Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25151) radi8tor válasza MasterDeeJay (#25150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ritkaság az szent. :D

⭐ Stella

(#25152) MasterDeeJay válasza radi8tor (#25151) üzenetére

Az lehet, gondolom valami linuxos tűzfalba vagy routerben lehetett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25153) radi8tor válasza MasterDeeJay (#25152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írja azt Windows alá is, csak hát nem egy mai darab: Windows 64-bit Windows 2003 Server/XP SP2

⭐ Stella

(#25154) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok ezt, hogy lehet megcsinálni? (w10)

Régen mikor középiskolába jártam számítógépek úgy működtek, (w7) hogy rajta voltak a feltelepített programok és tudtál rajta bármit dolgozni (user módban). Majd, ha a gépet kikapcsoltad/újraindítottad bármilyen műveletet csináltál a gépen vagy fájlt hoztál létre az törlődött és a gép vissza ált az alapértelmezett állapotába a feltelepített programjaival együtt. Szóval gép mindig az alap állapotába állt vissza bármit is csináltál vele.
Ha jól emlékszem semmilyen külső programot nem használtak, hogy ez így működjön. De fogalmam sincs.

Nemrég jutott eszembe ez az emlék és gondoltam hátha tudja valaki a varázslatot.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25155) MasterDeeJay válasza Krisztianby (#25154) üzenetére

Nekem van valahol olyanom, azt egy kártya csinálta, valami faék egyszerű csak bios volt rajta és visszaállította alapra minden restartkor az egész rendszert. Nyilván valami szoftver is kellet hozzá talán rejtett partíciót vagy árnyékmásolatot használt azt már nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25156) Krisztianby válasza MasterDeeJay (#25155) üzenetére


Krisztianby
tag

Nem tudom én se hogy működhetet pontosan.

Arra emlékszek még volt egy központi "szerver" és mindenkinek oda kellet menteni a dolgait. Nem tudom onnét menyire volt célszerű vissza tölteni a Windowst? ha egyáltalán lehetett. Fogalmam sincs mennyire mehettek bele a megvalósításba.

Csak így vissza gondolva tök fasza ötletnek tűnt konkrétan egy "hülye" gyerek se tudta gajra vágni a gépet sok hülyeséget letöltögetett rá és beállítások babrálta.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25157) Anász válasza Krisztianby (#25154) üzenetére


Anász
tag

Szerintem erre gondolsz: Unified Write Filter

[ Szerkesztve ]

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#25158) zolee001 válasza Krisztianby (#25154) üzenetére


zolee001
őstag

Shared Computer Toolkit (XP) Deep Freeze meg egy tucat program tudott ilyet
Serveren az imagek a telepitetten majd beállitás kérdése,hogy restartkor pl fusson le és törölje a disket majd telepitse ujra ,ahogyan irod mindig "friss " a rendszer

(#25159) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Hol tudom megnézni, hogy a windows kliens milyen módszert használ CRL ellenőrzéshez? Konkrétabban, milyen IP címen teszi ezt.

Most windows tűzfal beállításokkal próbálkozok, de ha letiltok mindent és csak azt engedem amit akarok, akkor a vpn kliensem azt írja, hogy nem tudja a CRL-t ellenőrzni és warningot dob a certre. Tehát világos, hogy valamit megfogok a tűzfal szabállyal, csak azt nem tudom mit.

üdv

szerk.: a mi AD-nkban még csak tesztelésre hoztunk létre root CA-t, a prod (és ebben a helyzetben az én esetemet tekintsük ennek) nem használja.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25160) olloczky válasza olloczky (#25159) üzenetére


olloczky
senior tag

Bocsi a dupláért, megtaláltam:

[link] - bármely certificate-en megtekinthető.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25161) cidalain


cidalain
veterán

Üdv.

Kis céges környezet, levelezés ügy.

Adott egy külső tárhelyszolgáltató, ahol a céges email fiókok is vannak. Ezek között vannak olyan központi email címek is minthogy info@cégnév.hu amit több ember is kezel, illetve dolgozókhoz kapcsolódó email címek is, pl iksz.ipszilon@cégnév.hu
Eddig úgy ment a dolog, hogy a cég telephelyén egy központi szerver lerántotta a külső szolgáltatótól a leveleket x időközönként, a kliensek Outlookja ettől a szervertől kapta meg a leveleket. Erre a Proxy+ nevű programot használjuk.
Alapvetően ez a felállás egész jó, mert vannak olyan kliensek, akiknek nem engedélyezett a netkapcsolat kifelé, így a külső szolgáltatót nem érné el, illetve központilag menedzselhető a a céges levelezés anélkül hogy a kliensekhez rohangálni kellene, minimálisan a emailszűrés is alkalmazható központilag.
A probléma, hogy ez a Proxy+ nevű projekt megrekedt a 3.0 verziónál, és behalt a fejlesztés. Le kéne cserélni valami másra, ami lehetőség szerint free szoftver, vagy egyszer fizetős (nem évenként megújuló előfizetéses) amivel meg tudom oldani a következőket:
-Local mailfiókok létrehozása
-Külső tárhelyről emailek leszívása a helyi fiókokba (POP3)
-Az összes így bejövő levél előszűrése (feladó email, feladó email pattern, tárgyszó, kulcsszó lehetőségek)
-Local mailfiókból a levelek Outlook kliensre juttatása
-A kimenő leveleknek is ezen a helyi szerveren át kellene mennie.

Létezik ilyesmi program, amit keresek?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25162) gvass válasza cidalain (#25161) üzenetére


gvass
tag

Emlékeim szerint a hmailserver tudja ezeket ingyenes, kattingatós win alapú.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#25163) cidalain válasza gvass (#25162) üzenetére


cidalain
veterán

Köszi. Ezt a progit én is nézegettem, akkor adok neki egy esélyt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25164) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Azt szeretném meg kérdezni hogy lehet 2 GB sebességet beállítani a switcheken vagy milyen protokolt használnak ?
Elkepzeles switchek között dupla utp -t használnak és a szervezhez dupla háló kártya lenne .
Sajnos nem tudok milyen protokolt vagy beállítást keresek.
Segítségeteket előre köszönöm

(#25165) Gargouille válasza kriszrap (#25164) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem tudom pontosan mi a célod vele, de a link aggregation -re keress rá, illetve smb multichannel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25166) kriszrap válasza Gargouille (#25165) üzenetére


kriszrap
tag

Köszi :)
Cél leginkább hogy ha 4 termet imagelek hálózatról oda jól jön a plusz 1 GB sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#25167) kriszrap


kriszrap
tag

Bocs a dupla post ért nem tudtam már szerkeszteni.

Ezt lacp mindegyik sw be kell állítani nem elég csak az egyikben nem ?

(#25168) F.E.K.. válasza kriszrap (#25166) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Link aggreation nem egyenlő dupla sebesség, a port sebesség "két kábelen" is ugyanaz marad, gyorsulás nem ettől van.

(Gyorsulni gyorsul az átvitel, csak nem úgy ahogy gondolod)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25169) Timer válasza kriszrap (#25167) üzenetére


Timer
veterán

Ahogy írták is, LACP / LinkAggregation az érintett switchek között (minden érintett eszközön beállítandó), a szerver irányába már nem szükséges, ott teaminget kell létrehozni switch independent beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#25170) kraftxld válasza kriszrap (#25166) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A fiatal szovjet mérnökök feltalálták már a multicast-ot is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25171) kriszrap


kriszrap
tag

Közben lenne még egy kis segítség kérésem.
Nem tudom mi tévő legyek.
Van egy hpe ml30 gen10 szerverem.
Amibe SAS vezérlős
hpe smart array e208i-p vezérlőt helyeztek el.
De sajnos bármilyen drivet teszek fel eszközkezelőbe SAS vezérlő driver hiányzik.
win2016 os a szerver.
Már tanácstalan vagyok.

(#25172) kriszrap válasza F.E.K.. (#25168) üzenetére


kriszrap
tag

Ezt kifejtenéd kérlek bővebben?
Ha jól értem attól hogy két utp van bedugva akkor is csak 1gb lesz az átvitel??

(#25173) Gargouille válasza kriszrap (#25172) üzenetére


Gargouille
őstag

Valószínűleg arra gondolt, hogy attól, hogy ha így összefogsz két adaptert, attól még nem "adódik össze" a sebességük, tehát például nem fogsz tudni mondjuk egy adott gépről 2Gbps-el másolni a szerverre*, hanem csak úgy fogod tudni kiaknázni a sávszélesség bővülést, ha több klienssel támadod a szervert. Vagyis (leegyszerűsített példa), ha mondjuk 2 klienssel másolsz egyszerre a szerverre, akkor mindkettő 1Gbps-el fog tudni adatot továbbítani. Most persze nagyon lesarkítva írtam.

* Ez nem teljesen igaz, mert SMB multichannel -el az SMB műveleteknél elérheted 1 klienssel is a 2Gbps sávszélességet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25174) zolee001 válasza kriszrap (#25164) üzenetére


zolee001
őstag

NIC Teaming a Serveren

(#25175) kriszrap


kriszrap
tag

Nagyon köszönöm a segítséget közben a driveres probléma megoldott.

Neki fekszek ezeknek a dolgoknak amiket ajánlottatok.

[ Szerkesztve ]

(#25176) gaborbol


gaborbol
őstag

Kaseya MSP meg lett hekkelve. 40.000 ugyfeluk van akinel az automatikus frissites be volt kapcsolva( majdnem mind) mind crypto lockert kapott. Bakker!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25177) Timer válasza gaborbol (#25176) üzenetére


Timer
veterán

:Y

Aztak_rvaf@szba. A céges jogászok / rendszergazdák felköthetik a gatyát.

:U

(#25178) radi8tor válasza gaborbol (#25176) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez mi ez? (Kaseya MSP)

⭐ Stella

(#25179) gaborbol válasza radi8tor (#25178) üzenetére


gaborbol
őstag

Egy komplett csomag informatikai uzemeltetest vegzo cegeknek.

Tav eleres, mentes, antivirus, monitorozas, hibajegykezeles. Mivel a Kayesa kliens domain admin fiokkal ul minden halozat felett, siman lecsapnak barmit, ha csak a mento szervereknek nem volt valami mas elerese, vagy volt kazetta, felho mentes mas jelszoval.

(Nalunk minden Veeam szerver domain eleres mentes.)

Egyenlore kb 40 IT ceg jelezte , hogy az ugyfeleiket lezarta ransomware , csak pl 1 ugyfel Floridaban 200 ceget menedszelt. Par ezer dollartol egeszen 5 millio dollarig mar van minden.

Ja ez kegyetlen lesz. Jogilag meg informatikai szempontbol biztos. Nalunk is van ugyfel akinel hatalmas penz jon be hetente, es annyira kicsi az arres, hogy ha penteken nem tudnak szamlazni akkor bedol a ceg azonnal...

[ Szerkesztve ]

(#25180) radi8tor válasza gaborbol (#25179) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az szép. :Y

⭐ Stella

(#25181) radi8tor válasza gaborbol (#25179) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Svédországban a Coop be is dőlt miattuk. [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25182) Gargouille válasza radi8tor (#25181) üzenetére


Gargouille
őstag

Lesz itt még ihaj-csuhaj :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25183) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok ismét .
Lehet hogy ti már nagyon régóta használjátok nekem még új a dolog.
Olyat hallottam hogy lehet olyan windows telepítőt csinálni ahol már fent van minden szoftver ami kell. Vagy is telepitő elindit feltelepíti és amikor az első indítás van minden fent is van.
Ilyen valóban van?

(#25184) Gargouille válasza kriszrap (#25183) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem a sysprep amire te gondolsz, pont a logout-on készített valaki róla egy közérthető bemutatót.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25185) kriszrap válasza Gargouille (#25184) üzenetére


kriszrap
tag

Köszönöm :)

(#25186) zolee001 válasza kriszrap (#25183) üzenetére


zolee001
őstag

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/deploy-windows-mdt/create-a-windows-10-reference-image

Volt még az EDT Tool ls a Windows Configuration Designer

(#25187) MasterDeeJay

Van egy érdekes jelenség amire nem találok választ.
Canon IR1435if nyomtató, fix ip cím (192.168.2.33). Elkezdett akadozni a pingje és már kevésszer válaszol.
Próbáltam más kábelt, más portot, más ip címet, dhpc-vel de ugyan az a jelenség.
Ha nyomtatót átrakom más switch-re akkor teljesen jól működik, szóval a switchnek lesz baja de minden más eszköz a switchen hibátlan minden porton.
TL-SG1016DE a switch típusa de nem látok benne semmi szűrést ami okozhatja, frissítettem a nyomtató fw-jét is és a switch-ét is. A sw fix ip-n van de nincs köze a nyomtatóhoz (192.168.2.249).
Valami protokoll lesz vagy valami olyan ami megzavarja a switchet?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25188) E.Kaufmann válasza MasterDeeJay (#25187) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

hasraütés: flow control? Nem lehet kikapcsolni akár nyomtató oldalon?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25189) MasterDeeJay válasza E.Kaufmann (#25188) üzenetére

Mindent kikapcsoltam amit csak lehetett, ipv4 marad csak bekapcsolva.
Switchen ugyan azok vannak bekapcsolva mint a többi ugyan ilyen típusún. Flow control ott sincs. A legfurcsább az hogy csak ezzel a nyomtatóval van baja, most egy Xerox van helyette az meg hibátlanul pingelhető.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25190) I02S3F válasza MasterDeeJay (#25189) üzenetére


I02S3F
őstag

Olyan létezik, hogy a kettő ne lenne kompatibilis? (Nem szó szerint értve, hanem együttműködés szempontjából)

(#25191) MasterDeeJay válasza I02S3F (#25190) üzenetére

Fél évet ment normálisan, aztán elkezdett egy hónapja akadozni a scanelés és belassult a nyomtatás de arra gondoltam hogy windows update cseszte el ahogy szokott lenni. Aztán ma meg már alig ment, ekkor láttam hogy pingre alig válaszol és nem lehet driver hiba ha már a webes felülete is mesésen megy (hol van, hol nincs), ma már olyan szintre jutott a dolog hogy percenként van egy válasz és nem is megy a scannelés, nyomtatás is több perc.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25192) Timer válasza MasterDeeJay (#25187) üzenetére


Timer
veterán

Áramtalanítsd a switchet. Nálam bevált, és nálam is csak a nyomtatókat buzerálja. Samsung és HP nyomtatóval is csinálta, véletlen jöttem rá, mert rohadtul driver hibának tűnik elsőre (és másodikra is).

[ Szerkesztve ]

(#25193) MasterDeeJay válasza Timer (#25192) üzenetére

Azt kicsit macerás, speckó gépek vannak rajta de műszak kezdés elött megcsinálom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25194) radi8tor válasza MasterDeeJay (#25193) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig TP-Link switcheknél simán előfordulhat ilyen. Mi offoltuk őket és Aruba lett helyette.

⭐ Stella

(#25195) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

(#25187) MasterDeeJay

Otthoni TP-Link router csinált nekem hasonlót. A kábeles LAN kapcsolatok elkezdtek akadozni össze-vissza, a WiFi működött gond nélkül. Újraindítás után egy darabig jó volt, aztán megint kezdte. Teljesen random volt, fogtam és kidobtam őket végül. Több évet mentek gond nélkül, majd szinte egyszerre kezdte el csinálni 2-3 db.

[ Szerkesztve ]

(#25196) MasterDeeJay válasza CsodaPOK (#25195) üzenetére

Az előzőek kb 10 év után döglöttek be de azokba a kondik fáradtak el sztem. Van egy ami eloxidált csatis mert az esőben ázik :DD azt sem indítottam újra több éve az még megy.
De a régiek sima nem smartok. Most azért vettem smartot hogy a mikrotik dude szerverbe rajzolgasak élő topológiát.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25197) Gargouille válasza CsodaPOK (#25195) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekünk TP-Link omada-s AP-kkal volt ilyet tapasztalat, egyik ügyfélnél megörököltünk egy ebből kiépített hálózatot, na ott esténként automatán restartoltatni kellett, mert pár nap alatt egyszerűen elhasaltak maguktól, ugyanígy ahogy írjátok.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25198) E.Kaufmann válasza MasterDeeJay (#25196) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amit én kaptam régen "hibás" 841N, OpenWRT-vel még 5 évig jól elvolt, most már kevés az új nethez. A TP-link leginkább szoftverrel van hadilábon, a hw még épp jó belépő szintre, bár azért gáz, ha egy nem menedzselhető SW is megbolondul

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25199) MasterDeeJay válasza CsodaPOK (#25195) üzenetére

Mondjuk a hibás switch magyarázna más érdekes hálózati jelenséget amit legutóbb nyomoztam és totál random jön elő. (random fix ip címek néha nem működnek) Igaz az az előző tp linkel is volt de ezek szerint nem kompatibilisek ezek a fajta tp-linkek a nyomtatókkal.
Teszek egy próbát más márkával. A nagy switchekkel nem volt gond (linksys, cisco) pedig azok talán a legöregebbek és már a venti se megy bennük.
Volt jelenségben random leakadó pos terminál, random pingelhető switch felülete!, más hp nyomtató random leakadása de ezt mind ráfogtam a gyenge kábelekre de azok cserélve lettek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25200) Gargouille válasza MasterDeeJay (#25199) üzenetére


Gargouille
őstag

Az ilyen "misztikus" hibáknál még érdemes az olyan dolgokat megnézni, nincs-e IP cím ütközés vagy valami loopback a hálózaton, vagy esetleg egy olyan kliens vagy eszköz ami teleszemeteli.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.