Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24401) emvy válasza zolee001 (#24400) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert nem veszel egy NordVPN vagy hasonlo elofizetest?

while (!sleep) sheep++;

(#24402) zolee001 válasza emvy (#24401) üzenetére


zolee001
őstag

Az is egy megoldás de ahogyan én is hostoltam másoknak (mert miért ne ha van) gondoltam hátha akad hasonló

(#24403) E.Kaufmann válasza zolee001 (#24400) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bérelj egy magyar VPS-t és tollj rá egy routerOS-t, van benne proxy, NAT képes tűzfal, mindenféle VPN szerver, de pl egy NetHServer sem túl bonyolult, abban is van sokmindent, amiből össze lehet legózni maszek átjárót.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24404) zolee001 válasza E.Kaufmann (#24403) üzenetére


zolee001
őstag

Na azért egy sima vpn kellene username+password,adatközpontot nem nyitok emiatt
Ha hazamegyek bedugok egy routert és ennyi

(#24405) kraftxld válasza E.Kaufmann (#24403) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Teljesen fölösleges ilyennel kókányolni amikor a fentebb említett NordVPN sokkal jobban tudja ugyanezt és nagyságrendekkel olcsóbban ha a saját idődet is beleszámolod amit eltöltenél ezzel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24406) X Factor válasza zolee001 (#24400) üzenetére


X Factor
addikt

Expressvpn? Nordvpn?

Make things work

(#24407) E.Kaufmann válasza kraftxld (#24405) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt hittem, szeret a kolléga ilyennel szórakozni, ahelyett, hogy ingyen várná :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24408) Hzsolsz


Hzsolsz
csendes újonc

Sziasztok!
Bocs az amatőr kérdésért, de létezik, hogy egy Mikrotik crs328-24p-4s+rm switchet nem tudok használni csak úgy egyszerűen, hogy bekapcsolom, összedugom a LAN kábeleket, és voilá....mindenhol van internet kapcsolat?

(#24409) kraftxld válasza Hzsolsz (#24408) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha előtte egy nagycsomó VLAN volt rajta beállítva és maradt a konfig, akkor nem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24410) sanzi89 válasza Hzsolsz (#24408) üzenetére


sanzi89
addikt

Kérdezz rá a Mikrotik topikban, de nem, gyári dobozból kivéve nem biztosan lesz jó. Egy Quick config-on legalább menj végig Winbox-ból.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24411) Gargouille válasza Hzsolsz (#24408) üzenetére


Gargouille
őstag

Van egy reset lyuk az elején, tolj egy vastagot neki. Utána Winbox-al eléred, a default config emlékeim szerint működőképes.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24412) cigam


cigam
félisten

17-20TB-ot hogyan lehetne költséghatékonyan archiválni? LTO egy vagy vagyon. Van más opció? Esetleg lehet bérelni LTO-t, és csak a kazettákat veszem meg hozzá?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24413) kraftxld válasza cigam (#24412) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Napi 17-20TB? Mik a pontos igények? Mennyi az a vagyon ami sok?
Milyen mentőprogram?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24414) Gargouille válasza cigam (#24412) üzenetére


Gargouille
őstag

Az igények ismerete nélkül, ha csak annyit tudunk, hogy archiválni kell, akkor az azt jelenti, hogy hosszú távon eltárolni ennyi adatot. Ezt legbiztonságosabban vagy szalagra tudod megoldani vagy merevlemezre.

A szalagos tároláshoz ugye kell a spec hardver, hogy olvasni/írni tudd + megfelelő szoftver környezet is. Mivel hosszú távról van szó, lehet 10 vagy 15 év múlva (bár nem tudom mennyi időre kell) már nem lesz megfelelő szalagos egységed hozzá (pláne ha bérelted csak), vagy a szoftver amivel mentetted már nem fog futni az akkori oprendszereken. Ráadásul a szalagot időnként (évenként) illik átcsévélni, amihez szintén ugye kell az eszköz, arról nem szólva ha bármikor hozzá akarsz férni az archív adathoz akkor ahhoz is. Szóval ez drága móka ha mindent veszel hozzá, ha meg nincs saját akkor lehet, hogy 10 év múlva nézegetheted a kazettákat a polcon.

A merevlemez sem tökéletes (sőt), viszont fajlagosan olcsó és ha csak nincs balszerencséd, akkor sokáig működőképes marad (pláne ha nem 7/24-ben megy) ezért megteheted, hogy duplikálsz (tehát 2 vagy 3 példányban tárolod el) akkor jó eséllyel egyik működni fog még sokára is. Nyilván ennek az állapotát is időnként ellenőrizni kell, de ez akár házi körülmények közt is könnyen megoldható (pl. egy külső USB házban) és elhullik egy hdd akkor könnyen pótolható. Ha költséghatékonyság a cél, akkor én ebben gondolkodnék.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24415) cigam válasza kraftxld (#24413) üzenetére


cigam
félisten

Nem, évi. Az adatok többsége videó fájl, nem nagyon lehet tovább tömöríteni. Tehát a NAS-t, plusz a szerkesztő gépeket lementeni, ha valami baj történik ne vesszen el minden. Sajna nincs pénz egy millás LTO meghajtóra, de féltem az adatokat, és egy költséghatékony megoldást talán elfogadna a tulajdonos.

Mentő program sincs. Nem is vagyok vele tisztában hogy az LTO-ra mentés hogyan működik. Gondolom van egy kezelőprogramja, aminek megmutatom miket mentsen, aztán hajrá...

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24416) Gargouille válasza cigam (#24415) üzenetére


Gargouille
őstag

Adatokat - ha csak fájlokról meg mappákról van szó, nem pedig adatbázisokról - akár sima másolással is tudod menteni (ha amúgy se tömöríthető), sőt ennek az az előnye is meglesz, hogy nem kell semmilyen szoftver ha később olvasni akarod.

A gépeket legegyszerűbben én Veeam Agent for Microsoft Windows-al menteném (van Linux verzió is), mert pofon egyszerű, ingyenes és a megbízható. Csinál egy bootolható ISO-t (vagy USB pendrive-ot) is a gép drivereit beleinjektálva, így helyreállításkor bedugod ezt és kb 5 kattintással akár az egész gépet visszaállítod működőképes állapotba.

Bár igazából ez az egész automatizálható ha veszel egy NAS-t erre a célra a meglévő rendszer mellé, akkor arra a gépekről is akár naponta mehet az inkrementál mentés Veeam-el (ez az ingyenes agent is tudja), meg a másik NAS-t is tudod rá menteni automatikusan. Az évi 1 mentés elég foghíjasnak hangzik gépek esetén. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24417) kraftxld válasza cigam (#24415) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azure Blob Storage, Archive tier, 20TB az kb 30-35€ / hó, esetleg a Mega.nz ami még hasonló áron van
Vagy egy 16TB-os vinyó, és évente betenni a szekrénybe, ez kb 150e / év.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24418) cigam válasza Gargouille (#24416) üzenetére


cigam
félisten

Csak fájlokról van szó. Köszi a tippet, most töltöm a Veeam-et és a Manuel-t.

Még akkor is nyerő lenne a dolog, mert csak az utolsó év veszett el, nem minden. Persze tudom hogy gyakrabban kellene menteni, de sajna nem én vagyok a rendszergazda, és pénz sincs rá. Én csak falra festem az ördögöt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24419) Gargouille válasza kraftxld (#24417) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondjuk 1db 16db hdd árából vagy 4db 8TB-ot vesz, szóval lehet még lefaragni azt. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24420) evilroygato


evilroygato
csendes tag

Sziasztok, régi olvasó vagyok, keveset írok, kivételesen most sajna kell.... :(
Ügyfél fel akar FTP-zni scannelt doksikat, a kliens gép windows, a szoftver a Fujitsu-Siemens Scandall Pro 2-es verziójú szoftvere.
Ez a Scandall annyit tud, hogy beolvassa pdf-be a papírt, elnevezi, menti a filesystemre, majd automatice feltolja egy ftp site-ra. Nincsen más opciója, csak sima plaintext ftp, maximum más portszámot lehet beírni a konfigjába.
Az ftp site egy ubuntu linux, ProFTPd-vel. ProFTPd passzív módban van, ipv4-en és 6-on is figyel. Sima nemsecure 21-es port, plain text user/pass autentikációval.
A kliens gép más ftp szoftverrel (totalcommander, filezilla stb) tökéletesen működik az up/download, de szükség van erre a fostos Scandall proggira, mert ezt szokták meg. A vicc az, hogy egy másik ftp-t is kipróbáltam a konfigban, ez az ingyenes ftp.atw.hu lett, ugyanúgy sima user/pass plaintext, és oda tökéletesen uploadol. A szükséges ftp site-ra pedig kidob egy SA04303E hibakódot (Files save failed), de erről 2 nap gúgli után sem találtam infót.
Szóval szerveroldalon butítsam le a proftpd-t? Írjak az FSC-nek? Egyszerűen nonszensz, hogy a win kliensről minden mással ftp-zel a célsite-ra, de a Scandall ezt nem tudja, kideríthetetlen hibakóddal megáll - ja, és természetesen az ügyfél szerint ez "régen" tökéletesen működött... kínomban wireshark dumpot is csináltam a win kliens gépen, semmivel nem lettem okosabb, szóval pls helpme :)

(#24421) laszak


laszak
tag

Adott n db 365 előfizetés, csak levelezésre, sharepointra. Helyben nincs domain. E-mail titkosítás lenne a cél, ha jól látom, az SMIME egy lehetőség. Van ezzel kapcsolatban bárkinek tapasztalata? (jó-e ez az irány, mert a leírás alapján úgy értelmezem, hogy helyi Windows szerverre is szükség lesz)

(#24422) kraftxld válasza laszak (#24421) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mit jelent pontosan az email titkosítás?
Alapból TLS 1.2-n megy az O365-ből, tehát titkosítva van, nem plain text.
Ha magát a tartalmat akarod még pluszban titkosítani akkor Message Encryption kell ( [link] )

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24423) laszak válasza kraftxld (#24422) üzenetére


laszak
tag

Köszi, megnézem. A use case: minden, külső félnek küldött levelet titkosítani kell, ehhez első körben az SMIME-t javasolták nekünk (aláírással)
A TLS OK, a csatorna titkos, amiben megy a mail, az is tiszta, amit fentebb linkeltél, ami még pluszban a levelet is titkosítja.

Ez mire vonatkozik pontosan, csak a digitális aláírásra?
https://docs.microsoft.com/hu-hu/mem/intune/protect/certificates-s-mime-encryption-sign

[ Szerkesztve ]

(#24424) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok
Exchange 2016 equipment mailbox kérdésem lenne,hátha tudtok segíteni (remélem :) )
Egy új mailboxot hoztam létre(autó foglaláshoz) ugyan úgy néz ki minden jogosultság és beállítás mint egy másik ilyen mailboxnál de mégis azt írja ki,hogy "A mappában nem hozhat létre bejegyzést,mert nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel. A jobb egérgombbal kattintson a mappára,majd a Tulajdonság parancsra blablabla ..."

Én ezt nem csak magamnak szeretném beállítani hanem a cég összes user-ének,hogy tudjanak foglalni "értekezletet összehívni az autóra"
Természetesen ha hozzáadom magamat mint editor akkor tudok bele írni de 1500 usernél nem csinálnám meg egyenként :) és tudom,hogy nem is kell mert eddig működött de most valami nem kerek. Mi lehet az oka? Milyen PS parancsokkal kellene még próbálkoznom esetleg?

köszönöm

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#24425) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Xerox VersaLink B405 nyomtatóból van nálunk 3db, be van állítva, hogy küldjön email értesítést, ha kifogyott a toner, meg akkor is ha már nemsokára cserélni kell (ez 5%-ra van állítva).
Az egyik random küldte ezeket az emaileket, a másik kettő csak akkor ha tényleg fennálltak a körülmények. Mindegyiken le lett frissítve a firmware (38.50.61), azóta mindegyik rosszul jelzi...

"Ezt az e-mailt az e-mail értesítési szolgáltatás küldte Önnek.
A következő hibák fordultak elő.
Festékkazetta
< Hamarosan cserélje >"

Miközben meg 96%on áll, vagy 72-n, vagy bármennyin, mikor épp eszébe jut. Újabb firmware azóta nem jött. Találkoztatok ilyennel?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24426) fkenny válasza Visormail (#24425) üzenetére


fkenny
senior tag

Hasonlóba Xerox Altalink c8035 nyomtatóval voltam. Végül elegem lett és SNMP-n keresztül figyelem ezt is.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#24427) fkenny


fkenny
senior tag

Belefutottam egy igen érdekes hibába. Adott egy Windows XP SP3-as PC amint egy ipari szárítógép vezérlő program fut. (Sajnos nem lehet újabb rendszeren futtatni a szoftvert, sem virtualizálni a PC-t.)

A gépen van egy Macrium Reflect ami minden nap hajnal 3:00 kezdési időponttal mentést készített a gépről egy hálózati meghajtóra. Az ünnepek során úgy döntött, hogy ezt a tevékenységet önhatalmúlag megszünteti. Az alábbi hibát írja:

alt="" title=""
alt="" title=""
A vicc, hogy a kezdeti átmeneti fájlok a folyamat indulásakor megjelennek a megadott elérési útvonalon. A hálózati mappához van joga írni olvasni, úgy mint korábban.

A Win eseménynaplóban nem találtam semmi beszédeset. Viszont miközben nézegettem a hálózati megosztást, azt vettem észre, hogy néha eldobta a kapcsolatot mondván, hogy nem érhető el.

Volna ötletetek mi lehet a gond? Más rendszerek alatt jól működik, már csak ez az egy matuzsálem van használatban, de még várhatóan 1-2évig biztos így lesz, mert a vezérlő cseréje több milliós tétel…

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#24428) Gargouille válasza fkenny (#24427) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezer oka lehet, de én biztos úgy kezdeném, hogy először hálózati szinten győződnék meg róla, hogy tuti e minden, mert az ilyen "időnként eldobja" mögött rendre kábelhiba, switch-hiba stb. szokott lenni. Mondjuk az XP-s gépről és egy attól független gépről is elkezdeném hosszan pingetni azt a szervert amin a megosztás van, a PingInfoView például kiváló erre.

Ha ment pár órát akkor lesz egy statisztikád amiből azt fogod látni, hogy:

1. Mindkét gépről stabil a kapcsolat és nem esett ki csomag -> vélhetően nem L3 probléma
2. XP-s gépről pingetve kiesnek csomagok, a másikról nem -> XP-s gépen van a probléma forrása
3. Mindkét gépről pingetve kiesnek csomagok -> hálózati és/vagy szerver probléma, vélhetően nem a klienssel van gond

Aztán innen már van egy támpontod, hogy merre érdemes keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24429) fkenny válasza Gargouille (#24428) üzenetére


fkenny
senior tag

Ezeken már túlvagyok. Nem hálózati a gond (Nincs elveseztt csomag sem, a switch-en sem látni hibát amire csatlakozik) és 99% hogy nem is a kiszolgáló a ludas. Teljesen másik kiszolgáló megosztásával is próbáltam, azzal is ugyan ezt produkálja. Valami ezzel a vacak XP-vel van.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#24430) cigam válasza fkenny (#24429) üzenetére


cigam
félisten

Internetre van kötve? Nem frissítette magát valami?
- HW-el minden rendben? (SMART, RAM teszt,...)
- Tegyél bele egy másik hálókártyát.
- Teszteld le másik mentőprogrammal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24431) fkenny válasza cigam (#24430) üzenetére


fkenny
senior tag

Meg lett a megoldás. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver kellett módosítani pár bejegyzést, így már jó is lett. Kérdés miért volt jó eddig, de most újból működik, ennek kell örülni. :)
Köszönöm a segítségetek!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#24432) cigam válasza fkenny (#24431) üzenetére


cigam
félisten

Mit és mire kellett módosítani?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24433) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Az O365-ös "admin" műveletek másnál is belassultak mostanában?
Licenc növelést követően 10-15 perc, mire az új user létrehozásnál megjelenik, hogy van egy szabad licenc. Miután létrejött a user, van hogy fél óra, mire az Exchange Admin Center-ben megjelenik :(

Korábban ezek ilyen 1-2 perces dolgok voltak.

Köszi!

(#24434) DopeBob válasza CsodaPOK (#24433) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát fura, mert egy postaláda létrehozás az lehet akár egy nap is mostanában. De nem találtam róla semmi infót. Már meg sem próbálom kivárni, másnapra tuti kész lesz.

Teams licenc hozzárendelésnél ki is írja, hogy akár egy nap is lehet, na azt rögtön megcsinálja.

O365 kis más: Azt tudja esetleg valaki, ha régi tenantban engedélyezem a modern autentikációt, akkor mi lesz azokkal a desktop outlook programokkal, ahol most MFA miatt app jelszó van? Újra bekéri a postafiók jelszavát + sms/authentikátor, vagy megy simán tovább? (10-ből 3 felhasználónak tuti fogalma nincs, mi a jelszava :B )

MZ/X

(#24435) CsodaPOK válasza DopeBob (#24434) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Akkor én még tök jó vagyok a fél órámmal :D

(#24436) scansat


scansat
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni-(vagy tanácsot).
Vásároltam egy Linksys Cisco SRW2048-as switch-et. Szeretném a firmware-t lefrissíteni mielőtt a helyére kerül, mert megvásárlása után anno nem sokat használták (foglalkoztak vele) és a gyárilag kiadott első van rajt ami állítólag szereti eldobálni a kapcsolatot. Ezért az utolsó 1.2.2d-re frissíteném.
Ezen leírás szerint próbálom:
https://oitibs.com/linksys-srw-firmware-update/
Az 5. pontig sikeresen eljutok, de a 6-os számomra értelmezhetetlen mit is kell csináljak. Gyakorlatilag bármit (esc..vagy enter) csinálok betölti a régi firmware-t. Az utolsó képen látható módon be van tallózva az új firmware, de nem sikeredik. Tegyem hozzá a Tera Term-et eddig nem is ismertem.
Soros kábel jó, Win 10 alatt Tera Term-el próbálom mert állítólag csak ez tudja win 10 alatt azt a protokollt, a PuTTY nem.

Előre is köszi.
Üdv
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

(#24437) Tonyk válasza scansat (#24436) üzenetére


Tonyk
veterán

A 6. pont leírása szerint írd be hogy config és nyomj kétszer entert

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#24438) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok Párnapja jött elő a probléma hogy aktiválni kéne a windows 10/7 opkat.
Kaptam is licencet 1000 klienst tudok vele aktiválni.
Hogy tudnám kiosztani licenseket AD keresztül windows 2012 szerveren??

Próbálkoztam VAMT 3.1 hát fél sikerekkel.

(#24439) kraftxld válasza kriszrap (#24438) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Server 2016 + KMS

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24440) kriszrap válasza kraftxld (#24439) üzenetére


kriszrap
tag

Miert nem jo a 2012 ide??? Erdeklodes szinten erdekel csak.

(#24441) kraftxld válasza kriszrap (#24440) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

2 év mulva unsupported lesz, inkább csináld meg most rendesen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24442) kriszrap válasza kraftxld (#24441) üzenetére


kriszrap
tag

Rendben sajnos kms szerverrel nem volt dolgom.
Parkerdesem lenne ezzel kapcsolatba.
Honnan tudja a cliens gep hogy melyik kms csatlakozzon ?? Gondolom valami startup os batch be meg kell adnom a cimet de ha igy van milyen parancsal?.

Client gepeken szukseg van egyebb bealitasra ?
Kms licenset fog adni mindenkinek aki az AD be bent van ?

(#24443) kraftxld válasza kriszrap (#24442) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

DNS-ből kiszedi, van egy SRV rekodja vagy AD based activation-t csinál.
Nem kell batch vagy egyéb varázslás.
Klienst a nyilvánosan elérhető KMS kliens kulccsal kell telepíteni, aztán tartományba léptetés után megcsinál mindent.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24444) scansat válasza Tonyk (#24437) üzenetére


scansat
tag

Igen, próbáltam, de az a melegindítás az nem akar előjönni.
Csináltam egy videót 4 próbálkozásról.
[link]
Mindegyiknél eljutok a "Write Flash file name (Up to 8 characters, Enter for none.) : " -ig.
Első próbánál a config-ot beírtam, majd Enter.
Másodiknál a config-ot beírtam majd Esc.
Erre:
-File config (if present) will be erased after system initialization.
----Press Enter To Continue----
Erre újra Entert nyomok.
Erre jön újra a Startup menü.
Első próbálkozásnál itt Enter másodiknál Esc-t nyomtam de semmi. De ha itt semmit nem nyomok, egy idő után akkor is betölti a régit. :F

Valaki mondta, hogy a config szó helyett próbáljam a firmware fájl nevét beírni. Ez a 3 és negyedik próbálkozás. :W

[ Szerkesztve ]

(#24445) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Nagyon jó és összeszedett cikk a Solarwinds támadásról: [link]
Eléggé odatették magukat a rossz fiúk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24446) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Csak infó, hátha hasznos lesz valakinek. Nem tudom mióta, de az O365-ben magyar nyelven is lehet support ticketet nyitni. Tegnap kellett nyissak egy ticketet, és a végén van olyan, hogy alternate language vagy valami hasonló legördülő mező. Csak poénból nyitottam le, hogy milyen nyelvek vannak, aztán ahogy görgettem, szembejött a magyar. Ha már ott van, kiválasztottam.
Végig magyarul leveleztünk, teljesen normális magyarsággal válaszoltak. :)

(#24447) MTbc válasza CsodaPOK (#24446) üzenetére


MTbc
senior tag

Szia, Én számlával kapcsolatban kerestem őket tavaly május környékén és meglepődtem mikor USA telefonszámon egy extra kedves magyar női hang segített, megoldani a problémát. :C

(#24448) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, aki nem transzparens proxy-t használ Windows Domain környezetben, hogy oldja meg normálisan a proxy cím hirdetését? Eddig a GPO elég jól bevált, de otthon ugye kézzel ki kell kapcsolni (+visszakapcsol magától ha újra feldolgozza a gép a policykat)

wpad(dhcp) + pac fájl volt még, az nem volt ennyire üzembiztos.

GPO+Item level targeting járható út? IP Range alapján szűrve, a bent használt subnet talán nem általános otthon.

De ha van bevált megoldás szívesen fogadom.

MZ/X

(#24449) Drag77 válasza DopeBob (#24448) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Lehet hirdetni DNS bejegyzéssel, vagy van rá DHCP opció is és akkor automatara állítva proxy detectiont működik Windows-al és android dal is proxy link.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24450) bobsys


bobsys
addikt

Ezek a Dell R630, R710 (E5-2620v3 cpu) mennyire hangosak? Rendes server "zajt" csinalnak vagy azert a technika finomodott mondjul 7-8 evvel ezelotthoz kepest?
Mas szoval, ha egy ilyet berakok a hazba akkor kivag az asszony?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.