Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25651) E.Kaufmann válasza Tonyk (#25650) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez bruttó vagy nettó? Ha utóbbi, akkor még a táp árát is jól meghúzták. Amúgy az a pofátlanság, hogy te béredet nem ilyen árakkal és határidőkkel számítják :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25652) Tonyk válasza E.Kaufmann (#25651) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezek már bruttó árak.
A dühítő, hogy az ilyen ellopott, leszámlázott pénzek miatt, nem tudunk pl. egy két kimenettel rendelkező (20e forintos) VGA-t rendelni, hogy ne csak a projektor képe legyen látható a tanár számára, vagy nem tudok a 11 éves gépekbe a 2GB RAM mellé! + 8GB RAM-ot, ne adja isten SSD-t tenni, mert NINCS RÁ PÉNZ.
Ja, de "ne ugrálnjunk, mert leverünk valamit!"

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25653) pdave válasza pityaa23 (#25641) üzenetére


pdave
aktív tag

Szia!

Melyik CU volt fent a frissítés előtt, amit megtörtek?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25654) pityaa23 válasza pdave (#25653) üzenetére


pityaa23
senior tag

18-as. De érdekes, hogy nem tőlünk mentek ki a levelek, hanem a világ több részéről. DMARC-al sikerült ezt visszafogni, de még próbálkoznak. Trójai volt a szerveren.... :((( Sajnos március óta nem volt frissítve.

(#25655) Upo válasza Gombinyó (#25648) üzenetére


Upo
addikt

Így nem működik?
https://community.ui.com/questions/How-to-quickly-setup-SSL-certificate-on-Unifi-Cloud-Key/d991c17f-d7e0-4778-be83-f2a91c47bc63
Nekem csak szoftveres controller van debian alatt, és rendes cert sincs, letsencrypt cert van beállítva. De azt nem a controller alatt csináltam hanem a sima debian csomaggal megy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25656) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Nyomkodom az egyik Azure Skills Challange-t, annyira jó ez a heti / havi szinten változó cloud-os téma :W
A vizsgáknál még gázabb, mert bármi változhat ott is és nem tudod, hogy a kérdéseket mikor írták.

Azure Arc Agent-el kapcsolatos infó a skills challange-ben:

Microsoft Doksi:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25657) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Felhő szolgáltatókról szeretnék felvilágosítást kérni.

Létezik arra gyakorlat, ha csak néha kellene egy windows munkaállomás? Egész évben 100-120 órát lenne használva, de az nagyon elszórtan - 20-30 perces időtartamok. Venni egy szervert és folyamatos havi díjat fizetni azért nem túl hatékony.

Az on-demand cloud computing-nak a fogalmát találtam meg interneten, a gyakorlatát valahogy nem :((( Vagy csak nem veszem észre, mert útban van a saját szemem, nem tudom :F

Néhány URL jól jönne.

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25658) kraftxld válasza coco2 (#25657) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Microsoft Azure Virtual Desktop
Disk-et mindig fizetni kell, compute-ot akkor amikor használod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25659) coco2 válasza kraftxld (#25658) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a tippet. Pontosítás gyanánt még pár tanács jól jönne.

Az a virtual desktop úgy megy, hogy megveszem a virtual server-t, és ahhoz kapok desktop streaminget? Maga a desktop streaming egress network bandwidth usage alá kerül? Apropó mekkora felbontásra számíthatok azon a desktopon?

Ami a cpu és ramot illeti, nem a virtual desktop, hanem a virtual server alatt találtam ezt az árlistát. Az vonatkozik a virtual desktopra?

Több külön desktop-ra lesz szükségem (szám szerint 6 darabra), amik egy időben futnak aktívan. VMWare futtatnék Azure Desktopon, amihez nested virtualization kell. Ez a blog azt sejteti, menni fog. Előfordulhat, hogy azóta abban visszafejlődés van?

Storage-ra ezt az árlistát találtam.Egy kissé kérdéses nekem, hogy abba az OS-t is beleszámolják? Egy Win10 clean install 20 giga (google 15-öt mond, de téved). Egy VMWare player Win10 alatt 1 giga, az OS image, amit használnék, 6 giga. A guest OS image-et másolással sokszorosíthatom a temporary storage drive-ra, a VMWare player elfogadja. A temporary storage a VM-en elég tud lenni hozzá, hogy másolatokat csináljak. Szétpakolva a 6 példányt végül 57 gigányi storage lesz. De a clean Win10-re telepített app + saját adat 7 gigányi összesen. Kicsit vakarom a buksit, hogy ebben az esetben tartós tárterületből mennyit fogok fizetni? :F

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25660) kraftxld válasza coco2 (#25659) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Először ki kéne találni, hogy mit akarsz csinálni :D
Ezt a "VMware futtatnék Azure Desktopon" elég fura use case.
Most virtuális desktop kell, vagy VMware virtualizáció?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25661) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Sziasztok!
Van egyetemi feladatom amiben egy Samba szervert kéne létrehozni úgy, hogy már egy előre felkonfigurált Openldap (sldap) tartományait használja.

Ebben tudtok segíteni?
Tehát van egy Ubuntu 20.04LTS amin van egy sldap kiszolgáló. 3 tartománnyal tartományonként 2 felhasználóval + 1 rendszergazda felhasználóval.

Sambaval kéne létrehozni minden tartománynak filemegosztó felületet. És egy közös felületet amit viszont a 3-ból 1 tartomány felhasználói nem látnak.

Köszönöm a segítséget!

(#25662) coco2 válasza kraftxld (#25660) üzenetére


coco2
őstag

Eléggé antiprofesszionális módon játékra kell (pontosabban játék hekkelés támogatására), és a hekkeléséhez a játék képernyőnek előtérben kell lennie - ergo foglalni fogja a desktopot (a háttérben külön spec alkalmazás gondoskodik a többiről). 6 példányban kellene (nevezzük bot-hadseregnek), az 6 külön desktop. Itthon a gépen 2 másik példány fog futni belőle, és nem kellene azokat a desktopokat erre az IP-re rakni, legyenek csak külön IP-n. Meg egyébként is túl sok a 8 alkalmazás példány erre a gépre.

Ahogy nézem az Azure Desktopot, az olyan, hogy kvázi átjelentkezek arra a gépre, és ott futtatok amit éppen akarok, aztán kilépésnél lezár. Jól sejtem, hogy kilépés után ott nem működnek tovább az alkalmazások? Mert ha az a szitu, akkor az nekem most nem túl hatásos.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25663) kraftxld válasza coco2 (#25662) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Erre nem való az AVD, és amúgy is csak RDP-n érhető el, valamint a session-t is bontja egy idő után alapból.
Ilyen megoldások után sztem a hekkerpistis facebook fórumokon érdeklődj :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25664) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

Ti hogyan oldjátok azt meg, hogy ne legyenek óriási méretű postafiókok?
Nálunk az 1 évnél régebbi levelek automatikusan átkerülnek az archive-ba ami ugye azt jelenti,hogy x év után annak a mérete is folyamatosan hízik.

Másik,hogy nagyon sok csatolmányt küldenek a userek házon belül egymásnak ami pedig azt eredményezi,hogy minden címzettnek növeli a postafiók méretét.

Exchange 2016 a kiszolgáló.

Van erre jó megoldás szerintetek?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#25665) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Exchange 2010 -> 2016 migráció. Sikeresen megcsináltam (legalábbis eddig úgy gondoltam :D ), de van egy user, akinek az Outlookja (2013) folyamatosan jelszót kér, és nem fogadja el az adatokat. Ha ugyanazon a gépen belépek másik userrel, akkor annak megy az Outlook simán. Viszont a hibás userrel másik gépen sem megy az Outlook. 3 postafiókja van (3 különböző domain), mindegyikkel ez a probléma. A migrálás során nem dobott hibaüzenetet. A többi userrel nincs gond (többféle OS és Office verzión). Van valami ötlete valakinek?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25666) E.Kaufmann válasza Teejay83 (#25664) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ütni a júzereket, hogy szelektáljanak. De úgy is kelleni fog nekik minden lom :( . Erre én is kíváncsi vagyok.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25667) Timer válasza Teejay83 (#25664) üzenetére


Timer
veterán

Amíg a júzerek zöme akkora gyökér, szolid kérésre úgysem fog szelektálni, mondván a "gémélingyenvanosztmégsincskorlát", addig ez veszett fejsze nyele. Mi is küzdünk ezzel a problémával, házon belül 15 megabyte engedélyezett, és szívjuk a vérüket. Ennyit lehet tenni.

(#25668) kraftxld válasza Teejay83 (#25664) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Áttenni O365-be aztán nem foglalkozni vele :)
Userek is boldogok, hogy lehet szemetelni, az MS problémája lesz, hogy mennyi storage-t tesznek alá, és neked se kell vele foglalkozni.
A file küldős témát meg át lehet terelni OneDrive-ra.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25669) E.Kaufmann válasza kraftxld (#25668) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk azért az Outlook háklis még 0365 esetén is ha a PST meghízik 10-20 GByte-re vagy még nagyobbra, az Archív tárhely meg nem az igazi keresés szempontjából, pláne ha összehány oda mindent a felhasználó és olyan rángóideggörcsei vannak, hogy összevissza húzgálja a mappákat. :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25670) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Más: Valakinek sikerült már SQL express-t hegeszteni Windows 11 alá. Próbáltam egy programot saját adatbázissal, de nem ment, kerülő megoldásként próbáltam az SQL express-t, de event ID 1000-el elszáll indításkor az sqlserv.exe, és utánaolvasva nem vagyok egyedül. :(
Alder lake a gépecske és jó lenne, ha a Win11-en megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25671) kraftxld válasza E.Kaufmann (#25670) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

SQL 2019-el próbálod? Ha azzal se megy akkor maradnék a Win10-el, majd később upgrade ha fent lesz a support matrix-ban [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25672) kraftxld válasza E.Kaufmann (#25669) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Reméljük 2021-ben már nem hízlalnak az userek PST-t :D
Archive mailbox tényleg nem az igazi, de lehet állítani, hogy a primary mailbox-ból mennyit cache-eljen az Outlook, ez teljesen jól működik az esetek 99%-ában.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25673) E.Kaufmann válasza kraftxld (#25671) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azaz, viszont találtam a hsz-ek közt megoldást és működik is. Ha külön meghajtóra (nem partícióra!!!) telepítjük, akkor elindul, és tényleg! Telepítettem a 2TB-s HDD-re, amúgy se kell sok lekérdezésnek futnia, és úgy már elindult a szolgáltatás és a program is rá tudott csatlakozni, amihez telepítettem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25674) kraftxld válasza E.Kaufmann (#25673) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Akkor lehet valami elborult Win11-es security beállítás okozza, process monitorral ki lehetne debuggolni, hogy mihez nem volt joga a system drive-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25675) bogabi válasza Teejay83 (#25664) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát sztem ezt legkönnyebb a kezdetkor megcsinálni - ennyi van, azt kész. Több év után, már erősen kérdéses a dolog, mert megszokták. Nekem most kb. 4 TB az Exch. adatbázis, mindenestül (in place archive, mailboxok együtt). De nálunk sokszor van szükség akár több éves levelekre is, szóval attól is függ, hogy milyen az ügyvitele az adott szervezetnek.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25676) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az alábbi problémám van:
Adott egy program, ami csak XP alatt fut (a miértet most hagyjuk, de a fillérb@szás a legjobb szó rá). A fizikai gépen w10 fut, ezen bekapcsoltam a hyper-v kezelőt, majd létrehoztam egy vm-et az xpnek. El is indul, van hálózat, a progi is megy, szóval klafa. Azt már beállítottam, hogy a virtuális gép mindig fusson/induljon, a hyper-v pedig úgy látom indul a w10-el együtt, szóval ez is oké. Viszont az lenne a jó megoldás, hogy a fizikai gép D meghajtóján tárolt spec. fájlokat az XP alatt futó programmal tudnám megnyitni, mindezt úgy, hogy w10 alól kattintok a fájlra. Egy RDP kapcsolaton keresztül egyből el is tudom indítani az XP-s programot, de a non plus ultra mégis a fenti megoldás lenne.
Szerintetek ezt meg lehet valahogy oldani?

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#25677) bugizozi


bugizozi
őstag

Problems with Multifactor Authentication

"organization had been hit by ransomware"

"Vice President who let the attackers in. It turns out that the VP had approved over 10 different push-based messages for logins that he was not involved in. When the VP was asked why he approved logins for logins he was not actually doing, his response was, “They (IT) told me that I needed to click on Approve when the message appeared!”

:C

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25678) Timer válasza bugizozi (#25677) üzenetére


Timer
veterán

:W

(#25679) Gargouille válasza bugizozi (#25677) üzenetére


Gargouille
őstag

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25680) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! A Let’s Encrypt gyökértanúsítvány cseréje óta a 4 hardvert megélt kuka windowsom még mindig a régi Let’s Encrypt tanúsítványt használja. Minden Let’s Encryptet használó oldal betöltésénél figyelmeztet a biztonsági kockázatra, leglábbis a vírusirtó, anélkül skippelni se tudom, csak letilt. Hogy lehet rávenni, hogy felejtse el és az újat használja? Már töröltem a tanúsítványkezelőből, más a baj. Köszi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25681) E.Kaufmann válasza IO.sys (#25680) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Böngésző?
Mintha pl a Firefox nem a Windows gyökértanusítványait használná.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25682) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok! Hátha tud valaki valami épeszű megoldást a problémára:
Anomália egy suliban. "sulinet kiesett" valószínű azóta vannak érdekességek, de nem feltétlen. Pl:
Felhasználók "potyognak ki " tartományból. Ha be akarok lépni "nem engedélyezett bejelentkezési mód"
Viszont ha tartománygazdát adok hozzá, beenged! (újabban) Csak ezt ugye nem kellene, mert rendszergazdai jogokat kap.
Engem mint rendszergizda s egyéb jogokkal felruházott egyén beenged.
Kreáltam uj user-t, egyszer beengedte sima tartományfehasználóként aztán már őt sem.

Ja és másik anomália, ip6-ot kikapcsolom be tudok léptetni gépeket tartományba, ha be van kapcsolva akkor nem is látja a tartományt...
Az AD egyben a dhcp s dns kontoller is. (elvileg! Sajnos nem saját cégünk rendszere hanem átvett komplett minden)
2016 standard server.


Ennyi dióhéjban
Köszi ha:)

(#25683) IO.sys válasza E.Kaufmann (#25681) üzenetére


IO.sys
őstag

Firefoxban is ugyanúgy.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25684) rgss


rgss
csendes újonc

Sziasztok!
Nos, eléggé zöldfülü vagyok a témában szóval előre elnézést kérek, ha valami ordenáré butaságot kérdezek, de olyan problémám van, hogy befelé nem jönnek a levelek ( visszadobja azonnal a küldőnek ), viszont kifelé simán kimennek. Elvileg a 25-ös portot kéne megnyitnom a szerverünk ip cimére, de nem tudom hogy kell. Tudnátok segíteni? Egy általános iskoláról van szó, és sulixos a téma. Előre is köszönöm!

(#25685) IO.sys válasza rgss (#25684) üzenetére


IO.sys
őstag

Te vagy a rendszergazda és nem tudsz a port nyitásra rákeresni?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25686) Tonyk válasza IO.sys (#25685) üzenetére


Tonyk
veterán

Mondjuk mert most vette át, és a kutya nem mutatta meg neki a sulinet/kifü dashboarját? De legalább segítettél neki. Nem mindenki úgy pattanki az anyukájából, hogy kapásból ért mindenhez. Gondolom te is kezdted valahol....

rgss:

Van-e dashboard hozzáférésed? https://dashboard.kifu.hu/signin
Amennyiben nincs, ezt kellene elkezdeni intézni itt: https://dashboard.kifu.hu/srm/signin Végponti azonosítóval tudsz rá bejelentkezni. Ezt elő kell túrnod valahonnét. Ha nincs meg. irány a Kifü és lehet velekük telefonon egyezkedni. Tel.: (06-1) 450-3070 . Végponti azonosítót fognak kérni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25687) kraftxld válasza Tonyk (#25686) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Abban igaza van, hogy ilyen tudással lehetőleg ne üzemeltessen mail szervert, mert a 25-ös port nyitása után a fél világ ezen a sulix-on keresztül fog levelezni :D

Inkább menjen az egész O365-be, az úgyis ingyen van az iskoláknak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25688) mötálhed válasza rgss (#25684) üzenetére


mötálhed
tag

Dashboard kell hozzá ahogy Tonyk mondja. Abban tudod piszkálni a tűzfalat, DNS-t stb. Ha fogalmad sincs a hozzáférésről akkor ügyfélszolgálat és segítenek.

(#25689) E.Kaufmann válasza IO.sys (#25685) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Közoktatás. Mintha nem hallottál volna itt is horror sztorikat , hogy is működik az iskolaellátó meg az informatikai rendszer. :(
Na oda tényleg csak akkor ha már semmi lehetőség nincs, bár lehet akkor is jobb egy lidi raktárosi poszt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25690) rgss


rgss
csendes újonc

Köszönöm Tonyknak és mötálhednek a választ. A többiek meg nem tudom milyen alapon ítélkeznek, tekintve hogy fingjuk sincs a helyzetemről.

[ Szerkesztve ]

(#25691) kraftxld válasza rgss (#25690) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az elmult 10 évben amikor ezekkel a szókombinációkkal találkoztam (ált. isk, sulix, levelezés, 25-ös port az internet felől nyitva), sose volt jó vége :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25695) IO.sys válasza rgss (#25690) üzenetére


IO.sys
őstag

Lehet, hogy ha tudnánk a korod, akkor kicsit más volna a dolog. Mi itt a legtöbben már vén fszok vagyunk. Nekem is néha eszembe jut, hogy milyen tudással írtam alá először munkaszerződést, hát finoman szólva bátor voltam.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25696) Goldmen75 válasza IO.sys (#25695) üzenetére


Goldmen75
őstag

Egyert értek...én is biztos másnapos voltam mikor aláírtam a szerződést a sulival...
Az én problémámra esetleg valaki valamit?! :)

(#25697) kraftxld válasza Goldmen75 (#25696) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Első körben DNS hiba lehet.
A kliensek hová mutatnak mint primary DNS?
Hogy van megcsinálva a belső DNS?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25699) Goldmen75 válasza kraftxld (#25697) üzenetére


Goldmen75
őstag

Igen ezeket már átnéztük...
A domain szerverre ami elvileg a dns kontroller is.
De mivel kifüs rendszeren jön be a net is s ahhoz nem vagy korlátozva férünk hozzá s mivel megszünk a sulinet.hu.
Nem egyszerű ez a sulis rendszer főleg amit nálam csináltak előttem. engem bedobtak a mélyvízbe s azt se tudtam ki kivel van. Az általános tartományi dolgok amik máshol szépen működnek itt nem feltétlenül.
De ment ez, uj user létrehozása után is. aztán 1x csak már nem engedte be őket csak tartománygazdával...meg szépen elkezdtek kipotyogni..

(#25700) kraftxld válasza Goldmen75 (#25699) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jó, de a DNS működik rendesen? dcdiag és netdiag mit mond a tartományvezérlőn? Egy DC van vagy több? Replikáció megy? Félig halott DC-k nincsenek benne a tartományban?
Nincs sysvol journal wrap és ezért leállt a netlogon? Eseménynaplóban a DC-n mik vannak?

Másik DHCP szerver nem küld rossz DNS beállítást a klienseknek?
Valszeg a login hiba csak azért jött elő most, mert a cache-elt credential-ok most jártak le.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.