Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) w.miki válasza scream (#61387) üzenetére


w.miki
veterán

Mi volt a baj a Chrome-mal?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#61402) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Van egy weboldal, ismerem, régóta, tudom, hogy biztonságos és nem is olyan jellegű az oldal, hogy bármi probléma lenne vele, tehát ez biztos.
Már régóta látogatom az oldalt, ennek ellenére pár napja nem jelenik meg, hanem ez:
Megpróbáltam más gépen is, mobilon is, majdnem mindenféle böngészővel, de ugyan ez.
(és nincs olyan lehetőség hogy ignore this warning vagy advanced option)

A kérdésem az lenne, hogy ez nem véletlenül az ssl szolgáltatásának a hiánya, ami talán pont a napokban jött elő?

A másik kérdésem, hogy ha várok onnan emailt, a honlaphoz tartozó email címről, akkor emiatt azt sem kaphatom meg?

Válaszokat előre is köszi!



[ Szerkesztve ]

(#61403) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Clickbait remover .... youtube premier eltávolítót keresve találtam :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61404) junior11 válasza Ice&Lime (#61402) üzenetére


junior11
veterán

Ha a TLS 1.0 & 1.1 miatt lenne, akkor a FF egy értesítést jelenítene meg ezzel kapcsolatban az oldalon, de állítólag a koronavírus miatt ismét van lehetőség, hogy ne legyen blokkolva, de ezt te manuálisan is megteheted és akkor az oldalra amúgy is beenged. A Chrome és társai pedig még nem blokkolják, csak a későbbiekben fogják, szóval ott alapból menni kellene, ha ez lenne a gond.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61405) Syl válasza ledgeri (#61403) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61406) Ice&Lime válasza junior11 (#61404) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Chrome-ot most töltöttem le, és vele is ugyan az: website locked és üres fehér oldal, mint a többi böngészőben (#61402), mint, firefox, edge, ie, opera, szóval 5 böngészőben ugyan az.
Szóval igazából nem tudom mi van.
Hogy tudom kikapcsolni ezt, vagy bekapcsolni, szóval hogy működjön és mi történhetett?
És ez hatással van-e az onnan küldött email-ekre is, hogy ezért esetleg azok sem érkeznek meg?

[ Szerkesztve ]

(#61407) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Másnál sem játszódnak le az oldalba ágyazott youtube videók? Állandóan azt írja ki, hogy hiba történt.
[link]

(#61408) Joshi válasza Jack Oneill (#61407) üzenetére


Joshi
titán

Amit linkeltél az nálam jó.

(#61409) Jack Oneill válasza Joshi (#61408) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam kb 4 napja ezt csinálja az összes ilyen oldalnál. Próbáltam letiltott kiegészítőkkel, próbáltam letiltott vírusirtóval, semmi.

(#61410) Vakegérke válasza Jack Oneill (#61409) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam minden rendben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61411) Syl válasza Jack Oneill (#61407) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt is minden oké vele.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61412) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na kiderült, a Kaspersky csinálja. Tudtok segíteni, mit lehetne állítani benne, hogy menjen?

Na jó, meghülyülök most már, minden védelem aktív, visszakapcsoltam a Kaspersky-t is, mégis megy minden. Most akkor mi is van? :D

[ Szerkesztve ]

(#61413) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#61412) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Képzeljétek, most minden megy, milyen olyan oldalon, ahol eddig nem, nem tudom, mi volt, de megy minden védelem és kiegészítő mellette.

[ Szerkesztve ]

(#61414) DS39 válasza Ice&Lime (#61402) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez az oldal tartalma, nem a böngésző írja ki.
Feltörték, hatósági eljárás, vagy csőd. Ezen okok jutnak eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#61415) farkas-j


farkas-j
őstag

Az MTVA archívumából szeretnék lementeni egy filmet. Már minden eddigi általam ismert plugint kipróbáltam. Megpróbáltam a JDownloader 2 progival is leszedni, de nem tudom. Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61416) EmptyParadox válasza farkas-j (#61415) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jobb klikk a videóra, Save Video As.

(#61417) farkas-j válasza EmptyParadox (#61416) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezzel kezdtem volna, csak nálam szürke, azaz nem kiválasztható ez az opció. :(

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61418) EmptyParadox válasza farkas-j (#61417) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha belinkeled, akkor bemásolom a közvetlen linket a videóhoz.
Közben, lehet elhamarkodtam a dolgokat, de még nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#61419) bela30 válasza Cs1csó (#61305) üzenetére


bela30
csendes tag

Végül hosszas tojózás után tényleg EST-t raktam fel,pont azért amit írtál.De ezt a designt nem tudom valaha meg tudnám-e szokni.Nincs valahol egy olyan gyűjtés ahol különböző userChrome.css fájlok között lehet választani? (és hozzájuk lehetőleg screenshot is mellékelve hogy ne legyen zsákba macska) De fontos,hogy csak a designra vonatkozóan,a működésre ne,mert ott az ESR felrakásával úgy döntöttem hogy teljesen új lappal kezdek a minél több teljesítmény érdekében,tehát mindent engedtem neki vissza állítani gyárira,és ezek szeretném ha így is maradnának.Tehát tényleg,még egyszer hangsúlyozom,hogy csak olyan userChrome.css fájlok érdekelnek amik csakis és kizárólag a külcsínt változtatják meg.Szóval van ilyen?

Egyébként nekem elég csalódás ez a Quantum,mert egy csomó dologban inkább visszafejlődést tapasztalok,mint előre lépést.Pl. az 56-ban még fent a Fájl menüben volt Újraindítás is,ebben már nincs.Aztán az 56-ban még a kezdő lapon ott volt az Előző munkamenet helyreállítása is jó nagy gombként (lásd a múltkori screenshotomat),itt már nincs,csak a menüből érhető el.Aztán az 56-ban még ha egy szóra rá akartam keresni egy oldalon csak elkezdtem gépelni és már tudta is a dolgát.Itt már előtte minden képpen rá kell előtte kattintatom a nagyító jelre.Mellesleg ez idegesít a legjobban.

És ez mind-mind csak még több kattintás,mint az 56-ban.Ja,és eleve nem értem itt már miért nincs alsó sáv (nem tudom már hogy az 56-ban hogy hívták),én az 56-ban még egy csomó dolgot oda pakoltam lentre,pl. az ublock origint,download helpert,stb (lásd ezt is első hszem screenshotja),de most már mindent fentre kell összezsúfolni :-(

Vagy ezekre esetleg lenne valami megoldás?

Eleve az 56 szerintem 1000x teste szabhatóbb volt.Itt bele megyek a Testreszabás menü pontba és van 18 db felhasználható kellék,az 56-ban még volt vagy 30.Pl. többféle Előzmények gomb,mert amit ide tudtam használni már az se úgy működik mint régen,hiába ugyan olyan órajele van mint a réginek.Vagy csak én vagyok ennyire béna?

Ja,és van még egy probléma,ami mondjuk már az 56-ban is az volt,csak az a baj hogy ezzel az ESR-rel sem oldódott meg: ti is tapasztaltok olyat hogy egy-egy oldalon nem jelenít meg egy instagram posztot,hanem csak egy vékony csíkkal jelzi a helyét?Pontosabban van hogy megjeleníti vagy valamennyit belőle,de azért inkább nem.Lásd,ugyan az az oldal Firefoxban

és Avast Secure Browserben:

Erre is esetleg valami megoldás?Nem az ublock miatt van,azt már csekkoltam.

[ Szerkesztve ]

(#61420) farkas-j válasza EmptyParadox (#61418) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy példa, de engem a megoldás érdekelne. Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61421) Matthewus válasza farkas-j (#61420) üzenetére


Matthewus
őstag

(#61422) EmptyParadox válasza farkas-j (#61420) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Bocsi, kifogott rajtam, DASH stream, és nem tudom kinyerni a megfelelő linket.
De ha megvan, akkor youtube-dl le tudja tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#61423) farkas-j válasza Matthewus (#61421) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi szépen, átolvasom!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61424) #75501312 válasza farkas-j (#61420) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam aktív a lementés funkció. Ez a link elvileg. [link]

[ Szerkesztve ]

(#61425) lovi27 válasza #75501312 (#61424) üzenetére


lovi27
addikt

És megnézted így mit menthetsz le?

(#61426) #75501312 válasza lovi27 (#61425) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem :B

(#61427) farkas-j válasza #75501312 (#61426) üzenetére


farkas-j
őstag

próbáld ki, mit mentesz le ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61428) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,
Muterom imád online tetrisezni. Sajnos a legtöbb oldal flash playert kíván. Most a legfrissebb Firefox van a gépen és a legfrissebb Adobe Flash player. A minden indításnál jelentkező engedélyezéssel nincs gond...már megszokta. Viszont mostanában többször fehéren bevillan az egész képernyő. Aztán minden megy tovább...mint ha mi sem történt volna. Max. az egérmutató teker még kicsit..mint ha gondolkozna a gép valamin. Lehet nem a flash player-el van a gond? Hanem a VGA kártya driverrel akad össze valami?

(#61429) scream válasza w.miki (#61401) üzenetére


scream
veterán

Az volt a gondom, hogy túl agresszív lett az update agent-je és folyamatosan munka közben, kérdezés nélkül lefrissítette magát - és a frissítés idejére el is tűnt a gépről - emiatt volt több kellemetlen helyzetem és elég volt.

(#61430) scream


scream
veterán

Egy újabb kérdésem volna, amit nem sikerült megtalálni.

A Chrome tud olyat, hogy a címsorba egy URL-t beírva (pl argep/arukereso/stb) majd tabot nyomva lehetőség van megadni egy search string-et, és utána Enterre az adott URL-en rá is keres a beadott string-re.

Ilyen megvalósítható-e FF alatt? :F

(#61431) EmptyParadox válasza scream (#61430) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Picit máshogy működik, de lehetséges.

(#61432) mpo válasza hdanesz (#61428) üzenetére


mpo
veterán

Minden Adobe terméket (Adobe Flash Player, Adobe Acrobat Reader) eltávolítottam.
Nem kell a biztonsági hibák miatt sűrűn frissíteni.
A flashre ott az Edge vagy a Chrome, a pdf-re ez:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61433) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Szeretném a lapokat a navigációs sáv alá tenni ebben az új 74.0.1-es verzióban is, de sajnos az alábbi megoldás a userChrome.css fájl-nál nem működik.

Nektek van valami ötletek, hogy miért nem?

[link]

Így néz ki a userChrome.css fájl tartalma:

/* Firefox Quantum userChrome.css tweaks ************************************************/
/* Github: https://github.com/aris-t2/customcssforfx ************************************/
/****************************************************************************************/
@import "./tabs_below_navigation_toolbar_fx72.css";
/* [!] NOT A STANDALONE FILE! */
/* [!] This code does not achieve the requested result without above files content! */
/* caption button position in maximized mode after moving to the top */
#main-window[tabsintitlebar]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container,
#main-window[tabsintitlebar][sizemode="maximized"]:not([inDOMFullscreen="true"]) #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: 0px !important;
}
/* Windows */
@media (-moz-os-version:windows-win10), (-moz-os-version:windows-win8), (-moz-os-version:windows-win7) {
#main-window[tabsintitlebar]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: 1px !important;
}
#main-window[tabsintitlebar][sizemode="maximized"]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: 8px !important;
}
}
/* Windows 7/8 extra tweaks */
@media (-moz-os-version: windows-win7) {
@media all and (-moz-windows-compositor) {
#main-window[tabsintitlebar]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
display: none !important;
}
#main-window[tabsintitlebar]:not([inDOMFullscreen="true"]):-moz-lwtheme #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
display: flex !important;
}
}
@media not all and (-moz-windows-compositor) {
#main-window[tabsintitlebar]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: -2px !important;
}
#main-window[tabsintitlebar][sizemode="maximized"]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: 0px !important;
}
}
}
@media (-moz-os-version:windows-win8) {
#main-window[tabsintitlebar]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: -13px !important;
}
#main-window[tabsintitlebar][sizemode="maximized"]:not([inDOMFullscreen="true"]) #toolbar-menubar ~ #TabsToolbar .titlebar-buttonbox-container {
top: -5px !important;
}
}

(#61434) Cs1csó válasza hdanesz (#61428) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1mpo
Az Adobe termékeket el kell felejteni, a FLASH-t már kb. 10 éve tervezik lecserélni és kb. már 5 éve elindult a folyamat vagy régebben az az oldal ami ennyi idő alatt nem bírta átírni a kódját arról van egy summás véleményem.
Használd pl. Chrome-mal, tehát böngészik FF-el de játszani Chrome-mal játszon.

(#61435) mpo válasza Cs1csó (#61434) üzenetére


mpo
veterán

Úgy járnak a flash-sel, mint itt a kétütemű autókkal, megvárták míg kihalnak.
Aztán lett helyette több millió kétütemű fűkasza.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61436) Cs1csó válasza mpo (#61435) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legutóbb volt egy szitu itt a PH-n valaki kérdezte, hogy van egy oldala - valami speckó térkép - és mi lesz vele ha meghal a Flash végleg. Mondtam, hogy írjon egy levelet nekik és kérdezze meg, válasz: nem fogják átalakítani hanem végleg vége a Flash-nek akkor megszüntetik az oldalt.
Nemrég gondoltam kipróbálom egy kicsit a Honfoglalót, rákattintok és kéri a Flash-t mondtam magamban "na elmentek ti a jó..." ennyire szánalmasak?

(#61437) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan kiegészítőt ajánlani amivel az űrlapok előzményeiből tudok egyenként törölni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#61438) DS39 válasza < CyberBob > (#61437) üzenetére


DS39
nagyúr

Ehhez nem kell kiegészítő, ráállsz az egérrel (nyomva tartod) és delete.

[ Szerkesztve ]

(#61439) < CyberBob > válasza DS39 (#61438) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszi. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#61440) scream válasza EmptyParadox (#61431) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, szuper ez is :R

(#61441) lovi27 válasza Cs1csó (#61434) üzenetére


lovi27
addikt

"Az Adobe termékeket el kell felejteni..."
Már ne haragudj, de ezt így általánosítva kijelentve egy tök hülyeség. Semmi köze a valósághoz! Az Adobe termékei minőségi, munkára is jól használható termékek. Az, hogy a Flash Player felett eljárt az idő az más kávéház.

(#61442) Cs1csó válasza lovi27 (#61441) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D :R

(#61443) farkas-j


farkas-j
őstag

Az új 74.0.1-es Firefoxal akadt egy kis gondom. A port.hu-m az ajánlókban nem jelennek meg a videók. Ha kikapcsolom a Nano Adblockert akkor a képek sem töltődnek be. Van valami megoldás?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61444) DS39 válasza Cs1csó (#61436) üzenetére


DS39
nagyúr

borzasztó lett az a játék. régen az tényleg jobb volt, fele ennyi erőforrást nem igényelt, mint jelenleg.

(#61445) Ice&Lime válasza DS39 (#61414) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem tudom, de lehet valami más..
Arról a helyről az egyik email címükről küldött üzenetük a spam könyvtárba landolt, amit nem értettem. Aztán mondom kipróbálom, hogy ha magamnak küldök egy mail-t akkor mi a helyzet, és a saját magamnak küldött email is a spam könyvárba megy. Eddig nem oda ment, mert régebben kipróbáltam és nem állítottam semmit. Kicsit gyanus ez. Nem vágtak tönkre valamit, valami hitelesítést? Nem ide tartozik már, előre bocsi érte, akkor linkeljetek megfelelő topikot, illetve ma még csak vasárnap van.

(#61446) Bal0924 válasza farkas-j (#61443) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Port.hu-n csak tájékozódj, minden mást (kép, videó), más forrásból nézd. Jobban jársz..
(A régi port.hu sokkal jobb volt, mit ez az új..)

Amúgy nálam se jelennek meg a képek. (Már megszoktam, hogy teli van hibával az oldal.)

(#61447) Cs1csó válasza farkas-j (#61443) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hasonló: ha be van kapcsolva az Ublock Origin akkor minden szépen betöltődik de ahol videó van ott csak megy a nyíl körbe-körbe és nem tölti be.
Gondoltam kikapcsolom az UO-t: a képek sem töltődnek be ez azért abszurd. :DD

Az előttem szóló leírta a lényeget, botrányos az egész oldal.

[ Szerkesztve ]

(#61448) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Az uj androidos firefoxrol lehet mar tudni valamit? Ev elejere igertek korabban,de meg mindig csak a firefox preview van.

(#61449) PitLee válasza Cs1csó (#61447) üzenetére


PitLee
őstag

Elvileg nem is UO ami blokkolja hanem maga a Fox, a
"továbbfejlesztett követés elleni védelem" az URL cím elején a lakat mellet a pajzs.
Pl a MédiaKlikk-en rádió műsort csak akkor játszik le ha azt előtte kikapcsolom
Vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#61450) csako válasza Jack Oneill (#61448) üzenetére


csako
veterán

Ha nagyon érdekel, akkor próbáld ki napi használatra, valamelyik legutóbbi frissítés óta nem találkoztam szembetűnő buggal :D szinkronizálás működik + van Ublock is már.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.