Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Segítség kellene. Valamiért magyarul van pár oldal a firefoxban, amit nem szeretek, mert én mindenhol angolul használok a szoftvereket + egy külföldi munkahelyen dolgozom, ahol nyilván senki nem érti ezt a nyelvet.

Most frissült a FF és magyarul jött be ez az oldal "https://www.mozilla.org/hu/firefox/77.0/whatsnew/all/?oldversion=76.0.1"
Magyar a spotify is, pedig otthon chromeban és telefonon angol. A yt fb, egyéb nagy oldalak angolul jönnek be, de nem értem miért ugrik be magyarul a spotify, nem találok beállítást hogy a webes felületén nyelvet állítsak, és a FF sem tiszta miért köszön magyarul, mikor a jobb fenti menü már angol.

Hol lehet a hiba?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#61952) csako válasza trialboj (#61951) üzenetére


csako
veterán

A Firefox beállításokban a nyelvnél első helyre kell rakni az angolt, hogy a weboldalak azt töltsék be elsődlegesen.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61953) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha privát módban működik az edigital.hu, de normál böngészőben nem.
És a sütik törölve vannak, kiegészítők pedig 100%ban engedélyezve vannak privát módban is.

Akkor hol keressem a hiba forrását?

Eddig jut el az oldal:

<!DOCTYPE html>
<!--[if lt IE 7]><html class="no-js lt-ie9 lt-ie8 lt-ie7" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu"><![endif]-->
<!--[if IE 7]><html class="no-js lt-ie9 lt-ie8" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu"><![endif]-->
<!--[if IE 8]><html class="no-js lt-ie9" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu"><![endif]-->
<!--[if IE 9]><html class="no-js lt-ie10" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu"><![endif]-->
<!--[if gt IE 9]><!--><html class="no-js" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu"><!--<![endif]-->
<head>
<meta name="google-site-verification" content="__rmRbKu3c61bQ2AwP_-7Yb83SvBLs0sbl9HQqxUqnk" /> <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1">
<script src="//static7.edstatic.net/compiled/js/advertising.js?master473" type="text/javascript"></script>
<script type="application/javascript">var edPortalParams = {"hasLoggedUser":false,"currency":"Ft","defaultImages":{"midi":"\/\/static6.edstatic.net\/bundles\/edigital-core-product\/img\/noimage280x210.jpg?master473"},"format":{"precision":0,"decimalDelimiter":",","thousandsDelimiter":" "},"addToCartUrl":"\/cart\/item\/add\/__id__","addToCartRecommendationUrl":"\/cart\/item\/add\/recommend\/__id__","addToCartFromCartRecommendationUrl":"\/cart\/item\/add\/cart\/__id__","googleMapsApiKey":"AIzaSyCNaUkEAuMfIzqtoFSNsedrSttN85Vqqy0"};</script>

[ Szerkesztve ]

(#61954) trialboj válasza csako (#61952) üzenetére


trialboj
őstag

:CTény hogy okos opció, csak nem értem miért kapcsolt be magától. :R

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#61955) DS39 válasza Cs1csó (#61940) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam most frissült a csoda, be is állítottam ez alapján.

Ezt a részt kiszedtem belőle "MOVE URL RESULT TYPE ICON TO LEFT", jobban néz ki enélkül, mert egy vonalban van a nagyító ikon, a faviconokkal és a keressen... szöveg kezdete az ajánlott oldalak címével.

és legalább most nem a teljes monitor szélességig húzza ki a találati listát.

[ Szerkesztve ]

(#61956) Cs1csó válasza DS39 (#61955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, meglesem a kódbol vetted ki ezt a sort? (majd otthon megnézem)

(#61957) DS39 válasza Cs1csó (#61956) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt a szekciót:
(elég furcsán színez ez a PH-s programkód formázó)

    /* MOVE URL RESULT TYPE ICON TO LEFT START */
    .urlbarView-type-icon {
        min-width: 16px !important;
        height: 16px !important;
        margin-bottom: 0 !important;
        margin-inline-start: 0 !important;
    }
    
    .urlbarView-favicon {
        margin-inline-start: 20px !important;
    }
    /* MOVE URL RESULT TYPE ICON TO LEFT END */

[ Szerkesztve ]

(#61958) Cs1csó válasza DS39 (#61957) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szoktam ilyet csinálni, tehát ezeket a sorokat törlöm majd mentés és kész? Pontosan ez mit is változtat, tudsz képet küldeni, hogy most milyen és én megnézem nálam milyen.

(#61959) DS39 válasza Cs1csó (#61958) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, vagy csak kikommentezed /* ... */

(#61960) mpo válasza Cs1csó (#61958) üzenetére


mpo
veterán

Gesturefy 3.0

A zoom in és out-ot 100%-ra tettem.
Példa:
view image
zoom in
page back

Ha érted, akkor már elavult.

(#61961) Cs1csó válasza mpo (#61960) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tetszik, egyszerűbb. Automatikusan frissült úgyhogy már használom egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#61962) farkas-j válasza qdak (#60940) üzenetére


farkas-j
őstag

Szia! Újabban a Dualsub a feliratokat a képernyő közepére teszi. Néha kb egy perc után lemegy alulra, de ez teljesen random. Van olyan videó aminél meg nincs gond mert alul jeleníti meg a feliratot. Mi lehet a gond, hogy lehet ezt beállítani? Tudod esetleg a megoldást?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61963) movax válasza farkas-j (#61962) üzenetére


movax
őstag

UPDATE: Bocs, farkas-j, véletlenül ment neked.

-----------

Hogy ezt a lenyíló url-sávot mi az édes jó k...a, r...c, t...s, sz...b...tt édes jó a...kért kellett megszüntetni, hát itt bénázok három napja, folyton nyomogatom a címsáv jobb oldalát, ahol eddig a lenyitó nyíl volt . Vannak ezzel foglalkozó emberek a mozillánál, akik régi, jól bevált, jól működő funkciókat b...nak szét?

Annyit legalább megcsináltam css-ben, hogy nem lesz nagyobb a címsor, ha rákattanok (hogy mi a funkciója ennek, hát komolyan....), de valahogy nem lehet visszahozni azt a k...a lenyíló menüt?? :(( :((( :( :W

[ Szerkesztve ]

(#61964) DS39 válasza movax (#61963) üzenetére


DS39
nagyúr

Most úgy van, hogy ha belekattint a user akkor eleve lenyílik, és a billentyűzet lefelé nyila is jó erre.

De azt adom, hogy sok értelme nincs annak, amit mostanában UI fejlesztés címén csinálnak.

(#61965) vlevi válasza movax (#61963) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, bakker... jo hogy mondod.
Én a múltkor új profilt csináltam, mert próbálgattam ezt a disznó méretű cimsort, és akkor sikeresen megszűnt nálam is ez a lenyíló nyíl.
Már korábban is valami userchrome beállítással kellett visszatenni, ha jól emlékszem.

(#61966) Grg válasza DS39 (#61964) üzenetére


Grg
tag

Ez félig igaz csak, nálam pl a belekattintásra nem nyilik le, ha "lenyilazom" akkor pl. most csak az aktuális cimet mutatja, ha csak egy főoldalt nyitok meg, pl totalcar.hu, akkor lenyilazással csak a toltalcar-os előzményeket mutatja, míg régen a 8 előzőleg megnézett oldalt.... Szóval ez az új, ez sehogy nem jó/használható... :(

(#61967) Kékes525


Kékes525
félisten

A különböző konténerek között van az elnevezésen kívül más különbség is (a Facebook kivételével, mert ott van, azt tudom)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61968) EmptyParadox válasza Kékes525 (#61967) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nevet, ikont, színt be tudod állítani:
about:preferences#containers

Plusz én még a Containerise kiegészítőt is használom plusz funkciók miatt. :)

(#61969) Kékes525 válasza EmptyParadox (#61968) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, tudom, de érdemben értettem. Ezek csak formaságok. :)

A Containerise mire jó? Mennyivel jobbak, biztonságosabbak a konténerek ezzel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61970) EmptyParadox válasza Kékes525 (#61969) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Automatikusan megnyitja az adott domaint a beállított konténerben.
Konténer nélküli oldalon klikk egy linkre, és kívánt konténerben nyitja meg rögtön.

(#61971) Kékes525 válasza EmptyParadox (#61970) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Már állítom is be az egyes konténerekhez a honlapokat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61972) DS39 válasza Grg (#61966) üzenetére


DS39
nagyúr

Én mielőtt a 77-esnél elkezdtem a CSS mókát, előtte töröltem a régi about:config beállításokat az URL bar-ral kapcsolatban.

Szóval nálam jól működik most, ha nyitok egy üres lapot, és belekattintok egérrel az url bar-ba, akkor a 10 leggyakrabban látogatott oldal lista lenyílik.

(#61973) Kékes525 válasza EmptyParadox (#61970) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem akarja megnyitni. A telekomot beállítottam a személyes-re, el is mentettem, de nem konténeres tabon nyílik meg, ha a FVD speed dialból, vagy a könyvjelzőből próbálkozok. Sőt, ha a google playen a telekom applikáció oldalról próbálom linkből, akkor sem.

Ez a beállítás: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61974) EmptyParadox válasza Kékes525 (#61973) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Próbáld meg simán telekom.hu-val.
Könyvjelzőkből is működik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#61975) Kékes525 válasza EmptyParadox (#61974) üzenetére


Kékes525
félisten

Talált, ez így jó! :) De miért? Ugyanúgy ezt hívta meg: https://www.telekom.hu/lakossagi

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61976) Cs1csó válasza DS39 (#61972) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is tiszta megoldással megy.

(#61977) Grg válasza DS39 (#61972) üzenetére


Grg
tag

Köszi, igy már jó.

(#61978) movax


movax
őstag

Brutál megnőtt a legújabb FF memóriaigénye, jelenleg 7 tabbal 1,9 GB, ez korábban max. ennek a fele volt. :F

(#61979) junior11 válasza movax (#61978) üzenetére


junior11
veterán

Eddig is szerette zabálni a memóriát, a neten állandóan panaszkodnak érte.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61980) lovi27 válasza movax (#61978) üzenetére


lovi27
addikt

Ha van elég és nem okoz problémát akkor nem azért van a RAM, hogy használják az alkalmazások? Különben még berozsdásodna. ;]

(#61981) Cs1csó válasza junior11 (#61979) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 lovi27
Ha van a gépben 8 vagy akár 16 GB RAM akkor nem mindegy? A Windows 10-nek kimondottan jó a memóriakezelése ami röviden azt jelenti, hogy ha egy alkalmazás kéri a RAM-ot akkor a rendszer odaadja neki DE ha egy másik alkalmazást indítasz ami mondjuk magasabb prioritású (teljes képernyős stb.) pl. egy játék akkor azonnal átcsoportosít, és pl. a böngészőt is rendesen megvágja - ha kell - hogy jusson a játéknak.

Teszteld le: nyiss meg kismillió lapot majd indíts egy olyan játékot ami nagy RAM igényű és nézd meg hogyan fut a játék, és a feladatkezelőben hogyan menedzseli a memóriát a Windows.
Jelenleg egy alap gépben is figyel már vagy 4GB RAM egy játékosban pedig 16 és persze sokan mozognak a kettő között pl. 8GB RAM-mal (ahogy én is)

[ Szerkesztve ]

(#61982) junior11 válasza Cs1csó (#61981) üzenetére


junior11
veterán

Nekem tök mindegy, csak megjegyeztem, amire állandóan panaszkodnak a külföldi fórumokon. Akit zavar, használjon más böngészőt, pl. az új Edge egy gyengébb gépen is gyorsabb és kevesebb memóriával is megelégszik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61983) Cs1csó válasza junior11 (#61982) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Persze, nem értem a panaszkodásokat, mert HA:
- expert user aki bazi sokmindent futtat építsen komolyabb gépet 8 vagy 16GB RAM-mal
- átlagjózsi aki böngészik jellemzően közben nem vág videót stb. neki 4-8GB RAM-nál sem kéne, hogy problémája legyen

(#61984) Jack Oneill válasza movax (#61978) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem 3 verzioval elotte csinalt ilyet. Most 14 tabnal is 900 MB +-300

[ Szerkesztve ]

(#61985) junior11 válasza Cs1csó (#61983) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61986) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hónapok óta várom, hogy a Facebook átálljon sötét módra, de valami miatt nem teszi.
Tudnátok egy működő kiegészítőt linkelni PC firefoxra amitől sötét lesz? Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#61987) vlevi válasza makoss (#61986) üzenetére


vlevi
nagyúr

, én is olvastam valamit, hogy lesz májd valami új felülete a facebokknak, de szerintem még csak egy kis csoportban próbálhatják, mert nem nagyon láttam meg olyat.
;]

[ Szerkesztve ]

(#61988) snakebait válasza vlevi (#61987) üzenetére


snakebait
senior tag

Nem azért, de nálam számítógépen már vagy egy hónapja át lehet váltani facet sötét módra. 😳🙄Más a mobilos, ott még se híre, se hamva a sötét facenak😬

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#61989) Kékes525 válasza snakebait (#61988) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 én is már régóta használom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61990) DS39 válasza snakebait (#61988) üzenetére


DS39
nagyúr

Van az kettő is.

(mobilon az alkalmazásban van sötét mód)

[ Szerkesztve ]

(#61991) Grg válasza snakebait (#61988) üzenetére


Grg
tag

No és hol lehet átállítani az asztaliban?
A mobilos fb-lite viszont már jóideje tudja a sötét módot :)

(#61992) Kékes525 válasza Grg (#61991) üzenetére


Kékes525
félisten

A Facebook fiókban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61993) Grg válasza Kékes525 (#61992) üzenetére


Grg
tag

Ja, ok, de én nem használom még az új fb-t :)

(#61994) vlevi válasza Kékes525 (#61992) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A Facebook fiókban."
Hát, ez sajnos nekem elég kevés ahhoz, hogy megtaláljam.
2-3 dolog miatt vagyok rajta a face-n, pár hetente szoktam oda benézni, hogy most se jött semmi új, szóval marhára nem ismerem, hogy ott mi, hol van.

(#61995) snakebait válasza DS39 (#61990) üzenetére


snakebait
senior tag

Android 9 van nálam, redmi note 7, de én akárhogy nézem a facebook appban sehol nem látom, hogy át tudnám tenni sötét módba 😳😬

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#61996) Jack Oneill válasza vlevi (#61994) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pont ezert nem kaptad meg meg. Nezik azt is, ki, mennyit hasznalja.

(#61997) DS39 válasza snakebait (#61995) üzenetére


DS39
nagyúr

FB lite-ban a hamburger menüben lent van egy sötét mód kapcsoló. (ez is kb 2 hónapja van benne)
A simát rég használtam, de furcsa lenne, ha abban meg nincs.

(#61998) DS39 válasza vlevi (#61994) üzenetére


DS39
nagyúr

Régi FB weboldalon jobb fent, a lefelé nyílra katt, a listában van, hogy váltás az új Facebookra.
Ez után az új fb-n ugyanezen nyíl alatti menüben van a sötét mód kapcsoló.

Ha így sincs, akkor tényleg csak bizonyos profilok számára térítik.
Legelőször amúgy ilyen posztban hirdette, hogy próbáljam ki.

[ Szerkesztve ]

(#61999) vlevi válasza DS39 (#61998) üzenetére


vlevi
nagyúr

"váltás az új Facebookra"
Ma reggel megnéztem, nekem nincs olyan.
Majd talán egyszer lesz.

(#62000) csako válasza DS39 (#61997) üzenetére


csako
veterán

Furcsa igen, de a sima fb app tényleg nem tartalmazza a sötét módot :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.