Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27001) F.E.K.. válasza qwertly (#26998) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"hogy meg oldódjék a helyzet saját pénzből veszek aljzatba belsőt."

Hiba, nagyon nagy hiba.

Először szívesség, aztán kötelesség lesz... ne tedd.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#27002) kraftxld válasza qwertly (#26998) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Már bocsi, de teljesen hülye vagy. Szarul fizetnek és még a saját cuccot hordod be. Ahogy korábban írták, ebből a vezérkar csak annyit lát, hogy:
Tákolva de megy minden, qwertly-t csak meg kell kérni, majd akár saját cuccal megoldja, jó ez így ha ilyen szorgalmas.
Semmi nem fog változni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27003) Gargouille válasza qwertly (#26998) üzenetére


Gargouille
őstag

Azzal együtt, hogy minden tiszteletem az elhivatottságodat illetően (becsülöm az ilyesmit), sajnos tök igaza van a többieknek. Ha tényleg jót akarsz a gyerekeknek és azt, hogy megoldódjon valóban a helyzet, akkor az egyetlen út, hogy nem húzod magadra azt a felelősséget, amiért nem téged fizetnek meg és nem a te dolgod, hogy viseld. Pont ezzel a derék Don Quijote-i hősiességgel konzerválod a lehetetlen állapotokat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27004) Zola007 válasza kraftxld (#27002) üzenetére


Zola007
veterán

Így van.
Ezt a hibát már egyszer én is elkövettem.
Túlóra kötelességtudatból, saját cuccok behordása. Hiba, nagyon nagy hiba.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27005) Gombinyó válasza Gargouille (#26999) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sikerült a migráció, köszi a tippeket, így kicsit bátrabban álltam neki. Egyedül azzal szívtam, hogy amikor az összes mailboxot beraktam a batch fájlba, akkor jelszó hibára hivatkozva elhasalt, így egyesével csináltam minden fiókhoz migrációs batch-et. :R

(#27006) Gargouille válasza Gombinyó (#27005) üzenetére


Gargouille
őstag

Örülök neki, gratula! Elveszítetted - legalábbis ezen a téren - a szüzességedet. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27007) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!

O365 PS parancs kellene, ami az összes felhasználónál kigyűjti, hogy milyen megosztott postaládákban vannak benne, mint tagok és milyen terjesztési listákban szerepelnek.

Valamit gurított az MS (megint) és a scriptem nem megy. A hiba elég friss (1 hete még jó volt). Van más megközelítés a megosztott postaládás kigyűjtésre?

Import-Module ExchangeOnlineManagement
$SecuredPassword = ConvertTo-SecureString -AsPlainText $Password -Force
$Credential  = New-Object System.Management.Automation.PSCredential $UserName,$SecuredPassword
Connect-ExchangeOnline  -Credential $Credential

Ez nem működik most már a Get-MailboxPermission miatt: "The term 'Get-MailboxPermission' is not recognized as the name of a cmdlet"
Get-Mailbox -RecipientTypeDetails SharedMailbox -ResultSize:Unlimited | Get-MailboxPermission | Select-Object User, Identity | Where-Object {($_.user -like '*@*')}|Export-Csv C:\Temp\SharedMailboxes.csv -Encoding UTF8

Ez még működik, hátha valakinek kell:
$groupmembers = foreach ($group in Get-DistributionGroup) { get-distributiongroupmember $group.Name | select DisplayName,@{n='DistributionGroupName';e={$group.DisplayName}} } 
$groupmembers | Export-Csv C:\Temp\DistributionLists.csv -Encoding UTF8

Get-PSSession | Remove-PSSession

Szóval a C:\temp-be rakja a 2 fájlt további feldolgozásra. Persze jobb lenne, ha kapásból 1 fájlba tenné, de nem találtam közös pontot, mert az egyik csak a felhasználó teljes nevével, a másik csak emaillel operál :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#27008) Krix válasza SirRasor (#27007) üzenetére


Krix
őstag

Nálam megy a Get-MailboxPermission
PS 7.3.1 alól próbáltam

If it is not broken then don't fix it!

(#27009) SirRasor válasza Krix (#27008) üzenetére


SirRasor
őstag

Oké...megvan a hiba.
Belépek exchange online felületre és megnézek egy megosztott postaládát: nincs tagja.
Ha egy hasonszőrű PS parancsot próbálok, ott egyértelműen kiírja, hogy nincs jogom hozzá.
WTF
Nekem mindenhez volt eddig jogom és senki se állítgatta. Megnézte munkatársam is: neki sincs már joga.
Öööö...oké...

Make Love not war!

(#27010) Timer válasza SirRasor (#27009) üzenetére


Timer
veterán

Nem egyedi eset, nyáron 3 hétig ütöttem az MS-t, és levelezgettem velük, mert egy karanténba került mobileszközt nem tudtam kiengedni, se módosítani a policy-n, mindezt adminként, és más user se, akit azzá tettem átmenetileg.

(#27011) SirRasor válasza SirRasor (#27007) üzenetére


SirRasor
őstag

Hehe most meg már működik és látom ismét a megosztott postaládákban lévő usereket.
WTF?!?
Viszont ha van modi, kérem törölje az előző hsz-em első scriptblokkját, mert ellenőrzés nélkül írtam be és utána jöttem rá, hogy marhaság (v3-nál már sokkal egyszerűbb a csatlakozás).
Vagy erre is kicserélheti:
Import-Module ExchangeOnlineManagement
Connect-ExchangeOnline
Ennyi, semmi több.

Tehát a fenti 2 script tökéletesen működik megosztott postaládák és terjesztési listákhoz.

Make Love not war!

(#27012) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Microsoft 365 és asztali Outlook esetén mi manapság a leggyorsabb módja az e-mail cím cserének? A fiók maradna, csak épp az alapértelmezett e-mail/felhasználónév változik. Azon túl hogy törlöm, meg szükség esetén a profilt és a bejelentkezési adatokat kipucolom, mi lenne ennek a rendes módja?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27013) sanzi89


sanzi89
addikt

UTP kábel toldásra van valamilyen bevált és jól működő módszer? Az ilyen bóvli cuccokat most felejtsük el.
Valami ilyesmi jó lehet? Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27014) E.Kaufmann válasza sanzi89 (#27013) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem feltétlen bóvlibb, mint egy noname toldó, max picit stabilabb a kötés. Csak nehogy túl toldd az UTP hosszot 100méteren túl. De ha kellene, van PoE-s toldója a Mikrotiknek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27015) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok, teams-en csinaltam egy csatornat, ahol retention policy automatan torli 2 napon belul a channel uzeneteket. (ez volt a kérés)

Egy problemam van, ez most test jeleggel applikalva lett. Viszont elegge zavaro h. a policy editalasa nelkul a szimpla leirasban nem latszik h. ez 1 team-hez van hozzarendelve. Van masik 30.... Folyamatos param h. retention nelkul, holnapra sikerul törölni mindent is ami 2 napnal regebbi :D

Tegyem tul magam ezen a ux dolgon, és fogadjam el h. 5 gombot megkell nyomni, h. egy szimpla torlest leellenorizzek h. megfelelo helyen van applikalva?






Make things work

(#27016) sanzi89 válasza E.Kaufmann (#27014) üzenetére


sanzi89
addikt

Én ilyen bóvlit - sajnos - már használtam többféle márkanév alatt és mind szar volt. Lötyögött benne az RJ45-ös csati, hol volt kontakt, hol nem.
Egy falra csavarozott switch-et szeretnék megszüntetni, ami annó amolyan jóvanazúgy megoldással lett csinálva. Kb 5 méterre ettől van egy normális rack szekrény, oda kéne bevinni 7 vezetéket, amik össze-vissza vannak vezetve 20-30 méter hosszon, és nem sok kedvem van végig kibontani mindent.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27017) E.Kaufmann válasza sanzi89 (#27016) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mindegyik jobb lesz, mint a csoki vagy a Wago ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27018) E.Kaufmann válasza sanzi89 (#27016) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

https://www.wireless-bolt.hu/45607-utp-csatlakozo/670514-s-ftp-toldo-kulteri
A tömszelencék szerintem elég jól átveszik majd a rángatásokat, bár, ha rángatnak ilyesmit, már rég rossz. Az is igaz, hogy olcsóbb lesz egy betűzhetős toldó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27019) Zola007


Zola007
veterán

UrBackup-al képben van itt valaki?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27020) bon válasza sanzi89 (#27013) üzenetére


bon
őstag

Az ali-s linken szereplő fajtát már használtam, több mint két éve megy gond nélkül.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#27021) bolvar válasza sanzi89 (#27013) üzenetére


bolvar
senior tag

Napi szinten használok “ilyen bóvlikat”.Ha normálisat veszel nem lesz gond. De ha ilyen 20-30m a táv egy dob kábel megoldja a gondod ha áthúzható a kábel.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27022) bolvar válasza E.Kaufmann (#27012) üzenetére


bolvar
senior tag

Átírod az admin felületen és kész.A user semmit se fog belőle észrevenni. A régi címet meg aliasként felveszed hogy ne pattanjon vissza levél. Olyannal jártam már, hogy újra felkellett venni a fiókot mert az outlook nem követte le a váltást.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27023) E.Kaufmann válasza bolvar (#27022) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Olyannal már én is, pont ezért is kérdeztem, hogy érdemes csinálni, hogy az Outlook is lekövesse.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27024) CsodaPOK válasza sanzi89 (#27013) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha nincs más mód, csak a toldás, akkor én a betűzőst szoktam választani.

(#27025) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Windows Server 2008 SP2 (_nem_ R2) létezik ingyenes vírusirtó?
ESET Server Security for Microsoft Windows Server van rá megvásárolva, de a 6.5 verzió megy rajta, ami EoL lett és nem frissül, a 7-es meg csak 2008 R2 és fölfelé támogatott. (tudom, frissítsem a Windowst, mert már az is EoL, de nem az enyém, ügyfél meg még nem lép ez ügyben :U)

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#27026) SirRasor válasza bugizozi (#27025) üzenetére


SirRasor
őstag

Lehet hülye kérdés, de egy mezei panda free nem megy rá fel?
Van bent egy sima 2008-as, holnap megnézem :D

Make Love not war!

(#27027) bolvar válasza bugizozi (#27025) üzenetére


bolvar
senior tag

Megkell mondani update vagy nincs vírusírtó.
Ha kerestek ilyen őskövület hulladékokra még tákolást sose lesz előre.
Mondjuk manapság inkább a ransomware a gond, rég láttam vírussal fertőzött szervert.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27028) Visormail válasza bugizozi (#27025) üzenetére


Visormail
addikt

Volt a Forticlient Free AntiVirus ami ment szerveren, de úgy látom már megszűnt.
Volt az Avast for Business | First-ever free cloud business security, de most nézem, már nem ingyenes.
Van a kínai 360 ha nem félsz tőle [link] , régebben amikor próbáltam ment server windowson.
Van ez [Clamwin] nem ismerem. [Immunet] azt írják ennek is a Clamwin az alapja (ez is csak a 2008R2-t sorolja fel).
A [Ad-Aware Free Antivirus] bár nem írja az oldalán, egy cikk szerint felmegy szerverre.

SirRasor: a legtöbb free vírusirtó kiírja, hogy szerver operációs rendszert érzékel ezért nem települ, merthogy csak otthoni használatra ingyenes, a fizetős verziók támogatják. A panda linkjében is benne van a homeuser szó https://www.pandasecurity.com/en/homeusers/free-antivirus/ Compatible with: Windows 10, Windows 8/8.1, Windows 7, Windows Vista, and Windows XP

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27029) bugizozi


bugizozi
őstag

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#27030) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem nagyon konyítok az optikai hálózatokhoz, hátha valaki jártasabb a témában. Van két épület, kb 300 méterre egymástól, köztük földben optika, az optikák végén egy-egy Senetic AT-MC101XL-60 média konverter. Az egész kivitelezés kb. 20 éves, és Fast Ethernet sebességű. Van arra mód, hogy csak az optikai szál cserélése nélkül meglegyen az 1000 Mbit/s sebesség? Gondolok itt első sorban a média konverter cseréjére. Minek kell megfelelnie? Akár az optikai kábelnek, akár a csatlakozónak, stb.
Van olyan boltban kapható cucc, amit csak beteszek a régi média konverter helyére és kész? Ha hülyeséget kérdezek bocs, nincs ilyesmiben tapasztalatom. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27031) CsodaPOK válasza sanzi89 (#27030) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Szerintem nem lesz semmi akadálya annak, amit szeretnél. Eszközcsere, eseleg csatlakozó csere a kábelen. Szvsz keresd fel őket pl. és összerakják, hogy mi kell neked pontosan: [link]

(#27032) bolvar válasza sanzi89 (#27030) üzenetére


bolvar
senior tag

Egy új csatlakozó 99% hogy kelleni fog, agendában van szerelhető is, de száltörő akkor is kell, home made nem igazán fog menni. A végére 2 konverter és meg is vagy.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27033) sanzi89 válasza sanzi89 (#27030) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindkettőtöknek, szerintem kihívok egy helyi céget és mondjanak rá egy árat.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27034) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

egy balga kérdés, adott egy Fujitsu Primergy Server, a mögötte lévő szünetmentest kiiktatták, mert többször volt áramszünet, viszont ahogy néztem olyan mintha a RAID tömb szétesett volna, csak a HDD-ket látja. Rebuild nem indul el. Ez szerintetek menthető valamilyen formában? :(

(#27035) bolvar válasza yoogie (#27034) üzenetére


bolvar
senior tag

Mi fut rajta, akkor most tégla a szerver perpill?
kurt kft amúgy ha semmit se csinál :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27036) Gargouille válasza yoogie (#27034) üzenetére


Gargouille
őstag

Sok függ attól, hogy milyen RAID level? (1, 5, 6...?) meg, hogy mit lát belőle a raid vezérlő? Csak sima raw diskeknek látja, vagy még ott van a config csak hibát ír rá?

Fujitsu-ban nem vagyok otthon, de régen egy Adaptech kártyánál volt ilyen esetem, egy 4 diskből álló szétesett RAID5 tömböt (2 disk megsült, az egyiket részben mélyhűtőben vissza lehetett hozni az életbe) sikerült összerakni, igaz 3 nap parancssorozásos kézimunka volt, meg pokoli nagy szerencse, senkinek nem kívánom. Ha esetleg van a Fujitsu-hoz is valami hasnoló felület, ahol közvetlenül tudsz matatni a diskeken meg a vezérlőnek parancsokat adni, akkor lehet, hogy összehozható.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27037) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Egy cég telephelyén elérhető net kapcsolatot szeretnék mérni. Valahogy úgy képzeltem el, hogy telepítek egy gépre valami tesztelő programot, az pedig folyamatosan (akár órákon át) próbál fel-letölteni, amiből aztán lehet látni, hogy ténylegesen milyen net kapcsolat van (szakadozik vagy sem, tények X Mbit/s vagy sem, stb.)

Régebben erre volt egy program (párszor használtam csak), a startrinity.com-ról a "Continuous internet speed test tool", ami sajnos most "The project is currently not supported"

Tudtok javasolni helyette valami értelmes megoldást?

(#27038) bolvar válasza tjsz (#27037) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez szomorú, anno én is azt használtam.Mtiken keresgélnék, biztos van erre már valami okosság, körbe is nézek :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#27039) Gargouille válasza tjsz (#27037) üzenetére


Gargouille
őstag

Honnan fog le/feltölteni? Mert csalóka is lehet, mivel a másik oldal sem biztos, hogy azzal a sávszélességgel fog kiszolgálni, mint aminek a sebességét mérni szeretnéd. Ha például van egy elméleti 500/100-as neted és ezt szeretnéd mérni, akkor olyan távoli célt kell találnod, aki tuti, hogy ennél magasabb értékekkel bír. Különben nem a saját kapcsolatod sebességét méred.

Mikrotik-hez például van Bandwidth test , azzal tudsz ilyen mérést csinálni (már ha van hozzá Mikrotik router meg valahol egy megfelelő internet kapcsolat). Vagy esetleg tudsz írni rá egy powershell script-et, bár az már melósabb, nem tudom mennyi munkaórát szeretnél rakni a projektbe. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27040) F.E.K.. válasza tjsz (#27037) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, ha mindenképpen file átvitelt szeretnél mérni, akkor esetleg ez? [NAS Tester]

De nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb módszer a kapcsolat stabilitásának tesztelésére...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#27041) Gargouille


Gargouille
őstag

Amúgy ha a "stabilitást" akarja mérni - értsünk ez alatt bármit -, akkor ez viszonylag egyszerűen kivitelezhető, mondjuk indít egy PingInfoView-t és megnézi 24 óra alatt mekkora csomagvesztés volt. A sebességre meg lehet egyszerűbb jó pár speedtest.net -es mérés. Főképp ha amúgy is használatban van a hálózat, akkor a többi forgalom eleve torzítja az egészet.

Ezek nem fognak hitelesített precíz eredményt adni, de ha csak úgy egy általános képet szeretne, hogy milyen az a kapcsolat, arra tökéletes.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27042) pdave


pdave
aktív tag

Azure-ban szeretnék létrehozni egy policy-t, de a Condition inaktív:

Mit rontok el? :D Geolocation alapú logint tiltást állítanék be egyébként.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#27043) Gargouille válasza pdave (#27042) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezt olvastad?

Egy admin-t legalább hagyj ki belőle, hogy ne zárhasd ki magad teljesen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27044) pdave válasza Gargouille (#27043) üzenetére


pdave
aktív tag

Azt beállítottam, amikor az All users-t választottam, de a screenshoton pl 2 jómadár van össz-vissz kiválasztva, és mindketten mezei userek. Illetve próbáltam úgy is, hogy csak 1 vagy két appot jelöltem ki, de akkor is inaktív volt a Conditions. Illetve létre van már hozva Condition is, tehát az sem lehet, hogy nincs mit kijelölni, és azért inaktív.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#27045) pdave válasza pdave (#27044) üzenetére


pdave
aktív tag

Na, gondolhattam volna hamarabb is erre, meg is van, hogy miért nem megy:

Természetesen A1 licensz van :DDD

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#27046) yoogie válasza Gargouille (#27036) üzenetére


yoogie
aktív tag

Közben megoldódott a dolog, RAID1-ben volt a tömb, az egyik diszkről vissza tudtam állítani az adatokat, ami a legfontosabb volt.

(#27047) seger


seger
addikt

Távelérésre mit használtok? File átvitel és nyomtatás jó lenne. Szedem az infókat, tesztelnék. Anydesk és TW közel hasonló árban van. De ha van még ami bevált, kipróbálnám mielőtt megvenném anydesket vagy TW-t

(#27048) Gargouille válasza seger (#27047) üzenetére


Gargouille
őstag

Alternatívaként Rustdesk-et tudok ajánlani, olyan mint az első kettő, csak ingyenes.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27049) seger válasza Gargouille (#27048) üzenetére


seger
addikt

Köszi, már ki is próbáltam. Ez elég fapados, de valakinek pont ennyi kell.
Vágólapozás jó lenne, és ha még nyomtatni is lehetne.
Szóval olyasmit keresek. Nem baj ha nem free

(#27050) Gargouille


Gargouille
őstag

Nincs mit. Amúgy attól függ, hogy milyen távelérésről van szó, mert akár RDP-vel is megoldható mondjuk egy VPN-ek keresztül, vagy VNC, szóval ezer megoldás van, hogy melyik a legjobb az attól függ, hogy mi a feladat. :) Én amúgy a TV-re esküszöm, ha távsupport a cél.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.