Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Szirtimorc válasza csako (#61199) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Olyanom nincs :) Valahogy irtózom minden fióktól, ha lehet kerülöm őket. Tudom, hogy hasznos meg minden, de ez van.
Köszönöm, de közben kigugliztam. Ezt a négy file-t kell átrakni, és minden átmegy ami fontos:

key4.db
logins.json

places.sqlite
favicons.sqlite

[ Szerkesztve ]

(#61202) lovi27 válasza Szirtimorc (#61201) üzenetére


lovi27
addikt

Épp most találtam lehetőséget hogyan kell exportálni/importálni a jelszavakat a FFQ-ban.
Ha a két fájl átmásolása elég, akkor úgy sokkal egyszerűbb, de hátha jól jön még valakinek:

ffpass - Import and Export passwords for Firefox Quantum

Ez is kell a telepítéséhez: python

(#61203) #75501312 válasza abdulka1 (#61200) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam a PDF kiterjesztésnél az volt, hogy Preview in Firefox, de nem működött.
Rágugliztam, aszongyahogy tiltsam le az összes addont és működni fog, megcsináltam, nem működött.
Átraktam a Preview in Firefox opciót Always Ask-re, nem működött.
Visszaraktam Preview in Firefox-ra és láss csodát, működik.
Ki érti ezt? :F

(#61204) mpo válasza #75501312 (#61198) üzenetére


mpo
veterán

és abdulka1

Nálam nincs Acrobat termék, a PDF-re ezt használom:
[link]
A FF beállításaiban kétszer szerepel a PDF.
Az első képen a kék az aktív.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61205) #75501312 válasza mpo (#61204) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam sincs Acrobat termék, nem is kell, mert elvileg FF-ben van beépített olvasó, csak furán működik. :D

(#61206) abdulka1 válasza mpo (#61204) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Én is így használtam, de nagyjából egy hete telepítettem friss rendszert, és rögtön az első használatnál jelentkezett a hiba.
Jelenleg nálam is kérdez, de csak úgy tudom megnyitni ha az AR-t választom.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#61207) farkas-j


farkas-j
őstag

PDF olvasáshoz én a Sumatra PDF programot használom. Kicsi (talán 7MB), egyszerű, gyors és tud magyarul.
"Sumatra PDF is a free PDF, eBook (ePub, Mobi), XPS, DjVu, CHM, Comic Book (CBZ and CBR) reader for Windows."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61208) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv srácok Lenne egy olyan problémám ,hogy firefox alatt a videók Youtube-n nem indulnak csak egy fekete képernyő 20 másodperc bámulása után. Ha adblockot kikapcsolom akkor meg reklámok után . Ez pár napja van így , van valami meoldás erre ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61209) #78693120 válasza viperabácsi (#61208) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nekem Chrome alatt is csinálja, de egy F5 segít. Nem használsz yt-hoz való adblockert? Nálam gyanús, hogy videós reklámot akarna betölteni akkor betölteni és azt blokkolja.

(#61210) viperabácsi válasza #78693120 (#61209) üzenetére


viperabácsi
addikt

Használok / használtam adblockert , most lecseréltem uBlock origin-ra ,eddig jónak tűnik.

Már nem jó !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61211) #78693120 válasza viperabácsi (#61210) üzenetére


#78693120
törölt tag

Esetleg próbáld meg addonok nélkül! (Segítség/Help menüben újraindíthatod azok ideiglenes letiltásával.)

(#61212) viperabácsi válasza #78693120 (#61211) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor nézhetem a reklámokat. A reklámok időtartama a fekete képernyő ideje amikor van blokkolt reklám :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61213) #78693120 válasza viperabácsi (#61212) üzenetére


#78693120
törölt tag

F5 után nem játssza le? Nekem böngészőtől függetlenül ez megoldja és nincs reklám.

(#61214) viperabácsi válasza #78693120 (#61213) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha elindítom a videót és nyyomok rá egy F5 öt akkor átlépi a videót és jön a következő reklám :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61215) Beren válasza viperabácsi (#61214) üzenetére


Beren
tag

Nálam FF73.0.1 + uBlock Origin kombó, megy minden Youtube videó és nem hogy nem kell kivárni a videók elején a reklámok idejét, de rögtön a videóval indít. Viszont ezt nem az uBO "intézi", hanem az Enhancer for Youtube plugin, ez szintén fent van és most nézem, hogy van benne egy "Hirdetések automatikus eltávolítása" lehetőség, ez ki van pipálva. Próbáld ki, egy tesztet megér, főleg, hogy egy csomó mást is lehet finomhangolni a Youtube-on.

[ Szerkesztve ]

(#61216) viperabácsi válasza Beren (#61215) üzenetére


viperabácsi
addikt

Próbálom köszi !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61217) viperabácsi válasza Beren (#61215) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jónak tűnik ! Nem is hallottam még róla . Nagyon köszi ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61218) paatrick válasza viperabácsi (#61217) üzenetére


paatrick
senior tag

Ha már felraktad a beállításokban vedd ki a pipát a "Háttérben játszott videók automatikus leállítása" elöl és akkor kb ugyanúgy működik minden mint eddig. Témáknál meg ajánlom a Youtube Deep Dark (Red Dark)-ot, alulról a második. Szerintem a legkényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#61219) tonyrulez válasza Beren (#61215) üzenetére


tonyrulez
őstag

Viszont ezt nem az uBO "intézi"

De, az intézi, egy darab uBo telepítés után nincs Youtube reklám. Nekem is fent van az Enhancer, megtaláltam szintén az opciót hogy távolítsa el a reklámokat, kikapcsoltam tesztből, azóta is így van mert reklám így sincs.

4 8 15 16 23 42

(#61220) Beren válasza tonyrulez (#61219) üzenetére


Beren
tag

Igazad van, én eddig nem próbáltam az Enhancer nélkül csak az uBlock Origint. Most igen, tényleg elégnek tűnik az uBO. Viszont ahogy viperabácsi írta, ha csak az uBO-t használod, az okozhat gondokat - ha jól sejtem, az nem mindegy, hogy melyik szűrőlisták vannak bekapcsolva. Nem mellékesen manapság egyre több oldal trükkös JavaScriptekkel visszaellenőrzi a reklámok megjelenését, szóval nem lepne meg, ha a Youtube is valami hasonlóval próbálkozna.

(#61221) viperabácsi válasza paatrick (#61218) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi mindkettőtöknek , úgy látszik ez beválik ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61222) farkas-j válasza Beren (#61215) üzenetére


farkas-j
őstag

Én is használom a Enhancer for Youtube plugint és én is csak ajánlani tudom!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61223) dudasj


dudasj
tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne (hátha valaki mélyebben is ismeri itt a firefoxot) hogy:
Csináltam egy átirányítást, a domain szerveren és a routerben is. Ez a "dj.hu" domain nevet egy helyi web szerverre irányítja át, helyi LAN címre.
Ha pingetem "ping dj.hu" teljesen jó, vissza kapom a helyi címet.
Ha beírom a Chrome, InternetExplorer, Opera vagy Edge címsorába szintén tökéletesen működik. A firefox viszont a "https://cl09.webspacecontrol.com:2083/" címet hozza be rá.
Nézegettem és próbálgattam a hálózati beállításokat de nem találtam olyat ami a belső proxiját (ha van neki olyan de ezek szerint úgy vélem hogy igen) kikapcsolná, vagy a firefox domain szervere helyett a hálózati kártyáét vagy a routerét használná.
Estleg van valakinek ötlete rá hogyan vehetném rá hogy a hálózati kártya beállításait használja? (Dns szerver, name szerver, router)

(#61224) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Olyan jelenség van nálam amiről nem találtam google-t használva semmit.
Mozilla Firefox-ot használva, Facebook-ot nézegetve folyamatosan 'görget' lefelé az oldal.
Nem olyan finoman mint az egerem, nem az csinálja. Ez rendesen ugrál lefelé 10-20másodpercenként. Ha visszagörgetek, ugyanúgy csinálja tovább.
Viszont nem mindig csinálja.
Valami ötlet?

(#61225) abdulka1 válasza Czmorek (#61224) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nálam is volt ilyen jelenség, de nem csak a face, hanem minden görgethető oldalnál jelentkezett.
Először az egér hibájára gyanakodtam, de csere után sem változott a helyzet.
Végül kizárásos alapon a klaviatúrán található görgő lett a gyanúsított, mert hibásan működött, ezért a kapcsoló részét kimostam alkohollal, és ez megoldotta a hibát.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#61226) Czmorek válasza abdulka1 (#61225) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Nekem nincs görgő a billentyűzeten, s egércsere is volt (nem emiatt), és úgy is produkálja.
Itt most nem, de face-n rendszeresen ha megállok egy helyen mondjuk videót megnézni.
Mikor ott ugrál, akkor a videó lejátszása is abba marad a helyén és jobbra fönt egy kis ablakban folytatja. Mindezt úgy, hogy az eredeti videó helye még bőven középtájt van, nem ment ki a 'képből'.
Van a Firefox beállításoknál egy automatikus görgetés funkció, de nem befolyásolta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#61227) Kékes525 válasza Czmorek (#61224) üzenetére


Kékes525
félisten

Szűz rendszeren is? Billentyűzet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61228) abdulka1 válasza Czmorek (#61226) üzenetére


abdulka1
őstag

Egy másik billentyűzettel azért megpróbálhatnád.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#61229) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Úgy tűnik, hogy az egér zavarja, pedig volt cserélve már.
Fb alatt megint elkezdett lépegetni lefele, s kihúztam mindent, abbamaradt, majd egyesével vissza dugtam mindent és az egér az...
Pedig nem olyan finoman görget mintha az egér görgővel csinálnám, mert ugrál...
+ csak face-n csinálja, itt pl. nem.

(#61230) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudom az ablakokat (tabokat) elmozdítani, átrendezni? régebben ez nem volt gond, simán áthúztam máshova, most visszaugrik a helyére. hol lehet ezt engedélyezni?

a régi a 42-es volt, most az 52.8 ESR verziót használom.

tab mix plus és classic theme restorer kiegészítőkkel használom, de azok ugyanezekkel a beállításokkal a régin is fenn voltak. frissíteni nem akarom, ez az utolsó verzió ami kezeli ezt a két kiegészítőt, ez már marad végleg.(pl a tabulátorok több sorba rendezése máshogy nem megoldható)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#61231) lovi27


lovi27
addikt

Megjelent a v74.0 - Újdonságok

(#61232) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv megint kezdődik a fekete képernyős hibám amiről a napokban írtam. :W :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61233) szugabor


szugabor
csendes tag

Megint nem sikerült valami... Az Erste Netbank betöltése unknown error-ral leáll... Természetesen a Chrome család vígan megjeleníti az oldalt.
Vagy csak nálam..? :U

Nulla tenaci invia est via

(#61234) farkas-j válasza szugabor (#61233) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg?:
"Letiltottuk a TLS 1.0 és a TLS 1.1 szolgáltatást, hogy javítsuk a webhely kapcsolatát. A TLS 1.2-es verzióját nem támogató webhelyek most egy hibalapot jelenítenek meg."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61235) csako válasza farkas-j (#61234) üzenetére


csako
veterán

Mondjuk egy netbank esetében ciki hiba lenne ez :D
Nekem a bejelentkezési képernyőig eljut TLS 1.2-vel, tovább account hiányában nem tudok menni. (74-es utolsó béta) (netbank.erste.hu)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61236) junior11 válasza farkas-j (#61234) üzenetére


junior11
veterán

-

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61237) Intruder2k5 válasza szugabor (#61233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firefox Quantum Extended Support Release 68.5.0esr (64 bites)

Be tudtam lépni. Igaz nem használtam laptopon netbankot vagy fél éve, csak mobilon, így ez az új módi beléptetés kicsit furcsa volt.

(#61238) farkas-j válasza csako (#61235) üzenetére


farkas-j
őstag

Kipróbáltam én is FF 74. 64bit-tel és a bejelentkezési oldalig én is eljutok, de nem vagyok az ügyfelük így tovább nem mentem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61239) szugabor válasza csako (#61235) üzenetére


szugabor
csendes tag

az általad linkelt oldal (netbank.erste.hu) még nekem is bejön, viszont lent a "Lakossági Netbank"-ra kattintva jön elő a hiba (FF74).
A 73-as verzióval még nem volt gond, és a Chrome alapú összes böngészővel megy a belépés

Nulla tenaci invia est via

(#61240) farkas-j válasza farkas-j (#61238) üzenetére


farkas-j
őstag

FF 74. 64bit:

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61241) csako válasza szugabor (#61239) üzenetére


csako
veterán

Furcsa, mert nekem arra lépve is még jó, 75.0b1-gyel is. Nézd át a kiegészítőket, csökkentett módban is próbáld meg. Lehet, hogy valami félrement a frissítés során.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61242) Syl


Syl
nagyúr

Lassan ismét ott leszünk, mint húsz éve. Csak akkor mindent IE-re fejlesztettek, most meg Chrome-ra. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61243) junior11 válasza Syl (#61242) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem már ott tartunk.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61244) mpo


mpo
veterán

A FF 74.0 (64 bites) verzióval működik az ERSTE Bank.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61245) flash-


flash-
veterán

üdv a firefox miért nem adja elő az ablakot sok esetben hogy megjegyezze e a belépési adatokat? (nem fut a privát mód),szokásosra van állítva a böngésző adatvédelme és be van piálva hogy jelszavak megjegyzése..
(pl most az nke gázszolgáltató https oldala nem akarja megjegyezni a belépési jogosultságot,be se dobja hogy megjegyzi e)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#61246) Syl válasza flash- (#61245) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy miért nem jegyzi meg, nem tudom. De kézzel fel lehet vinni az oldalt és a belépési adatokat és utána már menni fog az automata kitöltés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61247) Wolfskin válasza Wolfskin (#61230) üzenetére


Wolfskin
őstag

heló, erre nincs valakinek ötlete?
hol tudom engedélyezni, hogy a tabok ne legyenek rögzítettek? hanem el tudjam húzni őket másik helyre.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#61248) Beren válasza Wolfskin (#61247) üzenetére


Beren
tag

Nálam simán lehet jobbra-balra rendezgetni, áthelyezni a tabokat, pedig nincs olyan addon felrakva, ami a tabokat érinti, illetve csekkoltam az about:config-ot is, ott sem módosítottam olyan beállítást, ami erre vonatkozna. Ja, FF 73.0.1, illetve ebben a pillanatban már 74.0.

[ Szerkesztve ]

(#61249) lovi27 válasza Wolfskin (#61247) üzenetére


lovi27
addikt

Megfogom a tabot, elhúzom és ahol elengedem oda megy. Mivel te egy ősrégit használsz nem tudom mi lehet vele a gond.

Amúgy én is szerettem a Tab MIx Plus-szot és én is sokáig tiltottam miatta a FF frissítését. De tudtam egyszer el kell engednem, végtelenségig ez nem járható út. Rászántam magam és végiggondoltam mik azok a funkciók amikre megoldást kell találni. Rájöttem egy részük nélkülözhető, a többire találtam megoldást. Azóta nem kell figyelni, jaj nehogy frissüljön a FF.

(#61250) Wolfskin válasza lovi27 (#61249) üzenetére


Wolfskin
őstag

"mik azok a funkciók amikre megoldást kell találni."

ha a tabok több sorba rendezésére lenne megoldás azonnal váltanék, akár böngészőt is.

amúgy is elég használhatatlan ez a FF, olyan lassú, mint a dög, és folyton összeomlik. különösen, ha a Vivaldi is nyitva van. na, az az egész gépet képes magával rántani. cserébe gyors és tudja a jobb klikk + görgetővel a lapváltást (mint az igazi böngésző, az Opera régen)

egyébként régebbi verzión, verziókon, minden más böngészőn ez így is működik, oda húzom a lapot, ahova akarom. itt nem, visszaugrik. talán az ESR verzió teszi?

(mondjuk ki lehet trükközni, áthúzom a másik monitorra, ott megnyit egy új ablakot, és onnan oda húzom vissza, ahova akarom)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.