Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) egykori


egykori
őstag

Üdv, érdeklődöm, van-e a Firefoxban olyan vagy hasonló opció - akár az about:configban is -, ahol ilyen beállítható:
"A háttéralkalmazások továbbfuttatása, ha a Google Chrome-ot bezárják."
Köszönöm.

(#61302) sz.j válasza Rimuru (#61300) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61303) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!Én eddig még mindig a 56.0.2-es (és 32 bites) ff-t használtam,de ma végképp elegem lett belőle,mert most már túl sok oldal nem úgy működik vele ahogy kellene.Vagy sehogy.Szóval váltanék valamire,és az lenne a kérdésem,hogy mi volna az a megoldás,amellyel a leginkább továbbra is egy ilyen ill. ilyesmi felületem lehetne?

Plusz még ami nagyon jó lenne ha továbbra is tudnám majd használni a DownThemAll-t,az uBlock Origin-t és a Video DownloadHelper-t,vagy legalábbis ezekhez valami nagyon hasonlóan kinéző és működő kiegészítőket.

Amúgy nagyon szívesen maradnék a firefoxnál,már csak azért is mert tudtommal még mindig ez az egyetlen olyan böngésző amely előző munkamenet helyreállításánál valójában,ténylegesen csak azokat nyitja meg újra amelyek a bezárása előtt is nyitva voltak,a többit csak "félig",vagyis csak készen létbe helyezi és csak akkor nyitja meg teljesen ha fent az új munka menet során is a lapra kattintok.Vagy nem is tudom hogy mondjam,de tudjátok ti hogy értem.És ez egy óriási előny szerintem még mindig a firefoxnak a többivel szemben.És ez a funkció nekem nagyon fontos lenne továbbra is,mert én nagyon sok lapot szoktam bezárni ill. aztán újra készen létbe helyeztetni a firefox-szal.Ez persze lehet hogy nem éppen egy helyes felhasználási mód,de az én böngészési szokásaim már csak ilyenek.

Szóval továbbra is valamilyen ff kéne,és ezért persze nagyon szívesen csinálnám azt egyszerűen,hogy frissítem a legújabb verzióra,csak attól félek hogy akkor az eddigi skinnek totálisan lőttek.Vagy esetleg van már az mostani firefoxokra is valami Classic Theme Restorer,vagy asszerű kiegészítő?

Vagy inkább,ha már nekem ennyire ez a retró dizájn kellene továbbra is,inkább valamelyik Firefox oldal projectben kéne gondolkodnom?De akkor melyikben?Waterfox?Pale Moon?Light?Vagy valami még másikban?

Ja,és az még fontos lenne,hogy minden költöztethető legyen az új browserre,tehát a jelszavak,böngészési és letöltési előzmények is,sőt,és ez volna még az egyik legfontosabb,a megnyitott lapok is,tehát hogy az új böngészőben is lehetőleg ha rámegyek majd az előző munkamenet helyreállítására,akkor nyissa is meg újra azokat a web lapokat amik most az 56-ban is megvannak.Megoldható lenne vajon ez is valamelyik módszerrel?

A rendszerem: windows 10 64 bit.A windowst amúgy mindig frissítem,meg minden más programot is,csak a firefoxnál álltam le vele,mert 2017-ben ahogy bejött a Quantum azt úgy a hátam közepére nem kívántam.Legalábbis akkor még,azokkal a feltételekkel,ill. borítékolható lemondásokkal pl. a skinre ill. néhány kiegészítőre vonatkozóan.

Szóval mit javasoltok,merre lépjek tovább?Előre is nagyon szépen köszönök minden jó tanácsot!

(#61304) Apaxp válasza bela30 (#61303) üzenetére


Apaxp
senior tag

Itt egy kép a 74.0 firefox kinézetről. Szándékosan kikapcsoltam a népszerű oldalak megjelenítését csak a sötét témát hagytam.
Ublock origin működik, a másik kettőt nem használom.
Téma annyi mint a tenger hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#61305) Cs1csó válasza bela30 (#61303) üzenetére


Cs1csó
félisten

Engedd el, ez már csak rosszabb lesz: telepítsd a legfrissebb Firefox-ot vagy esetleg a legfrissebb ESR verziót. (az ESR egy funkciókban ritkábban frissített de a biztonság terén naprakész változat)

(#61306) G@ben


G@ben
addikt

Csak nekem tűnik nagyon lassúnak a 74.0-ás kiadás? Nincs erőgépem (AMD XP455, 4GB ram), de az előzővel még szépen ment minden, most meg nagyon lassan tölti az oldalakat, illetve egy gmail indításakor is már 5db firefox van a folyamatok között fél GB ramot megzabálva, meg oldal töltésekor simán tud szaggatni az egér. Pár napja van fent, tegnap mintha lassabb lett volna, de nem biztos, ma egyértelműen nagyon lassú.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#61307) junior11 válasza G@ben (#61306) üzenetére


junior11
veterán

Nekem nem lassabb, mint volt, igaz, továbbra is több ramot kér, mint pl egy Edge, ami már kicsit tényleg gyorsabb is tőle, de önmagában a Firefox sem lassú szerintem.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61308) HoaryFox válasza G@ben (#61306) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem érzékeltem semmi különbséget, ugyanolyan gyors nálam mint volt (Ryzen 5 3600, 16GB RAM, GTX1070, oké, nem fair :D )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#61309) bolic válasza HoaryFox (#61308) üzenetére


bolic
őstag

Én sem érzékeltem eddig lassulását a több mint 12 éves AMD kétmagos szervergépen. intel i7 920 konfiggal semmi bajom sincs.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#61310) G@ben


G@ben
addikt

Pedig valami gond van, mert Gmail Notifier Pro-ból szoktam elindítani és tegnap meg ma is csak egy üres oldalt hozott be, még a címsor is üres volt, illetve a port.hu-t is csak sokadszorra töltötte be, az is üres volt. Egyelőre megy vissza a korábbi verzió.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#61311) Jack Oneill válasza bolic (#61309) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam sincs semmi gond, pedig ilyenre nagyon erzekeny vagyok. i3 3,4 ghz, 12GB ram gtx750

(#61312) bela30 válasza Apaxp (#61304) üzenetére


bela30
csendes tag

"Téma annyi mint a tenger hozzá."

Jó,de azok csak szín témák,vagy az elrendezésre,ill. a különböző vonalakra,formákra,tehát pl. lekerekítésekre,stb. is hatással vannak?

Aki már ezt a 74-es ff-t használja,esetleg be tudnál nekem ide screenshotba tenni hogy szerinte melyik volna az a jelenlegi téma,amely a leginkább hasonlítana az általam megmutatott Classic Theme Restorer által megteremtett oldal stílusra?

(#61313) vohanyi válasza bela30 (#61312) üzenetére


vohanyi
senior tag

Ne a témával variálj... tessék, az enyém így néz ki, és innen , természetesen személyre szabva, ha pont ilyen kellene jelezd, és feltöltöm az én beállításaimat drive-ra [link]
[kép]

(#61314) mzso


mzso
veterán

Az Android verzióban hogy lehet beállítani, hogy a megnyirott lapok ne idiótán a végén nyiljanak a listának, hanem az aktuális mellett? Az about:config beállítások amiket több helyen megadnak nem működnek. Meg az egy kiegészítő sem amit erre találtam.

(#61315) pruzsi


pruzsi
őstag

Ufff!

YouTube-ra nem tudok bejelentkezni rányomok és semmi vagy egy új oldalt nyit- ( Hiba történt a YouTube-ra való bejelentkezés során. A hibaelhárításhoz kattints ide. )

Edgevel működik!

(#61316) Apaxp válasza bela30 (#61312) üzenetére


Apaxp
senior tag

Néha elgondolkodom ilyenkor. 18 évesen állt a cerka ahogy kell. Hetven évesen meg gipsz kell hozzá hogy úgy nézzen ki mint anno.
Úgy néz ki, csak minek? :DD

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#61317) lovi27 válasza pruzsi (#61315) üzenetére


lovi27
addikt

Nálad lesz valami gubanc, mert ha akarom, ha nem automatikusan beléptet a YT oldalra lépéssel. Megnéztem, és most is.

(#61318) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Van-e valami jó letöltéskezelő addon Firefox-hoz?

Régebben a DownThemAll!-t használtam, de az egyrészt sokáig nem volt elérhető Quantumra, most látom újra van, feltettem, de semmit se ér. Ha jól látom nem tud már többszálas letöltést, és nekem a letöltési ablakba se integrálódott, csak úgy tudok vele letölteni, ha megnyitom a kezelőt és bemásolom a linket, tehát mintha csak egy külön alkalmazás lenne.

szerk.:
A többszálas letöltési képesség elvárás.

[ Szerkesztve ]

(#61319) PitLee válasza Intruder2k5 (#61318) üzenetére


PitLee
őstag

Tapasztalat az nincs sajna, de régen (Win7) a kettő nem együtt működött,
a DownThemAll és FlasGot ?
Régen volt még FlashGet is xp alatt használtam :DDD

(#61320) Intruder2k5 válasza PitLee (#61319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FlashGot-ot sosem használtam. A FlashGet viszont egy különálló program ha jól tláom, nem Firefox plugin, ráadásul nem is frissítik már, az utolsó letölthető verzió 2012-es. Akkor már inkább használnám a GetRight-ot, réges-régen ahhoz szoktam, de annyira nem kell, csak gondoltam rákérdezek, hátha van valami jó megoldás erre amiről nem tudok. Kár a régi DownThemAll!-ért, ezek szerint azt sem tudják úgy megcsinálni Quantum-hoz mint a régi volt. Pedig az nagyon jó volt...

(#61321) Fandango válasza Intruder2k5 (#61318) üzenetére


Fandango
veterán

Tudom ez nem teljesen válasz a kérdésedre, de én régen úgy döntöttem, hogy megveszem az Internet Download Managert, és le van tudva a dolog egy életre. A fő böngészőkbe beépül és teljesen megbízhatóan teszi a dolgát, rendszeresen frissítik. Persze ez is egy külön program, de ez szerintem nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#61322) Intruder2k5 válasza Fandango (#61321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, ha integrálódik akkor nem gond. Megnézem, köszönöm!

Nekem a lényeg annyi, hogy letöltéskor a felugró ablakban ki tudjam választani, hogy azzal töltse le, és tudjon többszálas letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#61323) Fandango válasza Intruder2k5 (#61322) üzenetére


Fandango
veterán

Be lehet állítani fájl típusokat is benne, ha arra mutat a link, akkor akár kérdezés nélkül is letölti a linkre kattintva, és természetesen tud több szálas letöltést.
Illetve még elég sok dolgot, meg ami kényelmessé teszi a letöltés kezelést.

[ Szerkesztve ]

(#61324) csako válasza Beren (#61215) üzenetére


csako
veterán

Utolért engem is ez a lejátszási hiba, lejátszási listában nem mentek a következő videók, csak frissítés után, de ezzel az addonnal már rendben van :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61325) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Firefoxot-ot használok több számítógépen is, be vagyok jelentkezve accounttal. Egy ideje azt tapasztalom, hogy 1-2 naponta a könyvjelzők összekeverednek. Hiába rendezem be újra (minden számítógépnél helyre áll), kb 1 nap után megint összekeverednek és valamilyen régi beállítás jön elő.
Mi lehet a probléma, mit kellene tennem?
Köszönöm

(#61326) flash-


flash-
veterán

sziasztok
szeretném teljesen törölni a firefoxot és újrafeltenni.
mivel lehet az oldalakohoz tartozó jelszavakat kimenteni majd visszarakni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#61327) #75501312 válasza flash- (#61326) üzenetére


#75501312
törölt tag

Sync?

(#61328) Met válasza flash- (#61326) üzenetére


Met
nagyúr

Mozbackup?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61329) Sonja válasza Süvi (#61325) üzenetére


Sonja
veterán

Ez nálam Google Chrome-al is előfordul. Szerintem ez Chromium bug lehet, ezért lehet a Firefox-ban is jelen.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#61330) Fandango válasza Sonja (#61329) üzenetére


Fandango
veterán

Chromium hogy jön össze a Firefox-al?

(#61331) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!

Másnál se működik a YouTube no Buffer (no autoplay) kiegészítő?

(#61332) lovi27 válasza Matthewus (#61331) üzenetére


lovi27
addikt

Nem. Miután telepítettem nem játssza a videókat csak hibaüzenetet ír.

(#61333) Matthewus válasza lovi27 (#61332) üzenetére


Matthewus
őstag

Használsz uBlock Origint?

(#61334) lovi27 válasza Matthewus (#61333) üzenetére


lovi27
addikt

Igen.

(#61335) lovi27 válasza Matthewus (#61333) üzenetére


lovi27
addikt

Ha tiltom a YT-ra az uBlock-kot, akkor játssza a videókat. Ha engedve, akkor nem.

(#61336) Matthewus válasza lovi27 (#61335) üzenetére


Matthewus
őstag

Köszönöm, hogy megnézted!

(#61337) ledgeri válasza #75501312 (#61327) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A sync két élő beléptetett böngésző közt működik csak, nem backup, amiből visszanyerhető az adat!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61338) Süvi válasza Sonja (#61329) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, de nagyon idegesítő

(#61339) #75501312 válasza ledgeri (#61337) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezt jó tudni, a fejemben az volt, hogy ez is egy a szokásos felhőszolgáltatások közül. De akkor örülök, hogy most van 3 eszköz is, ami osztozik ezeken az infókon.

(#61340) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Most először állítottam be mesterjelszót.
Az remek, hogy ezzel pl. a mentett jelszavakat nem nézheti meg akárki, de sajnos minden indításkor kéri ezt a jelszót, ami eléggé idegesítő.
Ki lehet ezt valahogy kapcsolni, hogy ne kérje indításkor?

-= Pancsermeste® =-

(#61341) junior11 válasza Pancsermeste (#61340) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal nem, minden alkalommal kéri.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61342) Pancsermeste válasza junior11 (#61341) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát ez nem jó hír!
Ráadásul nem ér semmit, mert pl. most a gmail kijelentkezés után simán megmutatja a pöttyözött jelszót és nem kéri a mester jelszót, pedig pont itt lenne értelme. :(

-= Pancsermeste® =-

(#61343) junior11 válasza Pancsermeste (#61342) üzenetére


junior11
veterán

Ha megadod a mesterjelszót, utána már megmutatja a jelszót is.
Chromiumos böngészők és egyéb jelszókezelők esetében is többnyire így van, legalábbis amiket próbáltam, viszont azok sokkal jobban használhatóak, mint a böngészőbe épített megoldások.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61344) Pancsermeste válasza junior11 (#61343) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Remek...
A beállításoknál viszont mindig kéri, hiába adtam már meg.
No mindegy, akkor ez ilyen...
Köszi! :R

-= Pancsermeste® =-

(#61345) Cs1csó válasza Pancsermeste (#61344) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez ilyen, én sem használom a mester jelszót, ellenben ha van a fiókodnak - akár helyi akár MS - jelszava akkor azt kérni fogja ha meg akarod tekinteni a jelszavakat. Tehát beállíthatsz rendszer jelszót, persze ha azt szeretnéd, hogy a Windows-ba való bejelentkezés automatikus legyen az is megoldható, egyszerűen fogod, és "NETPLWIZ" parancs beírásával elérhető beállításokban kikapcsolod, hogy a bejelentkezésnél kérjen jelszót de ha a böngészőben akarod megnézni a jelszavakat ezt a jelszót fogja kérni.

(#61346) Pancsermeste válasza Cs1csó (#61345) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem még Win7-em van, auto bejelentkezéssel, itt még nem kéri a rendszer jelszót a jelszavak megtekintéséhez. Ezért gondoltam a Firefox mesterjelszóra.

-= Pancsermeste® =-

(#61347) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Kérdésem lenne az ügyben, hogy a kinézetet hogy lehetne sötét színre állítani. A fejlécet sikerült, de ha pl ablakos nézetbe nézem a youtube videókat, akkor a körülötte lévő rész fehér. Azt hogy tudom más színre állítani? Válaszokat előre is köszi.

Most ez a helyzet. A fehér helyett jó lenne sötétszürke vagy hasonló szín.

[ Szerkesztve ]

(#61348) csako válasza Joshi (#61347) üzenetére


csako
veterán

A YT-t egyszerű sötétre rakni, csak nyomj rá jobb-fent a lila körben fehér P betűre (vagyis a "profilképedre") és ott a menüben válaszd ki a sötét módot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61349) Joshi válasza csako (#61348) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. :R Amúgy a Firefox nem tud ilyet általánosan? Vagyis függetlenül a weboldaltól?

[ Szerkesztve ]

(#61350) ledgeri válasza #75501312 (#61339) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A korábbi (talán 57-ig, vagy 54-ig tartó) backup-ként működött... Gondolom a privacy jegyében váltottak.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.