Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) szvarog válasza kraftxld (#11987) üzenetére


szvarog
tag

Egy kérdés.

H minden igaz a az ubi-nak van egy tervező programja, hogy egy helyre mennyi AP lenne optimális.

Fül füllel halottam ilyesmiről.

Tudod , hogy ez ha van hogyan érhető el?

Köszönöm!

(#12002) UnSkilleD válasza pschio (#11999) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem sem talált még, ez is enterprise

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#12003) InfiniteReality válasza UnSkilleD (#12002) üzenetére


InfiniteReality
őstag

ha LTSB lehet nem is fog. Ott nem jönnek feature update-ek.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#12004) bobsys


bobsys
addikt

Reges regen volt a kezem kozott egy Telnet app GUIval. Tok egyszeru volt, az ember beverte az IPt/Host nevet es szepen leepesrol lepesre vegig zongorazta a teljes email kuldes folyamatatot soronkent mutatva, hogy eppen mi tortenik. Nah ezt az appot nem talalom, van valakinek linkje hozza vagy valami hasonlohoz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12005) #14595328 válasza gabor7th (#11998) üzenetére


#14595328
törölt tag

Tablet nem mindig ébredt fel, asztalikon nem volt probléma eddig (Pro és Home is volt több gépen). Jétékokat nem tudom mennyire befolyásolja a frissítés. A biztonsági beállításokat alapra állítja.

De miért nem a win10 topicban kérdezed, ott biztos több visszajelzést kapsz!

[ Szerkesztve ]

(#12006) InfiniteReality válasza bobsys (#12004) üzenetére


InfiniteReality
őstag

PuTTY?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#12007) bobsys válasza InfiniteReality (#12006) üzenetére


bobsys
addikt

Azzal az a bajom, hogy nekem kell begepelni az SMTP parancsokat nem pedig a program maga

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12008) InfiniteReality válasza bobsys (#12007) üzenetére


InfiniteReality
őstag

SMTP teszt oldalnak: mxtoolbox

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#12009) gaborbol válasza szvarog (#11997) üzenetére


gaborbol
őstag

Ezt a kepet a kontrollerre kattintva keszitetted, tehat abban a pillanatban a 10 db AP-n osszesen volt 25 user vagy esetleg ez egy adott AP-n levo userek szamat mutatja?

A leirasok szerint a javasolt user limit az 40 user\AP a DWL-3600AP eseten. A maximum allowed user pedig valoban 200 user\AP. De ez gyakorlatialg az egyetlen 200-as limit amit minden admin doksiban talatam.

A 200 user/ap meg ebben a meretben tok ertheto, ha azok a userek csinalnak is valamit akkor 50-55 user felett a unifi is behal, akar a cisco vagy barmi amit eddig lattam.

A kontrollert magat nem szoktak limitalni user szinten, csak AP szinten mit ahogy itt is van. Az a kontroller alapbol 6 AP-t tamogat es az felett AP licenszel lehet boviteni 12 AP-ra vagy 24-re attol fuggoen, hogy melyik leirast nezem :D ( gondolom HW verzio fuggo)
(Bar valamelyik doksiba irtak 417 usert/ controller, de mivel csak egy helyen olvastam ,lehet csak eliras.)

(#12010) bobsys válasza InfiniteReality (#12008) üzenetére


bobsys
addikt

Ez online, a server meg nem elerheto kivulrol. Masik topicban ajanlottak geyet, az sajnos nem volt letoltheto, de talaltam ezt [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12011) gabor7th válasza #14595328 (#12005) üzenetére


gabor7th
addikt

Kösz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12012) szvarog válasza gaborbol (#12009) üzenetére


szvarog
tag

Szia,

Igen ez a kép a kontrollerben készült kora reggel amikor még nem sokan voltak bent. Tehát az összes user-t mutatja.

A Total Clients szám olyan 150 és 190 között mozog napközben.
De 190 körül a rendszer kezd kiakadni.

Elvileg a 10 Ap elég lehet a tömegek kiszolgálására, hisz ez szintenként 2 AP ami azért 80 ember lefed és ez jelenleg elégnek tűnik. Bár szerintem ennek a beszerzése se lett eléggé átgondolva, de ez egy másik téma.

A kontroller valóban alapból 6 db AP-t támogat. Lett hozzá véve plusz hatos csomag így 12 db AP-t tud elvinni hivatalosan.

De összességében a 200 as szám még nekem most is olybá tűnik, hogy kontroller maximális képességeit jeleníti meg.
És ezt a számot nem értem főleg.

Mellesleg most kell egy új helyen kollégiumban terveznem egy 180 főt kiszolgáló wifi hálózatot a nulláról. Oda biztos hogy nem D-link termékekhez nyúlok.

(#12013) pschio válasza InfiniteReality (#12003) üzenetére


pschio
őstag

Nem LTSB :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12014) gaborbol válasza szvarog (#12012) üzenetére


gaborbol
őstag

Nyomj egy firmware update-et rajta meg az AP-kon is hatha az segit.
Ha az sem, akkor kell nyitni a Dlink-nel egy ticketet, mert ahogy olvastam orok gart adnak a vezerlore.

Az uj helyre, meg amit Kraft forumtars is irt mehet a UNIFI. En csak es kizarolag enterprise pro AP-t hasznalok, es meg vannak vele elegedve. Miutan kiblokkoltak ugy 500 okostelefont most mar csak atlag 700-900 user van rajta. Vitte az 1200+ usert is csak ok meg vittek a savszelesseget meg a info igazgato idegrendszeret, aztan egyik nap kiblokkolta a telokat :D

En eleg nagy Cisco WLC "fanboy" vagyok meg most is, de ar/ertek aranyban ez sokkal-sokkal tobbet nyujt.

Mas:

Exchange 2007-ben meg lehet valahogy allapitani, hogy egy adott emailt honnan kuldte a user? Teszem azt a telefonja, vagy OWA vagy ipad, vagy outlook kuldte-e ki?

[ Szerkesztve ]

(#12015) bugizozi


bugizozi
őstag

Saját gyártmányú vicces kép amin mostmár én is mosolygok, de napközben inkább sírni tudtam volna...
Kíváncsi vagyok h kinek a fejéből pattant ki h tolják 5 centire a falhoz a szekrényt h ne lehessen hozzáférni, előtte meg táncolni lehet akkora hely van... :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12016) Utka válasza bugizozi (#12015) üzenetére


Utka
tag

Asszony nemű lehetett a Zillető. Mer'hogy az ott középen olyan csúúnya!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#12017) bugizozi válasza Utka (#12016) üzenetére


bugizozi
őstag

Nemkizárt :D
Egy élmény volt behúzni oda ezt az adag kábelt:

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12018) Utka válasza bugizozi (#12017) üzenetére


Utka
tag

Szerintem ez ihlette a Laokón-csoportot. ;] :D

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#12019) szvarog válasza gaborbol (#12014) üzenetére


szvarog
tag

Szia,

Köszönöm a válaszokat!

Hivatalos DLink válasz ez volt:
The meaning of the "Max client" in AP Profile, is to limit the associated client connected to the AP's radio.
The reason to limit the client is because of the nature of the wireless, wireless half duplex communication. Wireless transmission needs to occupy the air time for each packet. As you can image, if you have too many user connected to the same AP, it could cause the timeout for the first user to wait the AP to process all other STA's traffic.
Therefore, for our AP, we can have 200 clients connected to the AP at the same time, which we had use the VeriWave for confirmation. But for normal usage, fro example, surfing web site,...etc, we suggest 20~30 STA for each AP's radio

Nálunk most a következő helyszínen UniFi AP Long-Range AP-k beszerzéséről lenne szó. Jók lehetnek ezek is vagy inkább a Pro felé tolódjunk el ha tudunk?

Köszönöm!

(#12020) szvarog válasza bugizozi (#12017) üzenetére


szvarog
tag

Nekem erről az jut eszembe, hogy fél éve egy ügyfél direkt kérése az volt, hogy ha lehet akkor az irodában a 4 géphez piros UTP kábelek menjenek, mert az úgy nem üt el... :D

(#12021) sss válasza szvarog (#12020) üzenetére


sss
senior tag

Nálunk előző cégnél csak az egyik kábel volt piros. Kérdeztem hogy miért, a válasz: "Ha azt kihúzod akkor itt vér fog folyni!"

(#12022) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Pxe-t csinálok syslinux, tftp(igen, tudom lassabb, mint http-n, de nekem tökéletes) és nfs trióval. Eddig minden szép és jó, van már egy csomó lemezképem, de a debiannal elakadtam. Ti mivel hívjátok meg? Miket másoljak ki az isoból, hogy menjen?

Illetve a friss ubuntu szerverek nem tudják felcsatolni az nfs megosztást, ezáltal nem megy a telepítés... A 14.** verziók viszont tökéletesek casperrel.

2. Lehet-e thinpc módot kihozni ezzel a trióval? Ha igen, hogy? Ha nem mivel lehetne?

Köszi! :R

@sss

:DD :C

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#12023) gaborbol válasza szvarog (#12019) üzenetére


gaborbol
őstag

Akkor pedig tenyleg a 200 user/AP-rol van szo ahogy gondoltam.

Attol fugg mi a cel, ha nagy teruletet kell lefedni az AP-nek keves/kevesebb usert akkor long range(180 meter). Ha sok usert kis teruleten( 120 meter) akkor a pro inkabb.

Long range-nel csak 3 ( 1,6,11) channel lesz amivel jatszhatsz mivel csak 2Ghz-et tud es mivel nagy hatosugar ezert, ha van koruletted mas halozat, akkor azzal is utkozni fog nem csak a sajat halozatod AP-ivel.

Pro-nak "kissebb" a sugara es mivel van 5Ghz ezert sokkal tobb szabad channel all rendelkezesedre foleg ha 40-rol leveszed a szelesseget 20-ra. 36, 40, 44, 48, 149, 153, 157, 161,165 . (Megint keredes mi a fontossabb, tobb user stabilabban kiszolgalni, vagy inkabb a nagyobb sebesseg esetleges instabilitassal az interferencia miatt) Ha 20, akkor lehet oket nyomatni szepen sorba. Azzal sem art szamolni, hogy ezek bizony atvisznek egy vasbeton mennyezetet tehat nem csak "2D"-be lesz interferencia hanem "3D-be" is terjed.

A long range 24V POE sajat injectorral, ezert nem lehet kozvetlen POE switcher kotni, mert megsul. Mindig kell a sajat adaptere. A pro-nal nincs ilyen gond.

Nem tudom mekkora az epulet, csinaltal-e terkepet, hogy esetleg jelenleg milyen idegen-sajat halozatok lognak be hozzad, abbol mennyire telitett egy-egy channel. Mennyi AP lenne, kb mennyi userre, stb.

[ Szerkesztve ]

(#12024) szvarog válasza gaborbol (#12023) üzenetére


szvarog
tag

Rz egy 7 emeletes épület 3-4 szintje. Belogó hálózat nem sok van pláne nem erősen.

Két 60 - 60 méteres egyenes folyosót kell elképzelni aminek mindkét oldalán nagyjából egyenlően vannak a szobák és kb 90 - 90 ember lakik ott.

Ezt kell lefedni.

Én erre elvileg folyosónként 3 - 3 Ap-t terveztem.

Elvileg mindhez van elektromos aljzat így a POE probléma nem probléma. Illetve ha nincs akkor csinálunk.

Elvileg ezek az alapgondolatok részemről.

A feladat egy fixen működő állandóan és megbízhatóan üzemelő wifi hálózat a cél.

(#12025) UnSkilleD válasza gaborbol (#12023) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ezekben a unifi tányér apkban omnidirectional antennák vannak?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#12026) Hedgehanter válasza gaborbol (#12014) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mennyi AP van ebben a halozatban?

En is terveznek egy 1000+ fos Wi-Fi halozatot es nezlodom a Cisco WLC-tol kulonbozo rendszereket.

(#12027) gaborbol válasza UnSkilleD (#12025) üzenetére


gaborbol
őstag

Az van benne. [13. oldal]

(#12028) gaborbol válasza Hedgehanter (#12026) üzenetére


gaborbol
őstag

46 db AP van jelenleg beuzemelve az 55-bol, de igy is 14 AP van a rendszerbe amin 5-nel kevesebb eszkoz van, szoval nincsen agyonterhelve.

A legutobbi haziteszt alapjan 40 usert siman bir egy AP stabilan, ha pl HD youtube videot neznek a csatlakozott eszkozon. 62 usernel-nel kezdte az AP dobalni oket le egyesevel

Nem egy Cisco, de ezert a penzert negyed vagy otod Cisco rendszert kapsz csak es igy viszont mar nagyon kellemes. Egy PRO AP 200 dodo, Cisco-bol meg 900 + a vezerlo.

[ Szerkesztve ]

(#12030) kraftxld válasza moha bácsi (#12029) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen licenszelt szolgáltatást használtok rajta? Meg melyik Fortigate?
Amúgy érdemes jelezni a Fortigate-es arcoknak akiktől vettétek, hogy ha ennyi lesz akkor lecserélitek, jópár esetben láttam már komoly kedvezményeket :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12032) gaborbol válasza moha bácsi (#12031) üzenetére


gaborbol
őstag

Persze, hogy ennyi mindenki ezt csinalja manapsag. Annyiba kerul az update mint az uj eszkoz, mert kiterjeszik a gart ra, aztan ha behal akkor ujjat kapsz. Nem buli mar eladni egy 14.000 dollaros SonicWallt ami majd lehuz 5-8 evet. Eladni a $14K-s eszkozt, es szepen behuzni azt a + $2-3K t a kulonbozo feature licenszenkre meg supportra minden evben. Es ha 2 evig nincs support ra mert minek, de kene egy hivatalos firmware update 3 ev mulva, akkor kifizettetik veled az elmaradt 2 evet is.

Regen kezdtuk mi is a Fortigate-tel, aztan attertunk a Watchguard-ra, aztan a Sonicwallra, most mar szinte kizarolag PFsense-t teszunk mindenhova. A $14K-s SonicWall helyere is az kerult. Es minden extra feature ingyenes. Minosegi hardware-t hasznalunk, es munkadij van szamlazva aztan kalap kabat. Mi is jol jarunk az ugyfel meg harmad ar alatt megall.

[ Szerkesztve ]

(#12033) Hedgehanter válasza gaborbol (#12028) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Persze tudom az arakkal nagyon jol van a Cisco. Mi Aruba-kat hasznalunk Cisco helyett es hasonlo a velemenyem, megbizhato hasonlo tudas harmadaron.. :)

(#12034) bugizozi válasza gaborbol (#12032) üzenetére


bugizozi
őstag

Milyen hw-t használtok PFsense alá?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12035) looser


looser
addikt

Egy egri kollégától jött ez a szép shot, a gép egy idő után újraindul. Diagnosztika nem jelez hw hibát. Húzza újra?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12036) brd válasza looser (#12035) üzenetére


brd
nagyúr

Attól függ, mennyi helyreállítandó, ill. újra beállítandó adat van az AD-ben, elvileg javítható.

The only real valuable thing is intuition.

(#12037) Hedgehanter válasza gaborbol (#12032) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A PFsense-et mi is probalgattuk 3-4 eve de egy VPN problemaja miatt elvetettuk. A site to site VPN vagy a remote VPN szetkapcsolt amig ujra nem inditottuk a service-t, gondolom nincs ilyen jellegu problematok vele.. :)

[ Szerkesztve ]

(#12038) looser válasza brd (#12036) üzenetére


looser
addikt

Nagyon köszi, ez így egyszerűbb lesz :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12039) gaborbol válasza Hedgehanter (#12037) üzenetére


gaborbol
őstag

Sok site to site VPN-t csinaltunk vele eddig es semmi gond. Nem csak pfsense to pfsense, de pfsense to Sonicwall es ott sem volt gond. Az egyeduli gond amivel szivtunk par eve az a Carp volt, atesett rendesen minden a masik node-ra, de amikor ismet atesett az eredeti nodra akkor volt,hogy neha-neha ugy gondolta, hogy nincs net egyik WAN interface-en sem. Aztan kellett neki a restart es ment megint. Persze az akkori okos fonok beeroltette productionba, ugy hogy sosem probaltuk elotte, na azota nem probaltuk . :D

bugizozi: Van ahol Dell R320-on megy VM-kent, de a legtobb helyre Netgate hardwaret tettunk.
[link]

Lassan 3 eve nyomatjuk oket mindenhova, es semmi problema, egyetlen egy ilyenbe halt meg az SSD, de azt kipostaztak ejjszakai futarral, elotepeitve:
[link]

Support eddig csak egyszer kellett, (az ingyenes az elso evben) az is cask az SSD miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12040) bobsys


bobsys
addikt

BES 5 kerdes.
BES 5 server az Exchange 2003-ra van belove.
Ha a user akinek BES 5 telefonja van es migralom a mailboxat 2010 akkor fog mukodni utanna a telefonja? Vagy mindenkeppen at kell allitani a BES 5 servert, hogy az Exchange 2010-hez kapcsolodjon mielott a usert migralom?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12041) gaborbol válasza bobsys (#12040) üzenetére


gaborbol
őstag

BES 5 + 2003-> 2010 -re? :DDD
Majdnem csinaltam egyet anno.
Szerencsere a BES a 2003 szerverre volt telepitve amit meg akartak szuntetni, aztan amikor mondtam, hogy ha kell a BES akkor minimum 10+ ora labor jon meg a sima migraciora. Inkabb lecsereltek azt az 5 db BB szifonra :DDD

Annyira nem tunik veszesnek, foleg hogy nem nekem kell csinali:
[link]

(#12042) bobsys válasza gaborbol (#12041) üzenetére


bobsys
addikt

Soha nem csinaltam mindig volt valami arc az ugyfelnel aki megoldotta, de most ugy nez ki, hogy en tobbett tudok rola mint az ugyfel embere. Tenyleg nem tunik nagyon utosnek mar neztem a processt, csak az a gond, hogy nemtudom a MAPI pforilt megvaltoztatni. En kapni szep hiba uzenetet. Meg eszrevettem, hogy a BES 5 szerint a servernev amin fut az BES5PROD mikozben a hostname az meg tokmas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12043) kraftxld válasza bobsys (#12042) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én csináltam sok ilyet, elég egyszerű, a 2010-en beállítod a jogosultságokat a doksi szerint, átmozgatod a besadmin fiókot 2010-re, majd jöhet a többi emberke is, simán gond nélkül felfogja, hogy 2010-en van.
Persze a legfrissebb BES express-t kell használni.
Honnan szeded ezeket a kriptaszökevény rendszereket? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12044) bobsys válasza kraftxld (#12043) üzenetére


bobsys
addikt

Jah a process egyszeru, csak ha nemtudom modositani a MAPI profilt akkor megette a fene az egeszet.
Eddig akarhany migraciom volt itt az USAban mindenhol volt BES 5.
Van meg BES 10 serveruk is, de azert az egyszerubbnek nez ki csak modositani kell az email profilt a webadmin feluleten ha jol olvastam (es nincs service account move)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12045) kraftxld válasza bobsys (#12044) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A besadmin mapi profilját akarod módosítani, vagy kiét?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12046) bobsys válasza kraftxld (#12045) üzenetére


bobsys
addikt

Igen, merthogy az most az egyik 2003 serverre van beallitva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12047) kraftxld válasza bobsys (#12046) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

De ha nyomsz egy mailbox move-ot 2010-re, és a legfrissebb mapi CDO van fent a BB szerveren akkor szépen automatán felfogja a dolgokat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12048) bobsys válasza kraftxld (#12047) üzenetére


bobsys
addikt

:F Ezt senki nem irta/mondta csak azt, hogy a MAPI profilt meg kell valtoztatni kezzel, hogy Exchange 2010-re mutasson

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12049) kraftxld válasza bobsys (#12048) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ki mondta? Remélem nem ugyanaz az indiai banda aki klónozta a DC-jeidet ész nélkül :D
Ezt olvastad? :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12050) bobsys válasza kraftxld (#12049) üzenetére


bobsys
addikt

Nem, azok masok voltak, de van ezekbol eleg. Egyebkent a MAPI CDO-t updatelni kell, mert nem a legujabb van fent

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.