Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) DopeBob


DopeBob
addikt

Aki syno-t használ:

mentésre használnám, iscsi-t szeretnék beállítani, de nagyon nincs meg a vágyott sebesség...

DSM 6.0

Első próba: blokk színtű iscsi - 4 lemez raid 5: írás, olvasás 30mb/s...

Második próba: csináltam egy raid 5 kötetet (btrfs) fájl színtű lun sebesség 60-80mb/s, de eléggé ingadozik.

Sima hálózati mappaképnt pedig 100+

Switch nincs, közvetlenül egy számítógépre van kötve.

MZ/X

(#14002) Snoop-y


Snoop-y
veterán

[Ez volt mar?]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14003) gaborbol


gaborbol
őstag

Exchange 2007 -> 2013 migralas. Nem csinaltam par eve, nezegetem a migracios guide-okat es mindenhol irjak,hogy a 2007 szerveren nevezzek at mindent legacy.domain.com-ra es kell cert is ami arra mutat majd.

Ha jol ertem akkor ez csak javaslat, de elnevezhetem en ezt akar minek is pl: rpc.domain.com, nincs "begetve" sehova, hogy a reginek legacy-nak kellene lennie.

rpc van a regi certen, van kulso A record is, egyszerubb lenne az elet, ha igy is menne.

DopeBob: Nalunk tobb helyen is van, de csak mentes tolok rajuk file szinten. Production-ba mi nem hasznalunk raid5-ot semmire sem csak raid 10-et. Ha gondolod tudok azert tesztelni parat.

[ Szerkesztve ]

(#14004) bobsys válasza gaborbol (#14003) üzenetére


bobsys
addikt

jaja azt a nevet adod amit akarsz (lasd 2003->2010 migracio), ugyis megadod az uj URIt a 2007 OWAhoz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14005) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Hyper-V FT/HA cluster kiépítéséhez mire lesz még szükség Hyper-V-n kívül? SCVMM?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14006) kraftxld válasza TheProb (#14005) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem kell hozza semmi mas, scvmm sem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14007) kraftxld válasza kraftxld (#14006) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ja, ugye active directory meg shared storage az alap hozza :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14008) TheProb válasza kraftxld (#14006) üzenetére


TheProb
veterán

De simán Hyper-V managerben marha kevé opciót látok, max live migration beállítására találkoztam opcióval.
(2012 R2-n van role-ként, bár ha tudom az "Appliance" se tud többet)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14009) kraftxld válasza TheProb (#14008) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mit keresel még? Hyper-v managerben van eleg sok minden, meg a failover cluster managert is lehet piszkalni. Plusz a hozzajuk tartozo powershell parancsokat is lehet nyomkodni

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14010) MasterDeeJay

Adott egy cég legyen "A", azon belül pár szerver. (winsrv 2012R2, 2008)
Van egy másik cég "B" akivel összedolgoznak és szeretnének adatokat cserélni (pl autocad fileok...). Email kizárva, túl nagyok a fileok. (winsrv 2008)

Arra gondoltam hogy A céghez be vpn-ezik a B cég egy egy gépe majd eléri a hálózati meghajtójukat és másolgat amit akar. (A cégnek van fixipje, B-nek nincs és a netük is trágya)
Ehhez létrehoztam felhasználót A cégnél és egy megosztást. (VPN-t a win csinálja, de van mikrotik is)
A probléma az hogy hogyan tudom szabályozni azt hogy a B cég csak és kizárólag az egyik szerver egyetlen megadott megosztásához férhessen hozzá. Most úgy néz ki hogy hiába vettem ki a tartomány felhasználók csoportból és hoztam létre új csoportot külsősök néven, ugyan úgy látja a többi megosztás is (a többi megosztáson a felhasználókra van olvasási jog). Szóval hogyan tudok olyan jogot adni hogy csak és kizárólag azt a megosztást érje el és semmi mást?

Vagy milyen más megoldást tudnátok ajánlatni? A lényeg hogy legyen egy közös tárterület amit mindkét fél lát.
Gondoltam még onedrive-ra is amit mindkét szerveren beállítok és oda vissza menne a szinkron adott megosztáson.
Vagy FTP? bár nem annyira kényelmes mint egy hálózati meghajtó. Vagy fel lehet-e húzni FTP-t a szerverükön és azt megosztani?
Minden ötlet érdekel!

(#14011) kraftxld válasza MasterDeeJay (#14010) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Dropbox

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14012) bzsolt99 válasza MasterDeeJay (#14010) üzenetére


bzsolt99
tag

érdmes talán még a btsyncet is kiprobálni.

(#14013) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Van tipp, hogy ezzel mit lehetne kezdeni?

Két héten belül kb harmadjára játssza ezt el az Outlook és megjelent egy másik gépen/másik felhasználónál is. A 150 kliensből eddig 2-nél jelentkezett.
A felhasználónév/jelszó hiába jó, nem fogadja el ez a hibaüzenet után. OWA működik.

Eddig úgy oldottam meg, hogy újra hozzáadtam a profilt és utána jó lett viszont így harmadjára kezd kissé ciki lenni. Tanusítvány nyűge lehet?

Szerk.: Exchange 2013 - Outlook 2010

[ Szerkesztve ]

(#14014) kraftxld válasza Gombinyó (#14013) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen tanusítvány van a szerveren, (single name, SAN, vagy wildcard) egyezik-e a külső és belső tartománynév (kecskeestsabt.hu vs. mekk.local), a virtual directory-k hogy vannak beállítva, leginkább az internal és external url a lényeg.
Valamint az autodiscover SCP rekorodon keresztül megy-e (tartományba beléptetett gép) vagy más módon?
Ja, és Exchange 2013 CUxx?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14015) Snoop-y válasza MasterDeeJay (#14010) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vagy legyen akkor egy wines megoldas ha mar van win2012 szerveretek :)

Workfolders, kliens oldalon ki lehet kenyszeriteni a titkositast gepzarolast akarmit es csak egy adott share-t lehet vele elerni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14016) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Raid-el kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Adott egy szerver, 2012 r2-vel. Két db 1 Tb-os lemez van benne. Friss telepítés, egy db C meghajtóm van, 100Gb, az R2 részére, a többi hely felhasználható. (annyi, hogy ha jól tudom a wsus-nak kell valamennyi a frissítések letöltéséhez, igaz ez? )
Mivel két lemez van, gondolom raid 0 vagy 1 lehetséges.
A lényeg, hogy a régi szerverről átkerülne egy mappa, ami meg lesz osztva, ebben felhasználói mappák és egy közös mappa van. Ennyit használunk jelenleg, más nem is nagyon kellene.

Előre is köszi és légyszi szájbarágósan irjátok le ha lehet.

szerk:

az én tervem:
- az első lemez megmaradt helyén új kötet (D:)
- majd tükör hozzáadása, második lemez (mivel csak azt lehet)
- amit felteszek a D-re, az megtalálható a második lemezen is

Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14017) Flowtation válasza Flowtation (#14016) üzenetére


Flowtation
őstag

előzőre:
Megoldottam hw-es RAID-el. :)

De ha már itt vagyok, kérdeznék is újra. Azt szeretném megoldani, hogy legyen egy közös mappa amit mindenki lát, illetve egy személyes mappa, amit csak az adott felhasználó. Ezt úgy szeretném megoldani, hogy létrehozok egy alap tartományfelhasználó usert. Belépek vele a gépén (laptop - nincs tartományban, helyi felhasználóval) Ott felcsatolom a két mappát és ha máskor belép akkor látja a két mappát, ergo boldog.

Van egy D meghajtó, azon közös mappa és user mappák létrehozva. AD-ben a felhasználók létrehozva.
Hogy tudom megoldani, hogy egy felhasználó csakis és kizárólag a két szükséges mappához férjen hozzá, lehetőleg ne is lássa a fájlkezelőben csak ezt a kettőt?

Meg lehet ezt igy oldani? Tehát a lényeg, hogy ne kelljen tartományba léptetni a gépet, mégis amikor itt használják legyenek megosztott mappáik. Nehéz nekik megtanulni még egy fn-jelszó párost, azért van ez. Meg lehet rg a saját laptopján, stb. Engem meg nem zaklatnak. Ergo én is boldog vagyok. :)

Elnézést ha kissé hülyén fogalmaztam meg. :B
Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14018) bon válasza Flowtation (#14017) üzenetére


bon
őstag

A Rendszergazda a saját gépén dolgot felejtsd el. Ez volt az első dolog amit megszüntettem amikor a jelenlegi helyemre kerültem. Elején volt egy-két embertől pumpolás, de utána beletörődtek. Munkám meg nem nőt ezzel, mert ami kell a munkához fel van telepítve a gépen, neki más nem kelhet.
Tartományba léptetést is megcsinálnám, hasznos dolog. tanulják meg szépen az új felhasználó nevüket, jelszót meg úgyis maguknak adják.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#14019) bon válasza Flowtation (#14016) üzenetére


bon
őstag

Raid 1-et csinálj a két 1TB-os winyóból.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#14020) sanzi89


sanzi89
addikt

Milyen mód van arra, hogy egy tartományba kötött gép tudjon valamilyen szinten kommunikálni a tartománnyal, ha nincs fizikailag hozzácsatlakozva a tartományi hálózathoz?
Gondolok itt arra, hogy van egy tartományi laptop, amit otthon használ emberünk. A Windows Update-ek, a program frissítések, stb. meg ugye a tartományon belül szóródnak széjjel, vagyis erre a gépre nem érvényesül, amíg otthon/máshol használja. Előfordulhat az, hogy fél, egy évig nem csatlakozik a gép a tartományi hálózathoz - de ha kapcsolódna is, akkor meg totál belassul, mert minden feltorlódott dolgot ekkor akar elintézni.
Valamilyen szelektív VPN szerű megoldás? :F Ötletem sincs, merre lehetne elindulni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14021) dkaro válasza sanzi89 (#14020) üzenetére


dkaro
őstag

Pedig jó helyen keresel. VPN.

(#14022) sanzi89 válasza dkaro (#14021) üzenetére


sanzi89
addikt

Az a baj, hogy nagyon gyenge az internet, ahol a DC-k vannak. Ha erre még rájönne kb 20-30 laptop VPN-nel, akkor nem tudom mi lenne...
Valami olyasmit kellene beállítani, hogy bizonyos forgalom menjen a VPN irányba, de ha emberünk Youtube videót akar nézni, akkor az meg menjen a saját internetén keresztül. Ja, és persze MS kompatibilis, ingyenes cuccot keresek. Ugyanitt örök élet, ingyen sörre is igény volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14023) bobsys válasza sanzi89 (#14022) üzenetére


bobsys
addikt

DirectAccess
illetve van olyan VPN amivel lehet split tunnelinget csinalni, a default gateway az embered otthoni routere es csak bizonyos IP subnethez hasznalja a VPN gatewayt (nekunk a ceges ilyen, Ciscoeknal nemtud lehet-e ilyet csinalni) bovebben

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14024) sanzi89 válasza bobsys (#14023) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez a DirectAccess első olvasatra nagyon jónak tűnik. :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14025) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

vMware alatt meg lehet oldani, hogy ha egy gepben 2 halokartya van akkor az 1iket teljesen odaadjam a virtual pc-nek?
Host gepen ne is latszodjon.Hasonloan mint az USB pendrivenal

[ Szerkesztve ]

(#14026) bugizozi válasza Szicskeee (#14025) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Pontosan milyen VMware? Workstation vagy ESX?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14027) Flowtation válasza bon (#14019) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, ez megvan, végül is hardveresen meg lehetett oldani, csak utána újra kellett húzni a wint, bár ez nem gond, semmi sem volt még rajta.

Ezen a belépős, plusz jelszós, dolgon még gondolkodom. Tudom én, hogy jobban lehet szabályozni tartományban, én is ezt preferálnám. De ezek tanárok. :((( :) Tudod, a laptopok nekik vannak adva, használatra, kifejezetten nincs tiltva, h mire használják. Szóval én megmondtam nekik, h igy nem garantálok semmit, ha baj van. Egyébként meg pendriveoznak... :W hiába a közös meghajtó.
Le kéne tiltanom azt is. :K

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14028) bon válasza Flowtation (#14027) üzenetére


bon
őstag

Nálunk is így van, AD-t megszokták, azt meg, hogy a sulis laptopra nem telepíthetnek semmit az engedélyem nélkül szintén. Én nem zárkózok el dolgok telepítésétől, ha jogtiszta és indokolt. Pendrive-ot előszeretettel használjak nálunk is, hiába mondom, hogy nem biztonságos, mert nincs mentve, volt aki már megszívta.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#14029) gaborbol válasza sanzi89 (#14022) üzenetére


gaborbol
őstag

Sima windows VPN, kliens gepen kikapcsolod a "use default gateway on remote network " opciot es mar is nem routolja hozzad a sajat szarjat.

[/ L]

(#14030) gaborbol


gaborbol
őstag

Lenne egy kerdesem exchange 2013-bol.

Atmozgattam az osszes usert a 2007-es szerverrol. Nezem ezzel a script-tel ,hogy kinek mikor csatlakozott a mobil eszkoze utoljara:

[link]

Megy is, lefut viszont az ido nem stimmel.

Egy csomo eszkoz van ami itt van ugyan ebben az idozonaban, az email szerveren is jo az ido, a dc-n is jo az ido azok is itt vannak ugyan ebben az idozonaban, de megis a sikeres szinkronizacio ideje, 4 oraval elottem jar. Mi okozzhatja ezt? :F

Probalok rakereseni, de nem talalok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#14031) Flowtation válasza bon (#14028) üzenetére


Flowtation
őstag

Értem. De az olyat, hogy kerülöd ki pl. mint egy program frissítés? Ahhoz is rg engedély kell, de én azt elkerülném, hogy jöjjenek egymás után, h frissiteni kellene az acrobatot...csak egy példa. Mondjuk az igaz, h én nem olyan rég vagyok itt, a laptopokat nem én telepítettem, szóval mindenféle helyi userek vannak rajtuk. Ha újra csinálom, biztos, h csak egy helyi rg lesz, plusz a tartományi és csak azt használhatják.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14032) Flowtation válasza Flowtation (#14031) üzenetére


Flowtation
őstag

lejárt a szerk. idő.

Mappa megosztásról szeretnék még kérdezni. Ha létrehozok egy mappát, mondjuk A és azon belül egy B-t is, akkor ha megosztom az A-t akkor ez öröklődik a B-re is és igy tovább? Ezután ha valakinek hozzférést adok A-hoz akkor B-hez is hozzáfér ugye? Ha csak azt akarom, hogy A megosztva, de csak a B-t lássa azt lehet? Arra gondolok, h van egy osztott nevű mappa, azon belül pedig a közös és user mappák. Megosztom a felső gyökér mappát, a biztonság fülön pedig a közöshöz adok hozzáférést a user csoportnak, az egyéni mappákhoz pedig csak külön-külön az egyes usereknek. És ha azt akarom h csak ezt a kettőt lássa a user, akkor mit kell tennem?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14033) Szicskeee válasza bugizozi (#14026) üzenetére


Szicskeee
tag

Workstation

(#14034) pschio


pschio
őstag

Ti milyen programmal készítenétek hálózati rendszertervet (grafikusat)?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#14035) X Factor válasza pschio (#14034) üzenetére


X Factor
addikt

Én benntre, pár sematikus ábrát a yed graph editorral csináltam. Lehet van erre jobb céleszköz is, de én egészen megszoktam mostanra.

Make things work

(#14036) bugizozi válasza Szicskeee (#14033) üzenetére


bugizozi
őstag

[link]

Unlike USB devices, it is not possible to connect a host's network adapter directly to a guest virtual machine.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14037) bzsolt99 válasza pschio (#14034) üzenetére


bzsolt99
tag

Szerintem ami jó lehet erre a célra a cisco packet tracert vagy esetleg a visio.

(#14038) Teejay83 válasza Flowtation (#14032) üzenetére


Teejay83
tag

Csinálj egy közös és egy home_folder megosztást külön a fájl szerveren és így mindenki csak a sajátját láthatja

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#14039) Flowtation válasza Teejay83 (#14038) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszi. Megoldottam, de azt hiszem bonyolultabban és nem is biztos, h jól (rendeltetésszerűen). A közös mappához hozzáfér a tanárok csoport, az egyéni mappákhoz meg csak külön-külön. Ez a két könyvtár pedig egy megosztott mappában van. Így amikor belépnek, a hálózaton látják a megosztott helyet, azon belül pedig a két mappát. :F
(nincs fájl szerver)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14040) Upo válasza bzsolt99 (#14037) üzenetére


Upo
addikt

A visio-t még meg lehet venni, de cisco packet tracer-hez hogy lehet legálisan hozzájutni? (tudom hogy fent van torrenten) Elvileg csak cisco akadémiák használhatják, nekik ingyen rendelkezésre áll. Annak idején futottunk köröket hogy meg lehet-e venni, de akkor nem lehetett. A vízfej meg úgy gondolta hogy nem lesz az iskolában cisco akadémia. Más legális elérésről tudtok?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14041) Flowtation válasza Upo (#14040) üzenetére


Flowtation
őstag

Student verzió nem jó? Mi azt használtuk, használjuk.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14042) kraftxld válasza pschio (#14034) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Simán visio, a visiocafe.com-on meg van kb mindenhez stencil.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14043) Szicskeee válasza bugizozi (#14036) üzenetére


Szicskeee
tag

Orok halam :D

(#14044) Upo válasza Flowtation (#14041) üzenetére


Upo
addikt

Student? Erről valami bővebbet? Ugye nem a software.informer.com-os letöltésre gondoltál? Egyébként ott is írják hogy Cisco Academy Account kell(ene) a letöltéséhez.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14045) Flowtation válasza Upo (#14044) üzenetére


Flowtation
őstag

ment pü! :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#14046) sutszi


sutszi
veterán

Van itt köztetek olyan aki üzemeltet olyan szervert ami Liferay portált futtat? Érdekes helyzet van itt nálunk. Kb 20 portlettel fut nálunk egy ilyen összesen kb 3000 regisztrált user, de a max terhelés csúcsidőben kb 1500-2000 lehet tippre. A lényeg, hogy most naponta ütemeztek egy restartot, mert enélkül 1 hét alatt kifekszik a rendszer...(Pontosan nem tudom ez mit jelent, talán lefagy) Mintha az lenne a gond, hogy kevés a memória. Érdekelne, hogy milyen hardveres követelményei lehetnek egy ilyesmi rendszernek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14047) Theory66 válasza Teejay83 (#14038) üzenetére


Theory66
aktív tag

Ha jól értelmeztem a videót, ezzel a módszerrel a Home mappába létrehozok minden felhasználónak a felhasználó nevével egy saját mappát amit másik felhasználók nem érnek el, és kapásból fel is mappeli neki a saját gépbe, a Profile mappába meg felszinkronizálja a dokumentumok zenék stb mappák tartalmát, vagy csak elérhetővé teszi őket ha be van kapcsolva a kliens, és a kliensen tárolódnak?

(#14048) Teejay83 válasza Theory66 (#14047) üzenetére


Teejay83
tag

Nem te hozol létre usert a home mappában hanem automatikusan létrejön az AD-ból és mindenki csak egy felcsatolt meghajtót lát amibe dolgozhat és más nem éri el, a Profile megosztás egy roaming profile ami azt jelenti,hogy ha ezt beállítod akkor a user adatok a szerveren tárolódnak és bármelyik gépre bejelentkezve eléri őket a megfelelő jogosultságokkal.

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#14049) pbalintka válasza pschio (#14034) üzenetére


pbalintka
csendes tag

Én ezt szoktam használni linuxon, de van win verzió is és ingyenes:
Dia Diagram Editor

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.