Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26001) bolvar válasza pityaa23 (#25991) üzenetére


bolvar
senior tag

Ha van már meglévő o365-tok 2 perc guesteket hozzáadni, és sharepointon megosztasz velük egy excelt, ha nincs rommá makrózva vagy hivatkozva.
Bár én nem pont ilyenre egy owncloud szervert tettem fel hogy külsősökkel osszunk meg dolgokat.
Elvileg van o365 integrációja is.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#26002) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Pici, új ügyfél megy a cloudba.
Miami DC-ből a fizikai vason futó ESXi 5.5-ről migráltuk a Win 2008 R2 + SQL 2008 R2 gépet :DDD
Lesz még itt dolog, hogy rendesen cloud native legyen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26003) bogabi válasza kraftxld (#26002) üzenetére


bogabi
senior tag

Usákoknál is vannak még ilyenek? Mondjuk jobb (nem), mintha 2003 lenne, ne adj' isten NT.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#26004) kraftxld válasza bogabi (#26003) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Persze, ott a legrosszabb a helyzet főleg az SMB szektorban.
Régi vasak, gari idő lejárta után 5 évvel még hajtják ezerrel, még mindig az onprem-et tolják, iszonyat kókányolások, elég lassan mozognak az új technológiák felé.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26005) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Azure AD Connect frissítés Next-Next-Finish kb?

4 Proven Steps to Upgrade Azure AD Connect

1.6.16.0-ról kellene frissíteni 2.0.91.0-ra. Kell valamitől tartanom vagy előjöhet valami ismert hiba?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26006) kraftxld válasza bugizozi (#26005) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, általában next-next finish.
Backup nem árt előtte :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26007) norba69 válasza kraftxld (#26006) üzenetére


norba69
senior tag

Mi az a tevékenység, ami előtt nem kell a backup? (backupon kívül) :)

(#26008) Timer válasza norba69 (#26007) üzenetére


Timer
veterán

A felmondás.

(#26009) X Factor válasza Timer (#26008) üzenetére


X Factor
addikt

Hy,

Ezen unifi fiber kábellel lehet kötni a 25gbps sfp28-at?

USG XG16-ok (3db) lennének cserélve Aggregation Pro-ra, és a core switchek ennek megfeleloen 25gbps-el osszekotve.

Ugyanitt, ha valakit diszkont áron érdekelnek az XG16-ok, akkor irjon nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#26010) kraftxld válasza X Factor (#26009) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha nincsenek messze én DAC kábellel kötném össze, mert így nem kell plusz modulokat venni. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26011) X Factor válasza kraftxld (#26010) üzenetére


X Factor
addikt

Úgy néz ki h. 2 irodarész van. Mindegyikben egy egy xg16 szolgál core switchként.

Ezt a 2 irodarészt köti összi egy harmadik xg16, egy köztes kis klimazott helyisegben.

2*10gbps van most trunkolva koztuk. Mert az egyik részen vfx munkalatok folynak, ott nvme ssd és sata ssd nasok, illetve render node-k 10gbps kapcsolattal. (kb 20db) plusz a ws kliensek sima gigabiten.

Illetve most mar a koztes helyisegbe is most kerul be 6db 4gpu-s 4U-s render node.

Kezd szuk keresztmetszett lenni, peak load-k eseten a 20gbps. Erre pont lattam a unifi kinalatban az aggregation pro-kat, ami nekunk tokeletes az enxtreprise xg24-el kiegeszitve.

Viszont a 2 helyiseg 70m-re van egymastol, kozepen, kb 30-30m van az a helyiseg ahol a LINK switch uzemel.

A 3 helyiseg network rackjaiban a core switchekrol DAC-al van a tobbi bekabelezve, usw 48-ak és poe switchek, kameraknak és wifinek. De ekkora tavolsaghoz most a fenti kabelt hasznaljuk, a 3 xg16 osszekotesehez. Szeretjuk, mert csak 1-1 kabelt kellett behuzni, viszont nem szivesne szednem szet megint a mennyezetett, h. kozel 100 métert végig huzogassak, csak a unifi oldalan nem igazan talaltam errol infot. Modul ára nem probléma, azaz elv h. minden menjen, és best practice eljarasok alapjan epitjuk az infrat

Make things work

(#26012) kraftxld válasza X Factor (#26011) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ja, értem, már meglévő kábel.
Hááát, az Unifi kábel specifikációjában nincs benne pontosan, de sztem hasonló LC modulokkal menne: [link]
De nem kell szentírásnak venni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26013) X Factor válasza kraftxld (#26012) üzenetére


X Factor
addikt

Oh van most már a unifi nak is LC modulja (25gbpps, és 100m-t kell választani és kilistazza)

Attol nem félek, inkább h. vmi mas fc kábel kéne, csak errol nem láttam semmit az official doksikban.

Egyedül a kábelról nem találtam official info-t, de max ha a héten megjönnek a switchek, akkor a meglevo szabad fiber szalakon nézek egy tesztet.

Illetve, itthoni Sophos kepviselhethez, van valakinek contatja? XG210-hez kéne egy 10gbps flexi module, vagy ajánlat nagyobb XG-re, ami minimalisan tud vmit kezdeni DPI szinten 10gbps-el, vagy hagyjuk az egészet, és csak cloud backup-ra lelesz választva backblaze-hez.

Make things work

(#26014) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, egy ismerősöm kérdezi, hogy 1 router és 2 switch összekapcsolása hogyan jobb? switch-eket láncolni vagy mindkét switch a routerre csatlakozzon? Nem tudom az egyértelmű választ.

(#26015) F.E.K.. válasza MTbc (#26014) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jó lenne tudni, hogy mi a cél és az adottságok?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#26016) MasterDeeJay válasza MTbc (#26014) üzenetére

Sávszélesség szempontjából van érdekessége. Mindkettő külön külön kap egy LAN-t akkor mindkettő terhelése esetén két kábelen megy ugyan az a sávszél. Ha láncolva van akkor a láncban középső sw és router között csak egy kábel van, logikusan kevesebb a sávszél.
Ugyanakkor fontos lehet az is hogy melyik irányban van mennyi terhelés. Mondjuk ha van egy bejövő neted de van NAS is a képben amit belső hálóról érnek el a másik switchről akkor lehet nem jó a routeren keresztül keresztülvinni mindent.
Szóval eszközöktől is függ.
Ha a routeren csak egy bejövő net van akkor igazából a külön külön kábel switchenként a jobb. De amint vannak a hálózatban egyéb dolgok amik nagyobb sávszélt mozgatnak meg akkor már borulhat a dolog.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26017) MTbc válasza MasterDeeJay (#26016) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi!
Mivel átlagos otthoni környezet nincs nagy adatmozgás. PoE switch kameráknak az egyik és másik a ház hálózatát szolgálja NAS-al media stream-nek lesz leginkább használva.

(#26018) Zeteny06


Zeteny06
csendes tag

Sziasztok!

Tegnapi nap folyamán egy régi merevlemez MBR tábláját/partícióját töröltem, ne kérdezzétek, hogy hogyan én se tudom, lényeg a lényeg megtörtént.

Windows Lemezkezelő azt írja, hogy a meghajtó érvénytelen.
A Recuva az írja, hogy "Unable to determine file system type" vagyis nem ismeri fel a fájlrendszer típusát.
A Wondershare Recoverit gyönyörűen látja az össze fájlt a meghajtón, de nem szeretnék 30eFt-ot fizetni érte, és kerestem hasonló programokat, de egyik se sokkal olcsóbb.

Esetleg van valami ingyenes megoldás, vagy ugrott az a 30k?

Előre is köszi! :R

znagy.hu

(#26019) Timer válasza Zeteny06 (#26018) üzenetére


Timer
veterán

UFS Exlporer. Van demója, nézd meg, hogy a Standard verzió látja-e a fájlokat, az csak 22 ezer. A Professional biztosan fogja, de az 600 euró... A szoftver egyébként marha jó, sokkal több mindent "lát", mint a Recuva, például. Sikerült már vele szétesett RAID tömb alól is adatt menteni (igaz, az a Professional volt, még néhány évvel ezelőtt, most mintha már külön termék lenne erre náluk).

(#26020) Zeteny06 válasza Timer (#26019) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Köszi, ránézek.

znagy.hu

(#26021) Pyttawrx válasza Zeteny06 (#26018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Esetleg ez?
MiniTool Partition Wizard Free progi. Én anno még régen vettem meg azóta is nagyon sok mindenre használom. Pl hibás HDD-ről is sikerült visszaállítani partíciót és adatot is. Én szeretem

[ Szerkesztve ]

(#26022) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Thunderbird progiban létrehoznék egy 2017 nevű mappát, mint helyi mappa, de ezt a nasra tenném rá. (Ez nyilván ok eddig). DE! Ezt a levelezést 3 ember is nézi házon kívül is, és azt szeretném, ha ez a mappa bárhonnan látható elérhető legyen, hogy tudjanak kersesni benne.
Synology DS118 a NAS. Hogy lehet ezt kivitelezni. Router, vagy a NAS DDNS-en keresztül esetleg? Valaki csinált már ilyet?
Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#26023) Zeteny06 válasza Pyttawrx (#26021) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Szia!

Köszi szépen :R , de már megoldottam a problémát.
Megvettem az UFS Explorer Standard Recovery-t, amit Timer ajánlott. Néztem a MiniToolt-t is, de nekem a Pro Verzió kellett volna ehhez a feladathoz, ami 109$, az UFS-t pedig csak 59€.
Illetve az UFS ingyenes verziója jobban meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

znagy.hu

(#26024) Pyttawrx válasza Zeteny06 (#26023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A lényeg hogy sikerült. :C

(#26025) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Olyat szeretnék csinálni hogy
Unifi Controlt úgy szeretném használni hogy a saját gépemen telepítem itt a suliba kollégium AP szeretném elérni egy másik hálózaton.

Suli háló 172.16.x.x
Kollégium 172.17.x.x

Annyi hogy VPN keresztül van suli és a kollégium össze kötve.

Mindent láttok oda vissza csak valahogy megkéne adni Unifi controlnak hogy arra keressen ez valahogy lehetséges?

DHCP Option 43 írják nagyon de sajnos nem tudom hogy mire is jó egyáltalán.
Segítségeteket Előre köszönöm.

(#26026) VeryByte válasza kriszrap (#26025) üzenetére


VeryByte
őstag

Az AP-k fix IP-címen vannak vagy DHCP-n kapnak IP-t?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26027) kriszrap válasza VeryByte (#26026) üzenetére


kriszrap
tag

Fix ipsek :)
szerk:
Manuálisan nem tudodk adoptálni vagy nem tudok róla :)

[ Szerkesztve ]

(#26028) VeryByte válasza kriszrap (#26027) üzenetére


VeryByte
őstag

ssh-z be az AP-kra és set inform a barátod.
Mondjuk én a két helyet két külön site-nak csinálnám meg, jobb a kezelhetőség - számomra.
Ha már valahová felkerült az AP, akkor a site-ok között simán mozgathatod.

Ha fix IP, akkor a DHCP 43-at felejtsd el.
A DHCP 43 egyébként arra jó, hogy a DHCP kiszolgálón mondod meg, hogy ki a csoda a controller, így az AP oda fog szépen csatlakozni. Gyakorlatilag a set inform automatizált változata.
Pl. ennek definiálására az Edgerouter DHCP részben külön lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26029) kriszrap válasza VeryByte (#26028) üzenetére


kriszrap
tag

Rendben Köszönöm.
DHCP 43 pontosan mi is az ?

(#26030) kriszrap válasza kriszrap (#26029) üzenetére


kriszrap
tag

sikerült köszönöm.

(#26031) goodboy007


goodboy007
senior tag

Sziasztok,

"Twilio SendGrid"-del volt már valakinek innen dolga?
Főnök nagyon rám akarja dobni a német kollegáról, aki csinálja.
Kaptam hozzá valamiféle dokumentációt és M365-ben otthonosan mozgom, de szkeptikus vagyok a "nagyon egyszerű üzemeltetni/minimális tennivaló van vele" dolgot illetően.

Egy megkeresés volt eddig, ahol a user azt mondta, hogy az M365-ös throttling beállításokhoz képest ez engedékenyebb, pl. nagyobb mennyiségű levelet lehet rajta keresztül relay-elni.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#26032) emvy válasza goodboy007 (#26031) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi a kérdés?

while (!sleep) sheep++;

(#26033) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Exchange szerveren van lehetőség beállítani, hogy bizonyos idő múlva küldje csak ki a leveleket és így esetleg van idő visszahívni az emailt?

(#26034) bogabi válasza pityaa23 (#26033) üzenetére


bogabi
senior tag

Azzal azért jó tisztában lenni, hogy csak azonos Exchange organizáción belül működik ez a funkció. Ha mondjuk gmail-re küldesz ki egy levelet, azt nem tudod visszavonni.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#26035) pityaa23 válasza bogabi (#26034) üzenetére


pityaa23
senior tag

Áh értem, köszi! Ugyan ez vonatkozik az egyénileg outlookban beállítottra is?

(#26036) bogabi válasza pityaa23 (#26035) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem értem pontosan, mire gondolsz, de ha pl. Outlook-ban mondjuk egy GMail-es fiókot állítasz be, akkor ott nem fog.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#26037) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.

Lenne egy elméletem de remélem működhet.
Van 2 szerverem Mindegyiken van dhcp,AD,dns, szerver stb.

Ha replikációs szolgáltatással át szinkronizálom az adatokat PL Szerver1 Szerver2 re és még a megosztásokat is sikerülne akkor megszeretném oldani hogy ha valamelyik szerver meghibásodna akkor a másik szerver át venné a szerepét a Szerver 2.

Így a felhasználó amig szerelek hozzá fér az adatokhoz és nem zavarnám a munkát.
És itt elkezdtem picit gondolkodni és eszembe jutott a tartományi név.

Tartományi domain név vissza adja a szerverek ipcímét (nslookup).
És itt jön igazán a kérdésem ha egy felhasználónak felcsatolom a meghajtóját domain névre hivatkozva xy.hu és úgy csatolom fel a meghajtót akkor ha valamelyik szervert lekapcsolom
pl szerver 1 et akkor "átvált" a másik szerverre Szerver2 -re befagyás nélkül?

Elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredet csak próbáltam elmagyarázni mit szeretnék.

(#26038) kraftxld válasza kriszrap (#26037) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A fiatal szovjet mérnökök erre a problémára találták fel a DFS-t és a DFS replikációt :)

És egy jótanács, egy suliban nem kell ennyire tolni a HA-t ;) könnyen, hamar drága limitekbe ütközhetsz.
Virtualizálva, HA-val vagy VM replikációval, gyorsabban, egyszerűbben tudsz jobb eredményeket elérni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26039) Gargouille válasza kriszrap (#26037) üzenetére


Gargouille
őstag

Jól beszél az előttem szóló, 2db Hyper-V szerver (akár core), egy VM-re mindent ráraksz és cluster-t csinálsz, aztán akkor a két szerver között kedvedre rakosgathatod a VM-et leállás nélkül. Egyszerűbb verzióban meg ugyanez, de cluster nélkül, csak replika van a két Hyper-V közt. Minimális leállással úgy is pakolászhatod a VM-et.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#26040) gaborbol


gaborbol
őstag

Nagyon kemenyen raalltak a csalok a megtevesztesre. Gondolom sokakat nagyon nem fog erinteni odahaza, de iden a harmadik esetunk, hogy feltorik a mailboxot kis cegnel vagy A cegnel vagy B cegnel es nem csinalnak "semmit "mint hetekig olvasgatjak az emaileket.

Gyakorlatilag megtanuljak, hogy ki kicsoda, es honnan ki szokott penzt utalni hova es hogyan.
Amikor mar elegge ismerik a szitut es kimegy egy utalasi kerelem, A es B ceg lebeszeli egymas kozott( telefonon is) , hogy akkor pl 100.000- 250k-t( dollart) utalnak a jovo heten - bol B-be. Lehet mar evek ota csinaljak soha nem volt gond ismerik egymast, az uzlet resze....

Jonnek ilyenkor a csalok, Vettek domaint ahol a B ceg neve egy "i" betu helyett "l" betu volt, fellottek O365-re. Oda szepen bemasoltak az eredeti emaileket es "tovabbitva" kikuldtek hajnalban egy emailt, hogy jajjaj rossz bankszamlaszamot kuldtek es inkabb ide egy masik szamlara kene utalni.
Szinten vettek egy helyi telefonszamot , hogy ma nem leszek az irodaban , de itt a privat szamom, ha kerdes van hivjatok....

Termeszetesen beszoptak .

2 ora mulva azert eszrevettek, hogy valami nem stimmel, a bank mar szettarja a kezet, hogy sajnos percek alatt elment az utalas es ennyi, semmit sem tehetnek.

FBI-nal feljelentes , bank visszahiv hogy a hivatalos szervek ertesitve lettek es keszuljenek a telefonra, egybol valltozott a kommunkiacio, dolgozunk rajta, valoszinu vissza tudjuk szerezni az osszeget vagy jelentos reszet, stb szoval itt is nagy valltozas kell.

Nem tudom ,hogy inkabb kifizeti a bank a buktat, csak ne legyen belole ugy, vagy valoban megprobaljak visszakovetni a penzt valahogy, de valoszinu ilyen piti osszegnel nagyon nem torik magukat.
A ceg meg annyira nem nagy a dolgozo aki elkuldte az osszeget meg gyomogorccsel ul a monitor elott.

Termeszetesen mi A cegnel "vagyunk" van two factor, spam szuro, de a B cegenel nem volt es siman beszoptak rajtuk keresztul.

Erdekes ,hogy Barracuda az elso hamis emailt kivagta a csaloktol, de a aztan ujra probalkoztak akkor mar volt SFP record es az siman atment.

[ Szerkesztve ]

(#26041) Gargouille válasza gaborbol (#26040) üzenetére


Gargouille
őstag

Mi két évvel ezelőtt egy hazai KKV ügyfelünknél találkoztunk egy ehhez nagyon hasonlóval. Ott egy szomszédos országbéli partner cég (nagy cég) levelezése kompromittálódott, a csalók onnan spájzolták be az információkat, majd ugyanígy megtévesztő domainről küldtek levelet a KKV ügyvezetőjének egy utalásos dologról, de úgy, hogy a levélben benne voltak az előzmények meg az üv saját korábbi válaszai is, szóval full eredetinek látszott a levél. Az üv csak mobilról nézte meg a levelet, fel sem merült a gyanú, utaltak is (valamit vásároltak korábban ettől a külföldi partnertől, ennek az ellenértékét kellett kifizetni, szóval még az alkalmat is jól időzítették).

Mikor hozzánk fordultak (már csak utólag) mi is csak a levél fejlécből vadásztuk össze, hogy hol lóg ki a lóláb. Amúgy a levél ijesztően profi volt, a nyelvezet is, a szóhasználat full ugyanaz mint az előzményekben, simán bárki benyalta volna, látszott, hogy alaposan felkészültek a csalók.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#26042) gaborbol válasza Gargouille (#26041) üzenetére


gaborbol
őstag

"a levélben benne voltak az előzmények meg az üv saját korábbi válaszai is, szóval full eredetinek látszott a levél. "

Itt is ugyan igy volt :W Es nalunk is az angol tok hibtalan tobbszor atnezve is csak egy nyelvtani hiba van benne, egy kiralyi tobbes szam. Gyakorlatilag meg nem mondod, hogy kilog a lolab. Mostantol , minden egyes utalas elott kell majd egy fax megerosites meg egy telefonos megerosites a hivatalos ceges telefonszamrol, aztan persze a caller ID-t sem tart sokaig rahekkelni barmire. Mi is meg tudjuk csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#26043) bobsys válasza gaborbol (#26042) üzenetére


bobsys
addikt

mindegy

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26044) Timer


Timer
veterán

Fax, telefon, postagalamb. Szép, új világ.

(#26045) bolvar válasza kriszrap (#26037) üzenetére


bolvar
senior tag

Ha a DC miatt aggódsz abból több is lehet a domainedbe és köztük megy a szinkron. Nekünk is 3 van georedundánsan pl :D
A file megosztásra meg dfs ahogy írták ha wines környezet persze minden :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#26046) Visormail


Visormail
addikt

Üdv! Az miért van, hogy sysprepelt W10 klón régebbi gépeken elhasal az első indítás során és kiírja ezt a hibát [Miért indult újra a számítógépem?] Ezt újabb gépeken nem csinálja, a klón amúgy mbr-es. Ilyenkor előfordul, hogy a továbbra klikkelve 2x vagy 3x próbálkozásra túllendül rajta és onnantól kezdve nincs gond, van olyan ahol van frissebb bios és a frissítés után már egyből felmegy. Mintha a 18-19es buildeknél még nem lett volna ilyen, inkább a 20xx-tól találkozok ezzel. Ennek tudja valaki az okát?

Ha a sysprepet nem futtatom, csak simán leklónozom, akkor nincs a hiba.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#26047) Visormail válasza Visormail (#26046) üzenetére


Visormail
addikt

Az unattend.xml nem tetszett neki.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#26048) bobsys


bobsys
addikt

Ha valaki esetleg belefut egy listaba amin az Okta breach altal erintett cegek listaja van, dobjon egy uzenetet, legyen oly szives.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26049) bugizozi válasza gaborbol (#26040) üzenetére


bugizozi
őstag

Azta nem semmi... a csalók is mi munkát beletesznek az ilyen megtévesztésekbe...
Szabad tudni esetleg valami infót a másik két esetről? :B
Én mint laikus, kívülálló, hozzá nem értő nagyon szeretem az ilyen sztorikat a Hack és Lángos podcastet rendszeresen hallgatom emiatt :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26050) gaborbol válasza bugizozi (#26049) üzenetére


gaborbol
őstag

Ugyan ez mind a ket eset, ugy nez ki, hogy most erre alltak ra nem a cryptolocker-re. Persze abbol bejott parezer vagy par tizezer dollar egy ilyen cegtol, ebbol meg siman negyed milla.

Meg annyit, hogy mi csak uzemeltetest vegzunk tehat semmi forensic nagyon nincs, nem nyomozunk kimondottan, kulon atadjuk a biztosito alltal felberelt szakertoknek a hozzaferest logokat barmit.

Persze azt megnezzunk, hogy a ceg ahol vagyunk lett-e torve vagy-nem, honnan jelentkeztek be, miota kotelezoen be van kapcsolva a 2 factor azota nagyon nem volt gaz, de mivel a partnercegnel nem volt es azt hasznaltal ki a csalashoz elegge megleptek vele.

Az elso ugyfelnel a forensic expert majdnem egy honapot dolgozott rajta, hogy konkretan milyen emailt olvastak honnan jottek, kik lehettek...... Ertelem szeruen a biztosito fizeti ezt is, szoval szerintem nyujtjak amedig csak lehet. Meg egy konyvelonel, vagy ugyvednel is gaz, de amikor orvosi ceggel esik meg, es ott lehet eleg sok betegre nezo adat a levelezesbe, ott nagyon komolyan bele lehet szaladni a pofonfaba felelosseg teren.

Nagy tanulsag, Cyber IT biztositas legyen mindenhol, mert a biztosito kifizeti a kart. Eddig minden ugyfelnel fizettek tokkal vonoval mindent . Nem, hogy nem kellett oket nyektetni a penzert, hanem ok hivogattak az ugyfelet, hogy kuldenek a penzt, csak varjak a bankot hogy azt mondjak, hogy a penz elveszett.
A bank meg persze huzza a szajat, hogy hat lehet meglesz ez, csak turelem...nyomoznak :DDD

Es zaraskeppen, annyit elejtett az egyik forensic alkalmazott, hogy a vilag legagyobb cegeinek is dolgoznak es ott ilyen tobbmillio dollaros utalasokat is ki tudnak sikkasztani a bunozo bacsik vagy nenik ugyan igy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.