Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24801) kraftxld válasza gaborbol (#24800) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jó, hogy mondod, be kéne indítani nekem is egy sync-et, hétvégén 40 usert kell migrálni, aztán sose lesz kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24802) gaborbol válasza kraftxld (#24801) üzenetére


gaborbol
őstag

A kovetkezo ceg 200GB adat es 10 mb upload. Kiviszek egy 4G-s modemet az meg +20 mb , nem tudom az meddig fog menni.

(#24803) kraftxld válasza gaborbol (#24802) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csináld PST migrációval.
Powershell scripttel kiszedsz minden levelet ami régebbi mint 1 hónap, majd törlöd is.
Mehet a migráció, majd az O365 ingestion service-l feltöltöd a PST file-okat onnan ahol van gyorsabb net.

Még régen csináltam egy kisebb site-ot úgy (nekik sok mailjük volt, és tetű lassú ADSL), hogy hazavittem az SBS 2011 szervert, átírtam a publikus DNS-t és ment a migráció :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24804) E.Kaufmann válasza gaborbol (#24800) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

17GByte levelezés :DDD :C . Vagy tényleg pici cég, vagy nagyon gyomláltatok :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24805) radi8tor válasza E.Kaufmann (#24804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már számok, ami adatbázisban mi dolgozunk (emc documentum) ott az EU site 2,5 TB méretű :D

⭐ Stella

(#24806) bobsys válasza gaborbol (#24800) üzenetére


bobsys
addikt

Mult heten csinaltam egy testet, porgott mint az allat, a heten meg lathatoan belassult

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24807) MasterDeeJay válasza E.Kaufmann (#24804) üzenetére

Nálunk fuvarozás tizenfős iroda 36gb pedig 2 évnyi levelezés van fent. Kb tizenx gb per év jön össze.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24808) gaborbol válasza E.Kaufmann (#24804) üzenetére


gaborbol
őstag

Busztarsasag, van 8 alkalmazott az irodaban meg 60 db busz , viszont nincs csatolmany, nincs kep es a buszsoforoknek sincs email cimuk.

Viszont nyarra mar be van utemezve egy ceg, exch 2016 -> O365 1.4 TB adat viszont van 3 Gb fel meg 3 Gb le.

(#24809) bogabi válasza E.Kaufmann (#24804) üzenetére


bogabi
senior tag

Jelenleg kb. 4 TB... :)

@gaborbol: migrációnál O365 oldalon nincs upload limit? Lehet feltolni annyival, amennyi a csövön kifér?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24810) kraftxld válasza bogabi (#24809) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

De, van throttling, a client access forgalom az elsődleges, migrációk mindig alacsonyabb prioritással mennek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24811) bogabi válasza kraftxld (#24810) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez a gyakorlatban kb. milyen sebességet jelent? Vagy ez folyton változik, attól függően, hogy milyen a kliens forgalom?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24812) kraftxld válasza bogabi (#24811) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rengeteg mindentől függ.
Párhuzamos task-ok, mailbox item méret, Exchange szerver alatti storage mennyire van rotty-on, az Exchange szerver CPU-ja mennyire bírja, feltöltsési sáv.
EXO felől is a régió, terheltség, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24813) bogabi válasza kraftxld (#24812) üzenetére


bogabi
senior tag

Ok, értem, összetett :R csak kíváncsi voltam, hogy ha a forrás mondjuk nem limites (elméletileg), akkor mire kell számítani migrációnál.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24814) gaborbol


gaborbol
őstag

Kuldenem mindenkinek aki szereti.

A kovetkezo o day dns szerver elleni tamadas 2008 es felette. Szinten nem kell hozza semmi es hitelesites nelkul futtathato barmilyen dns szereokort tartalmazo szerveren.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24815) radi8tor válasza gaborbol (#24814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És hogyan lehet ezt befoltozni?
Ja látom, oldal alján a linkek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24816) MasterDeeJay

120gb-os ssd klónozva hardveres klónozóval 250gb-osra, majd lemezkezelőben nyomtam egy olyat hogy kötet kiterjesztése. Aztán kaptam egy kékhalált. Eredmény az lett hogy win10 nem indult el többet és másik gépben lemezkezelőben már 350gb-os lett a 250gb-os ssd. :DDD

Most klónozom újra, aztán valami progival megyek neki inkább, nem ezzel az öngyilkos lemezkezelővel. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24817) Upo válasza kriszrap (#24784) üzenetére


Upo
addikt

Én is azt mondanám hogy nem.
Illetve hogy lett hozzáadva a szabály?
Van Public, Private, Domain profil is, illetve van az Any, ami mindegyikbe beteszi.
Ha Any, akkor megmaradhat, ha csak Domain, akkor elmegy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24818) Visormail válasza Visormail (#24795) üzenetére


Visormail
addikt

Írták, hogy az XPS driverrel nem fagy. Ez a Utax nyomtatóknál is megoldotta.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24819) kraftxld válasza kraftxld (#24801) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Végre sikerült berugni a sync-et. Volt itt minden, cross forest-es AD sync, a domain másik tenanton volt, szívás az email address policy-vel, minden useren UPN javítás, stb.
Olyan 20GB / óra sebességgel teker ami elég jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24820) bobsys válasza gaborbol (#24808) üzenetére


bobsys
addikt

Mai nap atlaga 0.9 GB/hour/mailbox, de van 150 concurrent session, eleg jol megy. 450Gb meglesz 24 oran belul.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24821) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata eszközkezelővel és hálózati kártya driverrel kapcsolatban?
Mert eléggé barom lett a Microsoft és a Windows 10 és eleve gyenge funkcionalitású drivereket adnak a régebbi Intel-es hálókártyákhoz, a gond viszont az, hogy mikor eszközkezelőben próbálok egy "régebbi" driver-t ráerőltetni úgy, hogy külön megadom neki az inf fájlt, akkor olyan hálókártya neveket hoz ki, amik sem az inf, sem a driver fájlokban nem szerepel.
A jelenlegi példa egy Intel 82576, ehhez pedig a e1q62x64.inf fájl kell, amiben szerepel is, erre viszont behoz nekem olyanokat, amik nem is szerepelnek benne, hogy I218, I218-LM, I219 stb....
Tudom, egy hulladék eleve a rendszer, meg geci a Microsoft, de nincs erre valami megoldás, hogy tudjam melyik kártyát válasszam ki? Mert ez gyakorlatilag rákamuz nekem a listában lévő kártyákra olyan neveket, amik nincsenek is benne.
Ezt amúgy WS 2016 esetén is megcsinálja, de ott utána az eszközkezelőben ha eltalálom, akkor mégis a megfelelő kártyanevet írja ki, de Windows 10-ben már a "kamu" nevet.

(#24822) Gargouille válasza Alteran-IT (#24821) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem tudom segítség e, de ha nyitsz egy powershell-t és kiadod a Get-NetAdapter parancsot, akkor szerintem pont azt kapod amit most keresel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24823) gaborbol válasza Alteran-IT (#24821) üzenetére


gaborbol
őstag

Az intel szerint ez csak windows 8 es szerver 2012 alatt tamogatott hivatalosan. Van par topik az intel oldalan 2017-bol ahol felhasznalok erdeklodnek a windows 10 driver utan, az intel valasza meg az, hogy ok nem terveznek kulon drivert kiadni windows 10 ala, a regebbi oprendszerek meg felismerik a bepitett driverrel.

Bobsys: az azert mindjart mas. A csutortoki szabim nem is ugrott volna.

Talan tegnapi hir, hogy az exchange hibat kihasznalok szama ket naponta duplazodik es sikeresen elkezdtek telepiteni a crypto locker variansokat altala.

[ Szerkesztve ]

(#24824) bobsys válasza gaborbol (#24823) üzenetére


bobsys
addikt

Van valami linked a cryptohoz? Mostani ugyfelem kb két hete rakta ki a netre az EWSt a hybrid miatt, igaz korlatozva az MS cimekre, de ha kryptozna lehet megmondom nekik, hogy lojjek ki és a migráció kethete alatt nem lesz rendes free/busy (hybrid agentet nem rakok fel, mire az megvan a fél migrációt lenyomjuk)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24825) Alteran-IT válasza Gargouille (#24822) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az a baj, hogy csak a meglévő adaptereket hozza be, amik telepítve vannak, csak ugye a vacak gyári Microsoft driverrel, így sajnos nem segít, de közben megoldottam még hogy egy órát rászántam, mindjárt leírom, hogy hogyan.

#24823 gaborbol:

Azt olvastam én is, meg tényleg rengeteg oldal van, ahol érdeklődtek ezzel kapcsolatban, csak éppen használható megoldás nem volt, de a próbálkozásokkal kiderült, hogy tényleg a Microsoft és az Intel a geci, ugyanis a Microsoft kiadott régebbi Intel-es kártyákhoz egy gyenge funkcionalitású saját drivert (legalább is szállítóként saját magát jelölte meg), ami jelen esetben 12.16.22.6-os verzió WS2016 esetén, a WS2012-höz szánt Intel driver meg 12.17.8.7-es, tehát újabb és se a setup-al nem tudom telepíteni, se eszközkezelőből kiválasztva neki a fájlok mappáját, viszont ha manuálisan megadom neki a e1q62x64.inf fájlt és kiválasztom a 3. adaptert a sorban, ami az inf-ben sorban az enyém, de azt a listában már I218-LM-ként jelöli, akkor feltelepíti és már működik is a Wake on Lan, igaz csak az 1. adapteren, de az is bőven elég, viszont ezt is csak WS2016 esetén tudtam megoldani, ott adapterként végül az igazit írja ki a I218-LM telepítése után, tehát végül intel 82574l az adapter neve, Windows 10-nél viszont már még gecibb (bocsi a kifejezésért) a Microsoft és telepítés után kapásból a listában lévő, de magában az inf-ben nem szereplő kártyanevet tünteti fel (Intel 82576 helyett szintén I218-LM (3), de zárójelben ott van a 3 mögötte, mert legalább 5x szerepel a listában, az inf-ben meg egyszer sem) , ráadásul a WoL sem akar működni, pedig ez a Intel 82576 kártya is tudja a WoL-t régebbi oprendszerekkel, ahogy az Intel 82574l, de mindegy, mert legalább a Serverben sikerült megoldani az intel 82574l esetén, most az volt a lényeg, csak mondom hátha sikerül a gépnél is megoldani ezután, de ott nem tudtam eljátszani ezt, már jóval nagyobb köcsög azóta az MS, meg gondolom az Intel is, mert ha nem támogatják, nehogy már egy régebbi, de megfelelő tudású driverrel fel lehessen telepíteni a kártyát, így szokás szerint összebeszéltek.

(#24826) gaborbol válasza bobsys (#24824) üzenetére


gaborbol
őstag

cnn:

[link]

Attacks stemming from the Exchange software flaws are on the rise. On Thursday, Microsoft and security researchers warned that the vulnerabilities are now being combined with another potent cybersecurity threat: ransomware, which locks up a computer or a network's files and holds them hostage until the victim pays a fee.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/ransomware-now-attacks-microsoft-exchange-servers-with-proxylogon-exploits/

[link]

[link]

(#24827) gaborbol válasza Alteran-IT (#24825) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerintem nem osszeeskuves tortent, a kartya 2008-ban jelent meg. Tissztesseges support volt hozza, aztan end of life lett. Ok is penzbol elnek, a vegtelensegig nem fogjak tamogatni. Volt ennek tobb verzioja volt amit tovabb tamogattak.

Vannak cegek akik nemcsak hogy tamogatjak a 15-20 eve megjelent eszkozeiket, de meg a garanciat is eletben tartjak rajta. Azok as eszkozok olyan arban is vannak. Szerintem 7-8 ev egy halokartyan boven jo,
Mi 6 ev utan cserelunk minden szervert ugyfeleknel.

(#24828) Alteran-IT válasza gaborbol (#24827) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Akkor nem történt volna összeesküvés, ha nem írná felül az inf-ben nem szereplő hardvernévvel a telepítési listán szereplő elemeket és nem próbálná minél jobban ellehetetleníteni egy régebbi, de tökéletesen működő driver feltelepítését.

Ez egyébként egy otthoni szerver, vállalatnál oké, ha cserélgetve vannak pár év után, de most otthonra minek vegyem meg mindig a legújabb Supermicro alaplapot százezrekért, ha a feladatot a mostani is tökéletesen ellátja megfelelő fogyasztás mellett, csupán annyi, hogy szerettem volna rá egy újabb oprendszert tenni, ami tökéletesen elfut, csupán az alap driverrel amit nem enged cserélni, azzal bizonyos funkciók elvesznek, szóval ha már támogatják ilyen szinten, hogy használható, akkor azt az 1-2 funkciót még igazán beletehették volna a driverbe, hogy most egy WoL-ért ne kelljen pl. új alaplapot venni, mert ugye a beépített kártyát cserélni nem tudod, a plusz kártya meg a szerver 1u mivoltát tekintve sajnos nem jöhet szóba, mert 2 db 3.5-es HDD-vel már nem fér be a bővítőkártya.

A gépben meg szintén azért van régebbi adapter, mert egyrészt nem most vettem, másrészt a WoL-tól eltekintve tökéletesen működik, két célja van csak, egyrészt hogy ne az alaplapi romoljon el ha valami túlfesz keletkezne véletlenül az UTP hálózatban (rendes táppal van egyébként minden eszköz ellátva, de a kábeleken nincs túlfesz védelem, az azért túl drága otthonra, legalább is nekem), plusz hardveres kártya lévén levegye a felesleges terhelést a processzoról, szóval ezeknek megfelel és tényleg ha nem lenne olyan a Microsoft és az Intel is, mint amilyennek említettem, akkor simán mehetne a régebbi driverrel teljes funkcionalitással, de itt konkrétan az a baj, hogy az MS ráment teljesen az ellehetetlenítésre, ez WS2016-nál nem jött összes teljesen, de bezavar hogy más hardvereken hoz be, mint ami az INF-ben szerepel, viszont a legújabb Windows 10 verziókon, meg gondolom WS 2019-ben is már sikerült ezt teljesen ellehetetleníteni és ez geciség, meg tudod szakmailag is zavar, mert ezek a szerencsétlenek ilyen hülyeségekkel foglalkoznak, vagyis hogy minél jobban kibasszanak a felhasználókkal, közben az egész Windows, meg lassan az összes szoftverük egy bughalmaz tátongó hátsó ajtókkal, mint Exchange esetén is, foglalkozhatnának inkább ezekkel a problémákkal ezek a szerencsétlenek, nem pedig azzal, hogy minél jobban kibasszanak a felhasználókkal, mert nem csak új hardvert nem fognak venni az emberek, hanem új Windows-t nem, a NASA is ott hagyta őket a picsába, a hasonló magatartásért lesz még más is, lehet én is áttérek Linux-ra legalább a szerveren, bár már sikerült megtákolni a hálókártya dolgot, úgy hogy egyelőre hagyom így.

(#24829) Timer válasza gaborbol (#24826) üzenetére


Timer
veterán

A kutyájuk búslakodjon a hullájuk mellett.

(#24830) Allihoppa válasza Timer (#24829) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

@Timer, nem tudom hogy ment megint neked a válasz. :D

Nos most nézem, hogy a híres Lizengo térdre borult. Remélem Magyarországon is lassan elindul hasonló folyamat az MS részéről. Csak üdvözölni tudjuk ezeket a folyamatokat. :)

A többi is megy a levesbe lassan... Érdemes az ügyfelek figyelmébe ajánlani, akik nem akarják hivatalos forrásból megvenni a licenceiket.

[ Szerkesztve ]

(#24831) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Fortigate segítség kéne konfigban.

Mostani felállás:

Site1: Fortigate 100D - Site to Site VPN - Fortigate 50E - Site2

Ez tökéletesen működik, egy-egy subnet átmegy a VPN tunnel-en.
Két külön cég volt, most csináltam meg az AD, O365 integrációt.

Eddig mindkettő fortigate-en volt egy-egy SSL VPN amin a remote dolgozók csatlakoztak.
Szeretném, ha a 100D-re jöjjön be mindneki és a site2 subnetjét elérjék.

Erre van valami értelmes leírás, hogy lehetne megcsinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24832) DopeBob válasza kraftxld (#24831) üzenetére


DopeBob
addikt

Ami a hivatalos cookbookban van, az nem segit?

[link]

MZ/X

(#24833) kraftxld válasza DopeBob (#24832) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, ezt nem találtam meg, köszi! Átnyálazom aztán kiderül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24834) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Egy jelenleg 2db Server 2008 alapú kiszolgáló csoportoból szeretném az egyik vasat kiváltani.

#1 - Active Directory, DNS, DC, etc. functions

#2 - DHCP, fileserver, printerserver functions

A #2 cserélném: kevés a tárhely, illetve RAID10 van alatta, ahol már két drive cserére került; persze nem típusazonosra, hanem ami jutott, 'mert pénz'. A csere HW már megvan (fel nem használt 'maradékból', ofc.), server OS-re nem lesz keret (persze tudnék rá tenni és kiütni, de a lófaxnak is van vége..)

Az elgondolásom az, hogy RAID1 OS + RAID1 Storage alapra rámegy WIN10Pro, ami ellátja a file share és printer share funkciókat, míg Hyper-V alól futna pfSense (DHCP, network control, firewall) és Debian w/ Webmin (Pi-Hole, network monitoring, etc.)

Networking tekintetében az egyéb hálózati eszközöket (multi-WAN router, main switch) továbbra is meghagynám a már bekonfigurált 'passzív' szerepköreikben.

Ez nem jó terv, de ez jutott...

Az elvi megfontolásokon túl láttok benne valami gyakorlati kivetnivalót 24/7 működés tekintetében?

Köszi szépen előre is.

Note: a #1 is necces már, de az konkrétan migrálhatatlan, mivel az config be van állva, mint a cölöp: pl. a DC szerepkör átadás leáll, az AC szinkronizálás is leakad, stb. a #2-re próbáltam többször is mindent átköltöztetni, de ez van. Ráadásul AMD alapú, így a virtualizálás sem tűnt opciónak, mivel az Intel alapon álló Hyper-V-vel csak pislognak egymásra. Valószínűleg egyszer egyszerűbb lesz újra csinálni a domain-t (~20 kliens), mint ezzel szarakodni.

Nevermind...

(#24835) pdave válasza LZs?! (#24834) üzenetére


pdave
aktív tag

Windows 10-nél az egyidejű kapcsolatok száma max 20 lehet, úgy tudom. Látom pont 20 user van, mi lesz ha lesz még több user? Illetve a 20 csatlakozásban szerintem a nyomtató ÉS az smb is benne van.
Mik a szerepkör átadás közben történő hibák?

Server OS-re nem lesz keret - elvileg bármeddig elketyeg aktiválatlanul a Windows Server (találkoztam olyan céggel, ahol 3.5 éve nem volt beaktiválva egy szerver sem a 6 közül)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24836) mtz81 válasza LZs?! (#24834) üzenetére


mtz81
tag

Minek a win10? Linux-ban is meg tudsz oldani mindent. Talán a print share egyszerűbb win alatt (az automatikus driver telepítés miatt), inkább azt futtatnám virtuális gépben.

[ Szerkesztve ]

(#24837) Gargouille válasza pdave (#24835) üzenetére


Gargouille
őstag

Úgy tudom az aktiválatlan Windows server 180 nap elteltével óránként shutdown-olja a szervert. Bár biztosan ki lehet lőni valahogy, de na... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24838) radi8tor válasza Gargouille (#24837) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évek óta futnak aktiválatlan 2012 R2 szerverek nálunk VM-ként. Nincs velük semmi ilyen gond.
Előtte használtunk 2008-ast is így, azok sem csinálták azt, amit írtál. Hoax szerintem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24839) Gargouille válasza radi8tor (#24838) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezek szerint akkor tényleg hoax. Mentségemre szóljon, csak aktivált szerverekkel dolgozom, sosem telt el a 180 nap, addigra mindig meg lett a licenc és aktiválva lettek. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24840) Krix válasza radi8tor (#24838) üzenetére


Krix
őstag

Nem hoax. A dobozos verzió ilyen. Ha jól emlékszem akkor 6-szor lehet elhalasztani 180 naprara az aktiválást, utánna óránként shutdown.

A VL verzió valóban nem csinálja. Azure-ban is láttam már 2016 szervert aminek a sarkában ott volt figyelmeztetés pedig rendes Azure template-ből készült VM volt.

If it is not broken then don't fix it!

(#24841) gaborbol válasza LZs?! (#24834) üzenetére


gaborbol
őstag

A baratod a windows server 2016 vagy 2019 essentials.

Ha kell rds gateway tavoli asztal eleresre akkor 2016 , ha az nem kell akkor 2019.

Teljesen megfizetheto hivatalosan is $150-300 dollar kozott vannak. Es nem kell linux, meg windows 10 meg hasonlok, kis ugyfelekhez ezt rakjuk ki es VMware alatt is gyonyoruen elvannak.

(#24842) bobsys


bobsys
addikt

Ilyet lattatok mar? Mar probaltuk azt hogy, atrakni egy masik adatbazisra, masik serverre the minding ugyanaz a vege

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24843) bobsys válasza bobsys (#24842) üzenetére


bobsys
addikt

Google a stalledduetosource_power kulcsszore semmit ne mad ki :Y

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24844) pdave válasza mtz81 (#24836) üzenetére


pdave
aktív tag

Van mostanában valami jó alternatíva Linux oldalon, GUI-val, ami kiválthatja a Windows-t? AD, DHCP, DNS, stb. Nagyon régen néztem utoljára, és akkor nem nagyon találtam életképes alternatívát - igaz nem vagyok egy Linux guru.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24845) Timer válasza pdave (#24844) üzenetére


Timer
veterán

Zentyal? Sokat szemeztem vele, próbálgattam is, egész jól ment az AD szinkron is hibrid környezetben, végül ráhagytam, mert az Essential érkezésével nem sok értelme maradt.

[ Szerkesztve ]

(#24846) E.Kaufmann válasza pdave (#24844) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

NethServer, mikor utoljára próbáltam, stabilabb volt, mint a Zentyal. Egy cégnél állítólag most is fut még a sarokban,amit 3 éve telepítettem, mert fut rajta pár saját szkript, ami nélkül gebasz volna :D (de még nem sikítottak :DDD ) Bár most nem tudom, a CentOS mizéria mennyiben érinti. Mindenesetre jól használható alap dolgokhoz a webes felülete. És csak azzal sikerült egyszer kiválasztani, hogy mindenáron BTRFS fájlrendszerrel akartam használni, és megadta magát, de az alapértelmezett EXT4-el stabil volt nekem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24847) X Factor válasza radi8tor (#24838) üzenetére


X Factor
addikt

srv 2016 és igen 2 orankent megall.

Make things work

(#24848) mtz81 válasza pdave (#24844) üzenetére


mtz81
tag

Ha az emlékezetem nem csal, akkor van AD szolgáltatás a freeNAS-ban is. Már régen használtam freeNAS-t, atomstabil volt. Az AD-t nem használtam rajta, mert azt utána adták ki, hogy lecseréltem.

Én mostanában a Synology AD-t használom.

(#24849) LZs?! válasza pdave (#24835) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi szépen a meglátásokat.

@pdave

AD/DC - a szinkrozinálás megtörténik, új szerver megadva master-nek, shell/cmd-ből visszacsekkolva a hierarchia, mindekettőn pozitív az eredmény az új felállás tekintetében; régi szerveren futtatom a handover-t, ami ~20p üresen kerregés után 'ez most nem fog menni' hibát dob, és marad a finish/exit gomb...

@mtz81

Pusztán komfort, mivel a Linux-jártasságom meglehetősen basic; netes olvasmányokkal beüzemelem, telepítem a csomagokat, stb...de ha fél év múlva bele kell nyúlnom, arra sem emlékszem, honnan kezdődik.

@gaborbol

Már elő is telepítettem 2016-tal, és a VM-ek leendő dedikált NIC-jein kívül mindent be is állítottam...de licenc nem lesz hozzá, így GOTO 10.

Nevermind...

(#24850) seger


seger
addikt

Ma volt egy kis időm, elkezdtem hálózattal foglalkozni. Fogtam 2db pc-t win10 pro-val.
Mindkettőbe raktam 2-2 gigás hálókártyát.
Így csináltam mindkét gépbe 2Gb lant.
Fogtam egy switch-et és minden kábelt beledugtam. Másoltam a egyik gépről a másikra.
Mi lenne a másolás sebessége ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.