Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25851) sanzi89 válasza Gargouille (#25850) üzenetére


sanzi89
addikt

Kezdésnek újrakrimpelem a kábelt, aztán jöhet a kábel csere, ha adnak rá pénzt...

Köszi a tippeket!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25852) DopeBob


DopeBob
addikt

Szisztok,

neten keresgélve egyelőre semmi, illetve nem is sikerült beazonosítani, pontosan hol a hiba:

eddig 20h2-t használtunk WinSrv2019-el.

Most jött egy új gép erre már 21H2 került, nem tud csatlakozni a tartományhoz. Hibaüzenet is ennyi, hogy nem tud csatlakozni.

windir\debug\netsetup.log-ban kb. semmi, nincs hibaüzenet, megtalálja a tartományt és ennyi, nincs más a logban. Jelszót bekéri még amikor megpróbálok csatlakozni, de mindegy mit írok be, rossz jelszóra is ugyan ez a hibaüzenet, úgyhogy valahol a kliens nem ok. 21H2 know issues között sem találtam semmit.

nltest /dsgetdc is ok.

Amiket korábbi hasonló hibákhoz találtam (pl ipv6 tiltás) nem segítenek, egyelőre semmi ötletem.

Nem találkozott esetleg valaki hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#25853) kraftxld válasza DopeBob (#25852) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

nslookup-ban nem valami random ipv6-os DNS szerver jön vissza?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25854) DopeBob válasza kraftxld (#25853) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem, visszakapom a DC-kt ipv4-es címet.

Csatlakozásnál, ha domain nevet még ellenőrzi, a jelszót már nem ott tök mindegy mit írok be, visszadobja, hogy nem lehet csatlakozni.

MZ/X

(#25855) DopeBob válasza DopeBob (#25854) üzenetére


DopeBob
addikt

Oh bazze, megvan a hiba.

Egy win service nem tud elindulni (Redirected Buffering Sub System)

és ettől függ az smb, workstation, stb... hát ilyet se láttam még. Full reinstall és kiderül. :W

MZ/X

(#25856) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.

Applockert használok szerver 2012 vel és win 10 enterprise on.
Beállítottam hogy mit tiltson le pl Word Of Tanks telepítőjét.
appidsvc elindítottam fut ellenőriztem.

Megnézem eseménynaplóba mit ír(Annyit hogy sikerült érvényesíteni a házirendet). Nem naplozót semmit se pedig kellet volna azt hogy innen elinditotta xy exe-t . Természetesen elindítottam word of tanks telepítője exe jet.

Néztem leírásokat jól csináltam mindent .
Valami ötletetek van?? Megköszönném .

(#25857) Gombinyó


Gombinyó
őstag

MS ismét alkotott, KB5009543 update megöli az L2TP VPN-t, ha a windows-os klienst használjuk (gyártói segédprogikkal nem tudom mizu). Kellemes így a homeofficeolás idején. :U

(#25858) bugizozi válasza Gombinyó (#25857) üzenetére


bugizozi
őstag

köszi az infot, jó tudni :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25859) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Ma reggel az egyik tagintézményünk jelezte, hogy nem tudnak netezni. Ping van, minden van, közben kiderült, egyedül a Firefox (96.0) nem tölti be az oldalakat. Chrome, Edge, stb igen. Használjákt azt....
Nem használok FF-ot így nekem fel sem tűnt, de most nyöszög itt is pár kolléga aki használná, hogy nem megy.
Tapasztaltátok-e ezt? Megint valami MS-es frissítéses-elhalás, vagy a FF 96.0-ot sikerült elkalapálni?

Szerk: felraktam magamhoz, de itt megy, igaz nem is frissítettem még win-t. Ráengedem megnézem mi lesz....

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25860) Tamy válasza Tonyk (#25859) üzenetére


Tamy
senior tag

Nincs proxy? A FF másként kezeli, mint a Chrome, ami a Windows beállításait használja, ahogy természetesen az Edge is. FF-nél valami elborult módon a rendszerbeállítások használata nem tudom mit takar, de biztosan nem azt, hogy a Win beállításait használja. Vagy állítsd be kézzel (akár url-ből), vagy válaszd az automatikus felismerést.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25861) Tonyk válasza Tamy (#25860) üzenetére


Tonyk
veterán

Nincs. Két tök külön intézmény, nincs közöttük kapcsolat.
Egyébként már próbáltam én is a proxy beállításokat, automatikus-ról nincs proxy-ra, de nem javult meg.
A legújabb egy régi win7-es gép 91.x-es FF-al kezdte el csinálni. Szóval tuti nem az ms update a sáros szerintem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25862) Tonyk


Tonyk
veterán

Most szóltak, hogy elindultak az FF-ok maguktól. Ránéztem és tényleg.

:F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25863) Gombinyó válasza Tonyk (#25862) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nálunk ugyanez.... :W
Tegnap az MS nyírta ki a VPN-t, ma meg a firefox hülyült meg. Nem proxizunk, én még esetleg NOD32 updatere gyanakodtam.

(#25864) Tonyk válasza Gombinyó (#25863) üzenetére


Tonyk
veterán

Nincs nod, csak a beépített víruskergető.
Windows 7-en is előjött a hiba Firefox 91-el, de azóta az is elindult.

Most akkor adódik a összeesküvés elmélet, hogy a Firefox mit csinál milőtt betölt egy oldalt, honnan kér "engedélyt" :F :Y ;] . Lehalt valami kiszolgálójuk, aminek a hiánya nincs lekezelve rendesen a kódban?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25865) Gargouille válasza Tonyk (#25859) üzenetére


Gargouille
őstag

Nálam ma reggel frissült itthon az FF, dettó ugyanez. Kábé 1-2 percig tartott ez az állapot, utána egyszer csak bejött minden oldal. Valamiféle DNS gondra gyanakodtam először.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25866) Tonyk válasza Gargouille (#25865) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam vagy egy óráig nem működtek, de ha dns gond lett volna, se ping se semmi, de minden más ok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25867) mötálhed válasza Tonyk (#25859) üzenetére


mötálhed
tag

Egyszem kolleganő aki FF-et használ szintén sikított reggel ugyanerre a problémára. Lefrissítettem a Firefoxot és ment utána rendesen.

(#25868) Tonyk válasza mötálhed (#25867) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáltuk, 0 sikerrel.

Közben:

"Our current suspicion is that Google Cloud Load Balancer (or a similar CloudFlare service) that fronts one of our own servers got an update that triggers an existing HTTP3 bug. Telemetry was first implicated because it's one of the first services a normal Firefox configuration will connect first, but presumably the bug will trigger with any other connection to such a server. Our current plan is to disable HTTP3 to mitigate until we can locate the exact bug in the networking stack." [link]

about:config
network.http.http3.enabled ---> false

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25869) F.E.K.. válasza Tonyk (#25864) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Telemetriát küld..ene (ha nem kapcsoltad ki), de http3-on....

Felvett bug lett közben:

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1749908

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25870) Gargouille válasza F.E.K.. (#25869) üzenetére


Gargouille
őstag

Nálam ki van teljesen kapcsolva és mégis. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25871) Tonyk válasza Gargouille (#25870) üzenetére


Tonyk
veterán

Net túrása közben valahol olvastam, hogy nem segít(ett) a telemetria kikapcsolása. Forrás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25872) erer1000


erer1000
őstag


Egyik ismerősöm rendszergazdának készül, és kapták egy afféle feladatot hogy windows server-en készítsenek egy megosztott könyvtárat, amihez a képen látható feltételeknek kell teljesülni.

Nem vagyok rendszergazda én, de elég bizarrul néz ki emiatt a 3. 4.Pont 😅😅 valami okossággal tudnátok szolgálni amit továbbíthatok ismerősömnek?
Google kereséssel sajnos nem jutottunk el az áttörésig. :/

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25873) bobsys válasza erer1000 (#25872) üzenetére


bobsys
addikt

Ha nincs modify joga a usernek akkor letretud hozni egy file-t te utanna nem tudja modositani. Tehat No delete, modify jog

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25874) norba69 válasza erer1000 (#25872) üzenetére


norba69
senior tag

Szrintem arra megy ki a feladat, hogy sima írás, valamint olvasás és olvasás és végrhajtás, meg módosítás jog nincs kiosztva a mappára, de a speciális engedélyek közt engedélyezett a felhasználónak a fájlok létrehozása, adatok írása opció. Tipikusan az életben egyszer (sem) szükséges, de iskolai tanulószívatásra tökéletes feladat :)

(#25875) erer1000 válasza norba69 (#25874) üzenetére


erer1000
őstag

igen, tipikusan szopatás szagú is :D
egyetemen én már megtanultam, hogy akármi is a feladat, szinte biztos hogy nem az életre felkészítés a cél, hanem a megtörés :D

köszi köszi, átadom neki ^^

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25876) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok!

Mi van akkor ha van egy gép, userrel domainbe léptetve és a user nem csatlakozik VPN-re nagyon hosszú ideig? Mondjuk 4-6 hónapig. Felcsatlakozik VPN-re, létrejön a kapcsolat a domain-nel, lesz valami gond? Időközben zárolja az AD a usert vagy ilyesmi, és ha létrejön a VPN kapcsolat akkor kizárja a usert a gépből?

A use case az az, hogy van pár tartalék gép leküldve néhány embernek és csak akkor nyúlnának hozzá, ha a primary gépük elromlik.

Van ehhez valami hivatalos doksi, mert nem találtam.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25877) bolvar válasza olloczky (#25876) üzenetére


bolvar
senior tag

Mi a policy attól függ.Ha lejár a user jelszó tud egyszer az gond lenni, illetve a domainből is kitud hullani a gép.
A pc is van egy mondjuk jelszava a domainbe ha ennek lejár az ideje mert túl hosszú ideje nem csatlakozott fel nem fog megbízni a dc benne. Ez policyből állítható.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25878) bolvar válasza olloczky (#25876) üzenetére


bolvar
senior tag

Itt a doksi [link]

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25879) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Ha rossz helyre címezném, szóljatok rám, bár a téma miatt az ubuntu topic-ból meg ide küldenének.

Linux host-ra (opcióim: i7-4770 vagy i7-6700 vagy ryzen5-3600) telepítenék proxmox-ot, és 6 guest vm-t. A 8 cpu thread-ből 6-ot adnék oda nekik (1 dedicated cpu thread / guest os). 32 bites win xp-k futnának rajtuk, azokon minimális alkalmazás mennyiség.

Ha valaki üzemeltet linux alatt proxmox-ot, és a fentiekből előre sejti, hogy gondjaim akadhatnak, egy jelzés előre megköszönnék.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25880) Döglött Róka válasza coco2 (#25879) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A 32 bites xp onmagaban gond.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25881) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni,hogy mi a különbség a 2 kártya között? Ha jól értem az egyik csak hp gépben a másik meg "sima" pcben működik?

[link] [link]

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#25882) bolvar válasza Maarki (#25881) üzenetére


bolvar
senior tag

Mibe kerülne az a kérdés :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25883) bolvar válasza coco2 (#25879) üzenetére


bolvar
senior tag

A proxmox maga amit felraksz a hostra nem értem hogy keveredik ide a linux :D (Ha csak nem akarod pluszba szivatni magad az xp mellett). VM-et akarsz illene dedikált host arra meg egyből a proxmox. Kész a csokápik.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25884) Maarki válasza bolvar (#25882) üzenetére


Maarki
aktív tag

Kb 20kba mert en a hpsat vettem es sima asztali pcbe kellen :) szóval lehet hogy benéztem.

(#25885) Upo válasza Maarki (#25884) üzenetére


Upo
addikt

És külső csatlakozós kell, nem a gépben lesznek a hdd-k?
A HP-t pont nem ismerem, dell és ibm van a kezeim alatt, azok biztos mennek asztali gépben is. A dell-t abban flasheltem, ibm-ből az egyik meg megkotlott és asztali gépbe nis próbálgattam. Amikor épp ment, akkor ment (ha épp nem írt firmware hibát).
De vettünk aprón egy másik ugyanolyant helyette. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25886) Maarki válasza Upo (#25885) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia, igen kulso hazban. A terv egy lsi hp 9200 sff8088 osszekotve egy hp expanderel. De ez csak jovoheten derul ki akkor jon meg a kartya. :R

(#25887) coco2


coco2
őstag

@Döglött Róka, @bolvar:

Én azt hittem, a proxmox egy linux háttérrel futó virtualizációs keret. A jelek szerint valamit mellé olvastam a neten. A gyors help ezt mondta a nagyon hosszút meg még nem olvastam el.

Amire szükségem lenne, az 7x 32 bites winxp. Őskövület cucc futna rajta, ami win7 környezetben nagyon problémás. (Ha a winxp is az, akkor elkezdek vizsgálódni, lehetséges-e a win7. A kezdeti tesztek azt mutatják, nem, de talán hekkelhető.) Win8 alatt már biztosan nem fut, ami nekem kell, win8 és későbbi os biztosan felejtős.

A winxp-k alá nem kell bivaly teljesítmény, de minimum vds kell, nem vps. Szinkron teljesítménnyel futna valami, vps-en lehal. Ami vasat be tudok szerezni neten, az pld Hetzner-ék, árulnak ryzen 5 3600-at, 6 mag / 12 thread, 64 giga ram, ssd. Olyasmit tudok alá rakni a proxmox-nak. Esetleg erősebbet, ha muszáj.

Amit még szintén nem vizsgáltam: lehetséges feltenni a proxmoxot bérelt vasra, vagy fizikai hozzáférés kell, és anélkül felejtős?

A felvilágosításokat köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25888) Döglött Róka válasza coco2 (#25887) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mi az aminek xp kell?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25889) coco2 válasza Döglött Róka (#25888) üzenetére


coco2
őstag

Egy régi netes játékhoz készült hekk :)

Mi a baj az xp-vel? Én ugyan csak dokosikból tudtam előre tájékozódni, de azok azt írják, futni tud xp is. Nincsen úgy?

Visszasírom az msdos-t, amikor még az os volt a felhasználókért. Programozhattam, amit akartam, mert az os azért volt, hogy ideadja nekem az egész elektronikát. Mostanra már a felhasználók vannak az os-ért, és hihetetlen, hogy a világ képes volt ezt elfogadni, de ez az igazság a win10-ről. Utoljára háttérből több ablakot programozottan előtérbe mozgatni és key / mouse eseményeket programozottan szimulálni xp-n fut első pöccintésre. Win7-en talán hekkelhető, ismeretlen mennyiségű plusz munka és tesztelés. Win8-on halott, ahogy van. Külön usb-s elektronika kellene hozzá, ami egérnek / billentyűzetnek mondja magát, és leküldhetem neki, amit küldjön vissza hardver eseményként, amit az os nem kritizál, hanem elhisz és végrehajt. Távoli géphez sajnos nem tudok usb-s cuccot hozzádugni, szóval az bukta. Ez van a függöny mögött, ezért éppen xp.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25890) kraftxld válasza coco2 (#25889) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Bérelsz egy vasat ahová ESXi-t teszel fel, ezt webes felületről tudod piszkálni, és annyi VM-et teszel fel úgy, ahogy csak akarod. A hálózati részen azért reszelni kell majd, de ez szolgáltatófüggő.
És RDP-vel lehet USBs hardvert átirányítani távoli gépre, meg ennek is van sok egyéb más módja is.
Lyukkártya szimulációt nem tud, pedig az az igazi hardver közeli dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25891) Döglött Róka válasza coco2 (#25889) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Visszasírom az msdos-t, amikor még az os volt a felhasználókért." - Nagyon fordítva ülsz a lovon :)

De ha jól értem, makrózni akarsz de nem ismersz alternatívákat (fél perc google) ezért XP. Ha netes játékhoz kell makró és 6 instance, akkor ez biza farming robot lesz.

És emögé megy a filozófia hogy ki van a felhasználóért :D Kemény na.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25892) coco2


coco2
őstag

Hát a makró sajnos nem elég. Bele kellett kotorni a program memóriába, meg a grafikus kimenetre rakni rá ellenőrzést, amit nem találtam meg, hogy állapotot ellenőrizzek, és azon túl még majdnem makrózás. Az egy desktopon több ablak távvezérelhetően nem működik egyik makró sdk-val sem. Nem tudom őket előtérbe húzni, villog narancs színnel a tálcán, és nem jön előtérbe. Azt kellett csinálnom, hogy háttér programból indítanom új programot csak azért, mert az automata kerül előtérbe a desktopon, és akkor már joga van másik ablakot rakni előtérbe - anélkül a key / mouse nem annak az ablaknak menne. Szóval makró kevés volt mint malacnak a táp, de igen, kemény, na :D

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25893) Döglött Róka válasza coco2 (#25892) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nagyon kíváncsi lennék hogy egy ekkora önszopatásnak milyen business benefitje van :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25894) coco2 válasza kraftxld (#25890) üzenetére


coco2
őstag

Az ESXi tippet köszönöm. Elkezdek olvasgatni, hátha sok kényelmetlenséget spórolhatok meg vele.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25895) coco2


coco2
őstag

A szerver hosting cégnek lesz belőle profitja, jaja :K

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25896) MedweSajt válasza coco2 (#25895) üzenetére


MedweSajt
tag

Játék nevét megszabad tudni ? :DD

(#25897) bolvar válasza coco2 (#25894) üzenetére


bolvar
senior tag

Esxi proxmox egykutya, az esxi lell egy licence a free-hez is annyi.
A proxmox fut linuxon is plusz csomagként, csak nem látom értelmét egy plusz réteget közberakni.
Bérelhetsz is ha van vá keret :D
Igazából a képzelet szab határt :D
Dokkerezhetnél is csak ahhoz se árt érteni :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25898) bolvar válasza Maarki (#25884) üzenetére


bolvar
senior tag

A mibe kerülne itt nem az ára volt hanem fizikailag :D
De ha asztali gépbe akkor vagy megy vagy nem :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25899) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

valaki esetleg foglalkozott tárgyalótermekkel? Egy 10 fős (4x6) tárgyalóba keresek konferencia telefont, BT kapcsolattal, Teams-hez, mivel egy eszköz, nem nagyon tudok demot szerezni. Egy Polycom Soundstation2-t használunk jelenleg 3,5-es kábellel, de elég botrány a hangminőség, ez még analog telefonvonalhoz készült. Jabra Speak 810-et néztem, de nagyon régi, nem full duplex, Poly Sync 60-ról nem sok vélemény van, az se valami jó eddig, illetve amit még találtam az az Epos (Sennheiser)Expand 80.

Bármilyen tippet szívesen fogadok.

MZ/X

(#25900) bolvar válasza DopeBob (#25899) üzenetére


bolvar
senior tag

Írj és egyeztetünk egyet :)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.