Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24301) Tonyk válasza E.Kaufmann (#24299) üzenetére


Tonyk
veterán

Oh, az enyémek is rettentő kreatívak ilyen téren.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#24302) Hunter2 válasza E.Kaufmann (#24289) üzenetére


Hunter2
addikt

E.Kaufmann

Néztem, csak szürke flottában van az is hullámzó sávszéllel, erre nem lehet egy üzletet alapozni.

F.E.K..

Régebben használtuk de nem túl kényelmes megoldás és nem is működött normálisan.
A telepítők főverziónként frissítve vannak, de főverziók között is jönnek frissítések szépszámmal.

DopeBob

Eddig erről nem tudtam , mármint hogy a helyi hálóban leszedik egymástól a gépek a frissítéseket.

(#24303) Hunter2 válasza DopeBob (#24296) üzenetére


Hunter2
addikt

A Squid jó ötletnek tűnik, a proxy beállítást ki lehet valahogy szórni a gépeknek DHCP-vel vagy kézzel kellene beállítani mindegyiknél külön?

(#24304) Tamy válasza Hunter2 (#24303) üzenetére


Tamy
senior tag

Lehet dhcp-vel hirdetni, de eléggé felemás az eredmény. Én évek óta így használom, ha csak Win update-re kell, arra szerintem megteszi, mert a Win alapból tudomásul veszi amit dhcp-n kap, de pl. Linuxok, és az Android fütyül rá. Win alatt is az IE és amik tőle veszik át a beállításokat (pl. Chrome) használni fogja az így kapott proxy beállításokat, de pl. a Firefoxnak már másként kell a tudtára adni, és az egyéb Win-es programok is felemásan kezelik. Van ami átveszi a Win beállításait (azaz az IE beállításait), van aminek meg kézzel kell megadni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24305) mtz81 válasza Hunter2 (#24303) üzenetére


mtz81
tag

pfSense transzparens proxy?

(#24306) E.Kaufmann válasza Tamy (#24304) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kell csinálni egy értelmesebb (vagy épp a legprimitívebb) PAC/WPAD állományt, kirakni egy belső hálón elérhető HTTP szerverre, azt meghirdetni DHCP-vel és DNS-sel egyszerre, a rendes netet meg el kell zárni a tűzfalon.
A PAC-cal akkor vannak gondok, ha kivételeket teszünk bele és még URL-t is vizsgáljuk, mert be tudja lassítani a böngészőket. JavaScript alapú, de tele a net példákkal, érdemes csak string műveletekkel vizsgálni a címeket. Rég csináltam már, több ne jut eszembe erről.

Az IPFire-t könnyű felkonfigolni frissítések gyorsítótárazásához, aktívan fejlesztik, nem kell teljes tűzfalként használni, lehet csak a beépített squid-et is használni (de igényli, hogy mindenképp legyen egy WAN és egy LAN oldali lába), Hyper-V és egyéb hipervizorok felett is jól elvan és viszonylag problémamentes a frissítése is.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24307) Tamy válasza E.Kaufmann (#24306) üzenetére


Tamy
senior tag

Pont így van nálam is :) Mint írtam felemás a tapasztalatom, a Firefox-nak dns-be kell állítani, de kézzel át kell állítani a proxy beállításait, az alapértelmezett "Rendszerbeállítások használatáról" "Automatikus felismerésre" (nem is értem miért nem ez az alapértelmezett?). De egy Android nem fogja ezt figyelembe venni, ott marad a kézi beállítás, ami lehet url is arra a bizonyos wpad-ra, de a dhcp-n kapott infót nem veszi figyelembe. A Linuxok úgyszintén, ahogy pl. az iPhone se. Windows alatt is sok programnak kézzel kell megadni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24308) E.Kaufmann válasza Tamy (#24307) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Céges védett hálón azért elég jól működik, céges WIFI-re meg közvetlenül nem csatlakozott nálunk mobil, valamint Edge és Chrome nem panaszkodott. ANyK-t már nem tudom, kellett-e állítgatni, de működött proxyval.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24309) Tamy válasza E.Kaufmann (#24308) üzenetére


Tamy
senior tag

Böngészők viszonylag jól kezelik, Firefoxban is pár kattintás, de sok más program nem, szóval azért nem tökéletes. Én wifin pont azért használom, mert ott alapból szűrt net van, ahhoz meg kell a proxy. Persze így olyan jó a szűrés, hogy csupán a jelszó ismeretében kb. senki nem tud netezni, mert azt sem tudja hol kell beállítani a proxy-t, anélkül meg még szűrt net sincs :)

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24310) gaborbol


gaborbol
őstag

Van vakainek egy Acronis 9 kulcsa elado veletlenul?

Egy windows 2000 alapu orvosi muszert kene lementem, de persze semmilyen mai programmal nem megy, mert semmi nem telepul rajta. Tud valaki esetleg mas nagy, ismert gyartot akinek valami mentoprogija megy meg windows 2000-en?

Acronis 9 van rajta, de kulcs nelkul, csak trial verzio kerult ra valamikor.

Talaltam egy full retail verziot Ebay-en, ha mas nem lesz akkor megveszem azt.
Valahol van 4 ceges legalis kulcso hozza, de nem talaom sehol :DDD

Koszi!

(#24311) Tamy válasza gaborbol (#24310) üzenetére


Tamy
senior tag

Én mindenképp valami lemezről (pendrive-ről) futó progival esnék neki: Easus, Clonezilla, Macrium Reflect... Ezek szerintem mind tudják, nem hiszem, hogy érdekli őket milyen Op rendszert mentesz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24312) Gargouille válasza gaborbol (#24310) üzenetére


Gargouille
őstag

Vagy akár (ha még működik a gép) egy disk2vhd is megoldás lehet és akkor VM-ként akár tovább is élhet a gép. Már ha ez a cél.

Bár a 2000 alatt nem tudom működik e, de próba szerencse.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24313) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Srácok, használ valaki Veeam-et?
Nem tiszta teljesen, hogy miként állítható be az előszöri full backup. Ha kiveszem a pipát a Create syntethic full backups periodically elől akkor is készít egy full backup-ot. Ami persze kell az inkrementálishoz, az rendben van, de itt pl nem is lehet beállítani, hogy az inkrementális mentés milyen napokon fusson...

[ Szerkesztve ]

(#24314) kraftxld válasza _kovi_ (#24313) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A task scheduling-nál állítod be, hogy mikor fut le.
A synthethic full meg az ReFS / XFS filerendszeren lévő block cloningnál fontos.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24315) _kovi_ válasza kraftxld (#24314) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi! :)
Tehát akkor a Create syntethic full backups periodically -nál beállítom a vasárnapot, és a Schedule-nál pedig a napi inkrementálist? Ebben az esetben akkor mikjor fut vasárnap a full?
Mert a képen is látszik, hogy ott csak napot lehet állítani.

(#24316) kraftxld válasza _kovi_ (#24315) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, vasárnap full, a többi napon incremental.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24317) Drag77 válasza _kovi_ (#24315) üzenetére


Drag77
senior tag

link ez segít.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24318) _kovi_ válasza Drag77 (#24317) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#24319) MasterDeeJay

Mi miatt lehet hogy bizonyos címek nem működnek a céges upc-s neten? Már feltűnt hogy ilyen olyan random oldal nem működik böngészőtől függetlenül. Mobilneten meg megy.
pingelni sem lehet, tracert ilyen:
példának ez az oldal: www.leitz-hungaria.hu

C:\Windows\System32>ping www.leitz-hungaria.hu

Pinging lb.shoprenter.net [3.249.180.149] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 3.249.180.149:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

C:\Windows\System32>tracert www.leitz-hungaria.hu

Tracing route to lb.shoprenter.net [52.209.3.224]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms router [192.168.2.1]
2 1 ms 1 ms 1 ms business-178-48-20-10.business.broadband.hu [178.48.20.10]
3 11 ms 10 ms 9 ms 10.83.10.254
4 9 ms 8 ms 10 ms catv-89-135-222-46.catv.broadband.hu [89.135.222.46]
5 18 ms 15 ms 13 ms hu-bud04a-rc1-ae-38-2019.aorta.net [84.116.240.226]
6 16 ms 14 ms 15 ms hu-bud05a-ri1-ae-5-0.aorta.net [84.116.137.6]
7 18 ms 14 ms 13 ms 99.82.182.252
8 16 ms 17 ms 19 ms 150.222.118.49
9 18 ms 19 ms 17 ms 150.222.118.32
10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.
12 * * * Request timed out.
13 * * * Request timed out.
14 * * * Request timed out.
15 * * * Request timed out.
16 * * * Request timed out.
17 ^C
C:\Windows\System32>^X

C:\Users\hannt>nslookup leitz-hungaria.hu
Server: router.local
Address: 192.168.2.1

Non-authoritative answer:
Name: leitz-hungaria.hu
Address: 52.209.3.224

C:\Users\hannt>ping 52.209.3.224

Pinging 52.209.3.224 with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 52.209.3.224:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

Az az érdekes hogy mobilneten bejön de ugyan ez a tracert eredménye. Más példa pl a http://flancos.hu/

Router Mikrotik RB3011-es, DNSnek 8.8.8.8 és 8.8.4.4 van beállítva, külső dns kérés tiltva. Nslookup-al lefordítja a címeket rendesen. Routeren is a tracert ugyan ezt hozza ki, meg minden más gépen is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24320) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép napot!
Apukám elállította számítógépén a képernyőfelbontást, azóta fekete a képernyő (televízió egyébként) és az jelenik meg a képernyőn, hogy a "Videó nem található." Windows 10 van a számítógépen, régebben az F8-cal, csökkenetett móddal el lehet indulni és lehetett korrigálni, van valami hasonló a Windows 10 alatt is, mert az F8-ra nem reagált és a hibás felbontás után sem állt vissza a kép. A gép bekapcsolásakor a megszokott üzenetek megjelennek, de utána sötétül el a kép. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#24321) Gargouille válasza szagnes69 (#24320) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem ez segíteni fog neked. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24322) szagnes69 válasza Gargouille (#24321) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Hálásan köszönöm! Most megyek hozzájuk megoldani a problémát! :R

(#24323) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Ötletre lenne szükségem!
Saját házamban kellene Modemet, routert és egy switch-et elhelyeznem az előszobában. Egy egyszerű előszoba bútor van, a plafon sarkánál lenne. Ez kb a lakás közepén van, jó helye lenne. Kérdés ki hogyan oldaná/oldotta meg? Rack szekrény? Kerestem, de valami nem ipari kinézet lenne jó és nem is túl nagy. Valakinek ötlete?

(#24324) I02S3F válasza seger (#24323) üzenetére


I02S3F
őstag

Én javaslom, hogy ha van rá módod, akkor készíts pár fotót, hogy jobban lássák a többiek, hogy miről van szó.

(#24325) seger válasza I02S3F (#24324) üzenetére


seger
addikt

A gégecsövek le lesznek vágva. Ott van egy cső az áramnak, van egy cső a koaxnak, és egy az utp-nek ami a garázsba megy.
(A világítás is csak idéglenes :) )

[ Szerkesztve ]

(#24326) Gargouille válasza seger (#24323) üzenetére


Gargouille
őstag

A helyszín ismerete nélkül, a leírás alapján én a helyedben egy polcban gondolkodnék, lentről csak a polc fog látszani, az eszközök és kábelek nem és szellőzni is tud. Valami ilyesmire gondolnék.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24327) I02S3F válasza seger (#24325) üzenetére


I02S3F
őstag

Nos én technikailag nem tudok segíteni, de szerintem, ott a sarokban, észre sem fogja az ember venni, hogy ott lesz egy rack, vagy box, vagy micsoda.

Ezzel akkor van gond, ha a routert újra szükséges indítani, mert akkor oda - létrával gondolom - fel szükséges mászni.

(#24328) seger válasza I02S3F (#24327) üzenetére


seger
addikt

Már ez is segítség volt. Köszönöm!

(#24329) seger válasza Gargouille (#24326) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm az ötletet!

(#24330) radi8tor válasza Gargouille (#24326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja +1 szavazat a sima polcra. Rack szekrény overkill lenne ilyen miatt.

⭐ Stella

(#24331) sziszi-fuszi válasza seger (#24328) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Miért nem rakod az összes cuccot a garázsba? Az előszobába pedig csak egy switch kerül, és azt osztod tovább. A garázsban zöröghet, höröghet, világíthat nem zavar senkit.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#24332) I02S3F válasza sziszi-fuszi (#24331) üzenetére


I02S3F
őstag

És a hideg? A garázs úgy tudom nem szokott fűtött lenni.

(#24333) Gargouille válasza I02S3F (#24327) üzenetére


Gargouille
őstag

A dobozzal az a gond, hogy a plafonnál lesz magasan, a meleg meg felfelé száll úgyhogy ott eleve elég meleg lesz főleg ha fűtenek, ha még egy zárt dobozba is rakod az egészet akkor jól be fogja fűteni. Kivéve ha szellőzteted a dobozt, de annak meg hangja is van és szívja a port. Ráadásul ha fém racket raksz és bele a wifi routert (bár nem írta, de gondolom az lesz benne) akkor még jól le is árnyékoltad vele. Ezért javasoltam a polcot neki, az praktikusabb ilyen otthoni elhelyezésre és könnyen hozzáférhető és takarítható.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24334) seger válasza sziszi-fuszi (#24331) üzenetére


seger
addikt

A router csak a netet adja és oszt dhcp-t a wifis cuccoknak. Gépek fix, és az a garázsból van osztva. Lehetne ott is a modem is, de a routernek a wifi miatt bent kell legyen. De a vezetékes hálót nem akarom a routeren keresztül, ezért a switch is kell az előszobába. Így már adott, hogy a garázsba csak 1 kábel kell, és nem kell odavinni mégegyet. Így a modem is az előszobába kerül, mert egyszerűbb a koax-ot odavinni.
Remélem érthető ahogy leírtam :)

[ Szerkesztve ]

(#24335) I02S3F válasza Gargouille (#24333) üzenetére


I02S3F
őstag

Értem! Logikus, amit írsz!

(#24336) seger


seger
addikt

Router cserét is tervezek. Amit kinéztem, egy tplink archer c80 vagy xiaomi AloT router ac2350. Eről tapasztalata valakinek?

(#24337) bon válasza seger (#24336) üzenetére


bon
őstag

Mindkettőt hanyagolnám. Mennyi a költségvetés? Én alapból a router-t és a wifit szétválasztanám, a modem és a router mehetne a garázsba és egy AP meg a képen szereplő helyre.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24338) sziszi-fuszi válasza I02S3F (#24332) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Miért kellene fűtöttnek lennie. A hidegben semmi bajuk nem lesz. Úgy mínusz 30 fokig biztos. A meleg és a nedvesség már sokkal inkább árt nekik.

Mi alá kell írás?

(#24339) sziszi-fuszi válasza seger (#24334) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Hááát?! Nem egészen értem a struktúrát amit ki szeretnél alakítani. Én tuti, hogy nem foglalkoznék a szolgáltató által adott eszközben lévő Wi-fi-vel, és mindent kiraknék a garázsba, kialakítva egy kisebb központot egy rackszekrényben, a lakásban pedig vagy AP-val oldanám meg a Wi-Fi-t. Szolgáltatói eszközök minimálisan szokták kielégíteni még az otthoni igényeket is. (Tisztelet a kivételnek!) Talán könnyebb lenne segíteni, ha tudnánk, hogy ki a szolgálató és egy hozzávetőleges rajzon megosztanád a hálózati struktúrát amit elképzelsz. (Hozzáteszem még, hogy ez a topik nem az a topik, ahol ez folytani kellene!) Inkább valamelyik hálózatos topikra tartozik!)

Mi alá kell írás?

(#24340) I02S3F válasza sziszi-fuszi (#24338) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm a választ! Ugye inkább kérdés volt a részemről, semmit kijelentés!

(#24341) seger válasza sziszi-fuszi (#24339) üzenetére


seger
addikt

Én sem akarok a szolgáltatós eszközzel foglalkozni! Ezért lesz egy router. Viszont a routeren sem használnék csak egy lant, ami switch-be megy. Gyors rajzban mutatom, tudom tré, de szerintem elfogadható :)

Szerk. Azért kérdeztem itt is, mint rendszergazdák, gondoltam jobb tapasztalattal rendelkeztek. Egyébként hálózatos topikban is feltettem előtte

[ Szerkesztve ]

(#24342) seger válasza bon (#24337) üzenetére


seger
addikt

Mennyit költenék rá? Még nem húztam meg a határt. Jót akarok, és egyszer szeretném megvenni! Nem akarom azt, hogy veszek most 20 körül, 2hét múlva meg megin 30ért...

Szóval tipusokat írj kérlek, miből válogassak!

Köszi

(#24343) seger válasza bon (#24337) üzenetére


seger
addikt

Routerhez még annyit:
Wifin 10 eszköz csatlakozik (tv, tab, telefon, laptop)
Kábelen 3 gép de előfordul 4 is, 1 nas, 1 ipbox, 3db ip kamera

(#24344) sziszi-fuszi válasza seger (#24341) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Hol jön be a szolgáltatói kábel? Mert az nem derül ki. :( De így első blikkre én továbbra is a teljes elhelyezést a garázsba javaslom. S mellé még annyit, mindenhova, ahova csak lehet kábelt vinnék! Annál biztosabb, stabilabb, jobb megoldás még (s szerintem jó sokáig) nem létezik.

Mi alá kell írás?

(#24345) seger válasza sziszi-fuszi (#24344) üzenetére


seger
addikt

Koax az ipbox-nál van jelenleg, de a tervezett helyre, az előszobába is gond nélkül át tudom rakni, mert ott van cső a falba. Garázs is megoldható csak az kisebb fúrás faragás után

(#24346) sziszi-fuszi válasza seger (#24345) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha nem probléma kivinni a koaxot, én tuti kiraknék mindent, a már korábban vázoltak miatt. Bent a lakásban pedig kábeleznék és 2-3 db AP-t helyeznék el, ha a Wi-Fi létkérdés mindenhol. Nem tudom hány nm2-t kell lefedni, milyen vastag és milyen szerkezetű falak vannak, megoldható-e gazdaságosan a kábelezés és még jó néhány paraméter hiányzik. Wi-Fi hálózat jónak tűnik! Aztán rájön az ember, hogy csupán kezdetbe jó ötletnek tűnt eszközökről van szó. Vagy a lefedettség, vagy sebesség vagy mindkettő, hibádzik. Rengeteg hibalehetőség, biztonság és még millió egyéb ok miatt. Ahol lehet (lehet én túl konzervatív vagyok) én kábelt javaslok. Wi-Fi-t csak ott és akkor, ha nagyon nagyon muszáj. Méretek nélkül is gyanítom, hogy az az 1 szem adó nem fogja lefedni a kéglit úgy, ahogy azt te most elképzeled. De ne legyen igazam! De ezt tényleg másik topikban vagy priviben kellene folytatni, mert itt ez már nagyon off!

Mi alá kell írás?

(#24348) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Üdv!

Gyors segítségkéréssel fordulnék hozzátok. A számítástechnika mindig tartalmaz meglepetéseket és ez most éppen a kellemetlen meglepetés része a dolgoknak.

Most bontottam ki egy zsír új [DELL g3 15] laptopot, amin ubuntu akart elindulni. A szokásos módon felülbíráltam ezt, mivel az ügyfél win10-et akar. F12 bootolás pendriveról. El is indul a folyamat majd megáll, hogy ő bizony nem tudja olvasni az adatokat a telepítés megáll. (Abba ne menjünk bele, hogy ez egy szintén új pendrive, más gépekben működik.)
Oké, bios-ba belenézek, boot configuration, és azt látom, hogy csak onboard nic ipv4 és 6 boot van beállítva. Se pd se ssd lehetőség.
A secure boot rész OFF, secure boot mode Deployed Mode.
Van lehetőség add boot optionra amit vagy browse file-al lehet, de persze sehol sincs pd és ssd. Hogy lehet rábírni a gépet, hogy pd-ről bootoljon?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24349) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ha valami nagy sebességű csoda, én megpróbálnám a helyedben valami régebbi USB2-es pendrive-ról vagy külső DVD meghajtóról telepíteni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24350) ' Tzs , válasza E.Kaufmann (#24349) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Ja, eléggé i5 10gen 8GB RAM, 512 SSD. :) Az a baj, hogy csak ezt a 2 boot lehetőséget látja, sehol semmi más és egyenlőre nem tudok új lehetőséget hozzáadni. Ez egy számomra új bios, ilyennel még nem találkoztam, most ismerkedem vele :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.