Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25551) X Factor válasza emvy (#25513) üzenetére


X Factor
addikt

Mi is, és csak megerősiteni tudom h. érdemes inkább rá előfizetni és akkor az ember mentesül elég sok menetközben felmerülő problémától.

Make things work

(#25552) Timer


Timer
veterán

Akkor mindenkinek egyben válaszolnék: egy Ryzen-alapú PN50 Ánuszról van szó, Radeon IGP-vel. Az a baj, hogy pont menedzsment PC, szóval érzékeny a dolog. Szerverbe eszembe se jutna ilyen szirszart dugni, és itt is határeset. Teamviewerből a 13-as nem tudja kezelni a helyztetet, csak 640*480-at lát az biztos, de ennél a gépnél a 15-ös se akar alternatív felbontásokat felkínálni, passz.

Alapvetően csak azért merült fel malware gyanú, mert ugye ezeket a plugokat jellemzően crypto gépekbe rakják a hashrate limit ellen mostanság. Azt meg szeretik kóstolgatni a rossz fiúk, így megérheti nem célzottan is szórni így az igét.

@bolvar: proof of concept támadás volt erre már 2012 körül, ha jól rémlik.Épp a CEC-et használja ki.

@kraft: köszi, megnézem, a gyári radeon szoftver nemn tudja, pedig kéne neki, valami IGP limit lehet.

@DopeBob: csak hdmi és displayport an ezen, VGA nincs, a régin volt, nem is kellett hozzá monitort csatlakoztatni, fullhD-ig minden volt.

[ Szerkesztve ]

(#25553) Upo válasza Timer (#25552) üzenetére


Upo
addikt

Ezek nem segítenek? Nem tudom milyen verziós szoftver van rajta.
[link]
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25554) Timer válasza Upo (#25553) üzenetére


Timer
veterán

Sajnos ha nincs csatlakoztatva monitor, nincs display menü sem...

@Kraft, a powertstrip sem jött be sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#25555) Upo válasza Timer (#25554) üzenetére


Upo
addikt

És nem lehet valahogy keríteni egy monitort, rádugni, létrehozni a módokat, aztán kipróbálni hogy megy-e monitor nélkül?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25556) Tuib válasza Timer (#25554) üzenetére


Tuib
aktív tag

Még ez esetleg?
[link]

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#25557) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Üzemeletet valaki jelenkori gépen linux kvm-et?

Azon gondolkodom, hogy vm-ek alá lehetséges-e win xp-t telepíteni, vagy már a vm környezetnek is olyan driver dolgai vannak, hogy windows 10 a minimum, ami települ?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25558) kraftxld válasza coco2 (#25557) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25559) Lacuss20 válasza kraftxld (#25558) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ez elég korrekt válasz volt :D
:C

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#25560) kraftxld válasza Lacuss20 (#25559) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Felénk még működik a google :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25561) Timer válasza Tuib (#25556) üzenetére


Timer
veterán

Nem nyert, de azért köszi. Szerintem ez is csak a rendelkezésre álló felbontások közül enged választani, újat létrehozni, emulálni már nem tud. Valószínűleg nincs szoftveres megoldás a problémára, mert akkor nem vennék százasával a bányászok ezeket a cuccokat.

(#25562) Zeteny06


Zeteny06
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem!

Egy IP címről szeretnék több szervert futtatni.
Egy Plex, egy HFS fájl szervert, és egy NAS távoli elérését.

Cloudflare-en kezelem a subdomain-jeimet. Azt hogyan tudom megoldani, kemp vagy valami hozzá hasonló load balancer nélkül, hogy az alábbi konfiguráció működjön.
IP:8001 -> plex.domain.com
IP:8002 -> hfs.domain.com
IP:8003 -> nas.domain.com
mert nem találtam olyan opciót ahol meg lehetne adni portot is, a sima A record-nál meg ugye csak IP-t lehet megadni.

Előre is köszi a segítséget, lehet hogy buta kérdés, de még nincs tapasztalatom a témában.

EDIT: ha nem ez a megfelelő topic a kérdésem feltételére akkor melyik az?

[ Szerkesztve ]

znagy.hu

(#25563) emvy válasza Zeteny06 (#25562) üzenetére


emvy
nagyúr

Portzilla.

while (!sleep) sheep++;

(#25564) Zeteny06 válasza emvy (#25563) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Köszi szépen! :R
Sikerült megoldanom!

znagy.hu

(#25565) Visormail


Visormail
addikt

Üdv!

Windows 10 build frissítések téma. Feltelepül egy funkciófrissítés hiba nélkül, már csak az újraindítás van hátra. A felhasználó nem nyom rá, nem foglalkozik vele, elhalasztja. Ez után jön a heti egyszeri ütemezett újraindulás, ennek során viszont nem fejeződik be a telepítés. Nincs hiba, sem siker, csak egyszerűen InProgress marad a státusz. Újra lehet indítani a gépeket akárhányszor, mégsem történik semmi.

ComputerName Operationname Result Date Title
------------ ------------- ------ ---- -----
................. Installation InProgress 2021. 10. 09. 1:... Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára
................. Installation InProgress 2021. 10. 05. 13... Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára
................. Installation InProgress 2021. 10. 04. 16... Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára
................. Installation InProgress 2021. 10. 02. 0:... Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára
................. Installation InProgress 2021. 10. 01. 16... Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára

Kizárólag akkor fejezi be, ha a windows update menüben nyom rá a felhasználó az újraindítás gombra, vagy a külön felugró ablakban, de az egyéb forrásból történő újraindítások nem érdeklik. Ez miért van? Lehet vele valamit kezdeni?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25566) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Másnak is írt egy nagy távolkeleti nyomtatócég, hogy nyomtassunk kevesebbet, mert most alakítják biztonságosabbá a gyártást? Valamint, ami felesleges, ne nyomtassuk ki :D Szívem szerint ki is kötném, egyel kevesebb gond, még ha béreljük is :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25567) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok
Van pár hp probook hsn-127c laptopunk windows 10 20H2 és azt vettük észre ennél a laptopnál borzalmasan szaggat a böngészés feladat kezelőbe pedig semmi komolyat nem látunk. De a rendszer HDD hez képes jól futt. Van ötletetek mi okozhat ilyen hibát?

Másik ugyan ez a laptop

deployed printer connections error kapok GPUPDATE nél.
Rendszergazdaként semmi baj fel is csatolja.
Belépek egy szimpla user jogosultságú felhasználóba és nem csatolja fel és gpupdate nél a fent említett hibát produkálja esemény naplóba semmi hiba kód.

Ami még hogy ha a user jogosultságú felhasználó manuálisan telepiti a megosztott nyomtatót akkor feltelepit mindent és már mehet is nem kell rendszergazdai beavatkozás.

Nagyon megköszön a segítségeteket .

(#25568) kriszrap


kriszrap
tag

Annyi hogy HP nél vettem leginkább ezt a nyomtató hibát Lenovokkal nincs baj

[ Szerkesztve ]

(#25569) coco2


coco2
őstag

Linuxon svn szerveren elkezdtek eltűnni a cirka 2 hónapnál régebbi rekordok. Van arra valami beállítás hogy legyen szíves ne törölgesse azokat?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25570) bolvar válasza Timer (#25552) üzenetére


bolvar
senior tag

Nem hiszem az a gép lenne a célcsoport, szerintem ennyire kár ráparázni, tonna hülyeséget csinálhatnak előbb :D
Van még 1db ilyen dongle-om ha gondolom tonna szám ment el a bányászláz kezdetén, nem mai darab tuti tiszta :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25571) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy egy win10-et futtató szervernek használt gépen megoldható "elegánsan" az NFS share szerver? Windows Serveren tudom megy, de jelenleg win10-ről kéne..

(#25572) Upo válasza Kroni1 (#25571) üzenetére


Upo
addikt

Hasonlókkal:
[link]
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25573) Kroni1 válasza Upo (#25572) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#25574) coco2


coco2
őstag

Van egy fél-privát hálózatom több alszegmenssel soho router mögött. Néhány összetevője külső címre hivatkozik, ami ugyan úgy a router mögött van. Vajon be lehet olyat állítani soho routeren hogy X domain nevet ne kifele küldjön, hanem a belső hálóra küldje vissza adott alhálózati címre? Milyen kifejezésnek olvassak utána? Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#25575) F.E.K.. válasza coco2 (#25574) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ha van azon a soho routeren valamilyen dns resolv (bind) akkor igen... ha nincs, akkor kell egy szerver a hálózatra, ami elvégzi ezt.

Ha nincs, és nem akarsz a hálózaton ilyesmit, akkor fapados módszer: a kliens host file-ba beírni kézzel... (de ezt nemhogy fél év, pár hét után se fogja tudni senki, szóval ha lehet kerüld el ezt a megoldást)

Google kulcsszavak mondjuk: soho local dns

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25576) Gargouille válasza coco2 (#25574) üzenetére


Gargouille
őstag

F.E.K.. kolléga jól beszél, ha csak kis helyi hálózat és nincs sok cím, akkor a legegyszerűbb a hosts file -ba beírni, itt van egy jó útmutató róla.

Ha több kliens gép is van, akkor már ez egy körülményesebb megoldás, mert minden gépen meg kell ezt csinálni + ha valamiért bővíteni kell a listát, akkor minden gépen körbe kell járni megint. Ilyenkor jobb a helyi hálózatra egy DNS szerver. Ha a routered nem tudja ezt, akkor talán az egyik legkézenfekvőbb megoldás ha van egy Pi-hole -od, azzal ezt (is) ragyogóan meg tudod oldani. De bármilyen Linux alapú cucc megfelel erre a célra, vagy akár egy normálisabb NAS is.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25577) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Adott egy WS2022, virtualizálva, kapott egy lemezt. Persze, hogy kicsi lett, növelném, a VHDX-et növeltem is, de magát a partíciót nem tudm, mert ott a végén a Windows által mozdíthatatlan 500MB-os csúfság. Ha nem lenne, simán növelhetném. :-(
Harmadik féltől származó cuccal meg lehetne csinálni, de ilyenből (ami szerveren is megy) csak fizetőst ismerek, erre az egy alkalomra pedig nem venném meg.

Valakinek valami megoldás, ötlet?

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25578) Gargouille válasza VeryByte (#25577) üzenetére


Gargouille
őstag

Bár a gyakorlatban még nem csináltam, de szerintem ez lesz a megoldás neked. VM-ről lévén szó, teljesen kockázat mentesen ki tudod próbálni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25579) bogabi válasza Gargouille (#25578) üzenetére


bogabi
senior tag

Úgy érzem, jól át lett ez gondolva az MS részéről. Vagy mégse? :W

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25580) Gargouille válasza bogabi (#25579) üzenetére


Gargouille
őstag

És még mennyi ilyen következetlenség van... sokszor gondoltam már rá én is, hogy a munkám egy jelentős része abból áll, hogy az ilyen átgondolatlanságokat megkerüljem valahogy. :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25581) VeryByte válasza Gargouille (#25578) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi szépen! Sürgős volt, inkább megcsináltam újra a virtuális gépet, még nem volt benne sok meló. Legközelebb kipróbálom.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#25582) Visormail válasza Visormail (#25565) üzenetére


Visormail
addikt

Megvan a válasz C:\`$WINDOWS.~BT\Sources\SetupHost.exe /finalize /update
Ez nem indítja újra, csak véglegesíti, ez után már mehet a normál újraindítás, bármikor máskor, ütemezetten.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25583) sanzi89 válasza kamant (#25484) üzenetére


sanzi89
addikt

Most jutottam oda, hogy csináljak egy tesztet, de nekem ugyanúgy nem csatolódik bejelentkezéskor. Már megcsináltam külön előre kézzel a mappát, módosítottam a scriptben mindent össze-vissza. Windows 8-al tökéletesen látszik minden, Windows 10-el nem.

Komolyan senki nem csinál PowerShell-ből tömeges AD user létrehozást? Mi a szar lehet ami azt okozza, hogy Windows 10-en nem működik a dolog, holott ugyanaz a user Windows 8-ra belépve tökéletes? :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25584) Gargouille válasza sanzi89 (#25583) üzenetére


Gargouille
őstag

Megértem mennyire bosszantó lehet, de józan ésszel tényleg nem nagyon van más opció mint, hogy valamilyen karakterkódolási dolog okozza. Biztos túl vagy már rajta (és prosztó megoldás), de lehet nyitnék egy full üres txt fájlt notepad-ben, egy másik editorban megnyitnám a scriptet és copy+paste a notepad-be és elmenteném. Tudom furán hangzik, de veszteni nem vesztesz vele semmit.

(Nemrégiben futottam bele egy Windows 10 kliensen, hogy a hosts fájlt valami hetente módosítja de úgy, hogy rossz kódolással menti el és onnantól nem működik. Az egyik kolléga küzdött vele már egy órája, egyszerűen nem értette, hogy miért nincs névfeloldás, mikor ott van a hosts fájlban a bejegyzés, végül feladta és segítséget kért, akkor néztem meg. Nem akartam elhinni, ilyenbe még nem futottam bele én sem, pedig 20 éve csinálom. Hátha nálad is valami ilyen irracionális dolog van...)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25585) Visormail válasza Visormail (#25582) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, ez sem működik, meg a többi sem amit bármilyen fórumon írtak, nincs rá mód, hogy automatán véglegesüljön a funkciófrissítés, kizárólag kézzel rányomva a gépház/frissítések ablakban.
Ami működik, az az upgrade assistant kapcsolókkal, de az meg fixen újraindítja a gépet amikor végzett, nem veszi figyelembe a tiltó kapcsolót, nálunk meg 24h-ban bármikor dolgozhatnak egy géppel, nem lehet tudni előre, szóval nem jó.
A telepítő iso tartalmát megosztásra másolva, onnan indítva kapcsolókkal rá lehet nyomni, ott állítólag figyelembe veszi az újraindítás tiltását is, de ezt eddig még nem próbáltam ki.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25586) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Unifi AP kérdésem lenne.
Van 4 AP a koleszba PRTG figyelem a négy AP-t hogy mikortól nem tudom pingelni stb.

A problémám a következő:
Először dhcp kapta a címet AP de kb de nagyon változó volt a dolog 7 óra elteltével nem tudtam pingelni és a címet nem újította meg .

Kihúztam újra be és működőt ismét aztán 22 óra után megint nem tudtam pingelni.

Mondom akkor táp. Csere megtörtént és ugyan úgy folytatta . UTP lemértem rendben van egyenes B kötés van a SW közöt. Unifi Controlba statikus ip re állítottam AP-t.
Szoftware frissítés megvolt.

De volt olyan hogy egy idő után vissza jött.
Amikor nem pingelhető az eszköz kliensek tudnak csatlakozni csak címet nem kapnak a mikrotiktől.

Nem tudok rájönni mi lehet a gond hát ha valakinek van tipje azt megköszönném.

(#25587) kraftxld válasza kriszrap (#25586) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Melyik unifi ap, milyen firmware, hány kliens?
Ilyet azért nem szokott csinálni, valami más hálózati gond lehet nálad, sok helyen több száz napokat mennek az AP-k gond nélkül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25588) kriszrap válasza kraftxld (#25587) üzenetére


kriszrap
tag

Halli
UAP
IC 6545A-UAP
4.3.28
UAP-LR
IC 6545A-UAP
4.3.28

Ezek az apk vannak kb 10 kliens apnkent.

(#25589) Gargouille válasza kriszrap (#25586) üzenetére


Gargouille
őstag

A kérdés, hogy ilyenkor mind a 4 AP egyszerre tűnik el, vagy sem? Ha egyszerre, akkor nem az AP-kkal van probléma hanem például a switch-el, amibe csatlakoznak, vagy tápellátás. Ha külön-külön csinálják random, akkor meg valamilyen konfigurációs probléma lehet inkább.

Ami fontos ilyenkor, hogy próbálj valami összefüggést találni, főleg az időszerűségében vagy abban, hogy tudd valamihez kötni az eseményt (például mindig akkor veszíti el az IP-t amikor épp X vagy Y dolog történik a környezetében, vagy a vezérlőt futtató gépen vagy ilyesmi.)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25590) Timer válasza kriszrap (#25586) üzenetére


Timer
veterán

Anélkül, hogy flame-et keltenék: dobd át a Mikrotikről más valamire próbaképp a DHCP-t, ha lehet, és menni fog. Egyébként én mindig fix IP-t adok nekik, soha nincs ilyesmi, amiről írsz, Unifi switchről natívan, illetve tápfeladóval HP switchről is rendben mennek évek óta.

Amikor nem megy, nézd meg, hogy Unifi Discovery tool látja-e őket MAC alapján (l2 kereshetőség legyen engedélyezve előtte a kontrollerben), ha így megvannak, csak IP-jük nincs, akkor nem fizikai a baj.

[ Szerkesztve ]

(#25591) Gargouille válasza Timer (#25590) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak megerősítve azt, amit írtál, mi is számtalan UAP-t üzemeltetünk D-Link L3 switch-ekről, meg van ahol Unifi switch-ről is, szintén fix IP-vel és pöpecül működik. Sőt, mi egy távoli controllerről vezéreljük sok helyen (van vagy 15 site) és így sincs probléma. Annyi, hogy nálunk mindenhol Mikrotik routerek vannak (picitől a nagy CCR-ekig vegyesen), de ez sem okoz gondot.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25592) bolvar válasza kriszrap (#25588) üzenetére


bolvar
senior tag

Szintén zenész nálam is fix ip üzemel(t) kb 40-50 site, vegyesen mindenféle router switch kombóval, sose tapasztaltam ilyen hibát.
Mikrotiken vagy 5 éve nem üzemeltettem unifit de akkor kellett a dhcp optionsbe 43-as id-val a hex értéke a controllernek, gondolom ez megvan mert anélkül nekem nem is nagyon ment emlékeim szerint.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25593) Samifiu


Samifiu
tag

Jó reggelt!
Segítséget kérnék az alábbi szituban:
Adott egy Lenovo Z51-70es laptop, amiben egy SSD-n van telepítve a rendszer.. Vettem hozzá egy caddyt és hozzá egy 480as Kingston SSDNow A400-t, viszont nem ismeri fel a laptop sem biosban sem lemezkezelőben. USB vinyó dokkolóval felismeri ahol próbáltam már MBR és GPT-be is átkonvertálva de a caddyben továbbra sincs siker. Egy szimpla HDD-vel működik a dolog, viszont a leírások alapján tudja az SSD-t és a SATA3-t is. Egy másik laptopban egy másik kerettel beolvasható az új Kingston SSD. Valakinek valami ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#25594) bolvar válasza Samifiu (#25593) üzenetére


bolvar
senior tag

Hali
A caddy van egy kapcsoló a belső felén amivel elvileg típusra állíthatod(régen így volt), de egyik másik gép hektikusan kezeli ezeket a caddy-et, én toshibával szívtam sokat.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#25595) Samifiu válasza bolvar (#25594) üzenetére


Samifiu
tag

Ezen sajnos nem találtam :(
Ilyet vettem: LINK

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#25596) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Exchange 2013-ról szeretnénk átállni O365-re. Van itt valaki, aki már csinált ilyet? Hogy néz ez ki pontosan, mi ennek a menete? Egy Azure AD connect nevű programot kell letölteni, azzal szinkronizálni az AD-t, ilyesmiről olvastunk. Ezzel kvázi összekötjük a két AD-t? Utána át lehet migrálni a fiókokat? Tud a lokál exchange szerver és az online is egyszerre működni? A kliensek át tudnak állni, vagy ezt mindenkinél egyszerre kell majd átállítani? Mi a helyzet a felcsatolt postaládákkal, azokat a jogosultsági beállításokat is át tudja vinni?

Ha valaki egy kicsit mesélne erről, előre is nagyon köszi :)

(#25597) kraftxld válasza akos_ur (#25596) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, csináltam már sok ilyet, kisebbet, nagyobbat.
Kb 10 különböző módon lehet csinálni, attól függően, hogy hány fiók van, mik az igények, mennyi adat van, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25598) akos_ur válasza kraftxld (#25597) üzenetére


akos_ur
aktív tag

kb 200 fiók van, a többségnek 2GB-os tárhellyel

jó lenne nem egyesével az összes kliens gépet állítani :)

ez az Azure AD szinkron akkor az első lépés, mielőtt bárminek is nekiesünk?

(#25599) Zeteny06 válasza Zeteny06 (#25562) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Sziasztok!

Feltenném ezt a kérdést még egyszer: #25562
Erre azt a választ kaptam hogy használjak Portzillát, amit tökéletesen működött is amíg ki nem derült, hogy 2 hét után fizetős.

Ha valaki esetleg tudna rá egy alternatívát, akkor azt nagyon megköszönném.
Próbáltam keresni alternatívákat, de sajnos nem találtam semmit, ha nem tudom megoldani máshogy akkor nginx-el fogok próbálkozni, de abban semmi tapasztalatom sincs, még.

Előre is köszi!

znagy.hu

(#25600) kraftxld válasza akos_ur (#25598) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha jól csinálod akkor nem kell átállítani a gépet, de tapasztalat nélkül én nem ugranék neki egy 200 fős migrációnak.
Nem, az első lépést, hogy megtervezed nagyjából, hogy mit akarsz csinálni :D discovery, mail flow tervezés, kliensek átnézése, hogy biztos menni fog-e O365-el, MFA, licenszek, belső SMTP küldő alkalmazások / nyomtatók felderítése, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.