Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25951) Döglött Róka válasza Flowtation (#25945) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Inkabb az a kerdes hogy mert van ket volume egy laptopon. Remote megoldasban powershell inkabb a haverod. -partition es -volume parancsok kozott nezz szet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25952) Visormail


Visormail
addikt

Üdv!

Jártatok már úgy, hogy egy házirendből létrehozott ütemezett feladat, a fele gépen hibátlanul lefut, a másik felén meg 0x1 hibával megáll (~90gép)? Ahogy olvasgattam, ez a kód jelenthet szinte bármit, de megcsináltam amiket találtam erről. Amúgy amelyik gépeken hibát ad az ütemezett időpontban, azokon is sikeresen lefut, ha kézzel elindítom a feladatot (a tartományi rendszergazda fiókommal, a feladatban pedig a NT AUTHORITY\System a futtató).

Ennyi van benne összesen:
PowerShell -NoProfile -NoLogo -NonInteractive -ExecutionPolicy Bypass choco upgrade all -y

Van még benne egy feltétel, hogy várjon 5 perc üresjáratot a maximális 2 órányi várakozással. Lehetséges, hogy amikor nem volt üresjárat, arra is ezt a kódot adná vissza? De nem túl valószínű, hogy éjszaka minden ütemezett futtatásnál, ilyen sok gépen nem lenne 5 perc üresjárat.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25953) Gargouille válasza Visormail (#25952) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak a debug végett én lehet beraknám egy ps1 scriptbe és raknék bele valamilyen logolást, hátha azzal sikerül elcsípni a hibát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25954) Visormail válasza Gargouille (#25953) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igen, az még az érdekes, hogy az adott gép feladatütemezőjében pedig nincs semmi hiba az előzmények fülön.

A Feladatütemező sikeresen befejezte a(z) "\Chocolatey Update" feladat "{5fe81ab6-749f-4080-ae8f-cb5217bc5f4b}" példányának "C:\WINDOWS\System32\WindowsPowerShell\v1.0\PowerShell.EXE" műveletét, és a(z) 2147942401 kódot adta vissza.

A Feladatütemező sikeresen befejezte a(z) "NT AUTHORITY\SYSTEM" felhasználó "\Chocolatey Update" feladatának "{5fe81ab6-749f-4080-ae8f-cb5217bc5f4b}" példányát.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25955) kisskd


kisskd
tag

Más sem éri el a google oldalait voda (kábelnet) hálózatból?

(#25956) MasterDeeJay válasza kisskd (#25955) üzenetére

Bizony, korábbi UPC-s nettel Balatonfüreden nem megy. PH vodás topikban is írtak páran. [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25957) Gargouille válasza kisskd (#25955) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, jelentem több vodás ügyfelünknél is ez van. Mondjuk nem lep meg annyira, tőlük már megszoktuk. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25958) kisskd


kisskd
tag

Ilyen szelektív megoldást én még (szerencsére) nem tapasztaltam, eltartott egy ideig, míg körbelőttem, mi a közös pont.

(#25959) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Hogyan lehetne tiltani .io végződésű domaint tiltani mikrotiken?

(#25960) Gargouille válasza kriszrap (#25959) üzenetére


Gargouille
őstag

Mármint a tiltását tiltani, vagyis engedélyezni? :DDD

Amúgy Mikrotik fórumon érdemes megnézni, van róla szó. De sokféle módja lehet amúgy, mondjuk layer7-en csinálsz rá regexpet vagy a DNS kéréseket átirányítod a saját DNS szerveredre, ahol meg már úgy oldod fel a domain neveket, ahogy akarod stb. Sok megközelítés van, attól függően mit szeretnél elérni pontosan.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25961) kriszrap válasza Gargouille (#25960) üzenetére


kriszrap
tag

Bocs dupla tiltás írtam... :) Sorry
okés megnézem :)

Annyit szeretnék diák ne érje el .io végződésű domaint ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#25962) Gargouille válasza kriszrap (#25961) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha valami sulis környezet és lokális DNS szervert használtok (mondjuk ha AD környezet van, akkor tuti), akkor egyszerűen már azon meg tudod oldani ezt, nem kell hozzá Mikrotik-en varázslani. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25963) kriszrap válasza Gargouille (#25962) üzenetére


kriszrap
tag

Köszi nem találtam meg ezt a topikot szupi. :)

Igen Saját dns szerver van a suliba AD környezet.
De DNS szerverbe nagyon nem találtam ilyesmi funkciót .

(#25964) kriszrap


kriszrap
tag

CNAME Aliasnév : *.io FQDN 127.0.0.1 így próbáltam sajnos nem jó.

(#25965) Tonyk válasza kriszrap (#25964) üzenetére


Tonyk
veterán

Cimkeresési / Forward lookup zone alá vedd fel Új zóna - Elsődleges zóna, ahol a zónanév csak szimplán io
Mást nem kell állítani hozzá. Elmented, vót, nincs.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25966) Tonyk válasza Tonyk (#25965) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben vizuális típus vagy, valahogy így: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25967) kriszrap válasza Tonyk (#25966) üzenetére


kriszrap
tag

Köszönöm sikerült :)
Ha már itt tartunk akkor hogy lehet egy konkrét domain címet tiltani??
Azt is ugyan igy?
nvidia.com geforce now miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25968) Tonyk válasza kriszrap (#25967) üzenetére


Tonyk
veterán

Az idézett videoban pont ilyet láthatsz a facebook példájával.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25969) kriszrap válasza Tonyk (#25968) üzenetére


kriszrap
tag

O basszus bocsi nem láttam azt az üzenetet.

(#25970) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy M365 felhasználók adminisztrációjánál konkrétan mi a különbség a "küldés mint" (send as) és a "küldés más nevében "(on behalf) postaláda engedélyek között?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25971) kraftxld válasza E.Kaufmann (#25970) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Send as: Ha sanyika küld pistike nevében akkor a címzett úgy kapja meg, hogy pistike küldte
Send on behalf: Ha sanyika küld pistike nevében, akkor a címzett úgy kapja meg, hogy sanyika küldte pistike nevében :D

Random google kép:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25972) E.Kaufmann válasza kraftxld (#25971) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25973) bobsys válasza E.Kaufmann (#25972) üzenetére


bobsys
addikt

Send-as en sohasem ajanlom mint opcio. Sanyi kuld egy anyazos levelet mint Pistike es kb soha nem bizonyitod be, hogy az Sanyi volt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25974) kraftxld válasza bobsys (#25973) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Exchange logban azért ott marad ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25975) bobsys válasza kraftxld (#25974) üzenetére


bobsys
addikt

Jo persze, de minek szivassad sajat magad

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25976) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Grayloggal kapcsolatban lenne kérdésem, sikeresen feltelepítettem, szépen jönnek is be a logok. Viszont azt nem tudom, hogy mivel tudnám elemezni, riasztást beállítani, stb. Erre van valami plugin, vagy külön szoftver? Szükség lenne havi 1 log elemzésre, amit dokumentálnom is kellene, hogy megtörtént.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25977) bugizozi


bugizozi
őstag

Mit tegyünk ha ransomware áldozatai lettünk:

The Word from Gostev (February 13, 2022)

If you do not have a cyber insurance yet, get it now.

Van valaki akinek van esetleg ilyen biztosítása, vagy ismer olyan céget aki foglalkozik ilyennel?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25978) sugarforce válasza pdave (#25976) üzenetére


sugarforce
őstag

graylog tud alertezni alapbol, kell hozza egy event definition meg valami alert channel (pl webhook vagy email ). Ha nem csak logok alapjan szeretnel alerteztrtni, hanem metrika alapjan, akkor prometheus+alertmanagert ajanlom.

(#25979) Döglött Róka válasza bugizozi (#25977) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igen, ugy hivjak backup.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25980) Gargouille válasza bugizozi (#25977) üzenetére


Gargouille
őstag

Backup (3 2 1), szétszeparált belső hálózat, virtualizáció. Ez segít abban, hogy ha áldozatul is esel legyen sanszod a helyreállításra. Ennek hiányában marad a nomoreransom.org vagy az ima.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25981) emvy válasza Döglött Róka (#25979) üzenetére


emvy
nagyúr

Tokre nem egyebkent. Bizonyos iparagakban kvazi kotelesseged biztositast kotni az adatokra, hogy ha esetleg elveszted oket (stb.), akkor valakin be tudjak hajtani a kliensek a karteritest. Ezek a biztositasok egyebkent jo sokat dragultak mostansag.

while (!sleep) sheep++;

(#25982) bugizozi válasza Döglött Róka (#25979) üzenetére


bugizozi
őstag

Van D2D2T (Disk-To-Disk-To-Tape) backup ez csak egy plusz lehetne mellé.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25983) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Adott egy tartomány, a tartomány egyik kiszolgálóján fut egy IIS, ahol van egy site, ami a tartomány egyik (szolgáltatási) felhasználójával fut.

Az ezen a site-on futó alkalmazásnak el kellene érnie egy NEM tartományi kiszolgáló egy windows megosztását.

Hogyan tudnám ezt megvalósítani, illetve az elérési problémáról hol találhatnék bővebb információt?
(Cél gép eseménynaplójában nincs értékelhető információ.)

A forrás gépen a tartományi szolgáltatás felhasználó (amivel a site megy elvileg) hitelesítésiadat kezelőjébe felvettem a cél gép egy felhasználóját, akivel a cél gépen az adott megosztás elérhető, de ez kevés.

Előre is köszi az ötleteket!

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25984) bolvar válasza pdave (#25976) üzenetére


bolvar
senior tag

Kibana esetleg?
Egyik kolléga csinált logelemzőt és ott az a felület de kb ennyit értek hozzá :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25985) bolvar


bolvar
senior tag

Autodiscoverrel van valakinek tapasztalata miahóbelebancért nem megy :D
Besegítek egy suliba, és átraktam őket az ingyen járó o365-be.
Ez szép és jó,megy is minden, viszont a közös kis terminálukon az Outlook 2016 mikor elindítom tojik rám hogy automatán behúzza az adatokat.
Ha kitöltöm megy, testconnectivity is minden szuperzöld, dns-be tartományt felvettem ,mx record, cname minden van, de ez nem akar menni. Ilyen setuppal még nem volt dolgom hogy csakis o365 a levelezés, nem tudom valami elmisselek-e. Több helyen láttam registry-be ezt meg azt írjam bele, de az elég kiábrándító akkor ha anélkül nem megy.
Előre is köszönöm a segítséget!
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25986) Gargouille válasza bolvar (#25985) üzenetére


Gargouille
őstag

A kliensről feloldható az autodiscover a helyes IP címre? Nem lehet, hogy a lokális DNS szerver tréfál meg?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25987) kraftxld válasza Döglött Róka (#25979) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem, nem úgy hívják, hogy backup.
Ez két különböző dolog. A rendesen elszeparált backup arra kell, hogy az IT-t vissza lehessen vakarni.
A cyber / ransomware insurance pedig általában fedezi az incidens alatt keletkező plusz költséget, néhány esetben a veszteségeket is.
Ha nagyobb cég, és nem egy VM-et kell visszaállítani akkor elég komoly mennyiségű plusz munka lesz, külső konzulensek kellenek, és ennek költsége van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25988) bolvar válasza Gargouille (#25986) üzenetére


bolvar
senior tag

Ha pingelem az autodiscover.outlook.com-ot o365 ip kapok vissza. Szóval ez a része is jó szerintem.
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25989) bolvar válasza Gargouille (#25986) üzenetére


bolvar
senior tag

Nah a gond ebben az esetben( dont know why) a proxyaddress-t nem tölti ki ugye semmi, földi exchange-nél ezeket mind létrejönnek.
Kitöltve működik, de ennyire buta lenne egy simán o365 setup, kézzel kell ezt kitöltenem?
Vagy valamit elmisselek és vissza szinkron kellene a földi ad-hoz is?

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25990) Timer válasza bolvar (#25989) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem csak az a baj, hogy előtte volt már földi profil állítva Outlookba, és hiába törlöd a profilt, megmarad néhány beállítás, ami beüt, és registry-ben kell mókolni. Hallottam már ilyet.

(#25991) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Ti hogy oldanátok meg, hogy 40-50 külső felhasználó saját excelt tudjon töltögetni a ti fileszervereteken? RDP-ből nincs elég user cal, valamint nem is tartom biztonságosnak, na meg, ha véletlenül egyszerre lépnek be meg is eszi a szerver erőforrásait, illetve így nyakamba veszek 40-50 ember esetleges számítástechnikai analfabétizmusát. Weboldalban gondolkozom, vagy van jobb ötletetek?

Üdv: István

(#25992) F.E.K.. válasza pityaa23 (#25991) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Muszáj excelnek lennie? Ha csak adatbevitel, akkor weboldal és form-ot nekik...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25993) Gombinyó válasza pityaa23 (#25991) üzenetére


Gombinyó
őstag

Mennyire van tele bonyolult képletekkel, esetleg adatbázis kapcsolattal, stb. az Excel fájl? Ha viszonylag egyszerű, akkor átraknám böngészős Google Táblázatokra vagy online Excelre.

(#25994) pityaa23 válasza F.E.K.. (#25992) üzenetére


pityaa23
senior tag

"Muszáj excelnek lennie?" - Ezt még nem tudom, de szerintem, ha közlöm mekkora bonyodalmak lennének rdp-t megoldani akkor nem. :)

(#25995) emvy válasza F.E.K.. (#25992) üzenetére


emvy
nagyúr

O365?

while (!sleep) sheep++;

(#25996) F.E.K.. válasza pityaa23 (#25994) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, mielőtt bármibe is belekezdesz, specifikáltasd a feladatot alaposan, könnyen lehet hogy nem is az kell amit mondanak és nem is úgy, stb.

(bár a specifikáció és az végleges elvárás se mindig esik egybe. khm... se mindig --> szinte sose , de legalább van mire hivatkoznod neked is :DDD )

@emvy: igen, akár az is megoldás, vagy mint Gombinyó írta, lehet egy google táblázat is elég. Kérdés, milyen erőforrások vannak, és mi szeretnének valójában.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25997) pityaa23 válasza emvy (#25995) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ehhez minden külsősnek kell o365-fiók?

(#25998) emvy válasza pityaa23 (#25997) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem

while (!sleep) sheep++;

(#25999) pityaa23 válasza emvy (#25998) üzenetére


pityaa23
senior tag

Aha, látom már. Hát végül is működhet..

(#26000) bolvar válasza Timer (#25990) üzenetére


bolvar
senior tag

Csont 0 setup, én installáltam mindent mert az összegányolt 2008-as magyar nyelvű szervert inkább töröltem úgy ahogy volt :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.