Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24651) CsodaPOK válasza bon (#24650) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Kérdezd meg őket: https://www.interbolt.eu/

(#24652) bobsys


bobsys
addikt

Pontosan 4 hete varok a Unify Wifi 6 LR AP-ra, de lovesem sincs mikor jon. Lehet elengedem es veszek valami masik AP-t. 240 negyzetmeter, nincs vasbeton, de jo lenne azert a haz korul jelnek lennie. Melyik Unify-t vegyem? Egy HD vagy inkabb 1 Nano es ha az nem eleg akkor bedobok meg egy Nanot arra a sarokra ahol gyenge a jel?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24653) kraftxld válasza bobsys (#24652) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24654) bobsys válasza kraftxld (#24653) üzenetére


bobsys
addikt

Meg beakartam rakni egy alaprajzot. A piros pottynel lenne (mert ott van egy luk a plafonon, a regi AP helye)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24655) kraftxld válasza bobsys (#24654) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez a LR AP elég lesz, max beraksz még egyet valahová ahol nincs elég jel, és lehetőleg van kábel is vissza a routerig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24656) bobsys válasza kraftxld (#24653) üzenetére


bobsys
addikt

Ez nem end of life mar?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24657) bobsys válasza kraftxld (#24655) üzenetére


bobsys
addikt

Kabel van/lesz, padlasra feltudok menni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24658) kraftxld válasza bobsys (#24656) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem, a sima AP-LR az EoL, ez az AC verzió, még sokáig jó lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24659) gaborbol


gaborbol
őstag

Mindenkeppen az [EDU] verzio vedd!!
Az jon egyedul hangszoroval, csak bemondod “mitag essen” vagy hogy valaki hozzon mar egy sort a huttobol :)

[ Szerkesztve ]

(#24660) radi8tor válasza bobsys (#24657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy tudom az LR (long range) nem ilyen felhasználásra készült, hanem nagyobb távolságok áthidalására, vagyis elég szűk tölcsérben sugároz.
Biztonság kedvéért kérdezz rá itt is: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24661) kraftxld válasza radi8tor (#24660) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem, amit te mondassz azok mondjuk a Nanostation sorozat amiket P2P kapcsolatra is javasolnak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24662) E.Kaufmann válasza kraftxld (#24661) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1, én is szemezek AC LR-el. Valóságban egy átlag AP-hez képest mennyivel jobb a hatótávja az AC LR-nek. Mezei TP-link AP-val épp a garázs lakás felöli végébe még elér a jel (mobil felcsatlakozik, netrádió stabil). Egy LR-el ugyanoda téve elvileg lenne wifi az egész garázsban? Tudom, próbálni kell, de mi a tapasztalat? Tennék a garázs másik végébe egy wAP mini-t , hogy az udvarra is jusson egy kis net, netrádiózni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24663) qwertly


qwertly
addikt

Szisztok!
Tudom nagyon alap de nem vagyok képben a dolgot illetően :( :B .
Lényeg van egy [HP ProLiant ML350G6] szerverünk az iskolában. Úgy néz ki letudjuk cserélni. Milyenre lenne érdemes mert konkrét típust is kellene. Kb. 700 hallgató van. Szerveren sulix fut,de lehet ha lesz új vas akkor átfogunk állni windows szervere. Árba nem tudok semmi konkrétumot mondani, de szerintem 1000000FT lehet a max. Ha olcsóbb az nem baj.

(#24664) Timer válasza E.Kaufmann (#24662) üzenetére


Timer
veterán

Konkrét jel lefedettségben nem sokkal jobb, mint egy Mikrotik vagy TP-LINK. A különbség annyi, hogy itt ha azt látod, hogy van még jel, ott lesz kommunikáció is. Pláne az LR az, ami nagyon jó érzékenységű, a többi meg már a kliensen múlik.

De, én mostanában mindenkinek az UAP-AC-M-et ajánlom. Jobban terít, mint a tányér verzió, és ha kicsit tolni kell a teljesítményen a szóráskép módosításával, rácsavarozható egy UMA-D antenna is. Vízálló mindkettő, 802.3af POE-ról etethető (fix poe-ról nem, csak af!) Cégnél most már cirka 80 darab van belőle, túl nagy forgalom ugyan nincs rajtuk egyelőre, de stabilak, mint az államadósság.

[ Szerkesztve ]

(#24665) bogabi


bogabi
senior tag

Urak! Van valakinek tapasztalata USB over Ethernet témában? Lehet, kelleni fog egy ilyen izé. Rákeresve elég sok garázsjellegű kis céget hoz a gugli, akik foglalkoznak ilyennel. Van esetleg valaki, akinél működik ilyen megoldás? Preferált termék esetleg? NEM USB hosszabbítás a cél Ethernet kábelen keresztül, hanem olyan megoldás, amivel egy USB-s eszközt elérek a hálózaton keresztül (ezeknek általában van kliens oldali progija és szerver oldalon meg egy cél HW, amit az elérendő USB-s eszközre kell dugni). Egy frekvenciaváltót (vagy valami ilyesmit) kellene elérni távolról (akár VPN-en otthonról is), a kütyün van egy management USB port, na azt kellene támadni.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24666) kriszrap


kriszrap
tag

Üdv
Lehet olyat csinalni futo geprol complett imaget ?

(#24667) seger válasza kriszrap (#24666) üzenetére


seger
addikt

Macrium.

(#24668) E.Kaufmann válasza kriszrap (#24666) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet. Csomó program tud pillanatképet készíteni és azt az állapotot menteni. Ha csak lemezkép kell akkor ezt használtam pár éve: https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/disk2vhd
De ha profi megoldás kell, ami sokféle futó alkalmazást ismer (hogy ne legyen se sebességprobléma se inkonzisztens állományok), és távolról is kell menteni, akkor veeam.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24669) Gargouille válasza kriszrap (#24666) üzenetére


Gargouille
őstag

Ahogy mondták disk2vhd, vagy akár az ingyenes Veeam Agent-el is tudsz menteni komplett lemezképet a működő gépről.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24670) kriszrap


kriszrap
tag

Köszönöm szépen a gyors segítségeteket :)

(#24671) kriszrap


kriszrap
tag

Annyi a kérdésem hogy disk2vhd programnál vhd fálj acronissal vissza lehet állítani
Sikeresen?

szerk: VHD VHDX melyiket lenne célszerű?

[ Szerkesztve ]

(#24672) seger válasza kriszrap (#24671) üzenetére


seger
addikt

Én akkor mentek disk2vhd-val, ha utána még el akarom indítani virtualba. Egyébként macrium, mert még akár távolról is vissza tudom állítani egy korábbi mentésre.

(#24673) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Üdv!
Kicsit talán off lesz a kérdésem, de én itt már kaptam hathatós segítséget tőletek -köszi!- ezért újra teszek egy próbát.
Visszatérő probléma, hogy az ügyfeleim ilyen kéréssel fordulnak hozzám, nem ismeretlen a terület számomra, de egyszerűen nem foglalkoztam túl sokat a témával.

Jelenleg: adott egy kaminos, aki most áll munkába és járja majd az országot és a tabletjére kéne az IGO Primo 2020 - ez a kérés.
Na most egyrészt az -e a legjobb alternatíva az útvonalak pontos kimutatására, vagy van-e ennél jobb megoldás? Van olyan mondjuk ami nem fizetős? Fontos-e hogy tableten legyen, nem lenne jobb egy laptopra valamilyen másik program? Egyeltalán milyen megoldást javasolnátok? Köszi!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24674) E.Kaufmann válasza ' Tzs , (#24673) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Útvonalak kimutatására valamelyik GPS nyomkövető szolgáltató szolgáltatása kell, egy kamionba építhető célhardverrel. Vagy ha "ingyenes" kell, akkor kell egy webszerver (valamilyen adatbázissal), meg egy LtAP mini külső GPS antennával (mert a beépített egy nagy fosch) esetleg egy LtAP és ezeken felül mobilnet előfizetés.
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:GPS-tracking

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24675) coco2 válasza ' Tzs , (#24673) üzenetére


coco2
őstag

Öcsém mobil telefonon használ valami ingyenes cuccot. Este megkérdezem tőle, melyiket. Le lehet tölteni a geo db-t offline-ra, útközben alig használ netet. Egy töltős dokkoló kell hozzá összesen, hogy útközben a mobil ne merüljön le, meg bármi olcsó gsm net. Ha van valami 50k huf körüli mobil telefonja van az illetőnek, az már bőven megteszi. Tablet overkill. Drágább célhardver meg pláne.

Különben miféle őskőkorszakelőtti kamion az, hogy nincs beépítve navigátor?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24676) E.Kaufmann válasza coco2 (#24675) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

...Drágább célhardver meg pláne...
Attól függ, hogy akarjuk-e, hogy könnyen hozzáférhessen az eszközhöz a soför, vagy sem, valamint mennyire kell megbízhatónak lennie. Persze, egy fitnessz trekkert is rá lehet tölteni egy olcsó telefonra :DDD ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24677) Timer válasza ' Tzs , (#24673) üzenetére


Timer
veterán

Ha a jármű követése a cél, akkor Secret Control nevű cég Webbase / FloMon szolgáltatása megfelelő lehet. Real time nyomkövetés és statisztika, sofőrökkel direkt kommunikáció egyéni hardverrel és / vagy telefonnal. Ennyit tudok erről, a többiről kérdezd a supportot. Fizetős, természetesen.

Amúgy a kliensprogram egy raklap sz@r, de ha megy, akkor jó, és most készül a modernebb webes felület a régi ótvar helyett.

[ Szerkesztve ]

(#24678) coco2 válasza ' Tzs , (#24673) üzenetére


coco2
őstag

Szóval öcsém mezei google map-ot használ. Azt mondja, nem csak ingyenes, de még normálisabb is, mint a fizetős cuccok.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24679) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Mindenkinek köszi az eddigieket. Ha eszetekbe jut még valami, ne tartsátok magatokban. :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#24680) bobsys


bobsys
addikt

Beszeltem az oreggel, aztan kiderult, hogy mar atfurta fodemet :) par eve, mert valami internetes TV lett berakva a kis hazba. Ugyes volt, mert fel sem tunt tavaly. Igy mar csak valami olyan AP-t keresek amin van esetleg 1-2 gigabites port is.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24681) Timer válasza bobsys (#24680) üzenetére


Timer
veterán

UAP AC-Pro. Még PoE passthrought is tud, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#24682) radi8tor válasza bobsys (#24680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre tessék.

⭐ Stella

(#24683) kraftxld válasza bobsys (#24680) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ubiquiti AC-AP-PRO, ebben van egy másodlagos gigabit port.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24684) bobsys


bobsys
addikt

Ubi cucchoz nem kell controller? Marmint itthon van egy, de ugye fater 5000 merfoldel arreb van :). Egyebketn a Unifi in-wallt neztem, pofas meg ratudnak kotni a laptopot is ha kell
radi8tor: benezek oda is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24685) kraftxld válasza bobsys (#24684) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az in-wall is teljesen jó.
Egy sima 1 AP-s konfignál elég a mobil app, ott felkonfigolod és mehet is. Nem kell controller max ha speckó dolgot akarsz csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24686) coco2 válasza bobsys (#24680) üzenetére


coco2
őstag

Én tp-link cuccokat javasolnék. Példa

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24687) bon válasza coco2 (#24686) üzenetére


bon
őstag

Én tuti nem, nem egy kategória a két márka.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24688) Gargouille válasza bobsys (#24684) üzenetére


Gargouille
őstag

Elmegy controller nélkül is. De amúgy kapható cloud-key (már ha belefér a keretbe) és akkor van lokális vezérlőd és nem kell külön PC hozzá.

Illetve akár távoli vezérlővel is tudod kezelni, akár a föld másik oldaláról. Mi például sok Unifi AP-t üzemeltetünk egy földrajzilag távoli vezérlőről. Csak annyi kell hozzá, hogy SSH-zol az AP-re és megmondod neki a set-inform paranccsal, hogy hol a vezérlő, aztán fogja magát az AP és szépen bekéredzkedik a távoli vezérlőn, ott beadoptálod és onnantól távolról "eteted". ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24689) radi8tor válasza Gargouille (#24688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi cégünknél is vannak remote site-on AC-k amit központilag managelünk.
Mondjuk én a központi controller elérhetőségét egy másik controllerrel adtam meg neki :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24690) Gargouille válasza radi8tor (#24689) üzenetére


Gargouille
őstag

"Mondjuk én a központi controller elérhetőségét egy másik controllerrel adtam meg neki"

Igen, ez a kézenfekvőbb módszer, ugyanakkor feltételezi, hogy már eleve van egy kontrollered amibe adoptálva vannak. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24691) radi8tor válasza Gargouille (#24690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, felhúztam rá egy virtuális gépet is azon a site-on amikor bevillant mi lenne ha egy helyre lennének csatlakoztatva. Layer 2 vagy mi. (site to site VPN van nálunk)

⭐ Stella

(#24692) bobsys válasza Gargouille (#24688) üzenetére


bobsys
addikt

Hm.., itthon van egy cloud key gen2, majd utanna olvasok ennek a tavoli adaptalasnak ha lesz idom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24693) Gargouille válasza bobsys (#24692) üzenetére


Gargouille
őstag

Unifi AP távoli adoptálás:

0. Áram alá helyezni az AP-t és megkeresni, hogy milyen IP címet kapott az adott hálózaton
1. SSH-val (pl. putty) felmenni rá, szűz AP esetén alapértelmezett user/pass: ubnt
2. kiadni az mca-cli parancsot (van amelyik AP-n ezt nem kell)
3. set-inform http://vezérlődIPcíme:8080/inform
4. vezérlőben megjelenik az AP, adoptálni és utána azonnal megismételni a 3.-as parancsot

*A 3-as pontban lehet a távoli vezérlőd IP címét vagy nevét is használnod. Ha fix IP címen van a vezérlő, akkor az IP címet használva mentesülhetsz a névfeloldásból fakadó problémáktól.

**Ha a távoli vezérlő router/tűzfal mögött van, akkor a tűzfalon kell egy NAT-ot (port forward) felvenni és akár más portot is használhatsz (javasolt) kívülről, de ez esetben értelemszerűen a 3. pontban látható parancsban is a 8080 helyett azt használd.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24694) Timer válasza bobsys (#24692) üzenetére


Timer
veterán

Esetleg veszel egy dreammachine-t, mert az kontroller is egyben.

(#24695) kraftxld válasza Timer (#24694) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Meglévő router mellé értelmetlen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24696) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Adott egy WinSrv2016-on egy Exch2016. A D meghajtót cserélném SSD-re, de ezen vannak az Exchange adatbázisok.
Legszívesebben klónoznám az egészet.
A kérdés, hogy ki-hogyan csinálná, mivel?

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24697) seger válasza VeryByte (#24696) üzenetére


seger
addikt

Én 2012 alatt cserélgettem meghajtókat. Én macriummal csináltam. Gond nélkül

(#24698) Gargouille válasza VeryByte (#24696) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha natívan van telepítve az egész és így is akarod/kell hagyni, akkor backup/restore (pl. Veeam, Acronis, Macrium stb.), de ha nekem kéne csinálnom akkor én bevirtualizálnám az egészet (P2V konvertálás) és VM-ként meg független vagy a vastól lényegében, szabadon rakosgathatod.

Ha Windows Standard vagy Datacenter alatt fut, akkor eleve licencelt is a virtuális gép (std esetén 2VM-re, Datacenter esetén korlátlan VM-re érvényes a Windows licenc)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24699) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Megvettem a McAfee Livesafe vírusirtót. Amikor rámegyek a frissítések keresésére azt írja, hogy nem sikerült a szoftver frissítése, ellenőrizze az internetkapcsolatot. Minden más működik, a weboldalak is bejönnek. Miért nem tud frissíteni?

(#24700) Tamy válasza timelord1987 (#24699) üzenetére


Tamy
senior tag

Proxy van-e?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.