Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24751) Timer válasza gaborbol (#24747) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az infót.

"Ugy vettuk eszre, hogy ha nem mail.domainnev.com a mail szerver akkor azt nem tamadtak."

Ez a megállapítás stimmel nálunk is.

(#24752) bobsys válasza gaborbol (#24747) üzenetére


bobsys
addikt

Azzal egyebkent mi van ha csak a hybrid management miatt volt on-prem server, nincs mailbox semmi, csak object management meg mail relay. Onnan akkor sok mindeng gondolom nem tudtak elvinni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24753) kraftxld válasza bobsys (#24752) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem, de ha meghekkelik akkor utána már nyitott a belső háló.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24754) gaborbol válasza bobsys (#24752) üzenetére


gaborbol
őstag

Mi ott vagyunk meglove, hogy nem tudjuk egyertelmuen kijelenteni, hogy nem telekepitettek valamit a szerverre vagy, hogy mit szereztek meg konkretan.

Az MS szerint miutan bent voltak siman tudtak telepiteni malware-t es back door-t es ket kis progi futtatasaval a memoriabol ki tudjak olvasni az eppen bent levo jelszavakat.

(#24755) Timer


Timer
veterán

Azért csak sikerült megenni a répát. CU23 telepítő elszállt egy szolid fájl olvasási hibával (a saját maga által kibontott mappa egyik fájljára hivatkozva!), majd volt egy exit gomb, és csöcs. Se rollback, se semmi, a meglévő Exchange telepítés ugrott, programok között sem látszik. Snapshot visszatöltve, de nem megy a mailflow, üzenetek tartományon belül sem továbbítódnak, vagy a piszkozatok, vagy az elküldött mappába kerülnek. Szolgáltatások mennek, csak mailflow nincs. Most megy a Veeam restore, de kezdek erősen aggódni...

Na, ezért nem peccselnek az emberek...

(#24756) E.Kaufmann válasza Timer (#24755) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szorítunk érted és együttérzünk. Még kezdőként egy SBS2000-es Exchange okozott nekem is izgalmas órákat, pont egy ilyen szép napos vasárnapon. :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24757) radi8tor válasza Timer (#24755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kitartást és vastagon fogjon az a toll. ;]

⭐ Stella

(#24758) Timer válasza radi8tor (#24757) üzenetére


Timer
veterán

Vastagon fog az. Csak nem az enyém sajnos! :) Rendszermérnök supporter cégünk egyik kollégája szintén velem tölti a szép vasárnap délutánt, és bár eredetileg nem Exchange restore miatt jött, de szerencsére kéznél volt, ami ad némi reményt a továbbiakra. Nem egészen erre számítottam ma reggel, az a helyzet, pláne egy snapshottal a tarsolyomban.

[ Szerkesztve ]

(#24759) Allihoppa válasza Timer (#24758) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

@Timer véletlen nyomtam a válaszra.

Nem tudom mennyire releváns, de megindult Németországban a szürke kulcsok felszámolása :) Nem árt Magyarországon sem időben észbe kapni, mert a pénzmosástól, a szerzői jog megsértéséig sok minden vár a simlis kulcsokra.

Windows 10 Keys von eBay: tausende Strafverfahren laufen (tarnkappe.info)

[ Szerkesztve ]

(#24760) Gargouille válasza Timer (#24755) üzenetére


Gargouille
őstag

Lélekben veled vagyok. Eddigi pályafutásom során volt kb 15 ilyen restore hétvégém, közte Exchange el is. Átérzem... :R

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24761) Timer válasza Allihoppa (#24759) üzenetére


Timer
veterán

Ezek full legális kulcsok közvetlenül MS-től.

Gargouille: köszi, reméljük a legjobbakat. MS recept alapján DC-ket is vissza kellene állítani, de szerintem az akkora nettó szopást szabadítana ránk, hogy már gondolati síkon elvetettem. Egyszerűen még mindig nem tudom felfogni, hogyan lehet egy frissítő olyan szar, hogy leszedi a futó terméket, aztán rollback nélkül megszakad. Ez valami hihetetlen.

(#24762) Allihoppa válasza Timer (#24761) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Bocsánat, hogy a hsz-edre válaszoltam, mellényomás volt.

Ezt csak felhoztam érdekességből.

[ Szerkesztve ]

(#24763) Gargouille válasza Timer (#24761) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát a DC-ket is restore-olni az potenciálisan tényleg egyirányú menetjegy tátott szájjal a ****erdőbe. :D Csak szakmai kíváncsiságból kérdem, hogy ez natív telepítés fizikai vason és Windows snapshot volt, vagy esetleg Hyper-V és egy checkpointból húztad vissza?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24764) Timer válasza Gargouille (#24763) üzenetére


Timer
veterán

DC restore felejtős, akkor már inkább új Exchange. Veeam restore végig ment, hiba ugyanaz... Egyirányú megoldásként maradt a CU23 erőszakolása, hogy egyezzen a verzió az AD sémával. Most megy fel CU23 network shareből, mert a 1603 hibára ez a workaround több forrás szerint is. Fingers crossed!

Vmware snapshot volt, virtuális Exchange 2013 CU22-ről. Veeam legfrissebb a mentő szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#24765) gaborbol


gaborbol
őstag

Ketszer en is belefutottam ilyenbe, mivel silver mid market solutions provider statuszunk van ezert valami evi 5 hibat tudnunk ingyen megoldatni a MS support-tal.

Baromi korulmenyesek midnig, a 10 ev alatt talan 5-szor hivtuk oket, szinte mindig gyorsabban sikerul megoldani mindent, de ilyen reggel 3 magassagaba hivtak cu frissites utani szarbol varat meg reggel 8 elott.

Mindketszer “megmentettek” es mindketszer azzal szivtam meg, hogy a CU-t nem az administrator administrator fiokkal futtattam, lehet meg jobbklik run as admin is kell neki.

Csak sima domain adminnal ami mas volt mint a beepitett administrator.
Ha le van tilts, akkor engedelyezni kell , vele pine ele, telepiteni, es megint letiltani.

Persze ezek mellett egymillio mason is ossze tudja magat fosni, de azt mindtak, hogy ez nagyon lenyeges.

(#24766) bobsys válasza gaborbol (#24765) üzenetére


bobsys
addikt

Local adminkent, hogy raksz fel patchet? Nem kell neki domain access?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24767) gaborbol válasza bobsys (#24766) üzenetére


gaborbol
őstag

Domain administrator administrator acc-ra gondoltam csak 3 orat aludtam.

(#24768) Timer válasza gaborbol (#24765) üzenetére


Timer
veterán

Kis helyzetjelentés. A CU23 végül felment, az Outlookok kicsit sírnak első indításnál, de egyelőre ennyit veszek észre negatívumként, most az egész nap arra megy, hogy függök a logokon. Domain admin fiók alól, futtatás rendszergazdaként módban telepítettem elsőre és másodikra is, a különbség csak annyi volt, hogy másodjára share-ből ment a setup, plusz kilőttük az AV-t is fullra, biztos ami biztos.

Szép kis szopó volt, reméljük ennyivel megúsztuk. Most már legalább fullra van patchelve megint az EXCH, kis kínai barátaink kereshetik a következő 0 day hibát ebben a szép nagy f_shalomban.

Eddig is úgy voltam vele, hogy éljen az O365, ezek után még inkább így leszek. Oszt' peccselje a gazdája.

[ Szerkesztve ]

(#24769) bugizozi válasza Timer (#24768) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Én csak tesztre húztam fel nemrég egy Exchange szervert, de ott is elhalt az install ha helyben volt a telepítő, de ha másik szerverről megosztott mappából futtattam, akkor felement :F [link]

"I resolved my problem! I download the CU22 installation files to an another server and share it. The destination server connect to the shared folder and run the setup.exe file. And voila, I didn't get error during installation. :)"

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24770) pdave válasza bugizozi (#24769) üzenetére


pdave
aktív tag

Nekem meg az 5. lépésnél dobott egy hibát az egyik szerveren, újra kellett indítanom, aztán közölte, hogy félbemaradt a frissítés, akarom-e folytatni, és nagy nehezen befejezte. A többi gépen csak a szokásos pending reboot hiba volt :D

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24771) Timer válasza bugizozi (#24769) üzenetére


Timer
veterán

Én csak azt nem értem, ha ez ennyire általános jelenség, ráadásul nem is friss a dolog, mi a mákos lóf@szért nem javítják a hibát? Vagy ha erre nincs szándék / lehetőség / munkaerő, akkor írná oda a telepítőbe, hogy futtasd így meg így, mert ez ilyen és kész... Hihetetlenek, komolyan. Ezt a linket találtam meg (több hasonló között) egyébként én is, de akkor ugye már mindegy volt, előtte pár perccel rábukkanni jobb lett volna! :D

[ Szerkesztve ]

(#24772) bogabi válasza Timer (#24768) üzenetére


bogabi
senior tag

Érdekes. Én pénteken raktam fel a legfrissebb CU-t a 2016 Exchange-re, lokál C-ről, de annak nem volt ilyen nyűgje (hál' istennek). Mondjuk MS update-el együtt a két EXCH peccselése így is este 6-tól hajnal 2-ig tartott :DD (ennyire mondjuk nem örültem már hajnalban)

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24773) E.Kaufmann válasza bogabi (#24772) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

És még csodálkozik a főnököm, ha nem mindig microsoftos megoldások felé kacsingatok. Amúgy nem vagyok vérLinuxos, sőt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24774) bogabi válasza E.Kaufmann (#24773) üzenetére


bogabi
senior tag

És akkor még másnap reggel kicsit kellett noszogatni a két szerveren az Exchange-et, hogy elinduljon pár service, aminek kéne, mer magától nem volt hajlandó. Lehet, sok volt neki a kettő együtt (Exch. CU és MS patch - pedig a szervereken csak a februári MS patch hiányzott).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24775) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Szociális nyilvántartás (CSTINFO) használnám win 10 alatt. Az útmutató szerint csinálom, egy másik gépen megy, ugyanaz a böngésző (IE) ugyanaz a Java verzió, de itt nem akar. Mintha a java nem indulna. Találkozott már valaki hasonlóval? Esetleg tudtok megoldást rá?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24776) Visormail válasza WayneGace (#24775) üzenetére


Visormail
addikt

Nem ismerem, de ha rámegyek a https://cstinfo.allamkincstar.gov.hu/ oldalra az explorerben és azt választom a "bezárja ezt a lapot?" üzenetnél, hogy nem, majd alul a sávban egyszer engedélyezze, majd megint a nem-re, akkor bejön egy új fülön és elindul a java is.
Ha engedem, hogy bezárja a lapot, akkor magától nem indul el semmi, csak becsukja a böngészőt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24777) WayneGace válasza Visormail (#24776) üzenetére


WayneGace
őstag

Kösz. Holnap megnézem munkahelyi gépen. Hátha menni fog.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24778) tjsz válasza WayneGace (#24775) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

CSTInfo lehetséges hibák:
- ha egy 64 bites JAVA is fent van az adott gépen, akkor már nem működik (csak 32 bites jó neki)
- korábban előfordult, hogy csak local admin jogkörrel indult el (teszteld le, hogy ez a gond). Nem javasolt a felhasználóknak admin jogkört adni, erre itt egy megoldás.
- ha mostanában frissítetted a JAVA-t, akkor az törölhette a Java „Runtime Parameter”-t, ezt javítani kell (Java Control Panel - Java fül - View - Runtime Parameters)
- Java control panel-ben az összes kivétel be van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#24779) tjsz válasza tjsz (#24778) üzenetére


tjsz
senior tag

Még valami: hányas JAVA-t használsz?

(#24780) WayneGace válasza tjsz (#24779) üzenetére


WayneGace
őstag

Java 8.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24781) tjsz válasza WayneGace (#24780) üzenetére


tjsz
senior tag

Csak azzal működik. Akkor a fentebb írt pontok alapján ellenőrizd.

(#24782) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van valami egyszerű módja, hogy Office365 terjesztési lista távollét üzenetet dobjon vissza, ha már a tagok hiába állítják be az Outlook-ban, nem dob vissza semmit? Powershell-es, terjesztési listát törlő és újralétrehozó leírást találtam, de tényleg csak így megy?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24783) WayneGace


WayneGace
őstag

Köszönöm a segítséget. 32 bites javával már ment.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24784) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne ha kiléptem tartományból egy gépet meg marad a tűzfal beállítás utánna is amit tartományból hozott?

(#24785) E.Kaufmann válasza kriszrap (#24784) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én elsőre azt mondanám, hogy nem, de amúgy nem tudom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24786) kraftxld válasza E.Kaufmann (#24785) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Marad, a computer ágról jött GPO beírja a registry-be a beállításokat, és a tartományból való kiléptetés után is ott maradnak

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24787) mtz81


mtz81
tag

Az MS legújabb alkotása:
[link]

(#24788) Timer válasza mtz81 (#24787) üzenetére


Timer
veterán

Megerősítve, RICOH nyomtatóval szívtunk már egy sort. Szerencsére másik (XEROX3250) hálózati printerre megy a nyomtatás.

(#24789) E.Kaufmann válasza kraftxld (#24786) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szuper :) én mondjuk , amióta a W10 hagyja, inkább alahelyzetbe állítom a kikerülő gépeket.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24790) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok!

Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?
A laptopom (Windows 10 pro oprendszer) random időközönként ugat (két rövid kutyaugatás szerű hang egymás után). Konkrétan kutyaugatás szól hangszóróból és nem jövök rá, hogy mitől. A gépen most aktuálisan fut Total Commander, Word, Teams, Outlook.

Ki lehet azt valahogy deríteni, mi használja a hangszórót?
A rendszerhangok ki vannak kapcsolva.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24791) radi8tor válasza Xpod (#24790) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feladatkezelőben kellene végig nézni mik futnak, lehet benyaltál valami virnyákot.

⭐ Stella

(#24792) Tuib válasza Timer (#24788) üzenetére


Tuib
aktív tag

Jepp, nálam kyocera okozott gondot. Nem feltétlen MS-re kenném a dolgot, saját tapasztalataim alapján a a nyomtató driverek messze vannak a kiforrott és jól megtervezett szoftver megoldásoktól. De tény, hogy ilyen volumenű tesztelés azért még beleférne MS oldalról is.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#24793) Xpod válasza radi8tor (#24791) üzenetére


Xpod
addikt

Erre van a legkisebb esély, lévén elég komoly policy van a céges hálón.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24794) mtz81 válasza Timer (#24788) üzenetére


mtz81
tag

Legújabb: nem csak a KB5000802 a rossz, hanem a KB5000808 is.

[ Szerkesztve ]

(#24795) Visormail válasza mtz81 (#24794) üzenetére


Visormail
addikt

Igen nálunk egyik gépen ez van a másikon a másik (1909 és 2004 build) és ahol a Utax (valójában kyocera) P-4020DN nyomtatók vannak szépen kékhaláloznak. Ott a cikkben írta valaki hozzászólásba, hogy más nyomtatóknál átállította a driver típusát és akkor jó lett. Hát itt nem segített ez sem. Az illesztőprogramnál KX vagy Universal printing system (TA/UTAX), ugyanúgy crashel. Nyelveknél PCL XL, PCL 5e, KPDL van, mindegyiknél crashel. Újabb driver nincs hozzá csak a 2020as amit most használunk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24796) MasterDeeJay válasza mtz81 (#24787) üzenetére

Pont ma reggel javítottam ilyet, szerencsére egyből az update amire gyanakszom. Mára már nálam a windows10 hibák nagy részét az update okozza. Szóval usernek is azt mondtam googlézok kicsit mert biztos hogy update a hibás, így is lett. Uninstalláltam a javítást és jó lett.
Nem lepődők meg rajta. Csak azt nem értem akkor minek van insider build meg annyi rohadt sok telemetria.
Egy AI-val össze lehetne kapcsolni hogy kielemezze a sok BSOD-ot update után és reportokból kidobná ha update van és kyocera nyomtató akkor userek x% halálozik. Aztán kyocera usereknek visszatartaná az updatet addig amíg kézzel nincs tesztelve/jóváhagyva.
Bár igaz ez mind munkával/idővel/pénzel jár, olcsóbb ha user kiabál a rendszermókusnak hogy megint lefagyott ez a szar vindóz.
Már eleve rossz hogy egy nyomtatódriver kékhalált tud okozni, legyen az akár mennyire is hibás vagy rosszul megírt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24797) Timer válasza mtz81 (#24794) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a tippet!

Nálunk RICOH-ból már két különféle típus is érintett, ezzel két teljes irodát tettek szopóágra (meg bennünket), EPSON és XEROX eddig úgy tűnik, hogy nem érintett. Nem vagyok egy MS hater, de az utóbbi hetek, hónapok fejleményei alapján nyugodt szívvel mondom, hogy elmehetnének már a picsába a harmadik világból származó programozóikkal meg kódíró algoritmusaikkal.Lehet, hogy a root case nem az Ő hibájuk, de az egész Insider program egy raklap elszáradt lóhere, ha egy ilyen mérvű hiba nem derült ki eddig.

(#24798) kraftxld válasza Timer (#24797) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az insider program nem az elcseszett security patch-ekről szól :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24799) mtz81


mtz81
tag

A kyocera nyomtatóknál megoldás a 8.1-es kx driver elméletileg. Tesztelni még nem volt időm.
Innen letölthető: [link]

(#24800) gaborbol


gaborbol
őstag

Na megvolt az elso on exchange -> O365 igracio a nagy hack utan. 17 GB volt a teljes migralando adat. Mindent kipucoltunk amit csak lehetett, 34 ora az elso full sync-ig....

Jo szar az upload nalunk csak 15 mb ,de az sem indokolja a 34 orat. Gondolom mindeni migral....

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.