Hirdetés

2020. január 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#55651) DS39 válasza Syl (#55647) üzenetére

DS39
(veterán)

köszi, ennyire nem akarom bonyolítani, reméltem, hogy esetleg egy profilban lévő fájlban ezt lehet bővíteni, de azóta megnéztem, és természetesen abban titkosítva vannak tárolva ezek az adatok, így ez nem játszik.

Apaxp: a program telepíti ezt a keefox kiegészítőt? mert az addon oldalon nem találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#55652) Matthewus válasza SenorGrande (#55648) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Az 52-es ESR már csak augusztusig kap frissítéseket, én nem kezdeném el használni.

(#55653) DS39 válasza DS39 (#55651) üzenetére

DS39
(veterán)

megvan megoldás. a profil mappában a logins.json-ben a felh.név és jelszó titkosítva van, de az url nem. beléptem egy olyan oldalra, ahol ugyanaz a felh./jelszavam, elmentettem, majd átírtam ebben a fájlban az url-t, és működik. :)

(#55654) Vakegérke válasza Matthewus (#55652) üzenetére

ESR-ból lesz még 60-as is, remélem, nem hagyják veszni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55655) Matthewus válasza Vakegérke (#55654) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Persze, hogy lesz új, de az már a 60-as Firefoxra épül.

(#55656) Vakegérke válasza Matthewus (#55655) üzenetére

Ne ijesztgess. Ezt azt jelenti, hogy a mostani kiegészítők nem fognak működni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55657) Matthewus válasza Vakegérke (#55656) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Milyen mostani? Ami működik az 57-es verziótól kezdve, az működni fog. Ami most csak 57-es verzió előttivel, az csak akkor, ha frissíti a fejlesztője. Ebben nincs semmi újdonság, már legalább 1 éve lehetett ezt tudni.

(#55658) Vakegérke válasza Matthewus (#55657) üzenetére

Köszönöm. :)

Számomra a Classic Theme Restorer és a Clone It nélkülözhetetlen. Úgy néz ki, hogy időben kimentek mindent, aztán frissítés nuku.

(#55659) Matthewus válasza Vakegérke (#55658) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Egy idő után kénytelen leszel frissíteni.

(#55660) Kékes525 válasza Vakegérke (#55658) üzenetére

Kékes525
(veterán)

A Classic Theme Restorer nálam is alap volt, de most már egyáltalán nem hiányolom. Szerintem a mostani felületem jobb, mint amit vele csináltam.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#55661) Vakegérke válasza Kékes525 (#55660) üzenetére

Én nagyon rühellem a füleket, ezért tartom nélkülözhetetlennek.

(#55662) Kékes525 válasza Vakegérke (#55661) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Megszokás kérdése. Szerintem tegyél fel egyet csak próbálgatásra, megszokásra az éles mellé. Én is így tettem. Sokáig az 56.0.2 mellett használtam, próbálgattam az újat és az 58-asnál már váltottam.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#55663) Matthewus válasza Vakegérke (#55661) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

A füleket el lehet rejteni.

(#55664) Apaxp válasza DS39 (#55651) üzenetére

Apaxp
(aktív tag)

Bocs a régi neve volt keefox. Most már csak kee a neve.
KEE addon

Huawei P Smart 2019 dual sim, Acer E5-573G-330E

(#55665) DrojDtroll

DrojDtroll
(addikt)

Sziasztok!

Ki kellett vennem a gépemből 8 gb ramot. Most 4 gb van benne. Szinte üres windows-zal maxon van a ram. Ha elkezdek böngészni néha teljesen kicrashel a böngésző. A kevés ram a ludas?

A crash előtt teljesen normális a müködés, egyszer csak eltünik az ablak.

chrome/firefox ugyan ez.

(#55666) Kékes525 válasza DrojDtroll (#55665) üzenetére

Kékes525
(veterán)

"Most 4 gb van benne. Szinte üres windows-zal maxon van a ram." "chrome/firefox ugyan ez."

Ez nagyon Windows problémának tűnik, ott kérdezd meg. Ha már üres Windowszal is maxon van, akkor ne csodálkozz, hogy a böngészés nem megy.

(#55667) Intruder2k5 válasza DrojDtroll (#55665) üzenetére

Sziaí

Kizárt dolognak tartom, én is ilyen környezetben (részletesen az adatlapomon) használom a Portable ESR Firefox-ot, Windows7 32bit alapon, és beton stabil. Bár azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy általában csak 5-6 lapfül van megnyitva egyszerre, és 20-25-nél több sosincs.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#55668) Vakegérke válasza Matthewus (#55663) üzenetére

Éled a remény. :)

Mondd, miként?

(#55669) Ozrych válasza Vakegérke (#55668) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Én userChorme.css-ben ezt használom:

/* Remove horizontal tabs */

#tabbrowser-tabs {
visibility: hidden;
margin-top: 0px;
margin-bottom: -50px;
}

Itt egyébként rengeteg tweaket találsz:
https://github.com/Timvde/UserChrome-Tweaks

A tabs mappán belül van is erre egy példa.

Plusz info: https://www.userchrome.org/

De egyébként CTR funkcióinak jelentős százalékát meg lehet oldani userChrome.css és userContent.css-sel.
Nekem is ez volt az egyik szükséges addon, de a váltásnál már szinte mindent meg lehetett oldani.

[ Szerkesztve ]

(#55670) Vakegérke válasza Ozrych (#55669) üzenetére

Köszönöm. :)

Mentettem a hozzászólásod, mert ez nekem pillanatnyilag kínai, de majd belemélyedek a rejtelmekbe.

(#55671) Kékes525 válasza Ozrych (#55669) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Ez most tulajdonképpen mire jó? Mármint az, ha nem látom a megnyitott tabokat, ha nem tudok tabot nyitni? Kipróbáltam, nem értem. Gondolom valahogy előtudom hívni a rejtett tabokat. Azért mert egy lap egy sorral nagyobb? Nekem ez nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#55672) Ozrych válasza Kékes525 (#55671) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Itt a válasz: Tree Style Tab. :)

(#55673) Kékes525 válasza Ozrych (#55672) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Így már értem. Így tényleg van létjogosultsága. :R

(#55674) DrojDtroll válasza Intruder2k5 (#55667) üzenetére

DrojDtroll
(addikt)

Sok apró dolog fut. Amíg benen volt az összes ram addig nem volt gond :(

memória hibára gyanakodtam, ezért vettem ki az egyik modult. Arra számítottam, hogy lassab lesz a gép, de arra nem hogy emiatt crashelni fognak a böngézszök.

MInden amikor ezt produkálta 5-6 oldal volt kb megnyitva. Sohasem használok 20-25 tabot.

(#55675) Syl

Syl
(nagyúr)

A topsites / népszerű oldalak lapra vajon fel lehet venni könyvjelzőmappát? Olyan céllal, hogy listaként megnyissa az adott mappában látható könyvjelzőket, nem pedig magukat az oldalakat (vagyis nem a "Mindegyik megnyitása külön lapon" parancs verzióját keresem).

Words cannot express how much i don't care

(#55676) vagamo

vagamo
(őstag)

Sziasztok!

LastPass-t használok már nagyon régen Firefoxba, sajnos CClean-el csináltam egy tisztítást és most kérné a mesterjelszavamat amit természetesen már elfelejtettem! :( Végigcsináltam az emailos egyszeri jelszó belépést, de valamiért nem működik annak ellenére, hogy telepítve van a böngészőbe:

Van valami ötletetek? Köszi!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#55677) nightzone

nightzone
(aktív tag)

Erre és erre javaslatok valaki? Reklámblokkoló már pipa.

Matthewus: Ez megoldódott, ez az addon volt a hibás, letiltottam.

(#55669)Ozrych: : Amit most kértem fentebb azokra tudsz esetleg userChorme.css megoldást?

[ Szerkesztve ]

Huawei Honor Band 3 eladó HA

(#55678) Matthewus

Matthewus
(Topikgazda)

- nincs
- használj youtube-dl-t, nem kiegészítő de legalább jól működik
- uBlock Origin

- jobb klikk és frissítés gomb vagy "gesztusokat" engedélyező kiterjesztések vannak
- nem tudok róla
- lerögzíted az elsőnek megnyitott lapot és kész.

(#55679) kovaccss

kovaccss
(tag)

Hello. Firefox 56.0 32 bit, Win 7, csak az ebay.de oldalnál van ez. Ezt mi okozza?
Tartalomkódolási hiba
A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert érvénytelen vagy nem támogatott tömörítést használ.
Értesítse a webhely tulajdonosait erről a problémáról.

(#55680) Matthewus válasza kovaccss (#55679) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Firefox csökkentett módban (indítás közben nyomd a shift-et) megy rendesen?

(#55681) Selynelar

Selynelar
(tag)

Üdv Mindenki,

A következő problémába ütköztem. Van,hogy a Firefox tökéletesen működik,de van olyan,hogy minden oldalra azt írja ki,hogy nem biztonságos. Eddig nem művelt ilyet. Rendszer újratelepítés után kezdte ezt csinálni. Win 10 64bit version. Biosban secure boot on. Uefiben telepített. Lehet ehhez valami köze. Várok mindenféle megoldást. Köszönöm.

Firefox verzió. 59.0.2 64bit verzió

[ Szerkesztve ]

(#55682) SP4C3 válasza Selynelar (#55681) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Inkább dátum/idô beállítások miatt szokott certificate hibákat dobni. Securebootnak és gpt installnak nemsok köze kellene h legyen hozzá.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. "Van egy kis gond..." sp4c3.speedtestcustom.com /// Áldott, békés karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új évet! ///

(#55683) Kékes525 válasza Selynelar (#55681) üzenetére

Kékes525
(veterán)

A vírusellenőrzőben kapcsold ki az SSL szűrést.

(#55684) Selynelar válasza Kékes525 (#55683) üzenetére

Selynelar
(tag)

Avast-nál tudod merre van?

A dátum idő az jól van beállítva.

(#55685) SP4C3 válasza Selynelar (#55684) üzenetére

SP4C3
(addikt)

GooGle

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. "Van egy kis gond..." sp4c3.speedtestcustom.com /// Áldott, békés karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új évet! ///

(#55686) Kékes525 válasza Selynelar (#55684) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Fogalmam sincs. Kérdezd meg a vírusirtó topikban. Invalid Security Certificate Error when using AVAST

"1. Launch Avast.
2. Click SETTINGS, and then select the Active Protection tab.
3. Click Mail Shield's Customize button to display the SSL Scanning window.
4. Uncheck Scan SSL connections.
5. Exit Avast."

(#55685) SP4C3 +1, ott találtam

[ Szerkesztve ]

(#55687) kovaccss válasza Matthewus (#55680) üzenetére

kovaccss
(tag)

Az ebay.de oldalon azóta furcsa a Mozilla, hogy 56-ra váltottam. Indításkor a kategóriában lévő cucclista alján vagyok mindig, amikor mindig fent hagyom. Most azt csinálja, hogy az eladott (Verkaufte Artikel) aukciókat akarom bejelölni, de a sima lejártat (Beendete Angebote) is bejelöli. Valamikor az van, hogy itt jön a tartalomkódolási üzenet, valamikor meg nem csinál semmit, nem jelenik meg se a lejárt, se az eladott cuccok listája, hanem csak a frissítés gombot megnyomva. Most ezt csinálja az eladottnál és a lejártaknál is. Most megnéztem, az ebay.co.uk oldalon is ezek vannak. Az ebay.com-on nem csinálja. Máshol nem találkoztam ezzel. A sütik törlése nem segít.

Csináltam csökkentett módot. Most nincs tartalomkódolás üzi, de még mindig bejelöli az eladottnál a lejárt négyzetet is, az oldalbetöltés után csak az egyik van bejelölődve.

[ Szerkesztve ]

(#55688) Matthewus válasza kovaccss (#55687) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Legújabb verzióval?
A Firefox csökkentett módhoz csak a Firefoxot kell újraindítani, a gépet nem, ha nem lett volna egyértelmű.

(#55689) kovaccss válasza Matthewus (#55688) üzenetére

kovaccss
(tag)

Szerkesztettem az üzit. Nem kiegészítő okozza a problémát. Nem frissíthetek feljebb 56-osról, mert min. fél éves verziót használok, hogy kiderüljön a világban melyik verzió a fos, amit el kell kerülnöm. 2017. szept-i kiadás az 56-os.

[ Szerkesztve ]

(#55690) kovaccss válasza Matthewus (#55688) üzenetére

kovaccss
(tag)

Letiltottam az Ublock origint, és eltűnt a hiba. Az 1.15.24-es legújabb, ápr. 3-as van fent. Pont ez a kiegészítő, amit semmiképpen nem tilthatok le. Az adblock plus fossá válása után csak ez maradt a reklámszemét távoltartására. Mit állítsak át az ublockban, hogy eltűnjön a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#55691) Matthewus válasza kovaccss (#55690) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Az alapértelmezett listákon kívül használsz más listákat? Ürítsd a gyorsítótárat és frissítsd az összes listát.

(#55692) kovaccss válasza Matthewus (#55691) üzenetére

kovaccss
(tag)

Sosem állítgattam az ublockot, se a listákat. A gyorsítótár mindig ürül, amikor leállítom a gépet, mert ez van beállítva a mozillában. Előzmények törlése a firefox bezárásakor, csak gyorsítótár. Évek óta így használom. Most rányomtam a külső szűrőknél a gyorsítótár törlésére, aztán a frissítés mostra, végigfrissítette a listákat. Nem múlt el a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#55693) Matthewus válasza kovaccss (#55692) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nézd meg az uBlock Origin loggerbe, hogy milyen szűrőlisták aktiválódnak, majd próbáld meg egyesével letiltani őket.

(#55694) kovaccss válasza Matthewus (#55693) üzenetére

kovaccss
(tag)

Egyenként letiltottam a szűrőlistákat, mindig rányomtam a módosítások alkalmazására, de a hiba mindegyik letiltásnál megvan. Csak az egész ublock letiltásával múlik el.

A külső szűrőknél ezek vannak bejelölve:
Szűrőlisták automatikus frissítése. 
Értelmezze és alkalmazza a kozmetikai szűrőket.
uBlock filters​​​​​ 4 968 használatban a listában lévő 5 012 szűrő közül​
uBlock filters – Badware risks ​​​​​11 használatban a listában lévő 11 szűrő közül​​​​
uBlock filters – Privacy​​​​​ 61 használatban a listában lévő 65 szűrő közül​​
uBlock filters – Resource abuse​​​​​ 131 használatban a listában lévő 250 szűrő közül​​
uBlock filters – Unbreak​​​​​ 333 használatban a listában lévő 347 szűrő közül​​
​EasyList ​​​​​81 431 használatban a listában lévő 81 541 szűrő közül​​​
EasyPrivacy​​​​​ 14 565 használatban a listában lévő 14 618 szűrő közül
Malware Domain List ​​​​​1 121 használatban a listában lévő 1 136 szűrő közül​​
Malware domains​ 20 448 használatban a listában lévő 20 448 szűrő közül​
Peter Lowe’s Ad and tracking server list​​​​​ 2 654 használatban a listában lévő 2 663 szűrő közül​
HUN: hufilter ​​​​​1 736 használatban a listában lévő 1 748 szűrő közül​​​

[ Szerkesztve ]

(#55695) Matthewus válasza kovaccss (#55694) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Telepítsd újra az uBlock Origint, illetve nézd meg egy friss portable Firefoxszal, mivel az 56-os verzió már nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#55696) kovaccss válasza Matthewus (#55695) üzenetére

kovaccss
(tag)

Az újratelepítéssel semmi se változott, a böngésző újraindításával se. Hogyhogy nem támogatja a mostani legújabb ublock a tavaly szept-i 56-os firefoxot? Miért nem szól az ublock, hogy baja van? Itt [link] semmit se látok arról, hogy az 56-os nem támogatott. Még csak az 59-esnél tart, ez a legújabb. Honnan lehet tudni hogy melyik kiegészítő melyik firefoxig használható?

[ Szerkesztve ]

(#55697) Matthewus válasza kovaccss (#55696) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

A Firefox verzió nem támogatott, nem kap semmiféle frissítést, lehet abban van a bug, azért mondtam, hogy próbálj ki egy új portable verziót.

(#55698) kovaccss válasza Matthewus (#55697) üzenetére

kovaccss
(tag)

Itt [link] miért nem találok portable verziót semmiből? Az 59.0.2-t akarom felrakni.
Egyszerűbb lenne az ublockból felrakni régebbieket, az utolsó előttivel kezdve, és visszafelé haladni, hogy mikor múlik el a hiba. Hogyan lehet régebbieket telepíteni ublockból?

[ Szerkesztve ]

(#55699) Matthewus válasza kovaccss (#55698) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Innen egyszerűbb, itt van telepítő: [link]

(#55700) kovaccss válasza Matthewus (#55699) üzenetére

kovaccss
(tag)

Felraktam a portable 59.0.2-t, mellé az ublockot, nincs hiba.
A normál firefoxomat frissítettem, 57.0 lett, megszűnt az ublock hiba, de még több probléma lett.
Már nem támogatott lett a classic theme restorer, a gmail adblock, és a tab mix plus, pedig mindegyik kell, hogy rendesen netezhessek. 50+ lap van kinyitva, ehhez kell a tab mix plus. A régi kinézethez meg a CTR kell. A gmail se legyen tele reklámmal, itt is kell az adblock. E 3 kiegészítőn kívül csak másik 4-et használok, Ublock, Google translator, i don't cookies, gmail notifier. Majdnem a fele használhatatlan lett csak az 56-ról 57-esre frissítés miatt? Ez viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.