Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) hackeeeee válasza Matthewus (#55500) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, értem. Mondjuk ez most ténylegesen a youtube saját bugja?

Ugye írják, hogy elvileg Chrome alatt sem jó még, viszont chrome alatt azonos videó 4k-ban megy, akadás nélkül. Apróság, csak.. nah..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55502) Matthewus válasza hackeeeee (#55501) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem bug, feature. Nézd meg youtube-dl-ben, 4k videó csak VP9 kódolású van, legalábbis én mostanában nem találkoztam más kódolásúval.

(#55503) hackeeeee válasza Matthewus (#55502) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, értem. Köszi. :(

Véleményem szubjektív...

(#55504) SP4C3 válasza hackeeeee (#55499) üzenetére


SP4C3
veterán

Nemkell h264ify FF-hoz...

about:config oldalon rákeresel a "webm" szóra és minden mehet false értékre...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55505) hackeeeee válasza SP4C3 (#55504) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, ez így jónak tűnik, köszi.

Véleményem szubjektív...

(#55506) albiosz válasza albiosz (#55488) üzenetére


albiosz
őstag

Erre esetleg még valaki? Adblock nincs, követés elleni védelem kikapcsolás sem segített.

(#55507) Matthewus válasza albiosz (#55506) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox csökkentett mód: nyomd a Shiftet indítás közben.

(#55508) nubreed válasza movax (#55493) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, ez nagyon jó tipp!
Hogy nekem miért nem jutott eszembe a Sandboxie... :U pedig használom másra...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55509) fotosgeza


fotosgeza
csendes tag

Üdv!
Az miért van hogy a mozilla firefox ikon nem a szokásos kerek kis szines ikon hanem egy sima fehér üres lap? Csatoltam képet is remélem feltölti.

(#55510) csako válasza fotosgeza (#55509) üzenetére


csako
veterán

Valamiért elromlott. Ha rányomsz, akkor még megnyitja az alkalmazást?
Egyébként jobb klikk rajta -> Tulajdonságok -> Ikoncsere -> Ha szerencséd van egyből kidobja a Firefox ikonokat, ha nem akkor Tallózás és keresd meg a Program Files-ben a Mozilla Firefox mappában firefox.exe-t

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55511) Kékes525 válasza fotosgeza (#55509) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha az ikoncsere után nem látod a megfelelő ikont, akkor törölnöd kell a Windows icon cache-ét: Purge & rebuild the Icon Cache in Windows 8/7, Rebuild Icon Cache, Clear Thumbnail cache in Windows 10 Lehet, hogy a törlés önmagában is elég. A törlés hatása csak a rendszer újraindítása után látható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55512) fotosgeza válasza csako (#55510) üzenetére


fotosgeza
csendes tag

Igen müködik rendesen ha rákkattintok. Jobb klikkel nekem olyan nem jött hogy ikoncsere.

(#55513) Kékes525 válasza fotosgeza (#55512) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert nem azt írta: jobb klikk rajta -> Tulajdonságok -> Ikoncsere ->

Jobb klikkre nem egyből jön ki. Tovább kell lépni, ahogy a nyilak mutatják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55514) fotosgeza válasza Kékes525 (#55511) üzenetére


fotosgeza
csendes tag

Sajnos ezt a icon cache-t sehol nem találtam meg,a problémát ugy sikerült megcsinálni hogy a mozilla mappában a firefox.exe ahol a rendes ikon volt kitettem asztalra parancsikonként. Ezzel csináltam esetleg valami rosszat ,vagy jo igy ahogy van?

(#55515) fotosgeza válasza Kékes525 (#55513) üzenetére


fotosgeza
csendes tag

Na végül csak meglett :) letöröltem azt amit irtam kitettem,ujra a parancsikont,akkor ujra ez a fehér jelent meg de az ikoncserénél már jo lett. Köszönöm! Remélem igy is marad,egy firefox frissités után lett ez az állapot amugy.

(#55516) Kékes525 válasza fotosgeza (#55515) üzenetére


Kékes525
félisten

Talán ez jobb az icon cache törlésére, mert itt van egy batch fiájl, nem kell keresgélni a helyét (én is használtam már párszor):

How to Rebuild the Icon Cache in Windows

És a batch fájl a fenti oldalról:

Automatically Rebuild the Icon Cache

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55517) albiosz válasza Matthewus (#55507) üzenetére


albiosz
őstag

Kipróbáltam most, sajnos csökkentett módban is ugyanolyan.

(#55518) Rimuru


Rimuru
veterán

Firefox sync, hogy lehet azt megcsinalni hogy egyik gepen le van tiltva az egyik addons masikon pedig nem (osx, es gentoo).
Csak ugy hogyaz egyik gepen addons sync kiloves?

Vigyázat, csalok!

(#55519) Matthewus válasza Rimuru (#55518) üzenetére


Matthewus
őstag

Az kiegészítőket ki tudod venni a szinkronizálásból, de csak az összeset, egyenként nem.

(#55520) Syl válasza albiosz (#55517) üzenetére


Syl
nagyúr

Ott nálad valami nagyon el van babrálódva, mert itt még szigorú uBlock meg NoScript mellett is működik [kép]
Próbáltad már "tiszta" profillal?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55521) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Lap előnézetnél ez bug vagy fícsör? 59.0.1

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55522) hackeeeee válasza hackeeeee (#55505) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért elég demotiváló, hogy bekapcsolt hw gyorsítás mellett némelyik 1080p-s videó simán szaggat így. :(

Chrome alatt vajsima minden, semmi akadás... :( Direkt azonos videókat néztem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55523) csako válasza hackeeeee (#55522) üzenetére


csako
veterán

Proci nem bírna el vele? Az én első generációs i7-em szinte csak ásítozott lejátszás közben, egyedül a 4K60fps ülte meg a gyomrát :D Azt várnám, hogy egy Ryzen már van ezen a szinten.
A webm dolgokat kapcsold vissza, ezt pedig ki: media.wmf.amd.vp9.enabled

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55524) hackeeeee válasza csako (#55523) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom.. De akkor chrome alatt miért jó? Chrome alatt 4K-s videót is nézek akadás nélkül..

Tudom, hogy nem egy atomreaktor a kis Ryzen.. De akkor is..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55525) csako válasza hackeeeee (#55524) üzenetére


csako
veterán

Ha azt megcsinálod, amit írtam, akkor kiderül elég-e a proci is FF-ban, mert azzal kikapcsolod a vp9 gyorsítását :)
Egyébként a videókon jobb klikk -> "Stats for nerds" vagy "Statisztikák" -> Codecs sorban ugyanaz mindkét böngészőben? Mivel itt kikapcsoltad a webm-eket, így elviekben h264-et használ, és lehet az is bugos, amiatt akad.
Chrome-ban nincs ugyebár az az amd bug, illetve egyéb optimalizálások is lehetnek a háttérben, mégiscsak a google weboldala... :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55526) hackeeeee válasza csako (#55525) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most, hogy megcsináltam, ugyan az.. A zárójeles számok azonosak, vp9 és opus után. Így amúgy jobbnak tűnik. Plusz így is jók az órajelek.

Elején van egy kis shutter, utána beáll, és minden oké. Mondjuk így a 2160p 60 fps megáll.. De nem mintha sűrűn lenne ilyen, csak ki akartam volna próbálni. Chrome alatt ez is megy. A codec azonos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55527) csako válasza hackeeeee (#55526) üzenetére


csako
veterán

Na igen, 2160p 60 fps-hez kéne a gpu ereje, amit chrome-ban megkap.
Ha szerencséd van a közel jövőben javítják az órajel bugot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55528) hackeeeee válasza csako (#55527) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, ott szépen megy, itt nem. Oké, nem annyira fontos, nem mintha sűrűn néznék 2160p 60 fps videót.

Csak, ugye van a Chrome-nak 1-2 rigolyája, ami miatt nem szeretem, ez miatt térek mindig vissza a Firefox-ra.. Viszont ez a videószaggatás...

Véleményem szubjektív...

(#55529) Matthewus válasza hackeeeee (#55528) üzenetére


Matthewus
őstag

Valószínű, hogy kevés a processzor a 4k 60fps videóhoz. Én nem tudom hardveresen gyorsítani a VP9 lejátszást, így a Chrome és Firefox alatt is sok framedrop van, Edge-ben pedig 0 framedrop, tehát még hardveres gyorsítás nélkül is vannak különbségek.

(#55530) hackeeeee válasza Matthewus (#55529) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Chrome alatt gond nélkül, lag nélkül működik. Viszont igen, dropped frame van.

Sőt, FF alatt sem volt gondom, amikor még a 1030 volt a Ryzen mellett. Bár, ugye statisztikát ott nem néztem.

De, a fő prlémám az volt, hogy a sima 4K-s videó, sőt az 1080p-s videó is akadt.

Most a sima 2160p-s videó is megy, drop nélkül.

A lap előnézeti ikon másnál is hiányzik? Ha kikapcsolom az előnézetet, akkor ott a ff logó. Ha visszakapcsolom, akkor nincs, csak a hiányzó parancsikon.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55531) Matthewus válasza hackeeeee (#55530) üzenetére


Matthewus
őstag

Lap előnézeti ikon hiányzik: ismert bug, majd javítják.

(#55532) hackeeeee válasza Matthewus (#55531) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm.

Véleményem szubjektív...

(#55533) pibácsi


pibácsi
senior tag

Üdv.
Lehet, hogy nem jó helyre írok, sőt, de most döntöttem úgy, hogy feltelepítem a Google Crom-ot. Az a gondom vele, hogy nem minden képet jelenít meg. Pl. a Maxapró hirdetés képeit, de volt már más is. Milyen bővítményt kellene még betennem. A Firefox jól működött ezen a téren. A sebesség miatt váltottam, mert lassú volt.
(Ez viszont baromi sok helyet foglal - dehogy miért hízlalták így fel? Valamikor, amikor a Mozilla elindúlt 28-30 MB volt a helyfoglalás).
Várnám segítségeteket, vagy helyre irányításotokat.

Üdv. Pibácsi.

(#55534) Matthewus válasza pibácsi (#55533) üzenetére


Matthewus
őstag

Van Chrome topik, oda írj.

(#55535) SP4C3 válasza pibácsi (#55533) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv.
Chrome topic-ot itt találod.

Matthewus ugye ez nem akart ennyire undok lenni? :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55536) DS39 válasza SP4C3 (#55535) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem volt undok. Tényt állított.

(#55537) Kékes525 válasza Matthewus (#55529) üzenetére


Kékes525
félisten

4k videók lejátszása az csak a processzortól függ, vagy függ a videokártyától is. Konkrétan Coffee Lake i5-8600k vagy i5-8400 processzort szeretnék venni és a benne lévő Intel HD Graphics 630 (1150MHz)-ot használnám. Ez minden böngészési művelethez elég szerinted?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55538) Matthewus válasza Kékes525 (#55537) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezt az adott processzor topikjában kérdezd meg, ott pontosabb választ tudnak adni, de szerintem elég kell, hogy legyen. Ami biztos, hogy azokban a processzorokban amiket említettél abban van hardveres VP9 gyorsítás.

(#55539) Kékes525 válasza Matthewus (#55538) üzenetére


Kékes525
félisten

Megtettem, ők is ezt mondták, de te a böngésző oldaláról sokkal jobban ismered a dolgokat, azért is kérdeztem tőled is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55540) Matthewus válasza Kékes525 (#55539) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem i5 6500 van, nekem ez bőven elég, csak a hardveres VP9 gyorsítás hiányzik.

(#55541) Leki78


Leki78
tag

Mitől lehet az hogyha youtube live-ot nézek 1080p-ben akkor kb. 2 másodpercenként megakad a kép? Viszont ha visszaveszem 720p-re akkor folyamatos. Biztos, hogy nem az internet sebességtől van (50megás net), mert 4k-s videót is folyamatosan játssza csak a livenál csinálja. 59-es verziójú 64bites Mozillát használok és Google Chrome alatt az 1080p-s live-ok folyamatosan mennek.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#55542) Kékes525 válasza Matthewus (#55540) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, akkor első körben semmiféleképpen nem veszek videokártyát, mert játékot nem tervezek. Aztán, ha mégis, akkor majd lehet. Most amúgy is nagyon drágák, de épülnek a gyárak, talán jövőre olcsóbbak lesznek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55543) csako válasza Kékes525 (#55542) üzenetére


csako
veterán

Én most nem váltanék procit 2500-ról 8xxx-ra sem, a nevetséges ram árak miatt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55544) HZoli87 válasza Matthewus (#55540) üzenetére


HZoli87
veterán

Elvileg a HD530 is tudja a VP9 gyorsítást 4K felbontásig. KÉP

Windows 7 alatt nem fog működni, minimum Windows 10 kell hozzá (AU).

(#55545) Matthewus válasza HZoli87 (#55544) üzenetére


Matthewus
őstag

Elvileg igen, de valamilyen hibrid megoldás és csak pár profilt támogat, nem is stabil, ha minden igaz, és ezért nem megy egyik böngészőbe sem.

(#55546) Cs1csó válasza Kékes525 (#55542) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jövőre? Szerintem legalább 3 évig semmi változás sem lesz a gyárak lassan épülnek - videókártya gyárról nem is tudok - csak a memóriát gyártó üzemről hallottam. A bányászás sem akar befulladni. Bár ne legyen igazam.

(#55547) wwhy


wwhy
veterán

Van-e valamilyen bill. komb. amivel rögtön a google keresősávba lehet írni? Azaz:
1. google.hu --> keresek valamire
2. ALT+TAB --> beírom valahová
3. ALT+TAB ---> vissza a keresőoldalra, de a kurzor már nincs a keresősávba, egérrel kell visszakattintani
4. ezért kellene egy bill. komb. (F xx?) hogy ne kelljen egérért nyúlkálni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55548) csako válasza wwhy (#55547) üzenetére


csako
veterán

TAB-ot párszor (7x) megnyomva visszatér oda a kurzor :D
De amúgy a keresés indítása előtt nyugodtan lehet alt-tabozni is (nálam), utána pedig mindenképp elkerül onnan a kurzor.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55549) DS39 válasza wwhy (#55547) üzenetére


DS39
nagyúr

CTRL+K a jobb felsőben lévő keresőre ugrik a kurzus, azt meg be lehet állítani configban, hogy mindig új lapon nyíljon meg, így az előző keresések lapjai is nyitva maradnak.
vagy CTRL+L, ami az urlbar-ba viszi a kurzort.
ezekkel tudsz játszani.

(#55550) Matthewus válasza wwhy (#55547) üzenetére


Matthewus
őstag

Esetleg még ez.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.