Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#55551) csako válasza Matthewus (#55550) üzenetére

csako
(addikt)

WebExtension óta ugyan könnyebb lehet erre válaszolni, de: mire nincs addon? :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55552) wwhy válasza Matthewus (#55550) üzenetére

wwhy
(veterán)

És mukodik :))

Köszönöm a javaslatokat mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

ÚJ cuccok eladók>> Canon G9X II >> Panasonic LX15 >> Microsoft Sculpt Touch Mouse, bluetooth >> Világítós Dell 7480 magyar billentyűzet >>

(#55553) Fagyi

Fagyi
(aktív tag)

Sziasztok!

Feltelepítettem egy 64bit-es 52 ESR-t. Szükségem lenne a vlc web plugin-re honnan tudom beszerezni.
Másik gépen van 32 bit-es 52 ESR. Onne ki lehet bányászni?
Esetleg megoldható böngészőből az mkv, avi lejátszása (NAS-ról)?

Üdv

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#55554) Matthewus válasza Fagyi (#55553) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

A 64 bites ESR-rel nem fog menni a VLC web plugin.

(#55555) huan

huan
(senior tag)

Sziasztok!
Script írásban jártasoktól kérdezném.
Az 59-es Firefoxxal és Greasemonkey-val működik az ncore-színezés, a népesebb letöltéseknél.

Át tudná javítani valaki hozzáértő a régit úgy, hogy működjön az újjal?

Új (színezi a népes letöltéseket)
// ==UserScript==
// @name ncore szinezo
// @namespace akarmi
// @description kiemeli a nepszeru torrenteket
// @include http://ncore.cc/torrents.php*
// @include https://ncore.cc/torrents.php*
// @exclude http://ncore.cc/torrents.php?action*
// @exclude https://ncore.cc/torrents.php?action*
// @grant none
// ==/UserScript==

for (i=0;
i<document.getElementsByClassName("box_torrent").length;
i++)
parseInt(document.getElementsByClassName("torrent")[i*2].innerHTML) + parseInt(document.getElementsByClassName("torrent")[i*2+1].innerHTML) > 300? document.getElementsByClassName("box_nagy" + (i%2?"":"2"))[parseInt(i/2)].style.backgroundColor = "#A31E39":"";

A régi (színezi a kulcsszavakat tartalmazókat, de formailag régi típusú, nem működik)
// ==UserScript==
// @name nCore Színező
// @include http://ncore.cc/torrents.php*
// @include http://ncore.nu/torrents.php*
// @include https://ncore.cc/torrents.php*
// @include https://ncore.nu/torrents.php*
// @exclude http://ncore.cc/torrents.php?action*
// @exclude http://ncore.nu/torrents.php?action*
// @exclude https://ncore.cc/torrents.php?action*
// @exclude https://ncore.nu/torrents.php?action*
// ==/UserScript==

for (
i=0 ;
i < document.getElementsByClassName("box_torrent").length ;
i++
)

//Egyéb Torrentek - Kék színű
document.getElementsByClassName("box_torrent")[i].getElementsByTagName("a")[1].title.match
(/windows.7|windows.8|windows.xp/i)
?
document.getElementsByClassName("box_nagy" + (i%2?"":"2"))[parseInt(i/2)].style.backgroundColor = (i%2?"#3b6f70":"#3a8081"):

(#55556) Kékes525 válasza csako (#55543) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Abszolút értelemben igazad van. Meddig várjak? Nincs garancia az árrendeződésre, csak remény. Tavaly 2019-re mondták a rendeződést, de hát ki tudja? Már régi a rendszerem, lassan 10 éves, bármikor bekrepálhat. Még jó, lekopogom. :W :D

(#55546) csicso82

"csak a memóriát gyártó üzemről hallottam" :K

A videokártyák elsősorban a memóriaárak miatt drágák. Jövőre indulnak talán, de mire lemegy az ár...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#55557) csicso82 válasza Kékes525 (#55556) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Ha "venni kell" akkor venni kell ez nem kérdés de csak úgy mert épp nem ULTRÁN 200FPS-el megy a játék ami tegnap jelent meg még nem kell rohanni.

(#55558) csako válasza Kékes525 (#55556) üzenetére

csako
(addikt)

Nézd, az én konfigom alapja pont 1 generációval idősebb a tiednél és nem aggódom különösebben. (jó mondjuk szerencsémre lehetett beletenni olcsóért egy 6 magos Xeont) :) Ha nem kell a plusz teljesítmény semmi olyanra, akkor inkább azt mondom maradjon, amíg megy, illetve amíg be nem következik az árrendeződés. Ettől már csak jobb lehet, gondolom én... De végül is te tudod mit szeretnél.
A videokártyák ára azért magas, mert a bányászok megveszik az összeset... én tavaly még mondhatni jól jártam, 48k-ért vettem azt, ami most 70k vagy fölötte...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55559) Syl válasza csako (#55558) üzenetére

Syl
(nagyúr)
LOGOUT blog

>A videokártyák ára azért magas, mert a bányászok megveszik az összeset...

[link] :B

Words cannot express how much i don't care

(#55560) albiosz válasza Syl (#55520) üzenetére

albiosz
(senior tag)

Feltűnt. :D

Hogy tudok mindent elmenteni? Könyvjelzők, jelszavak, előzmények, új lap nyitásnál a népszerű oldalak lennének lényegesek. Szinkronizálást találok csak, de én más készüléken nem használok ff-ot.

(#55561) Fagyi válasza Matthewus (#55554) üzenetére

Fagyi
(aktív tag)

32 -esre felmegy? Ha igen ,hogy?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#55562) fokukac

fokukac
(veterán)

Nagyon jól sikerült az új firefox update. :) (59.0.1)
Most jöttem haza, most frissült, egyből belefagyott, kiírta, hogy helyreállítom-e a munkamenetet, klikkeltem, hogy igen, és azóta ilyen.
Minden második weboldalt így jelenít meg. Ha elsőre jó, akkor azután lesz ilyen, ha lejjebb görgetek. Ha fölé viszem az egeret, akkor néha megjelenít dolgokat.
Egyszerűen imádom. Mit is mondtam arról, hogy visszafele fejlődik a számítástechnika?
Lehet, hogy resetelem ezt a csodát, hátha úgy jobb lesz...

Ui. ja, és el akartam küldeni nekik a screenshot-ot, de leiratkoztak a fészbúkról a hülyék.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55563) Matthewus válasza fokukac (#55562) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Ismert hiba, hardveres gyorsítást kapcsold ki, vagy kapcsold be Windowsban a ClearType-ot.

(#55564) csako válasza fokukac (#55562) üzenetére

csako
(addikt)

Ez már másnak is előfordult a topikban, hardveres gyorsítás kikapcsolása vagy a folyamatok számának 1-re csökkentése oldotta meg.

(#55565) fokukac válasza Matthewus (#55563) üzenetére

fokukac
(veterán)

Évek óta ugyanolyan beállításokkal használom...

Közben arra jöttem rá, hogy a PH! esetén a 130%-os nagyításnál csinálta ezt, de más oldalaknál (pl. fészbúk) bármilyen nagyításnál.
Most kétszer újraindítottam a windows-t, plusz nyolcszor a firefoxot, a végén már minden fület bezártam, most úgy tűnik jó. Nem értem, miért csinálta, nem állítottam át semmit...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55566) Matthewus válasza fokukac (#55565) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Írtam, hogy ismert hiba, majd javítják. Ha megint előjönne, próbáld meg azt, amit írtunk.

(#55567) albiosz válasza albiosz (#55560) üzenetére

albiosz
(senior tag)

Erre senki? Törölném a FF-ot, majd újratelepíteném, hogy lehet az adataimat (könyvjelzők, jelszavak, előzmények, új lap nyitásnál a népszerű oldalak) elmenteni, hogy újratelepítés után ezek mind meglegyenek? Sync esetén mindig új eszközt akar tőlem, de én más eszközön nem használok FF-ot...

(#55568) Matthewus válasza albiosz (#55567) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Mennie kell a Sync-nek. Mutass egy képet, hogy hol akadtál el.

(#55569) Matthewus

Matthewus
(Topikgazda)

59.0.2 Release Notes - javították az oldalmegjelenítési hibát, amit egyeseknél előjött.

(#55570) albiosz válasza Matthewus (#55568) üzenetére

albiosz
(senior tag)

[kép]

Vagy ennyi?

(#55571) colomb2 válasza albiosz (#55570) üzenetére

colomb2
(addikt)

Ennyi, a tobbi az csak marketing.

Vigyázat, csalok!

(#55572) csicso82 válasza albiosz (#55570) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Igen de utána érdemes lenne - ami biztos biztos alapon - a böngésző jobb felső sarkában ahol a beállítások vannak azt lenyitod és a legfelső sorban a felhasználóneved mellett van egy RECYCLING jel arra kattints egyet és ha elkezd pörögni akkor tuti leszinkronizálta a cuccot a felhőben. Ezután ha bárhol bejelentkezel akkor szinkronizálja majd mindent - lehet egy két dolog nem lesz tökéletes pl. a kiegészítők de a nagyjával nem szokott gond lenni.

(#55573) Matthewus válasza albiosz (#55570) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Profilmappádról csinálj egy mentést a biztonság kedvéért.

(#55574) albiosz válasza colomb2 (#55571) üzenetére

albiosz
(senior tag)

és csicso82 Köszi! Leszinkronizáltam.

Matthewus: profilmappa? Bocsánat, nem mélyvízben úszom, ha IT-ról van szó. :D Bár ez már gondolom kiderült.

(#55575) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Az mitől lehet, hogy ha egy lapot újrahívok, akkor nem oda áll vissza, ahol volt. Mostanában csinálja csak ezt (Firefox 59.0.2 (64 bites)).

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#55576) andreas49 válasza Matthewus (#55569) üzenetére

andreas49
(aktív tag)

Hali,
Felraktam ezt (59.0.2) és azóta eltünt a magyar menűrendszer, hiába állítottam át a nyelvet magyarra.

HUAWEI Mate 10 Pro

(#55577) Matthewus válasza andreas49 (#55576) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Magyar telepítőt használtál?

(#55578) andreas49 válasza Matthewus (#55577) üzenetére

andreas49
(aktív tag)

Erről az oldalról ([link]) egy installer file-t töltött le és azzal frissitette az 59.0.1 verziót.
Közben látom, hogy más nyelvre is lehet letölteni link is van

[ Szerkesztve ]

HUAWEI Mate 10 Pro

(#55579) Matthewus válasza andreas49 (#55578) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Töltsd le innen a magyar telepítőt.

(#55580) andreas49 válasza Matthewus (#55579) üzenetére

andreas49
(aktív tag)

Megelőztél írásom közben, köszi

HUAWEI Mate 10 Pro

(#55581) movax

movax
(senior tag)

Bizonyos oldalakkal lefagy a FF (legújabb 64 bites, de a pár korábbi verzió is). Megjelenik a sárga csík felül, hogy Valami lassítja a böngészőt, várok vagy leállítom? Ezek után bármit csinálok, proci elkezd dolgozni, a FF meg elkezdi felzabálni a memóriát és 9 GB körül összeomlik (12 GB van a gépben). Ha ezt nem várom meg, csak lezárással és újraindítással tudom ismét használni a böngészőt. Addonoktól függetlenül, tiszta állapotban indítva is csinálja.

Az a fura, hogy Edge és IExplorer alatt is befosik, például ezen az oldalon (MIUI-fórum, nem kell megijedni)

[ Szerkesztve ]

(#55582) #41473792

(törölt tag)

Idézet egy fórum hozzászólásból:
Kicsit elvetette a sulykot a Mozzilla szerintem, akinek gyengébb gépe van(mint nekem Q8400, HD7770) az fejetse el főleg Youtubra, iszonyatosan beterheli a GPU Dekódolást, egy 1080p 60 fps videó közel sem folyékonyan megy, egy Chrome alapú böngészőben rezzenéstelenül tükör simán folyik a videó....igaz nagyobb CPU processzor terheléssel, és GPU Decode-ot nem használ csak a GPU 3D-t, Az a helyzet hogy szarik az adott configra a motor, a csúcsgépekre van ez már.
Sajnos nagy igazság!!!

(#55583) csako válasza movax (#55581) üzenetére

csako
(addikt)

Nekem szintén kiírta az oldalon, hogy lassít, leállítottam és betöltötte a többi részt is, a memória használat nem ugrott meg (60.0b6 dev).
Az egyik javascript el van rontva az oldalon.

(#55584) SP4C3 válasza #41473792 (#55582) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Akkor valami nálad nem kerek, később megnézem énis, van elfekvőben egy 7770-em, alávágok egy régi penyát, mennie kell 1080p@60fps-nek. VP9-es codec-et felejtsétek már el, cpu-val dekódolni igazi energiapazarlás...

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#55585) Matthewus válasza SP4C3 (#55584) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Könnyű mondani, hogy felejtse el a VP9-es kódolású videókat, amikor a YouTube mostanában azokat tölti be alapértelmezettként, 4k videók csak ilyen kódolással vannak, mikor hardver pedig elég kevés van, ami tudja a VP9 hardveres dekódolást.

(#55586) Kékes525 válasza csako (#55583) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Így van, ha a scripteket letiltom, akkor csont nélkül bejön az oldal. Nincs processzor terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#55587) SP4C3 válasza Matthewus (#55585) üzenetére

SP4C3
(addikt)

about:config

Megszabadultál az alig "támogatott" retkes VP9-től.

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#55588) Matthewus válasza SP4C3 (#55587) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Tudom, hogy le lehet tiltani, de ilyenkor nem elérhető pl a 4k és egyes videóknál olyan is volt, hogy csak a 480p jött be ezzel a beállítással.

(#55589) movax válasza Kékes525 (#55586) üzenetére

movax
(senior tag)

Oké, csak mielőtt eljutnék a scriptek letiltásához, meghal az oldal. :) Ha meg általánosan letiltom a scripteket, akkor nem megy a Faszbúk és egy csomó egyéb dolgom, amihez szükséges.

(#55590) SP4C3 válasza Matthewus (#55588) üzenetére

SP4C3
(addikt)

4k? Aki 4k felbontásban akar YT videókat nézni, az nyugodtan vegyen új gépet, új grafikussal. :U

(#55591) Matthewus válasza SP4C3 (#55590) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nekem nem hiányzik, de vannak "mellékhatásai" a VP9 letiltásának, sajnos.

(#55592) SP4C3 válasza Matthewus (#55591) üzenetére

SP4C3
(addikt)

YouTube-nak kellene orvosolni, nehéz nekik hozzáadni egy menüt, ahol tudnának az emberek választani, hogy vp9 vagy h264... Nekik ez azért jó, mert így kevesebb sávszélt/adatforgalmat zabál a YT videózás, amit nem így kellene orvosolni, hogy új codec (nemsokára vp9 helyére jön az AV1), hanem jobb internethozzáférés, de az meg az ISP-knek nem pálya, mert borul az oligopólium, meg akkor már pénzt kell fektetni a fejlesztésbe, azt meg nem lehet, az a profit kárára megy...

(#55593) albiosz válasza albiosz (#55570) üzenetére

albiosz
(senior tag)

Jelszavakat egyébként menti a sync? Vagy a bejelentkezések mire utal?[link]

(#55594) colomb2 válasza albiosz (#55593) üzenetére

colomb2
(addikt)

Igen az a jelszavakat is tartalmazza, ha fole viszed az egeret akkor kiirja. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#55595) albiosz válasza colomb2 (#55594) üzenetére

albiosz
(senior tag)

Köszi, mindig tanul az ember. :)

Jelentem töröltem és újratelepítettem, kellett még utána neki egy felfrissítés, de most múkodik az aliexpress és a brendon webáruház is. Pár katt után ugyanúgy is néz ki, mint eddig. Köszi mindenkinek a segítséget!

(#55596) Apaxp

Apaxp
(aktív tag)

Kis ujdonság.

konténerben a facebook

Huawei P Smart 2019 dual sim, Acer E5-573G-330E

(#55597) tzsolesz

tzsolesz
(nagyúr)

Sziasztok. Frissen telepített win10 64 bit-en a firefox megőrült. Nem tölt be semmit.
Ezt csinálja.
Megoldás létezik már rá? Vagy töröljem le végleg. Fél napja ezzel szívok. Az interneten nincs rá megoldás. Hátha van itt egy zseni, aki megoldja. :R

(#55598) tzsolesz válasza tzsolesz (#55597) üzenetére

tzsolesz
(nagyúr)

Tárgytalan. Egy másik program telepítésénél, véletlenül feltelepült egy halászprogram (áll tűzfal, vagy mi a franc) A betűvel kezdődik, és zöld pajzs a jele...... Ez blokkolta a tanúsítványokat a Mozilla előtt......

[ Szerkesztve ]

(#55599) SP4C3 válasza tzsolesz (#55598) üzenetére

SP4C3
(addikt)

ilyesmi icon-ja volt? :B

Adguard?

(#55600) csicso82

csicso82
(nagyúr)

A HTTPS Everywhere mennyire fontos kiegészítő? Van egy olyan opció hogy MINDEN TITKOSÍTATLAN KÉRÉS TILTÁSA opció ezt érdemes bekapcsolni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.