Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25901) coco2 válasza MedweSajt (#25896) üzenetére


coco2
őstag

Diablo2

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25902) coco2 válasza bolvar (#25897) üzenetére


coco2
őstag

VDS-re van szükségem, VPS nem jó. Dokker tud VDS-t?

A plusz réteget tűzfal miatt akartam közberakni. A VM-eknek neten külön külső ip kell. A szolgáltató ad ip6/64-es blokkot, van ott elég ip, amit natolhatok, de xp-ket nyersen engedni világhálóra lehet nem fog a legjobb ötletnek bizonyulni. Jól jönne egy extra tűzfal. Szóval arra lett volna jó a linux. Az ESXi-ről egyenlőre nem sikerült kiderítenem, hogy a hostolt VM-ek elé kínál-e extra tűzfalat a címfordítással együtt. Valami bölcsesség jól jönne.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25903) bolvar válasza coco2 (#25902) üzenetére


bolvar
senior tag

Akkor lehet csak a linux+proxmox lesz a lehetőséged.Esxi nem kínál tudtommal ilyet, ott max elé lehetne tenni egy virtuális mikrotiket hogy lelegyen szedálva a forgalom, de ahhoz nem árt érteni is :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25904) coco2 válasza bolvar (#25903) üzenetére


coco2
őstag

Hetzneréknél bérelsz egy szervert, hogyan teszel elé mikrotiket?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25905) Gargouille válasza coco2 (#25904) üzenetére


Gargouille
őstag

Például egy virtuális gépre rakod azt is.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25906) bolvar válasza coco2 (#25904) üzenetére


bolvar
senior tag

Halvány lila gőzöm sincs az ki de ahogy írtam dedikált vas, talán a rackforestnek még van salgós bérlése, vagy írták az is egy virtuális gép amit írtam is előtte.
De ez már nagyon deep azért itt elég sok mindent össze kell rakni.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25907) coco2 válasza bolvar (#25906) üzenetére


coco2
őstag

Hetzner.com

>linux+proxmox

Szóval olvasgatom az oldalakat - egyenlőre elmélet. Amit találok a linuxra telepíthető proxmox-ról, annak a telepítő doksija olyasmire utal, hogy a debian host a telepítés után kvázi lecserél proxmox ve-re, és nulla a különbség az eleve proxmox telepítőről felhúzott keret, és az előzőleg debire telepített csomag között. Valaki szóljon rám, ha nagyon félreértettem volna a netes doksikat - némelyiknek a screenshotján 2012-es dátumot látok, nyilván nem a legújabbak azok a blogok.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25908) kraftxld válasza coco2 (#25907) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azért ez elég meredek terv, otthon azért próbáld ki a konfigot, főleg ez a WinXP-s Diablo2-s, IPv6-os téma :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25909) coco2 válasza kraftxld (#25908) üzenetére


coco2
őstag

Ja kicsit ciki, hogy ipv6->4 fordításra nem találok példát még debi linux alatt sem. Csak fordítva (autoreserving és társai). Előfordulhat, hogy technikailag nem lehetséges?

Ha valaki jelenleg üzemeltet proxmox-ot élesben külső ip6-os hálózattal és ip4 only vm node-okkal, egy jelzésnek örülnék.

Idehaza nincs hardverem amit dedikálhatnék proxmox-ra. Csak élesben fog kiderülni, azért lenne jó egyértelmű blogokat találnom. A hétvégét rászánom win7 tesztelésre, mert a jelek szerint szükség lehet rá. Xp alatt az ip6 sosem terjedt el, szerintem nem telepíthető rá stabilan, bármit is mondanak a soha senki által meg nem erősített elvi lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25910) bolvar válasza coco2 (#25909) üzenetére


bolvar
senior tag

Gondolom mivel sokkal nagyobb címzést kellene rövidebbre lefordítani így nem lehetséges.
Proxmox fórumokon lehet érdemes lenne körülkérdezni.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25911) coco2 válasza bolvar (#25910) üzenetére


coco2
őstag

Menet közben felvilágosítottak, mit lehet kezdeni a hálózati problémával. Proxmox alatt be lehet állítani temérdek sok virtuális hálókártyát, amiket kötögethetek beállításokkal. Gyártani kell a vm-ek mellé +1 linuxot, és azon keresztülkötögetni az összes hálót, hogy az natoljon, meg legyen tűzfal. Nem lesz éppen natív sebességű úgy a hálózat, de kicsi sebességen stabil lesz, és nekem annyi elég. Kezd látszani a fény az alagút végében :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25912) bolvar válasza coco2 (#25911) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez magától értetődik hogy lehet, akár több is egy gépnél, esxi van olyanom aminek 6 van az ügyfelek vpn miatt 😂
Kitartás akkor :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25913) coco2


coco2
őstag

A proxmox gyakorlati felhasználását illetően úgy tűnik, hogy elosztani szokás a cpu fürtöt vm fürtre, aztán használja csak amelyik vm éppen akarja. Viszont én dedikálnék cpu erőforrást (vm-eknek is, alap rendszernek is). Sajnos nem találtam meg a system requirements-ben, hogy olyankor mi van. Mennyi kell az alap rendszernek?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25914) bolvar válasza coco2 (#25913) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez igen proxmox téma, szerintem ezt már a saját fórumán megválaszolták vagy megtudják :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25915) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!

Vettünk egy *-os tanúsítványt, mert lesz több webszerver is, aminek kell...
Ahol vettük, ott meg kell adni egy webszervert, amin használni szeretnénk. De ha *-os és többön szeretném, akkor WTF?
Vagy a DC-n csinálok egy IIS webszervert, onnan indítom a kérvényt és majd a többi webszerveremet azon keresztül certifikálom?

Make Love not war!

(#25916) bogabi válasza SirRasor (#25915) üzenetére


bogabi
senior tag

nem csinálom minden nap, de wildcard certet, mikor legutóbb vettünk a RapidSSL-nél, ott nem kellett megadni konkrét nevet (aldomain-t).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25917) kraftxld válasza SirRasor (#25915) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egy szerveren megcsinálod a requestet meg a certet, majd onnan .pfx-be exportálod amiben benne lesz a privát kulcs.
Utána pedig a pfx-et használod a többi szerveren.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25918) SirRasor válasza kraftxld (#25917) üzenetére


SirRasor
őstag

Ok, akkor jó lesz a DC erre a célra.
Már csak annyi kérdés maradt, hogy a kérelemnél, a common name-nél, mivel *-os a tanúsítvány, ezért *.domain.hu-t adjak meg? Vagy ezért nem kell *...

Make Love not war!

(#25919) Gombinyó válasza SirRasor (#25918) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hogy vettétek? Nem kérték hozzá a request fájlt?
Elméletileg úgy kellene működnie, hogy a kész certet betöltöd arra a szerverre, ahol generáltál hozzá kérelmet és utána onnan tudnád exportálni a pfx fájlt.

(#25920) SirRasor válasza Gombinyó (#25919) üzenetére


SirRasor
őstag

Úgy vettük, hogy még nincs véglegesítve. Majd ha megadtam a request file-t, akkor lesz kigenerálva.
A *.domain.hu meg kis gugli alapján tényleg *-al kell kezdődnie, ha wildcard ssl certificate-ről van szó.
Csak azért írom le, hogy más is megtalálja a jövőben :D

Make Love not war!

(#25921) bobsys


bobsys
addikt

AADsync futattasa DCn? Van vagy 50 user az egesz cegnel, csak egy AADSync miatt nem mondanam nekik, hogy teepitsenek egy uj szervert.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25922) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Van egy pc-m windows7 pro matricával.
Sajnos az első 2 5-ös karakterlánc egy horzsolás miatt eltűnt, a microsoftnál a chat meg elhajtott, hogy a win7 nem támogatott.
A többi azonosító megmaradt.
Tudom valahogy ezt orvosolni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25923) Döglött Róka válasza envagyok (#25922) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Veszel egy új kulcsot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25924) envagyok válasza Döglött Róka (#25923) üzenetére


envagyok
veterán

Ami már egyszer meg lett véve, nem szívesen.
MS szerintem a másik 2 azonosítószámból simán ki tudná matekolni a kulcsot, csak nem akarja.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25925) X Factor válasza envagyok (#25922) üzenetére


X Factor
addikt

2022 van, upgrade w10-re és 2.5k egy kulcs amennyiben magángépről van szó.

Ha esetleg vmi legacy enterprise dolog miatt kényszeritve vagy win7-re (akkoris az a tanács h. válts), akkor w10pro alatt hyper v vagy és akkor mehet minden.

MS szerintem a másik 2 azonosítószámból simán ki tudná matekolni a kulcsot, csak nem akarja.

Nope, nem tudja és igen ahogy mondtak 2020 év eleje óta end of life. Ugyanannyira szürreális ezzel előállni, mintha win98se-hez szeretnél kulcsot.

Make things work

(#25926) Gargouille válasza envagyok (#25924) üzenetére


Gargouille
őstag

Gondolod ez valami RAID5-ös kulcs, hogy a maradék adatból összerakják a hiányzó harmadikat? :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25927) bolvar válasza bobsys (#25921) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez így elég nesze semmi fogd meg jól :DDD
Mi a cél? aadsync az o365 kell tudtommal :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25928) kraftxld válasza bobsys (#25921) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mehet rá, nem ajánlott konfig, de működik és supported.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25929) bolvar válasza kraftxld (#25928) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez mondjuk új infó én mindig a dc teszem, rodc nem ajánlott nekem az maradt meg :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25930) bobsys válasza kraftxld (#25928) üzenetére


bobsys
addikt

Kosz. Nem voltam biztos a supported reszben

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25931) bogabi


bogabi
senior tag

Keresd a hibát...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25932) Gargouille válasza bogabi (#25931) üzenetére


Gargouille
őstag

Tippelek, a PPTP az, ugye? :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25933) kraftxld válasza Gargouille (#25932) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nekem az óráskutya kell :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25934) Timer válasza bogabi (#25931) üzenetére


Timer
veterán

Ez kész, felröhögtem! :C

[ Szerkesztve ]

(#25935) Krix válasza bogabi (#25931) üzenetére


Krix
őstag

LOL, watchdog :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#25936) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok!

A probléma az lenne, hogy szerveren megosztottunk hdd-t. Rendben kiosztva a jogosultságok. A csatlakozó kliens gépeken eltűnik a megosztott hdd-n lévő mappák egy részének(3-5mappa)láthatósága, néha megjelennek újra.
Szerveren ott vannak továbbra is érintetlenül. Dell szerver windows server 2019-el.
A logokban nem látok semmi erre utaló dolgot. A hdd a régi szerverből lett átrakva átmenetileg.
Minden más új és jogtiszta.
Tanácsot kérnék tisztelettel.

üdv

(#25937) bobsys


bobsys
addikt

Unify AP elfut magaban ha nincs kontroller? Marmint be van alitva minden, WiFi, VLAN (nincs guest portal) es ha utanna leall a controller maga attol meg a WiFi marad?

2. kerdes
A windowsos Unify Controller meg fejlesztik vagy kb ugy maradt mint 4-5 eve?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25938) bon válasza bobsys (#25937) üzenetére


bon
őstag

Elmegy önállóan is, de nem minden funkció működik olyankor.

Persze, hogy fejlesztik, miért ne fejlesztenek, csak névváltozás volt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#25939) bobsys válasza bon (#25938) üzenetére


bobsys
addikt

Csak azert, mert azt irja, hogy 2018, meg a letoltesnel is

szerk: ja, mert csak Unify AP alatt neztem. A NanoHD alatt mar az uj van 2021-12-15

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25940) kraftxld válasza bobsys (#25939) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez normálisabb link: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25941) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
NUT (network ups tool)-al akarom a UPS-em bemeneti feszültségét logolni.
ez a upslog doksija
így csatlakozok a ups-hez:

az alábbi módon próbálom elérni az eszközt, de nem látja. :F mit rontok el?
root@******:~# upslog -f %TIME @Y@m@d @H@M@S% %VAR input.voltage% %VAR input.frequency% -s ups@127.0.0.1 -l /mnt/user/logs/upslog.txt -i 30
Network UPS Tools upslog 2.7.4.1
logging status of @Y@m@d to @H@M@S% (0s intervals)
Warning: initial connect failed: No such host

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25942) daninet válasza daninet (#25941) üzenetére


daninet
veterán

megfejtettem. Idézőjelbe kellett tenni a -f utáni string-et, mert a shell nem tudta mit kezdjen vele

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25943) bugizozi válasza daninet (#25942) üzenetére


bugizozi
őstag

lol... lehetett volna egy példa ott az oldalon...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25944) CsodaPOK válasza bobsys (#25937) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, megy minden.

(#25945) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy pár embernél kiütöm a biztosítékot a kérdésemmel, de elakadtam és muszáj kérdeznem. A problémám a következő:
Adott a céges hálózat. Sok laptopon elfogyott a hely a tetves Lotus miatt (ezt most ne kommentáljuk :) ). A feladat az, hogy a D meghajtót lecsökkentsem, majd a szabad helyet a c mögé rakom és azt kiterjesztem(pár gépnél van a C és a D között egy recovery partíció is). Ez szépen működik aomei-el és minitool-al is. Viszont azt kéne megoldani, hogy ezt távolról tudjam megoldani, esetleg úgy, hogy a user gépét ne kelljen használni és nyilván az adatoknak sem kellene sérülni. Megoldható ez szerintetek? Persze, tudom, hogy éles rendszeren nem jó ezeket csinálni. Arra már rájöttem, hogy a két említett progival simán megoldom a csökkentést és mozgatást de csak rájelentkezve a gépre, viszont a windows lemezkezelővel már távolról megy a c kiterjesztése. (A computer-management szekciót elérem távolról is.)
Valakinek lenne valami ötlete?
Köszi előre is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#25946) Tonyk


Tonyk
veterán

másnál is döglött az O365 admin oldala?

szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25947) F.E.K.. válasza Tonyk (#25946) üzenetére


F.E.K..
senior tag

""The revert of the update..." ... jóóól sikerült...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25948) kisskd válasza F.E.K.. (#25947) üzenetére


kisskd
tag

Sziasztok!
Két gyakorlati kérdésem lenne, hátha valaki már kipróbálgatta, és van tippje:

1, nem előfizetéses Office-t milyen fiókhoz érdemes kötni kis irodai környezetben (Samba AD alapján megy a bejelentkezés amúgy a Windowsba)? Csináljak per gép 1-1 accountot, azzal telepítsek? Van némi mozgás a munkaállomások közt, meg nyilván fluktuáció is, nem kötném a licencet egy user nevére regisztrált fiókhoz, mert hamar követhetetlen/megtévesztő lesz).

2, létezik normális mail kliens, ami IMAP+CardDAV+CalDAV kompatibilis? Nem kell ingyen lennie, de az előfizetéses modell nem szimpatikus (így az O365 válasz sem). Thunderbird elég esetlen elrendezésű, és összeakad az Outlookból küldött csatolmányokkal, illetve a hálózati meghajtókra mutató linkekkel. Az eM Client fizetős verziójában ezek rendben vannak, viszont az IMAP letöltés mindent, vagy smit alapon megy, ami óriási fiókokkal nem ideális ...

(#25949) Visormail válasza Flowtation (#25945) üzenetére


Visormail
addikt

Távolról a parancssorból tudsz még dolgozni, de szerintem a diskpart se tud sokkal többet mint a lemezkezelő, a partíció átmozgatása pl nem hiszem, hogy sikerülne benne. Max. annyi az előnye, hogy ha vannak műveletek amiket végre akarsz hajtani több gépen, azt el lehet menteni fájlba és utána már csak futtatni így:
diskpart /s "útvonal\diskpart.txt"
A fájlba pedig soronként kell írni a parancsokat, pl:
select volume 0
extend noerr
select volume 1
extend noerr
select volume 2
extend noerr

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25950) Gargouille válasza Flowtation (#25945) üzenetére


Gargouille
őstag

Tudom nem válsz a kérdésre, de én ezt biztosan nem távolról próbálnám végezni, túl sok a buktató benne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.