Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) tzsolesz válasza SP4C3 (#55599) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az az. :K

Igen közben rájöttem, hogy nem halászprogram, hanem egy biztonsági progi, de leszedtem, és megjavult. :R

(#55602) SP4C3 válasza Cs1csó (#55600) üzenetére


SP4C3
veterán

Értelmetlen kiegészítő, aminek kell/fontos az már https-en megy (online bankolás, fhéjszbúk -.-), sőt ma már az is, aminek semmi szüksége a titkosításra, pl.: online magazinok....

Ha a szolgáltató elől akarod elrejteni a nettevékenységed (szomorú, hogy el kell), akkor inkább VPN...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55603) Kékes525 válasza Cs1csó (#55600) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha bekapcsolod, akkor olyan oldalak nem fognak menni, amik nem ismeri a https-t. Amúgy egyetértek (#55602) SP4C3-el, ma már nem igazán van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55604) nightzone


nightzone
aktív tag

Tudnátok ajánlani FF59-hez kiegészítőket a következőkre?:
- Ha egy tab-ra húzom az egeret akkor aktívvá válik a tab azonnal klikkelés nélkül
- Youtubra 1klikkes gyors video to mp3(320kbps) konvertálót amit csak lenyomok a toolbar-on és már indul is konvertálás
- Jó reklámblokkolót ami hatékonyan teszi a dolgát

(#55605) Fandango válasza nightzone (#55604) üzenetére


Fandango
veterán

Reklámblokkoló: uBlock Origin vagy Nano Adblocker

(#55606) nightzone válasza Fandango (#55605) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszi. Ezek amúgy mivel emelkednek ki a többi közül?

(#55607) Fandango válasza nightzone (#55606) üzenetére


Fandango
veterán

Minimalis eroforras hasznalat, hatekony szures (alap listakhoz továbbiak adhatok), oldal elem blokkolas. Megfelelo hozza ertessel, igen komolyan bele lehet nyulni, hogy mit, es hogyan blokkoljon.
Van a temanak kulon topikja.

[ Szerkesztve ]

(#55608) nightzone válasza Fandango (#55607) üzenetére


nightzone
aktív tag

Szimpatikus, kösz, megnézem mit tudnak. :R

Közben eszembe jutott még 1-2:
- Olyan kieg van-e ami frissíti az oldalt ha a bal-jobb egeret egymás után gyorsan lenyomom
- Olyan kieg van-e ami újraindítja ff-ot automatikusan ha crash-el
- Toolbar button amivel időben a legelsőnek megnyitott tab-ra tudok ugrani

Tudom sokat kérek, de most váltottam ff28-ről és van mit pótolnom.

(#55609) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,
van olyan sötét téma vagy háttér a Foxihoz ami nem csak a címsort stb. sötétíti hanem a teljes ablaknak is fekete hátteret ad?
Miint Operába, vagy mint a Youtuben a sötét téma.

(#55610) Kékes525 válasza tordaitibi (#55609) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudomásom szerint a legsötétebb téma a Firefoxban levő sötét, de az nem mindent sötétít. Például a beállítások, kiegészítők, hibakeresési információ fehérek maradnak.
Én a Black by MaDonna -át használom, de abban még több fehér van. Például a címsort sem sötétíti el.

Ha viszont YouTube szerű feketét akarsz olyan van: Dark Background and Light Text Ezzel minden lapod fekete alappal fehér betűk lesznek. Hasonlóan mint a YouTube sötét beállításánál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55611) huan válasza huan (#55271) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Van olyan about:config -beállítás, ha bezárunk egy fület, akkor ami minden esetben a tőle balra lévőt teszi aktívvá? Tudom, hogy van erre jó pár kiegészítő, de nem tökéletesek.

(#55612) Syl


Syl
nagyúr

Másnál is ledöglött a kiegészítős oldal?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55613) fecsu válasza Syl (#55612) üzenetére


fecsu
csendes tag

Nálam jó.

(#55614) Vakegérke válasza Syl (#55612) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nincs vele gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55615) Syl


Syl
nagyúr

Most már itt is megy...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55616) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudtok ennek a kiegészítőnek alternatívát?
FaviconizeTab
ikon méretűre tette a tab-okat

(#55617) Hokunda


Hokunda
aktív tag

üdv

Előfordult bárkivel is, hogy ez a "remekmű" egyszerűen nem indult el?

Tegnap semmi gondja nem volt, erre ma egyszerűen nem nyitja meg, a feladatkezelő látja, de minimális memóriafoglalással (~ 10 mega körül), reinstall is megvolt egyszerűen üres marad az asztal, csak a feladatkezelő látja.

(#55618) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Érdekes problémám akadt, a HA-n nem tudok Firefox alól kommunikálni.

Mi lehet a probléma forrása?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55621) SP4C3 válasza Vakegérke (#55618) üzenetére


SP4C3
veterán

Hmmm... Próbáld üríteni a cache-t.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55622) Vakegérke válasza SP4C3 (#55621) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, megpróbáltam. Akkor se megy. Megjegyzendő, korábban nem volt ilyen gondom, ez az első eset, hogy a HA nem szeret.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55623) SP4C3 válasza Vakegérke (#55622) üzenetére


SP4C3
veterán

Az a baj, hogy ötletem sincs merre kellene elindulni, az is lehet, hogy szerveroldali a probléma, az ellen meg nemsokmindent tehetsz. Még esetleg private ablakban, kiegészítők és pluginok nélkül...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55624) Vakegérke válasza SP4C3 (#55623) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, majd próbálkozom. Bár a HA oldalán van egy ilyen sor pirossal: "A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!" Hogy milyen funkció, azt nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55625) SP4C3 válasza Vakegérke (#55624) üzenetére


SP4C3
veterán

A kommenteket nem tudja megjeleníteni, nálam is már csinálta, szerveroldali a probléma.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55626) Vakegérke válasza SP4C3 (#55625) üzenetére


Vakegérke
veterán

A vicc az, hogy a kommenteket látom, csak éppen a saját hirdetésemhez nem tudok hozzászólni. Chrome alatt megy hál' Istennek, de például az IE is béna.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55627) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Meg akartam kérdezni, hogy lehetne a magas CPU használatot csökkenteni, üres Google oldalnál is 25%, de most láttam, hogy van "Javasolt teljesítménybeállítások használata". Bekapcsolva már egészen jónak tűnik. Azért van még valami, amin érdemes változtatni? Már azt hittem i5-s procit kell venni. Ilyen a gép, SSD-vel, másik kettő külső vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#55628) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Már egy ideje van egy kis gondom a betűk szerkezetével PH-n belül. RIOS topicba mondta lezso hogy itt érdeklődjek mert úgy emlékszik hogy már másnak is volt ilyen gondja itt. Teljesen random módon jön elő, nagyon ritkán, de azért mégis zavaró. Nem emlékeztek véletlenül hogy mi okozhatja ezt?

iPhone 13 Pro Max

(#55629) Kékes525 válasza jozsi252 (#55628) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld meg a hardveres gyorsítás kikapcsolását. Valószínűleg másutt is megvan a problémád, de a ph-t többet látogatod. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55630) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Tegnap előtt kezdődött, hogy a Startlapon nincsen ott Gmail, Citromail...stb bejelentkező kis fül. [kép]
Az uBlock Origin van reklámszűrőnek, de eddig sosem volt ilyen bajom vele és nem állítgattam el semmit sem benne. Ha kikapcsolom akkor minden ott van ahogy kell. [kép]
Tudtok segíteni, hogy mit állítsak be? Vagy mi állítódott el?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#55631) Matthewus válasza Jenne (#55630) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem állítódott el semmi, a hufilterben valamelyik szűrő a hibás, már jeleztem a lista fejlesztőjének.

(#55632) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Innen szeretnék letölteni zenéket, de sajnos a jelenlegi Mozilla verzió nem támogatja ezt a bővítményt... Valaki esetleg tudna segíteni? A válaszokat előre is köszönöm!

(#55633) EmptyParadox válasza Venyera7 (#55632) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én szimplán rá tudok jobb klikkelni a lejátszó csíkra, és Save audio as menüponttal le tudom tölteni bármelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#55634) Kékes525 válasza Venyera7 (#55632) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint (#55633) Ozrych magyarul: jobb egérgomb, hang mentése más néven.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55635) Venyera7 válasza EmptyParadox (#55633) üzenetére


Venyera7
senior tag

Basszus, de gyökér vagyok... :R :W

(#55636) Jenne válasza Matthewus (#55631) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R

Közben próbálkoztam azzal, hogy eltávolítom az uBlock-ot meg visszateszem, de semmi változás. Akkor az a hiba okozza amit írtál.
Érdekes, hogy Chrome alatt meg tökéletesen működik.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#55637) Kékes525 válasza Jenne (#55636) üzenetére


Kékes525
félisten

"Érdekes, hogy Chrome alatt meg tökéletesen működik."

Lehet, hogy ott nincs bekapcsolva a hu filter és/vagy nem frissült.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55638) nightzone


nightzone
aktív tag

Üdv! Ezt mi okozhatja?:

Ok-éztam, most linket nem tudok beilleszteni ph-ra (ublock kikapcsolva az oldalon, ff59). Ha a link beillesztésre kattintok feldobja az ablakot és engedi is bemásolni az ablakba, de ha a végén az ok-éra kattintok nem illeszti be a linket.

(#55639) Rimuru válasza nightzone (#55638) üzenetére


Rimuru
veterán

Ne pipald be az OK-ot. :D

Azzal tiltod le hogy behozza ezt a parbeszedablakot (azert kedezi meg mert ha valami weboldal direktbe spamelne ilyen felugrokkal akkor azt ki tudd loni hogy ne idesegitsen)

Vigyázat, csalok!

(#55640) nightzone válasza Rimuru (#55639) üzenetére


nightzone
aktív tag

Nem pipáltam be(szerencsére) tehát feldobja az ablakot, de ha bemásolom a linket az ablakba majd a jobb alsó sarokban OK-t nyomok nem illeszti be a linket a hozzászólásba. Ez a gondom.

(#55641) Matthewus válasza nightzone (#55640) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg Firefox csökkentett módban (nyomd a Shiftet miközben indítod).

(#55642) nightzone válasza Matthewus (#55641) üzenetére


nightzone
aktív tag

Friss ff telepítés, megnézem majd úgy is ahogy írod köszi, de lehet vmi kiegészítő okozza.

(#55643) Matthewus válasza nightzone (#55642) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezért jó a csökkentett mód, mert az letiltja a kiegészítőket is.

(#55644) nightzone válasza Matthewus (#55643) üzenetére


nightzone
aktív tag

Csökkentettben müködik. Ki lehet vhogy listázni hogy időrendben mely kiegeket telepítettem?

(#55645) nightzone


nightzone
aktív tag

Még egy hibát találtam. A Google kereső főoldalán nem lehet bal egérrel kijelölni a javaslatokat ha írok és feldobja azokat. Talán ősszefügg a kettő.

(#55646) DS39


DS39
nagyúr

hogyan lehet egy oldalhoz elmenteni a bejelentkezési adatokat akkor, ha ezt a böngésző nem ajánlja fel?
A mentett bejelentkezések listához csak importálni lehet másik böngészőből. (de másik böngészőben sem lehet menteni, nyilván le van tiltva ez az oldalon, de szeretném megkerülni)
Kézzel hozzá lehet adni a mentett bejelentkezések listához?

(#55647) Syl válasza DS39 (#55646) üzenetére


Syl
nagyúr

Régi böngészőhöz én a Saved Password Editort használtam. Sajnos az újhoz semmi olyan kiegészítő nincs, amivel a jelszavakat lehetne babrálni. Legalábbis én nem tudok róla.
Félmegoldás, hogy régi (ESR) böngészőt portable módban használsz (vagy Waterfox-ot), szerkeszted a szükséges jelszavakat, sync, majd vissza az új böngészőbe, sync és oda átkerülnek.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55648) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Szeretnék ESR-re váltani 59.0.2-ről. Megtehetem gond nélkül, vagy el fog szállni? Profiladatok kompatibilisek? (Portable verziót használok)

Nemrég frissítettem 56-ról, de nem szeretem. Nem tetszik a kinézet, nem tetszik a kezdőlap, nem tudom használni a régi kiegészítőket, számomra nem alternatíva az "új" FF, semmi pozitívumot nem hordoz számomra... Pár oldalon fellépő érdekesség/bug miatt frissítettem, de ugyanúgy megmaradtak azok is. :(

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#55649) Apaxp válasza DS39 (#55646) üzenetére


Apaxp
senior tag

Gépre telepíted a keepass 2-t.
Firefox addon pedig a keefox és innentől független a firefoxtól a jelszavak tárolása.
Ha a firefox újratelepítése szükséges, akkor is az addon telepítés után megvannak a jelszavak.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#55650) SP4C3 válasza SenorGrande (#55648) üzenetére


SP4C3
veterán

Visszafelé nemigen kompatibilis. ;]

Semmi pozitívumot? 10000x gyorsabban talpraáll és ugyanennyivel gyorsabban betölti a weboldalakat...

Meg még amit nem értek, néhány ember túlzásba esik kiegészítő téren... Nálam 1 kiegészítő állandóan aktív, meg egy van, amit kikapcsoltam, mert félévente egyszer kell, arra az időre bekapcsolom és ismét kikapcsolom ha már nincs rá szükség....

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.