Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24051) qwertly válasza I02S3F (#24049) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ, sajnos ez nem jó közoktatásról beszélünk :O .

(#24052) qwertly válasza kraftxld (#24050) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a linket úgy látszik van rá remény. Még ha nem is egyszerű lesz. Mert most magyarul a MS Office van fent és a openoffice angolul.
De ahogyan olvasom sajnos annyira nem tudok angolul az megoldható hogy külön parancs ikon az asztalon a magyarnak és külön az angolnak?
Vagy a csoport házirend szerkesztővel kell probálkozni?

(#24053) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Windows 10 esetében be lehet valahogy állítani, hogy a kikapcsoló gombnál (is?!) legyen kijelentkezés gomb?
(VDI rendszer, Windows 7-ről áttérő userek ott keresik :U)

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24054) Patice válasza bugizozi (#24053) üzenetére


Patice
nagyúr

Start menü gombra jobb klikk...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24055) bugizozi válasza Patice (#24054) üzenetére


bugizozi
őstag

Én is ezt mondtam, de "ez nem megoldás"... :W
Nekik ide kellene egy gomb, hogy kijelentkezés:

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24056) Drag77


Drag77
senior tag

Tegyél ki az asztalra egy parancsikont a shutdown-t felparameterezve, mi így oldottuk meg.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24057) Tamy válasza bugizozi (#24053) üzenetére


Tamy
senior tag

Esetleg állítsd vissza a Win7 Start menüjét, én néhány gépen (akik ragaszkodnak a régihez) ezt használom: ClassicShell. Ha a Win 7 megoldása jó volt nekik, akkor így nem lehet egy szavuk sem :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24058) bugizozi


bugizozi
őstag

Köszönöm az ötleteket! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24059) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Ti hogy tudnátok kitiltani a portable játékokat? pl(cod4,cod2,minecraft stb) .
Van valami gpo beállítás mondjuk de nem nagyon találtam semmi használhatót.
Nagyon megköszönném ha lenne megoldás erre :)

(#24060) kraftxld válasza kriszrap (#24059) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Applocker
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24061) kriszrap válasza kraftxld (#24060) üzenetére


kriszrap
tag

Nagyon szépen köszönöm :) soha se találtam volna meg szerintem :D

(#24062) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Managelt switchek piszkálásában még mindig nem akartok segíteni nekem?

Két opció van: Sophos Router/Firewallt működésre bírom a helyi infrastruktúrán vagy a helyi infrastruktúrát programozom át hogy buta switchek legyenek.
A gondom: buta switchel szuperül működik Sophos, managelt switchel cseszik működni. VLAN beállítási gond lehet, de felmerült bennem a gondolat ha úgyis csak 1 hálózat van az irodában akkor minek szivassam magam VLANnal? :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24063) balaaa88 válasza radi8tor (#24062) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Switch config reset-et próbáltad?
Vagy nem akarsz beborítani mindent?

(#24064) radi8tor válasza balaaa88 (#24063) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De én szívesen beborítok mindent (bár ez végső megoldás lenne mert van még egy vidéki site is) mert van backup minden switchről (bár ha beborítok mindent hogyan érem el a switch admin felületét?).
Szóval először kicsit óvatosabb lépéseket tennék. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24065) balaaa88 válasza radi8tor (#24064) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Játszásiból, ha csinálsz egy új VLAN-t Sophos-on, azt tovább víve az egyes sw-kre, ugyanúgy nem kap ip-t a sw-en lógó kliens?
Ha a sw portján lógó klienst portján az új VLAN untaggelve van?
(És feltételezve, hogy szór DHCP-t a Sophos az új VLAN-on.)

(#24066) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Van egy Sulix server, tökéletesen működik a hálózati meghajtók a win7 alatt ment a win10 alatt is de most nem működik a win10 alatt.
Futtattam már ezeket a parancsokat is:
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
Sajnos semmi :F
Azt olvastam win10 frissítés haza tudja vágni a hálózati meghajtók elérését.

Ha más is bele futott ebbe a hibába nagyon meg köszöném, hogy miképpen tudta elhárítani a hibát.
Üdv:

(#24067) balaaa88 válasza qwertly (#24066) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hello! Ilyennel találkoztam mostanában én is néhányszor. Csak a hál. meghajtó eltávolítása, majd újra felvétele működött - akár másik meghajtó betűjelen.

(#24068) qwertly válasza balaaa88 (#24067) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm szépen a válaszodat megfogom nézni,de érdekes néztem egy másik teremben ahol szintén a win7 ott sem csatolja a fel a hálózati meghajtót. Ugyan akkor egy másikban ahol szintén win7 működik a dolog :F

(#24070) radi8tor válasza balaaa88 (#24065) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt egy tartalék Aruba switch a rackben, azt beüzemeltem pénteken, nyomtam rajta egy config resetet hogy sima switchként működjön.
Bekötöttem Sophosra 1-es portján, többi portra tettem kb 20 klienst (IP telefonok, nyomtató, laptopok). Minden szuperül működött.

Tulajdonképpen ha Sophos lesz használatban, akkor teljesen feleslegesek lesznek a VLAN-ok, mert nem kell semmit elszigetelni a hálózaton (Hyper-V szerverek kukázva lesznek mert nem kell DHCP, DNS, ADC)

⭐ Stella

(#24071) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Tudom, állati alap(nak tűnő) kérdés, de egyszerű(bb) megoldást, amolyan best practice-t keresek egy - már jelenleg is elég tarka - fileszerver mappáinak jogosultságállításaihoz (a DC-k 2012 R2 és S2016, a FS 2019). A gyökérmappa "shares", ezen a cég minden dolgozójának van read, execute, list joga. Ez alatt vannak a szervezeti egységek saját mappái. Ez oké eddig. Na most, amikor olyat kérnek, hogy egyik egység dolgozója férjen hozzá egy másik egység megosztásának az egyik almappájához, akkor az almappa szintjén a többi mappánál megszakítom az öröklődést, az adott mappához létrehozok egy security groupot, amibe beleteszem a usert és hozzáadom a kért jogokkal az almappához, a felette lévő mappá(k)hoz meg listázási jogot adok. Viszont amikor az al-almappához kell ilyesmit állítani, akkor már nem lesz őszinte a mosolyom. Lehet ezt egyszerűsíteni?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24072) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

MS Office 2019 Home and Business-t szeretnék telepíteni pár gépre.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnék-e előre dolgozni úgy, hogy feltelepítem most, majd jövő héten amikor megérkeznek a licenszek csak aktíválom az Office-t?
Tudják addig teljeskörűen használni a felhasználók?

(#24073) I02S3F válasza vmk (#24072) üzenetére


I02S3F
őstag

Pontosan nem tudom milyenek lesznek a korlátozások, de lesznek! Például nem enged menteni? De fix me!

Szerk. : Azt olvasom, hogy csak megnézni fogsz tudni vele fájlokat, szerkeszteni, újat létrehozni nem.

[ Szerkesztve ]

(#24074) pdave válasza vmk (#24072) üzenetére


pdave
aktív tag

Tudsz előre telepíteni, de ki fogja írni, hogy mely dátumig használhatod teljes értékű programként, utána csak olvasni lehet vele, szerkeszteni nem. Ez általában 3-6 nap szokott lenni utána aktiválni kell.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24075) radi8tor válasza pdave (#24074) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos hogy csak ennyi? Nekem 30 nap rémlik.

⭐ Stella

(#24076) vmk válasza pdave (#24074) üzenetére


vmk
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Régebben a 30 nap rémlett, de gondoltam inkább kérdezek. Sajnos a 3 kevés, a 6 meg necces. Köszönöm azért.

(#24077) radi8tor válasza vmk (#24076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekünk 30 napig ment az office 2016

⭐ Stella

(#24078) pdave válasza radi8tor (#24075) üzenetére


pdave
aktív tag

Home & Business esetén nekem nem engedett többet 6 napnál eddig, 30 nap a VL verziónál van, vagy az O365-nél szerintem.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24079) radi8tor válasza pdave (#24078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, mondjuk nekem lehet 3 héttel később szóltak hogy nem megy. De tuti nem 1 hét múlva.

⭐ Stella

(#24080) pdave válasza radi8tor (#24079) üzenetére


pdave
aktív tag

Na most már kíváncsi lettem, hogy rosszul emlékszem-e, holnap megpróbálok valahova felrakni egy Home & Business-t :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24081) vmk válasza pdave (#24080) üzenetére


vmk
tag

Jól tudtad. Most telepítettem egyet. Október 20-ig aktív, tehát 6 napig, valóban.

Köszönöm a segítséget.

(#24082) radi8tor válasza vmk (#24081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#24083) anulu


anulu
félisten

segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam, és kb az őrület határán egyensúlyozok...

DELL R720XD és nem tudom bekapcsolni a VD property-knél a Read Ahead / Write Back kombinációt. PERC 710P mini a raid vezérlő. Battery status szerint a "PERC1 ROMB Battery" Good. No Read Ahead / Write Through módban "fut" jelenleg, de leginkább vánszorog. ha force write backre állítom, akkor is ugyanilyen lassú marad

elindítottam egy RAID-5 tömb bővítést, ami megy, elég nagy tömbről van szó, nem tudom máshova átrakni. a bővítés indítása előtt teljes mértékig rendben volt a sebessége. vagy a raid vezérlő tud ennyit, és szokjak hozzá a gondolathoz, hogy a következő jópár napban lassú lesz a cucc?
a bővítendő tömbön 1 dög nagy file van, OS és HypV gépes másik diskeken, másik VD-n, elméletileg közük nem kéne legyen egymáshoz.

help pls.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24084) Drag77 válasza anulu (#24083) üzenetére


Drag77
senior tag

Hp szerverből ki indúlva, ott is míg kiterjeszt nincs cache, szerintem a Dell-nél is igy van.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24085) anulu válasza Drag77 (#24084) üzenetére


anulu
félisten

éljen. köszi!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24086) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Sharepointnál, vagy Onedrive for Business-nél valahogy be lehet állítani, hogy a megosztott mappát ne lehessen letölteni? File szinten be lehet állítani, de hiába vannak a file-ra beállítva a jogok, a fő mappát ilyenkor is le lehet tölteni.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24087) gaborbol


gaborbol
őstag

Uj ugyfel, uj epulet, nyitas mult heten.
Ki csinalja a halozati kabeleket? Hat a villanyszerelo.
Kerdezem csinaltal mar ilyet?
Meg nem, de ez nem egy nagy szam.
Minden kabelt megjelolsz mind a ket vegen es B bekotes szerint lekotod a patch panelt meg a keystone ajzatokat.
Rendben...

Kimegyek, na mi a van, csak az egyik felen jelolte meg a kabelelket.WTF?

Patchpanel?
Tul sok a kabel, inkabb csinald te. WTF?
Mikor jelolod meg a masik felet a kabeleknek?
Nem tudom, hogy kell csinald te.

Aljzat B bekotes szerint, itt van egy igy csinald! ok?
ok.
2 nap mulva kimegyek, a falbol kilog egy 8 cm-es kabel az RJ45-os dugoval a vegen mindenhol es 100 vegpont van. Kerdem ez meg a mi a pelo?

Hat tul bonyolult az aljzat bekotes, ezert inkabb dugot nyomott ra. :W

Olyan osszeget fogunk szamlazni a tulajnak. hogy a csavo elsirja magat.

[ Szerkesztve ]

(#24088) radi8tor válasza gaborbol (#24087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Atyaég.

⭐ Stella

(#24089) bobsys válasza gaborbol (#24087) üzenetére


bobsys
addikt

Mikor jelolod meg a masik felet a kabeleknek?
Nem tudom, hogy kell csinald te. :Y

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24090) radi8tor válasza bobsys (#24089) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

“A te hangod mélyebb” :))

⭐ Stella

(#24091) CsodaPOK válasza gaborbol (#24087) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Csak egy átlagos munkanap :D

(#24092) looser válasza gaborbol (#24087) üzenetére


looser
addikt

Patch panelt még nem kötöttem be, de felteszem ott is szét kell szálazni sorba, akkor nem értem, mi volt egyszerűbb. Amellett, hogy nem jó :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24093) Timer válasza gaborbol (#24087) üzenetére


Timer
veterán

A helyi TMK dolgozik, nincs itt semmi látnivaló! ;] Bár, nálunk azért már ügyesebbek a fiúk, legalábbis van köztük egy-két megbízható szaki. Egy AP-t már simán feldobnak, ha nagyon kell, és többnyire még irányba állítani is sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#24094) gaborbol válasza bobsys (#24089) üzenetére


gaborbol
őstag

Mert neki nincs muszere.
Mondom a boltba van, olyan sok, hogy meg adnak is el belole.
De meg muszer sem kell csak egy laptop, mert a unifi switch mar 2 hete varja a halozat kiepiteset.
Patch panel, aljzatok, patchkabel. Belepsz a switch-re es csak mesz korbe a laptoppal es dugdosod a halokabelt.

Emberunk elkerte a szokasos 150 dollar/ vegpontos arat. Az 15.000 dollar es gondolta, hogy megfogta az isten labat.

Senkihaziak kezeben a popszakma! :)

(#24096) M@no válasza gaborbol (#24087) üzenetére


M@no
tag

Elképesztő, hogy miket képesek csinálni, akik nem foglalkoznak vele. :Y
A munkahelyem egyik telephelyén tavaly-idén húzták át a teljes gyengeáramot. 6 szint, szintenként átlag 270 végpont. Pár doboz utp kábel elfogyott... :D
A srácokat nem irigyeltem.

(#24097) bugizozi válasza gaborbol (#24094) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem gondoltam hogy az USA-ban is vannak ilyen melosok :Y

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24098) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

GPO-ból beállítom, hogy a Chrome engedélyezze a flash tartlamakat. Akár a minden oldalra vonatkozót engedélyezem, akár felveszem az oldalt a listára [link], életbe lép ugyan a beállítás, de elsőre mindig fehéren nyílik meg és csak oldalfrissítés után jön be a tartalom.
Nem lehet megoldani, hogy elsőre betöltődjön?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24099) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Még egy GPO-s kérdés. :)
Adott GPO-nak csak a computer ágában van beállítás.
Viszont a Security Filtering-nél Authenticated Users van beállítva. WMI egyéb nincs beállítva.
Ebben az esetben érvényre jut -e a GPO?
Köszi!

(#24100) TBC_z87


TBC_z87
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy intézményi hálózat. Ez a következő szerverekből áll (mindegyik Windows 2008 R2):
srv1 - RDS CAL licenckiszolgáló, AD
srv2 - terminál szerver
srv4 - terminál szerver
srv5 - AD, DNS, fájlszerver
srv6 - terminál szerver.
A terminál szerverekre Siemens Futro S400-as terminálokról (thin client) csatlakoznak a felhasználók. (Egyenlően elosztva a három terminál szerver között. Scout Enterprise szoftver felügyeli a terminálokat.)
Történt tegnap reggel, hogy egyik pillanatról a másikra mindenkit ledobott a rendszer, és nem lehetett visszacsatlakozni. PC-ről az srv4-re és srv6-ra az én gépemről be tudok rendszergazdaként jelentkezni, de másik gépről meg nem engedi, mondván nem tudott csatlakozni a licenckiszolgálóhoz.
Továbbá: az srv5-ös fájlszervert nem mindegyik PC-ről tudom elérni \\srv5 hivatkozással. IP-címmel gond nélkül megy.
Hogy tudnék elindulni? Van egy olyan sejtésünk, hogy az Active Directory lehet a ludas. Ugyanis az srv1-be lépve ha az Active Directorynál a Tartomány váltására megyek, az srv1-et nem elérhetőnek látja, srv5-öt viszont online-nak. Az srv5-be lépve pedig mindkettőt "nem elérhető"-ként mutatja.
Ilyenkor mit lehet tenni?
Még annyi adalék, hogy amikor ez a dolog kezdődött, akkor az srv1-hez csatlakoztatott szalagos egységről szerettem volna egy fájlt visszaállítani. Viszont a NovaBackup panaszkodott, hogy nincs licencünk, ami furcsa volt, hiszen tudtommal van. Akkor láttam, hogy az srv1 c: meghajtóján nincs szabad hely. Erre lefuttattam egy CCleaner-t, amin lehetett, a tömörített attribútumot beállítottam, illetve a Kaspersky egyik (remélhetőleg) több gigabájtos cache mappáját helyeztem át a D:-ra. Kényszerhelyzet volt, máshonnan nem tudtam helyet felszabadítani, tekintve, hogy egy meglehetősen szerény adottságú szerverrűl van szó, már ami a háttértárat illeti. (És aki anno telepítette, az így is minimális helyet adott a C:-nek.) Ezután elindítottam a NovaBackupnál a kazetta beolvasását, és ekkor jelentkezett a hiba. Nem tudom, hogy ennek van-e valami köze a hibához, vagy csak puszta véletlen egybeesés?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.