Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22001) kraftxld válasza CsodaPOK (#22000) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Send on Behalf-ot lehet powershell-ben, meg a send-as-t is powershell-ben csináld, úgy sztem menni fog.
Szólj ha kell a teljes parancs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22002) CsodaPOK válasza kraftxld (#22001) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Egy ilyennel próbálkoztam tegnap:

Add-RecipientPermission -Identity "Demo" -Trustee bela.kovacs@cegem.hu -AccessRights SendAs

De nem nyert. Ha utána megnéztem az Exchange Admin Center-ben, akkor ugyanúgy kovacsb@cegem.hu szerepelt.

(#22003) kraftxld válasza CsodaPOK (#22002) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Legyen ugyanaz az UPN mint a primarySMTP address, majd új Outlook profil.
Ja, Outlook verzió? Ugye az összes Office frissítés fentvan?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22004) CsodaPOK válasza kraftxld (#22003) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ezt szerettem volna elkerülni :(

O365-ös Office, de OWA-n is ugyanígy működik.

(#22005) MasterDeeJay

Villanyszerelőkre bízták az UTP aljzat oldali bekötését, én a rack oldalt csináltam. Ráraktam egy egyszerű tesztert és össze vissza dolgok jöttek ki. Sejtettem hogy nem az én oldalamon lesz a hiba....

Kissé meglepődtem ezen az egyedi bekötési módon. :DDD Ennyire képtelenség elcseszni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#22006) F.E.K.. válasza MasterDeeJay (#22005) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ej, hát minden szín be van kötve, jóvanazúgy! ;]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#22007) CsodaPOK válasza MasterDeeJay (#22005) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

:C :C :C

(#22008) A`rpi válasza MasterDeeJay (#22005) üzenetére


A`rpi
addikt

Én úgy jártam egy helyen ahol szintén villanyszerelő kötötte be kisebb nagyobb sikerrel az UTP aljzatokat, hogy maga a bekötés jó volt, de a teszter mégis össze vissza mutatott, néztem csak bután, kétszer átellenőriztem a Rack, és a csatlakozónál is a bekötést, de csak nem akart működni, össze vissza villogott.

Majd kb 20 perc fejvakarás után figyelmes lettem arra, hogy maguk az érintkezők vannak összekuszálódva, így már érthető volt az össze vissza működés, lányos zavaromban még arra tudtam gondolni hogy valahol átfúrták a kábelt.

Lényeg a lényeg, fali csatlakozó csere után megoldódott a probléma.

És persze volt olyan hely is ahol, csak úgy találomra bekötötték a vezetékeket.

A mostani munkahelyemen pedig olyan végpontokat örököltem ahol az UTP aljazatok fel vannak rakva, a kábel nincs bekötve, és nem tudni hogy a kábelek hol végződnek. :C

(#22009) szabi777


szabi777
tag

Hello Srácok,

DC-s kérdés.
Egy komplett environment shut down után, az elsőként bekapcsolt DC mi alapján detektálja a network profile-t és kapcsolja 'Domain'-ba a háló kártyán a tűzafalat ?

Egy normál member servernél oké, hogy az NLA szervíz megpróbálja elérni a DC-ket és ha sikerül, akkor a Domain profil lesz az aktív, ha nem akkor Public, de az első DC-nél amikor még nem fut más DC, mi alapján kerül detektálásra ez ?

Ha a Directory Service hamarabb indult el mint az NLA, akkor be tud kérdezni saját magára is vagy valami más módszert használ ? Google elég vegyes információkat adott vissza, van ahol a gateway-t emlegetik, de nem tiszta pontosan hogy megy ez.

Az ok amiért kérdezem, hogy belefutottunk olyan problémába (néha), hogy tévesen detektálta és Public lett a profil, ami persze mindent levágott.. ezért kellene valami biztos infor erről, hogy hogy is működik.

köszi

(#22010) Visormail válasza MasterDeeJay (#22005) üzenetére


Visormail
addikt

Mi a baj vele? Meleg színek az egyik oldalra, hideg színek a másik oldalra.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22011) coco2


coco2
őstag

Kérdés azokhoz, akik látnak hosting céget, adattárházat belülről.

Elméleti síkon egy alkalmazást tervezek nagyon sok adat kezelésére. Gyakorlati lehetetlenség lesz adatot menteni. Nem állíthatok le egyszerre minden szervert, és mire lementenék összetartozó adatokat sok100 szerverről, azok addigra integritásban szanaszét töredeznek a közben megtörtént változások miatt. Amin gondolkodom helyette, hogy adat mentés helyett több aktív adat példány lenne. Minden adat létezne több szerveren is. A szándékos károkozás ellen az nem véd, én is tudom, de a hardver hibák ellen talán igen.

A kérdés pedig úgy szól, hogy ha van arra kiforrott gyakorlat, hogy adat mentés nélkül őrizzenek meg a adatokat, hány aktív példányban szeretik azokat az adatokat tárolni? 2? 3? 5? 9? Még több?

Bármilyen gyakorlati példának, tippnek örülnék.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#22012) kraftxld válasza coco2 (#22011) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hibás design, mindent lehet menteni.
Milyen formátumban, adatbázisban tárolod az adatokat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22013) kraftxld válasza szabi777 (#22009) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Általában a megoldás, hogy az NLA szolgáltatást delayed start-ra rakod.
Ugyanez van ha egy hyper-v host van és a rajta futó DC tartományába van csatlakoztatva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22014) fkenny


fkenny
senior tag

ESXI 6.7-hez milyen ingyenes backup megoldást tudnátok ajánlani? Mindössze 7 VM van ami mentendő lenne, rendszeres jelleggel.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#22015) balaaa88 válasza fkenny (#22014) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Veeam Backup & Replication.
10 VM-ig ingyenes.
Persze licencelt VMware kell neki ekkor is.

(#22016) fkenny válasza balaaa88 (#22015) üzenetére


fkenny
senior tag

Az van ebay-ről :D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#22017) bugizozi válasza balaaa88 (#22015) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 ez nagyon jó húzás a Veeam-től, hogy 10 gépig megkapod a fullos szoftvert ingyen :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22018) SirRasor válasza balaaa88 (#22015) üzenetére


SirRasor
őstag

7vm-et mentünk és elég drága az Acrserve...gyorsan rákerestem, de nem látok ingyenes Veeam-et sehol sem.
Valami trial-t enged letölteni, de ennyi :W
Ráadásul, ha komoly cégnél kell menteni, akkor...öö...szóval ingyenes, de bármikor úgy dönthetnek, hogy holnaptól már nem az és akkor kisnyúl :U

Make Love not war!

(#22019) bugizozi válasza SirRasor (#22018) üzenetére


bugizozi
őstag

Letöltöd a trial-t, telepítéskor nem adsz meg licenszt, és automatikusan beáll erre a 10 VM-es ingyenes dologra.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22020) kraftxld válasza SirRasor (#22018) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Community edition-re keress rá. De érdemes megvenni a support-ot, ha a cég adatainak az árával állítod szembe akkor fillérekbe kerül. Bár nagyon jól tudom mi a nagy magyar rögvalóság....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22021) bugizozi válasza kraftxld (#22020) üzenetére


bugizozi
őstag

Mi ha valahova el tudunk adni 3 szervert normális tárolóval, VMware Essential Plus + Veeam licensszel az már nagyon jó. Szerencsére az ügyfeleink nagy részénél ez teljesül, persze vannak jóval kisebbek is. Nagyobb rendszert még nem igazán láttam, bár ha azt vesszük 3 x 256 GB memóriával azért már egész sok VM-et lehet futtatni.
Most azt "várjuk" hogy 2020 január 15-én mindenki rájön, hogy hú hát ezt a Windows Server 2008 R2-t frissíteni kellene mert EoL. :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22022) kraftxld válasza bugizozi (#22021) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Merminekaztat? :D Jobb lesz mert nem kell havonta baszakodni a frissítéssel :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22023) _kovi_ válasza kraftxld (#22013) üzenetére


_kovi_
aktív tag

"Ugyanez van ha egy hyper-v host van és a rajta futó DC tartományába van csatlakoztatva."
Mármint a Hyper-V Server NLA szervizt késlelteted?

(#22024) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

van egy SonicWALL gateway-em, SonicWall VPN beállítva RADIUS-szal (Windows NPS). Itt kellene valami jó kis multifaktoros autentikációt csiholnom, tehát bele kéne vinnem egy második faktort a RADIUS/NPS szinten - gondolom én.
Erre van valakinek jó megoldása/leírása/javaslata/akármije?
Merre induljak?

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22025) kraftxld válasza _kovi_ (#22023) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen a Hyper-V-n, de a korábbi példában a DC-n is lehet késlelteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22026) szabi777 válasza kraftxld (#22013) üzenetére


szabi777
tag

Köszi, ezt a megoldást olvastam már, most inkább az elméleti háttér érdekel, hogy hogyan működik az MS elképzelésében az első DC bekapcsolásának a folyamata Network profile detection szempontjából.

(#22027) coco2


coco2
őstag

Gondolkodom a zsarolóvírusok korai detektálásán és adatbiztonságon, adatmentésen.

A legtöbbje úgy működik, hogy utólag átkonvertál file-okat. Némelyik talán be tud épülni az os-be, de az uac miatt az biztosan korlátozott. Ha linux környezetben van egy fel sem mountolt kötet (pld /dev/sda2), és arra írok lba szektor szinten, akkor abba az írási / visszaolvasási folyamatba beleszólni vagy program file / program modul fertőzést, vagy kernel modulba beékelődést igényel.

Vajon mennyire lehet lukacsos egy mai linux kernel?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#22028) X Factor válasza coco2 (#22027) üzenetére


X Factor
addikt

Egy picit szerintem túl izgulod, normálisan, az éppen aktuális best practice-nek megfelelően üzemeltetett rendszereken, ahol pluszba, úgyis van offsite backup vagy lényeges de sok tárhelyet nem igénylő adatok meg felhőben, közel minimalizált egy ransomware felbukkanásának majd károkozásánaka z esélye.

Ez ugye tipikusan olyan It envirok és intézmények problémája, ahol minden drága, legyen az hw,sw, vagy épp szakértelem amig a baj meg nem történik.

Ha meg te felelsz a rendszerért akkor tök jó lobbi alap, felvázolni , miszerint képzeljék h. egyik napról a másikra minden adat elérhetetlen lesz. Ilyenkor jobb esetben megnyilnak a költségvetések.

Make things work

(#22029) SirRasor válasza bugizozi (#22019) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx meglesem :)

kraftxld vajon van olyan, hogy community edition+support? :D
Az IT olyan 23 millió körül fog megállni a következő évre. Sajnos amióta MS-fosozunk, elég szépen megszaladtak a költségek. Van Exchange szerver, ami évente 2,5 millióba fáj :W És ha jól sejtem, nem is volna rá szükség, ha mindenki a webes verziót használná? Ja meg O365, ami szintén nem kevés havonta. Na mind1, ezekben nem én döntök...
..ha rajtam múlna, Zimbra(supporttal)+linux felé tolnék mindent, amit csak lehet. Eleget dagonyáztam már MS környezetben. Persze egyszerű, mint a faék, de...kell valami változatosság. Tudom, hogy nem jobb/rosszabb a linux, csak MÁS. Na pont erre vágyom most.

MÁS: Kérdeztem régebben, hogy ki milyen AV-t használ. Váltottunk Panda Adaptive Defense 360-ról Avast! Business-re, és imádom :)
Egyrészt a Panda 75 felhasználóra ~1 milla volt, ez meg kb fél milla, másrészt kb. ugyanazt a védelmet nyújtja, ha alaposan elolvassuk a kisbetűs részeket is :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#22030) bobsys


bobsys
addikt

Birom ugy altaban az IT troublehooting hivasokat.
Na hat ez nem megy, deritsuk ki miert. Probaljuk meg ezt, akkor azt, talan megis igy. Dehat ennek igy mukodnie kell, hat ide van irva stb... (minimum fel ora, de siman 1-2 or aelmegy ezzel)
Te nezzuk ma' meg, hogy a regi cuccon hogy is van beallitva oszt masoljuk le.
Na mukodik ez

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22031) coco2 válasza X Factor (#22028) üzenetére


coco2
őstag

Megkérdezem máshogyan.

Az adatmentés best practice mit mond arról, hogy a szerverek egymás hdd-jére mentenének adatokat? (Azt tudom automatizálni is, zéró kézi művelet.)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#22032) kraftxld válasza coco2 (#22031) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Normális rendszeren a hypervisor-on keresztül megy a mentés és a fertőzött VM semmilyen módon nem fér hozzá a mentő szerverhez. Gáz esetén egy quick rollback és pár perc alatt visszaállt a mentett állapotra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22033) _kovi_ válasza kraftxld (#22032) üzenetére


_kovi_
aktív tag

"hypervisor-on keresztül"
Ezt elmagyaráznád? :B

(#22034) kraftxld válasza _kovi_ (#22033) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22035) coco2


coco2
őstag

Load balancerre szeretnék valami tippet kapni.

Layer-4 balancer round robin osztással bejövő új tcp kapcsolatokra. 443-as portot osztani a többi szerver 443-asára. Extrában tudni kellene jelezni, hogy a szerver listából egyik-másik átmenetileg ne kapjon új bejövő kapcsolatokat (karbantartás idejére). Lehetőleg a load balancer leállítása / újraindítása nélkül kellene tudni olyat megtenni. Van valami freeware cucc olyasmire?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#22036) MasterMark válasza coco2 (#22035) üzenetére


MasterMark
titán

Nem monitorozza a load balancer valami alapján a mögötte lévő szervereket?

Switch Tax

(#22037) kraftxld válasza coco2 (#22035) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ilyen nincs freeware-ben.
Nem bántásból mondom, de szerintem keress valakit aki ért ezekhez a dolgokhoz :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22038) coco2 válasza kraftxld (#22037) üzenetére


coco2
őstag

Nem lehetetlen ilyet leprogramozni, ha semmi advanced feature nem kell - és jelenleg nem kell. Viszont nem akarom feltalálni újra azt a kereket, amit már feltaláltak. Ha valaki már megírta, inkább használnám, ami van. Lustaság fél egészség :)

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#22039) Upo válasza MasterDeeJay (#21966) üzenetére


Upo
addikt

https://www.rizonesoft.com/disable-windows-10-updates-group-policies/

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22040) Upo válasza magellan2600 (#21858) üzenetére


Upo
addikt

Hogyne tudna a felhasználó sulinet jelszót váltani. Belép a webmail.sulinet.hu-ra és a beállítások alatt van jelszó menü. Ha nincs, akkor skin-t kell váltani, régen az alapban nem volt jelszó menü csak az összes többiben. Most ránéztem, "Felhasználói felület", a Corporate-ben nincs, a másik kettőben van jelszó menüpont.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22041) SirRasor válasza Upo (#22039) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez már a 1809-es buildnél se működött, nemhogy 1903 alatt.

A vicces az, hogy GPO-n keresztül beállítottam mindent, hogy a szervereket hagyja már békén a windows update, ami 2008 R2-kön szépen működik, de a fájlszerver 2012-es és akkor indul újra, amikor kedve tartja :W Tehát még1x: be van állítva, hogy magától SOSE indulhasson újra, ha be van jelentkezve egy felhasználó, de az aktív időszakot is beállítottam 6-20 közé biztos ami biztos.
Erre a Zabbix dob egy levelet ~9-kor, hogy a fájlszerver újraindult. Csak néztem :Y Szerencsére olyan gyorsan felállt, hogy senki se panaszkodott.
Legalább havonta csak 1x van ilyen...
Ja Exchange szerver 2016-os és dettó ugyanezt csinálja :W Mondjuk az nem életbe vágó, hogy egy levél a restart miatt csak 2 perccel később megy ki.

Értem én, hogy fontos az update, de....
1. Miért nem tudta már megoldani az MS a restart nélküli upadtet?
2. Szervereknél (ááá update során klienseknél se) miért nem lehet normálisan kezelni a dolgokat GPO-n keresztül? Nemrég frissítettem adm/admx-eket és nyilván nincs odaírva az adott kulcshoz, hogy hiába állítod be te köcsög, akkor se fog működni mondjuk 1903-on. Csak annyi, hogy minimum követelmény: Windows 10. Vicc...

Make Love not war!

(#22042) Upo válasza SirRasor (#22041) üzenetére


Upo
addikt

1903? A második mondatban ott a link. Vagy szolgáltatás letiltás (nem végleges), vagy a jó öreg metered connection. Nekem érdekes mód működik.
Win server 2016-on nálam ott áll csak hogy újra kéne indítani a frissítés miatt. Hogy lehet beállítani hogy éjjel automatikusan újrainduljon? (mondjuk annyira nem kerestem, néha ránézek és megnyomom a restart gombot)

Szerk: rálestem, ott állt a kisablak hogy frissítések elérhetők. Rányomtam, le fogja szedni és felrakja, de majd kell nyomni a végén egy restartot is mert magától nem csinálja meg.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22043) kraftxld válasza coco2 (#22038) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha megírtad a cuccost akkor légyszi oszd is meg mint freeware :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22044) SirRasor válasza Upo (#22042) üzenetére


SirRasor
őstag

CSAK a metered működik valamilyen szinten, de nem lehet teljesen kikapcsolni.
Aki sokáig tesztelte, csak ennyit írt:
"Also, some updates for Windows won't be installed automatically."

A 2012 és 2016-os szervereken nekem is *sokáig* áll, hogy újra kéne indítani. Aztán X nap után újraindul és kész. Lehet nem vársz eleget :DDD

Make Love not war!

(#22045) szallasi007 válasza SirRasor (#22044) üzenetére


szallasi007
őstag

2016-nal már ha jól rémlik be lehet állítani hogy melyik napokon csinálhat restartot.
Tavaly nyúltam 2016hoz utoljára most megint 2012r2 reszelek. 2019-nél mi a helyzet?
Én már csak azt tudok venni de még vagy 3 hónap mire nálam lesz.
Nálunk az a mondás hogy 0/24 dolgoznak mindenhonnan a világból szóval ha lehet sose frissítsem a szervereket mer az jó így, működik nem?
Én azt szoktam csinálni, hogy péntek éjfélkor elindítom aztán vissza nézek rájuk, még senki nem hívott fel hogy wtf ő dolgozna.

(#22046) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

1. O365 esetén ha az Exchange konzolon a mailbox típust User(archive)-ba állítom akkor a webes portálon megjelenik egy In-place archive "mappa".
Ha ide áthúzom az emaileket akkor az csökkenti a licenc által meghatározott 50GB-os fiókméretet? Egyszerűen nem fér el az illető az 50 GB-on, drágább licencet pedig nem kaphat.
2. Az illető vezetőnek 10-20ezer levele van, szabállyal lehetne megoldani pl. hogy 2017 jan 1 előtti emaileket töröljön?

Köszönöm! :)

(#22047) kraftxld válasza _kovi_ (#22046) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

1, Igen, ha pl. Business Essentials csomagban van akkor így 50+50GB össz levelezése lehet.
2, Egy retention policy-t csináld, beleraksz egy tag-et, hogy mittomén 2 évnél régebbi leveleket töröljön, alkalmazod a postafiókra és pár óra mulva majd lehet hallgatni a főnök óbégatását. Lehet arra is policyt csinálni, hogy az archívumba rakja a leveleket X nap után.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22048) _kovi_ válasza kraftxld (#22047) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi! :)
Ez az inplace archive az outlookban sima archive néven lehet?

(#22049) kraftxld válasza _kovi_ (#22048) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ugyanúgy in-place archive néven fut, de át lehet nevezni. Annyi vele a trükk, hogy csak bizonyos edition fér hozzá (olcsójános Home and Business pl nem, meg régebbi verziók is küzdenek vele) és nem lehet cache-elni hanem mindig csak online érhető el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22050) _kovi_ válasza kraftxld (#22049) üzenetére


_kovi_
aktív tag

:R :R

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.