Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24151) Hzsolsz


Hzsolsz
csendes újonc

Sziasztok!
Biztos butaságot fogok kérdezni, de elkeseredettségemben teszem fel a kérdésem.
Van egy TP-Link router a cégünknél, ami a hálózat működéséért felel nagy részben. Tegnap megváltoztattam a jelszót egy bonyolultabbra a biztonság érdekében. Minden rendben is ment, 2-szer beírtam ugyanazt az új jelszót a változtatásnál...ma meg már nem tudok belépni.
Ami érdekes, hogy az új jelszó, amire változtattam, az 16 karakter hosszú. (Felírtam rögtön, tudom, hogy erre írtam át.) A router webes felületén a belépési adatoknál viszont csak 15 karakternyi jelszót enged bepötyögni. Az első 15 karakterre sem enged be.
A főnököm ki fog nyírni, ha hard resetet kell nyomnom rajta. Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm, és további szép napot!

(#24152) sanzi89 válasza Hzsolsz (#24151) üzenetére


sanzi89
addikt

Nincs konfig mentés a routerről? Hard reset után visszatöltöd és kész. Egy pontos típust esetleg fw verziót tudsz írni?
Minden mindegy alapon próbáld meg az utolsó 15 karaktert, hátha...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24153) Hzsolsz válasza sanzi89 (#24152) üzenetére


Hzsolsz
csendes újonc

A típusa: TP-LINK TL-WR940N V2
Sajnos nincs biztonsági mentés, nem olyan rég vagyok a cégnél...nem megy a 15 karakter, már próbáltam.

(#24154) sanzi89 válasza Hzsolsz (#24153) üzenetére


sanzi89
addikt

De azt írtad, hogy az első 15-öt karaktert próbáltad. Én az utolsó 15-re gondoltam.

Ha nem jön be, akkor véleményem szerint csak a reset marad. Egy ilyen routeren nem lehet beállítva semmi extra dolog szerintem, amit nem lehet 10 perc alatt összekattintani, mert nem is nagyon tud semmit. :)

SSH esetleg engedélyezve volt? PUTTY-on próbálj meg belépni, hátha. Esetleg többféle böngésző, akár mobil is. Plusz próbáld ki a régi jelszót is minden verzióban. Nem sok az esély, de egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24155) E.Kaufmann válasza Hzsolsz (#24153) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én próbálnám 14,13,12... karakterrel is. Amúgy szerintem is érdemes lenne újra beállítani, aztán meg azonnal egy konfig mentés.
Vagy.... Mi lenne, ha véééletlenü bedöglene az a router? Báááármikor történhet ilyesmi. Az már mindjárt nem user/admin error és mivel elég régi típus és mázlid van, akarom írni peched, nincs tartalék sem, így ha volna is konfig mentés, azzal sem tudnál mit kezdeni..., Lehetne érvelni a főninek, hogy venni kéne valami normálisabbat...
Természetesen a gondolatmenet pusztán a képzelet műve...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24156) gaborbol válasza Hzsolsz (#24153) üzenetére


gaborbol
őstag

Lehet makod lesz, a gyarto honlapja szerint az utolso firmware ->Published Date: 2015-03-11.

KB egy eve volt valami cikk, hogy a TP Link routerek nagyresze hosszu jelszo bekuldese eseten osszefossak magukat es beengednek siman adminkent jelszo nelkul.
Keress ra.

(#24157) gaborbol válasza gaborbol (#24156) üzenetére


gaborbol
őstag

Az archer csalad volt sebezheto 2014 es 2019 kozott, ha nem lett frissitve a firmware mult december ota akkor meg most is.

[link]

Az IBM aki megtalata a hibat, csak az archer csaladot vizsgalta, de nem zartak ki , hogy mas csalad is erintett lehet.

(#24158) Timer válasza Hzsolsz (#24151) üzenetére


Timer
veterán

Caps lock nem volt bent? Esetleg angol billentyűzet esetén az Y / Z is szívathat. Vagy, a 0. Illetve, ha a vége szám, akkor próbáld meg anélkül is beütni, engem szívatott már meg a numlock...

[ Szerkesztve ]

(#24159) daninet


daninet
veterán

sziasztok!
win10en akarok symlinket létrehozni startupnál.
Nyitok egy emelt commandert és beírom ezt:
mklink /D "C:\Users\danin\AppData\Roaming\cura" "\\192.168.0.200\Private\3D-CNC\curaprofile"

akkor létrejön a symlink.
Ha ezt elmentem bat fileba és futtatom rendszergazdaként nem jön létre a symlink.

Ezt hogy lehetne megoldani? :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#24160) sziszi-fuszi


sziszi-fuszi
senior tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom egy otthoni 16 végpontos hálózat 10 gigabitesre alakításán. Hálózati fizikai részéből a kábelezés megvan. Azzal nem kell cicózzak. Ellenben abban kérném a segítségetek, hogy mindezt milyen switch-el lenne érdemes megoldani. Managelésre és ilyesmire nincs igazán szükség. Próbálkoztam körülnézni, de azért nem szánnék rá milliókat. :D

Mi alá kell írás?

(#24161) mtz81 válasza sziszi-fuszi (#24160) üzenetére


mtz81
tag

(#24162) DopeBob válasza sziszi-fuszi (#24160) üzenetére


DopeBob
addikt

Otthoni 10 gigabit? Ami azért is lenne jó, mert? :)

MZ/X

(#24163) sziszi-fuszi válasza DopeBob (#24162) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Azért mert a belső hálózaton ilyen adatátviteli sebességre volna szükségem.

Mi alá kell írás?

(#24164) sziszi-fuszi válasza mtz81 (#24161) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! De valami ennél egyszerűbbre gondoltam. Ebben a kategóriában van ennél sokkal jobb ajánlat is. :) Mondjuk mikrotik vagy Ubiquiti.

Mi alá kell írás?

(#24165) user12 válasza sziszi-fuszi (#24164) üzenetére


user12
őstag

Nem olcsó mulatság, akármilyet is veszel. A kábelek jók a falban? Cat6a/e ?

Egy másik topicban is volt már ez téma, ott ha jól emlékszem ilyen [link] switch-et használt a srác. De van ilyen is: [link]
Az Edgerouter infinityn van 8, de az ugyebár router.
Unifi: [link] Ettől nagyobb úgy tudom nincs

Plusz a kívánt sfp modul x végpont

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#24166) sziszi-fuszi válasza user12 (#24165) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! Magam is informatikus vagyok. Falakban lévő kábelek, csatlakozó aljzatok és minden fixen beépített cucc alkalmas a 10 gigára Etherneten, rack szekrényben futnak össze a dolgok, ahol a szerver is van. Azért írtam a topikba, mert azt gondoltam, hogy van olyan rendszergarázda közöttünk akinek már volt hasonló projectje és tud tanáccsal ellátni. De azért hátha összejön valami. :) :R

Mi alá kell írás?

(#24167) user12 válasza sziszi-fuszi (#24166) üzenetére


user12
őstag

Akkor jó :)
Közben megtaláltam erről a modellről volt szó: [link]
Ha az eszközökről szeretnél kérdezni, akkor tudom ajánlani ezt is: [link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#24168) DopeBob válasza sziszi-fuszi (#24163) üzenetére


DopeBob
addikt

Félreértettél, nem akar lebeszélni, tényleg érdekel, hogy mire kellhet egy ház/lakás mind a 16 végpontjára 10gbit. Én is nemrég építkeztem, kábel tudja, de annyira drága egy switch pl, hogy majd cserélek egyszer valamikor...

MZ/X

(#24169) sziszi-fuszi válasza DopeBob (#24168) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nagyméretű (kifejezetten nagyon nagy méretű) fájlok mozgatásánál nagyon nem mindegy, hogy mennyi idő alatt megy át egyik gépről a másikra. Úgy mondhatnám, hogy tele a bugyorkám azzal, hogy a fájlok ide oda pakolgatása viszi el a hasznos időt. Utálok várni! :D Ezért gyors a gép, gyors a szerver, szeretném, hogy gyorsabb legyen a hálózat azért, hogy ne ez legyen a leggyengébb láncszem. . De nagyon drága megoldásnak tűnik a switch miatt. Lehetne elfogadható áron 2,5-es hálót csinálni, csak ezt a lépést kihagytam volna. De lehet nem lesz más. 1 millát nem tolnék ebbe. Annyit nem ér!

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#24170) mtz81 válasza sziszi-fuszi (#24169) üzenetére


mtz81
tag

LAG?

(#24171) user12 válasza sziszi-fuszi (#24169) üzenetére


user12
őstag

1 milla azért nem lenne
A moduloknak 20e HUF (16*20e > 320 eHUF) darabja, plusz a MT switch 120k.
Talán ebayről olcsóbban lejön a modul, de ott ugye nincs gari.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#24172) X Factor válasza sziszi-fuszi (#24164) üzenetére


X Factor
addikt

Ha az us16g-xg-re gondolsz, ott azért számolj azzal, h. kellenek az sfp+ ---> rj45 konverterek is, ami nem túl olcsó, és ugy melegszik mint az állat. Feltételezem a falakban cat6a vagy cat 7 fut.

Make things work

(#24173) X Factor válasza mtz81 (#24170) üzenetére


X Factor
addikt

Az akkor lenne jó ha 4-en szednék egy NAS-ról, p2p nem lesz nagyobb sávszéled.

Make things work

(#24174) sziszi-fuszi válasza user12 (#24171) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem tudom igazából mi az ok, de az SFP-t nem favorizálom. Talán az lehet, hogy nem szabványos megoldás. Annyira gyártóspecifikus, hogy még. Ahhoz meg túl drága, hogy valami meghibásodás esetén mindent cseréljek. Sokszor inkompatibilitás van a különféle gyártók között , így ez a megoldás kimaradt. Lehet, hogy úgy 5 éve optikát is kellett volna csinálni a kégliben, de akkor úgy tűnt, hogy a 10 gigára tervezett LAN simán jó lesz. S akkor még (naivan) abban reménykedtem, hogy csökkenek majd az árak. Tévedtem. Hiszen még a 2,5 giga is "csodaszámba" megy. (Persze nagyvállalati körben elő-előfordul, de ott is leginkább szerverek összekötésére használják.)

Mi alá kell írás?

(#24175) Drag77 válasza sziszi-fuszi (#24160) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia, Én ajánlom az Ubiquiti Unifi 16 portos 10 gigás eszközét, használjuk iscsi rá is dedikaltan semmi gond vele.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24176) Drag77 válasza sziszi-fuszi (#24174) üzenetére


Drag77
senior tag

Unifibe filléres tettél az SFP modul és tapasztalat az, hogy nem halt meg még egy se

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24177) X Factor válasza Drag77 (#24176) üzenetére


X Factor
addikt

Ja, az MM modul, csak az éppen 300m után off. Azért SM esetén egy 20-as pakk kb 800Eur Bár mondjuk abban tök igazad van, h. valszeg egy házban nem igen húznak többet egy-egy végpont között.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#24178) Drag77 válasza X Factor (#24177) üzenetére


Drag77
senior tag

Igen, egy házban nem hiszem, hogy kell. Ha igen az már kastély és futja a modulra is😊

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24179) radi8tor válasza Drag77 (#24178) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Graphisoftban Digic-esek a szomszédaink. Nekik 10G hálózatuk van mert GB-os cuccokat tologatnak jobbra balra (digitalizálás, 3D modellezés).

⭐ Stella

(#24180) Drag77 válasza radi8tor (#24179) üzenetére


Drag77
senior tag

Én a 300 méterre gondoltam, hogy egy családi ház esetén nem hiszem van ennél hosszabb kábel így elég az mm SFP modul.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24181) X Factor válasza radi8tor (#24179) üzenetére


X Factor
addikt

Mindegyik kliensen? Több jelenlegi és ex Digic-es arccal dolgozom együtt és nem ez jött vissza. Nyilván a core hálozati cuccok 10G és 40G-n ülnek.

Make things work

(#24182) CsodaPOK válasza sziszi-fuszi (#24174) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nincs semmi baj az SFP-vel. Amilyen gyártmányú az eszköz, olyan gyártmányú legyen az SFP. Plusz meg kell nézni a compatibility guide-t. Kis körültekintést igényel, de szvsz tök jó dolog és a meghibásodás elenyésző.

(#24183) CsodaPOK válasza sziszi-fuszi (#24169) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Figyeld a hvaprót, ebay-t, stb-t. Sok helyen már kifele dobálják a 10G switcheket, időnként jó árat ki lehet fogni. Persze gari nem lesz, meg 10G-t legtöbbször optikával használják --> SFP fog kelleni.

(#24184) radi8tor válasza X Factor (#24181) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani, de amikor átvették az irodánk nem használt részét azzal indítottak hogy kábelcsere cat 6 akármire mert nekik 10Gbites a hálózatuk.

⭐ Stella

(#24185) sziszi-fuszi válasza CsodaPOK (#24183) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi az ötletet! Hvapró eszembe jutott, de az ebay túl nyilvánvaló, így nem. :DDD Élni fogok vele. De optika sajna nincs a kégliben, csak Ethernet ás koax kábel. De abból jó sok! :D

Mi alá kell írás?

(#24186) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Dedikált szerver szolgáltatót keresek erős cpu-val. Néztem pld az ovh listát - elavult vackokat árulnak. Hol vannak a normális cpu-k? Jelenkori szerver hosting szolgáltató kerestetik jelenkori szerverekkel, és nem ócskavasakkal.

A cucc cpu intenzív, kellene vagy 48x 2 ghz+ thread, 128mb cache ram, 128 giga ram, 1 gbps garantált hálózat - kb ezek az arányok. Összerakok ilyen gépet, egy-másfél milcsiből kijön a vas, de ebben az országban az internet és a villanyáram olyan drágák, hogy nem lehet majd gazdaságosan üzemeltetni. Jobb lenne nemzetközi terepről bérelni.

Tippeknek örülnék.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24188) kraftxld válasza coco2 (#24186) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azure
F48s v2 gép West europe-ben 3 év reserved instance-el kb500 euro/hó

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24189) coco2 válasza kraftxld (#24188) üzenetére


coco2
őstag

Az azure-al az egyik fő problémám, hogy nem lehet tudni, mit árulnak?

3% cpu thread-enként szabályozzák, mit jelent a vcpu, és bár ígérnek fűt-fát, végső soron egy automata script átállítja a balance-ot, onnantól kezdve nincs meg ugyan az a szerver craft.

A másik fő problémám, hogy a szerver ár csak az egyik probléma.

Az 1gbps hálózat havonta letermel 267840 gbyte-ot, amit hozzácsapva 6 cent árfolyamon 16000 usd csak önmagában a hálózat minden hónapban. És akkor még feltételeztem, hogy a "GB" az giga byte-ot jelent és nem giga bitet :)

Szóval köszönöm.. Valami más esetleg? :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24190) emvy válasza coco2 (#24186) üzenetére


emvy
nagyúr

Hetzner. Nekunk ott vannak a build szerverek, teljesen jo tapasztalataink vannak vele. Elotte voltunk OVH-n, Scaleway-en, Online.net-en is.

while (!sleep) sheep++;

(#24191) coco2 válasza emvy (#24190) üzenetére


coco2
őstag

A DX181-es vas tetszik ([link]), viszont ha ti ott vagytok náluk, azt had kérdezzem meg arról az 1gbps garantált hálózatról, hogy tényleg megvan az 1gbps szétszórt webügyfelek felé a világhálón? Vagy valahol esetleg szűk keresztmetszet lehet náluk az épület logisztikában?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24192) emvy válasza coco2 (#24191) üzenetére


emvy
nagyúr

Belül biztos nincs súlyos limit, GCP-t használunk elsősorban, és 500-800 megabit simán megvan a gyakorlatban két gép között.
Mi is hasonló gépeket használunk, mint amit linkeltél, csak 256G RAM-mal, kell a tesztekhez.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#24193) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello! Remélem jó helyen járok. :)

VMware-re van felrakva egy 19-es Data Center, a gépnek megadtam kézzel mindent: IP, Mask, DefGate és a DNS szervernek a saját címét, telepítettem a DNS-t beállítottam majd feltettem az IIS-t is. Mappa létrehozva a weboldalaknak a hozzáférést megadtam az IIS saját userének szépen el is értem a DNS-nél létrehozott hostokon keresztül a valami.domain néven a weblapokat. De mivel kellett a saját gépem címe, hogy legyen net a virtuálison így VMwareben visszatettem a gépet lag szegmensről NAT-ra és a network settings alatt automatára a címet.

Most visszaállítottam mindent az alap állapotra, de a weblapot nem érem el fixen DNS hiba lesz mert közli minden lapra, hogy nem tud csatlakozni a szerverre a valami.szrv.local címen.

Merre kéne szét nézzek?
A DNS szolgáltatást már újra is telepítettem de nem akarja az igazat. Nem értem megelőzőleg teljesen jól működött. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24194) bon


bon
őstag

Találkoztatok már olyan problémával, hogy huawei mobiloknál az outlook alkalmazás rendszeresen bekéri a felhasználó bejelentkezési adatait? Eddig 3 mobilnál fordul elő a jelenség rendszeresen. Office 365 fiókok amúgy.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24195) Micsurin válasza Micsurin (#24193) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Újrahúztam a szervert mindent a nulláról újra (Exchange ismét élmény volt) és most működik minden, nem egészen értem az okát konkrétan a fájlszervert leszámítva mindent ugyan úgy oldottam meg megint. :DDD :F Mindegy, megy. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24196) Timer válasza bon (#24194) üzenetére


Timer
veterán

Huawei és XIAOMI is hepciás a tanúsítványra. Nálunk amióta cert csere volt Exchange-en, az OWA ezeken a telefonokon nem is megy, Outlook nyüszög, de egy alternatív mail kliens talán megoldja, nálam AquaMail mindent IS tud és visz. Egyébként a cégnél gmail kliens alá van bevonva ezeken a telefonokon a vállalati email cím, azzal megy szépen. A helyzetet árnyékolja, hogy nálunk nem O365 van, és azzal tudtommal nem szokott cert probléma lenni amúgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#24197) sugarforce válasza bon (#24194) üzenetére


sugarforce
őstag

igen, idegesítő egy jelenség az biztos.
Külső program vagy gmail bevonása segített csak, ahogy Timer is írja.

(#24198) bon válasza Timer (#24196) üzenetére


bon
őstag

Igen, nálunk is a beépített mail alkalmazást próbálták és ott még nem panaszkodtak.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24199) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Esetleg valakinek van arra hirtelen ötlete, hogy miként tudok egy GPO-t kitörölni egy elérhetetlen tartomány alól?
IPSec-et teszteltem a teszt környezetben (szerencsére), és a GPO-ban a megfelelő OU-kra és megfelelő security-t engedélyeztem. Először a kliensekre állítottam be a policy-t de ott hibáztam szerintem, hogy nem futtatam utána policy frissítést, hanem egyből a Secure Server beállítást assign-oltam a Domain Controller Policy-ben.
Na azonnal kivágott... Azóta még member serverről sem érhető el a tartomány... :(
Azóta 1-2 óra googlizás után sem jutottam előrébb.... :(
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24200) user12


user12
őstag

Aki O365-öt használ, tapasztalt valami gebaszt ma reggel?

Nálunk az egyik cég komplett levelezése elhalálozott :D
Mostanra úgy néz ki helyreállt.
Plusz: [link]

Vajon van összefüggés a kettő között?? :U

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.