Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25251) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok van egy gondom SCCM-el meg a Firefox ESR.msi-el. Most nagy verziót cseréltem(68->78) és nemigazán megy ki jól. Kitelepül, de a software centerbe azt írja, hogy majd deadline után. SCCM felé sem jelenti vissza, hogy kikerült. Hol keressem a hibát? Köszönöm!

(#25252) Mázli01


Mázli01
kezdő

Sziasztok,

Azt akartam megcsinalni h 1 laptopon ne lehessen pendriveról bootolni.

Beállítottam a boot sorrendet, azthiszem csak a HDD-t állítottam be első helyre.
Bedugtam 1 pendriveot, bekapcsolásnál azthiszem f2 vagy f12 gombnyomásra bejön a boot menü (nem kér jelszót a boot menühöz, hiába, van beállítva bios jelszó)
Ugyan bevan dugva a pendrive és a a boot menüben, csak a HDD-t hozza (a pendriveot nem), de így biztos nem tud bootolni a csunya felhasználó pendriveról?
Arra gondolok, hogy lehet nem is volt boot pendrive amit bedugtam, de elvileg minden pendrive jelenlétét kell érzékelnie. Bootolás előtt még nem vizsgálja azt h lehet-e bootolni róla.
Az enter setup opciónál tudna csak mókolni a boot eszközökkel? Arra ugyan kéri a jelszót és úgy be tud lépni biosba.

Vagy boot menühöz h h nem kér jelszót? Sajna a laptop már nincs nálam, csak utólag agyalok...

Köszönöm a helpet :C :R

[ Szerkesztve ]

(#25253) Gargouille válasza Mázli01 (#25252) üzenetére


Gargouille
őstag

A one-time boot menü != a BIOS-ba belépéssel, így ahhoz nem is fog jelszót kérni, mivel a jelszóval csak a BIOS-t véded.

Elvileg ha kikapcsoltad az USB-s eszközöket a boot sorrendből és a one-time boot menüben sem hozza fel, mint opciót, akkor nem fog tudni USB-ről bootolni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25254) Mázli01 válasza Gargouille (#25253) üzenetére


Mázli01
kezdő

Köszönöm. :R

Öné time boot nem csak az ujjabb laptopoknál van?
Ez minimum 7-8 evés laptop.... és botolásnál nincs olyan h press f12 to one time boot menu hanem press f12 to boot menu
I
De akkor megnyugodtam, hogy ha nem látszik a boot menüben a pendrive (lényegtelen h boot pendrive vagy nem)

Kicsit megijedtem h szarul csináltam. Úgy emlékszek h biosba belépve 1. helyen HDD van többi pedig disabledre, illetve blogolásnál 1 pendrive-ot bedugva nem hozta az eszközt,

[ Szerkesztve ]

(#25255) Mázli01 válasza Mázli01 (#25254) üzenetére


Mázli01
kezdő

Fujitsu a530rol van szo ha emlékezetem nem csal

[ Szerkesztve ]

(#25256) Tamy válasza Mázli01 (#25254) üzenetére


Tamy
senior tag

Esetleg magát a boot menüt is ki lehet kapcsolni bios-ban bizonyos gépek esetén.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25257) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok a iSCSI ha jól értem egy olyan protokoll ami TCP/IP hálózaton működik. És ha van A és B gép A gép merevlemezét megosztom iSCSI-vel a B gépnek. Akkor a B gép úgy tekint arra a lemezre mint ha sajátja lenne egy pl: sataként :F működő cucc ként?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25258) Gargouille válasza Krisztianby (#25257) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, tulajdonképpen erről van szó.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25259) Krisztianby válasza Krisztianby (#25257) üzenetére


Krisztianby
tag

Azt nem tudjatok hogy 2 virtualis gep kozott pc/server mukodik ez a technologia?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25260) Gargouille válasza Krisztianby (#25259) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25261) Krisztianby válasza Gargouille (#25260) üzenetére


Krisztianby
tag

Szia.
Esetleg tudnál írni egy példát ez a megoldás miért hasznosabb mint bármilyen más hálózati megosztás? :R Vagy mit építenek iSCSI amire feltétlenül kell ez a technológia?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25262) Gargouille válasza Krisztianby (#25261) üzenetére


Gargouille
őstag

A "sima megosztások" (például SMB, AFP, FTP stb.) mappák és fájlok távoli elérését teszik lehetővé jellemzően a kliensek (vagyis a felhasználók) felé. Ezzel szemben az iSCSI vagy SAN megoldások pedig magát mint "nyers lemezt" teszik elérhetővé egy távoli eszköz számára, amit úgy fog tudni kezelni a távoli eszköz, mintha lokálisan beleépített merevlemez lenne.

Inkább szerver oldalon szokás használni, mert főképp ott lehet jól kiaknázni a benne rejlő képességeket. Most egy esetlen példát mondok, tegyük fel van egy szervered aminek a rendelkezésre állása fontos számodra, ezért van mellette egy ugyanolyan tartalék szerver is kikapcsolt állapotban, hogy ha az elsővel történik valami, akkor bekapcsolod a tartalékot. A szerveren olyan adatok vagy adatbázisok vannak, amik technikai okokból csak lokális diszken működnek. Ha azt szeretnéd, hogy a tartalék szervereden is meg legyen minden, akkor mind a két szerverben ugyanannyi diszket kell vásárolnod és folyamatosan szinkronban tartani az adatbázisokat, hogy ha leáll az első, akkor a másodikon is meglegyen minden naprakészen.

Vagy odaraksz egy NAS-t is melléjük, amin csinálsz egy iSCSI target-et, ezt felcsatolod a szervernek és az úgy fogja kezelni mintha lokális diszk lenne. Mikor át kell állnod a másik szerverre, akkor nincs gond, mert azon is felcsatolod az iSCSI lemezt és minden ott van naprakészen.

A példa béna, de remélem azért érthető belőle a lényeg. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25263) Timer válasza Krisztianby (#25261) üzenetére


Timer
veterán

Én például WSUS alá használok egy QNAP-ről felcsatolt iSCSI lemezt, erre tökéletes megoldás.

(#25264) Krix válasza Krisztianby (#25261) üzenetére


Krix
őstag

Cluster shared storage olcsón szerintem a legjobb példa.

If it is not broken then don't fix it!

(#25265) Gargouille válasza Krix (#25264) üzenetére


Gargouille
őstag

Gondolod, hogy ha nem tudja mi az iSCSI akkor mondani fog bármit is a Cluster shared storage? :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25266) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szakik!

Egy új Lenovo Legion 5 laptop már eljátszotta legalább 2x, hogy sleep módban rögtön felébred de elfelejtve a memória tartalmát normál boot-al indul.
Eseménynaplóban ezt látom:

Driveres vagy hardveres téma lesz szerintetek?

⭐ Stella

(#25267) Krisztianby válasza Gargouille (#25262) üzenetére


Krisztianby
tag

Értem így már világos köszönöm szépen a segítségeket :R
Remélem ha valamiben elakadnék továbbra is számíthatok a fórumra :)

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25268) Tuib válasza radi8tor (#25266) üzenetére


Tuib
aktív tag

Valami hasonló volt nálam is, asszem intel wifi driver rollback oldotta meg. Ha nagyon nincs ötlet, akkor nézd meg, van-e minidump, aztán mehet a windbg hogy melyik driver a hunyó.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#25269) Les64


Les64
újonc

Egy gyors megoldás: DNS rekordok lekérdezése
(tudom, nslookup-pal lekérdezhető az A rekord, az MX már kicsit bonyolultabb, de ha minden rekord kell gyorsan, vagy valaki nem akar parancssorból kérdezni, akkor jó lehet a fenti link is.)

(#25270) Gargouille válasza Les64 (#25269) üzenetére


Gargouille
őstag

Vagy a jó öreg Nirsoft DNSDataView, mert azzal meg bármit lekérdezel egy pillanat alatt, roppant hasznos cucc.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25271) radi8tor válasza Tuib (#25268) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minidumphoz kellene swap vagy melyik is, ugye? Nálam ki van kapcsolva minden mert 32 Giga RAM van a gépben. :D

⭐ Stella

(#25272) E.Kaufmann válasza radi8tor (#25271) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Őőő, nem lehet, hogy ez a gond? Mármint nincs lapozóállomány? Ok, hogy nincs szükség rá, de azért régen is sok program háklis volt, ha nem volt lapozóállomány.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25273) radi8tor válasza E.Kaufmann (#25272) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Program még nem panaszkodott rá, Windows meg ne úgy panaszkodjon amit látok az event logban. :)
Majd lehet visszakapcsolom, egyelőre még csak asszem 2x kapcsolt vissza sleep módból ilyen üzenettel 2 hét alatt.

⭐ Stella

(#25274) Timer válasza Gargouille (#25270) üzenetére


Timer
veterán

Zsír, nem is ismertem, köszi!

(#25275) Gargouille válasza Timer (#25274) üzenetére


Gargouille
őstag

Nincs mit. :) Rengeteg hálózatot buzerálok és nekem is annyira kényelmetlen volt mikor sok DNS rekordot kellett kérdezgetnem folyamatosan, hogy én is elkezdtem kutakodni, hátha valaki írt rá alkalmazást és így találtam meg. Sokszor mondom a kollégáknak, hogy ha egyszer összefutok ezzel a Nirsoft-os csávóval én biz’ isten meghívom egy (rekesz) sörre, a sok kis utility, amiket gyárt már számtalan alkalommal mentett életet vagy spórolt meg nekem sok órás szívásokat. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25276) E.Kaufmann válasza Gargouille (#25275) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:K
Mark Russinovich mellett ez a Nir gyerek a másik kedvenc tool gyárosom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25277) Gargouille válasza E.Kaufmann (#25276) üzenetére


Gargouille
őstag

Na igen, ő a másik aki szintén bármikor jó nálam is korlátlan sörre. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25278) I02S3F válasza Gargouille (#25275) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem tudsz/áll módodban adományozni neki?

(#25279) kraftxld válasza I02S3F (#25278) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25280) Gargouille válasza I02S3F (#25278) üzenetére


Gargouille
őstag

Korábban már megtörtént, de azért szívesen vállon is veregetném. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25281) I02S3F válasza Gargouille (#25280) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! Csak gondoltam, ha már fizetnél neki sört, ennyi erővel el is utalhatod neki.

(#25282) Visormail válasza KaiotEch (#25251) üzenetére


Visormail
addikt

Hogy érted, hogy nem jelenti vissza? Akkor mit jelent vissza az SCCM konzolban a monitoring/deployments/csomagod részen? Ha error-ba teszi akkor van hibaüzenet is.

Ha unknown akkor nincs, olyankor csak a kliensen lehet nézni a c:\Windows\CCM\Logs\ mappában. Elvileg leginkább az AppDiscovery és AppEnforce lényeges ilyenkor (CMTrace.exe segít az értelmezésében).

Egyébként nem tudom, firefoxot mi nem terítünk vele.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25283) KaiotEch válasza Visormail (#25282) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ohh végre egy valaki, aki nem ugrotta át a hsz-em. Köszi, közben megoldottam :) FF-ban hiba a detection rule, így átállítottam másra és úgy jó :)

(#25284) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

talán egy éve futottam bele egy jó MS oldalba, most kéne és sehogy sem találom. Javasolt GPO beállítások voltak, valami 5 szintre lebontva, sima user-től admin accig. Akár hogy keresem, nem találom :(

Tudja esetleg valaki ennyiből, hogy mire gondolok? :DDD

MZ/X

(#25285) DopeBob válasza DopeBob (#25284) üzenetére


DopeBob
addikt

Éreztem, hogy elég ha írok ide, és utána meglesz :DDD

Introducing the security configuration framework

MZ/X

(#25286) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok újra telepitettem a szervert minden beállítottam de amikor be bootol sokáig karikázik kb 1-2 az "Audit policy configuration házirend alkalmazás"
Szerencsére a szolgáltatások közben elindulnak nem zavar be a hálózatba.
Nem tudom miért csinálhatja van ötletetek ??

(#25287) Gargouille válasza kriszrap (#25286) üzenetére


Gargouille
őstag

Talán ez megoldás:

Virtual machine is unresponsive while applying audit policy configuration policy

Illetve bővebben:

Troubleshoot Slow GPO Processing and Login Speed Impact

hátha...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25289) tyielow


tyielow
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van valami egyszerű / praktikus módja annak, hogy outlook-ban a különböző balfasz néven vezetett címzetteket összevonjam, hogy 1 helyen tudjam keresni a levelüket? Jelenleg van. j.gipsz@domain.com, Gipsz Jakab, 'Gipsz Jakab', Jakab Gibsz, és 'Jakab Gipsz' a címzettek között. Botrányos, hogy 4 helyen kell keresni egy adott levelet. Any tips? :R

YouTube: toty1ka

(#25290) Gargouille válasza tyielow (#25289) üzenetére


Gargouille
őstag

Az esetleg megoldás ha készítesz egy Outlook szabályt, ami összeszedi az összes ilyen levelet és egy külön almappába pakolja? Mert akkor egy helyen fogsz tudni keresni köztük. És a szabályt ugye lehet az összes bejövő vagy kimenő levélre is érvényesíteni, tehát a jövőben minden új levél is eleve a mappába kerülhet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25291) Visormail válasza tyielow (#25289) üzenetére


Visormail
addikt

Attól függ mit értesz Outlook alatt?
A kliens programot? Átmész alul a 2 emberke ikonnal a névjegyek részbe:

Hiányzó adatok felvétele névjegyek összekapcsolásával Microsoft 365-höz készült Outlook, Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013 [link]

Ismétlődő névjegyek összekapcsolása Outlook.com [link]

Az O365 webmailben meg nem találtam ilyet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25292) tyielow válasza Visormail (#25291) üzenetére


tyielow
aktív tag

Köszi, ezeket áttanulmányozom. Amúgy igen, asztali Outlook kliens. Névjegyem amúgy egy db sincs, üres a a Névjegyzék.

YouTube: toty1ka

(#25293) kraftxld válasza tyielow (#25292) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nirsoft féle nk2edit kell neked :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25294) Gargouille válasza kraftxld (#25293) üzenetére


Gargouille
őstag

Amennyiben az automatikus kiegészítésre gondolt, úgy valóban ez a megoldás.

Mondom, hogy meg kell koronázni ezt a csávót... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25295) Visormail válasza Gargouille (#25294) üzenetére


Visormail
addikt

Ő nem arra gondolt, mert a levelek keresése volt a gondja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25296) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

A szervertermünkben egy sajnálatos incidens történt melynek következtében indokolatlanul beindult az oltórendszer(FirePro-FP-5700),ez egy speciális anyaggal ellátott rendszer volt ami a páratartalom hatására megragadt a felületeken. Szinte mindenhol jelen van,a rack szekrényekben is. Tud valaki megbízható céget aki komplett szervertermek/adatközpontok takarításával foglalkozik? A szerverek és switch-ek kivételével mindent kellene takarítani.
Kérem privátban jelezze akinek van konkrét infója.

köszönöm

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#25297) Tamy


Tamy
senior tag

Pfsense alatt szeretném konkrét értékre (tehát nem a teljes sávszél x%-ára) korlátozni egy adott gép audio/video streaming sávszélességét. Úgy rémlett, hogy ez kb. két kattintás, de rá kellett jönnöm, hogy ennyire még nem fejlett (vagy csak én nem jövök rá). Túrtam a netet is a megoldás után, de semmi használhatót nem találtam. Most jobb híján proxyból tiltom, de ez közel sem tökéletes. Tud valaki valamilyen működő megoldást?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25298) mtz81 válasza Tamy (#25297) üzenetére


mtz81
tag

Trafic shaper

(#25299) Tamy válasza mtz81 (#25298) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, néztem, próbálkoztam vele, de konkrét értéket nem tudtam beállítani, csak százalékot.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25300) mtz81 válasza Tamy (#25299) üzenetére


mtz81
tag

Át lehet állítani, hogy százalék vagy konkrét érték. Legödülő menü van rá a wizard-ban, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.