Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25601) akos_ur válasza kraftxld (#25600) üzenetére


akos_ur
aktív tag

világos persze, hárman fogjuk ezt csinálni, egyelőre mindenki gyűjti az infókat, gondoltam futok egy kört itt is

köszi

(#25602) kraftxld válasza akos_ur (#25601) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azt azért ne várd, hogy itt valaki megtervezi és megcsinálja helyettetek a migrációt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25603) akos_ur válasza kraftxld (#25602) üzenetére


akos_ur
aktív tag

nem várom, gondoltam hátha van pár hasznos tippje itt valakinek, hogy ő hogyan merről indult el, esetleg mik lehetnek nagy buktatók, amire mindenképp figyelni kell

de neked is köszönöm válaszod :)

(#25604) bobsys válasza akos_ur (#25603) üzenetére


bobsys
addikt

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Kb a fenti sorrendben el kell olvasni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25605) akos_ur válasza bobsys (#25604) üzenetére


akos_ur
aktív tag

thx

(#25606) bolvar válasza akos_ur (#25596) üzenetére


bolvar
senior tag

AD Sync az első, a tenantba a domain validálása a dns-ben, utána lehet egylátalán nekiállni a migrálásnak.Majd ha kész DNS értékek átrítása és ha minden jól ment megy.
Nekem pl kellett szívnom kicsit a gyorsítótárazással meg 1-2 olyan dolgokkal amivel akkor szembesül az ember ha átáll pl linux levelezés :D .
Powershell erősen ajánlott, bár az exchange konzolon is van valami migráció, őszintén én most használtam elsőnek o365-ből vissza migrációra(a kilépett dolgozókat visszaszedtem a földre).
2-AD-t nem kötsz össze mert nincs 2 AD :D Fentre csak az objektumokat felszinkronizálod, de itt az is kérdés mit szeretnél gondolom hybrid üzenemet, olyankor az on prem AD-ból tudsz bármit módosítani pl, fent gyak semmit.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25607) bobsys


bobsys
addikt

Most en jovok :D
Probaltam osszeloni a CloiudKey/UnifiAP/Netgear switch/Pfsense VLAN alapjan aztan sikerult jol megolni az egesz kocerajt.
Pfsense-be beallitottam a VLANt
Unify szinten, VLAN beallitva
Ez igy alapbol nem megy, igy megneztem a NEtgear VLAN reszet. Beallitottam Trunkot a portokra ahol log az AP/Pfsense/Cloudkey. Na ez meg kinyirta a CLoudkey managementet, ha jol olvastam azert, mert alapbol VLAN 1 megy es nemtudod megvaltoztani.
Van valahol valami jo kis ste-by-step a fentire?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25608) bolvar válasza Samifiu (#25595) üzenetére


bolvar
senior tag

Van belül kívül is, én még nem láttam olyat amin nincs őszintén :D

https://lh3.googleusercontent.com/VXXlSnLF2LOa8UDt2wIPqRC_26cHCmi_3Mk4jmjE7Sovrgu_PWnJ1h9jk6mfsHHaY-npbu4BsgMxzUfkI5-lgDyQgbkXd7d54N-y0pNLeiFJENyWOQFP1xCjYF_5cdnV5X6zZZGj

https://i1.wp.com/technotech.co.in/wp-content/uploads/2020/05/Caddy-12.7-mm-Sata-e.jpg?fit=311%2C310&ssl=1

Ilyesminek kellene lennie.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25609) akos_ur válasza bolvar (#25606) üzenetére


akos_ur
aktív tag

köszi neked is

(#25610) bolvar válasza Zeteny06 (#25599) üzenetére


bolvar
senior tag

Lehet hülye felvetés de reverse proxy? Nekem még nem kellett ugyan ilyet csinálni de mintha már máshol olvastam volna hasonló problémára ezt a megoldást.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25611) VeryByte válasza bobsys (#25607) üzenetére


VeryByte
őstag

Valami ilyesmi.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25612) bobsys válasza VeryByte (#25611) üzenetére


bobsys
addikt

valami ilyesmi, de ez az en agyamnak k bonyolult jelenleg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25613) Gombinyó válasza Zeteny06 (#25599) üzenetére


Gombinyó
őstag

5 dollár havonta :DDD

(#25614) titetoyz


titetoyz
tag

nem ismer valaki usb to RS232 emulatort? a lényeg, hogy egy USB-s autodiag szoftvert kellene emulálni valahogy RS232-é, mert az összes programban amit használnak csak a soros port van mint beállítási lehetőség

(#25615) bolvar válasza titetoyz (#25614) üzenetére


bolvar
senior tag

Nem teljesen tiszta a kérdés, milyen interfacek csatlakoznak? :D Sima aten usb rs232 átalakító nem oldja meg? :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25616) titetoyz válasza bolvar (#25615) üzenetére


titetoyz
tag

van egy hardver, ami USB-n keresztül csatlakozik a gépre, és ezt kéne valahogy RS232-é varázsolni, nem fogalmaztam jól, igazad van :) szóval nekem valami olyasmire lenne szükségem, hogy az USB-ből alakítsa RS232-re, hogy azt dughassam alaplapra.

usb female - rs 232 male átalakító kellene ha létezik ilyen!? vagy valahogy szoftveresen átkonvertálni a bedugott USB eszközt sorosra.

[ Szerkesztve ]

(#25617) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Kéne némi Exchange segítség.
Kollégám postafiókjából kiment némi spam - pár darab csak), viszont utána kéne néznem, hogy hogyan.
On-premise Exchange 2016 van.
A message tracking log-ban a kliens IP és hoszt név az adott fogadóra és időpontra megszűrve (amit jelentettek) a szerver neve és IP-je, de az nem sokat jelent, mert magamat ellenőrizve normális levélllel is ugyanazt mutatja, tehát ott nincs sok információm. :-(

Ki tudom valahogy deríteni, hogy milyen IP-ről kezdeményezték a levélküldést?

Előre is köszi a segítséget!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25618) E.Kaufmann válasza VeryByte (#25617) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kolléga gépe goto Karantén. Jelszót meg gondolom alapból cseréltetek azóta.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25619) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

iDRAC felületen, vagy Dell Service Tag alapján ki lehet valahogy deríteni, hogy van-e a szerverben hdd backplane?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25620) VeryByte válasza E.Kaufmann (#25618) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi. Persze, cseréltünk. De nem itt lesz a hunyó, vagy nem csak itt. Message tracking log-ot átnézve submit esetén a SourceContext-ben a clienttype-nál webservices van ott, ahol a problémás levelek kimentek, ez pedig EWS-t vagy Mac-es Outlook-ot jelent. Na az utóbbi nincs, így marad az EWS. Kérdés, hogy ha valami egy kliens rule-t tett be, ami reply-ol, akkor az vajon Webservices-ként jelenik meg a SourceContect-ben mint clienttype? (Szerver oldali idegen szabály nincs a felhasználó mailbox-ához.)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25621) bolvar válasza bugizozi (#25619) üzenetére


bolvar
senior tag

Ha dell oldalán rákeresel a service tag-re elvileg megkéne tudnom nézned a szerver összetevőit, de ez kb tájékoztató jellegű, hisz bármit cserélhettek benne(Nekem is van ilyen R420-am ami úgy vettem kábeles a csatlakozás amibe átraktam a lapot az meg blackplane-es, csak itt én voltam a hunyó :D )
Kihúz fedél levesz és belenéz a tuti :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25622) bolvar válasza VeryByte (#25620) üzenetére


bolvar
senior tag

EWS nincs tíltva neki akkor szerintem ez elég kideríthetetlen.

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25623) bolvar válasza titetoyz (#25616) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez ilyen trial and error lesz melyik átalakító fog menni.
A legtöbb usb rs232 amit elsőre kidob b csatis szóval azt már fordítgatni kell.
Aten-nak is van ilyenje de hát elég húzós.
Vagy ebay:
[link]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25624) kraftxld válasza titetoyz (#25616) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amúgy biztos jól használod? Ha a cucc driverét felrakod az USB bedugása után nem hoz létre egy soros portot?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25625) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Printnightmare-re milyen megoldásotok van több száz gépes rendszerben? Azon kívül, hogy nem telepítjük fel az update-eket és azt mondjuk ne nyomtassatok soha többet :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#25626) sugarforce válasza kraftxld (#25624) üzenetére


sugarforce
őstag

ha helyes driver van fent, akkor kellene neki.

(#25627) bugizozi válasza bolvar (#25621) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

"service tag-re elvileg megkéne tudnom nézned a szerver összetevőit"

Ezt pontosan hol, én a Dell oldalán csak azt találtam meg, hogy meddig garis a gép :B

"Kihúz fedél levesz és belenéz a tuti "

Nyilván, csak 250 km-re van tőlem a szerver :D Az ottani IT-s kivett egy HDD takaró lemezt, belefotózott de olyan homályos hogy nem látom mi van a végén... kértem tőle új, éles, vakus képet, csak gondoltam addig én is megpróbálok utána nézni. Ha más nem akkor marad a belenézés, csak ahhoz le kell állítani, lekábelezni.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25628) bugizozi válasza bugizozi (#25627) üzenetére


bugizozi
őstag

Tárgytalan, kaptam rendes fotót, nincs HDD backplane... így izgi lesz lokál SSD-t berakni a gépbe :O
De azért érdekelne, hogy a Dell oldalán hol találtam meg Service Tag alapján az adott szerver komponenseit. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25629) bugizozi válasza bugizozi (#25628) üzenetére


bugizozi
őstag

Megvan. Ez alapján No Hard Drive, No Backplane chassis.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25630) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Kéne egy kis Exchange segítség. Adot egy 2016 CU22-es Exchange szerver. Viszont napi pár darab spam-et küldünk, és azt szerver oldalról. Ami közös, hogy mindegyik tárgy mezője RE:-vel kezdődik és utána az eredeti tárgy csonkított változata van és a MessageTrackingLog-ban az adott üzeneteknél a SourceContext-ben a ClientType WebService.
Merre induljak, hogy megtaláljam mi küldözgethet?

Előre is köszi az ötletekért!

G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25631) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Bekaptunk valami sz.rt a levelezőnkbe, küldözgetünk régi levelekre válaszolva vírusos linkeket. Outlookot 2016-os szerverünk van. Ami érdekes, hogy olyan fiókkokkal is küldünk, amik már deaktiváltak. Futtattunk a szerveren Microsoft Safety Scannert, meg azoknál a felhasználóknál is, akik nevében ki lettek küldve a levelek. A szerveren talált valamit, leszedte, újra indítottuk, de nem oldotta meg a problémát.

Első körben mit csinálnátok? Hol keressük a problémát?

üdv: pityaa23

(#25632) Timer


Timer
veterán

Redditen is van róla már 1 héttel ezelőtti bejegyzés, ez megint valami tömeges hack lesz.... Eddig gyanúsan az EXCH2016 a közös metszet.

(#25633) pityaa23 válasza Timer (#25632) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszi a linket, hát ez nem hangzik jól.

(#25634) Timer válasza pityaa23 (#25633) üzenetére


Timer
veterán

Nincs mit, admin jelszót üssétek át ASAP. Persze ez csak tüneti kezelés jó eséllyel. Ha megvan a hunyó, írd majd be ide okulásképp!

[ Szerkesztve ]

(#25635) kraftxld válasza pityaa23 (#25633) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A legutolsó CU fentvan az Exchange szerveren? A reddit-es linkben említett health checker mit mond?
Ha letiltod az EWS-t (Exchange Web Services-t) akkor is megy a spam?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25636) pityaa23 válasza kraftxld (#25635) üzenetére


pityaa23
senior tag

Elmaradtak a frissítések azt látom, első körben azon túlesünk. Sajnos csak estefelé tudjuk újraindítani. Admin jelszavakat már megváltoztattuk. Jelentkezem majd!

(#25637) Fooler89


Fooler89
őstag

Teams kérdés.
Mi történik a postjaimmal a csoportokban ha törölném az egész accountomat?
Nem tudok jobb szót a törlésre. Magyarul elhagynám a munkahelyem.

Köszi

(#25638) kraftxld válasza pityaa23 (#25636) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Háátt... akkor már kb a fél világ ki-be járt a szerveren, O365-re migráció vagy új Exchange szerver aztán oda átmigrálni a mailboxokat. Ha már tuti, hogy másik szerver nem lett meghekkelve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25639) kraftxld válasza Fooler89 (#25637) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

a post megmarad, de mint "UU - Unknown User - unknown_email_address@invalid.teams.ms" akitől származott.
Kb mint itt a fórumon ha valaki törli magát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25640) VeryByte válasza pityaa23 (#25636) üzenetére


VeryByte
őstag

Elvileg nálam a CU22 Oct21SU megoldotta, ma már nem mentek ki ilyen levelek.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25641) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Este telepítettük a frissítéseket, meg utána lefuttattunk egy víruskeresőt. Trójai hegyek október 25-től. Azota tapasztaljuk mondjuk a bajt. Letöröltünk mindet, nem talál már semmit. Beállítottunk még egy DMARC-cuccost, most várjuk mi lesz.

(#25642) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

láma kérdés, virtualizációs környezetekben (VMware, Hyper-V, Virtual PC) lementett image fájloknál van lehetőség szoftveres, hardveres auditra? Gondolok itt arra, hogy nem kell be töltenem az adott image fájlt valamelyik virtuális környezetbe, hanem a lementett image fájlt nézetem át.

(#25643) kraftxld válasza yoogie (#25642) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A backup által lementett gépekre gondolsz?
A Veeam-nek van ilyen megoldása, de az leginkább security scan-t csinál.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25644) yoogie válasza kraftxld (#25643) üzenetére


yoogie
aktív tag

Igen, Acronis backup által lementett, de onnan konvertált gépekre.
Akkor ezek szerint nincs erre lehetőség. :(

(#25645) bolvar válasza bugizozi (#25627) üzenetére


bolvar
senior tag

Megválaszoltad előttem :D

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25646) bolvar válasza Energie X (#25625) üzenetére


bolvar
senior tag

Sikerült ezzel valamivel okosabbnak lenni? :D
Vagy valaki más már nézte mi a proper megoldás rá? :D
Ahogy nézegettem kicsit ködösen ír róla az ms is, hogy hát ez már javítva, de ha mégis előjön driver update, meg regisry módosítás kell.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25647) Upo válasza sanzi89 (#25583) üzenetére


Upo
addikt

Én powershellből csinálom a tömeges ad user létrehozást. Csak win10 kliensek vannak, win8 nincs, és soha nem volt az említett gond vele.
Régen excel táblából ment, plusz innen-onnan o365-ből és generált csv-kből összeszedve. Most ekréta exportból SDS-en keresztül van feltöltve az o365, és már onnan szedek gyakorlatilag mindent. Nagyon minimális kézimunka kell előtte, kb. ha új osztály van, akkor azoknak kell nevet találni, és létrehozni a biztonsági csoportot az AD-ben. Utána még végigtolok egy másik PS scriptet ami a kréta export xls-ből kimazsolázza minden diák osztályát, és az o365-ön beírja egy property-be. Innentől fent minden szükséges adat megvan, a fő PS script lehozza a lent nem meglevőket, az osztályt váltókat átcsoportosítja, home mappájukat átmozgatja az új helyre, és a lent létező de fent nem meglevőket letiltja lent. A normál osztály előrehaladással nincs dolog, kódolt neveken futnak az osztályok, végig a 4-5 év alatt ugyanazon a kódon futnak, csak a csoport description van átírva az olvasható osztályra minden évben. Pl. most a csoport 20212025A, description 9. A., jövőre a description lesz átírva 10. A-ra, de minden más marad, home folderestől mindenestől, semmit nem kell vele csinálni, csak akik osztályt váltanak vagy buknak. De azt meg a script elrendezi magától.

Mondjuk olyan mintha rémlene, hogy amikor változókkal próbáltam a mappákat beírni (sok helyen javasolják), akkor voltak bizonytalanságok.
De a powershellből simán rendes fulltext mappaneveket generálok és így nincs vele gond. ( \\server\diakok$\20192023D\kispistajoska )
Illetve még talán lehet esetleg gond az inhomogén kliens oprendszerekkel is. Rögtön jelentkezik a gondod, vagy ha már volt belépés win8-ról is? Létrehozás után elsőnek win10-ről belépve is dobja a hibát?
Amúgy meg kíváncsi vagyok hogy miért vannak még win8-ak, miért nem lettek win10-re frissítve? Szerintem szerencsésebb ha mindenhol win10 van, csoportházirendekkel nem szokott gond lenni a vegyes rendszerek miatt?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25648) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Unifi controllerre sikerült már valakinek cert-et hegeszteni? Vettünk egy digicertes wildcart-ot, amit ki is használnék, ha már megvan. Van egy Ubuntu serverre telepített controller és van egy cloudkey. Fel tudom rakni valahogy, hogy házon belül ne sírjon állandóan a böngésző?

(#25649) sanzi89 válasza Upo (#25647) üzenetére


sanzi89
addikt

Már annyi kört futottam a kérdéssel, hogy valószínűleg valami egyedi gyíkság van nálunk, majd ha lesz rá időm tovább debuggolom a kérdést. Bár amennyi időt már eltöltöttem vele, abból vagy 3-4 évre megoldottam volna a manuális home folder beírást.

"De a powershellből simán rendes fulltext mappaneveket generálok és így nincs vele gond. ( \\server\diakok$\20192023D\kispistajoska )"

A Powershell esetemben is konkrét, full path-os.

"Illetve még talán lehet esetleg gond az inhomogén kliens oprendszerekkel is. Rögtön jelentkezik a gondod, vagy ha már volt belépés win8-ról is? Létrehozás után elsőnek win10-ről belépve is dobja a hibát?"

Windows 10 esetében mindig jelentkezik, Windows 8 esetében pedig soha. Mindegy, hogy lépett be-e a user bárhova korábban.

"Amúgy meg kíváncsi vagyok hogy miért vannak még win8-ak, miért nem lettek win10-re frissítve? Szerintem szerencsésebb ha mindenhol win10 van, csoportházirendekkel nem szokott gond lenni a vegyes rendszerek miatt?"

Azért vannak még Windows 8-ak, mert egy csomó, hót régi, fostalicska gép van. Ezen kívül amire használják (99% Office) arra tökéletes. A közhiedelemmel ellentétben nekem atom stabil volt a 8.1 óta mindig is, igazából soha semmi gond nem volt OS szinten. A Windows 10-et töredék gépszámon, 2 éve használjuk, ott voltak szívások rendesen, pl. a mostani is... Az általam használt csoportházirendekkel nincs gond, de sok esetben duplikálva vannak és OS szinten szűrve, hogy kire érvényesüljön.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25650) Tonyk


Tonyk
veterán

Ohh srácok. A mai napon szaladtam bele egy számlába egy tagintézményüknél. KLIK fenntartás, külső beszállító. Rendszergazda nem cserélhet tápot :W , csak a keretszerődéssel rendelkező külsős cég :) :) :) :), Nah vajon miért?

Tápegységcsere:
FSP 550W Hydro Gold 80+ : 31.115Ft
Munkaidő: 4 óra : 37.084Ft
Kiszállás: 3.048Ft

Órúűnként egy csavart sikerült kihajtani. Így kell csinálni 30e forintos tápegységből 71 ezer forintos számlát csinálni... Kolléga szerint 10 percet volt kinn (reális idő) a srác. Tanker számláját pedig nem lehet megkifogásolni. Gazdag ország vagyunk na....

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.