Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25401) ' Tzs , válasza Gargouille (#25398) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Köszi ez működött. Most megy a telepítés is...

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#25402) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha fellépek egy távoli gépre RDP-vel, hogyan lehet megállapítani, hogy az virtuális gép vagy fizikai vason fut?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25403) emvy válasza Fecogame (#25402) üzenetére


emvy
nagyúr

Pl. device manager-t nyisd meg. Virtualis gepen tele lesz VM-specifikus eszkozokkel.

Vagy nyiss egy konzolt, es 'systeminfo'.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#25404) Gargouille válasza Fecogame (#25402) üzenetére


Gargouille
őstag

Powershell:

get-wmiobject -computer LocalHost win32_computersystem

A kimeneten a Model sorban látod ha az:

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25405) seger


seger
addikt

Tudnátok mondani olyan programot, amivel tudnám figyelni egy adott hálózaton egy gépet, hogy elérhető-e? Mindezt távolról?
A cél az lenne, hogy lássam azt, ha pl nem megy a net az adott gépen ami ugye router mögött van, és erről akár egy email jelzést kapnék is.

(#25406) emvy válasza seger (#25405) üzenetére


emvy
nagyúr

Rengeteg ilyen megoldas letezik. Az a kerdes, hogy push vagy pull alapu monitorozast szeretnel.

Push: a gep X idonkent szol, hogy 'meg elek'. Pull: egy kulso szolgaltatas X idonkent megkerdezi a gepet, hogy 'elsz-e meg'.

Mit jelent szamodra, hogy 'elerheto'? Van rajta pl. egy HTTP szerver, vagy mi?

while (!sleep) sheep++;

(#25407) Fecogame válasza Gargouille (#25404) üzenetére


Fecogame
veterán

+ emvy :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25408) Gargouille válasza seger (#25405) üzenetére


Gargouille
őstag

Ahogy Emvy kolléga is írja, nagyon sokféle monitoring létezik erre, ilyen például a Nagios, Zabbix, NetXMS stb. de ezekről azért tudni kell, hogy elég "pilóta vizsgás" dolgok és szükséged lesz egy szerverre is, ami figyeli folyamatosan a kliens gépet (vagy gépeket) is.

Ha nagyon prosztó megoldásban gondolkodunk, akkor ha csinálsz egy VPN-t a figyelni kívánt gépig és tudod pingetni, akkor egy PingInfoView-al is megoldhatod a feladatot (még telepíteni sem kell, portable program). Ez annyit csinál, hogy az általad megadott IP címeket, vagy domain neveket folyamatosan pingeli és egyből látod, ha csomag kimaradás van, vagy nem válaszol a címzett. Természetesen a pingelés időintervalluma meg minden nyalánkság beállítható.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25409) emvy válasza Gargouille (#25408) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem a Pingdom boven jo lenne erre.

while (!sleep) sheep++;

(#25410) seger válasza emvy (#25406) üzenetére


seger
addikt

Nem kell folyamatos jelzés. Amit szeretnék az pont fordítva lenne.
Az adott gépen egy win10 fut. (Egy adatbázis fut rajta serverként működik.
Saját gépemet használnám, hogy ő beszélgessen ezzel a win10-es géppel, és ha nincs válasz, akkor küldjön egy mailt nekem.

(#25411) seger válasza Gargouille (#25408) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm, megnézem őket

(#25412) seger válasza Gargouille (#25408) üzenetére


seger
addikt

Ping info nem jó, mert hiába pingelem domaint, ha net van, de a gép lekapcsol akkor ugyan úgy jön a válasz

(#25413) emvy válasza seger (#25412) üzenetére


emvy
nagyúr

wut

while (!sleep) sheep++;

(#25414) Gombinyó válasza seger (#25412) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha jól értem, akkor egy külső hálózatból akarod monitorozni, hogy megy-e az adott gép.
Ebben az esetben a domain-t hiába pingeted, mert az nem azt fogja visszaadni, hogy a public ip mögötti lanon a szervered megy-e, hanem az ottani router fog válaszolni.
Ez így sztem nem fog menni, vagy egy helyi megoldást röffents be vagy kell oda egy vpn.

(#25415) Gargouille válasza seger (#25412) üzenetére


Gargouille
őstag

Idézek magamtól:

"akkor ha csinálsz egy VPN-t a figyelni kívánt gépig és tudod pingetni, akkor egy PingInfoView-al is megoldhatod a feladatot"

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25416) seger válasza Gargouille (#25415) üzenetére


seger
addikt

Első 3 link-ig olvastam a negyedikre csak ráklikkeltem. Bocs

(#25417) sanzi89


sanzi89
addikt

Van bárkinek bármilyen ötlete arra vonatkozóan, hogy Active Directory-ban a Home Folder-re vonatkozóan van-e valami spéci dolog Windows 10-et illetően?
Van egy automata user létrehozó scriptem, amit még Windows 7-es időkből hoztam magammal, ezzel hozom létre a felhasználókat egy .csv-ből. Eddig semmi gond nem volt vele, a létrehozott felhasználók Windows 7, Windows 8, Server 2012, Server 2016 operációs rendszerekre gond nélkül belépnek, belépéskor rögtön csatolódik a home folder, minden, mint a mesében. Ugyanez a felhasználó leül egy Win 10-es gép elé, nincs home folder. Ugyanez a felhasználó egy szűz Win 8 gép elé leül, van home folder.
Már nem tudom hány délutánt elkúrtam a kutakodásra, de semmi. Ezer meg egy dolgot megpróbáltam, de nem jártam sikerrel. Ha Active Directory Users and Computers-ben a Home folder mezőben a scriptem által betett útvonalat kimásolom, ugyanazt(!) beillesztem és leokézom, varázsütésre működik. De a fenének van kedve több tucat/száz user esetén ezzel szarakodni. A home folder jogosultsága a beillesztés hatására nem változik.
Utolsó kétségbeesés, bármilyen ötletet, tippet, gondolatot szivesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25418) Gargouille válasza sanzi89 (#25417) üzenetére


Gargouille
őstag

Ami felé hirtelenben elindulnék, ha \\szervernév\mappa formában van az URL akkor vajon nem lehet-e valamiért névfeloldási gond, hogy loginkor, mikor felcsatolná a mappát még valamiért nem funkcionál a névfeloldás, csak picit később áll helyre. Ezt le tudod tesztelni, ha mondjuk IP cím-et használsz szervernév helyett (csak a teszt erejéig) és úgy működik, akkor ez lesz a gond.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25419) sanzi89 válasza Gargouille (#25418) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem csak a home folder-t csatolja fel induláskor, hanem GPO-ból kap ugyanerről a fájlszerverről másik mappát, azzal nincs gond. Plusz, ha Active Directory Users and Computers-ben kézzel beírom ugyanazt a DNS név alapú útvonalat, ami már alapból bent van, mert a scriptem betette, akkor megjavul Windows 10 alatt is. Ezek miatt nem gondolom, hogy névfeloldási probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25420) DopeBob válasza sanzi89 (#25417) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez alapján esetleg valami karakter kódolási gond? A script az PS?

csv formátuma? Ha PS, akkor beírva a csv formátumot, nem segít?

MZ/X

(#25421) Gargouille válasza sanzi89 (#25419) üzenetére


Gargouille
őstag

Akkor tényleg valami karakterkódolási dolognak hangzik, ahogy DopeBob kolléga is írja.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25422) sanzi89 válasza DopeBob (#25420) üzenetére


sanzi89
addikt

Csinálok majd egy tesztet, hogy a scriptbe írom be a konkrét értékeket. Bár csak az angol ABC kisbetűi fordulhatnak elő. Plusz szerintem ha karakterkódolási hiba lenne, akkor nem kellene, hogy működjön Windows 8/Server 2016-tal sem a csatolás, ott meg működik.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25423) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet ellenőrizni notebooknál, hogy hibás-e az alaplap? Szoftveres lehetőség van rá?

(#25424) bolvar válasza timelord1987 (#25423) üzenetére


bolvar
senior tag

Mivel hibás milyen szoftver futna rajta :DDD
Sokféle hibalehetősége lehet, kezdve a tápáramköri hibákon át zárlatig memória cpu hibán át gyak bármi.
Szakember kell, program erre nincs.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25425) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni. Részt vettem a struktúraváltó képzésben, most jön egy iskola megjelölés, rangosorolás rész. Codecool, GreenFox, 360, Progmasters, képzés biztosítók között kell sorrendetválasztani, jelölni. Rendszerüzemeltető, rendszergazda képzés elvégzése a célom :) :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#25426) E.Kaufmann válasza Lacuss20 (#25425) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezek többségében nem programozó képzőhelyek? Nem mondom, hogy nem kell programozni, de ezek inkább ilyen mobilos meg dinamikus webes képzéseket csinálnak. Az alapképzést adó Training360-nak lennének inkább ilyen képzéseik a weboldaluk szerint, de nem tudom, a struktúraváltás keretében mire lehet jelentkezni. Hosszútávon VM, konténer és felhős irányok felé tendálnék a helyedben valamint az IT biztonság és ITIL, amit még szeretnek a multik.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25427) Lacuss20 válasza E.Kaufmann (#25426) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Köszi szépen a tippet. Illetve az ő leírásuk alapján párat tartalmaz is a képzési irányzat abból amit felsoroltál, de a codecool sem rossz képzési tervet épített fel :R :R Végül külön a struktúraváltós linken beadta a greenfox és codecoolnál is a rendszerüzemeltetőt elég szimpatikus mind a három.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#25428) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok
Olyan megoldást szeretnék hogy a windows updatekat délután 14-15kor Töltse lett ha van és telepítse és újraindítsa ha szükséges.

Csoportházi rendben be tudtam azt állitani hogy 14-15 kor telepítse de a letöltést hogy tudom azt is ütemezni?

Azt szeretném elérni hogy ekkor ebben az időbe amelyik gépek nincsenek bekapcsolva azt valahogy belehet automatikusan kapcsolni?
Most nem a Wake on Lan ra gondolok mert sajnos nem mindegyik alaplap képes rá.
Segítségeteket Előre köszönöm.

(#25429) Gargouille válasza kriszrap (#25428) üzenetére


Gargouille
őstag

Az ilyesmire a legegyszerűbb egy powershell script-et írnod, amit ütemezetten tudsz futtatni amikor csak neked tetszik.

Példa a script-re:

#Define update criteria.
$Criteria = "IsInstalled=0 and Type='Software'"

#Search for relevant updates.
$Searcher = New-Object -ComObject Microsoft.Update.Searcher
$SearchResult = $Searcher.Search($Criteria).Updates

#Number of updates and check reboot
$NumberOfUpdates = $SearchResult |  Where-Object {($_.Type -eq "1")} | Measure-Object -Line | Select-Object -expand Lines

#Check reboot
If ($SearchResult.rebootRequired) {
    $Reboot = "Reboot required!" } else {
    $Reboot = "No reboot required"
    }

#If updates found then install them
If ($NumberOfUpdates -gt 0) {
    Write-Host $NumberOfUpdates "New updates found"
    Write-Host $Reboot
    $SearchResult | Where Type -eq "1" | Select Title
    Write-Host "Installing updates..." `r`n

    #Download updates.
    $Session = New-Object -ComObject Microsoft.Update.Session
    $Downloader = $Session.CreateUpdateDownloader()
    $Downloader.Updates = $SearchResult
    $Downloader.Download()

    #Install updates.
    $Installer = New-Object -ComObject Microsoft.Update.Installer
    $Installer.Updates = $SearchResult
    $Result = $Installer.Install()
    Write-Host "Update complete"

    #Reboot if required by updates.
     If ($Result.rebootRequired) { 
        Write-Host "Rebooting..."
        shutdown.exe /t 10 /r 
        }
    } else {
    Write-Host "No new updates"
}

Ezt fogod, elmented ps1 kiterjesztéssel és kipróbálod egy gépen, aztán testre tudod szabni magadnak, ahogyan szeretnéd (mondjuk rakhatsz bele naplózást stb.)

A beépített Windows PowerShell ISE editorba ha betöltöd, ott remekül tudod tesztelgetni és szerkeszteni.

Sőt, ha egészen perverz vagy, akkor a PS scriptet még exe-re is le tudod fordítani például a PS2EXE-vel, így egyszerűbbé teheted a futtatását is, meg a user sem fog tudni mondjuk belepiszkálni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25430) kriszrap válasza Gargouille (#25429) üzenetére


kriszrap
tag

Basszus köszönöm a gyors válaszod köszi.

Ilyenkor hogy a gép magán akcióba ne kezdjen pl ö úgy dönt letölti vagy telepiti a frissítést hol tudom le tiltani?

Gondolom amit írtál script azt csak annyit művel letölt telepit és újraindit.

[ Szerkesztve ]

(#25431) Gargouille válasza kriszrap (#25430) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha épp települ a frissítés (a script által) akkor nem tudja közben "ő is telepíteni". Utána meg nem fog találni frissítést, mert már fent van a gépen. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25432) kriszrap válasza Gargouille (#25431) üzenetére


kriszrap
tag

okés csak azt szeretném reggel 6-15 windows frissítés ne csináljon semmit. Ne is keressen semmi majd a script megoldaná.

(#25433) Gargouille válasza kriszrap (#25432) üzenetére


Gargouille
őstag

A gépházban a Windows update-eknél be lehet állítani az Aktív időszak-ot, amiben megadhatod, hogy mikor ne keressen frissítést. Ez pontosan erre van, amit szeretnél.

De amúgy elég jól tervezhető dolog ez, mivel minden hónap második keddjén adja ki a Microsoft a frissítéseket. Tehát ha mondjuk kedd éjjelre vagy szerdára rakod a script futtatását (feltételezve, hogy nem akarsz előtesztelni pilot gépen például), akkor egy hónapig baromira nem fog egyéb frissítés kijönni (max nagyon ritkán soron kívül), úgyhogy keresgethet nyugodtan bármikor a gép update-et. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25434) bolvar válasza Gargouille (#25433) üzenetére


bolvar
senior tag

Gpo-ból mindent meg tudsz neki szabi, a script meg ha ragaszkodsz hozzá elvégzi a többit.
De gpo az is megmondható a hét melyik napján mikor keressen frissítést.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25435) Gargouille válasza bolvar (#25434) üzenetére


Gargouille
őstag

GPO-ból is teljesen jól megoldható a dolog, bár nem tudjuk milyen Windows verzióról van szó, van-e szerver, van-e AD stb. Én csak egy módszert ajánlottam a sokból. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25436) bolvar válasza Gargouille (#25435) üzenetére


bolvar
senior tag

Igen be is húztam a scriptet hátha jó lesz még :D
Picit hiányos kérdés volt, gondoltam leírom a b verziót is :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25437) kriszrap válasza Gargouille (#25433) üzenetére


kriszrap
tag

Köszi nem tudtam windows update kiadásának időpontjait köszi többit megnézem .

Van AD és szerver is.

[ Szerkesztve ]

(#25438) bugizozi válasza bogabi (#25395) üzenetére


bugizozi
őstag

Hát ilyen műszereink nincsenek, megpróbáljuk majd másik kábellel, SFP modullal hátha.

#25396 Timer - nem készül snapshot

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25439) MasterDeeJay

Cégnél vásárolnom kellene Ms officeokat, pontosan 25db-ot. Nekem már totál köd az egész, itt aprón látok olyat hogy egyszer aktiválható meg olyat is hogy ms acc kell hozzá. Havidíjasba biztos nem mennek bele.
Mit ajánlotok?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25440) emvy válasza MasterDeeJay (#25439) üzenetére


emvy
nagyúr

Havidijasat. En a hardverapron nem vennek cegnek Office licenszeket, vegulis siman warezolhatnatok is magatoknak :)

Egyebkent mi baj a havidijassal?

while (!sleep) sheep++;

(#25441) MasterDeeJay válasza emvy (#25440) üzenetére

Cég valamiért nem szeret semmilyen havi díjas cuccot, pl simán megveszik a félmillás nagy multis nyomtatót aztán üzemeltetem én (ha szétmegy akkor meg találhatom ki mi a baja) mint bérelnék és lenne szervizelve rendesen.
Rendes aktiválható kell ami nem zaklat hogy nem eredeti és frissít is rendesen. Az a sima beírom a kódot aztán következő reinstallig meg ne szólaljon aktiválás témában.
Warezos Officeokkal csak szívás van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25442) Timer válasza MasterDeeJay (#25441) üzenetére


Timer
veterán

Ezekkel a feltételekkel marad az OEM, kilencvenezerért.

[ Szerkesztve ]

(#25443) MasterDeeJay válasza Timer (#25442) üzenetére

Érdekes mert aprón van olyan eladó aki szerint akár mennyiszer aktiválható retail kulcsot ad. De van akinél az van írva hogy az újratelepítésig él a kulcs. Ezért nem értem hogy mi az a retail meg mi nem az. Magyarán nem akarok olyan kulcsot megvenni ami mögött valami volume licenszes okosság ál és ha bedől akkor bukom a kulcsokat is.
90e-t nem ér egy office, van olyan gép ami nem is ér annyit a cégnél kompletten monitorral. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25444) Lacuss20 válasza MasterDeeJay (#25443) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Jogos a problémád amúgy :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#25445) Timer válasza MasterDeeJay (#25443) üzenetére


Timer
veterán

Retail elvileg többször aktiválható hivatalos MS support segítségével. Amit egyszer aktiválhatónak ír, az meg valami hobbi KMS szerverrel van bepuffantva most, aztán hogy jövő héten él-e még a rendszer, az már más kérdés. Teszem hozzá, én most vettem retail licencet, és megy a szopó ezerrel 2-3 napja vele, mert nem tudom aktiválni, bár eddig ezzel az eladóval nem volt gond soha.

(#25446) zolee001 válasza MasterDeeJay (#25443) üzenetére


zolee001
őstag

Érdekes érvelés amugy,az üzletben is az áru a vásárló szerint "nem ér annyit" akkor el lehet lopni?
Egyéként nem értem,amennyiben cég akkor normális distributoroktól árajánlat kérés és a döntéshozóknál a labda ,hogy milyen konstrukció felel meg a cég számára
Ha tul drága akkor toll papir és hajrá

(#25447) emvy válasza MasterDeeJay (#25443) üzenetére


emvy
nagyúr

> 90e-t nem ér egy office, van olyan gép ami nem is ér annyit a cégnél kompletten monitorral.

Akkor nem kell hasznalni. Ennyi az ara, van ingyen LibreOffice, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#25448) MasterDeeJay válasza emvy (#25447) üzenetére

Totál egyet értek. Ha csak rajtam múlna a dolog frissítehetős havidíjas lenne. De nem IT-s hozza a döntést.
Eddig ősi Office2007-2010 volt eredetibe, csak hát az már nem jó a krekkes meg nyilván nem az igazi, okádja hogy baj van a licenszel. Win-t meg már adnak ingyé konfigokhoz azok eredetiek, nehogy már office pénz legyen. Kis cégeknél nagyrészt ez van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25449) emvy válasza MasterDeeJay (#25448) üzenetére


emvy
nagyúr

> De nem IT-s hozza a döntést.

Ez nyilvan total offtopic, de ha IT kerdesben nem az IT dont, az eleg macera.

while (!sleep) sheep++;

(#25450) Tonyk válasza emvy (#25449) üzenetére


Tonyk
veterán

Kis cégeknél ez van. A főni dönt. És ha 2ft-al kevesebbet bír beletolni emiatt az új Mercibe, akkor így járt az "IT". De a nagyobb helyeken is megy a spórólás, hogy legyen év végén mit mutogatni, hogy ennyit spóroltunk. Azt meg aztán jól el ehet verni a bónuszokra. Állami szektorban meg jó, hogy ilyen gond nincs: Merthogy "Nincs, nem is vót/lesz. oldd meg." :)
Temészetesen, hál istennek vannak üdítő kivételek.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.