Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

A böngésző bal alsó sarkában megjelenő "információs sávot" nem lehet valahogy eltüntetni?
Erre gondolok:

(#55252) csako válasza Steelmanus (#55251) üzenetére


csako
veterán

Így

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55253) Fandango válasza Steelmanus (#55251) üzenetére


Fandango
veterán

Pedig szerintem az hasznos dolog, mert így tudod a linket ellenőrizni kattintás nélkül, hogy hova mutat.

(#55254) Steelmanus válasza csako (#55252) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, en meg az 56.0.2-t hasznalok, es az alatt nem jo amit linkeltel de elkezdtem keresgelni ez talaltam egy masik linket, ami mar jo lett.
How can I hide "Read/Waiting/Transferring data..." status?
Joparszor mar neki futottam a legfrissebb bongeszonek de egyszeruen utalom a kinezetet, es annyival nem gyorsabb az 56.0.2-nel hogy lecsereljem.

(#55253) Fandango

Igazad van, csak eddig a Status-4-Evar-t hasznaltam, ahol ki-be lehetett kapcsol a statusbart de most mar meg kellett valnom tole.

[ Szerkesztve ]

(#55255) ngabor94


ngabor94
tag

Hali, olyan problémám van hogy google képkeresésnél ha rákattintok a talált képre akkor nem hozza be a nagyobb megjelenítést ahol kihozza a kapcsolódó képeket meg a felkeresés és megosztás gombokat. Se új verzióval, se explorerben, chromeban nem működik. Múltkor mozilla újratelepítésével megoldódott egy időre, meg most is java frissítésével, de újraindítás után megint semmi. Külföldin olvastam hogy ez a google egy bugja, de megoldást ott se találtam.

(#55256) Matthewus válasza ngabor94 (#55255) üzenetére


Matthewus
őstag

(#55257) ngabor94 válasza Matthewus (#55256) üzenetére


ngabor94
tag

Gondoltam hogy ezt talán oda kellett volna írnom hogy, nem a kép megtekintése gombra gondoltam, arról tudom hogy megszüntették. Én arra gondolok amikor kattintasz a képre, az legördül, és látod a fekete háttéren amit kiválasztottál, a hozzá kapcsolódó képeket, a felkeresés és megosztás gombokat, és feketén kívül a többi találat is ott van még. Nekem a fekete hátteres nem jön be. Középső gombbal beugrik másik lapon, de sima bal kattintással nem, többit előző hszben leírtam.

(#55258) DS39 válasza Matthewus (#55256) üzenetére


DS39
nagyúr

tök jó hogy van már ilyen kiegészítő. :)

amúgy értelemszerűen engedélyt kért telepítéskor a google.* oldalak eléréséhez, de vajon mennyire lehet ezzel visszaélni? úgy értem, hogy a kiegészítő készítője láthatja vagy log-olhatja magának a kiegészítőt használó felhasználók google kereséseit?

(#55259) Matthewus válasza DS39 (#55258) üzenetére


Matthewus
őstag

Erre jók a jogosultságok, plusz meg lehet nézni a forráskódot is.

(#55260) tpeter77 válasza Kékes525 (#55218) üzenetére


tpeter77
addikt

Ó bocsi, rossz topikba írtam.

[ Szerkesztve ]

(#55261) Matthewus válasza tpeter77 (#55260) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] Add to Adblock Plus linkre kell kattintani.

(#55262) Kékes525 válasza tpeter77 (#55260) üzenetére


Kékes525
félisten

Vezérlőpult ==> külső szűrők és bemásolod alul a szövegdobozba az URL-t.

Vagy az addonját telepíted: I don't care about cookies

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55264) Kékes525 válasza #05304832 (#55263) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak pár válasszal feljebb Matthewus válaszolt erre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55266) Kékes525 válasza #05304832 (#55265) üzenetére


Kékes525
félisten

Matthewusnak köszönd! Az érdem az övé. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55268) Liner válasza Kékes525 (#55214) üzenetére


Liner
aktív tag

Szóval bocsánatr csak annyit nem értek, hogyan teszem bele... :R

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#55269) Liner válasza Kékes525 (#55214) üzenetére


Liner
aktív tag

Szóval látom ezt a megdöbbentően sok címet, de nem tudom, hogy adjam az adblockerhez.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#55270) Kékes525 válasza Liner (#55269) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól látom, végül sikerült.

Más

Másnál is jelentkezik az a Tampermonkey hiba, hogy ha az eszköztári ikonra klikkelek, akkor a legördülő menüje egyre csak növekszik?

Intruder2k5

A PROHARDVER! link redirecter scripted nem működik. A címsorban ugyanúgy azt a címet (pl. mobilarena.hu látom, mint kikapcsolva).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55271) huan válasza csako (#55112) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Van olyan about:config -beállítás, ha bezárunk egy fület, akkor ami minden esetben a tőle balra lévőt teszi aktívvá? Tudom, hogy van erre jó pár kiegészítő, de nem tökéletesek.

(#55272) Kékes525 válasza huan (#55271) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy lehetne beállítani a YouTube-ot, hogy gyorsan megtaláljam a már elkezdett, félbehagyott videót, videókat? Jó lenne, ha a lap tetejére tenné.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55274) Kékes525 válasza #05304832 (#55273) üzenetére


Kékes525
félisten

Kipróbáltam, nálam működik. Ott az új gomb és megnyomva új lapon nyílik ki a kép.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55275) Vakegérke válasza Kékes525 (#55274) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megerősítem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55276) Grg válasza ngabor94 (#55257) üzenetére


Grg
tag

Ez most nálam is előjött, de csak FF alatt. Chroem, IE alatt megy rendesen....:(

(#55277) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Találtam egy nagyon jó letöltéskezelőt FF 58.0.2 alá. Nagyon szépen lehet konfigurálni annál is inkább mert a felülete magyar nyelvű.
Letöltés Menedzser (S3)

(#55278) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok!
Elkövettem azt a hibát hogy újraraktam a rendszert.
Az újratelepített Firefox-ba a könyvjelzők importálása nem volt nehéz. Viszont a jelszavakat sehogy nem tudom visszaállítani. Van róla két mentésem is password-export.XML és password-export.csv néven és formátumban.
Tudtok tippet adni arra vonatkozóan hogy tudom bármelyiket is helyreállítani?
Firefox Quantum 58.0.2-őt használok.

(#55279) huan válasza Steelmanus (#55277) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Ezt az ablakot ki lehet valahogy kapcsolni?

(#55280) Kékes525 válasza kukinyo (#55278) üzenetére


Kékes525
félisten

Sok lehetőség van, de ahogy látom a legegyszerűbb a Firefox to KeePass Password Importer Az megeszi a Password Explorer mentéseit. Lehet, hogy magát az egész KeePassot fel kell tenned hozzá.

A másik lehetőség, hogy elölről kezdesz mindent, visszateszed az 56-ost, visszaállítod a jelszavakat, Firefox syncel mentesz és így mehet a szűz 57-es telepítés, újra sync hogy áttegye a jelszavakat és utána az 58-as. De mindenekelőtt teljes körű (profájl mentés), hogy visszatérhess, ha bármit elrontottál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55281) kukinyo válasza Kékes525 (#55280) üzenetére


kukinyo
addikt

Nekem ez egy kicsit bonyolult. :W
Állandóan mesterjelszót kér, amit soha nem használtam. :F

(#55282) Kékes525 válasza kukinyo (#55281) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi kér mesterjelszó? A Firefox Sync? Hozz létre egy másik fiókot. Egy másik jelszóval és e-mail címmel. Vagy a KeePass?

A KeePassnal a kezdeteknél meg kell adni egy mesterjelszót, mert a lényege az, hogy csak azt az egyet kell ismerned, a többit a program kezeli. A mesterjelszó bármi lehet, azt te adod meg, de azt ismerned kell, mert anélkül nem tudod használni.

Ha nem megy a KeePass, akkor csináld a második megoldást. Azt kombinálhatod a MozBackuppal is, de ez ízlés kérdése. Lehet, hogy ez hosszabb, de ha nagyon fontosak a jelszók, akkor ez megéri.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55283) kukinyo válasza Kékes525 (#55282) üzenetére


kukinyo
addikt

A KeePass kéri a mesterjelszót, miután kiválasztottam az importálni kívánt mentés fájlt.
Az 56-ost pedig nem tudom visszatenni mert hiába töltöttem le, telepítésnél azonnal frissül a legújabbra.
Ezt ki tudom valahogy kerülni?

[ Szerkesztve ]

(#55284) Syl válasza kukinyo (#55283) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem akarsz FF-et frissíteni, használd a Waterfoxot. Azért is jobb, mint a Firefox ESR, mert ennek különálló user mappája van - nem közösködik a FF-szal.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55285) bango


bango
tag

Frissítést követően eltűnt az összes előzményem. Ez a places.sqlite ban tárolódik? Nincs erről biztonsági másolat?

(#55286) Kékes525 válasza kukinyo (#55283) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az 56-ost pedig nem tudom visszatenni mert hiába töltöttem le, telepítésnél azonnal frissül a legújabbra." :N

1. Letöltöd az offline 56-os telepítőt.

2. Lekapcsolod az internetet. (tűzfalnál vagy kihúzod a csatlakozót).

3. Telepíted az 56-os.

4. Elindítod az 56-ost és belépsz a beállításokba és a Firefox frissítésénél a "Ne legyen frissítve" opciót választod.

5. Visszakapcsolod az internetet.

Ezután már csak manuálisan tudod frissíteni. Szerintem az internet kikapcsolása nélkül is lehet telepíteni, ha utána azonnal lekapcsolod a frissítést, de így biztosabb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55287) Steelmanus válasza huan (#55279) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt az ablakot mikor kapod, benne a utorrent ikonnal? Nálam ilyen nincs, de nem is lehet hiszen a Mozilla szerveren nincs helye a torrentnek.

(#55288) huan válasza Steelmanus (#55287) üzenetére


huan
őstag

Az általad ajánlott kiegészítővel jött, ha duplán kattintok a letöltött fájlra.

(#55289) Steelmanus válasza huan (#55288) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt nem értem. Én nem töltök le semmilyen fajlt, hanem szabályosan telepítem a böngészőből és nem kell kell kettőt kattintani semmilyen fajlon. Elindítottam egy telepítést a kép kedvéért.

(#55290) huan válasza Steelmanus (#55289) üzenetére


huan
őstag

Nem a kiegészítő telepítésénél van bajom, hanem más oldalon a használatakor.
Ne kiegészítőt tölts le, telepíts, ahogy a képen mutatod, hanem töltsd le pl ezt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#55291) kukinyo válasza Kékes525 (#55286) üzenetére


kukinyo
addikt

"2. Lekapcsolod az internetet. (tűzfalnál vagy kihúzod a csatlakozót)."
Szégyellem magam. ;)
A legegyszerűbb dolog nem jutott eszembe.
Köszönöm szépen a segítséget, így már megoldom. :R

(#55292) Syl


Syl
nagyúr

Huh, gyerekek! Böngészőt nem frissíteni? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55293) csako válasza Syl (#55292) üzenetére


csako
veterán

Nem halálos ítélet :D példa: apám gépén windows xp van, chrome arra kiadott utolsó verziójával böngészik már hosszú ideje és minden rendben... (nem akar "új" számítógépet, én meg nem erőltetem, mert nem csinál semmi problémásat a masinán)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55294) Steelmanus válasza huan (#55290) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elnézést hogy félreértettelek, megtettem amit kértél és én is letöltöttem a fájlokat, de olyan képet nem sikerült kapnom mit amit mutattál. A képek:

Az nem lehet hogy elállítottál valamit a letöltőben, javaslom állítsd alapra.

[ Szerkesztve ]

(#55295) huan válasza Steelmanus (#55294) üzenetére


huan
őstag

Nem állítottam semmit :)
A letöltött kék-csíkra kattints 2x, azaz indítsd el a letöltött file-t.

(#55296) Steelmanus válasza huan (#55295) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erre gondolsz? Nálam jól néz ki.

(#55297) csako válasza huan (#55279) üzenetére


csako
veterán

Megnéztem az addont, nem lehet kikapcsolni, valószínűleg valamiféle webextension limitáció miatt kényszerűségből kell ez a kis ablak.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55298) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Mit csináltam rosszul, vagy hogyan kéne helyesen csinálni?
Adva van két gép A és B.
Az A-t használom állandóan, bekapcsolt szinkronizálással.
Most A kikapcsol, B bekapcsol, belépve a szinkron oldalra, szépen áthozta a könyvjelzőket, de összekúszálva. .
Egyik itt, másik ott.
Ezután B kikapcsol, A visszakapcsol. és legnagyobb megdöbbenésemre, itt is összekúszálta a könyvjelzőimet.

Mit csináltam rosszul? Hogyan kéne, hogy ne legyen káosz?
Az A gépen win 7 a B gépen win 10 van.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

(#55299) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Szeretnék áttérni a jelenlegi 56.02-esről a legfrisebb változatra, mert tetszik a gyorsasága, de 1-2 dologból nem szeretnék engedni, ezekben kérném a segítségeteket!

Évek óta ezt a témát használom, mert a kedvencek oldalsáv is fekete, tudnátok valami módszert, hogy kompatibilis legyen, vagy helyette valamilyen új téma?

FT DeepDark

Classic Theme Restorer ha jól tudom nem működik, igazából jó lenne valahogy a címsort a megnyitott lapok felett látni.

Downloads Window

Ezt lehet helyettesíteni valamivel?

Pocket

Ezt meg régóta használom, szeretném megtartani.

Köszönöm a segítségeket!

(#55300) Kékes525 válasza Bodor (#55299) üzenetére


Kékes525
félisten

A theme-re nem tudok javaslatot, de eltudom képzelni, hogy már az 59-esre tud a fejlesztő fejleszteni, mert jelentősebb API bővítés lesz a Firefox kinézetének módosításához.

Csak a sajátomat felejtettem el. :D Black by MaDonna Szerintem ez jobb, mint a Firefoxé, legalábbis nekem.

A Downloads Window-hoz: WX Download Status Bar

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.