Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19001) TheProb


TheProb
veterán

MDM megoldást tud valaki ajánlani?

Sok helyen az Airwatch-ot istenítik, de hogy miért is olyan jó, arról még nem találtam exact infót. Meg tekintve, hogy VMware nem K drága?

Jelenleg a GravityZone megoldását kezdtem volna tesztelni, de eddig eléggé ipari hulladéknak tűnik.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19002) bogabi válasza TheProb (#19001) üzenetére


bogabi
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok, mert nálunk is be kell vezetni valamit (androidos ökoszisztéma). Sophos vagy Airwatch? Vagy más? Ez itt a kérdés...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19003) kraftxld válasza TheProb (#19001) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mik az igények, és mennyi pénz van rá?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19004) TheProb válasza kraftxld (#19003) üzenetére


TheProb
veterán

Kell KKV-nak és nagy multinak is. Utóbbinál nyilván kevésbé számít a zsé, de előbbinek minél olcsóbb annál jobb lesz a mentalitása.

Egyelőre csak az alap dolgok amik biztosan kellenek, pl. Remote wipe, gps tracking, app/install controll, zárolási policy, netán titkosítás, stb. Meg magának az agent-nek a védelme, bitdefender-ét simán le lehetett törölni, így kb semmi értelme nem volt. Meg persze legalább szifon és droid teljes értékű kezelését tudja.

Jelenleg úgy néz ki, hogy kipróbáljuk az Airwatch-ot, meg még a mobileiron-t beszéltük. Bár utóbbinak nemtom még, hogy van-e trialja. Meg az eléggé űrhajó, előző helyen azt kellett használni.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19005) sutszi


sutszi
veterán

Akadt egy kis gondom. Épített otthoni szerver RAID1 tömb controllere(HP P410) azt mondja az egyik lemezre :
Last Failure Reason: Write retries failed.

Az egész tömb VMFS-re van formázva és ESXI alá datastoreként van felvéve. Az a gond, hogy ezen vannak a VM-ek. Mivel ilyen helyzettel még nem találkoztam újraindítani sem merem, mert nem tudom mi fog történni. Előbb szeretném lehúzni róla a gépeket. Még nincs kialakított mentési folyamatom, sajnos addig még nem jutottam el. Most viszont helyzet van és gyorsan le kellene menteni róla az összes virtuális gépet. Exporttal próbálkoztam webes felületről de nem működik.

Mi a legegyszerűbb megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19006) TheProb válasza sutszi (#19005) üzenetére


TheProb
veterán

RAID1, tehát az egyik diszken még ott vannak az adatok, szerintem annyira nem kell szarni.Ha hot swap akkor kicseréled on the fly a hibás lemezt és újraépíti a tömböt. Amúgy meg leállítod és ugyan ez a scenario.
Én nem látom értelmét ennek a lementegetős gondolatnak, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19007) szallasi007 válasza TheProb (#19006) üzenetére


szallasi007
őstag

+1 kicsit sokáig tart de le fog menni, amíg szinkronizál degraded lesz a RAID státusza

(#19008) sutszi


sutszi
veterán

Köszi a segítséget.

Kicsit szívás mert nincs itthon csere lemez.
3 hónapos WD Gold így megdöglik azon kicsit meglepődöm. De ha kiszedem akkor ránézek gépen a SMART-ra.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19009) sutszi


sutszi
veterán

Kivettem ma a lemezt és megnéztem HD Sentinel alatt, hogy mi a gond. A Lemez 100%-os és nincs vele probléma. Viszont jelezte, hogy 69 alkalommal volt probléma az adatkapcsolattal... Ez alapján kábelre tippelek. Sima ebay-es kábel ami 1000Ft körül volt, de ahhoz képest, hogy fizikailag senki sem bántja, nem értem miért halódik. Tesztképp visszatettem mindent az eredeti állapotba. Most minden okés a lemezekkel. A P410 státuszban megjelent a ready for rebuilding felirat.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19010) gaborbol


gaborbol
őstag

Gyalog user egy cegnel valahogy megszerezte az egyik domain admin jelszot, meg nem tudni hogyan, de abbol valahogy megszerzett egy masik admin jelszot amit senki nem hasznalt evek ota.
Exchange 2016 -on nyitott egy full access-t kb 75 mailboxra..
Van valami program ami kibogozna a logokbol exchange-en hogy mit csinalt azon kivul, hogy full access-t adott magank? nem akarok PS-be bohockodni napokig.

(#19011) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egyik barátom gépén win7 van, usb keresztül használt egy vodafonos mobil interntetes modemet.
most valamiért nem megy a net és semmi sem rajta keresztül, a stick működik, mert wifis és ha úgy csatlakozok rá másik géppel akkor van net. Ha a ismerősgépébe teszek egy wifisticket és úgy csatlakzok akkor sincs net.
Mi lehet a gond?
Köszönöm a segítséget.

Üdv:
Zsolti

(#19012) #14379520 válasza TheProb (#19004) üzenetére


#14379520
törölt tag

Lookout?

(#19013) gaborbol válasza gaborbol (#19010) üzenetére


gaborbol
őstag

Kozben kollega szo nelkul levalogtta az eddigi 14 GB log fajlt PS be 3 ora alatt. :Y

(#19014) kraftxld válasza gaborbol (#19010) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Admin Audit log alatt pár perc :)
[link]
Még GUI is van hozzá, az ECP-n keresztül, Exchange 2010 alatt is.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19015) gaborbol válasza kraftxld (#19014) üzenetére


gaborbol
őstag

Az ecp-n vettek eszre audit alatt, hogy a full access ki lett adva jogosolatlanul, az a kerdes, hogy aztan mi tortent. Lett-e mentve vagy kikuldve level a user neveben, lette-e pl outlook kliens beallitva.

(#19016) kraftxld válasza gaborbol (#19015) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azt nem nagyon lehet megállapítani max a client access log áttúrásával.
És ha előtte nem lett bekapcsolva az audit a mailboxon akkor nem derül ki, hogy olvasott-e dolgokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19017) VeryByte


VeryByte
őstag

Egy kis kliens oldali kérdés felüdülésképp.
Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#19018) E.Kaufmann válasza gaborbol (#19015) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Illető kikérdezése földelt herecsipesszel? ;]
Vagy még nem akarjátok, hogy ő tudja, hogy ti tudjátok azt amit ő nem tud? :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19019) B.A.T.


B.A.T.
tag

Sziasztok!

A hálózatos topikban már feltettem a kérdést, de talán itt jobb helye lesz. Szerver virtualizációval próbálkozok, de akadt egy kis problémám: VirtualBox alatt Mikrotik telepítve, Win Server 2016 core AD, DHCP, DNS szervernek telepítve, Win 10 kliens telepítve. Miden eszköz eléri egymást, van internet, tartomány beállítva. A tartományi rendszergazdával bejelentkeztem a kliens gépre, megnyitottam a kiszolgálókezelőt. Fenti menüsor AD - felhasználók és számítógépek menüpont. A bal oldali menüsávból lenyitottam a tartományt. Próbálok új szervezeti egységet/csoportot/felhasználót létrehozni, de hiába választom ki őket, nem történik semmi. Ötletek?

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#19020) TheProb válasza B.A.T. (#19019) üzenetére


TheProb
veterán

Hali!

Hát ez nem éppen hálózatos problem... :D
Mármint jobb egér a domain-en, új>OU és nem jön fel az ablak ahol megadnád a nevét? Event logot nézted?

u.i.: Miért szopatod magad Core-ral? :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19021) kraftxld válasza TheProb (#19004) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A mobileiron az eléggé ágyúval verébre.
Ezek nem olyan komplex dolgok, alap activesync / intune nem elég?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19022) Bear


Bear
aktív tag

Sziasztok!

Ki tudnátok segíteni egy WS2008 Ent. ISO letöltési linkkel? Az R2 nem jó sajnos.
Köszönöm.

(#19023) kraftxld válasza Bear (#19022) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Angol/magyar/üzbég/tádzsik ? 32/64bit?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19024) Bear válasza kraftxld (#19023) üzenetére


Bear
aktív tag

Igaz.. 32bit és Angol. :R

(#19025) kraftxld válasza Bear (#19024) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Oks, megpróbálok keríteni most este :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19026) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Sulisok, valakinek akadt már problémája az uj laposokkal? Az egyik nekem nem kapcsol be, csak villog a power led (nem az akksi) és se kép se hang. A kérdésem csak annyi lenne, hogy ezekhez most lehet nyúlni (akksi ki-be) vagy megy vissza gariba oszt jóva'? Tankeres kolléga nem veszi fel a telót...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19027) sanzi89 válasza Flowtation (#19026) üzenetére


sanzi89
addikt

Én rövidre zártam az új laptopokkal felmerülő kérdéseket, a kollégáknak megadtam a következő e-mail címet, és mosom kezeim: helpdesk@edumail.hu
Le van írva több helyen is, hogy nem lehet belenyúlni, mókolni rajta, stb., csak user szinten. Én se tudok vele mit kezdeni, a Tanker-es se tud vele mit kezdeni, a helpdesk telefonszámát megszüntették, így csak e-mail-en keresztül lehet velük kommunikálni. Ha írsz egy mailt, akkor beregisztráltatnak egy Ticketing rendszerbe, és utána azon keresztül lehet a problémát menedzselni. De ezt a tanár is meg tudja tenni, sőt, a feladata is, hogy tegye meg - szintén a sokszor elküldött több tucat oldalas doksikban van benne.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19028) kraftxld válasza Bear (#19024) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rajta van a NAS-en, ezen a linken letöltheted a hét végéig: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19029) Tamy válasza sanzi89 (#19027) üzenetére


Tamy
senior tag

Mi a tankertől kaptunk olyan "alapvető" hibajavítási leírásokat, hogy pl. szedd ki az akkut, tedd vissza, kapcsold be... Ezek nem járnak garivesztéssel, a hivatalos szerviz javasolja, hogy meggyorsítsa a szervizelési folyamatot (vagy hogy munkát spóroljon magának). Tucatszám jöttek ilyen levelek, amiket én rendszerint el se olvastam, leszarom, küzdjenek vele ők.

A második félévre még nem küldtek egyetlen festéket se a nyomtatóinkba, pedig kétszer is el kellett küldeni az igényeinket. Az egyik pár éves laposnak bekrepált a tápja, kemény 3e. Ft egy utángyártott, de nem vehetünk hozzá, mert csak. Így most ott áll kihasználatlanul vele együtt a milliós interaktív tábla is. Szaros 3e. Ft miatt! De nem baj, laptop legyen mindenkinek, akár kettő is, meg persze wifi is kell minden terembe. Ha nekik így jó, nekem pláne :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#19030) magellan2600 válasza Flowtation (#19026) üzenetére


magellan2600
tag

Nekünk az egyik laptopot így küldték, nem kapcsolt be. Később küldtek emailben egy pdf doksit a garanciális hibajavítás menetéről, nyomtatványokkal együtt, ezt ki kellett tölteni, majd a KLIKK-hez bevinni a laptopot, az illetékes kapcsolattartónak. Neki kellett mindent odaadni, a többit ő rendezte. Azóta már visszakerült a gép működőképes állapotban.

(#19031) Tonyk válasza sanzi89 (#19027) üzenetére


Tonyk
veterán

Tegnap felvették ezen két szám valamelyikét: 06 1 795-8032 vagy 06 1 795-2972

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19032) Bear válasza kraftxld (#19028) üzenetére


Bear
aktív tag

Köszönöm, már töltöm is... :)

(#19033) sanzi89 válasza Tonyk (#19031) üzenetére


sanzi89
addikt

Amikor én kerestem őket problémával - fórumban fentebb található - akkor az egyik számot nem vette fel senki, másikat nem lehetett kapcsolni. Ezen szerint szerencsére ez már megváltozott.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19034) Tonyk válasza sanzi89 (#19033) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálunk tegnap az aktiválásokkal volt baj, (0xc004f074). Ezért hívta őket az egyig gép tulaja (én lepattintottam magamról az ügyet, mivel a mi kezünkben nincs eszköz). slmgr.vbs /skms:195.199.... slmgr.vbs /ato -tól még butább lett.
Mondjuk ezeken a számokon nem kapott használható infót, így hát abban maradtak, hogy írja meg a nyűgjét a helpdesk@-ra. Csöbörből vödörbe.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19035) Flowtation válasza Tonyk (#19034) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ mindenkinek!

Beszéltem a tanker infossal. Ő gyűjti a gépeket (már van vagy 6 nála, különböző problémákkal). Van egy nyomtatvány amit ki kell tölteni (pdf, elvileg megküldték emailben), azt kitöltve kell eljuttatunk a tankerbe, majd a futár már hozzánk hozza vissza.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19036) B.A.T. válasza TheProb (#19020) üzenetére


B.A.T.
tag

Először rossz helyre ment, valóban nem hálózatos kérdés :)

"Mármint jobb egér a domain-en, új>OU és nem jön fel az ablak ahol megadnád a nevét?"
Így van, nem történik semmi.

Event logot nem néztem, de most nem jutok a géphez, amin dolgoztam.

"u.i.: Miért szopatod magad Core-ral? :D"
Mert ezt kérik a suliban :D

[ Szerkesztve ]

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#19037) IBR válasza B.A.T. (#19036) üzenetére


IBR
junior tag

Szia!

Kerberos megbízhatóság fennáll a gépek között?
Pont a napokban volt ilyen szopásom, nekem a time sync volt rossz a gépek között (hyper-v-n az integration servicesen belül kellett kikapcsolni a time sync-et @szallasi007 bácsi tanácsára).

A másik ötletem, hogy a DNS-sel valami gáz van. Server Managerbe rendesen be tudod addolni az eszközöket anélkül, hogy külön be kéne írnod az IP címüket?
Szintén hasonló szíváson vagyok túl, nekem az IP dual stack tett be,
a set-clientdnsserveraddress("ipv6cím";"ipv4cím";ipv4cím") paranccsal állítottam be a mgmtserveren a dc-im statikus ipv6 címét, így már működött a névfeloldás rendesen.

Bocsi, ha ezeken már túl vagy!

Üdv,
IBR

(#19038) IBR


IBR
junior tag

Sziasztok!

Budapest VI. kerületi általános iskolába keresünk kezdő SysAdmint (mivel sikerült elhelyezkednem egy szuper maszek helyen! :)) ).

Fizetés szar (133k nettó), de a staff nagyon jó, a vezetőség pedig rendkívül emberi.
Arra tökéletes, ha valaki most kezdené a pályát, és meg akarja tanulni a szakma emberi oldalát, miközben marad bőven ideje tanulni.
Kezdés augusztus 14-én lenne.

A lényeg, hogy legyen valami papírod, ami a szakmához köthető (akár OKJ) és legyen valami elképzelésed basic hardware és network troubleshooting téren. A többit megtanulod, as you go, illetve van egy kövérre duzzasztott dokumentáció, amit az évek során írtam.

Írjatok rám privát a részletekért.

[ Szerkesztve ]

(#19039) TheProb válasza IBR (#19037) üzenetére


TheProb
veterán

Kerberos csak a hitelesítést végzi, tudtommal nem okozhat ilyen jellegű gondot.
Amúgy time sync-et must have kikapcsolni, de nekem az rémlik, hogy az álmos könyv csak a DC-kre írta ezt. Ugye max 5 perces diffi lehet a domain joined gépek órája között, különban a kerberos nem ad ticket-et.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19040) IBR válasza TheProb (#19039) üzenetére


IBR
junior tag

Csak egy tipp volt, mert nekem is csinált hülyeségeket a server manager miután megkapták a kerberos errort, de persze lehet valami degenera GUI bug.
Én egyébként evaluation servert használok managelésre, mert hosszabb a trial time és kevesebb erőforrást eszik.

(#19041) TheProb válasza kraftxld (#19021) üzenetére


TheProb
veterán

Intune-t nem akarunk, mert elvileg drága, nem lehet csak telefonokra használni, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19042) Timer


Timer
veterán

0365 guruk, segítsetek! Az egyik user "archivált" a cégnél, ami annyit jelentett, hogy az 0utlook 2016-ban gyárilag meglévő Archive mappában létrehozott éveket, azok alatt hónapokat, majd kijelölt a bejövő / elküldött levelek közül másfél évnyi anyagot havonként, és áthelyezéssel átdurrantotta egyik mappából a másikba. A levelek mindegyike eltűnt a beérkező / elküldött levelek közül, azonban megjelenni már nem jelent meg a kézzel létrehozott mappákban minden, olyannyira nem, hogy egyes hónapok teljesen hiányoznak, mások részlegesen, némelyek pedig hibátlanul megvannak.Webes felületen szintén nem látszik.

Kérdés 1: van valami log, amiben látszódik, hogy mégis mi a mákos lóf@szt is csinált pontosan?

Kérdés 2: van MS-nél restore funkció, amit kiadhatnék az adott fiókra? Tudtommal nincs...

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19043) B.A.T. válasza IBR (#19037) üzenetére


B.A.T.
tag

Szia.

Jók a felvetéseid, majd utánanézek ezeknek.

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#19044) Alex91


Alex91
félisten

Egy W2003-as szerver bootnal nem tud felallni, az Active Directory-t nem tudja elinditani, es allandoan ujraindul. Cimtarszalgaltatas javitasaval be lehet ra lepni, most a hdd ellenorzese folyik, hatha...

Elvileg van egy W2012-es szerver is, azon is futott az AD. Most, hogy kiesett a W2003-as azon se indult el az AD.

Valahogy el lehet inditani a W2012-es szerveren az AD-t? Szerepkor atadas, vagy mit lehet ilyenkor tenni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19045) kraftxld válasza Timer (#19042) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Online Archive amit létrehoztak gyárilag? Outlook 2013?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19046) Timer válasza kraftxld (#19045) üzenetére


Timer
veterán

Szia!

Köszi a választ! Outlook 2016. Az archiválás minden fiókban tiltva van (elvileg), de a kolléga a gyári archive mappába kezdett el almappákat létrehozni, és oda behúzogatni a leveleket. Az az alapértelmezett levélmegtartási szabály aktív a teljes tartományon, ami 2 év után áthelyezi az archív mappába a leveleket, ha van archív mappa, de elvileg ez semmit nem csinál, ha nincs indítva archiválás kézzel. Esetleg az pöffenthette be a szabályt, hogy elkezdett mappákat létrehozni az Outlook "Archive" alatt? Ennek ellentmond, hogy egyrészt eltűntek a levelei, nem kerültek be semelyik archív mappába, másrészt hiányoznak két évnél "fiatalabb" hónapok, miközben vannak két évnél idősebb levelek is a megmaradtak között.

OWA-ban belépve a fiókja alá a lomtár törölt elemek visszaállítása a kiszolgálóról (vagy hasonló) menüpontjában megtaláltam szerintem majdnem mindent, de ugyanennek az outlookos megfelelője csak nagyjából 1 hónapnyi levelet mutat visszamenőleg, pedig két nappal ezelőtt kezdett el trükközni vele, tehát ha törlődtek a levelek akár a rendszer, akár a user által, az most törlődött. Sajnos az OWA alól nincs olyan opció, hogy CTRL+A és visszaállítás, ehelyett egyenként kellene bepipálni több ezer levél előtt a checkboxot, majd visszaállítani. Egyébként néhányat kipróbáltam, és a forrásmappákba állítja vissza a tartalmat, tehát nem a user által kreált mappákba.

Valami ötlet az egyszerű visszaállításra, esetleg tipp a helyre, hogy hol kereshetném még a leveleket? A user kezét meg majd letöröm, ha alkalmam nyílik rá, csak ezen legyünk túl...

(#19047) kraftxld válasza Timer (#19046) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Találgatás meg ötletelés helyett:
- Exchange-ben a felhasználó neve mellett ott van, hogy Mailbox (Archive)? Vagy csak sima Mailbox, archive nélkül?
- A mailbox features alatt, mi a retention policy ami be van állítva?

- Az itt beállított retention policy-ben milyen tag-ek vannak? Leginkább a default dolgok az érdekesek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19048) Timer válasza kraftxld (#19047) üzenetére


Timer
veterán

1. Nincs semmi ilyesmi, Helyi archiválás letiltva.

2. DefaultMRM policy van a userre húzva (mint mindenki másra is a szervezetben), egyetlen default elemmel, ami a "Default 2 year move to archive". Erre gyanakodtam tegnap is, de azért nem stimmel, mert egyrészt megmaradtak két évnél idősebb levelei, miközben újabbak nem, plusz a szervezet minden tagjára aktív, és másokra ez nem érvényesült (2,5 éves a rendszer, talán rábukkant volna valaki már erre).

Plusz, ha le is fut ez a policy, a leveleknek akkor is meg kellene maradniuk valahol, nem? Archiválás, nem törlés, ráadásul a magyarázata szerint archívumba kellett volna raknia a leveleket, ha van a felhasználónak archív postaládája. De nincs, erre meg azt írja, hog ilyen esetben nem csinál semmit.

Erre írtam feljebb, hogy mivel kézzel kezdett el mappákat létrehozni Outlook alatt az "Archive" mappában, lehet, hogy ezzel akaratlanul beindította a policy-t? A címke tulajdonságaiban látszik, hogy műveletként archiválás van kiválasztva, nem törlés.

A biztonság kedvéért az alapértelmezett 2 évet átírtam tegnap éjjel 10 évre, de ezzel utólag már nem sokat érek.

[ Szerkesztve ]

(#19049) kraftxld válasza Timer (#19048) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rakj már föl egy képernyőmentést, hogy hol van ez az archívum.
PST file?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19050) Timer válasza kraftxld (#19049) üzenetére


Timer
veterán

Nincs PST fájl archive néven a gépén, de amikor megnéztem, azt láttam, hogy egy raklap sorszámozott .pst fájlja van a legkülönbözőbb méretekben, azok közül lehetne egyik, vagy több is?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.