Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) scream válasza DrojDtroll (#61700) üzenetére


scream
veterán

Én ezt használom és működik: Multi-Account Containers.

(#61702) DrojDtroll válasza scream (#61701) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ezt használom én is

A conatinerise elvileg azt csinálná, hogy a már meglévő konténerekhez rendelne url-t. Pl pelda.com mindig az adott konténerben nyílna meg. Ez a része nem megy a dolognak.

(#61703) scream válasza DrojDtroll (#61702) üzenetére


scream
veterán

Viszont akkor ehhez nem kell neked másik add-on, mert ez is tudja.

Megnyitod az adott URL-t abban a conitanerben amiben később szeretnéd használni, majd az add-on gombjára kattintva bepipálod az always open in <container_name> checkboxot és onnantól az az url a kiválasztott containerben fog indulni.

Vagy én értek valamit félre? :F

(#61704) DrojDtroll válasza scream (#61703) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Valóban. :)

Tökéletes, köszönöm szépen :R

(#61705) Rimuru válasza scream (#61703) üzenetére


Rimuru
veterán

A bepitett butabb, valakinek keves lehet.

Vigyázat, csalok!

(#61706) Syl válasza Rimuru (#61705) üzenetére


Syl
nagyúr

Például ha valaki aldomain alapján szeretne konténerlapot választani, ilyet a beépített nem tud.

szerk.

Például engem érdekelne egy megoldás a következő problémára.
Van két gmail fiók. Egyiket egy konténerben nyitom meg, másikat egy másikban.
Ez sima ügy.
De nekem kellene egy olyan lehetőség, hogy mindkét gmail fiókhoz készíthessek egy-egy könyvjelzőt a könyvjelző sávra, hogy egyetlen kattintással automatikusan a megfelelő konténerben nyíljon meg.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61707) Cs1csó válasza junior11 (#61699) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt még rosszabb a helyzet, az 5%-os FF-el szemben a 95% mind Chrome alapú, Opera, Vivaldi, Edge.

(#61708) junior11 válasza Cs1csó (#61707) üzenetére


junior11
veterán

Chromium alapúak igen (Chrome ≠ Chromium) , de amit köré építenek, az eltérő.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61709) movax válasza DrojDtroll (#61700) üzenetére


movax
őstag

Multi-Account Containers-t használok én is évek óta, teljesen okés.

[ Szerkesztve ]

(#61710) Rimuru válasza Syl (#61706) üzenetére


Rimuru
veterán

[link] :DDD

Vigyázat, csalok!

(#61711) Syl válasza Rimuru (#61710) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nem vagyok egyedül ezzel az igénnyel :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61712) movax válasza Syl (#61711) üzenetére


movax
őstag

Update:
Ja, értem már, két különböző gmail-postaládát.

De ez már működik, létező funkció, be lehet állítani, hogy adott linket melyik konténerben nyisson meg. Működik bookmarkból is, nyitott kaput döngetnek az igénylők.

[ Szerkesztve ]

(#61713) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nézegettem firefox hoz new tabb wallpapper kiegészítőket,telepítettem is egy kettőt kipróbálásra tök jók meg minden szép képek meg va amelyik időt mindent mutat de nekem a new tabon 4 sorban be van állítva egy jó pár oldal,hogy ne kelljen mindig beírogatni csak rá kattintok és már bent is vagyok,na most ha akármelyik new tab hátteres kiegészítőt használom ezek az oldal felsorolások nincsenek csak a háttérkép.Meg lehet valahogy csinálni,hogy látszanak a lapok is amik ki vannak rakva?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#61714) Cs1csó válasza junior11 (#61708) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem ez a "kívül Fujigama belül Sony" esete (Ne szórakozz Zohannal!) vagy ugyanazon a dzsunkán szerelik össze csak más a logó!

(#61715) junior11 válasza Cs1csó (#61714) üzenetére


junior11
veterán

Nem éppen, az alapok megegyeznek, de nem számít, ez itt már off.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61716) Syl válasza movax (#61712) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem nagyon használod ezt a funkciót, ugye? Csak mert ha használnád, akkor tudnád, hogy domain alapján lehet választani a konténert. Tehát ha
Kis Pista gmail címe https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox,
Nagy Sándoré meg https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox,
akkor hogy is lehet ezt bookmarkból meghívni? Csak hogy ne döngessek nyitott kapukat :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61717) movax válasza Syl (#61716) üzenetére


movax
őstag

Láttad az update-et, ugye?
De, használom, évek óta, két gmail-fiók, de nem bookmarkból, hanem "kézi módszerrel": előbb megnyitom a konténert, majd benne automatikusan az ott bejelentkezett gmail-fiók nyílik meg, ha elkezdem beírni, hogy gmail (mert a bejelentkezéseket megtartjk a konténerek). És mivel folyamatosan nyitva vannak a böngészőben, soha nem kell bookmarkból meghívni.

(#61718) Syl válasza movax (#61717) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor te teljesen másról beszélsz, mint amiről én írtam. Egyrészt a kézi módszeres nyitogatást ismerem, hiszen most is így használom. Másrészt meg a gmail csak egy példa volt, sok más bejelentkezős oldal van, amik nincsenek nyitva állandóan. De én pl. a gmail-t is csak akkor nyitom meg, ha jön levél/írok levelet.
Vagyis nagyon örülnék egy olyan bookmark opciónak, ami szabályozná a konténer nyitást.
Ugyanígy tudnám díjazni, ha a bővítmények működését is konténerhez lehetne kötni.
Persze alternatíva a Chromium alapú böngészők, ahol a profilkezelés rendesen külön van választva és a használata sincs túlbonyolítva - ám szívesebben maradnék továbbra is FF user.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61719) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Szeretnék képeket letölteni egy oldalról, de van egy kisebb thumbnail, és kattintásra nyílna meg nagyobb méretben a kép.
Van olyan addon, amivel le lehet menteni a nagyobb méretű képeket egy webcím mögött és működik ezzel az oldallal?

(#61720) csako válasza Pityu. (#61713) üzenetére


csako
veterán

A Tabliss képes elhelyezni linkeket, a fogaskerékre bökve lehet elhelyezni a linkes widgetet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61721) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Van egy régi gépem ,amiből most már lassan véglegesen kiköltöznék (ff-ből is).
A profilmappát lementettem, de majd ha kell valami, akkor ebből elő tudok varázsolni valahogy adatokat? (mmint ha nem akarom kicserélni a profilmappát, csak pl 1-1 jelszót akarok csak megnézni)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61722) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki ismeri ezt az Infinity New Tab (Pro)-t?
Ez most vajon fizetős vagy az adataimmal fizetnék ha bejelentkeznék mondjuk facebook fiókkal,vagy vajon pénzbe kerülne?

Ez valami kínai cucc lehet,csak akkor lehet minden beállítást használni ha bejelentkezek vagy fizetek érte nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#61723) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Régebben volt egy "Roomy Bookmarks" nevű kiegészítő, aminek a funkciója az volt, hogy a könyvjelző menüsorból eltávolítja a könyvjelzők szövegét, csak a honlap ikonja marad meg. Ennek az adott könyvjelzőnek a támogatása megszűnt az FF által már egy jó ideje, de nekem azóta is hiányzik, mert van kb. 80 oldal könyvjelzőzve amit aktívan használok.
Tudtok ehhez hasonló funkciójú könyvjelzőt vagy megoldást rá?
Előre is köszönöm!

(#61724) csako válasza M3aN (#61723) üzenetére


csako
veterán

Kitörlöd a neveiket (Jobb klikk -> Tulajdonságok)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61725) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
mióta a FFox máshogy tárolja a könyvjelzőket és favikonokat, gyakran sérülnek meg. Minden favicon szürke "földgömb" lesz, vagy csillagra rányomva látszatra elmenti a könyvjelzőket, de köv. indításnál már nincsenek ott és az összes könyvjelzőt sem lehet olyankor kimenteni.
Törölnöm kell a favicons és places. sqlite fájlokat. Majd futtatni a Checkmarks addont.
Ez nálam a Sandboxie miatt van, amikor abban fut a böngésző és véletlenül mellette elindul simán SBoxien kívül is a böngésző. Korábban ez sosem volt gond. Simán futottak egymás mellett, most meg még azt is kiírja, hogy nem tudja betölteni a könyvjelzőket, mert azt már más használja.
Nagyon idegesítő. Sok könyvjelzőm van, nem kis munka a Checkmarksot futtatni...

Nincs valakinek valami ötlete mit lehetne ez ellen tenni, hogy úgy működjön, ahogy korábban? :F
Igyekszem együtt nem megnyitni, de sokszor egy adott link, vagy program nyitja meg magától a böngészőt. Force SBoxie sem jó, mert néha szükségem van normális indításra is.

(#61726) Krystal_s válasza Krystal_s (#61725) üzenetére


Krystal_s
addikt

Volt erre a problémára egy kiegészítő, de úgy látom törölték. :\

"Note that in Firefox 3, the same file (called places.sqlite) stores both bookmarks and the history of visited sites. Therefore this setting will cause Firefox to also store the history of visited outside the sandbox.
One approach to this is to install the PlainOldFavorites add-on, which lets Firefox create and manage Internet Explorer-style Favorites in addition to Mozilla-style bookmarks. Then consult the discussion on favorites in Internet Explorer Tips.

[ Szerkesztve ]

(#61727) Krystal_s válasza Krystal_s (#61725) üzenetére


Krystal_s
addikt

Beállítottam a kényszerített SBoxieban indítást, de azért jobb lett volna, ha együtt is tudnának futni kavarás nélkül, ahogy régebben.

(#61728) Rimuru válasza Krystal_s (#61725) üzenetére


Rimuru
veterán

Az alapjan amit irsz nekem az jon le hogy ugyan azt a profilt nyitod/nyitnad meg 2x (tehat az izolacios megoldas nem sokat er, legalabbis fajlrendszer szinten).
Hasznalj kulonbozo FF profilolat a kulonbozo "kornyezetekbem".

Vigyázat, csalok!

(#61729) #75501312 válasza #75501312 (#61719) üzenetére


#75501312
törölt tag

Erre valaki? A Download All Images és a DownThemAll sem tudja ezt.

(#61730) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#61725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"csillagra rányomva látszatra elmenti a könyvjelzőket"

Véletlenül nincs a "Más könyvjelzők" menüben? Nem tudom ez miért jó, de egy ideje mindig oda menti alapértelmezettként. Néhányszor én is felültem már neki, és kerestem a korábban mentett könyvjelzőt, aztán két nappal később megtaláltam az említett menüben, amit egyébként nem használok, így sosem nyitom meg szándékosan.

(#61731) Syl válasza Intruder2k5 (#61730) üzenetére


Syl
nagyúr

Default Bookmark Folder - én ezt használom a káosz elkerülésére.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61732) Krystal_s válasza Rimuru (#61728) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, ugyanazt a profilt nyitom meg, mert néha szükséges a frissítések és beállítások miatt. Nem használhatok másik profilt, hiszen a rendes profilt kell frissítenem stb. Korábban ez nem okozott gondot. Mióta máshogy tárolja a könyvjelzőket kb 1 éve, azóta jött elő ez az "üztközés", hogy amikor egyszerre van megnyitva homokozóban és simán is, akkor látszatra minden ok, de a következő megnyitásnál már megsérülnek, szürkék lesznek a faviconok és gyakran a könyvjelzős rész is sérül.

Intruder2k5: Már megszoktam régóta és alapból a friss dolgokat a Más könyvjelzőkbe mentem és vannak külön kategóriák is, de itt nem ez a gond. Olyankor tényleg nem menti el és a könyvjelzők exportálása sem működik. Létrejön egy places sqlite corrupt file.

(#61733) EmptyParadox válasza Krystal_s (#61732) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha a böngészőt frissíted, akkor az összes profilt is frissíted. A böngészőn belül használhatsz különböző profilokat.
Kivéve. ha különböző böngészőverziókat használsz, akkor külön érdemes kezelni a profiljaikat.

[ Szerkesztve ]

(#61734) Rimuru válasza Krystal_s (#61732) üzenetére


Rimuru
veterán

Persze hogy osszekavarodnak ilyen esetben.
Meg egy javaslatom van, default mindig -P kapcsoloval inditod a bongeszot (igy mielott megnyitnad -tehat korruptalnad- a prodilod bezarhatod a bongeszot).
+ amit Ozrych jogos.

Innentol mindent tudsz amit kell, ha problema van akkor az user error.

Vigyázat, csalok!

(#61735) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Korábban találtam olyan kiegészítőt, ami automatikusan megnyitja az összes google keresési eredményt. Esetleg van ötletetek melyik lehetett az?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#61736) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A mobil verzióban van már dark mód, minden weblap alacsony fényerejű háttérszínt kapott. A sima PC-s verzióhoz is érkezik? Jó lenne, akkor nem lenne szükségem kiegészítőre sem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#61737) Jack Oneill válasza zoltanz (#61736) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az androidos firefoxban hol van dark mod?

(#61738) Krystal_s válasza EmptyParadox (#61733) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Rimuru
:F

Ti ismeritek a Sandboxie programot? Nem értem most hogy jönnek ide a profilok. :)
Sandboxieban futtatva bármit átállítok, frissítek az bezárás után elveszik. Pont ez a lényege, hogy elszigetelt virtuális környezetben futtatom és bármit átállítok az valójában nincs hatással a böngészőre, sem a profilokra, semmire, csak arra, amit engedélyezek. pl könyvjelzők elmentése. Amint bezárom a Sandboxiet minden törlődik, ami abban történt.
Tehát van egy böngésző, amit indíthatok simán és mellette Sandboxieban is, ami elszigetelten fut. Teljesen függetlenek egymástól. Kivéve a könyvjelzők, amikkel korábban nem volt gond, de kb 1 éve mióta a Firefoxban megváltoztatták a mentés helyét, azóta kavar be.

Itt egy példa Opera, egyszerre fut ugyanaz a böngésző (profil) egymástól függetlenül. Egyik simán, másik homokozóban...

[ Szerkesztve ]

(#61739) Cs1csó válasza Krystal_s (#61738) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amikor valami gondod van egy programmal - bármelyikkel - azzal kellene kezdened a probléma leírását, hogy mindent - is - Sandboxie-ban futtatsz és utána a probléma leírását.

Nálam egy friss böngésző telepítés után majd sima szinkronizációval - tehát nem másolgatok semmilyen profilmappát - ami csak a könyvjelzőket tartalmazza FF alatt egyik favicon sem működik ilyenkor beállítok mindent telepítem a kiegészítőimet majd telepítem a CHECKMARKS nevű kiegészítőt amit lefuttatva frissül mindegyik könyvjelzőm favicon-ja, persze lassú netnél vagy gyenge gépnél, sok könyvjelzőnél eltart pár percig.

(#61740) Krystal_s válasza Cs1csó (#61739) üzenetére


Krystal_s
addikt

"azzal kellene kezdened a probléma leírását, hogy mindent - is - Sandboxie-ban futtatsz"

Valakivel keversz. Én csak a böngészőt futtatom SB-ben. Amúgy írtam szerintem elég érthetően.
"Ez nálam a Sandboxie miatt van, amikor abban fut a böngésző és véletlenül mellette elindul simán SBoxien kívül is a böngésző. Korábban ez sosem volt gond. Simán futottak egymás mellett,"

Szerintem én elég érthetően és pontosan szoktam fogalmazni. Arról nem tehetek, ha páran el sem olvassák rendesen a kérdést, ezért nem arra válaszolnak, amit kérdezek. :U

[ Szerkesztve ]

(#61741) Cs1csó válasza Krystal_s (#61740) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rád emlékeztem, mint keményvonalas Sandboxie használóra. Amúgy tény idegesítő hibái is vannak mindegyik böngészőnek, de ez a "szakmával" jár a böngészőt egy cég írja, a weboldalakat egy másik, a kiegészítőket egy harmadik, az oprendszert amin fut egy negyedik. ez van.

(#61742) Matthewus válasza Krystal_s (#61740) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem szerencsés ha két egymás mellett futó Firefox használja egyszerre ugyanazt a profilt, próbáld meg elkerülni, szerintem mást nem tudsz csinálni.

(#61743) EmptyParadox válasza Krystal_s (#61738) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nah, azt nem is tudtam, hogy visszaállít mindent bezárás után, csak az izolációs részét ismertem. Jó tudni. :)
Akkor, tényleg a két profil párhuzamos futása lehet a gond szerintem, mint ahogy korábban is szóba került. Esetleg ha két külön profilt használnál Sandboxie-hoz és normál használatra? Bár úgy meg más akadályok merülnének fel.

(#61744) Oliverda


Oliverda
félisten

Létezik arra beállítás, hogy a konténerből megnyitott, új tabon megjelenő oldalakat ne a konténerben, hanem az alapértelmezett környezetben nyissa meg az FF?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61745) Syl válasza Oliverda (#61744) üzenetére


Syl
nagyúr

A konténerben megnyitott lapfülre jobb klikk: Újranyitás konténerben -> Nincs konténer

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61746) Oliverda válasza Syl (#61745) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem erre gondoltam. Konténerben van a nyitva a Gmail, és ha egy emailben lévő linkre kattintva megnyílik egy új tabon egy oldal, akkor az is a Gmail konténerében nyílik meg. Azt szeretném, hogy ezek a linkek ne konténerben nyíljanak meg, hanem a fő sessionben. Úgy rémlik, mintha ez a korábbi verziókban még így működött volna.

Egyébként baromi jó lenne, ha jobban testre lehetne szabni a konténereket, pl. egyes domainekhez rendelni őket, stb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61747) SP4C3 válasza Oliverda (#61746) üzenetére


SP4C3
veterán

Shift + click mit csinál?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61748) Oliverda válasza SP4C3 (#61747) üzenetére


Oliverda
félisten

Tab helyett ablakot nyit, de a konténer ugyanúgy marad.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61749) Syl válasza Oliverda (#61746) üzenetére


Syl
nagyúr

Ott ugyanaz. Jobb egérklikk a linkre: Hivatkozás megnyitása új konténerlapon -> Nincs konténer.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61750) Oliverda válasza Syl (#61749) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ezt szeretném, csak épp kattintásra alapértelmezetten, ha meg lehetne csinálni valamelyik eldugott beállítással. :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.