Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24501) seger válasza Gargouille (#24500) üzenetére


seger
addikt

Próbálom telepíteni, segítségnek megnéztem a telepítésről a videót, de már a connecting to database hibát dob. Próbáltam mindent úgy mint a videóban, de úgy is...

(#24502) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene, hátha más is tapasztalta a következőt: Pár notebookon (Dell Latitude, HP Elitebook) a W10 20H2-es frissítése azt okozta, hogy az Intéző teljesen megkotlott. A gépeken nincs semmi különleges progi telepítve, gyári Win image, Office 2016, Sophos Endpoint, stb. Wan egy régi W2003 szerverünk, amit sajnos csak SMB1-el lehet elérni, gyanítom, ez lesz a probléma forrása. De hogy ne legyen ennyire egyszerű, azért kérdezlek benneteket, mert nem csak az van, hogy a 2003-as szerveren lévő share-t nem lehet elérni (de ez sem egységes, van olyan gép, amiről simán megy, az érintett klienseken a SMB1 be van kapcsolva), hanem az van, hogy az intéző néhány gépen csontra kifagy. Homokóra percekig, van, hogy csak gép újraindítás segít - de ezt is tetű lassan csinálja a kliens ilyenkor. Ha leveszem a 2003-as szerverre mutató mappelést, akkor megjavul, de ha csak sima SMB1 probléma lenne, akkor nem lehetne elérni a share-t és kész. De itt az van, hogy teljesen megmekken az intéző. Futott ilyenbe bele valaki (bár SMB1-et gondolom már nagyon kevesen használnak, én sem szeretném, de sajnos ez egy régi ERP rendszer, amit archív okokból még pár évig meg kell tartani)?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24503) Timer válasza bogabi (#24502) üzenetére


Timer
veterán

Nekünk volt hasonló, de még a 2004 hozta, azt hiszem. Nem nagyon volt rá megoldás sajnos, egyes gépeken az segített, hogy nem hosztnévvel, hanem IP-vel vettem fel a share-t, de ez sem működött konzisztensen. Akkoriban olvasgattam többet erről, és másoknál is volt hasonló. Valami bug lesz ez szerintem. Mi rollbackeltük átmenetileg az update-et az érintett gépeken, és pár hónapon belül átraktuk a share-t egy WS2012R2-re. A másik, amit észrevettem, hogy AD fiókkal nem ment, lokális rendszergazda jogú AD fiókkal megint csak nem ment, de lokális rendszergazda userrel igen. Talán valami az SMB1 authentikáció módjával, az eltérő user típusok által használt default auth algoritmussal lehet összefüggésben, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#24504) Gargouille válasza seger (#24501) üzenetére


Gargouille
őstag

Küldtem PM.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24505) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Káromkodni ér? :D

Windows 10 telepítője átlépte a 4,7 GB-ot, már csak DL lemezre lehet felírni. Igen lemez kell most egy géphez, mert nem lehet USB-n telepíteni.

⭐ Stella

(#24506) seger válasza radi8tor (#24505) üzenetére


seger
addikt

Tölts le egy régebbit. 1809-et és online creation tool-al frissítsd le

(#24507) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Képben van valaki a kérdésről, hogy nagyobb centerekben milyen szokása van a szerver karbantartásnak? A szervereket egyszer üzembe helyezik és mennek évekig 7/24/365 amíg ki nem nyiffannak, vagy esetleg évenként egyszer van valami leállítás szellőző rendszert pucolni meg olyasmik? Hogyan szokták az olyasmit megoldani hosting cégeknél?

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24508) Krix válasza coco2 (#24507) üzenetére


Krix
őstag

Ha te rakod be a szervered egy terembe az a tied, te tartod karban. A légkondit meg a terem üzemeltető. Ha meg virtuális szervert bérelsz akkor arról meg kérdezt az üzemeltetőt. MS Azure-ban pl. rendszeresen van karbantartás.

If it is not broken then don't fix it!

(#24509) bogabi válasza Timer (#24503) üzenetére


bogabi
senior tag

Most eljutottunk odaáig, hogy egy tegnap gyári image-ből újrahúzott és felupdate-elt gépen, simán egy Excelt elindítva (nincs már mappelve rá az SMB1-es megosztás) csontra fagy az Excel. Mondjuk úgy, hogy most éppen a gép nincs a hálózaton (noti), otthon van az user. TV-el rámegyek, újraindítom a gépet nagy nehezen. Megvárom, amíg bejön a Win, elindítok egy Excelt, csontra fagy. Azért ez teljesítmény. Kilőni sem lehet task managerrel. Most várom, hogy hány perc alatt tudja bezárni....

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24510) kraftxld válasza bogabi (#24509) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha csak archívum akkor miért nyitnak meg róla napi szinten dolgokat?
Át kell rakni a share-t egy újabb szerverre és megoldódik a helyzet. Sajna így jár az aki régi cuccal ügyködik :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24511) bogabi válasza kraftxld (#24510) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem hagyományos share, hanem egy régi ERP fut rajta, aminek a DB-je Progress, és ennek eléréséhez van megosztva a szerveren egy mappa, amiben van pár olyan cucc, amire a klienseknek szükség van. Sajna az ERP nem költöztethető másik szerverre, örülök, hogy ez megy VM-ként. Amúgy igen, így járt, aki régi cuccokat (is) használ, de nyilván a menedzsment nem fog kiadni azért lét, hogy egy archív ERP-t rakjunk át egy újabb oprendszerre, bevonva az ERP supportját is.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24512) kraftxld válasza bogabi (#24511) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egy másik szerverre átrakod a share-t, és a 2003-as gépen mklink-el berakod mint helyi mappa.
A 2003 SMB1-en megy az új szerverre, a kliensek meg SMB3.0-n.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24513) bogabi válasza kraftxld (#24512) üzenetére


bogabi
senior tag

No hát mindig tanul az ember. THX az tippet.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#24514) Vektor77 válasza bogabi (#24513) üzenetére


Vektor77
tag

Sziasztok, Windows Server 2012 R2-t frissítenék 2019-re, szerintetek a rajta lévő SQL és SAP menni fog simán? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(#24515) Drag77 válasza Vektor77 (#24514) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,
Én tuti nem in-place updatelném.

üdv.A.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24516) kraftxld válasza Vektor77 (#24514) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

SQL verziója?
Ez elég nagy ugrás, az SQL valszeg működni fog, SAP már nem.
Mivel van rajta alkalmazás, ikább migráld át új szerverre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24517) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Munkahelyen az email kiszolgáló üzemeltetői azt mondják, hogy ha egy levél elért a felhasználó fiókjába, akkor az már a központi spam szűrőn átjutott és a felhasználónak kell kivételhez adnia, ha a spam mappában köt ki, de mégsem spam.

Viszont a kliensben ki van kapcsolva és egy szöveggel is jelzi, hogy nem ő volt. [kép] Akkor most mi szűri ki?

Persze ez egy valódi spam, de a legnagyobb gond, hogy időnként szervezeten belüli levelek is bekerülnek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24518) Vektor77 válasza kraftxld (#24516) üzenetére


Vektor77
tag

Az SQL az 2016-os

(#24519) coco2 válasza Krix (#24508) üzenetére


coco2
őstag

Van arról tapasztalatod, hogyan megy az a karbantartás? Szólnak előre, hogy pld szerdán déltől délután 1-ig ki lesz kapcsolva a szervered? Vagy heti rendszerességgel 1x lekapcsolják? Vagy hogyan?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24520) Krix válasza coco2 (#24519) üzenetére


Krix
őstag

Igen, Azure-tól jön mail előre. Te is át tudod rakni másik host-ra a VM-et amikor neked jó vagy megcsinálják automatikusan egy adott időben. De hetekkel előre szólnak.

Hardver hiba esetén nyilván lehet kiesés, de maguktól nem kapcsolnak le semmit szó nélkül csak poénból.

If it is not broken then don't fix it!

(#24521) Gargouille válasza Vektor77 (#24514) üzenetére


Gargouille
őstag

A 2016-os SQL menni fog 2019 Server alatt, a kérdés az SAP verziója inkább. Arra is van valami compatibility matrix-a az SAP-nak. Kéretlen jótanács, hogy modellezd le először teszt környezetben. Ha VM-en fut akkor klónozd a VM-et (ha meg fizikai vason megy natívan, akkor virtualizáld be), csináld végig az in-place upgrade-et azon, így látni fogod mik jönnek elő, dokumentálod a lépéseket és az előjövő hibák megoldását és akkor rizikó nélkül tudsz belevágni élesben. Melós dolog, de én már jó pár szervernél csináltam (kényszerből) és ez járható út.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24522) Gargouille válasza coco2 (#24507) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekünk van több saját szerverünk is így kirakva, azokat magunk tartjuk karban, nem nyúl hozzá senki, csak a környezetet adják hozzá (rack, hűtés, áramellátás, fizikai védelem stb.), illetve távolról elérhető konzolt ha kell. Mikor szükséges akkor kimegyünk és karbantartjuk. Ha meg erőforrást bérelsz (gyakorlatilag VM-et egy felhőben) ott meg transzparens a te oldaladról a dolog, mert nincs leállás (például odébb rakják addig a VM-et egy másik node-ra amíg a vasat reszelgetik alatta). Ha meg olyan mértékű a karbantartás vagy fejlesztés, akkor előre szólnak, hogy mettől meddig lesz leállás. Legalábbis nekem ennyi tapasztalatom van erről.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24523) coco2 válasza Gargouille (#24522) üzenetére


coco2
őstag

Hát azért a vasat nem olyan egyszerű "arrébb rakni" amikor fut rajta halom progi és aktív hálózati kapcsolatok 100-ával :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24524) radi8tor válasza seger (#24506) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt még egy 2004 verzió szerencsére a NAS-on.

⭐ Stella

(#24525) kraftxld válasza coco2 (#24523) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ezért nem futtat sikeres ITs semmit se magán a fizikai vason csak a virtualizációs réteget.
Mert a VM-eket lehet mozgatni leállítás néklül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24526) Krix válasza coco2 (#24523) üzenetére


Krix
őstag

Én most nem egészen értem akkor, hogy mit akarsz. Helyet akarsz bérelni egy fizikai vasnak amit beviszel egy szerver terembe vagy egy virtuális gépet szeretnél bérelni?

If it is not broken then don't fix it!

(#24527) Gargouille válasza coco2 (#24523) üzenetére


Gargouille
őstag

A VM-et pakolják arréb, hogy hozzáférjenek a vashoz. A VM-en fut minden, a vas csak hypervisor.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24528) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kérdésem lenne megoldható, hogy a helyi hálózati nyomtatót használja a kolléga,
ha eduroam wifi hálózatot használja a notebookjával?
Másik kérdésem: :B Office 2016 tört verzió volt használva iskolai gépen a kolléga által. Én töröltem és tiszta szoftver verziót telepítettem fel. DE sehogy nem tudom beaktiválni a KMS szerveren keresztül.
Álltalában ez megoldotta de most ez sem segít:
cd ”c:\Program files\Microsoft Office\Office16"
cscript OSPP.VBS /osppsvcauto
cscript OSPP.VBS /osppsvcrestart
cscript OSPP.VBS /sethst:195.199.255.195
cscript OSPP.VBS /act
pause
Sajnos van egy harmadik kérdésem is: másnak is gondok vannak a sulix szerver és a windows 10 hálózati meghajtó eléréssel? Mert nálam nem működik a windons 10 alatt, de a win7 működik rendesen.De mivel egyre több gépen van win10 igy egyre égetőbb lenne a gond megoldása. Sajnos nekem nem sikerült, esetleg más megtudta oldani? :)

(#24529) Vektor77 válasza Gargouille (#24521) üzenetére


Vektor77
tag

Köszi a tanácsot, ez egy fizikai gép, csak ez fut rajta domain és active directory nélkül. Az SAP 9.3-as, az új 10-es verziónak kell a frissebb windows.

[ Szerkesztve ]

(#24530) Gargouille válasza Vektor77 (#24529) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha van egy Hyper-V a közeledben, elég ha fogsz egy Disk2Vhd -t, menet közben csinálsz egy vhdx-et a szerverből és ezt becsatolod egy VM-nek és máris lehet kísérletezni a virtualizált szerverrel. Arra pont tökéletes, hogy lepróbáld a folyamatot, aztán ha minden megy, akkor már élesben hátradőlve, kisgatyában egy sör mellett megcsinálod stressz nélkül. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24531) Drag77 válasza Gargouille (#24530) üzenetére


Drag77
senior tag

Vagy még jobb esetleg ha free veam és agent el lemented majd vissza töltöd virtuális gépbe

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#24532) kali válasza qwertly (#24528) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Megoldható, de ha alapban nem megy és konfigolni kell, akkor azt a dashboard felületen nem minden tekintetben lehet - az eduroam portja nem aktív -, be kell jelenteni a dashboard felületen, e-mail útján vagy telefonon és megoldják.
KMS esetén hol akad el a folyamat? Nem csak az IP cím/szerver, hanem a port is okés?
Megfelelő hálózatból próbálod, aminek az IP címe felvéve a KMS szerverre?
Ez adhat támpontot az ellenőrzéshez is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24533) Gargouille válasza Drag77 (#24531) üzenetére


Gargouille
őstag

Az is tökéletes módszer természetesen, én viszont amiatt javasoltam a disk2vhd-t mert ahhoz nem kell semmilyen szoftvert telepíteni produktív környezetbe. Lehet ez nem probléma, de ki tudja. Mondjuk menteni amúgy is illik, lehet eleve van is már rajta. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#24534) Vektor77 válasza Drag77 (#24531) üzenetére


Vektor77
tag

Még várok az SAP telepítőinek válaszára mert hirtelen ők sem tudták mit fog okozni a frissítés. A Veeam is jó ötlet, ki fogom próbálni.

(#24535) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Hyper-V clusteren futó két VM között kellene egy pár száz GB-os oracle adatbázist napi egyszer áthúznom egyik VM-ről a másikra. Mindkét VM-nek adtam egy-egy internal LAN kártyát, állítottam be nekik IP címet, elvileg így megvan a 10G-s virtuális kapcsolat közöttük. Tudom is pingelni egyikről a másikat, mégis a másolás a külső kártyán keresztül történik. Van valami trükk, amit ilyenkor még be kell állítani?

(#24536) kraftxld válasza Gombinyó (#24535) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha egy VLAN-on vannak a gépek, akkor erre teljesen fölösleges egy külön hálókártya.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24537) Gombinyó válasza kraftxld (#24536) üzenetére


Gombinyó
őstag

Közben rájöttem, igen. Valszeg ennyit tud az SSD tömb, amin két VM van (egy időben olvas és ír). Ha egy másik tömbön lévő VM-ről másolok, akkor jóval gyorsabb, ami tök érthető csak megzavart, hogy pont erre a 100-110MB/s-re állt be, ami ugye a gigás lan korlátja is. :))

(#24538) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok elkezdtem ismerkedni PDQ val.
AD be olvasom az összes gépet szépen sikerült is.
Azt vettem észre hogy olyan gép is online van ami fizikailag nincs be kapcsolva.

Kis keresgélés után rájöttem hogy a mi dns rekordok között nincs az a bizonyos számítógépnév akkor tovább küldi a következő dns szervernek ami a kifünek van és
ezt az ip címet oldjafel : 193.224.163.30

Természetesen ez miatt online állapotot jelez.
Erre van valami megoldás ha nincs bejezés ne küldje tovább?

(#24539) olloczky


olloczky
senior tag

Halihó

Van olyanra lehetőség windows servernél, hogy csak az kapjon dhcp-n ip címet, aki a domain felhasználójával jelentkezik be? Tehát ha rádugok egy random laptopot az ne kapjon ip címet. Egyelőre a dot1x-el próbálkozom, de nagyon nem akar sikerülni.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24540) Gombinyó


Gombinyó
őstag

M365 - Exhange Online
Van olyan előre definiált role vagy létrehozható, amivel csak a contact infókat tudja piszkálni a felhasználó? Máshoz ne férjen hozzá, se usert ne tudjon létrehozni, se jelszót kiütni, stb.
Megkaptuk feladatként, hogy fel kellene építeni a szervezeti ábrát a levelezésben és nagyon szívesen lepasszolnám a HR-nek.
Jó lenne, ha a webes adminon valahogy megoldható lenne, nem akarok csv-vel meg powershellel szüttyögni, főleg, hogy heti 4-5 új belépőnk van mostanában átlagosan.

(#24541) M@no válasza olloczky (#24539) üzenetére


M@no
tag

A kérdés, hogy mit szeretnél elérni?
Azt szeretnéd, hogy a "céges" gépeiteket engedje csak be a rendszer? Gyakorlatilag vagy tudod azt csinálni, hogy a Win szervered dhcp-t osszon azoknak a gépeknek, amiknek te akarod. Itt talán az a könnyebb, ha MAC cím alapján csinálod. A Dot1x egy kicsit magasabb lépcső fok. Mi a cégnél éppen benne vagyunk, de mi pl. tanúsítvánnyal intézzük. /Én csak részben találkozom vele, a Windowsos kolléga hegesztette össze a beállításokat a szerveren./

(#24542) olloczky válasza M@no (#24541) üzenetére


olloczky
senior tag

a mac cím alapú szűrést könnyen ki lehet kerülni, szóval ezt mellőzném. a dot1x mint concept megvan, csak szerveren meg kliensen beállítani elég macerásnak tűnik -és szopok is vele 2 npaja- de akkor csak ez marad :) köszi

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24543) zolee001 válasza olloczky (#24539) üzenetére


zolee001
őstag

DHCP Policy "fülre" nézz rá (már ha WS a DHCP server,vannak szürési szabályok,vendor class,user class stb)
Sajna nincs elöttem WS igy csak fejböl tippelek

(#24544) MasterDeeJay

Cégnél végre rájöttek hogy az 5-10eft-os tp-link routerekből összerakott wifi káosz nem az igazi miután kipróbáltak egy Ubiquiti rendszert (Ubiquiti AFi-HD Router) amelyben volt egy kijelzős router meg két mesh wifi. Egy lakásban teljesen jól működött és rohadt egyszerű volt beállítani.
De én nem vagyok jó véleménnyel az unifys cuccokról mert korábban elég sokat raktam össze hoteleknek a tányéros 10eft-os kategóriából és az trágya volt mindenben.
Bár magam részéről Mikrotikes vagyok de abból a CAPSman-os megoldás működne de brutál módon oda kell rá figyelni. Alap esetben nem kommunikál apple meg JBL cuccokkal a wifijük csak egy rakás beállítás után. Illetve nem is akarnám bonyolítani csak egy belső hálós munkáswifi kell meg egy szeparált vendég wifi.
De ez a drágább Ubiquiti úgy nézem működik és bejön ahogy megy szóval esélyes hogy ez lesz a tp-linkek után.

Kérdésem az hogy ha vennék egy ilyen 5db mesh cuccot és egy központot akkor azok elvileg egymás között működnek mint repeater? Magyarán telerakom a céget vele akkor a legmesszebb ponton is lenne wifi?
Vagy van valami alternatíva?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24545) kraftxld válasza MasterDeeJay (#24544) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azért ez nem ilyen egyszerű :)
Jó cucc az Unifi, de okosan kell csinálni.
Van kábelezés oda ahol az AP-k lesznek? Mennyi pénz van rá? PoE switch van?
Van mondjuk egy jobb Synology NAS / szerver amin elfut a controller, vagy kell Cloud Key is?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24546) MasterDeeJay válasza kraftxld (#24545) üzenetére

Nincs kábelezés, azaz van de annyira trágya a belső háló hogy nem akarnám terhelni. Az lenne a cél hogy totál külön háló lenne, de nem akarok vlanozni. (van egy rész ahol az utp kábelen borítás sincs 1 méteren csak lógnak a csavart erek a levegőben :DDD, ez több műhelyből áll, magasan kellene kábelezni)
Az a AFi-HD verzió az nem kábeles ahogy néztem hanem csak konektorba kell dugni és megtalálja a központot. Ahogy emlékszem wifi uplink módal is mehetne a lanos unifi, de régen csináltam ilyesmit.
Tehát valami olyasmi kellene hogy egy központ aztán a wifik egymáson adnák a jelet lan nélkül. Nem kell brutál sávszél mert csak telefonok lógnak rajta, azoknak ilyen 10-20mbit is elég lenne. Minden laptop és asztali gép lan-on van.
Szerver vas van rá ha kell, bár gondolom nem kell neki nagy gép.
Pénz nem tudom 150eft volt az a home, sztem 2-3 szorosa beleférhet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24547) kraftxld válasza MasterDeeJay (#24546) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jó, de kábelezni mindenképp kellene, mert különben hogy kap áramot?
Milyen switch van most?

Ha műhely akkor biztos van szaki aki pár sörért munkaidőben megcsinálja a kábelezést.
Én ezt venném:
5-ös pakk Unifi AP AC LR: [link]
Ha hitvány a mostani router akkor vennék egy UDM-et, ebben is van egy AP meg controller is: [link]
Ha nem cserélhető a router akkor egy sima Cloud Key v2 elég lesz.
Az 5-ös pakk AP-hoz nem jár PoE adapter, vagy veszel külön 5 db PoE adaptert és a kábelezés olyan lesz mint a tyúk bele.
Ha van még pénz és a mostani switch szar, akkor egy 24 portos Ubiquiti PoE switch, ha nincs akkor ezt: [link]
+ 1 dob Cat6e kábel
Wireless mesh-t én nem erőltetném.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24548) MasterDeeJay válasza kraftxld (#24547) üzenetére

Magas hangárszerű műhelyek, ez egy kamion javító csarnok azaz 4.
Switchekből van poe is (2x24 port cisco és linksys) de csak a műhelyek feletti irodában, de onnan megy tovább 8-as, 16-os tp linkekbe szanaszét a telephelyen mindenfelé a lan. Nem minden innen indul ki hanem ahogy sikerült. (hozzá lett építve az épülethez, ez miatt össze vissza van minden és kábelek is szar állapotban vannak, pár helyen mókolva van 100mbit-esre szakadások miatt ahogy sikerült) Fő router Mikrotik RB3011, abból jön egy lan ami vendégháló wifijét csinálja és le van választva a belső hálóról szabályokkal.
Áramot tudok varázsolni akár hova. Kábeleket macerásan mert csak magasba lehet vezetékelni, a csarnokok között meg sehogyan sem mert néha elhalad egy 40T-ás daru is, meg hajók ha viszik ki őket a partra. Föld alatt egy kábel megy de szar, 100mbit alatt megy át rajta pedig mind a 8 ér megy csak gondolom sérült több helyen.
Ezért érdekelne inkább csak a konnektoros olyan ami egymásnak tudja adni a wifi jelet, pont ezért akarnék mesh rendszert ami nem lanos.
Jelenleg a szar kábeleken lóg pár random TP link 1043, valami acher, egy mikrotik cAP. meg még egy ami azt sem tudom micsoda de nem is működik. AP clientek maradnának, kettő hAP lite egy üzemanyagkútnak meg portai beléptetőnek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24549) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Én olyat akartam csinálni egy helyen, hogy ha elindul a gép, kapjon IP-t egy dummy VLAN-ból, majd ha X user jelentkezik be, akkor kerüljön át a prod VLAN-ba. Ha Y, akkor marad a dummy-ba. Ha X kijelentkezik és Y be, akkor kerüljön vissza a dummy-ba.

Szórakoztam a dot1x-el, vannak leírások, hogy miként kell ezt összerakni. Technikailag működött, de nagyon bizonytalan volt. Sok idő volt, mire megtörtént a VLAN váltás, nem is mindig vette észre, hogy váltani kéne, stb. Elengedtem.

(Unifi hálózati infra volt és Windows Server környezet.)

(#24550) kraftxld válasza MasterDeeJay (#24548) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Háááát... mivel ez PoE cucc, tehát a hálókábelt ki kell húzni, akkor már kb mindegy, hogy azt húzol vagy 220V-ot.
Én inkább rendesen megcsinálnám, mint a wireless uplink-el taknyolni: [link]

Ezt sokkal jobban / stabilabban meg lehet csinálni kicsit több pénzért Unifi cuccokkal meg akár a csarnokok között P2P linkekkel és aztán nem lesz vele gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.