Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) bugizozi válasza qwertly (#25000) üzenetére


bugizozi
őstag

Szerintem inkább domain-be léptetés előtt érdemes klónozni

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25002) Tamy válasza qwertly (#25000) üzenetére


Tamy
senior tag

Domainba léptetett gép esetén még nem próbáltam, de klónozás előtt a SIDCHG futtatása szerintem működő megoldás.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25003) qwertly válasza bugizozi (#25001) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat, meg is csináltam. DE amikor domain-be léptettem és bejelentkeztem a sima felhasználóként egyes programok már nem működtek. DE volt ami nem is volt meg pedig mint lokális rendszergazda telepítettem. Igy a kérdésem konkrétan az megoldható ha én lokális rendszergazdaként minden programok feltelepeítek ami szükséges. Klónozom a munkaállomást azután lépettem tartományba, és a programok működjenek mindegyik amit feltettem. Akkor is ha "sima" felhasználó van a gépnél?
Tudom elég pongyolán fogalmaztam.... :B :B

(#25004) ityam válasza qwertly (#25003) üzenetére


ityam
senior tag

nem lehet hogy az adott programok az adott felhasználóhoz "települnek"? users\rendszergazdában nem látsz egy rakat adatot a programokhoz?

Az inkspacét most felraktam, Bővítményt nem telepítettem de van ilyen mappám:
c:\Users\xxxx\AppData\Roaming\inkscape\extensions\
lehet ha telepítenék bővítményt akkor ide kerülne és azt természetesen más felhasználó nem fogja látni.

[ Szerkesztve ]

(#25005) qwertly válasza ityam (#25004) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm szépen a válaszodat. :R
Üdv:

(#25006) radi8tor válasza qwertly (#25003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi nem szoktunk lokális rendszergazdaként telepíteni max drivereket.
Amit így telepített a kolléga a gép átadása előtt ott ha működött is a program de pl frissíteni nem tudta a user.

⭐ Stella

(#25007) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok!

Ez a szokásosnál eltérő kérdés lesz..de remélhetőleg választ kaphatok bizonyos kérdésekben.

Jelenleg egy közép-nagyvállalatnál dolgozok helpdeskesként nagyjából három éve. Igyekeztem magam mindig képbe hozni és tanulni. legyen az linux szerók, windows szerverek, hálózat.Relatíve elég sok pénzt beleöltem netacadémia, devopsakadémia és egyéb képzésekbe.
Tanultam is de mivel helpdeskesként nem hasznositom ezt a tudást, folyamatosan elvész. Hiszen nem gyakorolhatom otthon minden egyes nap.

Helpdeskesként relatíve nincs komoly felelősség, nem múlik rajtam semmi. Ha bedöglik valami fontos kiszolgáló és akár órákig nem tudnak dolgozni a juzerek akkor nem engem fognak előszedni. Nem kell 24 órás ügyeletet tartanom etc.
Viszont szakmailag nem lehet érdemlegesen fejlődni.

Rendszergazdaként talán motiváltabban és boldogabban végezném a munkám. és alkalmazkodnék a stresszhelyzethez. Persze ehhez az kellene, hogy megint felboostoljam a tudásom egy megfelelő szinthez és találjak egy olyan munkát ahol a munkatársak bizonyos szintig segitőkészek és nem küldenek el a francba ha valamit nem tudok (nem egy ip cím rezerválásra kell gondolni)..Illetve támogatóak, jó a környezet. Ezt se tudom igazából teljesen elképzelni.

Volt már esetleg valaki hasonló helyzetben? Volt olyan aki esetleg mind a két pozícióban volt és kicsit se bánta meg a szintugrást?

[ Szerkesztve ]

(#25008) Gargouille válasza norbert400 (#25007) üzenetére


Gargouille
őstag

Én tulajdonképp first level supporttal kezdtem régen és onnan váltottam, bár ennek több mint 15 éve. Egy percig sem bántam meg. Szeretek hálózatokat, kiszolgálókat tervezni, méretezni, gondolkodni, agyalni. Ha szakmailag fejlődnél, akkor én bátorítanálak, hogy vágj bele. Ha fontos a támogató közeg akkor inkább kisebb cégeket ajánlok, ott még jellemzőbb a csapatszellem, mentorálás, összedolgozás. A nagyoknál inkább managerek és standardek vannak és sokkal kevesebb szabadkéz, a játéktér, igaz ott olyan vasak és rendszerek közelébe is kerülhetsz (és szerezhetsz értékes tapasztalatokat) amiket máshol nem látsz nagyon.

Ha már ezen gondolkodsz, szerintem mindenképp fuss neki, mert az, hogy belső igényed van a fejlődésre, az jelzi, hogy többre lennél hivatott.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25009) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Sziasztok van e valakinek véletlenül egy működő letöltési linkje :
Cumulative Update 20 for Exchange Server 2013 -hoz (exchange 2013-x64-cu20.exe)

(#25010) bugizozi válasza gyugyo79 (#25009) üzenetére


bugizozi
őstag

Miért kell pont ez? Csak kíváncsiság.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25011) E.Kaufmann válasza gyugyo79 (#25009) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez nem jó?
[link]
Én is kiwi vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25012) gyugyo79 válasza bugizozi (#25010) üzenetére


gyugyo79
addikt

Röviden: Régi Exchange frissítéséhez kell ez egy köztes lépcső ami a végcélhoz kell az update matrixuk szerint (.NET verzió). Lehetne egy lépésben is frissíteni elvileg csak gyakorlatilag meg nem.

#25011 E.Kaufmann :
Ez egy sec upd. nem cumulative. Tehát ez ahhoz jó ami nekem kéne ;)

Tőlük csak a CU22 -23 szedhető (legalábbis amit én találtam)

[ Szerkesztve ]

(#25013) kraftxld válasza gyugyo79 (#25012) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mehetsz közvetlenül az új CU-ra, nem ilyen szigorú a compatibility matrix.
Ha addig nem hekkelték szét a szervert százszor :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25014) gyugyo79 válasza kraftxld (#25013) üzenetére


gyugyo79
addikt

A köv. CU nem megy fel mert .NET verzió hibával leáll ;)

Ha addig nem hekkelték szét a szervert százszor -> szerencséjükre még nem.

De ez nyilván aktívan használt szerver még ha eddig bele is sz@rt aki karbantartotta az nem megoldás, hogy most neki szaladunk egy 50:50 -re.

"nem ilyen szigorú a compatibility matrix" -> Mármint a valós vagy a nem hivatalos.
Az MS szerint ha jól tudom így lehet :

(#25015) kraftxld válasza gyugyo79 (#25014) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

.Net 4.7.1 fel, reboot, CU22 fel, reboot
Utána mehet a táblázat alapján.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25016) gyugyo79 válasza kraftxld (#25015) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ok az a baj, hogy ugyan ez lesz ha nem találok CU20-t, de sok helyen olvastam (mert tapasztalat ilyennel szerencsére nincs) , hogy újraindítás után nem indulnak el szervizek amik miatt nem fog sem jól működni sem a CU nem megy fel. Igen sokaknak meg ment de ez az amit én 50:50 -nek veszek ;)
Nyilván lesz mentés előtte de ha lett volna valakinek egy linkje akkor szívesebben választanám azt az utat.

[ Szerkesztve ]

(#25017) kraftxld válasza gyugyo79 (#25016) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csináltam már elég durva ugrásokat, Exchange 2016 CU6 => CU19, meg 2013-nál is rengeteget. Gond nélkül ment általában
Ahol meg betojt ott recovery installal vissza lehetett húzni vagy DAG volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25018) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok
Valaki ismeri az Oracle VM boxot? miért nem megy a 3D gyorsítás? Felraktam a host és guest rendszerre is a 3D acceleration extension-t, megfelelő megjelenítő kiválaztva, mégsem tudom még csak a HD felbontást sem beállítani... a guest-en a kiegészítő csomagot safe modeban telepítettem ahogy javasolták.
Annyi még hogy a VM-et nem 0 ról húztam fel, hanem egy exportál win10 VM -met húztam be. majd utólag adtam hozzá ez a 3D gyorsítás kiterjesztő csomagot.

(#25019) Timer válasza gyugyo79 (#25016) üzenetére


Timer
veterán

Egy dolgot ne felejts el: share-ből futtasd a szutyok telepítőt. Lásd a kalandomat márciusból...

(#25020) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#25009) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hátha valakinek még jól jön :
MSExchangeUpdates

(#25021) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok

Van arra mod es lehetoseg egyszeru modon pl parancssor h megtudjik mikor kapott a szamitogep utoljara internetet?
Akar stick akar wifi

[ Szerkesztve ]

(#25022) bugizozi válasza kraftxld (#25017) üzenetére


bugizozi
őstag

Exchange 2010-en belül is lehet ilyen nagy ugrást csinálni?
Egyik cégnél a legelső Exchange Server 2010 SP1 August 23, 2010 14.1.218.15 verzió van, azt kellene befoltozni a legújabbal Update Rollup 32 for Exchange Server 2010 SP3 March 2, 2021 14.3.513.0 :B
Nincs velük szerződésünk, csak alkalmi munkákat szoktunk ott csinálni, de jeleztük nekik hogy nem ártana frissíteni. :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25023) kraftxld válasza bugizozi (#25022) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, először SP3 majd mehet utána a legutolsó rollup.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25024) MasterDeeJay

Van egy videókártya nélküli gépem (kellett a pcie hely és nincs intvga), amelyet el tudok érni távoli asztallal de nyilván azt nem szeretném tűzfalon kiengedni. Néha viszont jól jönne távolról elérni telefonról. Nincs rajta nagy titok, van egy bevált távelérésem dwservice amivel jól meglennék de valamiért csak nagyon alacsony felbontásban megy és ki van szürkítve a felbontás mező a windowsban így gyakorlatilag nem RDP-vel használhatatlan. Gondolom videókártya nélkül nem tudja mi a jó felbontás.

Erre van valami megoldás?

(#25025) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni Dashboard felületen tűzfalszabály létrehozásban? VLAN13-ból szeretnék VLAN11-be nyomtatni. Jöhet privi is.

(#25026) ityam válasza MasterDeeJay (#25024) üzenetére


ityam
senior tag

Függetlenül attól hogy azt nem értem, hogy indulhat el a gép videokártya nélkül szerintem a megoldást az jelentheti hogy olyan programot kell találnod a távoli elérésre aminél a program tudja meghatározni hogy milyen felbontásban jelenjen meg a távoli asztal.
Sima távoli asztalnál sem tudsz felbontást állítani az elért gépen, amikor rajta vagy mert szürke úgyhogy szerintem az RDP kliensnek kell valahogy a felbontást megmondania hogy milyen képet kér a gépről. Konkrét progit sajna nem tudok javasolni, mert nem próbálkoztam ilyennel.

szerk: remote desktophoz ahogy keresgéltem paraméterezéssel elérhető hogy mekkora legyen:
"I personally work on a 1440x900 laptop screen and like my Remote Desktop windows to be a bit smaller than the screen when maximised, so I run mstsc.exe switches /w: and /h: to set its width and height (see mstsc.exe /? for a full list)."
Szóval biztos hogy olyan progit kell találnod aminél a proginak meg lehet mondani hogy mekkorában menjen

[ Szerkesztve ]

(#25027) Gargouille válasza MasterDeeJay (#25024) üzenetére


Gargouille
őstag

A megoldás: VGA Dummy Adapter

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25028) ityam válasza ityam (#25026) üzenetére


ityam
senior tag

Bár most hogy újraértelmeztem a kérdésed nem RDP tipusú csatlakozást szeretnél. Akkor viszont nincs ötletem :(
Esetleg parancssorból lehet hogy lehet állítani felbontást? vagy valami segédprogram lehet tud forcolni felbontást? Régen mintha Powerstipben lettek volna egyedi felbontásállítási opciók de hogy videokártya híján ezek mennyire működnek az passz.

(#25029) Gargouille válasza ityam (#25026) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó mondod, ezt az RDP kliensen kell állítani. Az egyik legjobb RDP kliens program a Remote Desktop Manager ebben bárhogyan állíthatod a felbontást sőt automatikusan a monitorod méretéhez is beállítja (meg ezer mást tud). Az ingyenes verziója is tud mindent és korlátlanul használható, én is ezt használom napi munkára, mert rengeteg helyre RDP-zek és baromi kényelmes.

Vagy van az MS-nek is ilyenje, az is teljesen jó és tudja ezeket.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25030) Gargouille válasza ityam (#25028) üzenetére


Gargouille
őstag

VGA Dummy plug kell neki, csak azzal fog normálisan működni, de szerencsére filléres dolog. Mi is sok helyen használunk, ahol valamiért csak Teamviewerrel elérhető VGA nélküli gépek vannak. Ott ugyanez a helyzet, hogy például 640x480-ban látod enélkül a képet. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25031) Krix válasza Gargouille (#25030) üzenetére


Krix
őstag

De ha nincs VGA a gépben akkor ezt nem tudja sehova csatlakoztatni.

If it is not broken then don't fix it!

(#25032) Gargouille válasza Krix (#25031) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát ha nincs fizikai port, akkor valóban. Ez jogos. Akkor marad az RDP :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25033) MasterDeeJay válasza ityam (#25026) üzenetére

Messze gyorsabban indul el a gép, nem kell betöltenie a vga drivert sem. Gyakorlatilag restart után pár másodpercel már loginolhatok be. Van ugyan 1x pcie vga-m de nem megy 3.0 pcie portban (xgi volari 64mb) csak régebbi gépben.
Nincs szabad pcie slot videókártyának, riser meg nem fér a gépbe. Kinai 2011-3 H81 lap, 2x32gb lrdimm, xeon 4655v3, rakás vincsi, dell h310 vezérlő...nemtom talán vegyek usb-s vgat?
De készül a második gép.
Rdp managgert kipróbálom.
Köszi mindenkinek az eddigieket.

[ Szerkesztve ]

(#25034) Gargouille válasza MasterDeeJay (#25033) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy USB-VGA jó ötlet szerintem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25035) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Cisco Meraki MX100 router be lett ma üzemelve nálunk

Van valami, amire oda kellene figyelni? Látszólag pofon egyszerű a menüje.
Tűzfal mindent enged kifelé csak korlátozásokat lehet beállítani. Befelé pedig azt engedi, aminek portforwardja definiálva van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25036) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Fogalmam sincs melyik topikban kell rack szekrényekről beszélgetni :DDD
12U rack, tetején 2db 120mm ventilátornak hely. Befúvásra vagy elszívásra rakjak ventit oda?
Eléggé tele van, 2 router, 1 switch, 1 1500VA UPS, patch panel,

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25037) seger válasza daninet (#25036) üzenetére


seger
addikt

Én szívásra tenném. A meleg levegőt kifele a szekrényből

(#25038) daninet válasza seger (#25037) üzenetére


daninet
veterán

beraktam. köszi :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25039) radi8tor válasza daninet (#25036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogy előttem írták - a fizika törvényeivel szemben csak nagyobb ventikkel érdemes menni. :D

⭐ Stella

(#25040) Gargouille válasza daninet (#25036) üzenetére


Gargouille
őstag

A meleg felfelé száll, a szekrény tetejében gyűlik fel leginkább, tehát onnan kiszívni érdemes, mert ha onnan befelé fújsz, akkor egy jó kis légkeverős sütőd lesz. Persze lehet ez is cél, meló közben bedobhatsz egy pizzát. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25041) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ismeritek ezt a programot?
Ezt rakja fel a cég a telefonjainkra.
Feltelepíthető mellé android relefonon pl. a Mcafee víruskergető?
[link]

(#25042) Mázli01


Mázli01
kezdő

Meg lehet nezni valahol h mikor lett atirva a bios jelszo?

(#25043) Mázli01 válasza Mázli01 (#25042) üzenetére


Mázli01
kezdő

Vagy valahogyan ki lehet olvasni mi volt 1 korabbi bios jelszo?

(#25044) E.Kaufmann válasza Mázli01 (#25042) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Őőő, milyen gép/alaplap, milyen jelszó, lemez titkosított-e?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25045) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok,

Ha kikötök 1 wifi antennát, de a kártyát nem attól még a közeli wifiket tudja fogni a laptop ugye?
Azonban ha kivesszük a wifi kártyát is onnantól kezdve elvan vágva a vezeték nélküli nettől? Jól gondolom?

(#25046) radi8tor válasza Brownn (#25045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt kérdezz rá [link] :K

⭐ Stella

(#25047) Mázli01 válasza E.Kaufmann (#25044) üzenetére


Mázli01
kezdő

Fujitsu a530 laptop. Elsosorban az erdekrlne van-e arra mod es lehetoseg h megnezzuk mikor lett atirva a bios jelszo (amivel a biosba belehet lepni) masodsorban az h meglehet e nezni, valahonnan ki lehet-e olvasni a korabbi bios jelszot?

Valahol tarolja ezt?

(#25048) E.Kaufmann válasza Mázli01 (#25047) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A gugli hoz ki megoldást, de szerintem rizikós, bár régi laptopnál próbát megér. HP és DELL üzleti gép BIOS-ban láttam már eseménynaplót, nem tudom, ennek van-e és hogy kell hozzáférni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25049) Mázli01 válasza E.Kaufmann (#25048) üzenetére


Mázli01
kezdő

Nincs minden biosbanban event log?

Hirtelen nem tudom megnézni, emrt nicns a héten régebbi laptop nálam, de a képeknél elég sok opciót hoz: https://www.google.com/search?q=event+log+bios&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjdoKGa9OLwAhXWHXcKHcSiBCwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=969#imgrc=5pplaSx5Q0PtyM

Valaki megtudná néznni akinél van ilyen gép?

Viszont a régebbi passwordot nem tudom h tárolja e valami.

(#25050) scorpio74


scorpio74
tag

Sziasztok, én nem rendszergazda vagyok, hanem Desktop-os. Amikor a rendőrségen dolgoztam, azt mondták, hogy az msra /offerra programot lehet használni hálózaton belül. Nos, itthon sokszor távsegítséget nyújtok embereknek. De mivel a TW nincs megvéve, azt találtam ki, hogy egy másik pc-t használok erre, azt újra telepítem ha hisztizik a TW. A kérdésem, mit kell beállítani a másik gépen, hogy az msra működjön, tehát az én gépemről routeren keresztül rá tudjak csaatlakozni. Kérlek segítsetek, mert nem találok erről semmilyen leírást. Tehát mit állítsak be a kliens gépen, hogy a sajátomról rá tudjak csatlakozni. A kliens gép win7, az enyém win10.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.