Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25501) kraftxld válasza IO.sys (#25498) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Havonta több millió levelet hajtunk át egy pár linux-os postfixen (Azure E2s_v4 - 2 proci, 16GB ram) átlag proci terhelés 3%, amiből mondjuk 2% a logolás, és a 1GB ramot használ az OS a postfix-el együtt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25502) E.Kaufmann válasza emvy (#25500) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Királyfi-királyfi! Te még hiszel a ..nci trollban is? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25503) IO.sys válasza kraftxld (#25501) üzenetére


IO.sys
őstag

Gyanús lett ez így, kiderült, hogy megosztott szerveren van a levelezés. Jövő héten tárgyalunk a saját szerverre költöztetésről. Köszi! :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25504) mtz81 válasza IO.sys (#25498) üzenetére


mtz81
tag

Nem a levelek száma a döntő, hanem a címzettek száma. 50 címzett percenként egy feladó ip címről a határ. Utána sanszos, hogy feketelistára kerül az ip. Feketelistás ip-ről a szerverek nagyrésze nem fogad levelet.

(#25505) IO.sys válasza mtz81 (#25504) üzenetére


IO.sys
őstag

Mármint van egy dedikált ip-s domainem, a szolgáltatónál korlátlan email csomag előfizetésem, és a gmailre vagy freemailre ha küldök 50+ levelet, blackistre kerülhetek?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25506) mtz81 válasza IO.sys (#25505) üzenetére


mtz81
tag

Ha PERCENKÉNT 50-nél több megy ki.

(#25507) IO.sys válasza mtz81 (#25506) üzenetére


IO.sys
őstag

De az nálam mindegy, hogy mennyi megy ki, mert előfizetéses, dedikált IP-s szolgáltatás. Abszolút korlátlan. Vagy úgy értetted, hogy akkor van baj, ha 50-nél több érkezik be valamelyik email szolgáltatóhoz?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25508) Gargouille válasza IO.sys (#25507) üzenetére


Gargouille
őstag

Annyiból nem mindegy, hogy mennyi megy ki, mert ha kívülről az látszik, hogy erről az IP-ről ész nélkül ömlik kifelé a levél, akkor könnyen "gyanússá" válhat az IP címed, és felkerül különböző blacklist-ekre mint potenciális spammer, amiket meg sok más szerver figyel és vesz alapul, hogy kitől fogadjon el levelet. Ha az IP-d fent van egy blacklist-en, és a címzett szervere pont alapul veszi azt a blacklist-et, akkor nem fog elfogadni levelet tőled.

Van több olyan szolgáltatás a neten, ahol ellenőrizheted, hogy az IP címed szerepel-e ilyen blacklist-eken. Például itt meg tudod nézni.

Régen - a felhő előtti időkben - mikor sok mail szervert üzemeltettünk lokálisan az adott cégnél, akkor ez egy állandó problémaforrás volt.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25509) IO.sys válasza Gargouille (#25508) üzenetére


IO.sys
őstag

Értem a blacklist problémakörét, sokszor szembe jött már, csak még hírlevél küldő oldalról nem volt vele dolgom. Hogy oldják meg azok a cégek, akiktől havi több millió levél megy ki?
Nálunk jelenleg 75 megy ki percenként.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25510) Ripper17 válasza F.E.K.. (#25452) üzenetére


Ripper17
tag

Nagyjából bármelyik nagyvállalatban vagy multiban ez a virtus. Manageri szinten a beszerzési költségen, munkabéren, stb. faragj - cserébe a megspórolt összeggel arányos bónuszt kapsz. Az, hogy utána mi lesz az adott dolog sorsa és vègsö soron drágábban jön-e ki a cég, az mindegy. Fontosabb az image: az adott cég a legszuperebb, a legjobb, stb...állami szinten emellé bejön, hogy a haver cégétöl rendelsz be, vagy egy projekt költségvetést eleve halálra ítélve tervezel meg hogy a haver jó pénzért majd "megmentsen", mint külsös partner. Persze minden esetben kapsz vissza zsebbe...

kereskedelmi szinten ugyanez. Ígérj lehetetlen vállalàst, fizikailag nem megvalósítható határidöt - árazd be - vedd fel a jutalékot, bónuszt - aztán ne érdekeljen, ki és hogy oldja meg, amit összehablatyolsz. Papíron a nagy IT szolgáltató cégeknél MINDEN projekt, ügyfél 30-40% profitarány, tuti biznisz, tapsvihar, de egyébként a megvalósítás végére csoda ha nem mínuszos valami.

Sajnos a magyar vállalati élet erröl a szekértáborról szól: a vállalat érdeke csak papíron érdekeljen, nyugodtan ígérgess saját célod érdekében a vállalat eröforrásaira, más területek költségvetésére. Természetesen tapsolj meg mindenkit úriember mód, aki ugyanezt csinálja.

(#25511) Ripper17 válasza bugizozi (#25453) üzenetére


Ripper17
tag

A cégekben sajnos még mindig a magas beruhàzási budget (CAPEX), alacsony operativ budget (OPEX) megy. Emögött az van, hogy CAPEXen bármikor lehet fogni (nem hagyja jóvá a felettes, húzza az idöt, stb. - rengeteg manager csak abból él, hogy akadályozza a beszerzéseket, "szerintem elég lenne kisebb szerver is", stb.), ha nem jönnek a fönököknél a számok. Házon belül tartható ügy...míg a havi fix operativ kiadások mögött fix szerzödés van, nem lehet csak úgy variálni vele. Pont a nyomtatás vagy akár egy autóflotta viszont az ahol az operativ kellékanyagok, karbantartások a költség nagy része, adja magát hogy havi dijasan vedd igénybe

[ Szerkesztve ]

(#25512) Galopp válasza IO.sys (#25509) üzenetére


Galopp
tag

Mi is az IP-címe a szervereteknek? Csak hogy még idejekorán bekerülhessen a blokklistámba... ;] ;]

(#25513) emvy válasza IO.sys (#25509) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk ez van, es mi Mailgunt hasznalunk, az eleg jol mukodik. Van nehany szazalekos rejection rate, de nem veszelyes.

while (!sleep) sheep++;

(#25514) IO.sys válasza emvy (#25513) üzenetére


IO.sys
őstag

Azóta kiderült, hogy valami disznóság van a történetben, mert 3 napig megy az a kampány, ami a matek szerint 3,5 óra alatt ki kéne menjen. Pff.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25515) Gargouille válasza Galopp (#25512) üzenetére


Gargouille
őstag

Ja hírlevél? Az nálam is automatikusan megy a blacklist-re. :DDD ;]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25516) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Mennyire biztonságos még Windows 7 Home-ot netezésre használni? Egy régi notebookon fut AMD Phenom II n970, 4 GB DDR3 memória. Milyen biztonsági szoftvert lehetne venni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#25517) E.Kaufmann válasza timelord1987 (#25516) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha csak netezésre kell, akkor már miért nem egy Linux Mint pl? Nem vagyok Linux fan, de csak netezésre az is jó, van Firefox meg Chromium.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25518) bugizozi válasza E.Kaufmann (#25517) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 :K vagy KDE neon

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25519) Gargouille válasza timelord1987 (#25516) üzenetére


Gargouille
őstag

Őszintén szólva semennyire, mivel már biztonsági frissítések sincsenek hozzá. Ezen sajnos a különböző "biztonsági szoftverek" sem tudnak segíteni. Én is azt javasolnám, hogy inkább egy Linux disztribúciót válassz helyette, ha a Win 10/11 nem opció.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25520) timelord1987 válasza Gargouille (#25519) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen Mindenkinek a segítséget :R
Windows 10 Home verziót mennyiért lehet hivatalosan venni?

(#25521) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

[windows update, .msu patch]
Azt szeretném megtudni, hogy van-e arra lehetőség windows rendszerekben, amennyiben az érintett gép megkapott egy .msu frissítést és "pending restart" státuszban van, ebből a státuszból úgy induljon újra, hogy a patch ne legyen jóváhagyva, ne "applyolva".
Kvázi miután a gépet újraindítom, újra "pending restart" státuszban legyen.
..
vagy ilyen nem létezik, és a "pending restart" státuszban lévő gépen csak olyat lehet csinálni, hogy a telepített, de még jóvá nem hagyott frissítést visszavonni újraindítás előtt.

Köszönöm előre is válaszokat.

(#25522) plömplöm válasza timelord1987 (#25520) üzenetére


plömplöm
őstag

ha ez a mostani win7 legális, akkor 0huf, win10 elfogadja ugyanazt a termékkulcsot.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#25523) Gargouille válasza timelord1987 (#25520) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem in-place upgrade-el simán tudod 10-re frissíteni. Csinálj egy mentést előtte, hogy vissza tudj állni ha valami gond van. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25524) E.Kaufmann válasza Gargouille (#25523) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kérdés, a Phenom2 és a lapra integrált grafika mit szól ehhez. Úgy rémlik a Phenom esetén is még alig volt meg a Core2 IPC-je.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25525) Gargouille válasza E.Kaufmann (#25524) üzenetére


Gargouille
őstag

Próba-cseresznye. Ezért kell menteni előtte, aztán kiderül, hogy megy-e. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25526) E.Kaufmann válasza Gargouille (#25525) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én a helyébe nem is upgradelnék, hanem pattintanék bele egy kicsi SSD-t, arra telepíteném próbaképp.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25527) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok
Van egy .tid fájlom még anno 2015 ből.
Ezt szeretném átvinni hyper-v -vel.
Mivel lehetne ezt könnyedén átkonvertálni?
disk2vhd vel próbálkoztam de a licenseket nem mentette le.

(#25528) kraftxld válasza kriszrap (#25527) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

nem .tib? Acronis TrueImage?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25529) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok. Egy gyors kérdés: ismertek olyan programot, amivel egy virtuális gép képernyőjét streamelni lehet okos TV-re? Valami olyasmi kellene, ami webszerverként működik a VM-en, és a TV-n a böngészőben lehet kukkolni a VM képernyőjét.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25530) Gombinyó válasza bogabi (#25529) üzenetére


Gombinyó
őstag

Teamviewer webes része? Ha jól emlékszem html5 alapú. Kérdés a tv böngészője támogatott-e.

(#25531) bogabi válasza Gombinyó (#25530) üzenetére


bogabi
senior tag

Sztem a TV Host nem tartalmaz ilyet. Van TV licencünk, a Host-ot rakjuk az összes kliensre a távoli menedzseléshez, de eddig ilyen opcióval nem találkoztam.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25532) bolvar válasza bogabi (#25531) üzenetére


bolvar
senior tag

Vnc alapon valami csodával,vagy vlc stream funkció esetleg? Rtsp-vel is lehet nekimennék. A tv mennyire okos tv? Mert ha nagyon ott a ms rdp app azt csókolom.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25533) Timer válasza bogabi (#25529) üzenetére


Timer
veterán

Google Chrome, az asztalt kiküldöd vele egy HDMI-s chromecastre.

[ Szerkesztve ]

(#25534) kriszrap válasza kraftxld (#25528) üzenetére


kriszrap
tag

Basszus elírtam bocsi :)
Igen Acronis .

(#25535) mtz81 válasza bogabi (#25529) üzenetére


mtz81
tag

Apache guacamole.
Wedes rdp,vnc, stb.

(#25536) kraftxld válasza kriszrap (#25534) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Bootolható image-el elindítani a VM-et és úgy visszaállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25537) bogabi válasza bogabi (#25529) üzenetére


bogabi
senior tag

Köszi mindenkinek. Kutakodtam, de olyan megoldást nem találtam, ami közvetlenül böngészőből, mindenféle plugin/bővítmény nélkül működik. Így marad a TV+RPi kombó, így azért már sokkal tágabbak a lehetőségek (VNC, stb.).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25538) timelord1987 válasza Gargouille (#25523) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen a segítségeket :R
Van recovery partició (előtelepített Windows 7-el lett véve a notebook), akkor is kell mentés? Milyen szoftvert javasoltok?
Windows 10-ről hogy tudok recovery particiót készíteni?

[ Szerkesztve ]

(#25539) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok! Iskolai androidos tabletek menedzselésében kérnék segítséget.
Ki hogyan oldotta meg hogy a diákok korlátozottan férjenek hozzá appokhoz?
Azon belül is csak olyanhoz amit órán használhatnak?
Applock nevezetű appot használom, de sajnos volt hogy frissítések után újra engedélyt kellett adnom neki hogy futhasson minden felett, volt hogy csak későn vettem ez tészre, aztán a leleményes diákok QR kódal már megosztották a wifi jelszót mivel akkor pont nem futott az app valamelyik tableten...
Csináltam korlátozott fiókot a tabletre, wifi beállításokhoz nem férni hozzá, de a további korlátozásokhoz kell úgyis ez az applock, vagy valami hasonló.

Másnak esetleg van valami bevállt módszere, ötlete másik app-ra? :R

(#25540) emvy válasza westcoastog (#25539) üzenetére


emvy
nagyúr

Google Workspace device management. Az iskolanak kell egy Google Workspace account (ingyenes).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#25541) westcoastog válasza emvy (#25540) üzenetére


westcoastog
veterán

Köszi, utánanézek! :R

(#25542) kriszrap válasza kraftxld (#25536) üzenetére


kriszrap
tag

Öhm picit részletesebben letudnád nekem írni köszönöm :)

(#25543) kraftxld válasza kriszrap (#25542) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én nem, de a gyártó már megtette: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25544) Timer


Timer
veterán

Urak, HDMI headless dummy használatának van biztonsági kockázata? Van egy kliensgép, amire rendszeresen TeamViewerezek, de monitor hiányában csak 640*480 a felbontás. Innen apróról szereztem egy ilyen monitor emulátor HDMI kulcsot, de vonakodva használnám, nem tudom, mennyire lehetséges így keylogger / malware telepítése esetleg a rendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#25545) Gargouille válasza Timer (#25544) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez jó kérdés, szerintem nincs túl nagy kockázata, de egy izolált teszt gépen szétvizsgálhatod, hogy meggyőződj róla.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25546) Timer válasza Gargouille (#25545) üzenetére


Timer
veterán

:R Hát ja, de mit vizsgálsz? Azt megnéztem, hogy lemezkezelőbe nem csatolt fel semmit, eszközkezelőben csak egy monitor, vírusvédelem nem ugrik. Ugyanakkor viszont, ahogy lehúztam a laptopról, konkrétan restartolt egyet, és ha rootkitet akarnék telepíteni, én is így tenném... Nehéz kérdés ez. De b*zmeg, hogy nincs arra valami szoftver, hogy létrehozzunk egy virtuális kijelzőt, mint anno a sok CD-ROM emulátor volt, azt nehezen hiszem el...

[ Szerkesztve ]

(#25547) DopeBob válasza Timer (#25546) üzenetére


DopeBob
addikt

Milyen vga? Talan hdmi cec-en keresztul lehetne probalkozni, de azt nem szoktak tamogatni... en nem aggodnek, de ha biztosra akarsz menni (valami szemt tehen menedzsment gep) esetleg tegyel be egy analog vga hdmi convertert a ketto koze.

biztos nincs semmi szoftver ra?

esetleg egy kis ganyolas? :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#25548) kraftxld válasza Timer (#25546) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Régen a PowerStrip-el lehetett mindenféle eszement felbontást heggeszteni, nem működik véletlenül?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25549) Gargouille válasza Timer (#25546) üzenetére


Gargouille
őstag

Kábé én is ezt csinálnám, amit te. Bedugod, vársz, kihúzod és utána a létező összes víruskergetővel végig lehet vizsgálni a gépet keresztbe-hosszába. Nem 100%, de ha semmit nem találsz, akkor jó eséllyel nincs fertőzés.

Amúgy a kihúzáskori restartnak ezer oka lehet, inkább valami bug okozhatja mint rootkit. A dummy vga amúgy sem egy napi használatú dolog, messze nem egy magas kockázatú támadási vektor. Célzott támadáshoz el tudom képzelni, hogy valaki előre gyárt és preparál egy ilyet, de ez nagyon nem mindennapi és amúgy is könnyebb a TV-n keresztül felnyomni a távoli gépet, mint a dummy-val szórakozni (ha már célzott támadás).

Amúgy a minap pont vittünk valahová egy ilyen felügyelet nélküli kis NUC-ot, amin Win10 van (ugyanígy TV-vel érjük el) és semmilyen dummy-t nem dugtunk bele (és monitort, billentyűt sem) és legnagyobb meglepetésemre a TV-vel simán átméretezhető enélkül is. Nem tudom a TV-t fejlesztették vagy a Windows-t, de most már úgy tűnik nem is kell dummy:

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25550) bolvar válasza Timer (#25544) üzenetére


bolvar
senior tag

Ezen én nem igazán aggódnék, hisz csak egy hdmi dummy, mit telepítene hdmi porton keresztül? :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.