Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24851) Gargouille válasza seger (#24850) üzenetére


Gargouille
őstag

Gondolom simán gigabit. Ebben a felállásban szerintem SMB Multichannel kellene a nagyobb sebességhez, de lehet majd valaki jobban tudja. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24852) gaborbol


gaborbol
őstag

Ha a switch is tudja a 2 gigabitet es mind a 2 gepben ssd van akkor 240 MB/s koruli ertek kene, hogy legyen.
Ha csak hdd van vagy a switch nem tudja a 2 gigabitet akkor 120 MB/s korul vagy allatta.

(#24853) seger


seger
addikt

Gondoltam a switch minden portja gigabit, így ha a lan 2gb lett, akkor tudnia kellene a 2 gigabitet

(#24854) Krix válasza seger (#24853) üzenetére


Krix
őstag

Ez kell neked: [link]

Win 10-en nincs hivatalos megoldás, de Intel driver támogatja: [link]

If it is not broken then don't fix it!

(#24855) seger válasza Krix (#24854) üzenetére


seger
addikt

Köszi. Holnap kipróbálom

(#24856) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Olyat lehet csinálni hogy ha valaki hoz egy otthoni gépet be a suliba akkor ha nincs tartományba akkor csak a szervert tudja elérni?

(#24857) pdave


pdave
aktív tag

Outlook problémával fordulnék hozzátok. Adott egy gép, ahol a következők a tünetek:

beragad az email a postázandóba
ha kimegy a levél, akkor nincs az elküldöttek között
néhány elküldöttet megtalálok, ha a törölt elemek helyreállítását választom.

Másik gépen nincs gond, Office újra lett telepítve, profil újra létre lett hozva. Webesen sincsenek meg az elküldött levelek.

Találkoztatok már ilyennel? Amiket eddig találtam gugliban, nem segített (kb a fentiek, amiket megcsináltam már).

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24858) Flyboy00 válasza pdave (#24857) üzenetére


Flyboy00
csendes tag

Ha webes felületen küldöd el a mailt akkor ott bekerül az elküldöttekbe?
Csak mert ha az outlookból nem akarja az igazat de a weben igen akkor biztos az outlookkal van a probléma és akkor próbáld meg, hogy új outlook profilt veszel fel.

De ez is csak tipp .

(#24859) pdave válasza Flyboy00 (#24858) üzenetére


pdave
aktív tag

Az új profilon már túl vagyok, valószínűleg a teljes Windows-os profilt kell újra megcsinálnom, mivel másik gépen nincs gond.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24860) Timer válasza pdave (#24859) üzenetére


Timer
veterán

Próbáld meg az Office removal toolt. Szedj le mindent vele, egy teljes profil költöztetésnél szerintem még az is egyszerűbb művelet.

(#24861) pdave válasza Timer (#24860) üzenetére


pdave
aktív tag

Basszus ez eszembe se jutott, pedig annyira kézenfekvő :B

Köszi

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#24862) seger


seger
addikt

Dell gépekben mennyire vagytok otthon?
Van egy dell optiplex 5040. Bekapcsoláskor felvillan a bekapcs gomb, de egyből le is áll. Van hogy 10-15 gombnyomásra kapcsol, ha elindul, semmi hiba. Ha 1 hétig nincs kikapcsolva, akkor sincs semmi gond. De lekapcsokáskor 10-15 nyomás után indul el. Táp cserélve, bekapcs gomb cserélve. Ram ki-be, proci ki-be, de semmi. Bios log szerint ajtó nyitva vagy ajtó korábban el lett távolítva bejegyzés van. Ezért a kis érzékelőt, ami a ház oldalánál van rövidrezártam. Ez sem oldotta meg.
Létezik, hogy valahol van még valami érzékelő? Vagy alaplap hiba lenne?

(#24863) gaborbol válasza bobsys (#24824) üzenetére


gaborbol
őstag

Ezt lattad?

Nem tudom , hogy meg a hivatalos patch elott vagy utan kaptak le oket, de amint bent voltak az exchange szeren keresztul, vittek mindent , nem csak leveleket. Bank adatokat, szamla egyenleget, mindent ami ert valamit.

Nincs megerositve, hogy a mail szerver sebezhetoseg volt kihasznalva mint entry point , mert az acer nem nyilatkozik :DD De a rendelkezesre allo adatok alapjan ezt tortent.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24864) Timer válasza pdave (#24861) üzenetére


Timer
veterán

Nincs mit! :K

(#24865) bobsys válasza gaborbol (#24863) üzenetére


bobsys
addikt

Szep. Nagyon gondolkodom, hogy a mostani projectement a full hbyridot leszedem es feltolok egy hybrid agent megoldast (elvileg minden mailbox a felhoben lesz par heten belul)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24866) radi8tor válasza seger (#24862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#24867) seger válasza radi8tor (#24866) üzenetére


seger
addikt

Itt mit kellene látnom?

(#24868) radi8tor válasza seger (#24867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja optiplex, bocs valamiért laptop hibának néztem. :D

⭐ Stella

(#24869) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Valaki tett már le mostanában Lenovo Sales (116) és/vagy Technical Sales (316) vizsgákat? Mik a tapasztalatok?
Megkaptam eme nemes feladatot és kicsit csalódtam, hogy ez fizetős - nem ingyenes, akárhányszormegpróbálhatom mint a VMware-nél :(

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24870) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Ubi szakik, a controller alatt egy Ubuntu 16.04 van, amit szeretnék release upgradelni 18.04-re. Reggel már ráengedtem a do-release-upgrade-et, le is futott, de onnantól kezdve nem volt meg a controllerem. Feltelepítettem rá, de minden beállítás nullázódott. Előtte csináltam VM backupot és szerencsére minden visszaállt szépen a release upgrade előtti állapotra. Van értelme szenvednem ezzel vagy csináljak egy új VM-et, tiszta telepítéssel és húzzam át rá a konfigot unifi backupból?

(#24871) kraftxld válasza Gombinyó (#24870) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Új 20.04-es VM, ugyanaz az IP cím, controller fel, backupból vissza, kész :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24872) Gombinyó válasza kraftxld (#24871) üzenetére


Gombinyó
őstag

:R

(#24873) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Üdv!
Ismét tanácsot kérnék :) Hálózat, jelerősítés témakörében.

Adott egy épület kb fél méter vastag falakkal -nem mértem le, ez csak a krómozott szemmérték - ahol van egy Telekom-os alap modem eszköz két kis antennával. Ettől az épülettől kb 10-12 méterre egy másik épület -kicsivel vastagabb falakkal- ahova még elér a net egy helysiégig, de ebben az épületben mindenhol kellene fogni az internetet. Arra gondoltam, hogy egy 4 antennás routerrel felerősíteném a meglévő jelet, majd a másik épületben egy jelfogó/továbbítóval kiterjeszteném a netet. Persze eközben 2-3 fal képez akadályt.
A kérdés, mit gondoltok a megoldásról, milyen minőségű eszközzel kéne kivitelezni a munkát? Melyik jelfogó továbbító a legjobb egy 3-4 helyiséges épület lefedésére?

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24874) radi8tor válasza ' Tzs , (#24873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#24875) ' Tzs , válasza radi8tor (#24874) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Köszi, nem tudtam, hogy van ilyen, beírom oda is! :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24876) bon válasza ' Tzs , (#24873) üzenetére


bon
őstag

Én elvetném ezt az ötletet.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24877) kraftxld válasza ' Tzs , (#24873) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Telekomos router, wifi kikapcs.
Az első épületbe venni egy Unifi US-8-60W switchet, hozzá egy Unifi AC-LR access pointot.
Majd a két épület közé egy point to point linket pénztől függően Unifi Building Bridge-t vagy Nanostation AC-t vagy mondjuk Gigabeam-eket.
A második épületbe is egy US-8-60W switchet, arra is egy Unifi AC-LR access pointot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24878) ' Tzs , válasza kraftxld (#24877) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Köszi!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24879) Upo válasza seger (#24862) üzenetére


Upo
addikt

Nálunk van egy gépteremnyi. Ezek ilyenek, ha valami miatt gondolnak egyet. Meg áramtalanítás után is. Szerintem csak türelmetlen vagy.
Felvillan, leáll. Utána 5-6 másodperc múlva elindul rendesen.
Szerintem előbb próbáld ki, benyomod, és akármit csinál, hátradőlsz és vársz. Vagy igyál egy kávét. Mire visszajössz, már menni fog.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24880) Timer válasza Upo (#24879) üzenetére


Timer
veterán

Gigabyte BRIX korábbi szériák is csinálnak hasonlót. Olyan, mintha a memória training húzódna el vagy futna lyukra áramtalanítás után. Végül azért általában elindul...

[ Szerkesztve ]

(#24881) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Kaspersky-nek van magyar supportos elérhetősége?

(#24882) seger válasza Upo (#24879) üzenetére


seger
addikt

Elég sok dell gép fordul meg a kezem alatt. Ismerem a dell-eket.
De volt széria, talán a 3040-es, ami ha nem volt lecsukva a hdd, cd taró konzol, akkor nem indult. Ezért kérdezem, van-e valahol még valami lecsukás érzékelő.
Ezzel egyébként estig is várhat az ember, nem indul. Sok nyomkodás után egyszercsak elindul.

(#24883) bon


bon
őstag

Az alábbi hibával találkozott már valaki?

[kép]

A héten kezdet el jelentkezni a probléma, a nyomtató az egy konica minolta bizhub színes fénymásoló. Nem egységesen jelentkezik a gépeken, de mintha terjedne a hiba. a gépek, mind windows 10-es dell-ek, asztali, vagy laptop mindegy. Jelzés alapján csak képek nyomtatásál fordul elő a hiba. Ott is tán A3-nál. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez nem egy Windows frissítés okozza.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24884) kraftxld válasza bon (#24883) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nekem volt hasonló, ha paint.net-ből nyomtattam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24885) bon válasza kraftxld (#24884) üzenetére


bon
őstag

mi okozta, lett valami megoldás rá. Az biztos, hogy nálunk a beépített alkalmazásokat és a photoshop-ot használják

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24886) kraftxld válasza bon (#24885) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Passz, ez egy ezer éves Laserjet 1012, a gyári képnézegetőből aztán működött normálisan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24887) Timer válasza bon (#24883) üzenetére


Timer
veterán

Nálunk TIF fájl és régi windows default képmegjelenítő kombója hozta elő akkor, amikor a nyomtatási problémát okozó javítást javította az MS. Natív W10 képnézegető használata megoldotta.

Verem beléjük a lőcshúst.

[ Szerkesztve ]

(#24888) bon válasza Timer (#24887) üzenetére


bon
őstag

Én is ilyenre tippelek, holnap megyek a céghez és megnézem. Az biztos, hogy a képet pl. paint-el simán nyomtatták.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24889) Timer


Timer
veterán

Tűzfal kérdés. Más is szív a NAV API 3.0-val? Két estém ment már rá, hogy állítgassam a SOPHOS XG-t, de annak ellenére nem megy a kommunikáció rendesen, hogy a kettes API-val simán jó volt. Jelenleg úgy áll a szabály, hogy a szerverről bármely irányba kezdeményezett forgalomra jövő választ visszaengedi (átmeneti jelleggel, kínomban), szóval ennél lazábbra nem tudom, lehetne-e még venni a tűzfal szabályt az adott gép irányába azon felül, hogy kikapcsolom az egészet, ahogy van... SSL kibontást kikapcsoltam a NAV IP-re és URL-re, webszűrést szintén, https kibontást ugyancsak. A logokban azt látom, hogy minden allowed, ennek ellenére a teszt eszközül (token cserére) körülbelül 10 alkalomból csak 2-3 alkalommal kommunikál sikeresen. A tűzfalban ennek semmi nyomát nem látom, de új még nálam az XG, lehet, hogy csak benézem, pláne mert arról semmi infót nem találok, hogy a kimenő csomagra érkező válasz csomag bejut-e, vagy sem, esetleg eldobja valamiért, márpedig szerintem ez történik. Van valakinek bármilyen tapasztalata az API 3.0 kapcsán?

Holnap ugye élesben menne már a rendszer, de az egyik számlázó programot fejlesztő ember 2 napja kezdett el próbálgatni, a másik meg majd holnap reggel (!) gondolta, hogy frissít a szoftverén. Gyanítom, az sem fog menni az előzmények tükrében, és akkor lesz pánik...

[ Szerkesztve ]

(#24890) bogabi válasza Timer (#24889) üzenetére


bogabi
senior tag

Nálunk SG van, de azzal megy. Fejből nem vágom a tűzfal szabályt, de ha kell, megnézem Neked, hogy van-e valami spec. rule beállítva rá.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24891) Timer válasza bogabi (#24890) üzenetére


Timer
veterán

Megköszönném! Köszi!

Még egy kérdés: beleszólhat ebbe az, hogy nem up2date a szerver? WS2016 Standard, de nem frissítettem mostanában, nem volt leállásra időablakom. Arra gondolok ,hogy a tűzfalon esetleg bejön a csomag, de szerveren belül veszik el valahol a kapcsolat, ha jól emlékszem, TLS 1.2-őt használ ez a f_s. Ipv6 engedélyezve van a szerveren, esetleg az kavar?

Legutóbb F-Secure Polocy Managerrel szívtam egy másik infrában, ott is valami cert hiba volt, és az oldotta meg, hogy kikapcsoltam a szerveren a cert hitelességének ellenőrzését. Aztán persze fsec javította a hibát, de ez ugrott be a mostani eset kapcsán, mint esetleges probléma faktor.

[ Szerkesztve ]

(#24892) bogabi válasza Timer (#24891) üzenetére


bogabi
senior tag

Rossz hírem van: a tűzfalon semmilyen extra rule nincs rá, sztem sima HTTPS-en kommunikál a service a NAV szerverével. Nem tudom, mikor frissítetted a szerveredet, de kis esélyt adok annak, hogy ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24893) Timer válasza bogabi (#24892) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a megerősítést, papíron ennyi kell neki szerintem is. Nem ma volt az update, néhány hónapja. Hihetetlen, hogy mostanában mindennel szopok...

Apropó, szívás: múltkoriban volt az Exchange sztorim. Azóta több helyről is megerősítették, hogy ha nem shareből futtatja valaki a CU23-at, a lehető legváltozatosabb hibák fordulnak elő. Aki még előtte áll, az ne felejtse ezt el.

(#24894) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy Sharepoint-ból OneDrive-ba szinkronizált tartalmat irgalmatlanul lassan szinkronizál a kliens felfelé?
Konkrétan az van, hogy irodán belül ha vki szerkeszt/feltölt egy bármilyen fájlt (jellemzően word, excel), akkor ennek a szerkesztésnek/feltöltésnek a szinkronizációja több perc - 2-3 perc kb. De ezek néhány kb-os fájlok, és mondjuk egy sharepoint site-on van néhány 10e fájl, tehát nem kéne, hogy kirívó legyen.

A letöltéssel nincs gond, kimaxolja a wan kapcsolatot.
Csak a feltöltés, ami kritikán aluli.
Irodán kívül minden patent.
Irodai tűzfalra gyanakszom: pfSense legújabb vezió.
De már mindent állítottam azon is.
QoS-t is kapott, semmi.
Sima 80, 443 porton kommunikál. Szóval semmi extra. De mégsem.
Neten 1-2 reddit bejegyzést találtam, hogy pfsense - onedrive kombóval panaszkodnak sync sebességére.
Tapasztalat esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#24895) E.Kaufmann válasza balaaa88 (#24894) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Néhány10e= néhány tízezer? :D
Akkor ne csodálkozz, ha valamit nem szeret a vandrájv kliens, na pont ezt :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24896) balaaa88 válasza E.Kaufmann (#24895) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát szerintem ennek nem kéne, hogy sok legyen:
[kép]
Jellemzően az oszlopban lévő 2. és 3. site van syncelve, de itt beszélünk 5 munkaállomásról.
És néhány 10 GB-os site-ok.
Tehát semmi.
És irodán kívüli kliensen minden szupi. Nincs ilyen gond. kb. 15 sec alatt végbemegy a változás syncelése.
(Próbálkozta ma files on demand kikapcsolásával, de jelentős javulás nem lett tőle.)
Csak rohadt furcsa. bmelyik speedtest hozza a névleges értékeket (azok is 443-on kommunikálnak), ez meg nem akarja feltölteni...

[ Szerkesztve ]

(#24897) E.Kaufmann válasza balaaa88 (#24894) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen netetek van a cégnél? Nem csak a sebesség, hanem a technika is érdekes. Esetleg valami MTU probléma?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24898) mtz81 válasza balaaa88 (#24896) üzenetére


mtz81
tag

PfSens-re rakd fel a ntopng csomagot, azzal tudod monitorozni az élő forgalmat. IP-re, protokolra, sávszélességre, stb.
Lehet kiszúrsz valami rendellenességet, nekem sokszor segített.

(#24899) Timer válasza bogabi (#24892) üzenetére


Timer
veterán

XG specifikus szopó volt. Hiába volt kikapcsolva SSL kibontás, és mindennemű szűrés, úgy tűnik, az volt a baja, hogy átment a webproxy-n a csomag. Hálózati mérnök kolléga bukkant rá valahogy, csinált egy új nat rule-t meg tűzfal szabályt, és utána elindult a szinkron kisvártatva.

Fakkszofosz.

[ Szerkesztve ]

(#24900) balaaa88 válasza E.Kaufmann (#24897) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Bérelt szimmetrikus 30/30-as. Mtu-t még megnézem majd, köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.