Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) Intruder2k5 válasza mpo (#61800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért kéne azt szeretni? Nekem így jó, így szoktam meg.. Amúgy meg soha semmit nem mentek a böngészőben, és kilépéskor automatikusan törli az előzményeket, cookie-kat, mindent.

(#61802) mpo válasza Intruder2k5 (#61801) üzenetére


mpo
veterán

Jelszavakat nem mentek, de vannak könyvjelzőim.
Az előzményekre, meg a cookie-ra szükség van, sok oldal újra kérné, sőt be kellene lépnem, hogy működjön (például port.hu).
Ha nem kell előzmény és cookie, arra van az incognito mód.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61803) gabika1972 válasza mpo (#61800) üzenetére


gabika1972
tag

Egyrészt szeretem az üres lapot a kezdőoldalon, másrészt családi gép lévén nem szeretek a család előző dolgaival szembesülni, illetve nyílván az én dolgaimba se ütközzenek bele. (kecskeporesz pl ;) )

(#61804) mpo válasza gabika1972 (#61803) üzenetére


mpo
veterán

A gépemet csak én használom, feleségemnek ridikülje van (laptop).
Vannak oldalak, amit azért privát ablakban nyitok meg. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#61805) Cs1csó válasza #75501312 (#61772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a DNS-em is Cloudflare ez számít? Érdemes ezt is bekapcsolni?

(#61806) Rimuru válasza mpo (#61802) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehet egyenileg szabalyozni pl suti torlest is.

Nekem alapbol torlodik a suti tab bezarasakor (temporary containers), nehany kivetel van amik a egyeb kontenerbe vannak rakva (ezekre jellemzoen kulon beallitom azt is hogy browser bezaraskor ne torlodjon suti, minden mas mehet a kukaba). Volt ido (meg kontenerezes elott) hogy tiltva volt minden suti, csak azt engedtem ami nekem kellett.

Mindenki ugy hasznalja ahogy neki jo.

Vigyázat, csalok!

(#61807) mpo válasza Rimuru (#61806) üzenetére


mpo
veterán

Egyetértek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61808) Immy válasza Rimuru (#61783) üzenetére


Immy
őstag

Természetesen csak az első oldalon megjelenő első 10 keresési találatra gondoltam :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#61809) BullZeye


BullZeye
veterán

Ikea értékeléseket nem tudom megnézni, mert ezt írja:

Szeretnénk megosztani veled termékértékeléseinket, de ehhez engedélyezned kell a funkcionális sütik működését. Ezt könnyedén megteheted a beállítások között, ha rákattintasz a „Cookie beállítások” lehetőségre.

Hol lehet ezeket bekapcsolni?

(#61810) Rimuru válasza BullZeye (#61809) üzenetére


Rimuru
veterán

Az ikea weboldalan.

Vigyázat, csalok!

(#61811) BullZeye válasza Rimuru (#61810) üzenetére


BullZeye
veterán

I don't care about cookies addon miatt nem láttam, köszi.

(#61812) Kékes525


Kékes525
félisten

[/pub/firefox/releases/76.0.1/win64/hu/]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61813) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha akadnak weboldalak, amik PC-n (FF és edge) tanúsítványhibára hivatkozva nem töltenek be, de pl mobil (szintén edge) viszont igen, akkor hol s merre kéne mit kerressek, hogy PC-n megoldjam?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61814) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Csak nekem produkált ma egy furcsa apróságot a FF? Ugy jobb felső sarokban kinn pár bővítmény ikonja. Én privát módban használom mindig az FF-ot, és ma tűnt fel, hogy eltűntek onnan az ikonok, de sima módban indítva ott vannak. Mondjuk újratettem az addonokat így előkerültek privát módban is, csak nem értem egyáltalán miért tűntek el?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#61815) Rimuru válasza laceszgamer (#61814) üzenetére


Rimuru
veterán

Kulon lehet allitani hogy privat modban melyik extension fusson: Extensions in Private Browsing

ledgeri: windows nem fogadja az android pedig elfogadja az adott certet, ennyi (van rendszer szintu cert management de amugy bongeszobe is tudsz kulon behuzni).

Vigyázat, csalok!

(#61816) laceszgamer válasza Rimuru (#61815) üzenetére


laceszgamer
addikt

Futni futottak, csak az ikonok tűntek el fentről. Mondjuk néztem ez a kapcsoló nem volt bekapcsolva, vagy ez a mai frissítésben került bele?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#61817) #75501312


#75501312
törölt tag

A bookmarks Toolbart meg lehet csinálni úgy, hogy csak az ikonokat mutassa és nagyobb méretben?
Törölni a neveket nem szeretném, viszont elég lenne az ikon nagyobb méretben.

(#61819) farkas-j


farkas-j
őstag

(#61820) Kékes525 válasza farkas-j (#61819) üzenetére


Kékes525
félisten

Érintett verzió:

Mozilla Firefox 76.0 előtti verziók
Mozzila Firefox ESR 68.8 előtti verziók

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61821) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok
Olyan gondom akadt a rókával, hogy a böngésző indítása után a lapok megnyitásánál az elmentett állapotot adja be, csak F5-re frissíti azok tartalmát. Főleg a fórumok esetében nagyon zavaró, mint a PH! család, vagy a Hobbielektronika. Frissen felrakott win7 és frissen telepített firefox, a portable verzióból szinkronizálással áthozott lapokkal. Mit kell beállítsak, hogy jól működjön? Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#61822) SP4C3 válasza geprombolo (#61821) üzenetére


SP4C3
veterán

About:config-ban biztosan van rá valami beállítás. Google-t kellene megkérdezni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61823) geprombolo válasza SP4C3 (#61822) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, próbáltam, de vagy nem jól kérdeztem, vagy a gugli nem érti magyar beszéd... :DDD
Nem tudom hogy keressek rá, hogy azt kapjam találatban, amit várok.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#61824) lovi27 válasza geprombolo (#61823) üzenetére


lovi27
addikt

Ezt próbáld? accessibility.blockautorefresh
Vagy ha ezt 1-re állítod: browser.cache.check_doc_frequency
De így a lapok lassabban töltődnek be, mert mindig mindent újra lehív.
A Google szerint... :D

(#61825) ledgeri válasza geprombolo (#61821) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez így működik már évek óta! Nem győzködés, csak mint: nem nálad a hiba, és nem hiba :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61826) ace05


ace05
senior tag

Csak nálam nem indít el egy videót se a netflix? Más böngészővel jó.

(#61827) #75501312 válasza ace05 (#61826) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam működik.

(#61828) csako


csako
veterán

Firefox Preview már ezt a 6 addont támogatja :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61829) Jack Oneill válasza csako (#61828) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Elvileg már nemsokára jön a teljesen megujult Firefox androidra, mar nagyon kivancsi vagyok.

(#61830) geprombolo válasza ledgeri (#61825) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a választ mindenkinek, akkor belenyugszom. Próbáltam amit lovi27 írt, nem vált be. :(

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#61831) Syl válasza csako (#61828) üzenetére


Syl
nagyúr

Támogathatná az iOS-t is :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61832) Kékes525 válasza Syl (#61831) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Apple ezt lehetővé tenné? Nem hiszem, hogy a Safarinak konkurenciát teremtene. Ha pedig nem kerülhetne be az Apple Store-ba akkor a Firefoxnak nem biztos, hogy megérné. :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61834) Kékes525 válasza #20749568 (#61833) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem tudtam, ezért tettem oda a smile-t.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61835) Syl válasza Kékes525 (#61834) üzenetére


Syl
nagyúr

Kicsit több, mint egy átszkinezett Safari. Inkább, mint a Chrome és az új Edge. A rendering engine azonos, minden más eltér. Sajnos az iOS-re telepített AdGuard-ot a Firefox nem tudja használni, ezért várok valami változást. Vagy hozza el a saját bővítmények kezelését, vagy vegye át a Safariét.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61837) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Egy ideje szemezgetek SSD-vel az aliexpressen. Tegnap azt vettem észre, hogy nem hozza azokat a találatokat , amiket korábban. A fiam gépén a FF mutatja őket gond nélkül, nálam nem... Chrome is hozza azokat a találatokat. Mi lehet a gond?

(#61838) movax válasza drr (#61837) üzenetére


movax
őstag

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy ssd vásárlására az aliexpress a legjobb hely.

(#61839) Syl válasza #20749568 (#61836) üzenetére


Syl
nagyúr

Például
- Jóval a Safari előtt volt benne "desktop oldal kérése" funkció
- Jóval a Safari előtt volt benne igazi fájlletöltés
- Oldal görgetéskor eltűnik a teljes FF felület (csak az óra/értesítési sáv marad)
- A lapfülek kezelése is (szerintem) jóval logikusabb a FF-ban. Ugyanaz, mint desktopon.

Ami az én szememben a Safari javára szól:
- Egységes nagyítási % állítható be, mint desktopon
- Van rá adblock

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61841) Syl válasza #20749568 (#61840) üzenetére


Syl
nagyúr

A lapfüleknél azért írtam oda, hogy mint desktopon. Mindkét böngésző ugyanúgy kezeli a lapfüleket iOS-en, mint Desktopon. És már egy blogbejegyzésben is sírtam a Safari ezen működési praktikája miatt. Plusz Desktopon én FF-et használok, tehát örülök, hogy iPad-en is ugyanúgy működik a FF, nem kell mást megszoknom. Bár azokat a fránya Safari Tartalomblokkolókat tudná használni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61842) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
SSO loginnal kapcsolatban vagyok elakadva. Minden létező beállítást kipróbáltam amit ajánlottak a hivatalos oldalon is, de ugyanúgy feldobja a logint.
Van esetleg valami trükk hozzá amire nem jöttem rá?
Előre is köszi a segítséget!
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#61843) dmc


dmc
aktív tag

Itt is felteszem a kérdésemet :
Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy ha elindítom a gmailt szépen be is tölt csak ha levelet akarok írni és csatolni akarok hozzá bármit azt mondja a Windows hogy a Firefox leáll ás megoldást keres a problémára.
Valaki találkozott már ilyennel?
A böngésző a Mozilla az operációs rendszer az win7 es.
Köszönöm előre is a válaszokat.
A böngésző az újra lett telepítve már

(#61844) bolvar válasza bolvar (#61842) üzenetére


bolvar
senior tag

Ha valaki hasonlóan jár majd a jövőben a trükk az volt hogy a 2 kérdéses beállítás után egy vessző kell... :W :W :DDD Ezt a saját dokumentációjuk szerint csak akkor kell ha több link helyezel el...
network.negotiate-auth.delegation-uris <url>,
network.automatic-ntlm-auth.trusted-uris <url>,

dmc és a törlése után regből mindenhonnan kipucoltátok?

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#61845) dmc válasza bolvar (#61844) üzenetére


dmc
aktív tag

igen programmal töröltem.
annyi hogy expolerrel meg működik.
de még egyszer megnézem program törlése után
találkoztatok már ilyennel?

(#61846) #75501312


#75501312
törölt tag

Hol tudom beállítani azt, hogy indításkor mindig nyissa meg azokat az oldalakat, amik bezáráskor aktívak voltak?

(#61847) mpo válasza #75501312 (#61846) üzenetére


mpo
veterán

Általános->indítás->az elsőbe pipa

Ha érted, akkor már elavult.

(#61848) farkas-j


farkas-j
őstag

Eddig a Youtube letöltésekhez a YouTube Video Downloader/YouTube HD Download kiegészítőt használtam. Amióta frissült a Firefox az új verzióra, azóta nem jelenik meg a Youtube oldalon a kiegészítő letöltő gombja. Tud erre valaki megoldást?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61849) Cs1csó válasza farkas-j (#61848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, van egy teljesen reklámmentes program próbáld ki: 3D YoutubeDownloader

(#61850) #53667584 válasza farkas-j (#61848) üzenetére


#53667584
törölt tag

Bár nem kiegészítő, de nem hiszem, hogy van jobb mint a youtube-dl. Van hozzá gui is youtube-dlg. Ha a youtube változtat valamin, a youtube-dl pár órán belül javításra kerül és újra működik.

Szerk.: most nézem, hogy van hozzá firefox kiegészítő is: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.