Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25801) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

van még aki unify-t használ, de pár régi AP miatt nem tud frissíteni? Log4j sebezhetőségre melyik workaround ajánlott?

Az egyik a log4j fájlok kicserélgetése a másik a log4j2.formatMsgNoLookup változó.

Ha így csinálom meg a service-t az jó?

java -jar lib\ace.jar startsvc -Dlog4j2.formatMsgNoLookups=true

MZ/X

(#25802) DopeBob válasza DopeBob (#25801) üzenetére


DopeBob
addikt

Rossz helyre masoltam, java.exe utan jonne a log4j.

Vagy biztosabb kicserelni a fajlokat?

MZ/X

(#25803) sugarforce válasza DopeBob (#25801) üzenetére


sugarforce
őstag

A java -Dlog4j2.formatMsgNoLookups=true teljesen jo megoldas, de kornyezeti valtozot is rakhatsz be LOG4J_FORMAT_MSG_NO_LOOKUPS=true ertekkel.
Mi par serviceunknel a masodik megoldast alkalmaztuk, atirtuk a chartokat, redeploy es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#25804) Tuib válasza Döglött Róka (#25797) üzenetére


Tuib
aktív tag

Azért a 1:1 Cpu Core - vCPU arány nem mindennapi, simán lehet akár 1:3 1:4-ig menni. Igazad van abban persze, hogy a tényleges Usage és a vCPU váltásokat kezelendő Readiness már sok, és az RDS-en (ami pont szívó ilyen téren :) ) már meglátszik.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#25805) Döglött Róka válasza Tuib (#25804) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Persze hogy nem mindennapi, de annak kene lennie.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25806) bugizozi válasza bugizozi (#25489) üzenetére


bugizozi
őstag

Printer Nightmare megoldás Windows 7-hez

How to fix the Windows 0x0000011b network printing error

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Print]
"RpcAuthnLevelPrivacyEnabled"=dword:00000001

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25807) Döglött Róka válasza bugizozi (#25806) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mármint a not supported win 7hez? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25808) bugizozi válasza Döglött Róka (#25807) üzenetére


bugizozi
őstag

yep :K
VDI rendszerről van szó, már elkezdtük a migrálást Win10-re, de még nem végeztünk. Nem minden alkalmazás, Group policy fut rendesen.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25809) Döglött Róka válasza bugizozi (#25808) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"már elkezdtük a migrálást..." a már erős túlzás itt. A "már" mondjuk 2015-ben lett volna. 2018 környékén simán csak "elkezdtük". 2021-ben viszont a "k*rvára elkéstünk a migrálással" a helyes kifejezés :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25810) Tamy válasza Döglött Róka (#25809) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha ilyen ütemben haladnak, lehet, hogy rögtön Win11-re kellene migrálni, mire a végére érnek már a Win10 is unsupported lesz :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25811) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok .
Olyan problémám lett hogy GPO Applocker valamiért nem működik.
GPO beállítottam a AppIDSvc-t automatikusra állítottam.
Megnézem a szolgáltatásokat egy win 10 en és le van tiltva ... mondom jó manuálisan aktiváltam .

- Itt lenne egy kérdésem ha alapból le van tiltva akkor valamilyen módszerrel tudom aktiválni a szolgáltatást ???

Aktiváltam és nem működőt.
Kiadó tiltást végeztem Word Of Tanks a telepitő exe jet.
Újraindítás nem végeztem a gépen... (arra már nem volt idom.)

Másik kérédés:
Amikor exe-t tiltok nevekkel pl gta_sa.exe akkor amikor be hívom az exet és le okozom utána törölhetem az exeket??

Ez a leírás alapján csináltam:
[link]

Valamilyen frissítés óta változhatott valami ???

(#25812) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv

I5 2 gen, win10, régi laptop.
User bekapta a 2020H2 frissítést, de nem indul a gép vele, login előtt kikapcsol.
Semmit nem tudtam vele eddig csinálni.
Win10 indítóval nem tudja visszaállítani, előző frissítés törlése majd visszaállítás sem megy, cmd-ből wuausrv nincs telepítve hibaüzenet, wifi lekapcsolása sem megy, mert csökkentett módban nincs wifi.
Van valami módja a frissítés lekapcsolásának, vagy nem úszom meg az újratelepítést?
Köszi.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25813) Visormail válasza Panzermeyer (#25812) üzenetére


Visormail
addikt

Márhogy a javítási indítóval a visszaállítás egy frissítés előtti rendszervisszaállítási pontra sem sikerült?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25814) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Nem vagyok otthon ebben a témában ezért fordulok hozzátok! :R

A helyzet a következő van egy LSI SAS 9285CV-8E 1GB RAID vezérlő + BBU ezt össze kötöttem egy sff8088 to sff8088 kábellel egy hp expandert. Az első indulás rendben volt.
Beléptem a MegaRAID Storage Managerbe meg is találta a 4db 4tb hddt mikkor megcsináltam az első "virtualis driveot" akkor kékhalál és újra indult.

újra indulás után megint meghalt de akkor láttam ,hogy erre a hibára hivatkozik:
storport.sys na és innen teljesen tanácstalan vagyok.

Az expander működik mert megpróbáltam egy lsi 8708em2 de ez csak 2tb ismeri fel a hddket ezért fail, igaz ott az expandert 8087 kábellel kötöttem össze.

Valaki tudna nekem ebben segíteni mert már kezdek agyvérzést kapni. :W

(#25815) Döglött Róka válasza Maarki (#25814) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vezerlo miniport driveret frissitsd.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25816) Maarki válasza Döglött Róka (#25815) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia,

Oké és azt, hogy kell?
Sajnos ilyet még nem csináltam :(

(#25817) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Sziasztok! Mivel itt mindig jó ötleteket kapok, gondoltam kérek újra egy gyors segítséget.
Hozzám került egy Asus-Vivobook-Flip-TP202N egyszerű frissítésre, szoftver feltelepítésre. Rutin munka, sima ügy. Milliószor csináltam ilyeneket már. Most viszont nem várt probléma adódott. A legutolsó win10 verzióját tölttöttem le az upda-n keresztül ami a szokásos frissítéseket tartalmazta kiegészülve egy bios update-tel is. Végig ment a folyamat, várjon amíg a gép újra indul. Végigment a frissítés is a gép leállt, nem indult újra. Most pedig be sem kapcsol. A töltő végig be volt dugva zöld ledfény jelzi is hogy be ban dugva, vagy ki van húzva. A bekapcsoló gomb zölden világít ha több mp-ig nyomta tartom a bekapcsoláshoz majd elalszik. Sejtem, hogy mi történhetett, mit gondoltok? Ami a legfontosabb, hogy lehet megjavítani ezt? Köszönöm ha van valami jó ötletetetek.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#25818) Timer válasza ' Tzs , (#25817) üzenetére


Timer
veterán

Akku ki és be, esetleg? Asszem' ez a típus szerelhető.

(#25819) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Próbáltam úgyse indul.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#25820) sziszi-fuszi válasza ' Tzs , (#25819) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Külső monitoron sincs se kép se hang?

Mi alá kell írás?

(#25821) F.E.K.. válasza ' Tzs , (#25817) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Lehet hogy túl egyszerű, de az alaplapi elem nem merült le ugye? (Nem a "fő" akku, hanem az alaplapi elem).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25822) Divi


Divi
aktív tag

Láttatok már ilyet?
Tegnap még boldogan éltem a 4 lemezes Storage-spaces ben felvett parity tömbömmel, rajta egy NTFS volume-mal, rajta a fél életemmel.

Mára pedig ÚGY hogy az összes lemez jelen van, és úgy hogy egészségesnek mondja a tömböt, csak a formázatlan területet látja bármiféle partíció nélkül.

Boldog karácsonyt :(((

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#25823) Maarki válasza Maarki (#25816) üzenetére


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Tudom ,hogy karácsony van és rohadtul senki nem ér rá :C

De már ott tartok ,hogy az egész gépet újra raktam.... Megcsinált 2 virtualdrivot a 3nál meg megint storport.sys erroral kékhalál. Írták,hogy vezérlő miniport dirvert frissíteni hát ilyet még nem csináltam.... a megaraidben megnéztem az lsi kártyának a legujabb drivere van fent hp expandert nem lehet frissíteni vagy a megariadben nem.

itt állnak hegyekben a hddk és nem tudok előre lépni kicsit bajban vagyok.

Valaki 2 bejgli között valami segítséget tud adni ? :R

Segítségeket előre is köszönöm! :R

(#25824) Krix válasza Maarki (#25823) üzenetére


Krix
őstag

A HP expander tuti megy LSI-vel? Én eddig csak HP saját vezérlőivel használtam, azzokal persze simán ment.

If it is not broken then don't fix it!

(#25825) Maarki válasza Krix (#25824) üzenetére


Maarki
aktív tag

Elméletileg igen kell mennie vagyis neki ment: [link] ilyen elven akarom én is megcsinálni van egy régi toronyházam ami már át van alakítva. Abban lenne az expander és a hddk külön táppal,
Ott tartok már újra telepítés után ,hogy össze van kötve elindul minden felismeri indulásnál a rá kötött hddket elindul a win10 megaraid storage managerben is megtalálom a hddket de ahogy meg akarom csinálni a virtualis hddket ,hogy a win10 is felismerje ott kékhalál storport.sys erroral és szevasz.
Megpróbáltam más hddvel ott is.
Ami a videóban van az is lsi kártya. Ami nekem van az a kis tesója ha jól tudom 9285CV-8E.
Jah és legujabb firmware van rajta 3.460.115-6465
Te milyen hp vezérlőt használtál mert már ott tartok ,hogy inkább veszek egy olyat csak menjen mert minden kész össze van rakva de nem megy....

[ Szerkesztve ]

(#25826) Krix válasza Maarki (#25825) üzenetére


Krix
őstag

P410i és P420i de ha jól emlékszem sima P420-al is használtam. Nézd meg mivel kompatibilis az expandered.

If it is not broken then don't fix it!

(#25827) ' Tzs , válasza sziszi-fuszi (#25820) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

sziszi-fuszi: Igen se kép, se hang.
FEK: Nem merűlt le.
Azon gondolkozom, hogy szervízben a bioss-al tudnak valamit kezdeni remélem... :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#25828) gaborbol


gaborbol
őstag

Nem tudom erint e valakit, exchange on premise 2016, egy csomo heyen megallt, mert a beepitett Microsoft spam szuro nem tudja kezelni 2022-es evet. Nem tudom milyen patch van rajtuk, de ez a hiba:

Application log had a FIP-FS error:

The FIP-FS "Microsoft" Scan Engine failed to load. PID: 4476, Error Code: 0x80004005. Error Description: Can't convert "2201010009" to long.

Es minden ott figyel a queue-ba.

[ Szerkesztve ]

(#25829) kraftxld válasza gaborbol (#25828) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, már anyázik is rendesen az internet népe, idén már sokadjára az on-prem Exchange miatt :(
Lassan kezdem azt hinni, hogy ezeket direkt teszik be, hogy minnél többen menjenek O365-re.
Ma lesz hivatalos megoldás, de van workaround: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25830) bogabi válasza gaborbol (#25828) üzenetére


bogabi
senior tag

Nálam reggel 9-re meg volt oldva. Ezért jó feliratkozni néhány szakmai blogra :-)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25831) sziszi-fuszi válasza bogabi (#25830) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Áruld el lécci, hogy miként oldottad meg. (Ha máshogy nem egy linket küldjél.)

gaborbol köszönöm a figyelmeztetést!

Mi alá kell írás?

(#25832) kraftxld válasza sziszi-fuszi (#25831) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25833) sziszi-fuszi válasza kraftxld (#25832) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! De a korábban általad linkelt cikk is ezt javasolja, én azt hittem van olyan megoldás is, hogy ne kelljen kikapcsolni. :R

Mi alá kell írás?

(#25834) kraftxld válasza sziszi-fuszi (#25833) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jelenleg ez a megoldás működik, később az exchange blogon lesz patch / hivatalos workaround.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25835) sziszi-fuszi válasza kraftxld (#25834) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszönöm!

Mi alá kell írás?

(#25836) bogabi válasza sziszi-fuszi (#25831) üzenetére


bogabi
senior tag

Ahogy kraftxld írta, jelenleg csak áthidalni lehet a problémát. Én Asteriksz blogjáról.szeeeztem róla tudomást. Itt is hálás köszönet neki!

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25837) sziszi-fuszi válasza bogabi (#25836) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Neked is köszönöm! Szép újévi ajándék a mikorszopsztól!

Mi alá kell írás?

(#25838) bogabi


bogabi
senior tag

Megérkezett az MS hivatalos átmeneti megoldása a problémára: [link]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25839) E.Kaufmann válasza bogabi (#25838) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ennek a frissítését is csak hálózati meghajtóról lehet futtatni ;] vagy most más mókát találtak ki :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25840) Timer válasza E.Kaufmann (#25839) üzenetére


Timer
veterán

Biztos, ami biztos, én úgy tenném! ;]

(#25841) bogabi válasza E.Kaufmann (#25839) üzenetére


bogabi
senior tag

nekem simán letöltötte, igaz, elég lassan - de ez függhet nyilván a hálózati beállításoktól (kilát-e a netre, vagy nem, stb.)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25842) sanzi89


sanzi89
addikt

Kát darab, egymás mellett futó Cat5e vezeték, 20 méter hossz, UTP teszter szerint mind a 8 ér jól van kötve, igaz egy szakaszon 10 cm-rel mellette fut egy 230V kábel, mindkét végén gigás eszköz és az elérhető sávszélesség 330-330 mbps. Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet a gond mielőtt kicibálom mindkét kábelt és kicserélem legalább Cat6-ra?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25843) Gargouille válasza sanzi89 (#25842) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát ha más egyéb ismeretlen info nincs, akkor biztos ne a kábelt cibáld ki. Mi van a két végén, ami között ennyi az átvitel? (Csomagméret stb.)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25844) sanzi89 válasza Gargouille (#25843) üzenetére


sanzi89
addikt

Már kínomban két Mikrotik rb951g-2hnd dugtam a kábel végeire, és ennek néztem a beépített sebesség tesztjét, igaz most mintha javult volna a dolog, már 640 mbps-t mérek.

Előtte is ugyanígy, a Mikrotik sebesség mérőjét használtam, csak akkor még be volt minden kötve a hálózatba, egyébként akkor két végén TP-Link 8 portos, gigás switchek voltak.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25845) Gargouille válasza sanzi89 (#25844) üzenetére


Gargouille
őstag

Tulajdonképpen mielőtt beleásod magad mélyebbre ha megfogod azt a két eszközt, amivel a gyatra sebességet produkálta, és fogsz egy (vagy két) zsír új (és mondjuk 2 méteres) kábelt és ideiglenesen összedugod azzal, akkor egyből ki fog derülni, hogy a kábel-e a ludas vagy az eszközök. Ha azzal is ugyanazt a sebességet méred, akkor a végpontokon keresed tovább az okokat, ha a kis kábellel meg jó a sebesség, akkor tényleg valami van a régi kábelekkel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25846) sanzi89 válasza Gargouille (#25845) üzenetére


sanzi89
addikt

Így tuti minden, így kb. 970 Mbps-t mértem, azzal maximálisan elégedett vagyok.

Inkább attól félek, hogy kicserélem CAT6-ra, pénz, szívás, és ugyanígy lassú lesz, mert lehet nem is a kábellel van a gond, hanem a kábel környezetével. Azért is van ez a félelmem, mert ezen a telephelyen pl. mindenhol ezt a Cat5e kábelt használtam, van ahol sokkal hosszabb úton, és sehol sincs ilyen gond, itt meg két, nagyjából egy nyomvonalon futó kábellel is ugyanaz a gond. A nyomvonal van falban, falon kívül, csatornában meg szabadon is, önmagában, mellette 230-as vezetékkel, van ahol pár méter koax-szal, szóval nem annyira ideálisak a körülmények.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25847) F.E.K.. válasza sanzi89 (#25846) üzenetére


F.E.K..
senior tag

CAT 6 stp kábelt neki...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25848) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki nem tudja esetleg össze lehet kombinálni Exc Online Plan2 és M365 Business Std licenceket? Kellene a 100GB-os postafiók limit.

MZ/X

(#25849) E.Kaufmann válasza DopeBob (#25848) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Összelehet, nálunk van kettő is. Bár mi egy közvetítőn keresztül vettük/intéztük, nem tudom, közvetlenül a Microsofttól hogy kell igényelni. Amúgy az Outlook attól még csak 50 GB-t fog bírni, vagy nem töltötök le minden levelet vagy be kell kacsolni az online Archívumot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25850) Gargouille válasza sanzi89 (#25846) üzenetére


Gargouille
őstag

Akkor ahogy F.E.K.. kolléga mondja, árnyékolt kábel vagy végső esetben másik kábelút.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.