Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) Upo válasza ityam (#23000) üzenetére


Upo
addikt

Az összes energiagazdálkodási profilban ki kell kapcsolni a hálózati tápellátáson az alvást és képernyő lekapcsolást (úgysincs a monitor bekapcsolva). Nem tudni esetleg nem vált-e át másikra valahogy. Utána a gyors rendszerindítást is kikapcsolni. Utána rendszergazdai parancssorból egy "powercfg /h off" parancsot kiadni.
Ilyen sorrendben végigcsinálva nem hiszem hogy lemegy alvásba. Nekünk ez az alapbeállítás a géptermekben ésteljesen rendben működik.
A leállítást meg GPO-ból tiltani kell. Nálunk most csak a helyi és a domain adminok kerültek be a leállítás engedélyezésébe, ha majd elmúlik a táv mizéria akkor visszaállítom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23002) pdave válasza ityam (#23000) üzenetére


pdave
aktív tag

Erre gondolok:

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#23003) Tamy válasza pdave (#23002) üzenetére


Tamy
senior tag

De így a WOL-nak is lőttek.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#23004) pdave válasza Tamy (#23003) üzenetére


pdave
aktív tag

Nekem jelen helyzetben fontosabb volt, hogy ne menjen el alvó üzemmódba. Ha vége a koronának, majd visszaáll minden a régi kerékvágásba.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#23005) Timer válasza Tamy (#23003) üzenetére


Timer
veterán

Kivéve, ha a felső pipa be van rakva, berakod az alsót is, aztán úgy veszed ki a felsőt... ;-) Legalábbis, ez a tapasztalat, de lehet, hogy bug.

(#23006) Tamy válasza Timer (#23005) üzenetére


Tamy
senior tag

Ezt még nem próbáltam. Érdekes :F

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#23007) sugarforce válasza Timer (#23005) üzenetére


sugarforce
őstag

Erre talan van regedites buveszkedes is.

(#23008) Timer válasza sugarforce (#23007) üzenetére


Timer
veterán

Driver függő is a dolog, meg néha gép függő is, nagyjából azonos generációs HP 260 mini-nél nem mindig megy, HP Prodesk mini-nél meg szinte mindig. Az biztos, hogy úgy kell állnia, ahogy leírtam, mégsem mindig működik, még a speciális fülön is játszani kell a WOL beállításokkal, ha ott nincs semmi, akkor MS drivert használsz, azzal meg biztosan nem jó úgysem, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

(#23009) #64791808


#64791808
törölt tag

Sziasztok,

az hogy lehet, hogy egy 36TB-os ReFS partíción (Veeam Backup) 90TB adat van???

Üdv

(#23010) Drag77 válasza #64791808 (#23009) üzenetére


Drag77
senior tag

link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#23011) #64791808 válasza Drag77 (#23010) üzenetére


#64791808
törölt tag

Tényleg, köszi.

(#23012) norbert400 válasza #42556672 (#22910) üzenetére


norbert400
tag

Végül meglett a probléma. :D

Amikor a felhasználók home officeban voltak és átvettük a gépet rds-en keresztül akkor a telepítéshez az uac-ban megadtuk a mi felhasználónév jelszó párost.

Ezáltal ha pl egy felhasználó újrainditotta a gépét akkor ő már nem tudott belépni, mivel ad oldalról korlátozva volt a megjegyzendő hashek száma amely 1 volt. Így végül úgy oldottam meg, hogy megadtam a bejelentkezési adataimat (tudom tudom.. ), majd run as-el a felhasználó megnyitott egy tetszőleges programot.

Így már újra betudott lépni.

(#23013) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Win 10-es gép, az istennek sem fut le rajta az update, már mindent próbáltam amit a google javasolt, de továbbra is ezt a hibakódot dobja:

Funkciófrissítés a Windows 10 1903 verziójára - Hiba: 0xc190012e

Nod32 és Trapmine van rá telepítve.

Van valakinek ötlete? Újrahúzást kihagynám a megoldások közül.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#23014) sugarforce válasza Kiskutyák (#23013) üzenetére


sugarforce
őstag

Bios update esetleg? Nálunk sok esetben bios update után sikeresen lefutott.
HDD/SSD-n van elég szabad hely? Nem döglődik esetleg?
Nálunk ezek fordultak elő, mint update gátló tényezők.
A nod egyik esetben sem szabotálta a windows funkció frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#23015) Kiskutyák válasza sugarforce (#23014) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

BIOS Update? :F Szabad hely van, 148 GB.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#23016) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam felteszem a kérdést hátha valaki tudja merre keressük a problémát.
A cégnél Cisco Anyconnectel jövünk be otthonról a benti asztali gépére távoli asztallal.
Ezzel alapvetően nincs is probléma. Viszont megfigyeltük hogy ahol otthon van IPV6 os címkiosztás ott az anyconnectel való csatlakozás után semmilyen webes oldalt nem tud az otthoni gépről megnyitni, Se teams se egyéb netet használó próbram nem akar menni az otthoni gépen, ami fura.
Persze sebtapaszos megoldást találtak rá az adminok. Tiltsuk le az IPV6 ot az otthoni gépen és minden megjavul. És ez KB igaz is, de megintcsak fura. Ma reggel is hívott valaki hogy az otthoni gépről nem akar menni valamilyen netes progija ami kell a munkához, de most máshonnan dolgozik mint mult héten. Telefonon sikeresen elirányítottam oda hogy letiltsa az IPV6-ot. A program el is kezdett működni. De ilyenkor azt figyeltük meg hogy elbaszódik a távoli asztala. Mindenkinek az otthoni gépére kirakattunk az asztalra egy távoli asztali ikont ami a számítógépnévvel hívja meg a benti számítógépét távoli asztallal.
De miután letiltottuk az IPV6ot ezzel az ikonnal nem tud becsatlakozni hogy nem található a számítógépnév. Ilyenkor szoktunk neki csinálni egy új ikont az asztalra hogy IP címes hivatkozással hívja meg a benti gépét és az rendben működni szokott. De legnagyobb meglepetésemre ma így sem működött az embernek ezért mondtam hogy töltsön le egy teamviewert hogy rá tudjak nézni az otthoni gépére. Kicsit lassúcska gépe volt szerintem 5 perc után mentem rá a gépére a teamviewerrel de én rákattintottam az új távoli asztalos ikonra akkor rögtön csatlakozott a géphez. Bontottam a távoli asztalt és a régi ikonnal(ami gépnévvel hivatkozott a benti gépére) azzal is már simán felcsatlakozott.
A probléma hogy nem értem hogy mi folyik itt.
1: miért tűnik el a netkapcsolata az embernek anyconnectre való csatlakozás után?
2: miért javul meg ha letiltjuk az IPV6ot?
3: miért szaródik el a 2 es pont átállítása után a távoli asztala?
4: és látszólag kis idő után mitől áll újra helyre(valszeg a korábbi feltételezésem téves hogy a gépnévvel való csatlakozás miatt romlik el a dolog és IP címmel jó a csatlakozás, mert most ez sem oldotta meg csak az Idő, de az idő látszólag megoldotta)?

De még egyértelműen az IPV6 ot sem tudom okolni, mert én is és a barátnőm is itthonról dolgozunk ugyanannál a cégnél. Én kábelesen csatlakozok a routerre a barátnőm wifin. Nekem nem tűnik el a netem anyconnect csatlakozás után míg a barátnőmnek igen(itthon még nem tiltottam le az IPV6ot egyik gépen sem)
Nem értem hol tévednek el a bitek és miért?
Cégnél nincs bent sehol IPV6. Hálózatos mondta hogy tiltva van az IPV6 mindenhol bent.
Természetesen nincs tiltva mesterségesen(legalábbis tudatosan), hogy használhassa a user a netjét ha VPNezik.
Valakinek ötlet hogy hol gyökerezik a probléma?

(#23017) F.E.K.. válasza Kiskutyák (#23013) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Esetleg bios-ban a Intel VT-x kikapcsolása? Egyszer futottam bele egy ilyen esetbe ahol csak ezeket kikacsolva sikerült frissítés.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23018) Kiskutyák válasza F.E.K.. (#23017) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Ok, kipróbálom. Köszi

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#23019) sugarforce válasza Kiskutyák (#23015) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja. Mult heten futottam bele egy ilyen szituba, bios update utan hiba nelkul lefutott.

(#23020) kraftxld válasza ityam (#23016) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az Anyconnect kinyír minden IPv6 forgalmat, és azt it tunnel-en keresztül vinné át azért nem megy.
Tehát normál üzemmenetnél amikor nincs VPN és a kliens dual ipv4 + ipv6 stack-et kap a szolgáltatótól akkor már jópár weboldal (facebook, O365, stb) IPv6-on menne. Ez mőködik is, DNS feloldja, IPv6 forgalom megy.
Ha meg csatlakozik az anyconnect VPN-re akkor a DNS ugyanúgy IPv6-on felodja a címeket vagy local DNS cache-ből, majd az összes forgalmat áthajtaná a tunnel-en, annak meg fingja sincs róla, ezért nem működik.

Az ASA-n kell beállítani a local IPv6 pool-t.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23021) ityam válasza kraftxld (#23020) üzenetére


ityam
senior tag

Köszönöm a válaszod.
Bocsánat a nemtudásomért, de tudnád részletezni, hogy mit állítsak be az ASA-n az IPV6 letiltás helyett?

(#23022) kraftxld válasza ityam (#23021) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem vagyok nagy Cisco mágus meg az ASA-t is csak bottal piszkálom plusz a multkor belerugtam egy földön lévő 5520-ba a helyi tanács szerverszobájában. :DDD

De itt az infó a korábban linkelt oldalról:

bug CSCtb74535 still shows 'Known Fixed Releases: (0)'
If you don't want to tunnel IPv6 traffic but also don't want to break ipv6 connectivity for the enduser:
- just configure an ipv6 pool (with an unused ipv6 subnet)
- include it in the tunnel-group general-attirbutes as ipv6-address-pool
- create or update an extended accesslist for split tunneling, include the ipv4 subnet(s) which you do want to tunnel and add the bogus ipv6 subnet
- include the accesslist in the group-policy attributes split-tunnel-network-list
- ipv6-split-tunnel-policy tunnelspecified

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23023) kraftxld válasza Kiskutyák (#23018) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

setupact.log mit mond, mi a bánata?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23024) ityam válasza kraftxld (#23022) üzenetére


ityam
senior tag

Szia!

Felhívtam végül a hálózatosunkat, de az meg aggódik valami más probléma miatt hogyha engedélyezi az ASAn az IPV6 ot.Úgyhogy ez nem lesz beállítva azt mondta.
Ezzel félek vége van a lehetőségeknek. Vagy user oldalon valami egyszerű állítással orvosolható a dolog?

(#23025) user12 válasza kraftxld (#23022) üzenetére


user12
őstag

"belerugtam egy földön lévő 5520-ba a helyi tanács szerverszobájában"

Ó a boldog békeidők :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#23026) kraftxld válasza ityam (#23024) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha ennyire aggódik az IPv6 miatt akkor inkább ne is nyúljon hozzá és menjen a helpdeskre IPv6-ot letiltani a népeknek :DDD
Más megoldás nincs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23027) fkenny


fkenny
senior tag

Új nap új hülye ötletek, de most nem ügyfél hanem én magam vagyok az ötletgazda. Van pár vékonykliensem amik x86 alapú hardveren nyugszanak (HP T610) Műhelyemben jelenleg a laptopom dokkolom és úgy dolgozom, de ez nem marad sokáig így. Milyen szabadon hozzáférhető rendszert tudnátok ajánlani amit csak távoli asztali kapcsolatra lehet használni? (embedded win jó lenne szerintem, csak nem jutni hozzá legális forrásból)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23028) Kiskutyák válasza kraftxld (#23023) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Semmit, az összes elérési útvonalon lévő fájlt megnéztem, de nem is léteznek, kivéve egy:

C:\Windows\inf\setupapi.dev.log

De ez meg semmit sem mond. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#23029) kraftxld válasza Kiskutyák (#23028) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ja bocs, félreolvastam, azt hittem hogy upgrade-t próbálsz nem a sima windows update problémás.
A szokásos windows update reset, softwaredistribution mappa gyalulása, egyéb alap windows update hibaelhárítás megvolt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23030) Kiskutyák válasza kraftxld (#23029) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Igen, meg volt... :O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#23031) kraftxld válasza Kiskutyák (#23030) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Leszedni a frissítést a Windows Update catalog-ból, és kézzel feltelepíteni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23032) tjsz válasza Kiskutyák (#23030) üzenetére


tjsz
senior tag

C:\Windows\Installer\$PatchCache$ mappa tartalmát is kukáztad?

(#23033) sugarforce válasza Kiskutyák (#23028) üzenetére


sugarforce
őstag

Valamiert en ks upgrade-et hittem, de visszaolvasva rajottem :DDD

(#23034) Kiskutyák válasza sugarforce (#23033) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Bocs, én írtam félre, 1709-es verzió, a win 10 frissítési segéd próbálná rátelepíteni a 1803-at, de az is hibára fut. A Winupdate pedig a 1903-ba fagy bele. Állapot: Inicializálás...aztán hibára fut.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#23035) kraftxld válasza Kiskutyák (#23034) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Akkor meg csinálj a media creator tool-al csinálj egy 1909-es ISOt, majd az indítsd el a mostani alól.
Ha az se megy akkor próbáld meg korábbi ISO-val.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23036) M@no válasza Kiskutyák (#23034) üzenetére


M@no
tag

Mi 1903 illetve 1909-es iso-t kézzel indítva frissítettünk pár olyan gépet, ami nem jutott wsus-hoz hónapok óta a "gondos" júzernek köszönhetően. Az úgy sikeresen lefutott és úgy rémlik meg is maradtak a cuccai.

(#23039) bobsys


bobsys
addikt

Valakinek van scriptje ami a EXO/Azure Distribution Listeket lehozza on-premise? Nincs AAD Connect on-prem es a tenant kozott, minden DL a tenantban van.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23040) goodboy007 válasza Kiskutyák (#23013) üzenetére


goodboy007
senior tag

Növeld meg a virtuális memória méretét, nekem egyszer azért nem engedett frissítést telepíteni, mert túl kicsire volt beállítva.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#23041) MasterDeeJay

Használhatok-e vagy egyáltalán működne-e dual cpu-s lapnál az hogy a két procinak különböző ramokat adok.
Konkrétan most egy nagyon budget dual procis gépet építek és egyből nem tudom feltölteni ramokkal. (rohadt drága a ddr4)
ASUS Z10PA-D8, procik pedig e5-2678v3
Sima ECC unbuffered 8gb ram az egyik procihoz és ECC reg pedig a másikhoz
(a lap nem támogatja hivatalosan a unbuffered ECC-t de megy vele)
Azt tudom hogy keverni nem szabad őket de ez akkor is igaz ha nem egy ramvezérlőn keverem de egy alaplapon belül?
Továbbmegyek a procik imc-je procin belül is különálló, elméletben lehetne úgy is keverni procin belül? (Cluster on die)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23042) Krix válasza MasterDeeJay (#23041) üzenetére


Krix
őstag

Ezt a lapot nem ismerem, de más lappal próbáltam még ddr3 rammal és nem ment. Szerintem ne fogadj rá.

If it is not broken then don't fix it!

(#23043) gaborbol válasza MasterDeeJay (#23041) üzenetére


gaborbol
őstag

Biosban probald meg kikapcsolni az ECC-t akkor talan, de lehet le van tiltva alapbol a vegyes mukodes:

[link]

4.5.5

ECC Support Auto:

Kezkionyv nem ir semmit rola konkretan, de eleve azzal indit, hogy a latency es a gyarto es a tipus is passzoljon lehetoleg a dual cpu eseten.

(#23044) MasterDeeJay válasza gaborbol (#23043) üzenetére

Ez jó, köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23045) sutszi


sutszi
veterán

Belefutottunk egy kisebb problémába. Egy integrált sima gigabit Realtek hálózati kártyával (RTL8111..valami) . Egy viszonylag régebbi Debian Jesse 3.16.0-s kernellel fut a belső irodai szervernek használt gépen. Nagyobb hálózati terhelésnél dob egy ilyen hibát:
NETDEV WATCHDOG: eth0 (r8169): transmit queue 0 timed out

És ezután a kártya képtelen visszatérni az életbe. Restartolni kell a szervert. Mások is belefutottak hasonlóba. Többnyire kernelfrissítéssel próbálkoztak. Volt aki downgrade irányba ment, mert 4.x kernel sem oldotta meg.

Egyrészt próbálunk frissíteni mivel régi a szoftveres háttér... Másrészt lehet betennénk egy másik kártyát ami tutira nem hasal el. Viszont itt elég érdekes a kínálat. Rég néztem már ilyen kártyákat. Realtek chip-est nem szeretnék. De főleg ezzel szerelik. Broadcom-ot meg Intelt látok. Utóbbi ritka mint a fehér holló. Milyen lehetőségek közül lehet még válogatni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23046) Patice válasza sutszi (#23045) üzenetére


Patice
nagyúr

Hardveraprón van...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23047) sutszi válasza Patice (#23046) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi, ez jó lehet...De első körben arra lennék kíváncsi, hogy ezek a kártyák is szenvednek valami ismert betegségtől vagy megbízhatóak? Típusra, termékcsaládra...ilyesmire gondolok. Persze semmi sem hibátlan az világos... :D

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23048) #64791808 válasza Patice (#23046) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát egy prod szerverbe tán ne a hardverapróról vegyünk NIC-t :)

[link]

vagy

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23049) radi8tor válasza #64791808 (#23048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hihetetlen hogy 10 éve ennyibe kerül ez a NIC.

⭐ Stella

(#23050) sutszi válasza #64791808 (#23048) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

radi8tor Egyébként igen...home server-be mikor 2 meg 4 portos kártyákat használtan, nem hittem el, hogy nem átverés lesz a vége... annyira olcsó volt a jelenkori új árhoz képest.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.