Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25051) Gargouille válasza scorpio74 (#25050) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem erre gondolsz: Nem felügyelt hozzáférés beállítása

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25052) pdave válasza scorpio74 (#25050) üzenetére


pdave
aktív tag

Használd az Anydesket, az nem fog hisztizni, és ugyanazt tudja, mint a TW

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25053) MasterDeeJay

Raid vezerlőnél a Queue Depth milyen esetben számít?
Konkrétan Dell H310 25-öt tud. De van rá fw mod 600-ra. Nem tudom érdemes-e ráraknom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25054) radi8tor válasza MasterDeeJay (#25053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen kérdés ez? :D
Felhasználás-függő. Ha olyan akkor van értelme, ha nem akkor nincs.

⭐ Stella

(#25055) MasterDeeJay válasza radi8tor (#25054) üzenetére

Chiát farmolok, 8 hdd egyenként napi 2tb írást és olvasást generál. Nem tudom gyorsabb lenne-e tőle. Nem adatbázis van rajta.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25056) sutszi válasza MasterDeeJay (#25055) üzenetére


sutszi
veterán

Megéri egyébként?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25057) MasterDeeJay válasza sutszi (#25056) üzenetére

Nekem inkább csak technikai kihívás. Pénzt beleölni új hardverrel sztem nem éri meg. Nagyrészt kukázott és használt cuccokkal nyomom. Terv félig megvan, egy gép 12 mag 128gb ram és 24 sata port + usb rackek 30tb. Kb 200eft a büdzsé majdnem minden megvan. Nekem elég ha a gép ára visszajön egy év alatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25058) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Valaki mentett már Veeam-mel O365 levelezést lokál szerverre? Milyen sebességet kellene elérnem? Most ismerkedem a témával, de ettől nem vagyok nagyon elragadtatva. (ez az első full backup)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25059) Timer válasza bugizozi (#25058) üzenetére


Timer
veterán

Olyasmi rémlik erről, hogy az MS direkt lassítja be az ilyen jellegű lekéréseket O365 oldalról, amire a Veeam (elvileg) dinamikusan reagál. Ha jól emlékszem, valami QoS jellegű történet van, hogy adott máasocpercig full gangon jön le a forgalom, aztán belassítják. Veeam Webináron volt erről szó nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#25060) scorpio74 válasza Gargouille (#25051) üzenetére


scorpio74
tag

Nem, én azt kérdeztem, röviden, mit kell beállítani egy kliens gépen, hogy az msra programmal rá tudjak csatlakozni egy másik gépről. Tehát az windowsban mit kell engedélyezni, hogy az egy másik gépről rá tudjak csatlakozni.

(#25061) scorpio74 válasza pdave (#25052) üzenetére


scorpio74
tag

Nema teamviewerrel van gond, hanem a win10-es gépről szeretnék az msra programmal a win7-es gépre csatlakozni, mit engedélyezzek, hogy ne írjon ki üzenetet a win 10-en.

[ Szerkesztve ]

(#25062) Gargouille válasza scorpio74 (#25060) üzenetére


Gargouille
őstag

Jah, oké, szerintem a WinRM-re kell neked. Itt van például egy leírás hozzá, illetve az MS dokumentációban elég részletesen leírja. Remélem erre gondoltál.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25063) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok :)
Azt szeretném megkérdezni hogy van egy HP GL30 gen10 szerver win 2012 vel.
Random időkben kb 1 hét meg fagy az egész . DHCP nem oszt címet, átjárók működnek vpnel nem tudok csatlakozni. Esemény naplóba nem látok erre utaló jelet. HDD jó hd sentinel el megnéztem. Checkdisk el is.
Vírusírtó se ír semmit se.
Sajnos tanácstalan vagyok ezért kérném segítségeteket mit tudtok ajánlani ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#25064) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Van egy userünk akinek a windows updatek nem akarnak lemenni, wsuson fail. Most nézem, hogy az adott gép szerepel az All computersben és egy OU-ban is. Ez hogy lehet? Ha törölni akarom wsus console-ból, azt írja, hogy végleg törli a wsus-ból. Pontosabban, nem tudom, hogy ha törlöm az all computersből, ott marad-e az OU-ban. És nem látok olyan opciót, hogy gép hozzáadása. Van tippetek?

üdv

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25065) radi8tor válasza kriszrap (#25063) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már csak a MemTest86 és CPU burn in teszt maradt ki. Én a jelenség alapján memória hibára gyanakszom.
De lehet akár táphiba is (pillanatnyi feszültség ingadozás kiakasztja a lelkét).

⭐ Stella

(#25066) Gargouille válasza kriszrap (#25063) üzenetére


Gargouille
őstag

Tudom hülye kérdés, de nem fogynak el ilyenkor a kiosztható címek?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25067) kraftxld válasza kriszrap (#25063) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A Gen10-es HPn nem támogatott a Windows Server 2012. Valszeg driver gond lesz. Vagy telepítsd újra valami 10 évnél frissebb OSel, vagy ha ragaszkodsz a csodálatos Win 8.x alapú szerver OShez akkor virtualizáld ESXi vel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25068) kraftxld válasza olloczky (#25064) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A WSUS külön adatbázisból dolgozik. Ha ott törlöd akkor nem szedi ki a domain-ből, és szépen visszajön a WSUS konzolba idővel.
De én a gépen a windowsupdate.log környékén kutakodnék hogy mi a hasfájása :) Vagy nem is szenvednék vele, kapásból 21H1-re upgrade kézzel, frissítések leszedése Windows Update-ről direktbe, majd mehet vissza WSUS alá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25069) olloczky válasza kraftxld (#25068) üzenetére


olloczky
senior tag

Az a lenyeg, hogy akkor visszajon magatol. Csak bounceolni szeretnem. Nem megyek bele a reszletekbe a logokat nagyon nehez logisztikazas utan tudnam csak megnezni. Koszi

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25070) kraftxld válasza olloczky (#25069) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha tartománytag, remote powershell-el max 5 perc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25071) kriszrap válasza kraftxld (#25067) üzenetére


kriszrap
tag

Akkor fel kene updatelnem 2016ra.
Ez hogy berakom a lemezt azt ranyomok az updatera és maradjanak meg a fájlok ez mennyire működik ?
Nem lesz kompatibilitás hiba vagy bármi ?

(#25072) kraftxld válasza kriszrap (#25071) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megpróbálhatod, de valszeg nem lesz nagy sikersztori ha ugyanazokat a nem kompatibilis drivereket viszi tovább :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25073) Gargouille válasza kriszrap (#25071) üzenetére


Gargouille
őstag

Már sokszor csináltam in-place upgrade-et, működik. Igaz, nem olyan tiszta munka mintha nulláról újrahúzod, de van amikor az túl nagy meló vagy nem lehetséges.

Épp a napokban fogok egy 2012 Foundation-t feltolni 2016 Datacenterre (tudom unsupported) ugyanígy, sajnos tiszta telepítést nem lehet műszaki kényszerek miatt. Virtuális környezetben leteszteltem, működik.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25074) kriszrap válasza Gargouille (#25073) üzenetére


kriszrap
tag

Köszönöm a segítségeteket :)
Annyi még kezdő kérdésnek a Datacenter mit jelent egy windows szervernél?

(#25075) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Rohadt drága, de semmi nincs benne korlátozva, végtelen guest licenc a Datacenter host-on meg hasonlók, legalább is mikor utoljára néztem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25076) Gargouille válasza E.Kaufmann (#25075) üzenetére


Gargouille
őstag

Korlátlan minden szempontból, ugyanígy Hyper-V alatt is korlátlan licenc akárhány VM-re.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25077) Mázli01


Mázli01
kezdő

Sziasztok

Valahogy ki lehet olvasni a biosbol a megvaltoztatott regebbi jelszot?

(#25078) E.Kaufmann válasza Mázli01 (#25077) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Meséld már el a teljes sztorit miért olyan életbevágó a régi BIOS jelszó?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25079) sanzi89 válasza Mázli01 (#25077) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25080) radi8tor válasza E.Kaufmann (#25078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert azzal feltörheti a cég összes gépét. ;]

⭐ Stella

(#25081) bobsys


bobsys
addikt

Hyper-V hoston (full gui Server 2019) levo guest nem tud csatlakozni a a hoston levo network share-hez? Domain az nincs, itthoni cucc.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25082) olloczky válasza kraftxld (#25068) üzenetére


olloczky
senior tag

Torles utan mukodott :) koszi meg egyszer

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25083) Gargouille válasza bobsys (#25081) üzenetére


Gargouille
őstag

A guest-ről tudod pingetni egyáltalán a host-ot?

Először a Hyper-V-ben a virtual switch-et érdemes megnézni. Ha például 1 hálókártya van a gépben és External típusú vswitch-ed van, akkor legyen bepipálva az "Allow management operating system to share this network adapter".

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25084) bobsys válasza Gargouille (#25083) üzenetére


bobsys
addikt

ping megy, pipa bepipalva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25085) Gargouille válasza bobsys (#25084) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké. Mikor megpróbálod elérni (mondjuk fel akarod csatolni mint hálózati meghajtót), akkor kér hitelesítő adatokat, vagy azt mondja, hogy hálózati hely nem elérhető? Ha ez utóbbi, akkor próbából kapcsold ki a host-on a Windows tűzfalat, ezzel meggyőződve róla, hogy nem az blokkolja-e.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25086) bobsys válasza Gargouille (#25085) üzenetére


bobsys
addikt

Ker username/jelszot. Olyat adok meg ami mukodik. A hoston levo share elerheto a fizikai laptopomrol.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25087) Gargouille válasza bobsys (#25086) üzenetére


Gargouille
őstag

Próbáltad a <host gép neve>\username formában megadni a felhasználó nevet?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25088) bobsys válasza Gargouille (#25087) üzenetére


bobsys
addikt

igen, meg anelkul is es mindez megy a laptoprol csak nem a guestrol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25089) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ismeritek ezt a programot?
Ezt rakja fel a cég a telefonjainkra.
Feltelepíthető mellé android relefonon pl. a Mcafee víruskergető?
[link]

(#25090) Timer válasza GEPESZ66 (#25089) üzenetére


Timer
veterán

Ha értelmesen van beállítva, akkor emellé már semmit nem telepítesz fel.

(#25091) GEPESZ66 válasza Timer (#25090) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Play áruházból enged telepíteni.
Ha innen felrakok egy biztonsági szoftvert, amihez van licencem, akkor az gond lehet?
A MoibiControl-nak van vírusírtó része, de ha jól gondolom, az szerver oldali.
A böngészőben történő adathalászat elleni védelem miatt gondoltam biztonsági szoftvert felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#25092) Timer válasza GEPESZ66 (#25091) üzenetére


Timer
veterán

Úgy értettem, hogy ha én raknék a dolgozó telefonjára mobil kontrollt, azt azért tenném elsősorban, hogy Ő már ne tudjon telepíteni semmit! :)

(#25093) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Engem nagyon érdekel a Linux, ezért arra gondoltam, hogy Linux rendszergazdának elmennék.

Kértem visszajelzést a főnökömtől a munkámra vonatkozólag. Röviden azt mondta, hogy ami le van írva, el van mondva, azt maradéktalanul, precízen megoldom. Szeret rámbízni feladatokat. De. (Most jön a hátrányom). Éles helyzetben összeszarom magam. (Lefagyok, bepánikolok, megijjedek! [Idestova ez 4 éve nem változott]).

Így alkalmas lennék Linux rendszergazdinak, vagy devops-osnak? :)

(Ott azért a hibák minél gyorsabban megoldása a cél, hogy minimalizálva legyen a szolgáltatás kiesés. Úgy gondolom.)

(#25094) F.E.K.. válasza I02S3F (#25093) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egyből azért ne a DevOps legyen a cél...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25095) I02S3F válasza F.E.K.. (#25094) üzenetére


I02S3F
őstag

Oké! Neked jártasságod van a kérdésben :)?

(#25096) kraftxld válasza I02S3F (#25093) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hát, ha a teszt környezet Devops pipeline-ját véletlenül lefuttatod prod-ra és megborul 100 szerver akkor azért tele lesz a gatya :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25097) I02S3F válasza kraftxld (#25096) üzenetére


I02S3F
őstag

Na jó! De alapból teszt és prod jól el van különítve és azonosítható. Ha benézem, az tényleg az én hibám lenne!

(#25098) F.E.K.. válasza I02S3F (#25095) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Mint pár éve linux DevOps? Fogjuk rá...

@kraftxld csak 100? :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25099) I02S3F válasza F.E.K.. (#25098) üzenetére


I02S3F
őstag

Félreéetesz. A rendszergazdaságban van-e tapasztalatod?

Szerk. : De biztos válaszoltál már volna, ha tudod a választ vagy akarsz válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#25100) F.E.K.. válasza I02S3F (#25099) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hajaj.... abban még több...
(de én vén vagyok c+4-el kezdtem, a fiatalabbakat kérdezd :DDD )

"(Ott azért a hibák minél gyorsabban megoldása a cél, hogy minimalizálva legyen a szolgáltatás kiesés. Úgy gondolom.) "

Alapvetően ez _mindenhol_ cél, a DevOps pedig duplán szív: nem csak üzemeltetni kell a cuccokat, hanem tervezni, felépíteni is, szorosan együttműködve a fejlesztőkkel (értsd: van amit TE programozol le, van amit ők, benne vagy a tervezésben, tesztelésben, depoly-ban, stb..)

Valamint nem árt ha kreatív is vagy, ha éppen mondjuk egy-egy új interface kell, vagy éppen egy kerülő megoldásra van szükség, nomeg a felmerülő hibákat is vagy meg kell tudnod találni és javítani, vagy legalább a legpontosabban átadni az illetékes fejlesztők felé, stb.)

Azt, hogy TE alkalmas vagy-e erre, innen nem tudom megmondani. Kezdj bele linux laborozni otthon, tanulj új techniologiákat (azt úgyis folyamatosan kell), és aztán kezd el mint linux admin.

Ha jól megy, onnan tovább lehet lépni.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.