkal minek foglalkozol? :DDD
Vagy több pénzért vehetnél 10Gbit-es rezes hálókártyát, drágább, de később tudod használni ha minden cuccod 10Gbit-es.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24367) joysefke válasza kraftxld (#24366) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az ilyen gaming szarokkal minek foglalkozol?

Alaplapot vettem aztán ez volt rajta. A "géming" szócska az alaplap oldalán még csak nincs feltüntetve a spec fülön a hálózat mellett, illetve a support=>drivers menüben sem gamingként hivatkoznak rá ezért nem is gyanakodtam. Link

A meglepetés akkor ért, amikor felmentem a Realtek oldalára és ők bizony ezt már GÉMING kategóriás termékként tartják számon, itt azért már megijedtem...: Link
:))

Így utólag azt mondom az olcsóbb lapot kellett volna venni, azon sima 1GbE van (az is Realtek) de gondolom azt már össze tudták így 2020 végére kalapálni.

Intelen kívül van más opció /őket nem komálom/?

Qualcomm, Broadcom vagy ilyesmi, ezek nem gyártanak?

[ Szerkesztve ]

(#24368) joysefke válasza kraftxld (#24366) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mit gondolsz a sok nagyfrekvenciás nagyteljesítményű frametime gémer mit alkothat online ilyen konzisztencia mellett?

Jelenleg nincsen szükségem 1GbE fölötti sebességre, illetve nem is nagyon megoldható: burkolás előtt le lett rakva egy csomó Cat5E, nehézkes lenne őket cserélni.

(#24369) kraftxld válasza joysefke (#24367) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Józsi, ki az aki ennyire válogat? :D [link]
Tedd felre a finnyáskodást, és vegyél egy 1Gbites intel PCIe hálókártyát.

Há ez gémer, látod, hogy a 959ms után lecsökkent 240ms-re utána meg 1ms-re? :DDD

Pl ez, vagy lőhetsz olcsóbbért régebbit használtan, azok is teljesen jók.
[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24370) Tamy válasza joysefke (#24367) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha óccsóér kell (és ne Intel legyen) általános célra, akkor ezt ajánlom: link. Elég sokat használok belőle irodai gépekbe, eddig egyikkel se volt gond.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24371) sanzi89 válasza joysefke (#24365) üzenetére


sanzi89
addikt

TP-Link-et alapvetően nem ajánlom, de - sajnos - több szerverben is ilyen kártya van, van ahol mindjárt 3, és 0/24-ben teszik a dolgukat sok-sok éve: TP-Link TG-3468 (ez is Realtek chip-es). Ha szűkös a keret.
Ha van kicsit több rá, akkor egyértelműen valamilyen Intel chip-es kártya, a Broadcom-ot meg Atheros-ot került el messzire.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24372) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Kicsit offtopik kérdéssel fordulok hozzátok (amit a tuningos topikban feltettem)

A jelenlegi konfigomnál szeretném a power consumption-t csökkenteni/minimalizálni.
Ryzen 7 2700
Asus Prime B450-Plus
Samsung 970 EVO 500GB M.2 SSD (plusz egy 240GB-s SATA-s SSD a jövőben)
RX 580
OS: Windows 10 (és majd a jövőben dual boottal, VMware vSphere Hypervisor)

Ezt miként lehetne elérni Windows 10 és ESXi esetében?

(#24373) emvy válasza benyo513 (#24372) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert?

while (!sleep) sheep++;

(#24374) kraftxld válasza benyo513 (#24372) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Használj Win10-be beépített Hyper-V-t, vagy VMware workstation-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24375) E.Kaufmann válasza sanzi89 (#24371) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1, a drivert nem a tiplink írja, a hw-t meg szerencsére tud gyártani (csak fw-t nem :W ), a retek driverek meg szerencsére idővel kiforrtak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24376) joysefke válasza kraftxld (#24369) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Józsi, ki az aki ennyire válogat?

:)
1,
Intelt alapvetően nem szeretnék, mert nem szeretem őket.

2,
Ha most az egyéb ajánlásoknak megfelelően (1000Base-T) Realtek chipes kártyát a gépbe, akkor azzal tovább támogatnám a Realtek magatartását. Mint kiderült kezdetektől nincsen jó driver a chiphez, erre azzal büntetem őket, hogy veszek a hulladék mellé valami mást tőlük?

3,
Tehát akkor mégis csak maradt az intel, itt viszont az a probléma, hogy a kártyák kiterjedésre nagyok, nekem pedig a legalsó Pci-E és a VGA között van kb 0.5cm. A VGA hűtés miatt nem tehetek be semmi nagyot.

4,
Akkor visszatérünk a TG-3468-hoz, mert ez olyan kicsi, hogy talán nem zavarná a VGA-t.

Vagy cserélek alaplapot, de ugye "géming" fronton manapság a 2.5GbE a menő csak a gyengébb lapokon van még kiforrott 1000Base-T...

Ha lapot cserélek akkor viszont elgondolkodom rajta, hogy nem-e akarok egyből ATX-et a jelenlegi mATX helyett (több hely aVGA és az alsó PCI-E között). Ez mondjuk persze egy házcserét is jelentene, viszont az ATX házak feleslegesen nagyok...

:))

(#24377) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Adott egy laptop, amirol szeretnenk a rendszergazda felugyeleti jogot eltuntetni, vagy visszaallitani. Ezt mikent erhetem el? Eleg a rendszer ujratelepitese? :F
Nem vagyok otthon ebben a temaban, ezert sorry, ha hulyeseget kerdeztem, de minden segitseget szivesen fogadok.
Koszonom! :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#24378) radi8tor válasza wertigo1984 (#24377) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, az újratelepítés elég hatásos módszer kivéve akkor ha Azure AD-be léptetett gépről (céges) van szó mert ez esetben a sorozatszám alapján felismeri telepítéskor a gépet és rögtön belépteti domainbe.
De úgy sejtem a kérdésből hogy nem céges gépről van szó.

⭐ Stella

(#24379) wertigo1984 válasza radi8tor (#24378) üzenetére


wertigo1984
őstag

Igy van, nem ceges a gep. Koszonom a segitseged!!! :R :R :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#24380) Tonyk válasza wertigo1984 (#24379) üzenetére


Tonyk
veterán

vagy szerzel pl. Hiren's Boot CD-t vagy Strelec vagy akármi ilyesmi iso-t, bebootolsz róla, és törlöd vagy hozzáadod a kívánt usert. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#24381) CsodaPOK válasza joysefke (#24376) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Erre azt tudom mondani, hogy b.szni és szűznek maradni egyszerre nem lehet. :N

(#24382) Galopp válasza MasterDeeJay (#24319) üzenetére


Galopp
tag

Nem estél abba a hibába, hogy geolokáció alapján tiltottál IP-ket? Mert ezek írországi címek.

(#24383) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Légyszíves segítsetek. User oldali rendszergazdi vagyok de szerver oldali részhez nem értek.
User kért adminoktól egy tárhelyet az egyik szerverünkön. Meg is csinálták neki úgy hogy autómatikusan egy S: meghajtónak felcsatólódik. A problem hogy most elvitte a laptopját HOba és hát ott persze nem csatolódik fel(lévén hogy gondolom gépelinduláskor csatolódna fel, dehát akkor még nincs csatlakozva VPNre így bukta). Így viszont hogy nem csatolódik fel azt sem tudom hogy az helyileg hol van(User sem tudja mert ő csak annyit tud hogy S: meghajtó). Legalább egy gyorselérést csinálni akarnék a usernek, de nem tudom hogy hova mutathat az S meghajtó ami nincs.
Az admin aki megcsinálta szabin van a másik meg hirtelen nem tudja hogy lehetne megnézni szerveroldalon.
Én meg User oldalon nem tudom hogy hol kéne megnézni :D
Ha valaki tud segíteni megköszönöm.

(#24384) radi8tor válasza ityam (#24383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha vizuális típus vagy, akkor a szerveren:

Start -> Run -> compmgmt.msc -> OK.

Computer Management (Local) -> System Tools -> Shared Folders -> Shares.

This will show you all the current shares on the system as well as allow you to control them, change permissions, modify access, etc.
enter image description here

⭐ Stella

(#24385) ityam válasza radi8tor (#24384) üzenetére


ityam
senior tag

Köszönöm. Végül szerintem rájöttem. Az AD felügyeleti központban találtam a usernél egy ilyet:

Ez lesz az szerintem.

Köszi azért a segíteni szándékot. Ha nem ez lesz az amit kerestünk akkor elindulok a te javaslatod alapján.

Üdv

(#24386) ityam válasza ityam (#24385) üzenetére


ityam
senior tag

Közben kíváncsiságból rámentem a szerverre ahol feltételeztem hogy van ez a hely(mivel nekem ez a DFS es elérési út homály hogy hogy működik) és ránéztem az általad mutatott helyre. Itt természetesen látszik vagy 50 megosztás, de az nem derül ki hogy az x usernek innen mi csatolódott volna fel.
Az ADben lévő Cél elérési útjában volt egy "sajat" felirat és volt a Shadesek között egy "sajat" és abban megtaláltam a user mappáját.
De ha az ADben nem találom meg ezt az elérési utat, akkor nem jöttem volna rá hogy melyik lehet ezek közül az adott usernek az S: meghajtója.

A lényeg hogy meglett.

(#24387) radi8tor válasza ityam (#24386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz az infót, nálunk nincsen ilyen használatban.

⭐ Stella

(#24388) ityam válasza radi8tor (#24387) üzenetére


ityam
senior tag

Én sem tudtam róla hogy van :D
De mint kiderült van. Csak így hogy én se jogosultságot nem osztok senkinek se szerverekre nem megyek fel így nehéz nyomozni.
Én arra vagyok ha a usereknek nem műxik valami aminek kéne. Nyomtató/programbeállítási cumó ilyesmi. Tehát én csak a User gépén szoktam garázdálkodni a probléma megoldásának ügyében.
Csak itt az volt a problem hogy ami benti hálóról simán felcsatolódott meghajtó az otthonról biza nem csatolódik mert hát vpn nélkül nem tud. Később meg nem próbálkozik autómatikusan felcsatolódni amikor már felment a VPNre és semmi hibát nem mondott nekem a user hogy kiírt volna a gép hogy nem tudott csatlakozni xy helyhez az S meghajtó felcsatolásához. Aztán lehet írt valamit ki a win csak nem emlékezett rá a user.

(#24389) Gargouille válasza ityam (#24388) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha csak a kliens oldalhoz férsz hozzá, akkor nyiss a kliensen egy parancssort és írd be a "net use" parancsot. A kimenetén látni fogod az összes felcsatolt hálózati meghajtót és a hozzájuk tartozó url-t is. A listában azok a meghajtók is benne vannak, amik épp nem csatlakoznak (első oszlopban látod az állapotot), esetedben az S: meghajtó útvonala is látható lett volna a harmadik oszlopban. Kb így:

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24390) seger


seger
addikt

Gyenge kondícióval rendelkező ssd-ről mivel mentenétek le a rendszert? Macrium, easeus elhasal...
Újratelepíthető lenne, de sok beállítás miatt jó lenne ha menthető lenne..

(#24391) Timer válasza seger (#24390) üzenetére


Timer
veterán

Aomei backup és disk clone opció jött már be nekem.

(#24392) ityam válasza Gargouille (#24389) üzenetére


ityam
senior tag

Köszi a tippet. Kíváncsiságból ha rámegyek ennek a usernek a gépére újra akkor kipróbálom. Bár vannak kétségeim hogy látni lehet majd a listába mert nem csatolódik fel a meghajtó. Nem csak kiírja hogy elérhetetlen az S meghajtó hanem egyszerűen nincs.

(#24393) Gargouille válasza ityam (#24392) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha nincs betűjel sem akkor lehet, hogy ezzel a módszerrel sem fogod látni, de azért még jól jöhet. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24394) cigam válasza seger (#24390) üzenetére


cigam
félisten

Semmivel. Menteni akkor kell amikor még működik. Ez sokkal közelebb ál a restauráláshoz, mint a mentéshez, pláne SSD esetén kilátástalan. Fájl szinten mentsd el amit tudsz, és tanulj az esetből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24395) seger válasza cigam (#24394) üzenetére


seger
addikt

Nem én vagyok a rendszergazdájuk. De ő még adatot sem tudott menteni. De végül már sikerült. Megy minden hiba nélkül. Valószínű átveszem a felügyeletet.

(#24396) seger válasza Timer (#24391) üzenetére


seger
addikt

Sajnos az is elhasalt.

(#24397) Timer válasza seger (#24396) üzenetére


Timer
veterán

Hűha... Akkor egy tippem maradt még: UFS Explorer Pro. Ezzel szedtem már vissza képeket hibás memóriakártyáról is, de ez már nem egyklikkes dolog, kicsit szenvedni kell vele (plusz fizetős).

[ Szerkesztve ]

(#24398) A`rpi válasza seger (#24395) üzenetére


A`rpi
addikt

Mi lett végül a megoldás?

(#24399) sanzi89


sanzi89
addikt

Valaki tudja esetleg, hogy egy működő, bekonfigurált HP szerveren hogyan tudom utólag módosítani az Inteligent Provisioning nyelvét? Most német, és szenvedés minden másodperce. Google nem segített.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24400) zolee001


zolee001
őstag

Üdvözlet!
Nem teljesen szakmai kérdés lenne igy elöre is elnézést,konkrétan lenne e valakinek magyar vpn elérése ami megosztható lenne külföldre szakadt honfitársasal (velem)
Köszönettel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.