Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Hol lehet kapni olyan 1 méteres kábelt Magyarországon, aminek mind a két vége belső mini sas csatlakozós? (SFF-8087)

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7002) kraftxld válasza bugizozi (#7001) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Kb rohadt drága és rohadt ritka lehet, én vennék egyet ebayről :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7003) bugizozi válasza kraftxld (#7002) üzenetére


bugizozi
őstag

Talált süllyedt ebay
csak gondoltam beírok ide, hátha csak én nem találok ilyet itthon :B

ps: és esetleg olyan kábel létezik, aminek a csatlakozója 90 fokkal el van forgatva, mint pl a satáknál?

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7004) kraftxld válasza bugizozi (#7003) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amikor anno én ilyeneket kergettem Mo-on mindig valami csillagász akarta rámsózni a cuccát 10x-es áron, úgyhogy én is mindig az ebayen kötöttem ki. Ha meg cégnek volt akkor okosban visszakértem a pénzt és mindenki jól járt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7005) iwu válasza kraftxld (#7004) üzenetére


iwu
addikt

dettó, így megy ez:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7006) bugizozi válasza kraftxld (#7004) üzenetére


bugizozi
őstag

Amúgy Dell R620-asba kellene olyan, mint ami benne van, csak 5 centivel hosszabb. Ezért lenne jó ha 90 fokkal el lenne forgatva az egyik csatlakozója, hogy biztos beférjen. ilyet találtam, de gondolom ez olyan hosszú mint ami benne van. Amúgy pontosan milyen hosszú ami benne van alapból, mert ha rövidebb mint 80 centi akkor lehet ez is jo lenne nekem. (pdf-ben nem találok erre utaló információt :()

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7007) leveleslada


leveleslada
csendes tag

Sziasztok!

Windows 2012 Essential licenszelésével kapcsolatban lenne kérdésem.

A Microsoft oldalát olvasva maximum 25 felhasználó lehetséges. A letöltöttem az időkorlátos változatot, hogy kipróbálhassam. Teszt céllal felvettem 30 felhasználót. A leírással ellentétben nem korlátozott le 25 felhasználónál. Más leírást olvasva viszont, egyidőben max. 25 felhasználó (50 eszköz) használhatja. Ami szerintem nagyon nem azonos a 25 felhasználói fiókkal.

Azért fontos, mert 2012-re szeretnék átmigrálni egy régebbiről, de jelenleg több mint 25 felhasználói fiókunk van. Viszont az egyidejűleg bejelentkezett felhasználók száma még soha nem lépte át a 20-t. A Migrátor előkészítő figyelmeztet, hogy a megengedettnél több a felhasználó és gond lehet belőle, de a tovább engedne.

Ha ez nem jogi, hanem technikai figyelmeztetés, akkor lehet hogy szétnyomom a tartományt. Mert azt viszont sehol nem látom, miként lehet eltávolítani (visszacsinálni) ha mégsem jó.

Hogyan is van ez? Az MS ügyfélszolgálattól nem lettem okosabb.

(#7008) sanzi89


sanzi89
addikt

Betettem élesbe a Windows Server 2012-őt, mint DHCP és DNS szerver. A gond az lett, hogy a tartomány neve ugyanaz, mint az iskola weboldalának a neve (iskolaneve.hu), és a belső gépek nem érik el a weboldalt. Ezt meg lehet valahogy oldani, vagy alapjaiban kúrtam el az egészet?

A másik, hogy ez a hülye DNS még mindig nem jó valamiért, pedig a netes leírások alapján sokat nem kellene vele bűvészkedni... Azt mondtátok, hogy ide automatikusan be kellene kerüljenek a gépek, de mint a mellékelt ábra mutatja nagyon nincs így. Kb semmit se csináltam vele, csak felraktam, de nem is tudok róla, hogy kéne vele bármit is csinálni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7009) E.Kaufmann válasza kraftxld (#6999) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Még mindig AD probléma, új felhasználók jelszavát tudom resetelni, régieknél elszáll a tartományvezérlő amin próbálom a jelszót átállítani.
Közben annyit próbáltam még, hogy csoporttagságokból csak a tartományfelhasználót hagytam, valamint kiszedtem a jelszó nem változtatható pipát, ez változtat-e valamit. Érdekes módon ezeket tudom változtatni, de a jelszó-reset továbbra sem jó.
Nézegettem, nem-e a régi Exchange szerver most áll bosszút (most nincs Exchange már évek óta), de ADSI edittel végignézve nem találtam Exchange-ra utaló bejegyzést, amit a neten írtak, valamint olyan régen volt már ez, hogy miért pont most okozna gondot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7010) kraftxld válasza sanzi89 (#7008) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Kész, vége, sajnos már nem lehet megjavítani, törölni kell a virtuális szervert, a fizikai vasat visszaküldeni a HP-nek, ők meg felszámolják a céget is :D
Viccet félretéve, próbálkozz meg mondjuk egy új A rekordot létrehozni www névvel, ami 195.70.40.185 -re mutat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7011) kraftxld válasza E.Kaufmann (#7009) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az event log-ban nem ír semmit se amikor elszáll a szerver?
DCdiag mond valami okosat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7012) kraftxld válasza leveleslada (#7007) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Fizikai korlátozás max a 25 egyidejű session-re lehet, tuti, hogy lehet több felhasználót csinálni, ebből nincs gond.
De lehet, hogy ez is csak elvi korlátozás mint az SBS 2008 / 2011-nél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7013) VeryByte válasza sanzi89 (#7008) üzenetére


VeryByte
őstag

Na ezért szoktam én akarmi.local-t használni belül. :-) Ez régen talán MS ajánlás is volt, de most már talán nem az.
De fentebb/lentebb írták a megoldást.
Csak mondjuk ez az egész akkor lehet vicces, ha nálad bent is vannak szolgáltatások, meg kint is.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#7014) E.Kaufmann válasza kraftxld (#7011) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lsass exe elszáll 255-ös hibával, de rákukkantok még.
A dcdiag meg csak így elindítva a replikációnál ír hibát, mondjuk érthető, ha az előbb elkérték a második DC töltőjét és ki kellett kapcsolnom :D
Meg a systemlognál írta a nyomtatómeghajtókkal kapcsolatos hibákat amit mindig dobni szokott ha rákapcsolódok táveléréssel és a nyomtatómegosztás be van kapcsolva.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7015) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Na ezt dobja elsőnek:

Faulting application name: lsass.exe, version: 6.1.7601.18270, time stamp: 0x5242365b
Faulting module name: ntdll.dll, version: 6.1.7601.18247, time stamp: 0x521eaf24
Exception code: 0xc0000374
Fault offset: 0x00000000000c4102
Faulting process id: 0x308
Faulting application start time: 0x01cf39f5255dab82
Faulting application path: C:\Windows\system32\lsass.exe
Faulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
(event id 1000)

aztán

A critical system process, C:\Windows\system32\lsass.exe, failed with status code c0000005. The machine must now be restarted.
(event id 1015)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7016) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#7014) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Újra futtattam a dc diagot már bekapcsolt második DC-vel és csak RDP-vel (nem RPC) kapcsolatos két hibát dobott

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7017) gaborbol válasza leveleslada (#7007) üzenetére


gaborbol
őstag

"2012 Essentials supports up to 25 users and 50 devices"

Ha megsem jo akkor meg mindig van megoldas. Adsz neki egy 2012 std licenszet amivel megmaradnak az eredeti funkciok, dashboard, remote webwork place, client backup viszont 75 userre vagy device-re no a limit.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7018) brd válasza E.Kaufmann (#7009) üzenetére


brd
nagyúr

Több DC-van? Mindegyik elszáll? A replikáció rendesen megy köztük? Másik OS van a DC-k alatt, vagy azonos? Én akkor láttam ilyet, amikor pöttyet megsérült az AD adatbázis az egyiken.

The only real valuable thing is intuition.

(#7019) E.Kaufmann válasza brd (#7018) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy DC volt, de beállítottam egy másodikat biztos ami biztos ugyanazzal a rendszerrel, frissítettem, ,majd beléptettem a tartományba dcpromoval. Mindkét windows alatt ugyanaz a hiba, és csak az a rendszer indul újra, amelyiken próbálom a jelszócserét. Ha új felhasználót hozok létre, azzal ok a jelszócsere. Hibát nem ír a replikáció elméletileg megy, egyiken valamit változtatok a domainban a másikon is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7020) brd válasza E.Kaufmann (#7019) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg ez? Az eredeti cikk valamiért nem töltődik be, ill. a hotfix link sem mutat sehová, viszont van workaround. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#7021) brd válasza brd (#7020) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy esetleg ez alapján, egy hálózattól elzárt virtuális gépen próbálkozhatsz a hiba detektálásával/kijavíthatóságával, hátha hibás az adatbázis. Az eventlogban nincsen egyébként ilyen ntds isam hiba nálad?

The only real valuable thing is intuition.

(#7022) E.Kaufmann válasza brd (#7021) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem láttam ilyeneket az eseménynaplóban.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7023) sanzi89


sanzi89
addikt

Na, újabb idegtépés. Windows Server 2012 VM-re felraktam a legújabb Win Update-eket, azóta nem indul el a VM. Kattinthatok akármit a Hyper-V Manager-ben, semmi. :W

u.i.: Megvan a hiba, be volt csatolva egy iso image, ami már el lett fizikailag távolítva, de nem lett umount-olva. Egyrészről érdekes, hogy ilyentől kiakad, másrészről kiírhatna valami infót a Hyper-V Manager, hogy ne kelljen Powershell-ből indítani, ott egyből kidobta mi a gondja... Miért nem képes kiírni a Hyper-V Manager ugyanazt a hibaüzenetet?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7024) E.Kaufmann válasza sanzi89 (#7023) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet kiírja az eseménynaplóba

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7025) E.Kaufmann válasza brd (#7020) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Próbáltam esentutl-el átnézetni az adatbázist, kiírta, hogy integriti check success, oszt kalap.
NTDSutil-lal meg sematikus ellenőrzést futtattam, nem írt semmi érdekeset.
Na meg ha két DC van és megheggesztem az egyiken az adatbázist, biztos replikálódik vagy a másik visszaírná a hülyeséget vagy pedig összeomlana az egész AD?
De mondom, nem is nagyon írnak semmi hibát.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7026) kraftxld válasza E.Kaufmann (#7025) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A régi DC-t nem tudod visszafokozni member serverré majd újra vissza DC-vé?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7027) E.Kaufmann válasza kraftxld (#7026) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de biztos menne, viszont felesleges, ha mindkét DC ugyanazt a hibát dobja adott tartomány adott objektumaival, vagy nem?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7028) kraftxld válasza E.Kaufmann (#7027) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, akkor máshol van a hiba.
Ha a "régi" meg az "új" ojjektumokat összehasonlítod, van különbség közöttük? Bizonyos mezők vannak / hiányoznak az egyiknél meg a másiknál?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7029) E.Kaufmann válasza kraftxld (#7028) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az AD Users and Computers alatt egy jó és egy rossz, ugyanolyan csoporttagságú felhasználónál nem találtam semmit fülről fülre nézve.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7030) iwu


iwu
addikt

hali,
még mindig szopok a pfsensel, de már haladok...
Valaki találkozott olyannal, hogy LDAP auth van beállítva neki, és ha az ad jelszóban van ékezetes magyar karakter, nem authentikál?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7031) gaborbol válasza iwu (#7030) üzenetére


gaborbol
őstag

ilyenkor orulok, hogy angol nyelvteruleten elek :K

Talan ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7032) gaborbol válasza iwu (#7030) üzenetére


gaborbol
őstag

Kozbn ezt talatam, csak lejart az ido

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7033) iwu válasza gaborbol (#7032) üzenetére


iwu
addikt

thx! :R
ne is mond, mikor az anyacéget telekúrták full magyar 2012 szerverrel...nem elég hogy új, de a hibakeresésben zseniális...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7035) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok,

SBS2011, minden kerek órában automatikusan elindul a Block Level Backup Engine Service. Naponta párszor ekkor a szerver elérhetetlen lesz percekig, a felmappelt meghajtók leszakadnak, a file írás-olvasás megáll... Valakinek megoldása van erre ? Shadow copy ki van kapcsolva, de az esti mentés a win beépített mentése, szóval a service kilövése nem megoldás...

Köszi ha valaki tud valamit.

(#7036) E.Kaufmann válasza kraftxld (#7028) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hogy lehetne még összehasonlítani a felhasználókat?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7037) kraftxld válasza E.Kaufmann (#7036) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

ADSI editorral, vagy a 2008 R2-es szerveren az attributes fülön a felhasználó objektum tuljdonságainál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7038) E.Kaufmann válasza kraftxld (#7037) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

ADSIeditben a jogosultságoknál nincs a réginél windows authorization access és terminal server license server group.
Valamint eltérő attribútumok a régiben
dsCorePropagationDelay dátum, újban semmi
msDS-SupportedEncryptionTypes 0x0=() , újban not set
msExcALObjectVersion=59, újban not set
msExcchUserAccountControl=0, újban not set
uidNumber szám, újban not set
usnchanged, usncreated, meg még pár dátum, meg ugye SID és nevek nem egyeztek természetesen.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7039) E.Kaufmann válasza kraftxld (#7037) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Próbáltam az ADSI editorral a három attribútumot állítani <not set>-re (clear gomb a következőkön: msDS-SupportedEncryptionTypes, msExcALObjectVersion,msExcchUserAccountControl), valamint a windows authorazion csoportot is hozzáadtam, de ugyanúgy elszáll.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7040) gaborbol


gaborbol
őstag

Jo ideje nem foglalkoztam vcenterrel, most meg besett egy esxi 2.5+ vcenter 3.0 upgrade 5.0U3-ra meg egy esxi 4.0+ VCenter 4.0-> 5.5-re, hat szopok vele rendesen...

Gondoltam csak elonye lesz, hogy parhuzamosan csinalom mindkettot, de minden kicsit mas, meg tok mas hibakkal hasal el :)) Eloszor nem volt jo az SSL a web client-nek amit sajat maga gyarott, azt addig szogeltem amig mar a vsphere consol se toltodott be SSL cert hiba miatt :DDD Aztan 28 ponots SSL cert javito muvelet atbongonszese utan inkabb csinaltam egy uj telepitest.

Mindenki ennyit szop ezzel vagy csak en fogtam ki?

[ Szerkesztve ]

(#7041) kraftxld válasza gaborbol (#7040) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hát a single-sign-on része az tényleg szopás, először én is szétrugtam, de mostmár megy elsőre :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7042) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Sziasztok.

Korábban már írtam ide, és kaptam is segítséget, utólag is köszi mindenkinek. Már egy ideje tanulmányozom a server 2008 r2-őt és örülök, hogy rávezettetek arra, hogy 2003 helyett inkább ezzel foglalkozzak. Azóta napi több órát olvasok róla, rengeteg ebookot begyűjtöttem, illetve különböző microsoft vizsgákra felkészítő anyagot szereztem, tanító és vizsgázó programokkal együtt (MCITP ) . A Server is többnyire fut a háttérben, bütykölgetem, miegymás. Azt már látom, hogy rengeteg tapasztalat kell majd ahhoz, hogy az agyam átálljon az ilyen fajta oprendszerek gondolkodásmódjára, de nem fogom feladni, nagyon tetszik és élvezem az egészet. Egyenlőre csak a server 2008-asban gondolkodok, miután teljesen elsajátítottam, jöhet a többi.
Na most a kérdésem a következő lenne:

Különböző vizsgákkal kapcsolatban mik a tapasztalatok? Érdemes őket elvégezni?
magyarországon szeretnék dolgozni, ott mennyit számít egy microsoft vizsga megléte? Van bármiféle támogatás, amivel olcsóbban meg lehet úszni?

Most májusban végzek rendszergazdai okj szakon. (ami önmagában nem sokat érne, alaptudást ugyan ad, de amiket magamtól tanulok/tanultam azok sokkal többet érnek)
Tehát egy pályakezdőnek mit javasoltok? Gondolom ti is voltatok hasonló cipőben, azóta tudjátok, hogy mit hogyan kellett volna csinálni, stb.

Minden tanácsot, segítséget szívesen fogadok :R

(#7043) adamka16


adamka16
őstag

Valaki foglalkozott már komolyabban vékonyklienses hálózat üzemeltetésével?

(#7044) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Jó ez a Mikrotik. Már egy ideje használom, de a MTCNA training azért tudott hozzáadni információt az eddigiekhez :) Jövőhéten megyek is MTCTCE-re.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7045) bugizozi válasza InfiniteReality (#7044) üzenetére


bugizozi
őstag

Intercrown-nál voltál? Milyen volt?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7046) InfiniteReality válasza bugizozi (#7045) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen ott. Nem volt rossz, habár az MTCNA bizonyos szempontból elég alap. És ha belekérdezel valamibe, az a válasz, hogy gyere el a magasabb tréningre is :)
Viszont sok témakört érintettünk (de sokmindent csak felületesen), illetve a RouterOS eléggé sok lehetőséggel rendelkezik ahhoz, hogy ilyen pár napos konferenciák alatt nem is lehet mélységeiben megismerni...

Kíváncsi vagyok az MTCTCE mennyire mélyül el a tűzfalban.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7047) kraftxld válasza adamka16 (#7043) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7048) kraftxld válasza cinkoxid (#7042) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Valahol helpdesk-es vagy level 1 support melót szerezni, közben fejlődni, csinálni az általad szimpatikusnak vélt vizsgákat, és haladni előre :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7049) adamka16 válasza kraftxld (#7047) üzenetére


adamka16
őstag

Mekkora erőforrésigénye van egy ilyen rendszernek? Szerver oldal/szükséglete mekkora? 28-30 gépre kellene valami csinálnom, hogy kicsit egységesedjen a géppark, és gondoltam a régebbi gépeket lehetne használni vékonykliensként, de szerverem csak egy fuji primergy tx100 s2 4gb rammal. meg egy 4 magos xenonnal

(#7050) iwu válasza adamka16 (#7049) üzenetére


iwu
addikt

4gb ram már az op rendszernek sem elég szinte, nem hogy az appok futtatására...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.