Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24451) MasterDeeJay válasza bobsys (#24450) üzenetére

Már messze elviselhetőbbek, induláskor hangosak csak aztán boot után lehalkulnak. Érdemes a legfrissebb biost felrakni mert jártam úgy hogy a gyári bios egy dell rack szervernél nem szabályozta rendesen a ventiket.
2620v3 meg annyira sem melegszik mint egy asztali i5. Kínai lapban all core hack-el jó budget gamer lehet belőle (6 mag 3.2ghz órajelen) 6-7eFt-ért adom veszem őket.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24452) bugizozi válasza MasterDeeJay (#24451) üzenetére


bugizozi
őstag

+1, indulás után elég jól elcsendesednek megfelelően hűtött/szellőzött környezetben :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24453) bugizozi válasza kraftxld (#24445) üzenetére


bugizozi
őstag

Nincs esetleg erről egy magyar leírás :B
Mint laikus nagyon érdekel ez a téma :)
Amiről korábban hallottam és olvastam az a Stuxnet volt [link] [link] Még film is készült róla: Zero Days (a Hack és Lángos podcast is foglalkozott a témával [link])

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24454) CsodaPOK válasza bobsys (#24450) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem lehet megsüketülni mellette, de azért ne a hálószobába rakd :D
Ha egy külön zárt, hűtött helységbe rakod (aminek lehetőleg ne az élettérrel legyen közös fala) és nem terheled agyon, akkor nem lesz gondod a hangra.

(#24455) kraftxld válasza bugizozi (#24453) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hát az ItCafe-nek is modtanában csak a kattintásvadász Teslafikázó meg hasonló témákra futja erejéből, sztem kizárt, hogy lenne hasonló.
De az angol, autentikus forrás a legjobb :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24456) kriszrap válasza kraftxld (#24443) üzenetére


kriszrap
tag

Szia ismét én.
KMS nél amikor kéri KMS Állomás kulcsának telepítését gondolom itt kell a licenseket meg adni. Windows 10 adtam meg de nem fogadta el hogy nem érvényes.
Gondolom oda nem azt kell :D
Mit kellene oda írnom?

(#24457) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Sziasztok!

Windows Server 2016 STD ROK Dell EMC (16 CORE) telepítő imaget tudok valahonnan keríteni? Sehol sem találom a lemezt és nagyon nagy szükség lenne rá! Köszönöm előre is

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#24458) Kiskutyák válasza Kiskutyák (#24457) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

megtaláltam közben :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#24459) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy az egyik tartományvezérlőn a ha szerkesztek egy Group Policy-t, akkor nincs ott minden beállítás? :F 2 DC van, a másikon rendben van, sőt ha ott csinálok valamit az átmegy az elsőre is.
Mit lehetne ezzel kezdeni? Restart nem segített.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24460) Timer válasza bugizozi (#24459) üzenetére


Timer
veterán

ADM/ADMX fájlok megvannak a problémás szerveren? DFS / FRS naplóban minden oké?

[ Szerkesztve ]

(#24461) kraftxld válasza bugizozi (#24459) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Valszeg megbuggyant a policydefinitions mappa a helyi szerveren.
Central Store engedélyezve?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24462) bugizozi válasza Timer (#24460) üzenetére


bugizozi
őstag

Jó kérdések, nem vagyok egy nagy DC guru :B

ADM/ADMX fájlok vannak a C:\Windows\PolicyDefinitions mappában. :U
DFS / FRS naplóban látszólag nincs error csak information bejegyzés.

ööö Central Store... hát van olyan megosztás a DC-n hogy: \\contoso.com\SYSVOL\contoso.com\policies\PolicyDefinitions eszerint engedélyezve van?!

Ami fura:

DC1
C:\Windows\PolicyDefinitions
246 item 27,7 MB

DC2
C:\Windows\PolicyDefinitions
234 item 20,7 MB

\\contoso.com\SYSVOL\contoso.com\policies\PolicyDefinitions
246 item 27,7 MB

És a DC2-n működik jól a Group Policy, a DC1-en fura, onnan van a képernyőkép, hogy nincs ott minden beállítás.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24463) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Az alábbi kóddal csináltam egy internal NATos virtual switchet Hyper-Vben:

New-VMSwitch -SwitchName "NATNetworkSwitch" -SwitchType InternalNew-NetIPAddress -IPAddress 10.0.1.1 -PrefixLength 24 -InterfaceAlias "vEthernet (NATNetworkSwitch)"New-NetNAT -Name "NATNetwork" -InternalIPInterfaceAddressPrefix 10.0.1.0/24

Minden jól megy, van rajta net meg úgy működik, ahogy kell.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy hálózaton belül másik gépről hogyan érhetném el a gépeket? (RPD-3389 és SSH - 22)
Hostról simán be RDPzek/SSHzok a Hyper-V -ben, viszont el szeretném érni ezeket VMeket otthon, másik gépről.

(#24464) Timer válasza bugizozi (#24462) üzenetére


Timer
veterán

Sajnos én sem, de az kiváltképp furcsa, hogy a hiányos mappa működik, a teljes meg nem. Jobb ötlet híján a problémás DC alól kimásolnék mindent a sysvol mappából, aztán törölném a tartalmat (és csak azt!), hátha a replikáció helyrehozza. Jogokat lehetne még ellenőrizni az adott mappán.

Időről-időre nálunk is megborul a DFS, admx fájlok frissítése szokott kavarni, így mostanában nem erőltetem.

(#24465) pdave válasza bugizozi (#24462) üzenetére


pdave
aktív tag

A két dc szinkronizál rendesen?

https://www.manageengine.com/products/active-directory-audit/kb/how-to/how-to-check-if-domain-controllers-are-in-sync-with-each-other.html

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24466) bugizozi válasza pdave (#24465) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen, Repadmin /replsummary 0 fail/error

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24467) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

(#24463) benyo513

Vagy felteszel egy router VM-et, ami route-ol/portforward-ol.
Vagy External típusú switchet csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#24468) pdave válasza bugizozi (#24466) üzenetére


pdave
aktív tag

esetleg ez?

https://community.spiceworks.com/topic/2066662-issues-replicating-admx-files-uploaded-to-central-store

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24469) bugizozi válasza pdave (#24468) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm, megnézem :R

Más: tudtok ajánlani valami egyszerű Syslog szervert? Az se baj ha ingyenes :))
DC logját kellene valahol gyűjteni (ez másik üf, mint akinél hiba van :D)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24470) emvy válasza bugizozi (#24469) üzenetére


emvy
nagyúr

rsyslog?

while (!sleep) sheep++;

(#24471) szabi777


szabi777
tag

Tud valaki esetleg valamilyen olcsóbb bluetooth-os mikrofonos-fejhallgatót ami megbízhatóan működik Zoom-al/Teams-sel Windows 10 alatt ?

Már a harmadikat küldöm vissza, mert egy kalap fos mindegyik amit eddig vettem, de jabrára vagy valamilyen profi fülesre most nem ruháznék be...

köszi

[ Szerkesztve ]

(#24472) sziszi-fuszi válasza szabi777 (#24471) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Miért nem veszel valami filléres telefonos bluetooth headsetet? Ha nem zenéhez kell, tökéletes.Pl. Plantronics. Persze ebből is kapni százezrest, de értelemszerűen a párezresre gondolok. Nekem tökéletesen működik mindkét alkalmazással.

Mi alá kell írás?

(#24473) VeryByte válasza szabi777 (#24471) üzenetére


VeryByte
őstag

Én kínából rendeltem MPOW M5 Pro illetve MPOW Pro-t, nekem bevált. Dumára jó, nem zenehallgatós. (Egy oldalas, one ear bt headset.)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24474) Timer válasza szabi777 (#24471) üzenetére


Timer
veterán

Blitzwolf ANC-1. Nekem bevált, és azért a pénzért zenére is egészen kellemes. Zoom mellett használom, de rápróbálok majd teams-szel is pénteken, ha addig ráér.

(#24475) Gargouille válasza bugizozi (#24469) üzenetére


Gargouille
őstag

Visual Syslog Server

Ingyenes, egyszerű, még portable-ként is működik. Eccerű mint a faék.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24476) bugizozi válasza Gargouille (#24475) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm meg az rsyslog ajánlást is, megnézem! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24477) szabi777 válasza Timer (#24474) üzenetére


szabi777
tag

@sziszi-fuszi @VeryByte @Timer Köszi a válaszokat!
on-ear vagy over-ear füles lenne az elképzelés mert a gyerekek baromi hangosak és nehéz megérteni az indiai akcentust és persze az sem baj ha bírok benne több órát is végig nyomni...

(#24478) Timer válasza szabi777 (#24477) üzenetére


Timer
veterán

A Blitzwolfban van aktív zajszűrés! ;]

(Az már más kérdés, hogy lóf@szt se ér.)

[ Szerkesztve ]

(#24479) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
SCOM, System Center Operation Managerben van valakinek Linux-os tapasztalata?
A picit régebbi Linuxokon az openSSL 1.0x verzióval nincs baj, de az újabb openSSL-t(1.1) már nem eszi meg a SCOM ha Agentet akarok telepíteni.
Az openssl downgrade-et szeretném elkerülni, nehogy beálljon a földbe a linux. Kb 20-30 szerverről lenne szó amúgy, mindenféle szerepkörrel.
SCOM 2016 a rendszer, a legújabb menedzsment pack-kel.
Napokat googliztam már, de egyenlőre nincs megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#24480) bugizozi válasza szabi777 (#24477) üzenetére


bugizozi
őstag

Akkor neked tényleg aktív zajszűrős fejhallgató kell, ami pedig zsebbenyúlós.
Próbáltam egyszer egy Sony WH-1000XM3-t, hát az tényleg olyan hogy semmit nem hallasz a külvilágból, de nem is a 10e Ft-os kategória...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24481) ace05


ace05
senior tag

Sziasztok!

Egy általános iskoláról beszélünk most. Lett végre egy Dell PowerEdge t20 serverünk. Így végre kiválthatjuk a több mint 10 éves dlink nasunkat. Szeretnék rá fájlszervert és VPN-t. Samba + openvpn kombóra gondoltam. Van valami jobb, esetleg más megoldás? Még csak kutakodom mi menjen rá, de gondoltam kikérem itt is a véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#24482) seger


seger
addikt

Sziasztok.

Tudnátok mondani olyan progit win10-re, amit lehet konfigurálini email küldésre, és pl olyan infót ha szabálytalan leállás történik, vagy kevés a szabadhely... stb küldjön mailt?

(#24483) Timer válasza seger (#24482) üzenetére


Timer
veterán

PRTG.

(#24484) seger válasza Timer (#24483) üzenetére


seger
addikt

Köszi. Meglesem

(#24485) seger válasza Timer (#24483) üzenetére


seger
addikt

SNMP-t hol tudom engedélyezni? Szolgáltatásoknál nem találom, vagy vak vagyok

(#24486) Timer válasza seger (#24485) üzenetére


Timer
veterán

Amikor hozzáadod az új eszközt, nem a szenzorok valamelyikén, hanem magán az eszköz beállításait tartalmazó fülön találod. De az eszköz csoportnak is állítható egy alap snmp profil, amit az alá szervezett eszközök átvesznek.

Bővebben itt olvashatsz erről.

[ Szerkesztve ]

(#24487) seger válasza Timer (#24486) üzenetére


seger
addikt

Kipróbáltam, nem rossz. Sikerült egy teszt gépre beállítani. De nekem felesleges ennyire sokrétegű. Esetleg kisebb tudásút nem tudsz?

(#24488) Timer válasza seger (#24487) üzenetére


Timer
veterán

Nem igazán, nekem évek óta ez a kedvencem, nem is keresek mást, ameddig ingyenes marad.

(#24489) seger válasza Timer (#24488) üzenetére


seger
addikt

Abban kérhetnék segítséget, ha pl a disk usage adnám hozzá egy távoli géphez, akkor milyen portot kell átirányítani ott a gépen?

(#24490) Timer válasza seger (#24489) üzenetére


Timer
veterán

Semmit. WMI alapján kéri le, érvényes Windows auth kell azért az adott gépen hozzá.

(#24491) seger válasza Timer (#24490) üzenetére


seger
addikt

Oké. Próbálom. Köszi

(#24492) seger válasza Timer (#24490) üzenetére


seger
addikt

Nem tudom az snmp disk free-t hozzáadni egy távoli pc-hez. Ping hozzáadható.
Mit rontok el? Helyi hálón megy, ott hozzá tudtam adni

(#24493) Timer válasza seger (#24492) üzenetére


Timer
veterán

Ja, bocs, félreértettelek, a távoli gépet én úgy értettem, hogy hálózaton belüli másik gépről van szó! Ez esetben gyakorlatban tesztelt megoldással nem tudok segíteni Neked, én helyben futtatom az alkalmazást mindenütt, és onnan küldetek ki magamnak email értesítést. Portot gondolom, lehet nyitni a tűzfalon, de nem tűnik jó ötletnek, kivéve ha fix IP-d van mindkét helyen, és így tudsz rá megfelelő szabályt adni az eszközben. Persze a késleltetés így is játszhat, mint probléma, nem tudom, mennyire tolerálja a PRTG. Szét kellene nézni a gyártó oldalán, vagy írni nekik egy emailt a témában, hátha van erre jól működő megoldás.

(#24494) seger válasza Timer (#24493) üzenetére


seger
addikt

Érdekes, mert pl a ping hozzáadható, így ha leáll a gép, már kapom is az értesítést. De a disk free space már nem működik. Na majd próbálkozok még vele. Köszi az infókat!

(#24495) Timer válasza seger (#24494) üzenetére


Timer
veterán

(#24496) Gargouille válasza seger (#24494) üzenetére


Gargouille
őstag

Lehet félreértem a dolgot, de neked valamiféle monitoring rendszerre van szükséged, amivel távoli gépek vagy egyéb eszközeinek paramétereit, állapot változásait tudod lekövetni és adott esemény bekövetkeztekor riasztást kapnál. Ha ilyesmire gondolsz, akkor én ajánlok egy elég jól használható ingyenes, opensource megoldást: NetXMS

Van Windows-ra vagy linuxra telepíthető kliense ami tetszőleges információt képes kigyűjteni (jóformán akármit) és te magad is egyénileg írhatsz parancsot amivel lekérdezel, ha van olyan amit nem tud gyárilag (én például pending reboot lekérdezésre írtam, meg várakozó Windows update-re). A riasztásoknál meg magad szabhatod meg, hogy milyen értékkor vagy eseményre mi történjen. Például figyeled egy lemezen a szabad helyet és ha valamennyi % alá csökken (vagy épp meghalad valamekkora értéket) akkor mondjuk küldjön emailt vagy sms-t vagy akármi...

Én is használom, sok szervert és routert, NAS-t stb. figyelek vele. Lehet persze, hogy ez ágyúval verébre, de úgy vettem ki, mintha ilyesmi kellene neked.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24497) seger válasza Timer (#24495) üzenetére


seger
addikt

Sajnos ez sem sikerült.

(#24498) seger válasza Gargouille (#24496) üzenetére


seger
addikt

Valami ilyesmi lenne a cél igen. De én linuxban nem vagyok otthon :(

[ Szerkesztve ]

(#24499) Timer válasza seger (#24497) üzenetére


Timer
veterán

Akkor passz, több ötletem nincs, mint az snmp port nyitása kifelé, de azt meg inkább ne csináld. Ha tudsz, telepítsd helyben a prtg-t, talán még NAS-ra is lehet, virtuális gépre is jó eséllyel, de egy filléres Intel Celeron J1900 / 4 GB RAM konfigon is jól érzi magát.

[ Szerkesztve ]

(#24500) Gargouille válasza seger (#24498) üzenetére


Gargouille
őstag

Nyugi én sem, viszont ez teljes mértékben Windows alapú, nem kell hozzá linux. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.