Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) kraftxld válasza sellerbuyer (#3999) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

AD meg ISA egy gépen? :Y
A másik szerverről vissza lehet replikálni a tartományt megfelelő előkészítés és pucolás után.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4002) Rez_Grof válasza sellerbuyer (#3996) üzenetére


Rez_Grof
őstag

...

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4003) iwu válasza kraftxld (#4001) üzenetére


iwu
addikt

:O

Más, üzemeltetek egy céget, nemrég vettem át. Előzmény 2003 sbs migrálva 2008ra. Ezután kaptam meg őket.
Minden felhasználó a cégnél TARTOMÁNYi rgazda :Y , gondoltam ezen könnyen segítek:p:).
Viszont néhány gépen a felhaszálö profil ezután read only lett...ránézni most nem tok, mert áramszünet van itthon, hogy milyen jogok lettek a local profilon, de azt gondolnám, hogy a saját profilt kéne tudni írni :P .
Járt már így vki?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4004) CsodaPOK válasza iwu (#4003) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Minden felhasználó a cégnél TARTOMÁNYi rgazda

:DD :)) :DD :Y :Y
Most kb egyszerre sírok és nevetek

[ Szerkesztve ]

(#4005) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Mindenkinek nagyon köszönöm a helpet, most egy hét szabi, utána megvárom, mit mond a vezetőség a továbbiakra, hogyan és mit kell kialakítani és annak függvényében vagy migrálni fogok 2008-ra (tartalék szerverről), vagy valami lesz. Köszi még egyszer mindenkinek! :R

(#4006) iwu válasza CsodaPOK (#4004) üzenetére


iwu
addikt

poweradvanceduserek, ennyi:D és ezért a migrálásért fizettek valakinek...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4007) Rez_Grof válasza iwu (#4003) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem ott a jogosultság gondok vannak, mert ugye a local admin csoportbol kiestek a felhasználok egy kicsit, igy lehet, hogy össze vannak keveredve a dolgok.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4008) CsodaPOK válasza iwu (#4006) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Biztos a főnök egyik ismerőse, a szomszéd józsi vagy pista olcsón* megcsinálta.

*Tízszer annyiért, mint amibe került volna. Csak, hogy maradjon az új karikás-propelleres-csillagosra.

[ Szerkesztve ]

(#4009) iwu válasza Rez_Grof (#4007) üzenetére


iwu
addikt

ez sima, de a saját profilját a parasztuser is tudja írni...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4010) anulu válasza CsodaPOK (#4004) üzenetére


anulu
félisten

hangosan felröhögtem. megmutattam kollégáknak. ők is :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4011) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Kinyírták Kenny-t megint! :(
[link]
Vége az SBS sorozatnak, aki teheti tankoljon be SBS 2011-ből, mert még egy évig árulják.
Szerintem ezzel szépen tökönlőtte magát az MS.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4012) gaborbol válasza kraftxld (#4011) üzenetére


gaborbol
őstag

Azert kivancsi lennek milyen tanulmany hatasara alltak elo ezzel az elkepeszto otlettel.
5 eladott szerverbol 2-3 volt SBS.

(#4013) iwu válasza kraftxld (#4011) üzenetére


iwu
addikt

hát ez elég "jó" hír...

nincs benne semmi, limit 1 proci, 25 user...

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4014) anulu válasza kraftxld (#4011) üzenetére


anulu
félisten

komolyan nem értem, miért fájt nekik :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4015) sonar válasza anulu (#4014) üzenetére


sonar
addikt

Mer rohadt kapitalisták és megint a nagyobb profit reményében csinálnak egy baromságot.
:(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4016) kraftxld válasza gaborbol (#4012) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nálunk is az ügyfelek nagyrészénél SBS van, teljesen elégedettek vele, megvan a saját maga hülyeségei de azért kezelhető.
Azért arra kíváncsi vagyok, hogy a pl itt elérhető 20GB/hó ADSL előfizetésekkel (pár borászatnál örülnek ha 2-3Mbit-el hasít) hogy raknak 30 usert a cloud-ba.
Plusz itt jópár cégtípusnál törvényileg meg van határozva, hogy az adat nem mehet országon kívülre.
Majd meglátjuk, de én tuti elrakom talonba az SBS 2011 ISO-kat, meg a hozzá való loadert :DDD ki tudja mikor kellhet ha már az MS nem ad hozzá licenszt és nincs megfelelő helyettesítő termék :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4017) iwu válasza kraftxld (#4016) üzenetére


iwu
addikt

dettó.
bp, xiii, új irodaház, vagy adsl 8mbit, vagy béreltvonal arany áron. 10 fős cég...felhőt mindenkinek! :O

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4018) sellerbuyer válasza iwu (#4017) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát azért nem eszik olyan nagyon forrón azt a bizonyos kását... Meg lehet egyezni a ISP-kel okosba is, csak tudni kell tárgyalni... :U

(#4019) iwu válasza sellerbuyer (#4018) üzenetére


iwu
addikt

ne aggódj, van tapasztalat (pl most álltam át 7 telephellyel komplett távközlésileg, isdn30, béerlt vonalak, stb). CSak nem mindenhol van infrastruktúra, ott meg nem segít a tárgyalás...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4020) sellerbuyer válasza iwu (#4019) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Dede, én pontosan erre céloztam...

(#4021) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Tanácsotokat szeretném kérni.
Adott egy kis cég (10 pc kb ennyi user) igazából egy kikötésük van, hogy céges levelezést szeretnének. Azon gondolkodom, hogy egy SBS-t kellene nekik ajánlani. A levelezéssel vagyok bajban, nincs ilyen jellegű tapasztalatom. Mennyire nehéz egy Exchanget felkonfigurálni? Esetleg érdemes lenne kiszervezni a weboldal szolgáltatójához?
De vajon akkor címtárat hogyan fogja kezelni az Outlook, fénymásolós nyomtató?

Üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4022) iwu válasza sellerbuyer (#4020) üzenetére


iwu
addikt

Nem tudom mire gondolsz, de senki két szép szeméért nem fognak kivinni technikát a szolgáltatók. A mikro kiépítés is húzós egy kis cégnek, de ezek szerint neked akkor jól tejelő klienseid vannak...

Sonar,
A címtár meg a levelezés külön tészta. 10 ember simán mehet ki külső szolgáltatóhoz, a nyomtató meg tud ki is küldeni, ha jól van beállítva (az más kérdés, hogy butaság:) )
Ha meg sajátot akarnak, akkor hajrá sbs (amíg van).

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4023) anulu válasza sonar (#4021) üzenetére


anulu
félisten

SBS-el telepítés után kb 20perc összelőni. ha kell (és Bp-en vagy :) ) akár személyesen is segítek. elvem szerint max asszony receptjeit tárolnám felhőben / külső szolgáltatónál. céges adatot / levelezést semmiképp. (főleg ha a net is a "hulladék" kategóriába esik)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4024) Hedgehanter válasza sonar (#4021) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha csak levelezes kell a cloud az tokeletes, minek szerverre kolteni, tarolni 10 emberre...?

(#4025) sonar válasza anulu (#4023) üzenetére


sonar
addikt

Köszönöm a felajánlást!
Nagyon nem BP, egyenlőre csak tervezési fázisban van a project.

#4024Hedgehanter - nem csak levelezés lenne.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4026) iwu válasza sonar (#4025) üzenetére


iwu
addikt

ha már van net az sbsbe, mindegy hol vagy:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4027) sonar válasza iwu (#4026) üzenetére


sonar
addikt

Ok, de amig csak tervezési fázisban van addig... ;)
Más: ti honnan szoktátok beszerezni a licenszeket, szervereket?
Van vkinek vmi jó forrása?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4028) iwu válasza sonar (#4027) üzenetére


iwu
addikt

Én az ipon.hu -n, ált jobb árat adnak, mint a beszállító...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4029) bobsys


bobsys
addikt

2 DC/DNS server 2003

Van egy webcim ami nem publikus az egyik telco ceg IP telefonjai meg a hozzatartozo softwareek erre a cimre csatlakoznak. Igy a sima nevfeloldas nem mukodik.
Server1-be fel lett veve a forwarderek koze egy ilyesmi, hogy

szolgaltato.server.com.au es a hozzatartozo forwarder ip mondjuk 178.45.65.23
tok jol megy a server 1-en

ugyanezt megcsinaltam server 2-n, kihuztam a halodugot server egybol es nagyon nem talalja meg a szolgaltato.server.com.au-hoz tartozo IPt.

En meg nem ertem.
Ha Server2-nek megadom a webcimhez a server1-et is mint forwarder akkor server2-n is megy a dolog.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4030) anulu válasza bobsys (#4029) üzenetére


anulu
félisten

ööö, gondolom event meg DNS logot is néztél és semmi :)
részemről az első kanyart úgy futnám, hogy mindíg csak 1 DNS server van a hálóban. 1-re felveszed, test, megy, süti. 2-es bedug, 1-es kihúz, 2-esre felvesz. vagy ezt is próbáltad?

amúgy jó nagy x akta így leírva :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4031) bobsys válasza anulu (#4030) üzenetére


bobsys
addikt

probaltam, csak akkor megy ha 1-es be van dugva
event logot neztem, asszem :)
de tegnap valamelyik okos kinyirta a sajat ceges exchanget, szerintem ma azzal leszel elfoglalva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4032) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, bocsanat, hogy kibickent bekerdezek, de tudtok-e valami DNS changer jutilt, ami kis meretu es lehetoleg freeware? Egy szem desktop gephez kellene, win7 x64 ala.

koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4033) CsodaPOK válasza Balinov (#4032) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Network sharing center? :D
Vagy netsh batch fájl.

(#4034) Rez_Grof válasza bobsys (#4031) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát ez is izgi dolgokat tud megmutatni:

nslookup
set debug
set db2

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4035) bobsys válasza Rez_Grof (#4034) üzenetére


bobsys
addikt

hat mivel a server1 be van love forwardernek ezert megy a nevfeloldas
ha nincs megadva akkor meg kapom a nagy semmit

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4036) bpx válasza Balinov (#4032) üzenetére


bpx
őstag

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" static 192.168.1.1

(#4037) Balinov válasza bpx (#4036) üzenetére


Balinov
félisten

koszi Neked is, meg CsodaPOK-nak. :R

szoval akkor kell 2 batch fajlt krealnom, es gyk, copy/pastelhetem amit irtal, termeszetesen a DNS cimeket atirva

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4038) Roxeus


Roxeus
tag

2 napja szenvedek egy WinBuilderrel, egy saját WinPe rendszer összeillesztéséhez, de most derült ki, hogy többekközt nincs benne hálózati printer support... :((

Kérdésem az lenne, hogy van-e valami egyszerűbb megoldás arra, hogy tegyük fel feltelepítek egy előkészített Windows-t, majd abból létrehozok egy ISO-t, vagy VHD-t. A cél az, hogy ez az előkészített rendszer minden rendszerindításkor visszaálljon, azaz a módosítások ne mentődjenek el. PXE boot sajnos nem jöhet szóba, mert nincsenek egy hálózaton, illetve a betöltési sebesség is fontos.

(#4039) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Tudtok valamit mondani arra, hogy mivel lehetne mérni a RAID tömb sebességét?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4040) bobsys válasza sonar (#4039) üzenetére


bobsys
addikt

Mi ezzel

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4041) efem válasza Roxeus (#4038) üzenetére


efem
tag

nem kotekedeskepp, de ahol mar van egy AD, ott a halozati nyomtatok kitolasa logon scriptel, vagy GP-n kellene hogy tortenjen ... ? pl hogy azt az iso-t kesobb is lehessen hasznalni, es ne kelljen minden nyomtatonal ujracsinalni?
amugy meg ha a "netkavezos" modszert akarod alkalmazni, erre microsoft kiadott/megvett par eve egy nagyszeru eszkozt erre(ingyen!), de sajnos a nevere nem emlekszem

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4042) efem válasza efem (#4041) üzenetére


efem
tag

meg is van, Windows SteadyState

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4043) InfiniteReality válasza Roxeus (#4038) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mandatory profile adminjog nélkül? Nem tud telepíteni, nem tudja piszkálni. Menteni meg lehet hálózati drive-ra.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4044) Roxeus válasza efem (#4041) üzenetére


Roxeus
tag

Köszönöm, ez a SteadyState nem is volt ismerős eddig. Egyedül az a kár, hogy win7-tel nem kompatibilis.
Tulajdonképpen a "netkávézós" módszer kellene, de annyi engedelemmel, hogy akár a session alatt telepíthetnek is, de az előző felhasználóról semmilyen adat ne legyen visszakereshető, és minden módosítás visszaálljon a kikapcsolás / kijelentkezés után.

InfiniteReality: Köszönöm, ennek is utánajárok, hogy melyik lenne a legcélszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#4045) CsodaPOK válasza Roxeus (#4044) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Virtuális gépek nem jöhetnek szóba?
Undo Disk-kel nagyon egyszerűen meg lehetne oldani.

(#4046) efem válasza Roxeus (#4044) üzenetére


efem
tag

hatha hasznat veszed ;)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4048) sellerbuyer válasza moha bácsi (#4047) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Tutira elszúrtál valamilyen beállítást exportkor, vagy importkor. Az oprendszernek semmi köze nincs az adatbázis dumphoz. A legáltalánosabb probléma elég triviális szokik lenni: nem kattintasz rá az adatbázis nevére a PhPMyAdmin bal oldalán, mielőtt importálsz, vagy ugyan ez exportkor. Lehet, hogy csak egy táblát exportáltál, nem az egész adatbázist... Millió féle hiba lehet, így látatlanban nehéz megmondani. Mi a hibaüzenet importkor?

Egyébként szerény véleményem szerint publikus (web)szervernek soha ne használj Win-t, csakis Linuxot. Bocs, csak nem bírtam megállni. :U

(#4049) efem válasza sellerbuyer (#4048) üzenetére


efem
tag

[nem flame inditaskent] nalunk jopar szaz / ezer oldal fut tobbnyire windows alapokon (98% felett), es nem aprocska oldalak

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.