Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) mpo válasza stingy2 (#61047) üzenetére


mpo
veterán

Hibakeresés:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61052) stingy2


stingy2
senior tag

Köszi a válaszokat. MS Edge működik rendesen. Mivel full letöröltem (még a profilokat is) és úgy tettem újra a FF 73-at,-de nem lett jó- így továbbra sincs lövésem se, hogy mi volt a baj.
Végül telepítettem az ESR-t, azzal nincs gond.

INTJ

(#61053) Llew


Llew
senior tag

Valakinek erre esetleg ötlete?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#61054) Cs1csó válasza Llew (#61039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Privacy Badger-t tiltsd le Ublock Origin-t pedig próbáld alap beállításokkal. A túl sok variálás a biztonsági beállításokban okozza a zavart. Nálam semmi hiba.

(#61055) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

valamiért a Youtube hardware acceleration nem szuperál tökéletesen nekem. Mi lehet az oka, mit kell átállítani?

Windows 10, Firefox 72.0.2
i5-6500
GTX1060 6GB

4K 60fps videó (példa amit használtam méréshez) először megy fél másodpercig, majd beszaggat, sőt néha teljesen leáll a kép és csak a hang megy alatta.

Firefox:
50-60% CPU használat Firefoxtól (össz 70-80%-on megy a CPU)
GPU használat fix 12%

Microsoft Edge:
7-8% CPU Edge részéről, szumma 20-30% mindennel együtt
GPU használat fix 30%

4 8 15 16 23 42

(#61056) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
A legutóbbi frissítés óta van egy számomra elég idegesítő változás: minden oldalon, ahol be kell jelentkezni valamihez (akár fészbúk, akár freemail, akár itt a PH, stb), a felhasználónévhez automatikusan bedobja az összes felhasználónevet (és még pár jelszót is), amit a gépen használok, weboldaltól függetlenül. Eddig csak azt dobta, ajánlotta be, amit az adott oldalhoz korábban használtam/használtunk, és ez így volt normális szerintem. Ki a fenének és mire volt jó ez a változtatás? Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? Mert próbálgattam a beállításokban, de ott annyit tudtam elérni, hogy vagy kikapcsol minden beajánlást, azaz nem emlékszik semmire, vagy továbbra is beajánl minden nevet mindenhova.

(#61057) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Chrome -ról váltanék Firefox-ra.
Meg is csináltam a könyvátrak, jelszavak áthúzását, de semmi se történt.
Azt írta befejezte, de se a könyvtárakat, se a jelszavakat nem szedte át.
Próbáltam a beállítások, jelszavak, importálás -nál is, de ugyanaz.
Nincs törölve a chrome, be van zárva /azt írták be kell zárni/, de nem szedi át.
Hogyan tudom ezt a kettőt /könyvtár, jelszavak/ szinkronizálni?

(#61058) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem! Nos nekem is felment mind az asztali gépemre és a laptopra is 73-as verziójú FF. Na most asztali gépen Win 10 Pro van azon nincs semmi galiba, megy tovább, de a laptopon Win 7 Ultimate van és ott nem hoz be semmit, még a beállításiba sem tudok belépni, szóval az a baj mint már más is írta.
Valakinek sikerült már orvosolni a dolgot? Amit megtettem: Vírusírtó lekapcs, Malwerwbytes futtatva Rougekiller futtatva, Advanced SystemCare futtatva. Ezek után sem működik.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61059) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, az előbb volt 2 lap összeomlásom" mindegyik a PH-n vagy a PH-ról navigáláskor, tudtok erről valamit?

Roguekiller és az ASC-t kukázd.

Marci112233

Ha valami huncutságra gyanakszol akkor AdwCleaner futtatása. MBAM is csak kiegészítő védelemként alkalmazva jó.

(#61060) Kékes525 válasza Cs1csó (#61059) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam minden OK volt és van a PH-án.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61061) lanszelot válasza lanszelot (#61057) üzenetére


lanszelot
addikt

Ebben valaki tud segíteni?

(#61062) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sajnos nálam ugyanez a helyzet csak fordítva.
Ki szerettem volna próbálni, régen, de azt hittem csak oda nem csinálja.
Ezek szerint nem kedvelik egymást..

[ Szerkesztve ]

(#61063) Cs1csó válasza Kékes525 (#61060) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R szerencsére azóta nem volt.

(#61064) Marci112233 válasza Cs1csó (#61059) üzenetére


Marci112233
őstag

Mivel amúgy váltani akartam 7-ről 10-re megléptem a dolgot. Először csak frissítettem 7-ről 10-re, de a Firefox akkor sem ment, ráadás a laptop random fagyott is utána, így csináltam egy tiszta telepítést.( A 7-ről frissítés meg még mindig működik, mert aktiválta a 10 pro-t magától, mivel ultimate-ről frissítettem, mindezt úgy hogy évekkel ezelőtt home volt már rajta.) Most már megy az FF ahogy kell. Kicsit macera az újrahúzás, de mivel amúgy is meg akartam tenni, így nekem nem volt nagy baj.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61065) Cs1csó válasza Marci112233 (#61064) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek örülök!

Kékes525

Egymás után volt ez a kettő azért gondoltam, hogy valami gond van, de mint írtam azóta semmi.

(#61066) Kékes525


Kékes525
félisten

Van arra általános válasz, vagy csak egyedi problémák (site programozás) azok a hibák, hogy miért csak a cache törlése után látom egy-egy adott oldal változását? Néha belefutok ebbe.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61067) lanszelot válasza lanszelot (#61057) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Még mindig várnám a segítséget.
Esetleg rakjak linuxot /virtual/ es szinkronizaljam a chrome-t, majd ott a Firefox és azt is szinkronizáljam?
Vagy valami? Nincs megoldás?

(#61068) junior11 válasza lanszelot (#61067) üzenetére


junior11
veterán

Emlékszem, kb. 1 éve, mikor felraktam a FF-ot a Chrome mellé, nekem is voltak hasonló problémáim. Lehet hülye ötlet, de ha gondolod megpróbálhatod, hogy egy másik böngészőbe vinnéd át hamarább a Chrome adatait - pl. az új Edge, Opera, Vivaldi... és onnan át a Firefoxba, lehet, azokból gond nélkül átvenné a FF, de ez csak tipp.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61069) PitLee válasza lanszelot (#61067) üzenetére


PitLee
őstag

Nem tudom mi a megoldás csak tipp
A Chrome-ból nem lehet kilépni pl minta FF-nél menü - kilépés ?
közben itt olvasom, hogy van és ugyan az CTRL+SHIFT+Q
Vagy feladatkezelőben leállítani teljesen a Chromot ?

[ Szerkesztve ]

(#61070) Voice24


Voice24
őstag

[link] Ebben esetleg tudna valaki segíteni? Köszi előre is.

(#61071) PitLee válasza Voice24 (#61070) üzenetére


PitLee
őstag

#61037 -től kezd el olvasni, ott beszélgettek róla, hogy a problémád megoldja nem tudom.

(#61072) lanszelot válasza junior11 (#61068) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült Macbook Pro-n simán leszinkronizálta....bár csak a jelszavakat, a könyvjelzőket nem, de azokat manuálisan át lehet rakni /export-import/
Köszönöm szépen :)

(#61073) Voice24 válasza PitLee (#61071) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, megpróbálom

(#61074) Csupingo


Csupingo
veterán

Srácok, srácok! Nagy a baj.
A p*rnhuß-ot biztos páran ismeritek. 56.02-es régebbi firefoxom van és pár napja nem jelennek meg a videók. Mi történhetett? Valamit variált az oldal, vagy a html5, vagy egyéb formátum nem tetszik a régi mozillának?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61075) Cs1csó válasza Csupingo (#61074) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi az oka, hogy egy 2,5 éves böngészőt használsz? A legfrissebb stabil, vagy esetleg valami frissebb ESR?

(#61076) Met válasza Csupingo (#61074) üzenetére


Met
nagyúr

Majd ha végre megjelennek a videók lesz [link] ;]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61077) Rimuru válasza Cs1csó (#61075) üzenetére


Rimuru
veterán

Azutani verziokban kapcsoltak ki a legacy extensionoket.
De igazad van, akkor tovabb kell lepni palemoon/waterfox/stb-ra regen supportot vesztette verzio hasznalata helyett.

Vigyázat, csalok!

(#61078) Cs1csó válasza Rimuru (#61077) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha az megoldás, ok. Amúgy azt nem tartom jó iránynak, hogy van egy bővítmény vagy több és az vagy azok miatt 2-3-4 éves vagy majd idővel 5-10 éves böngészőt használjon az ember. Ez nonszensz. Mindig lesz alternatíva amit meg lehet szokni és kész.

(#61079) Csupingo válasza Met (#61076) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez egy sajnálatos helyzet, vegyük komolyan kérem! :)

(#61075) csicso82: igazából már ettől is falra másztam, mert máshogy rendezi a letöltéseket, mint a régi, de tényleg ideje lesz tennem egy próbát az újjal.

Én olyan vagyok, hogy amíg valami jól működik, nem is próbálok ki másik változatokat.
Pl: winamp, tc, irfanview, utorrent, adblock, vga driver (kivétel ha több fps-t igér az új) stb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61080) lanszelot válasza Met (#61076) üzenetére


lanszelot
addikt

(#61081) tonyrulez válasza Csupingo (#61079) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én olyan vagyok, hogy amíg valami jól működik, nem is próbálok ki másik változatokat.
Akkor most eljött az ideje :)

4 8 15 16 23 42

(#61082) Csupingo válasza tonyrulez (#61081) üzenetére


Csupingo
veterán

Bizony. Ennél komolyabb indokot, mint a phub kiesése, el se tudok képzelni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61083) Rimuru


Rimuru
veterán

Akinek render hibai vannak, lehet jelentkezni. :D
[link]

Vigyázat, csalok!

(#61084) tonyrulez válasza tonyrulez (#61055) üzenetére


tonyrulez
őstag

Erre akkor senki? Egyéni szoc problem, vagy a Firefoxban annyival rosszabb a hw acc hogy a 4K 60fps-t már nem bírja, szemben az Edge-el?

4 8 15 16 23 42

(#61085) csako válasza tonyrulez (#61084) üzenetére


csako
veterán

Valami egyéni probléma lesz, korábban teszteltem, 1050Ti is vígan lejátszotta azokat a videókat.
Mostanában nem tudom mit kéne még állítani hozzá, régen about:config-ban VP9/MP4 lejátszásra vonatkozóakat raktam true-ra, ha nem volt az.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61086) milan26


milan26
senior tag

Nekem is problémáim vannak a rókával mostanában. Először kékes525 javaslatára újratelepítettem a hálókártyát, úgy tűnt segített, de csak ideig-óráig. Most már újra is telepítettem az egész win10-et, de most is rossz. Képeket nem akarja betölteni csak lassan, minden oldalnál gondolkozik egy kicsit, amikor megnyitom. Iponnál pl egyáltalán nem jönnek be a kisképek a főoldalon és befagy az összes kiegészítő, és csak akkor javul meg, ha újraindítom a Firefoxot. Edge alatt működik tökéletesen. Tényleg jó az Edge, de nem szeretnék még váltani,megszoktam a rókát. És addig nem volt gond, amíg az Edge nem volt fenn, nekem gyanús. Megpróbálom még törölni a Firefox fiókot és csinálni egy újat.

(#61087) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok!
Az új firefox-ban (73.0.1) ki lehet teljesen kapcsolni a frissítést? Csak keresés és telepítés jóváhagyást látok a beállításokban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61088) Rimuru válasza Csupingo (#61087) üzenetére


Rimuru
veterán

"Enterprise" feature: policies

Vigyázat, csalok!

(#61089) Csupingo válasza Rimuru (#61088) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszönöm, úgy néz ki, működik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61090) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Windows 10 Pro 64 bit-em van,és olyan érdekes dolgot tapasztalok rajta,hogyha a Firefox oldalait kihuzogatom,hogy kitöltse a képernyőt,a böngésző bezárása és megnyitása után ezt nagyon gyakran elfelejti,mármint a beállításomat.
Vagy balról beljebb ugrik egy picit,vagy felül a "Fájl","Szerkesztés","Nézet", "Előzmények" betűinek teteje nem látszik.
Ez mitől van?

(#61091) lanszelot válasza Csupingo (#61089) üzenetére


lanszelot
addikt

Phfffhhhh, megnyugodtam.
Már akartam küldeni pár videót privátban
:D :DD :DD :D

(#61092) milan26 válasza milan26 (#61086) üzenetére


milan26
senior tag

Úgy tűnik, hogy nem a Firefoxal van baj, most friss rendszeren is felraktam a legújabb drivert, reseteltem a receviert és a routert, most jó.

(#61093) Csupingo válasza lanszelot (#61091) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszönöm, nagyon kedves vagy. :) A tartalékkal azért még el lettem volna 10 évig. :DDD Ha baj lesz, akkor jelentkezem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61094) milan26 válasza Csupingo (#61093) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem is van 3 terra. Meg ott az ikszhamszter is. :D

(#61095) Csupingo


Csupingo
veterán

Viszont egy olyan gondom lenne, talán csak én vagyok béna, hogy a 73-as változatban nem tudom ide tenni pl. a google translate-et. Az 56-os változatban valahogy betettem a beállításokban a keresőszolgáltatások közé, és akkor megjelent a legördülő címsorban. Ha ezzel próbálkozom az új változat esetén, akkor az csak kiegészítőként telepíti, a listába nem is kerül be és gondolom ezáltal a címsorba se.

A másik hülyeség, amit már többen említettek, de nem tudom, hogy van e már rá megoldás, az a belépéseknél a felhasználónevek listázása.

(#61094) milan26: számítok rátok, srácok. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61096) mpo válasza Csupingo (#61095) üzenetére


mpo
veterán

felhasználónevek listázása
Ráhúzod az egeret és DEL gomb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61097) Csupingo válasza mpo (#61096) üzenetére


Csupingo
veterán

Az rendben, de ha mondjuk naponta belép 5 ember egy levelező progiba, akkor ha jól rémlik, az oldal következő megnyitásakor ott lesz magától lenyilva az 5 felhasználónév.

Mondjuk jobban belegondolva talán még praktikus is, csak most elsőre zavaró.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61098) Rimuru válasza Csupingo (#61095) üzenetére


Rimuru
veterán

Kereso: Add a search engine from the address bar

a belépéseknél a felhasználónevek listázása: 2 dolog van, az egyik a beepitett jelszokezelo a masik a form history (mind a ketto eleg hasonloan mukodik az osszes bongeszoben evek ota)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#61099) Csupingo válasza Rimuru (#61098) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem itt nincs add search engine. Ha meg innen a beállításokból akarom hozzáadni, akkor kiegészítőként telepíti és a listában nem jelenik meg.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61100) Rimuru válasza Csupingo (#61099) üzenetére


Rimuru
veterán

Olyan oldalon van ami tamogatja ezt a formatumot, pl a google translate. :DDD

Amit meg probalhatsz, hogy a keresomezon jobbgomb es ott adod hozza. (igy nem kerul be oda ahova szeretned, de keyword prefixszel tudsz keresni - pl azt adod meg hogy kacsa akkor igy keresel url savban: kacsa keresendo-kulcsszo {enter})

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.