Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24551) CsodaPOK válasza MasterDeeJay (#24548) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Unifi rendszerrel lehet építeni mesh-t (wireless uplink-re keress), de sztem ne csináld.
Én azt gondolom, hogy ez az a pont, ahol vezetői szinten el kell döntsék, hogy normális rendszert akarnak csinálni (ez esetben rendesen újrakábelezni mindent és gyakorlatilag újratervezni a teljes hálózatot) vagy menjen továbbra is a kókányolás.

Ha épületek között kell átvinni a jelet vezeték nélkül, az nem gond. Pont-pont kapcsolatra az Airmax/LTU vonalon jó cuccai vannak a Ubi-nak. Illetve Unifi-ban is van building-building bridge, de azzal nincs tapasztalatom.

(#24552) Timer válasza MasterDeeJay (#24544) üzenetére


Timer
veterán

"Alap esetben nem kommunikál apple meg JBL cuccokkal a wifijük csak egy rakás beállítás után."

És még a Unifi-ről nincs jó véleményed? ;]

UAP-AC-M elvileg tudja a wireless uplinket, mégpedig a mesh szabványon belül, működik is, ha kell, de ezekben nincs dedikált backbone 5 GHz / 2.4 GHz rádió, magyarán a háttérben kialakít egy wlan-t, amivel helyettesíti ezt, és veszted a sávszélességet. A sokadiknál ez már jelenthet gondot, pláne késleltetésben. Amit írsz, abban ráadásul van is tapasztalatom, ilyen környezetben nem lesz álom WLAN-t üzemeltetni, ha uplink megoldással akarsz dolgozni. A legjobb persze kábelt húzni, de ha nem lehet / akarsz / tudtok / nincsrápéz', akkor próbáld meg (elvileg) gigabitet tudó powerline adapter / AP kombóval megoldani, tépélinknél van ilyen, talán zyxel-nél is. Hogy tökéletes ez se lesz, az biztos.

Látom, kacérkodsz az Amplifi-vel is: nekem az van itthon lassan 3 éve, egyszerű, mint a faék, de céghez nem tenném. Olyan puruttya a tudása, hogy már itthon is gondolkodom a cseréjén. Cserébe stabil és jól néz ki, de így ennyi is. Alapvető funkciók hiányoznak három év után is belőle (több SSID, WLAN szórás időzítése, mac filter, stb.). A support szépen körbeírja, hogy majd fejlesztenek, aztán nagy lóf_sz lesz belőle. Ma már Unifi-hez is van app, ha veszel hozzá egy cloudkey-t, és unifi ap-val építed ki a rendszert, százszor jobban jársz.

building-building bridge: egyelőre nincs vele valós tapasztalat, de hamarosan lesz. Mire az irdoában összeraktam, elmondtam egy pár a "jók_rvaanyádat!!!!"-ot. Nem részletezném, kissé bétás a cucc, de majd alakul. Viszont, amikor végre összeállt, onnantól stabil volt. Ha nem kell a nyers gigabit sávszél, akkor nanobeam még mindig nyerő, én azt mondom.

[ Szerkesztve ]

(#24553) MasterDeeJay válasza Timer (#24552) üzenetére

Sima tárnyéros unifivel annyi van hogy rohadt gyenge a jele, sávszéle, mindene. Cserébe viszont minden kezeli. Hotelekbe raktam és nem voltam vele megelégedve. (igaz ez már 6 éve volt, lehet már fejlődött)
A héten állítottam be pont egy újat de igen lassna updatel-t upgradelt aztán adoptation is sokadjára sikerült viszont elég erős volt.
Mikrotik brutál hullámzó, van ami erős van ami gyenge de rohadt mód inkompatiblis mindennel alapesetben és reszelni kell keményen. Szóval nekem a Mikrotik inkább csak pont-pontra SXT amivel sosem volt semmi bajom. Olyanból több nagyobb cégnél állítottam be és sose kellet hozzányúlni több éve mennek folyamatosan még updatelve sincsenek (pedig néha kellene)
TP tányéros AP-ja erős és viszonylag gyors de nem tudom hosszú távon mennyit bírnának, rengeteg tp-link cuccom döglött be, míg mikrotikból elég kevés az is javítható volt vagy legalábbis megkerülhető a hibája (RB2011, 3011 hirtelen porthalál)
Amplifi nekem új, valami profibb üzleti verzóját kipróbálnám.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24554) kraftxld válasza MasterDeeJay (#24553) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

"tányéros unifi" - van belőle 15 féle.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24555) MasterDeeJay válasza kraftxld (#24554) üzenetére

Hát valami olcsóbb verzió lehetett többségben zöld ledes sima, LR meg Pro is vegyesen. Nem emlékszem pontosan. Persze össze vissza poe mert egyik 24v másik 48v-os volt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24556) seger


seger
addikt

Kellene egy kis help

Adott egy win10 gép. Rendszer 250GB ssd.
Lenne bele rakva még 1db 250GB ssd és 2db 500GB ssd.
Kellene raid. Próbáltam a windows sajátját.
Létrehozta frankón. Próbára kivettem az egyik 500-as ssd-t és elindítottam a gépet. Létrehoztam egy mappát. Majd leállítottam és visszaraktam a másik ssd-t.
Javítottam a tömböt, látszólag sikeres, de amit ez az ssd nélkül létrehoztam mappát az nincs meg...
Esetleg valami szoftvert tudnátok mondani ami bevált és jól működik?
Amivel a rendszer ssd-t is utólag meg lehetne oldani?

(#24557) Timer válasza MasterDeeJay (#24555) üzenetére


Timer
veterán

Az már régi sorozat, bármelyik is. Sikeres (de csóró) IT-s ma már UAP-AC-M-re épít, mégha nem is csilli-villi, mint az ufók voltak. Szerintem a legjobb ár/érték arányú Unifi a piacon. 36 ezer bruttó, még otthonra se luxus, és elég erős a jele, hogy a leghátsó fogakat is könnyedén elérje.

kraftxld: csak visszatörölt a prediktív valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#24558) kraftxld válasza Timer (#24557) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

UAC-M? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24559) seger válasza seger (#24556) üzenetére


seger
addikt

Megoldva!

(#24560) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről az OKJ-s képzésről?
Érdemes lehet rá jelentkezni?

(#24561) seger


seger
addikt

Sziasztok
Windows 10 feladatütemezőbe kellene beállítani, hogy gépnindításkor küldjön egy mailt. De ugye ami a feladatütemezőben van, az nem működik.
Lenne valakinek ötlete hogyan?
Köszi

(#24562) jbauer05


jbauer05
tag

Helló mindenkinek! Freenasban kérnék segítséget. Van egy smb share aminek én vagyok a tulaja. De adtam egy csoportnak írási és olvasás jogot. A problémám, hogy a csoport tagjai üres megosztást látnak. Tudnak bele írni, azt látják is, meg én is a megosztás teljes tartalmával. Mit rontottam el? Most használom először a Freenast.

(#24563) M@no válasza timelord1987 (#24560) üzenetére


M@no
tag

Én kb. hasonlót csináltam meg 6 éve. Szerintem igen csak hasznos, főleg ha jó oktatók vannak. :)

(#24564) kraftxld válasza timelord1987 (#24560) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Kb mindegy, csak kezdj bele valamibe :D , úgy 3-4 éve pár havonta mindig feldobsz vmit :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24566) seger


seger
addikt

Ismét elekadtam... :(

Win10. Felhasználó jelszavas fiók, rendszergazda jogokkal. Autó beléptetést akarnám beállítani, pont úgy ahogy szoktam, de ezen a gépen nem sikerül.
Futtatáshoz beírom a control userpasswords2 és az ablakon nem jelenik meg az a sor, ahol be tudnám pipálni a kiválasztott felhasználónál a belépést..
Mindkettő win10pro. 20H2
Itt van:

itt nincs:

[ Szerkesztve ]

(#24567) Gombinyó válasza seger (#24566) üzenetére


Gombinyó
őstag

Már csak registryből oldható meg.
[link]

(#24568) seger válasza Gombinyó (#24567) üzenetére


seger
addikt

Igen, ez lett a megoldás

(#24569) A`rpi válasza radi8tor (#24505) üzenetére


A`rpi
addikt

Ha a csak bootolás a gond, parancsodból is lehet futtatni a windóZ telepítőt.

(#24570) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Tanúsítványok lelkivilágáról lenne egy kérdésem. Van egy domainem, mondjuk domain.hu, és ahhoz tartozóan aldomainek például s1.domain.hu, s2.domain.hu és úgy tovább. A domain.hu-ra kapott tanúsítványt használhatom az aldomainekre is, vagy mindegyik aldomain-re saját tanúsítványt kell regisztrálnom?

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24571) bobsys


bobsys
addikt

Gyart valaki desktop UPS-t 3 meteres kabellel? Rackmountban talaltam, de sima aztaliban csak 1.5 meter. Nem eleg hosszu ami van.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24572) balaaa88 válasza coco2 (#24570) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Ha wildcard tanúsítványod van, akkor tudod használni aldomainre is. Ha nem, akkor subdomainre is külön-külön kell.

(#24573) radi8tor válasza coco2 (#24570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogy balaaa88 írta, ez csak wildcard SSL tanúsítvánnyal működik minden aldomainre.
De egy átlagos weboldal esetén tökéletes a tárhelyszolgáltató által kiadott Let's Encrypt tanúsítvány is. (ingyenes)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24574) Upo válasza bobsys (#24571) üzenetére


Upo
addikt

Nincs olyan ami külön tápkábeles? Nem tudom mit értesz desktop ups alatt, de én még nem láttam ups-t beépített fix tápkábellel. Félre kell tenni a gyári kábelt, venni a boltban 3 vagy 5 méterest és azt használni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24575) emvy válasza radi8tor (#24573) üzenetére


emvy
nagyúr

LE mostmár kb mindenhol tökéletes.

while (!sleep) sheep++;

(#24576) vmk válasza Upo (#24574) üzenetére


vmk
tag

Tényleg nem láttál még olyat?

(#24577) Upo válasza vmk (#24576) üzenetére


Upo
addikt

Ja, hogy ezek? Láttam de már nem rémlett hogy fix kábeles.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24578) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tudom,hogy a flash "halott" de mégis kell még időnként mert nincsen helyette más.Főleg a közoktatásban. Így van még valamilyen módszer,hogy feltudtam rakni a win7 és működjék is. Mert lehet a firefox és chrome tiltja és nem tudom már engedélyezni.
Pl: ez az oldal szeretnénk használni
[link]
Üdv:

(#24579) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van valakinek tapasztalata felhős Azure SQL szolgáltatással? Ki lehet váltani vele pl egy Windows szerver + Sql Server 2016-ot?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24580) kraftxld válasza E.Kaufmann (#24579) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24581) Krix válasza E.Kaufmann (#24579) üzenetére


Krix
őstag

Igen, a connection timeout-on és application retry logic-on valószínűleg majd faragni kell.

If it is not broken then don't fix it!

(#24582) E.Kaufmann válasza kraftxld (#24580) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kedves Kecske Úr!
Oszd meg tapasztalataidat velem (velünk) pár bővebb mondatban is. "Hagyományos" programokat lehet ezekkel használni (normális internetkapcsolat esetén)? JDBC/ODBC, meg amit még szoktak használni, ugyanúgy támogatott, mint egy on premise szerver esetén?
Előre is köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24583) kraftxld válasza E.Kaufmann (#24582) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mekkora adatbázis, hány user?
A front-end is menne Azure-be?
Jónéhány funkció nem működik PaaS-on, valamint a nem megfelelő méretezéssel elég csúnyán elszállhatnak a költségek.
Érdemes a vCore alapú-t nézni ha már van meglévő SQL licenszetek, és erre reservation-t venni, úgy a legolcsóbb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24584) coco2


coco2
őstag

Certificate kérdés újra.

Van egy adott alkalmazásra dedikált webszerverem, és vannak a Google meg a Facebook, amik reklámozzák a https-t olyan erejű tömeghisztériával, hogy nem nagyon tudom azt megkerülni. Szóval kotorászok cert szolgáltatók, meg frissítési logisztikák között, és menet közben elfelejtettem látni fától az erdőt. Az összes valódi problémám, hogy a Google Chrome ha http-t talál, azonnal pampog "veszélyes kapcsolat" piros táblákkal, és a Facebook is csak https címet hajlandó kezelni.

Amikor a Linuxot frissen telepítem, automatikusan létrehoz nekem egy self signed certet. A fenti problémát kezelni elég tud lenni az is? Üzemeltet itt valaki azzal webszervert vagy van azzal a certtel tapasztalata?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24585) E.Kaufmann válasza coco2 (#24584) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

LetsEncrypt, az ingyenes és lehet automatikusan frissíteni. A NethServer-ben kapásból integrálva van, de más distrókon is megoldható.
Self signed certet nem nagyon szereti semmi, még mikrotikes hálózat esetén is kellett egy maszekon generált root cert, azzal kellett aláírni a többi maszek certeket és azt a root certet kellett a klienseken is telepíteni, hogy elfogadják a kliensek az aláírt certeket, vagy valami ilyesmi :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24586) emvy válasza coco2 (#24584) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, a self-signed cert nem jo.

> Az összes valódi problémám, hogy a Google Chrome ha http-t talál, azonnal pampog "veszélyes kapcsolat" piros táblákkal, és a Facebook is csak https címet hajlandó kezelni.

Teljesen jogosan pampog a Chrome egyebkent.

Nem tudom, hogy mi az adott alkalmazas, de ket megoldas van:
- fizetsz erte (fillerekbe kerul egy cert kb.)
- automatizalod Letsencrypt-en keresztul

while (!sleep) sheep++;

(#24587) coco2 válasza emvy (#24586) üzenetére


coco2
őstag

Csak tapasztalatokat kértem, tekintélyérveket nem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24588) emvy válasza coco2 (#24587) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi volt a tekintelyelv?

while (!sleep) sheep++;

(#24589) coco2 válasza E.Kaufmann (#24585) üzenetére


coco2
őstag

Azok a routerek mire voltak használva? Built-in webszerverhez kellett nekik a cert?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24590) coco2 válasza emvy (#24588) üzenetére


coco2
őstag

A "Teljesen jogosan pampog a Chrome egyebkent." - ez bullsh*t. És légyszíves színezd off-ra azt, ami offtopic.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24591) E.Kaufmann válasza coco2 (#24589) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

SSTP VPN, a Windows-os kliensek nem komálták a self-signed certeket.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24592) emvy válasza coco2 (#24590) üzenetére


emvy
nagyúr

> "Teljesen jogosan pampog a Chrome egyebkent." - ez bullsh*t.

Ez miert bullshit? Ez egy szakmai velemeny -- azt gondolom, hogy 2021-ben annyira egyszeru SSL-t adni a weboldalak ala, hogy egy szeleskorben hasznalt browser reszerol elfogadhato heurisztika, hogy a (technikailag kepzetlen) felhasznalokat a HTTPS fele terelik.

Szoval a tapasztalatom egyebkent az, hogy Letsencrypttel nagyon kenyelmesen lehet automatizalni a certifikaciok megszerzeset, ha publikusan elerheto a weboldal.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#24593) gyuri860213


gyuri860213
tag

Hello
Adott két Citrix Netscaler VPX. Van rajta két vServer, gateway ként funkcionálnak. Az FQDN-hez beállítható tetszőleges domain név is. Mindkettő ugyanúgy van konfigurálva, tűzfalon (zyxel) NAT, tűzfalszabály létrehozva, az egyik mégsem érhető el kintről FQDN alapján. DNS kiszolgálónál a megfelelő IP-re irányítva mindkét Doman.

gatway.iroda.eu:8282 (ez megy kintről is) belső címe 10.0.0.254:8282

ns.iroda.eu:8383 (ez nem megy se kintről se bentről viszont a névfeloldás megy domain -re és az iroda IP-re mutat) belső címe 10.0.0.253:8383

Tűzfalon a NAT-ot 3x ellenőriztem és a szabály is létre van hozva. miért nem megy?
Tökre olyan mintha a tűzfal NAT nem menne, vagy a szabály, megvan. tuti jó. Már a tűzfala is újraindítottam... semmi.

(#24594) coco2 válasza gyuri860213 (#24593) üzenetére


coco2
őstag

Jó hírek: én bedobom azt a két címet a saját böngészőmbe, nekem egyformán nem megy egyik sem :) Szóval valami általánosabb hiba van, ami megtalálható.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24595) coco2 válasza emvy (#24592) üzenetére


coco2
őstag

2021-ben ha tényleg az lenne a google akarata, hogy a https terjedjen, és nem csak a zaklatás, áruld el nekem, miért nem a https a default? Beírok egy címet mondjuk "domain.hu" azt miért "http://domain.hu"-ra fordítja és miért nem "https://domain.hu"-ra?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24596) radi8tor válasza coco2 (#24595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eskü kipróbáltam 2 fajta böngészőben és domain.hu + ENTER engem https oldalra vitt.

Én most épp ezzel szívok, nem jönnek át a levelek Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarától mert ők nem jól állították be a mailservert:

Feb 16 17:36:38 mail postfix/smtpd[25385]: NOQUEUE: reject: RCPT from mail.kamreg.hu[87.97.76.129]: 450 4.7.1 <support.kamreg.hu>: Helo command rejected: Host not found; from=<info@kamreg.hu> to=...  proto=ESMTP helo=<support.kamreg.hu>

Csak egy DNS beállítás hiányzik náluk...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24597) coco2 válasza radi8tor (#24596) üzenetére


coco2
őstag

Pont rossz példát hoztam fel. Írj be egy nem létező domaint. Valamit, ahol még nem tudsz összetalálkozni például ilyesmivel:

<VirtualHost *:80> RewriteEngine On RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}$1 [R=301,L] </VirtualHost>

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24598) kraftxld válasza coco2 (#24597) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amennyi időt itt a hsz-ekkel eltöltöttél, már az izmos magyar minimálbérből is kijött volna egy SSL cert az ssls.com-ról :D
Vedd meg, tedd fel, ugorgyunk. Aki 2021-ben még sima http weboldalt üzemeltet, azt spammeljék szét a saját open relay SMTP szerverén keresztül a türkmén hekkerek :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24599) gyuri860213 válasza coco2 (#24594) üzenetére


gyuri860213
tag

Nem persze mert nem a valos domaint irtam ki. Csak egy pelda volt, bocsi

(#24600) emvy válasza coco2 (#24597) üzenetére


emvy
nagyúr

Historikus okok miatt. Rövidesen ez megváltozik.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.